randweergarage naar de Van der Postlaan ieusden '85 dient voorstel bver klachtencommissie in Gemeente helpt werklozen met zoeken naar baan [aad overweegt beroep ontslagzaak Van Gooi Subsidie aanpassing woning gehandicapten >e Geut wordt met sluiting bedreigd I ■«■ncriar knalt laadscommissie OW/RO verklaart zich in meerderheid akkoord Inventaris sportzalen Vrouwen hebben meeste kans op succes Facelift voor sportvloeren rovinciaal "idschapsplan WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989 (Van de redactie) USDEN - De raad zal vermoedelijk in meerderheid akkoord tn met het plan van het college van B&W om de Burgemees- Van der Postlaan, nabij de SBBO-school, aan te wijzen als atie voor de brandweergarage. Met dat besluit zou een de komen aan een al jaren slepende affaire. De nmeerder- d tekende zich donderdag af tijdens de vergadering van de tdscommissie openbare werken/ruimtelijke ordening, waar lokatiekeuze onderwerp van gesprek was. De Groene Zoom, ter hoogte van pLisidunalaan, is lange tijd de priete lokatie van de gemeente- 1 geweest. De brandweer had ien die lokatie echter grote be- Ook planologisch kleef- er aan die plaats de nodige waren. Het is bijvoorbeeld nog r de vraag geweest of de pro- e met die lokatie vrede gehad R hebben. |let het voorstel van B&W om de idweer met toe te staan bij de ige op de Burgemeester Van Postlaan te oefenen, waarmee belangrijk hinderaspect voor yonenden zou zijn weggeno- i, vonden de meeste fracties de lts bij de SBBO een aanvaard- r alternatief. de aankoop van de benodigde nd voor de brandweergarage is bedrag van 450.000,- ge ld. e brandweergarage is al jaren erwerp van gesprek. Het doel [het vinden van een geschikte its voor de garage was daarbij ds zowel vanuit brandweer- inische-, als planologische rwegmgen een goede plek te ;en. Dat bleek nog niet zo een- ig. In de nota „Realisering idweergarage m Leusden- itrum", die in juli 1985 ver ten, werd een tweetal plaatsen lewezen. Een plaats m het H2- ned (de uitbreiding van de Ha- ;hof). ten noorden en ten [en van de Blekenj, werden, on- :s positieve adviezen van de dweer zelf, als onaanvaard- van de hand gewezen. Het zelfde lot trof de lokatie hoke Bur gemeester Van der Postlaan/Cla- renburg. De raadscommissie openbare werken/ruimtelijke ordemng droeg als alternatief de westzijde van De Groene Zoom ter hoogte van de Lisidunalaan, ondanks het feit dat de brandweer, met name vanwege de decentrale ligging, met die keuze niet gelukkig was. Daarna werd een tiental lokaties grondig onderzocht en getoetst aan diverse relevante cnteria, maar de resultaten hadden geen funda mentele wijziging in de standpun ten van de raad tot gevolg. De Groene Zoom bleef favoriet. In ja nuari 1987 werden planologische procedures m werking gezet, om de realisering van de garage op deze plaats voor te bereiden. TOETSING Nader onderzoek en overleg met betrokken instanties leerden ech ter dat ook de lokatie Groene Zoom nog verre van ideaal was. Daarom werd een aantal lokaties nog eens aan toetsmg onderworpen. Naast de Groene Zoom, de Burgemeester Van der Postlaan/Clarenburg en De Blekenj, kwamen daar de loka ties Hl (het bestaande gedeelte van De Hamershof), nabij het tank station van de Total en de Burge meester Van der Postlaan naast de SBBO-school bij. In overleg met de raadscommissies is dat aantal te ruggebracht tot drie, waarbij de Blekenj en de hoek Burgemeester Van der Postlaan/Clarenburg af vielen. Dat drietal is opnieuw beke ken en voorgelegd aan betrokken instanties. Die concludeerden dat de lokatie Groene Zoom minder gewenst was. De brandweer heeft ernstige bezwaren, vanwege de decentrale ligging. Men vreest de zogenaamde risicogebieden on voldoende snel te kunnen berei ken. Maar ook planologisch kleven er bezwaren aan de vestiging van een brand weergarage op die plaats. In het geldende streekplan van de provincie Utrecht bijvoorbeeld, waaraan gemeentelijke plannen worden getoetst, past de bouw van een garage op die lokatie met. Hoe wel Gedeputeerde Staten m voor komende gevallen van het streek plan kan afwijken, is het nog maar de vraag of men in dit geval aan die wens tegemoet zal willen komen. Slechts wanneer er geen aanvaard baar alternatief zou zijn, zijn GS ge neigd van de afwijkingsbevoegd heid gebruik te maken Alternatie ven, die waarschijnlijk wel voor handen zijn. HAMERSHOF De lokatie in winkelcentrum De Hamershof, nabij het tankstation van Total, wordt zowel door de brandweer, als planologisch gun stig beoordeeld. Er wordt volgens de brandweer aan een belangrijke eis voldaan, namelijk dat de garage op deze plaats centraal ligt in het gebied dat bestreken dient te wor den. Wel tekent de brandweer bij deze lokatie aan, dat de ontsluiting ter plaatse nog te wensen overlaat, hetgeen belemmerend zou kunnen werken. Planologisch gezien zijn er tegen de lokatie m De Hamershof weirug bezwaren. De geldende ruimtelijke plannen, zoals het bestemmings plan en het strekkeplan geven de plannenmakers de nodige vrijheid. Financieel hangt er aan deze plaats evenwel een stevig prijskaartje, wat de belangrijkste reden is om deze plek als minder geschikt te kwalificeren. Er moet rekening worden gehouden met bedragen van 1.000.000,- tot 1.500.000,- om de benodigde grond te verwerven. De infra-structuur, het wegenpa troon, wordt ook door planologen als onvoldoende aangemerkt. BESTE De Burgemeester Van der Post laan, naast de SBBO-school, komt verreweg als beste vestigingsmo- gelijkheid uit de bus in het vergelij kende onderzoek. Zowel de brand weer, als de planologen kunnen nauwelijks argumenten vinden om aan te geven dat aeze plaats met geschikt zou zijn. Bovendien zijn de verwervingskosten van de grond beduidend lager als die in De Ha mershof. In totaal worden de kos ten van de grondverwerving ge raamd op ƒ450.000,-. Financieel scoort alleen de Groene Zoom la ger. Die grond is al in het bezit van de gemeente. HINDERASPECT De raadscommissie openbare werken/ruimtelijke ordening, die zich afgelopen donderdag over de resultaten van het onderzoek boog, volgde in meerderheid de conclu sies, die daarin werden neerge legd. De WD, Het GPV/SGP en het CDA waren onmiddellijk akkoord. Met name het voorstel van B&W om beperkmgen te stellen aan de mo gelijkheid om bij de garage te kun nen oefenen, was voor Ton Voort man (WD) aanleiding om van zijn eerdere standpunt terug te keren „De WD heeft in 1986 duidelijk gekozen voor De Groene Zoom en dat vmden we nog steeds een ge schikte lokatie. De realiteit gebiedt echter te zeggen dat de provincie kennelijk niet onverdeeld gelukkig is met deze keuze, en dat moet ook meewegen. De SBBO is in principe voor ons acceptabel, maar we heb ben al eerder gewezen op het hin deraspect voor de omwonenden. Wij zijn dan ook blij dat het college dat aspect mt het voorstel heeft gelicht, waardoor deze plaats wat ons betreft kan. Hl is wat ons be treft in ieder geval met bespreek baar". Voortman gaf wel aan nog vragen te hebben rond de ver keerssituatie ter plaatse. Harm Offerems (GPV/SGP) was onomwonden akkoord met de Bur gemeester Van der Postlaan, naast de SBBO „De brandweertechiu- sche bezwaren wogen m 1986 der mate zwaar, dat wij toen al tegen de Groene Zoom waren. Ik was dan ook zeer gelukkig met het opvoe ren van alternatieven daarvoor tn september en ik vind de SBBO een acceptabel alternatief. Een goede lokatie", aldus Offereins. Wil van der Kar (CDA) sloot zich in grote lijnen bij de argumentatie van Voortman en Offereins aan. „Alleen zet ik vraagtekens bij de verkeerssituatie daar. Ik voorzie toch nog problemen bij het uitruk ken en de terugkeer naar de gara ge". GROENE ZOOM De PvdA bleef bij monde van Gert de Weerdt, sterk geporteerd voor De Groene Zoom. Hij voorzag problemen op het gebied van toe nemende parkeerdruk, die naar zijn mening nu al erg nijpend zijn in die omgeving. Ep Oostra (D66) en Joop Kool (Leusden'85) zagen de lokatie H-l wel zitten, met dien verstande dat de aangegeven plek met voldoen de doordacht was. Beiden zagen goede mogelijkheden voor vesti ging in De Hamershof, als de gara- De problematiek rond de lokatie voor een brandweergarage lijkt opgelost te zullen worden. De plaats aan de Burgemeester Van der Postlaan, naast de SBBO-school. is voorbestemd als vestiging voor het onderkomen van de spuitgasten. ge ut dat gebied verschoven zou worden in de richting van de Ha- mersveldseweg. Daarvoor zou dan een bestaand pand moeten ver dwijnen. Dat het financieel een kostbare geschiedenis zou wor den, vonden deze raadsleden in dit geval, voor een dergelijke belang rijke voorziening, minder zwaar wegen. Wethouder Joost de Jongh, die de vergadering voorzat, was geluk kig met het feit dat in de kwestie 'brandweergarage' een oplossing nabij lijkt. „We hebben in het verle den lang gesproken over de loka tie. Veel te lang, als u het mij vraagt. Het onderwerp was langzamer hand doodgepraat, zodat er nieu we alternatieven aangedragen zijn om de boel weer op gang te krij gen. Ik pleit er dan ook voor om nü een definitieve keuze te maken." „Het college heeft De Groene Zoom minder acceptabel gevon den, met alleen vanwege de be zwaren van provincie en brand weer, maar ook uit overwegingen van landschapsbescherming. Wij vinden dat een dergelijk gebouw op die plaats eigenlijk niet kan." „Tegen de lokatie Hl heeft het college ook overwegende bezwa ren. De situatie is daar gewoon erg krap. En stel dat het al mogelijk zou zijn om het pand aan de Hamers- veldseweg aan te kopen om de verschuiving van de garage moge lijk te maken, dan nog wordt het een wel erg kostbare aangelegen heid." „Wij vinden de lokatie Burge meester Van der Postlaan naast de SBBO dan ook het meest geschikt. Het emge bezwaar is eigenlijk dat er op die plek in het bestemmings plan een bestemming rust. die met strookt met onze plannen. Dat kan echter met een artikel 19 procedu re simpel worden opgelost", waar na De Jongh dankbaar constateer de dat er zich een meerderheid voor zijn plannen aftekende. (van de redactie) USDEN - Op de agenda van de commissie Algemene Be urszaken staat deze week het initiatief-voorstel van Leus- '85 om een klachtencommissie in te stellen. Als het initia- door de raad komt, wordt het voor de Leusdense burger «gelijk om klachten te deponeren die te maken hebben met gelijk obehoorlijk of onfatsoenlijk handelen van gemeente- •tuurders en ambtenaren. Het komt zelden voor dat een ictie een initiatie-voorstel indient. De gewone gang van :en is dat het college van Burgemeester en Wethouders een dsvoorstel indienen, waarover de raad zich vervolgens igt en het goed- of afkeurt. het voorstel is Leusden '85 het met een dergelijk voorstel te ko- lege voor, dat zelf van plan was men. Volgens de fractievoorzitter Ben Stoelinga was het echter nodig om nu met dit initiatief te komen, omdat de partij regelmatig bena derd wordt door mensen die vm den dat zij onbehoorlijk zijn behan deld door Leusdense ambtenaren. „Als je hoort hoe mensen soms worden bejegend, bijvoorbeeld af snauwen, njzen je haren ten berge. Daarbij maakt het met uit om welke afdeling het gaat. We krijgen klachten over huisvesting, bouw en woningtoezicht enzovoort." De partij staat overigens met al leen in haar mening dat er wat kan veranderen aan de houding van de J}| ambtenaren jegens het publiek. Eerder al het burgemeester Pams zich ontvallen dat hij het onaan vaardbaar vond, dat mensen soms vijf maanden of langer moeten wachten op een antwoord Volgens Pams moet het mogelijk zijn om vragen binnen twee weken schrif telijk te beantwoorden. Daarom werd de invoering van het zoge naamde Post Registratie Systeem aangekondigd. Bij dit systeem is per ambtenaar te zien welke brie ven aan hem of haar waren gericht en m welk stadium van afhandeling hij zich bevindt. In het algemeen zou de ambtenaar ook meer cliënt- vriendelijker moeten worden. De klachten die een gemeentelij ke commissie moet behandelen zouden volgens het voorstel van Leusden '85 vooral moeten gaan over een behandeling of een be paald gedrag Voor klachten over genomen besluiten, bmdende voorschriften of beleidskwesties zijn er voldoende wegen om die I aanhangig te maken. In het voorstel wordt gedacht aan een commissie van drie onaf hankelijke deskundigen. Het moet daarbij niet alleen gaan om des kundigheid, maar ook om integri teit. De partij beseft dat het moeilijk zal zijn deze personen allemaal in Leusden te vinden. Daarom staat in het voorstel dat het met absoluut noodzakelijk hoeft te zijn dat de leden van de commissie ingezete nen van Leusden zijn. LEUSDEN - Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiëne heeft de regeling voor geldelijke steun ten behoeve van de huis vesting van gehandicapten ver anderd. De belangrijkste wijzi ging is dat gemeenten aanvragen voor aanpassingen van een wo ning tot 45.000,- zelf mogen af handelen. Voor 1 januari, de datum waarop de wijzigingen van kracht werden, moest de gemeentelijke overheid bij aanvragen hoger dan 15.000,- overleg plegen met de directie Volkshuisvesting. De wijziging maakt een snellere afhandeling van van een aanvraag mogelijk. Iedere lichamelijk gehandicapte komt in principe m aanmerking voor deze vorm van subsidie. Als men denkt voor subsidie in aan merking te komen, moet bij de ge meente een aanvraag daartoe wor den ingediend. De gemeente laat zich daar al dan met over adviseren door de Gemeenschappelijke Me dische Dienst. Met het starten van de daadwer kelijke aanpassingswerkzaamhe den moet gewacht worden tot de subsidieverlening definitief is. an ders vervalt de subsidiegrond. LEUSDEN - Een deel van de sport- vloeren m sportaccommodaties in Leusden is toe aan een ingrijpende onderhoudsbeurt. In een voorstel aan de raad zegt het college van B& W dat met name de vloeren in de zalen aan de Berkelwijk, in Leus den-Zuid en aan de Asschatterweg aan een meuwe toplaag toe zijn. De kosten van de renovaties worden begroot op ƒ65.000,-. (Van de redactie) USDEN - De raad van de ge- sente Leusden overweegt be- p aan te tekenen tegen het luit van de ambtenarenrech- om het strafontslag van Reier i Gooi nietig te verklaren. In achting van een definitief idpunt daarover, is inleidend beroep aangetekend, innee wint de raad tijd. ormaal gesproken moet tegen beslissing van de ambtenaren- toer binnen dertig dagen be- p worden aangetekend. Bij ïn- end hoger beroep wordt de be- pstermijn met nog eens dertig ien verlengd. Iet semorenconvent van de raad fractievoorzitters en de burge- fster) is donderdagavond, na zich te hebben laten adviseren door een jurist, tot de conclusie gekomen dat die termijn te kort is om de beroepsgronden te formule ren. De ambtenarenrechter verklaar de vonge week vrijdag het besluit Van Gooi strafontslag te verlenen nietig. Van Gooi was tegen dat be sluit van de gemeenteraad in be roep gegaan. De rechter vond het gekozen middel te zwaar Bij stra fontslag kan de betrokkene geen aanspraak maken op een uitke ringsregeling of financiële scha deloosstelling anderszins. De rechter vond ontslag wegens onge schiktheid meer op zijn plaats. Met het inleidend hoger beroep wordt de termijn, waarop de ge meente op het vonnis kan reage ren, met 60 dagen verlengd. De raad heeft die tijd nodig, omdat hij nog niet weet of hij werkelijk in hoger beroep zal gaan. Een andere mogelijkheid is dat hij Van Gooi ontslag verleent op grond van on geschiktheid „Het is opvallend dat de rechter daarover een aanwij zing geeft m zijn vonnis," zegt bur gemeester Pams hierover. „Hij zegt namelijk dat de raad Van Gooi wel had mogen ontslaan ais hij deze reden had aangevoerd." Welke beslissing de raad ook neemt, Leusden zal m ieder geval een wachtgeldvergoeding schul dig zijn van minimaal 2 jaar. Over die penode krijgt Van Gooi 70 pro cent van zijn laatstgenoten salaris. Of de gemeente er voor een groter bedrag bij inschiet, is volgens Pa ms afhankelijk van de uitslag van een eventueel hoger beroep of van de beslissing die de raad neemt over een nieuwe ontslagprocedu re. „Als de raad in hoger beroep wint, dan is er geen sprake van een extra vergoeding. Gaat het ge meentebestuur verder met een meuwe procedure, dan is Leusden in ieder geval nog salaris verschul digd vanaf de datum waarop Van Gooi in eerste instantie ontslag kreeg (15 november 1985) tot het moment waarop hij opnieuw ont slagen wordt," zegt Pams. Verlies in hoger beroep bete kent volgens de burgemeester met dat Leusden twee gemeentesecre tarissen m dienst heeft. „Van Gooi mag misschien nog in dienst zijn als ambtenaar, hij is in ieder geval met meer m functie als secretaris. Er is altijd een constructie te bedenken, waarmee wij kunnen voorkomen dat hij weer in functie komt, als de gemeente in hoger beroep ver liest." £CHT - Als het aan Gedepu- 6rde Staten ligt, zal de provincie recht een landschapsplan gaan stellen. Daann zal moeten wor- f geïnventariseerd hoe de pro- öcie het Utrechtse landschap wil gouden, herstellen en beheren, i blijkt uit een projectvoorstel dat het college binnenkort aan de commissie Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en de com missie Groen zal voorleggen. Om zo'n landschapsplan hebben Provinciale Staten bij de vaststel ling van het streekplan emd 1986 gevraagd. In het landschapsplan moest het beleid dat de provincie wil voeren gedetailleerder worden uitgewerkt dan in het streekplan, dat een globaal karakter draagt, mogelijk is. Voordat het plan zelf kan worden opgesteld, is uitgebreid onderzoek nodig. Naar schatting van GS zal daar zo'n ƒ270.000,- mee zijn ge moeid. Het college moet Provinciale Staten overigens nog vragen dit be drag ter beschikking te stellen. In Leusden heeft het Comité Mi lieuzorg Leusden een vergelijk baar initiatief genomen. Eén dezer dagen komt het CML bijeen om daarover te praten ERJSDEN - „Wanneer dit jaar met feonnen wordt met de nieuw- fcw van De Geut. dient Leusden rekening te houden met sluiting van het emge open jongerencen trum" Tot die conclusie komt het bestuur van De Geut in het Werk plan voor het komende jaar. De Geut dnngt bij het gemeentebe stuur aan op een snelle oplossing van het probleem. De accommo datie aan de Zwarteweg verkeert m deplorabele staat en is dringend aan renovatie of meuwbouw toe Tot nu toe is het gemeentebestuur er nog niet uit welke oplossing er voor De Geut moet komen. LEUSDEN - Een deel van de inven taris van sportzalen in Leusden is dringend aan vervanging toe. De gemeente becijferd de investe ringsachterstand voor '88 en '89 op bijna 85.000,-. Voor dat geld is slechts gedeeltelijk dekking voor handen. In het kader van het Meer jarig Activiteiten Programma (MAP) en in de begroting van 1989 kan een kleme 68.000,- voor dit doel worden vrijgemaakt Het col lege van B&W stelt voor de rest te bekostigen uit de post onvoorziene uitgaven. Het ontstaan van de problemen is gelegen in het feit dat in het verleden geen geld is gereser veerd voor de afschrijving van de sportzaalaccommodaties. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - "Herintredende vrouwen kunnen het best geplaatst worden", aldus de chef van de afdeling Sociale zaken van de gemeente Leusden. De gemeente is middels het zogenaamde Jeugdwerk Garantieplan en het bureau Radar betrokken bij het zoeken naar passend werk voor met name jongeren en langdu rig werklozen. Het is opvallend dat alleen meisjes tijdelijk werk accepteren dat via het jeugdwerk garantieplan wordt aangeboden. Er zouden trouwens veel meer jongeren werker varing kunnen opdoen met behulp van het voor hen bedoelde plan. Er zijn momenteel 25 plaatsen beschikbaar voor jongeren in de leeftijdsgroep van 16 tot 21 jaar. Slechts tien meisjes zijn in het kader van de regeling aan de slag. Het aantal officieel geregistreerde werklozen is in Leusden ongeveer 650. Het werkelijke aantal werk zoekenden wordt echter geschat op 800. omdat het bekend is dat veel werkzoekende vrouwen zich niet laten inschnjven bij het ar beidsbureau Toch blijken er in de praktijk juist voor deze categorie werkzoekenden mogelijkheden te zijn. In Leusden bedraagt het percen tage werklozen momenteel 14% van de totale beroepsbevolking De gemeente Leusden steekt hier erg gunstig bij af met een percen tage van 7,7%. De gemeente Leus den wil zoveel mogelijk behulp zaam zijn bij het zoeken naar een baan. "Het is echter een illusie om te denken dat we alle 800 werklo zen aan een baan kunnen hel pen", aldus de chef sociale zaken. De middelen die de gemeente ten dienste staan zijn overigens maar beperkt. Het Jeugdwerk-garantie plan biedt de gemeente de moge lijkheid om jongeren aan tijdelijk werk te helpen. Er is geld be schikbaar om 25 jongeren te plaat sen in het kader van de regeling Het blijkt echter moeilijk te zijn om jongeren te interesseren voor een plaatsing in het kader van de rege ling. Meisjes blijken wel geneigd te zijn om aan de slag te gaan bij een instelling die werk aanbiedt. Jongens blijken echter vaak de voorkeur te geven aan een baan in de commerciële sector. Hiervoor biedt het jeugdwerkgarantieplan echter geen mogelijkheid. Alleen plaatsingen bij niet-commerciële instellingen zijn mogelijk Het is op dit ogenblik ook niet mogelijk om jongeren te dwingen in een nchting die ze niet willen Bednjven stellen een soort ver plichting tot werken ook niet op prijs. Men is bang dat jongeren die "gedwongen" worden tot werken toch geen behoorlijke prestatie leveren, omdat ze niet niet gemotiveerd zijn. In Leusden nemen 13 instellingen in de col lectieve sfeer deel aan het project. In totaal zijn er 30 plaatsen bij de Maarschappelijke Dienst Eem- land, Dienstencentrum gerefor meerde Kerken, Hogere School voor gezondheidszorg, Lisiduna- hof, Astma Fonds. Scouting, Pro vinciale bibliotheek, Zuivelcon- trole, Bejaardenzorg, School voor Wijsbegeerte, Sint Jozef, PC school "De Regenboog" en SBBO. Tot nu toe zijn er slechts tien plaat sen bezet door jongeren. De ge meente hoopt door een nog inten sievere voorlichtingscampagne meer jongeren bereid te vinden werkervaring op te doen via het jeugdwerkgarantieplan. Binnen het gemeentehuis functio neert een bureau dat zich bezig houdt met het begeleiden van langdurig werklozen. Het bureau draagt de naam Radar en is te be schouwen als een vooruitgescho ven post van het gewestelijk ar beidsbureau. Bureau Radar houdt zich vooral bezig met mensen die langer dan 1 a 2 jaar werkloos zijn. In de praktijk gaat het dan om veelal ouderen. Tot nu toe zijn er 28 mensen weer aan de slag ge gaan na contacten met Radar In de penode dat Radar m Leus den opereert heeft de medewer ker contact gehad met zo'n tach tigtal werklozen. Meer dan de helft hiervan was meer dan 3 jaar werkloos. Het vierde deel was al 1 tot 3 jaar werkloos Het blijkt vooral te gaan om mensen van bo ven de dertig jaar. Radar probeert werklozen te sti muleren om door te gaan met solli citeren of zich om te laten scholen Van opgeven wil men niets weten Toch heeft men noodgedwongen het contact met een elftal mensen moeten verbreken omdat men doorgaan zinloos vond. Het betrof dan mensen die ouder waren dan 40 a 45 jaar en met in aanmerking kwamen voor omscholing. Een "harde kern" van werklozen in Leusden is nauwelijks aanwezig naar de mening van de Leusdense sociale dienst. Als er al een harde kem is dan gaat het om ouderen die al meer dan 3 jaar werkloos zijn. het ligt in de bedoeling om binnen het Leusdense gemeentehuis één bureau te creëren dat zich bezig houdt met werklozen. Tot nog toe is het niet zover geko men. Dat wordt veroorzaakt door het feit dat er verschillende subsi diestromen zijn. Het jeugdwerk garantieplan wordt uit heel andere bronnen betaald dan het bureau Radar. Het ziet er naar uit dat in deze situatie verandering komt, zodat het makkelijker is om één afdeling te maken die werklozen kan opvangen Wethouder Com Verduin (PvdA) heeft de porte feuille Sociale Zaken. De wet houder hecht grote waarde aan de opvang en begeleiding van speci fieke groepen werklozen. Toch realiseert ook de wethouder zich erg goed dat de gemeente geen meuwe arbeidsplaatsen creëert "Het emge dat we kunnen doen is kansarmen een handje helpen", aldus de wethouder De ge meente Leusden is door allerlei oorzaken zelf niet erg vlot ge weest met het in eigen huis plaat sen van jongeren via het Jeugd werk Garantieplan. In deze situa tie zal echter snel verandering ko men, zo beloofde de wethouder.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5