Winkel met ruim 200 m2 uitgebreid Nieuwe dierenartsen praktijk in Leusden Vakantiewoning Lisiduna in de steigers leusder krant Spar deze week heropend Inentingen Overtreding Jachtwet Voorlichting hinderwet Rozendaal zonder t.v. Autoradio gestolen Inbraak Fietsen gestolen E Uitslagen Ont) schietclub r ASSCHATTERWEG 19: HET NIEUWSCENTRUM I. Zwaar gewonde bij aanrijding n Doodgravers (1) ASCHATTERWEG 19: HET RAZENDSNELLE NIEUWSCENTRUM! zakennieuws WOENSDAG 15 FEBRUARI 1989 LEUSDEN - Donderdag 16 februari om half negen heropent de heer A.F. Aldenzee zijn vernieuwde Sparlekkerland-winkel in winkelcentrum de Biezenkamp. De winkel kreeg er ruim 200 m2 verkoopruimte bij, waarmee het totale winkeloppervlak on geveer 800 m2 is geworden. Bovendien kon tijdens de verbou wing bovenruimte gecreëerd worden, waarin een kantine, twee kantoortjes en personeelsruimtes zijn ondergebracht. De inrichting van de Spar supermarkt is grotendeels ver nieuwd. Nieuwe kasten, vijf tin Dlaats van vier) nieuwe kassa's en een opvallende nieuwe diagonale opstelling. De vergroting maakte een flinke uitbreiding van het assortiment mogelijk. Meer diepvriesprodukten en zogenaamde versartikelen zoals groente en fruit. Bovendien een delicatesse-afdeling met gebak en Belgische bonbons en een back-off afdeling waarin saucij zenbroodjes en dergelijke warm verkocht kunnen worden. In de winkel staat voortaan bovendien een kopieerapparaat waar mee voor slechts een dubbeltje een kopie te maken is. De vergrootte winkel maakt, mede door de verrassende opstel- ing en de brede wandelpaden aen totaal nieuwe indruk, de heer A.F. Aldenzee (53) is enthousiast an vol vertrouwen in de nieuwe Dpzet. Het heeft er lang naar uitge zien dat van enige uitbreiding van zijn winkel in het huurpand in win kelcentrum de Biezenkamp geen sprake kon zijn. Sinds de opleve ring m 1979 van het winkelcen trum de Biezenkamp, waaraan vooral een buurtfunctie werd toe gedicht, moest hij zich behelpen met de 650 m2 die hem waren toe bedeeld. Dat was weliswaar 200 m2 groter dan de noodwinkel aan de Torenakkerweg, waarin hij m het begin van de zeventiger jaren de eerste stap in het zelfstandig ondernemerschap zette. De heer Aldenzee koos voor de Biezen kamp, in plaats voor "het grote centrum" de Hamershof "omdat de buurtfunctie" de geboren en getogen Brabander wel aansprak De heer Aldenzee junior voor het gedeelte van de Spar dat is uitgebreid. De winkel in de Biezenkamp bleek al snel te klein, maar de heer Aldenzee kreeg lange tijd geen mogelijkheden de zaak uit te breiden. Twee jaar geleden ging het gemeentebestuur overstag. De heer Aldenzee durfde de in vestering van ruim zeven ton, no dig voor de verbouwing en ver nieuwing van zijn zaak, aan. On danks het feit dat de Spar geves tigd is in een huurpand. De huur baas, een beleggmgsmaatschap- pij gaf toestemming. In de Sparwinkel aan de Biezen kamp werken 23 full-time mede werkers, waaronder de zoon van de eigenaar. De identiteit van de Sparwinkel wordt door de heer Al denzee nog altijd omschreven als een buurt winkel. Een winkel in een buurt, die door de komst van de wijk 't Ruige Veld, groter is ge worden. Bovendien trekt de Spar door haar bijzonder uitgebreide assortiment en verschillende bij zondere produkten veel klanten die hiervoor speciaal naar de Spar komen. "Bijvoorbeeld onze bak- produkten, of onze babyvoe ding". zegt Aldenzee. De Sparwin kel beoogt behalve buurtwinkel een winkel te zijn waarin het pu bhek uit het middelste marktseg ment komt. De markt, verduide lijkt de heer Aldenzee is weer te geven door middel van een drie hoek. De bovenste punt bedient zich door middel van de kleine spe ciaalzaken; slager, slijterij, groen teman. brood- en banketbakker. kaas en notenwinkels. De onder ste laag zijn de supermarkten zoals Bom, Super en C1000. De rest be staat uit het grootste en middelste segment, waarbij uitlopers zowel naar beneden als naar boven zijn te constateren. De Spar mikt op het middelste segment met uitlo pers naar boven. "Wij willen rechts van het midden zitten", ver klaart de heer Aldenzee "We wil len primair een zaak zijn waarin de mensen lekkere dingen komen kopen. In bulk zijn we niet geïnte resseerd. Daarbij proberen we al lereerst in de dagelijkse behoefte te vooizien, met daarbij een groot randassortiment zoals delicatesses en gemaksdingetjes zoals thee zeefjes en haarspeldjes." De heer Aldenzee wijst daarbij op een nieuwe klantengroep, waar mee vooral zijn winkel in toene mende mate te maken heeft. "De nieuwe gnjzen" noemde hij ze. Hij bedoelde hiermee vijfenvijftig- plussers die niet meer werken, maar heel actief en modem zijn en zich het een en ander kunnen ver oorloven. Mensen die "in" zijn voor het proberen van nieuwe din gen. "Steeds vaker zie je nieuwe produkten verschijnen in kleine verpakkingen bedoeld voor twee personen", merkte de heer Al denzee op. In de buurt in de di- rekte nabijheid van de Sparwinkel wonen veel van deze "nieuwe" grijzen, die vaak al jarenlang klant zijn. De heer Aldenzee heeft alle vertrouwen in de toekomst van zijn winkel die nu geheel eigen tijds genoemd kan worden. Met name van het nieuw computersys teem, Marcando Mobile ge naamd, waarbij de kassa's direkt met een personal computer zijn verbonden. Hierdoor kan de voor raad op peil gehouden worden De heer Aldenzee nodigt alle be langstellenden uit voor zijn Open Huis op woensdag 15 februari van 19.00 tot 21.00 uur. Leusden heeft er vanaf zaterdag een nieuwe dierenartsenpraktijk bij. Drs. J. W. Dirkx opent op die dag nieuwe praktijk aan de Eikenlaan 46. Hij is vooral gespecialiseerd m kleme huisdieren en paarden. Dirkx heeh\ een praktijk in Amersfoort, aan de Hogeweg, maar omdat hij al in Leusden woont, heeft hij nu bij zijn huis i ruimte gemaakt voorde behandeling van dieren. „Ik woon vlakbij het Ruige Veld en ik neem aan dat daar gen i mensen wonen met katten en honden,zegt hij. „In mijn praktijk in Amersfoort heb ik veel Leusdenaren, dus denk dat ik die nu wel hier krijg." Dirkx is de derde dierenarts in Leusden. LEUSDEN/ACHTERRVELD- Zo wel in Leusden als in Achterveld zullen kinderen, geboren in 1980 en 1985 worden ingeënt tegen dif terie, tetanus en polio (DTP) en tegen bof, mazelen en rode hond (BMR). De betrokken ouders of verzorgers hebben inmiddels een uitnodiging hiervoor ontvangen. Toch kan het zijn dat niet ieder een bericht hierover heeft ont vangen. Wie nog geen uitnodi ging heeft gehad wordt daarom verzocht tussen 8.30 uur en 10.00 uur contact op te nemen met de GGD, afdeling jeugdgezond heidszorg, telefoon: 618841, toe stel 148. Er wordt op twee plaatsen in geënt: in Leusden op woensdag 22 februari van 9.00 uur tot 12.00 uur, in de .Springplank' aan de Aschatterweg. De inentingen in Achterveld zijn op maandag 20 februari van 14.00 uur tot 14.45 uur in het kruisgebouw aan de Walter van Amersfoortseweg. LEUSDEN - Een fietser moest a dag met ernstig letsel in het ziek huis worden opgenomen, nadat bij het oversteken van de Dodew door een automobilist werd aai* reden. De fietser, J.K. uit Leusd stond ter hoogte van Don Bosa wachten tot de weg vrij was, m zag een naderende auto over hoofd. De automobilist, R. Amersfoort, kon een aannjd daarna niet meer voorkomen Blijft het transport steken, bijvoorbeeld dat het met een poot ergens achter haakt, wordt het obstakel doorge knaagd en als dat niet lukt wordt eenvoudig de poot van het kadaver afgebeten. Is de juiste plek gevonden dan begint het werk pas goed. Met de voorpoten, die voor dit werk speciaal zijn uitgerust, wordt de aarde on der het dode dier uitgegra ven waarna met de midden- en achterpoten het zand ver der wordt weggewerkt. Zo verdwijnt het dode dier lang zaam maar zeker de grond in. Wat de bedoeling van de ke ver is van dit voor hem enorme karwei zien we de volgende keer. G. van L. LEUSDEN - „Dat vindt mijn hond leuk en die reiger houdt ook wel van een spelletje". Met die verkla ring probeerde een 41-jarige inwo ner uit Heemstede onder een pro ces-verbaal wegens overtredi van de Jachtwet uit te komen, M man was vrijdagmiddag samen r een vrouw gesignaleerd bij t£D weiland aan de Arnhemse- waar het tweetal hun hond acl een reiger aanstuurde. De pol nam met het verhaal geen genftt gen en constateerde dat de met verboden middelen aan jagen was. De reiger ontsnapte LEUSDEN - De heer H. Wolven van de Gewestelijke raad van het land bouwschap Utrecht zal op maan dag 20 februari in jongenerencen- trum De Til aan de Hamersvelds- weg voorlichting geven over de 'hie »su Bc toi hinderwet en de ecologische ncSve lijnen. De avond wordt georgïieri seerd door de gezamelijke Le?on dense landbouworganisat^ CBTB, ABTB en ULG. De avond if gint om 20.00 uur. ikv. LEUSDEN - De wijk Rozendaal heeft dit weekeinde lange tijd zon der t.v - en radio-ontvangst geze ten. De oorzaak daarvan was ge. gen in het feit dat ortbekenajr twee versterkers van het CAl-sft.c teem wegnamen. Uit daarvoor stemde kastjes aan de TorenriJ kerweg en op de Dolomietendj^L verdwenen de betreffende verst™ kers. De schade beloopt ruim t mUle- per LEUSDEN - Bij een inbraak in een auto, die geparkeerd stond aan de Pelmolenhof, verdween in de najT van zaterdag op zondag een radM De dief sloeg een ruitje in om b: nen te komen. De auto is eigendo :i van Leusdenaar S. LEUSDEN - Uit een woning aan de Waterlooweg werd een geldkist, gevuld met sierraden wegge?'': men. De inbreker schakelde alarmsysteem uit, alvorens hij snode plannen ten uitvoer legB De waarde van de ontvreerrP goederen is tot nu toe onbeker: LEUSDEN - Op het terrein van verpleegtehuis Lisiduna wordt hard gewerkt aan de realisatie van de vakantiewoning ten be hoeve van psycho-geriatrische patiënten, al dan niet in gezel schap van hun familieleden. In de witte bungalow kunnen deze somer vanaf eind juni of begin juli vier gasten tegelijkertijd trakantie houden. Dit kunnen vier patiënten zijn, één patiënt met drie familiele den, twee patiënten met hun partner of welke combinatie rond ieze groep over het algemeen bejaarden te verzinnen is. In de ïerste plaats komen de bewoners van Lisidunahof hiervoor in lanmerldng, samen met de bezoekers van de dagbehandeling ifdeling. Maar ook vakantiegangers van elders kunnen, wan- ïeer er plaats is in aanmerking komen. Het vakantiehuis is 'winterhard", zodat het hele jaar door gasten ontvangen kun- ïen worden. det vakantiehuis wordt gebouwd ^an het geld dat de stichting Vrienden van Lisidunahof verza- neld heeft. Deze stichting, waar- /an ruim negenhonderd mensen middels donateur geworden zijn, leeft als doelstelling het ontwik celen van aktiviteiten om het le ren van psycho-geriatrische pa- iënten te verbeteren. Het vakan- iehuis is het eerste resultaat dat leze stichting heeft bereikt. Het genodigde startkapitaal werd op !1 januari 1987 door middel van ;en huis-aan-huis aktie verzameld, deer dan 40.000,- werd bijeen- febracht. Bijna 800 mensen gaven ich op als donateur. Op 30 januari 989 begon met de bouw. '.odra de woning is opgeleverd, kunnen vier mensen tegelijk va kantie houden in de mooie en van alle gemakken voorziene bunga low. Beneden zijn twee slaapka mers met ieder twee bedden, bo ven is een kleine slaapkamer voor het verplegend personeel dat 's nachts aanwezig zal zijn. Overdag kunnen de gasten rekenen op de begeleiding van twee verpleeg kundigen. De bedoeling van het verblijf is in de vakantiewoning psycho-genatrische patiënten één, mogelijk twee weekjes een verzorgde vakantie te bieden. Even weg uit de ziekenhuissfeer van het verpleeghuis, een weekje in een andere omgeving met een paar uitstapjes, familie om je heen, en dat alles in een mooie omge ving. Het huis kan ook een vakan tie bieden aan bezoekers van de dagbehandeling, waardoor de fa milieleden van deze gast zelf el ders op vakantie kunnen gaan- Het huis is in eerste instantie be doeld voor de bewoners en be zoekers van de Lisidunahof. Het stichtingsbestuur besluit echter gasten van elders niet bij voorbaat uit. Tijdens de weekenden wordt het huis beschikbaar gesteld aan echtparen, waarvan een der echt genoten in de Lisidunahof woont. De vakantiewoning biedt deze mensen rust, privacy en deskun dige begeleiding wanneer nodig. Aan het verblijf in de vakantiewo ning zullen kosten verbonden zijn. De hoogte van de eigen bijdragen zal in belangrijke mate afhangen van de exploitatiemogelijkheden van de stichting 'Vrienden van Li siduna'. Men gaat ervan uit dat het tekort op de exploitatie, zoals kan worden voorzien door de stich ting, zal moeten worden aange vuld met eigen bijdragen. Hoe kleiner het tekort, hoe kleiner de eigen bijdrage. Des te meer men sen zich willen voegen bij de vrienden van Lisidunahof door middel van een bijdrage of dona teurschap, des te goedkoper kan het verblijf in de vakantiewoning worden. Momenteel kampt de In de vakantiewoning kunnen vier mensen tegelijk terecht. Het hele jaar door kunnen er mensen ontvangen worden. Stichting Vrienden van Lisiduna exploitatie alsmede een deel van nog met een gat van 30.000,- in de personele lasten. De Stichting de begroting van de bouwkosten. Vrienden van Lisiduna wordt met Men schat jaarlijks 35.000,- no- op enige wijze gesubsidieerd, dig te hebben voor onderhoud en Nieuwe donateurs blijven der halve van harte welkom. Men kan zich melden als vriend bij het se cretariaat: van Boetzelaerlaan 39, 3832 AL Leusden, telefoon 033- 940532 lijkgeur verspreiden. Deze geur wordt over grote afstan den waargenomen door aas kevers, waarvan we ver schillende soorten kennen, maar waarvan de zwarte en de gewone doodgravers wel de bekendste zijn. Beantwoordt het uiterlijk van de zwarte doodgraver nog enigszins aan de aard van zijn beroep, de gewone dood graver is, met zijn prachtige en vrolijke kleuren, een an der beroep waard. Zij glan zen als opgepoetste auto's en hebben een prachtige teke ning met oranje of geel met zwart. Maar hun werk doen ze precies, grondig en met veel ijver. Het zijn goede vliegers die hoofdzakelijk 's nachts het woud doorkrui sen. Heeft hun gevoelige an tenne de geur opgevangen van een kadaver dan vliegen ze alleen hun neus achterna en vinden het, waar het ook ligt. Dadelijk na aankomst wordt de ondergrond geïnspecteerd of deze geschikt is om het lijk te begraven. Hoe losser en onbegroeider, hoe beter. Is de bodem niet gescikt dan moet het lijk eerst worden verplaatst naar een geschik ter plaats. Uiteraard moet het niet al te groot zijn. Bij een konijn lukt dat niet, liever een vogel of een muis, of schoon ik ze wel bezig heb gezien met een eekhoorn. ver LEUSDEN - Bij zwembad Octojfct zijn de afgelopen week in totiBn vier fietsen ontvreemd. Donderajjjjk werden drie fietsen weggenom^c en vnjdag kwam een vierde ei^g naar erachter dat zijn vervoermWe del niet meer op de plaats stow I waar hij was achtergelaten. ACHTERVELD - Aan de ond® linge schietwedstrijd werd do|5nc zes leden deelgenomen. De uitslag was als volgt: 1Anneke Oudshoom 2. Iny Kok 3. Wil van Gelder 4. Tiny Tolboom 5. Bep Smal I 6. Alice Arlar Hebt u zich nooit afgevraagd waarom men zo weinig dode dieren in de natuur vindt? Als we in het bos wandelen horen en zien we overal le ven; vogels, muizen, konij nen, eekhoorns en toch vin den we zelden een dood exemplaar. En dat heus niet omdat elk dier op een gege ven moment als voedsel zou (advertentie) worden gevangen door een ander soort. Er zijn echt wel dieren die op een natuurlijke manier aan hun einde ko men, door ziekte of ouder dom. Over het algemeen zal een dier, dat zich ziek voelt, wegkruipen in een verbor gen hoekje om te gaan sla pen. Als het niet meer wak ker wordt en niet dadelijk wordt gevonden door aase ters, zoals bijvoorbeeld de kraaiachtigen, zal het na enige uren al een zwakke Een tikkeltje overdreven? Nou nee, want waar In Leusden wordt op elk moment van de dag het nieuws aan u, Leusdenaar, doorgegeven? Alleen op het kantoor von de Leusder (Kabel-)Kranl Adres: Asschatterweg 19 Hel nieuwsknooppunt met een rechtstreekse oansluiting op uw huiskamer Met de Leusder Kabelkrant op kanoal 4 Om elke dog een paar keer even naar te kijken Om bij te blijven. EN WIE MEER WIL WETEN NEEMT DE LEUSDER elke week een tors pakket aktuele achtergrondintormatie, boeiend en lezenswaardig. Inderdaad alkom- stig van Asschatterweg 19. Het nieuwscentrum van Leusden. Ook uw nieuwsberichten horen hier thuis: Telefoon 033-941495. Vraag naar Stetan Steenkamp ot Daan Bleuel. Zij kennen de juiste weg naar krant ot kabelkrant Binnen een paar minuten kan de rest van Leusden op de hoogte zijn!

Leusder Krant | 1989 | | pagina 10