O* O* belangrijke winst pda (za) ziet volle buit slotfase verloren gaan ,oda (zo) moet meerdere erkennen in Sporting'70 iitas met 2-1 verslagen fZ'49 straft foutje genadeloos af: 1-1 isdenaren laten twee punten liggen VELD - Ook de tweede wedstrijd na de winterstop twee punten op voor de SV Achterveld. Trainer Cor id had vrijwel hetzelfde team opgesteld als vorige week Zebra's met 3-1 werden verslagen. Een moedige beslis- natuurlijk ook verkeerd uit had kunnen pakken. Maar eld kwam zeer geconcentreerd en gemotiveerd binnen li voor de wedstrijd tegen Unitas uit Veenendaal. Unitas wedstrijd achter is en bij winst bovenin zou kunnen aien. Een zeer belangrijke wedstrijd voor beide par- s. Omdat Achterveld natuurlijk ook tegen het degrada- i aan het vechten is. De wedstrijd tegen de Veenenda- lers is de wedstrijd van keeper Gerard van Bedem geworden. In twee opzichten was Gerard duide lijk in beeld. In positieve zin door een hele goede wedstnjd te kee pen voor Achterveld. Vooral op kritieke momenten stond op zijn post. De eerste tien minuten hield hij Unitas van een voorsprong af door eerst een keihard genomen vnje schop uit zijn doel te ranse- hld bleef op basis van inzet overeind in de wedstrijd tegen het technisch sterkere Urutas. len. Meteen in het volgende mo ment pareerde hij een kopstoot. In de laatste tien minuten van de wedstnjd, toen Unitas in een wan hoopsoffensief alsnog probeerde de 1-0 achterstand weg te werken, was het weer Gerard van Bedem die Achterveld redde. Bij een doorbraak van Unitas moest hij ver uit zijn doel komen om het gevaar te bezweren. Volgens de overi gens goed fluitende scheidsrech ter, deed hij dat met op correcte wijze en werd hij op de bon ge slingerd. En die boeking was zijn derde, hetgeen betekent dat Ge rard één wedstnjd schorsing zal knjgen. Aanstaande zondag zal hij vanaf de zijlijn moeten toekijken, hetgeen volgens trainer Cor Hoogland niet echt een verzwak king hoeft te betekenen: "Ik heb een bijna gelijkwaardige keeper in het tweede staan." Maar echt blij was hij toch niet, vooral omdat het tweede elftal tweede staat. Terug naar de wedstrijd tegen Unitas, dat sterk was begonnen, maar tegen het stug verdedi gende Achterveld toch weimg kansen kreeg WIND MEE Achterveld had voor rust de wind mee en kwam via een schitterend doelpunt van Henk Voorburg 1-0 voor. Voorburg nam een terug springende bal van bijna 30 meter in één keer op zijn schoen. De bal verdween snoeihard en onbereik baar voor de keeper van Unitas in de kruising. Henk Voorburg, die zijn directe tegenstander goed en op een sportieve manier uitscha kelde, groeide uit tot de beste man van het veld. Maar het was vooral het gehele elftal dat het Uni tas onmogelijk maakte in het spel te komen. Het techmsch iets betere Unitas moest het vooral afleggen tegen de vechtlust van Achterveld Daar door ontstond enige irritatie aan de kant van de ploeg uit Vee nendaal. Na rust was de uitstekende laatste man Gijs Hak vervangen door de 'carnavalvierende' Robbie de Vette. Gijs Hak, die volgens Cor Hoogland gewoon een vaste eer ste elftalspeler behoort te zijn, kampt met een nare knieblessure. Daardoor is hij helaas niet in staat zich volledig in te zetten voor het eerste team. Door het wegvallen van Gijs Hak werd aanvoerder Klaas van de Heuvel weer laatste man. Samen met de goed spelende voorstop per Herman Burgsteden hield hij de verdediging van Achterveld goed georganiseerd. De tweede helft werd gekenmerkt door veel op en neergaand spel en twee teams die volledig op de winst speelden. Achterveld kwam een paar keer gevaarlijk door via de linkerkant Met name Erik de Jong en de voor Jeroen Voskuilen inge vallen Peter Ruitenbeek zorgden voor veel gevaar in de Unitas-de- fensie. Twee minuten voor tijd kwam Erik de Jong opmeuw een keer goed langs zijn tegenstander en vond de vrijstaande Peter Mid delaar. Die bracht de bal goed on der controle en schoot de bal hard tegen de touwen. Met een 2-0 voorsprong leek de wedstrijd te zijn gespeeld. Maar er volgden nog enkele moeilijke minuten voor Achterveld. De scheidsrech ter had nog enkele minuten tijd bij getrokken voor blessures En in die blessuretijd kwam Unitas toch Klaas van de Heuvel wordt fel op de huid gezeten, maar bhjft in balbezit. nog onverwacht aan een doel punt Nadat Gerard van Bedum een directe vrije trap uitstekend had gestopt, werd een van de aan vallers onderuit gehaald Straf schop dus. Bij de goedgeplaatste strafschop was Gerard kansloos, al zat hij wel in de goede hoek: 2-1. Gelukkig voor Achterveld en zijn aanhang blies de scheidsrechter een minuut later af. Cor Hoogland had opmeuw twee punten met zijn team behaald, ondanks een goed gevulde reservebank. Uiteraard was Cor Hoogland zeer tevreden over het behaalde resultaat. UITSLAGEN Maar bij het horen van de andere uitslagen zal hij wel iets minder blij hebben gekeken. Want Ach terveld staat ondanks de overwin ning nog steeds onderaan. Het enigste wat nu bereikt is, is dat nu meerdere ploegen voor degrada tie in aanmerking komen. Want vanaf Stator, dat vijfde staat met vijftien punten, zijn er dus nog acht kandidaten voor de onderste plaatsen. Achterveld staat daar maar drie punten op achter. EMM, dertien punten, bracht BW ook in de moeilijkheden door met 3-2 te winnen. FAK deed hetzelfde met Veensche Boys door met 2-1 te winnen. Bovenin verloren de bo venste drie punten; Olympia en BFC speelden gelijk en De Meem verloor zelfs thuis met 2-3 van Zui derzeevogels. Daardoor behoud zelfs Unitas nog kans op een van de bovenste plaatsen. Voor Unitas betekende de nederlaag tegen Achterveld dus dat hele dure pun ten werden ingeleverd Het betekent wel dat de competi tie een ongekend spannende pe riode tegemoet gaat. Voor Achter veld is het noodzakelijk dat het punten blijft halen. Te beginnen aanstaande zondag uit bij Zuider zeevogels Wat geen gemakke lijke opgave zal zijn gezien de 2-3 overwinning van Zuiderzee vogels bij De Meern. Een regelrecht de gradatieduel is FAK tegen BW De rest van de wedstrijden zijn zo wel voor de bovenste als voor de onderste plaatsen van belang EMM ontvangt De Meem, Unitas krijgt Stator op bezoek. De Zebra's gaan naar Olympia en Veensche Boys krijgt BFC op bezoek. Zon dag zullen alle clubs met veel be langstelling de stand in de eerste klasse A bekijken. Opstelling Achterveld Gerard van Be dem, Fred van der Pol, Gijs Hak (Rob bie de Vette). Herman Burgsteden, Hans Kooy, Henk Voorburg, Klaas van de Heuvel, Jeroen Voskuilen (Peter Ruitenbeek), Kees Voorburg, Erik de Jong en Peter Middelaar Voor uitslagen en standen zie 'Sport in cijfers', op de Servicepa gina. EN - Net als vorige week in de wedstrijd tegen Lopik en terugspeelbal de voetballers van Roda-zaterdag fa- joda'46 controleerde wedstrijd tegen WZ'49 volledig, en persoonlijke misser van Karei Ouwerkerk bracht in ■te speelminuut de stand in evenwicht: 1-1. jradatiekandidaat uit Soest kreeg met dit gelijke spel bns meer dan waar het recht op had. Roda kan daarente- I hand in eigen boezem steken omdat de kansen om de pjd in een vroeg stadium definitief te beslissen wel c aanwezig waren. itenm trainer/coach Nico had voor de wedstrijd te- adatiekandidaat WZ'49 latie weer op een aantal gewijzigd. Het huidige s voorde Leusdenaren [open en dat biedt voor imeijn mogelijkheden om ploeg te experimenteren, de wedstrijd tegen WZ'49 de de Roda trainer het sys- De laatste wedstrijden han- e Roda het zogenaamde af- tende systeem. De tegenstan- reeg in dat systeem de moge- id het spel te maken tot tien voor de middenluue. In Soest Nico Romeijn zijn bngade in aanvallender speel wij- jmeest in het oog springende iT wissel in de Leusdense formatie was het opstellen van Harry Kers- sies als vrije verdediger. De Roda- captain is normaal de strateeg op het middenveld. Harry Kerssies speelde in zijn nieuwe rol een meer dan verdienstelijke wedstrijd. Zo wel verdedigend als aanvallend voldeed de aanvoerder van Roda naar behoren. ROUTINE Trainer Nico Romeijn had be wust gekozen voor een gerouti neerde verdediging om zodoende Harry Kerssies enigszins aan zijn plaats als vrije verdediger te laten wennen. Klaas de Vries, die deze week zijn trainingsverplichtingen was nagekomen, nam zijn ver trouwde stek als rechtsachter weer in. Voorstopper Karei Ouwerkerk en Chris Stegeman completeerden het Leusdense verdedigingskwar tet. De centrale rol op het midden veld werd toebedeeld aan Harm Wassink. De jeugdige krachtpat ser binnen de Leusdense gelede ren onderstreepte zijn goede vorm van de laatste weken dooreen ver dienstelijke partij op de mat te leg gen. Samen met Edwin van Ginkel zorgde Harm Wassink voor de aan sluiting van het middenveld naar de aanval. Ronald Koelman speel de als meest verdedigende mid denvelder om eventueel corrige rend op te kunnen treden. Harry Settels, Coen van Dijk en Fake Schoonewille vormden de drie mans voorhoede. HARTELUST In het eerste kwartier sloeg trai ner Nico Romeijn tevreden de ver richtingen van zijn ploeg gade. Te genstander WZ'49 werd bij tijd en wijle van het kastje naar de mum- gestuurd. Het spel van de Leusde naren leverde veel kaatswerk en prachtige staaltjes combinatievoet bal op. Roda kon in deze fase naar hartelust combineren en steeds de vnje man aanspelen. WZ'49 greep op tijd in en dat resulteerde in een strabantere mandekking. De de gradatiekandidaat uit Soest haalde op deze wijze veel gevaar uit het Leusdense spel. Roda verzuimde nu om de lange trap te hanteren. De lange pass was in deze fase levens gevaarlijk geweest omdat er meer ruimte achter de WZ-verdedigers lag als gevolg van de strenge dek king. De mogelijkheden om de Soestse defensie te ontrafelen wer den niet volledig benut. Roda kwam voor de pauze terecht op voorsprong. Linkerspits Fake Schoonewille gaf een pass binnen door op de insnijdende Harry Set tels, die met een droge diagonale schuiver de doelverdediger van de gastheren kansloos liet: 0-1. Net voorhet ingaan van de rust kreeg Harm Wassink een uitstekende mogelijkheid om de voorsprong voor de Leusdenaren te verdubbe len en de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Het schot van de mid- Wim van de Biezen...goede les... denvelder ging echter voorlangs. Een doelpunt had vrijwel zeker de definitieve nekslag betekend voor WZ. De ploeg uit Soest, die vorig seizoen uit de vierde klasse van het KNVB-voetbal degradeerde, maakte in aanvallend opzicht een armoedige indruk. In de tweede helft kregen de gastheren slechts twee keer een mogelijkheid om gevaarlijk te worden. Klaas de Vnes moest voor de Leusdenaren als reddende engel optreden toen hij een inzet van WZ'49 van de lijn afhaalde en de tweede keer dat WZ gevaarlijk werd leverde de voorzet van de Soestenaren niets meer op dan balbezit voor Edwin van Ginkel. LEERSCHOOL Het laatste kwartier van de wed stnjd verliep voor de Leusdenaren met helemaal volgens planning. Wim van de Biezen kwam als verse aanvaller in het veld voor Harry Settels. Wim van de Biezen, die dit jaar als eerstejaars senior een goe de indruk achterlaat, werd 'getrac- teerd' op een boeking wegens het wegtrappen van de bal. (Ook een speler van WZ'49 werd op de bon geslingerd, wegens ruw spel) Voor de jeugdige Leusdenaar is dat de tol die hij moet betalen in het jaar dat voor hem een goede leerschool vormt. Buiten Wim van de Biezen betaalde in de laatste minuut het complete team van Nico Romeijn tol voor de leerschool die het expe rimenteren met diverse speelstij len met zich meebrengt. Met een voor de Leusdenaren voordelige 0-1 stand op het scorebord en met nog slechts een minuut te spelen ging de voorsprong toch nog verlo ren. Op zo'n 35 meter van het door Peter de Beer verdedigde doel en twee meter van de zijlijn, wilde Ka- rel Ouwerkerk de bal door de lucht terugspelen op zijn doelman. De ervaren voorstopper speelde de bal inderdaad terug op Peter de Beer, maar een aanvaller van WZ'49 had de bedoeling doorzien en kwam in balbezit. Peter de Beer, die in ieder geval tot het einde van dit seizoen de plaats van de aan zijn bekken geblesseerde John Kamp horst inneemt, was vervolgens kansloos op de lob van de Soestse aanvaller. Niet alleen voor Karei Ouwerkerk, maar voor heel Roda moet deze fout een goede les zijn. Ondanks de voetballende kwali teiten van de Leusdenaren zullen de volgelingen van Nico Romeijn moeten beseffen dat er met altijd voor een voetballende oplossing kan worden gekozen. De dure fou ten van Harry Kerssies (vorige week tegen Lopik) en Karei Ou werkerk spreken wat dat betreft boekdelen. Een voorsprong op deze wijze uit handen geven komt knullig over en is frustrerend als men weet dat de wedstnjd volledig werd gecontroleerd en gedomi neerd. TRIO De strijd om de verdeling van de eerste en tweede plaats in de hoofdklasse gaat de komende we ken een ongekende climax tege moet. WJ, Veensche Boys en Lo pik verkeren in de wetenschap dat alleen de eerste plaats een promo tie naar de vierde klasse van het KNVB-voetbal oplevert. Deze drie titelkandidaten hebben allen 21 punten. Lopik staat er relatief het minst gunstig voor, omdat de pro- movendis van het afgelopen sei zoen een wedstrijd meer heeft ge speeld. Veensche Boys liet een belangrijk punt liggen op eigen veld tegen Velox (1-1). Het gevecht om de twee vacante degradatie plaatsen spitst zich momenteel toe op zes ploegen. Veluwse Boys maakt als rode lantaarndrager, met een achterstand van vier punten op het als voorlaatste geklasseerde Velox, een uitstekende kans om af te dalen naar de eerste klasse van het afdelingsvoetbal. Roda '46 kan het komende weekeinde een be langrijke rol spelen in de titelstrijd. De Leusdenaren spelen op eigen veld tegen Lopik. Een overwinning van de Buiningparkers brengt de kansen op een kampioenschap voor Lopik terug tot het minimale. De voornaamste titelkandidaten, WJ en Veensche Boys, hebben beide een uitwedstrijd op het pro gramma staan. SVM Boys treedt op als gastheer voor Veensche Boys en WJ gaat op bezoek bij Velox voor een echte Domstadderby. Sova-54 zal in Amersfoort minimaal een punt moeten pakken van Bloe- menkwartier om ruet gevaarlijk dicht m de buurt van de rode streep te komen. Opstelling Roda'46: Hans van Bekkum, Sander Verzuu, Mein- dert Vlugt, Harry Oussoren, Bob Schoordijk, Peter Knijf, Remco Bosman, Henk Weishaubt, Erwin Snijders, John Jansen, Ruud Stoel- horst. Voor uitslagen en standen zie 'Sport in cijfers', op de Servicepa gina. Harrie Kerssies...libero... standigheden in Utrecht Te van ideaal om een be- ePj DE - Roda-zondag heeft een unieke mogelijkheid laten "om de leiderspositie in de eerste klasse B in te nemen. De taren gingen geheel onverwacht, maar wel verdiend, it tegen Sporting'70: 2-1. De Leusdenaren liepen in meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander te len. Het positieve van het afgelopen weekeinde voor de Ruud Maas is het feit dat alle mede titelkandidaten het onderspit moesten delven. hoorlijke partij voetbal op de mat te leggen. Zowel Sporting'70 als Roda'46 slaagden er dan ook niet in om het publiek te vermaken met oogstrelend voetbal. Een hevige wind maakte redelijk combinatie voetbal vnjwel onmogelijk. Voor Roda kwam daar nog bij dat het veld de minimale afmetingen ken de m de breedte. De ploeg van Ruud Maas benut altijd de zijkanten optimaal omdat het over goede op komende spelers beschikt. Erwin Snijders en linkerspits Ruud Stoel- horst kregen nu bijzonder weiniog mogelijkheden om de vijandige verdediging over de vleugels te ontrafelen. Aan de rechterflank gold hetzelfde voor Peter Knijf en John Jansen die nu werden ge dwongen om voor het overvolle centrum te kiezen. GOEDE LES *lho rst... treffer... Ruud Maas stuurde voor de wed strijd tegen het laaggeklasseerde Sporting'70 zijn sterkste formatie het veld in, dus met John Jansen. De problemen met de centrumspits zijn inmiddels de wereld uit en dat is voorbelde partijen het beste. Roda kan niet om deveel scorende aanvaller heen en zal nu de strijd om de verdeling van de pnjzen in een beslissende fase komt zo sterk mogelijk voor de dag moeten ko men. De aanvaller heeft de keihar de kritieken die hij van alle kanten kreeg te horen goed ter harte ge nomen en zal hetgeen gebeurd is als een goede les kunnen beschou wen. Roda speelde afgelopen zondag duidelijk beneden haar kunnen. De ploeg van de naar Eemdijk vertrek kende trainer Ruud Maas zat in een duidelijke impasse waar men met uitkwam. De combinaties verlie pen stroef, deels als gevolg van het onwaarschijnlijk smalle veld, en de overtuiging ontbrak op beslissen de momenten. Sporting'70 kwam na twaalf minuten spelen aan de leiding. Slordig uitverdedigen werd de Leusdenaren fataal, want een Utrechtse aanvaller had alle vrijheid om Hans van Bekkum voor de eerste maal te passeren. Voor de pauze verzuimde de ploeg uit Utrecht om de marge minimaal te verdubbelen. Roda-goalie Hans van Bekkum zag tot drie maal toe een vijandige speler in alle vnjheid voor zijn 'hok' verschijnen. Even zo vaak werd verzuimd om de score naar een hoger niveau te tillen. On nauwkeurig geschoten ballen, die over of naast het doel van Hans van Bekkum verdwenen, bepaalden dat Roda'46 nog levensvatbaarheid had voor detweede helft. BUITENSPEL De tweede helft bracht voor de Leusdenaren niet datgene waar de ploeg op gerekend en gehoopt had. In het tweede bednjf kwamen de bewoners van het Burgemees ter Buiningpark duidelijk beter uit de verf dan voor de pauze. De wind, die Roda in de eerste 45 mi nuten danig parten speelde, pakte nu in het voordeel van de Leusde naren uit. De gelijkmaker hing dan ook een tijd in de lucht. Twintig minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd kwam Roda dan eindelijk langszij. Dat was althans de gedachte van alles en iedereen die zich op het sportpark m Utrecht bevond. Erwin Snijders ging goed door over de linkerflank van het veld en vanaf depunt van het zes tienmetergebied legde hij de bal terug op scherpschutter John Jan sen. De Roda topscorer schoot in derdaad koelbloedig de gelijkma ker achter de kansloze Sporting'70 doelman. Roda juichde en scheids rechter Van de Griend, die een redelijke wedstnjd floot, wees re soluut naar het midden. De grens rechter vein Sporting'70, tot en met de tweede klasse van het KNVB- voetbal kent het amateurvoetbal clubgrensrechters, hief echter zijn vlag ten hemel. De scheidsrechter ging verhaal halen bij zijn assistent en honoreerde het appèl wegens vermeend buitenspel De Leusde naren accepteerden de beslissing, zij het moeizaam, en dachten dat de gelijkmaker dan wel later tot stand zou komen. Vooral in dat kaderge- zien was het voor de Maas-bngade frustrerend dat Sporting'70 uit de eerste de beste tegenaanval de voorsprong wist te verdubbelen. Een snelle aanval van de Utrechte naren werd bekroond met een schot die de in de doelmond staan de middenvelder Henk Weishaubt slechts met de handen kon keren. De daaruit voortvloeiende straf schop werd feilloos verzilverd: 2-0. In plaats van een 1-1 stand gaven de tellers van het scorebord nu een 2-0 voorsprong voor de gastheren aan. Een kwartier voor tijd bracht Ruud Stoelhorst de spanning terug door de 'anschlüsstreffer' aan te laten tekenen. In de resterende tijd kreeg Roda nog voldoende moge lijkheden om alsnog een puntje uit het vuur te slepen. Gebrek aan scherpte en nauwkeurigheid brak de Leusdenaren m deze fase op. Sporting'70 verdedigde de voor sprong met verve en mocht terecht aanspraak maken op de volle buit. De basis voor de uiteindelijke over winning van de Utrechtenaren werd m de eerste helft gelegd, toen Sporting duidelijk de meerdere was van Roda'46. VERRASSINGEN De beste scenarioschrijver had een vinger in de pap kunnen heb ben bij het samenstellen van de uitslagen van de wedstrijden in de tweede klasse B. Alle titelkandida ten beten namelijk in het zand. WZA werd de grote winnaar van het afgelopen weekeinde en nestelde zich door de 2-0 overwin ning op SV Zeist naast Roda '46 op de tweede plaats. Met nog zes wedstrijden op het programma is het aantal titelpretendenten geste gen tot zeven. Patna en Sterren- wijk, die beiden wonnen, kregen door de nederlagen van de top- ploegen weer zicht op de eerste of tweede plaats. Koploper Zeist heeft slechts dne punten voorsprong op nummer zeven Sterrenwijk. Met in het achterhoofd dat ook de tweede plaats een mogelijke promotie plaats oplevert zal de competitie in de tweede klasse B een zinderende slotfase tegemoet gaan. SC Domstad zorgde voor de grootste sensatie van het afgelopen weekemde door Odin, dat op een derde plaats stond, met liefst 6-0 te verschalken. De Domstedelingen zullen waarschijnlijk niet meer in staat zijn om het vege lijf te redden, want de achterstand op de veilige tiende plaats bedraagt nog steeds zeven punten. Roda '46 zal zondag in Utrecht haar kandidatuur voor een hoofd prijs moeten onderstrepen door Sterrenwijk met lege handen ach ter te laten. Koploper Zeist zal zich waarschijnlijk herstellen van de ne derlaag bij WZA. De lijstaanvoer der krijgt Sporting '70 op bezoek. DWSM en Patria zullen uit gaan maken wie zich voorlopig in de absolute top mag handhaven. Bei de partijen moeten de volle winst binnen halen om niet verder ach terop te raken dan drie punten. SC Domstad kan m Schalkwijk mis schien nog een laatste strohalm grijpen om degradatie te ontlopen. Een overwinning op Schalkwijk is dan niets meer dan noodzakelijk. Opstelling Roda'46: Peter de Beer, Klaas de Vries, Harry Kers sies, Karei Ouwerkerk, Chris Ste geman, Edwin van Ginkel, Harm Wassink, Ronald Koelman, Harry Settels, Coen van Dijk, Fake Schoonewille. Voor uitslagen en standen zie 'Sport in cijfers', op de Servicepa gina. -■

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15