emeente test ergruizer De Jager handhaaft leidende positie Haaien langs De Watervlo r Maar gaat u gewoon door" Scholieren leren knotten De Heerd krijgt noodlokalen LEUSDEN I leusder* krant Thema-avond Tieneravond In onderlinge schaakcompetitie Leusden Achterveld fergadenng Oranjevereniging matig bezocht: PROGRAM MA- OVERZICHT Oud papier- aktie Haaien Licht gewonde na aanrijding ■>x weekincleyemmte/ plaatselijk nieuws USDEN - Ondanks een vrijwel verwaarloosbare belang- ng van de leden van Oranje Vereniging Leusden zat het lur tijdens de jaarvergadering bepaald niet bij de pakken Het had in 1988 veel georganiseerd, het saldo was dat jaar jeerderd, dit jaar aftredende bestuursleden stelden zich iesbaar en het al lopende nieuwe programma zag er ver- reelbelovend uit. Een en ander speelde zich op maandag- d in „De Til" af. irzitter Gradus van de Hen- anaf 1947 bestuurslid en al 22 n deze functie, opende de irgadering met de opmer- dat „de opkomst haast tradi- ouw enorm was". Terwijl hem en zijn penrungmees- her B. Lagerwei, alle 404 bericht hadden gekregen, van de 13 aanwezigen drie personen geen be id te zijn. Twee van de dne hadden die avond verder ook te maken met het be- Hooguit één lid, de heer Lies- Imaakte, dat er geen sprake een zuivere bestuursver- volgens het verslag van de tgmeester ging het de vere- in financieel opzicht voor de De inkomsten waren wel wat r geworden, maar de uitga- ar verhouding nog iets min- ;n dankzij een gemeentelijke lie kwam hij voor 1988 uit op vermeerderd saldo van ,94. Of dat precies op de cent zal de kascommissie nog op rdagavond aanstaande in nagaan. Eén van de aanwe- leden, de heer Osnabrugge, toe dat samen te doen met uw Van den Akker, bleek uit het verslag van de iietaris, mevrouw B. Verschuur, de vereniging in het afgelopen en programma met geva- activiteiten had gereali- Verder besloten de aanwe- contributie van 10,- per lid zo te laten. Die trend van zo doorgaan viel boven dien op tijdens de bestuursverkie zing. Van de maar liefst 15 be stuursleden traden er vijf af, te we ten de heren G. Hoogland, B. La gerwei, R. Schoonderbeek, G. Voorburg en R. de Greef. Maar allen hadden zich herkiesbaar ge steld, wat hen m dank werd afgeno men. HOOFDSCHOTEL De hoofdschotel van deze avond was het meuwe programma. Dat werd ter sprake gebracht door de penningmeester, tevens vice-voor- zitter. Hij begon met een korte te rugblik op een uitvoering in De Korf, een lampionoptocht in de wijk Claevereriblad/Wildenburg en een jeugdmatinee iu De Til in het prille begin van dit jaar. De uitvoering was mislukt vanwege te weinig aanwezige leden en de jeugdmati nee trok slechts 55 kinderen, die overigens volgens hem wel had den genoten. Daar werd hij tegelij kertijd even somber en opstandig van. „Steeds moeten we ons hoofd stoten! Wordt Leusden nu een leef- stad of blijft het een slaapstad? Maar we gaan door!" Aangaande de van maandag 10 april tot en met zaterdag 15 april te houden kermis maakte hij melding van een finan cieel noodzakelijke samenwerking tussen de kennisexploitatie en de vereniging. Omdat koninginnedag op zondag valt, zal op vnjdagavond 28 april een lampionoptocht in Leusden-Zuid worden georgani seerd. En op zaterdag 29 april zal het groot feest worden. door Anne Bnm Om 7.30 mag de jeugd bij de reveille lekker lawaai maken op niet met motoren uitgeruste fietsen en bakfietsen. Ook hoopt het be stuur een optocht te organiseren van Pon naar het gemeentehuis, waar voorzitter Van den Hengel en de burgemeester de Oranjedag zullen openen. Of dat zal lukken, wist de vice-voorzitter nog met. „Het is zeer moeilijk in Leusden een optocht van de grond te krij gen". Bij de daarna te houden auba de zal overwogen worden met een of meer koortjes het zingen wat beter tot zijn recht te laten komen. BRADERIE Verder zal de nu eens bij Blijhof, De Til en de Hamersveldseweg ge plande Bradene niet gemakkelijk van de grond komen, omdat de winkeliers immers al hun perso neel op zaterdag nodig hebben. Het wachten is nu op een antwoord op brieven. Behalve de kinder- markt met poppetjes en puzzeltjes, de kinderspelen en een zeskamp bij Blijhof en De Til wil de vereni ging vanaf 19.00 m De Korf boven dien een playback-show" en een gezellig dansje met een fijne band voor leden en het bestuur Op maandagavond 1 mei zal er voor mensen, die met op koninginnedag kunnen, kunnen worden geklaver jast en geschudjast. Na de stille tocht op donderdag avond 4 mei naar het monumentje op Asschat, waar overigens alle in de oorlog gesneuvelde doden wor den herdacht, barst op vrijdag 5 mei nog een keer feest los. De vice-voorzitter noemde de bejaar denmorgen of, voor hem, de mor gen voor de „jongeren van vroe ger" m De Til. Ook een vossenjacht, een gezmsautopuzzeltocht, kin- r het vergruizen van het vuil hoeft er minder gereden te worden naar de stortplaats. JpDEN - In één keer een grote hoeveelheid tuinafval verwerken is mogehjk als de gemeente besluit de Vruilvergruizer van de firma De Ridder uit Soesterberg te huren. Donderdag demonstreerde het bedrijf de fine bij de tuinvuilverzamelplaats van Alandsdam. De voordelen ervan zijn dat bij het klaarmaken voor rt het vuil gehjktijdig wordt verkemd, zodat er meer tegelijk mee kan naar de stortplaats. Dit levert een op. derfilmpjes voor kinderen in De Til, een niet uit de hand te lopen disco voor de „jongeren van nu" in De Korf en een reünie voor oud militairen, vanwege het 50-jarig be staan van de mobilisatie. De aanwezigen gingen accoord met al deze plannen, waarna de rondvraag aan de orde was. Het eerder genoemde lid, de heer Lies hout, maakte daar als emge ge bruik van. En wel door het bestuur moed in te spreken. „Er zijn zoveel activiteiten m Leusden. Dank krijgt u nooit. Maar gaat u gewoon door". 10 tot en met 15 april: kermis Vrijdagavond 28 april: kmder- optocht Leusden-Zuid zaterdag 29 april: 7.30 reveille, optocht, aubade, braderie 11.00 tot 17.00 uur. kindermarkt, kinder spelen, zeskamp, 's avonds play back in De Korf. maandag 1 mei: klaverjassen en schutjassen m De Til. donderdag 4 mei: stille tocht naar monument op Asschat vrijdag 5 roei: bejaarden morgen, „jongeren van vroeger" in De Til, vossenjacht voor de jeugd, gezins- autopuzzeltocht, kinderfilms in De Til. touwtrekken, 's avonds gezelli ge avond in De Til zaterdag 6 mei: Disco voor tieners m „De Korf' in de nazomer: reünie van in 1939 gemobiliseerde oud-militairen. De braderie, het touwtrekken en de reünie gaan alleen door bij voldoende belangstelling. Voor het touwtrekken met ploegen van zes betekent dat minimaal 8 heren- ploegen en minimaal 4 dames- ploegen. Belangstellenden voor de braderie kunnen zich bij voor keur voor 28 februari aanmelden bij mevr R van Engelenhoven (948496). En belangstellenden voor de reurue worden eraan her innerd. dat er nu nog zeer veel oud-militairen in leven zijn ACHTERVELD - De Rabobankfi- lialen van Leusden, Achterveld en Amersfoort/Hoevelaken beleggen vanavond (woensdag 15 februan) een informatieve bijeenkomst over de toekomst van de agrarische sector. Het thema zal door diverse sprekers worden ingeleid. De bij eenkomst wordt gehouden m Ons Gebouw aan de Hessenweg in Achterveld. De aanvang staat ge pland voor 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.45 uur. LEUSDEN - De Tienerwerkgroep van openbaar jongerencentrum De Geut houdt dinsdag 21 februan een ouderavond. Het doel van de avond is ouders van potentiele jongeren centrumbezoekers kennis te laten maken met De Geut. Er is een vi deoband samengesteld die een in druk moet geven over de aktivitei- ten, zoals die in het jongerencen trum worden georganiseerd. Bo vendien zijn die avond leden van de Tienerwerkgroep, zowel als de beroepskracht voor het tienerwerk aanwezig om vragen te beantwoor den. De avond, die gehouden wordt in De Geut aan de Zwarteweg 29, be gint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur Inlichtingen vooraf zijn ver krijgbaar bij Saskia Szarafinsky, telefoon 945691 of 950339. ingezonden wordt vermalen voor het in de vrachtauto geladen wordt. Alleen brieven met naam en adres worden in deze rubriek opgenomen Plaatsing van me ningen van lezers wil niet zeg gen. dat de redaktie die mening deelt HET LAATSTE DER DAGEN! „In het laatste der dagen zal men vreemde gezichten zien". Daar moest ik aan denken toen ik zat te overwegen wat er de laatste tijd in dit gekke landje allemaal is ge beurd. Je kunt dat rustig als onvoor stelbaar betitelen. Daar was de vrijlatmg van de Twee van Breda, de vrijlating van Ra Ra leden, die miljoenen schade aanrichtten, de vrijlating van moordenaars door een foutje in de bewijsvoering. Het gewoon betreden van militair ter- rem en het vernielen van militair materiaal, wat onbestraft bleef. Het vrijspreken van de directeur van het ABP. Het ndderen van mimster en staatssecretaris die door slecht functioneren door de tweede ka mer zijn weggestuurd. En om kor ter bij huis te blijven, uit de meuw mgerichte en verbouwde „Op de Berg" in Amersfoort lopen maar zo negen gevangenen weg. De oud-secretciris van Leusden wordt vrijgesproken van diefstal, wat zeer duidehjk bewezen was. Al werd dit door de vorige burae- meester en wethouders ooglui kend toegestaan, kan dat nog geen reden zijn hem vnj te spreken. In het bedrijfsleven zou zo iemand al lang voor jaren de bak mgedraaid zijn. Als ambtenaar moet je denk ik iemand vermoorden eer je ontsla gen kan worden. Rechters die zul ke uitspraken doen, beweren meestal ook dat strenge straffen geen enkel effect sorteren, dat hchtere straffen helemaal geen en kel positief effect sorteren wordt gemakshalve maar helemaal ver geten. Dat hebben de gebeurtenis sen van de laatste jaren wel over duidelijk bewezen. Om nog dichter bij huis te bhj- ven. Een flink aantal mensen in Achterveld het men letterhjk en figuurlijk m de kou staan. Deze mensen dachten een H. Mis bij te wonen. Het wachten werd echter niet beloond, daar de betreffende geestehjke niet kwam opdagen. Zoiets schijnt in deze gemeente meer voor te komen Op onze leef tijd denk je alles wel zo'n beetje meegemaakt te hebben. Toch kom je steeds weer voor verrassingen te staan, wat het leven misschien wel mteressémt maakt. Maar dat al deze dingen gebeuren, wordt veroor zaakt door onverschilligheid (de grootste kwaal van deze tijd), lui heid, ongeloof, egoisme, gemak zucht en vooral de weelde!! J. Visser, Dnftakkerweg 6. 3833 AB Leusden. LEUSDEN-Een mens kan nooit te jong zijn om te leren en zeker niet als het om de natuur gaat. Deze week bracht een grote groep leerlingen van de basischolen in Leusden deze gedachte in praktijk, toen zij onder leiding van het Comité Milieuzorg Leusden leerden hoe wilgen geknot moeten worden. Bij de houtwal aan de Klepelhof was het zwoegen en zweten geblazen. Het is een jaarhjks terugkerende activiteit, die de Leusdense jeugd meer müieu- en natuurbewust moet maken. LEUSDEN - In de onderlinge competitie van de schaakver eniging Leusden vielen afgelopen donderdag weinig verrassin gen te noteren. Koploper Jaap de Jager won gladjes van Jaap Langman. Nummer twee Shahrizadeh had wel meer moeite met Arnold Peperkamp, maar uiteindelijk won hij toch ook. Ex- kampioen Wim Velker klom weer een stukje dichter naar de kop toe. Hij kwam tegen Bert Uneken heel slecht uit de ope ning, maar was op het beslissende moment een stuk alerter. Voor de bondscompetitie speelde Leusden III zeer teleurstellend. Tegen middenmoter Den Dolder I werd een blamabele 2 - 6 neder laag geleden, zodat alle titelaspira- ües bij Leusden III nu definiüef de ijskast in kunnen. Alleen Johan Gemts wist te winnen. Jaap de Ja ger (sr.) en Erik Andriessen speel den remise. Vrijdagavond speelde Leusden V een uitwedstrijd tegen Hoevela ken II. Daarbij maakte de pas 9-ja- rige Jon Shatat zijn debuut Met zwart spelend kwam hij behoorlijk goed uit de opening, maar in het vroege middenspel was de con centratie een momentje zoek Daarvan profiteerde zijn veel ge- routmeerdere tegenstandster (be kend van de SGS-meisjeskam- pioenschappen) door met een ele gante 'kleine' combinaüe een stuk te winnen. De jonge Leusdenaar verdedigde zich daarna nog stug, maar moest na 43 zetten toch de koning omleggen. De wedstrijd eindigde m een 4-4 gelijkspel, dankzij overwinningen van Boer- sen (in een zeer fraaie partij aan bord 1), Verschuur en Linse en re mise van Mus en Eijlders. Uitslagen onderlinge competitie: J. de Jager jr - Langman 1-0 Shahnzadeh - A Peperkamp 1-0 Velker - Uneken 1-0 Roelofs - Vos remise Staal -P de Jager 0-1 Elschot - H. Peperkamp 0-1 Moed - Kerkhof 1-0 Agterberg - Voskamp remise Berkenbosch - v. Dokkum remise v d Tang - v.d Pol 1-0 Visser-Verschuur 0-1 v Kleef-Buurlage 0-1 v.d. Meel - Linse remise Mus-A Wisman 1-0 Struiwig - v. Dalen 1-0 Wilhgenburg - v Ooik 0-1 Nijhof - Veenendaal 1-0 Afgebroken partij: v d Harst - Andnessen 1-0 De stand aan de kop: 1 J de Jager ir 1792 2. Shahnzadeh 1743 3. Huis in 't Veld 1729 4. Velker 1709 5. v Santen 1698 6 P de Jager 1695 7. Vos 1685 8. A Peperkamp 1679 9 Langman 1676 10. H. Peperkamp 1673 LEUSDEN - De Haaien-heren hebben het afgelopen week end de bekerwedstrijd tegen Watervlo met 7-6 gewonnen. Na een aantal gemiste kansen en tweemaal een man-minder- periode, waarin de Watervlo tweemaal scoorde maakte Theo de Rijk het eerste doel punt voor De Haaien. In de tweede periode kwam Water vlo al snel op 1-3 maar met een man meer scoorde Theo de Rijk opnieuw, 2-3. Na weer tweemaal een man-meersitua- tie onbenut te hebben gelaten werden de Haaien op een 2-4 achterstand gezet. In de derde periode werd door De Haaien zeer goed en gecon centreerd gespeeld. Gescoord werd door Lex van Dijk en Carl Diepenbrock. alsmede door Rei- nald Bakker waardoor de Leus dense ploeg op een 5-4 voor sprong kwam De vierde periode begon slecht voor De Haaien. Met een man meer scoorde Watervlo 5-5 en miste Haaien-speler Van Dijk een strafworp. Kort daarop lagen De Haaien weer met een man minder in het water, waardoor Watervlo opnieuw kon scoren. Het zag er op dat moment somber uit voor de Leusdenaren. die tweemaal moes ten scoren om een ronde verder te komen; geen gelijkspel bete kent dat de uitspelende ploeg een ronde verder gaat Op wilskracht maakten De Haaien via Harry Ab- bmk gelijk en verrassend trok de ploeg uit Leusden tien sekonden voor tijd de winst naar zich toe door een doelpunt van Gerco Ren- kers, 7-6. LEUSDEN - De zwem- en water- polovereruging De Haaien biedt vrijdag 17 februan tot en met zon dag 19 februari de gelegenheid om oud papier te deponeren in een container die staat opgesteld op het Burgemeester Buinmgpark. Iedereen die oud papier heeft kan dit op de volgende tijden ko men brengen: vnjdag 17 februan van 19.00 uur tot 20.30 uur. Zaterdag 18 februan van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 15.00 uur. Zondag 19 februari van 14.00 uur tot 15.00 uur. Voor uw aankondigingen en andere benchten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven; KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gehjk. LEUSDEN - Op het terrein van de basisschool De Heerd is begonnen met de bouw van een aantal noodlokalen. De fundering is inmiddels gelegd (zie foto). Het had nogal wat voeten m de aarde voor het zover was dat deze lokalen gebouwd konden worden. Oorspronkehjk was het de bedoeling dat de school gebruik zou maken van de noodlokalen bij de Cohensteeg. Uitemdehjk kon de raad er mee akkoord gaan dat de school eigen lokalen zou knjgen Met de bouw ervan is men nu dus druk bezig. De verwachting is dat de lokalen omstreeks lOmaart klaar zijn. LEUSDEN - Omdat hij haar te laat zag. reed R. van P. uit Amersfoort maandagavond tegen L.A.B uit Leusden aan, die op het fietspad van de Groene Zoom reed. P. kwam vanaf de Zuidennslag en wil de rechtsaf de Groene Zoom op. De fietster werd met lichte verwondin gen naar het ziekenhuis gebracht. Woensdag 15 februari. 20.15 uur: Ledenvergadering PvdA, gevolgd door bijeenkomst over volkshuisvestingsbeleid, jon gerencentrum De Til, Hamersveld seweg. Donderdag 16 februari. 20.00 uur: Filmliga, vertoning van 'Sammy and Rosie get laid', cultu reel centrum 't Claeverenblad, De Brink 16. Vrijdag 17 februari. 20.15 uur: Manifestatie 'Glas', opening tentoonstelling Misha Ig- rus, galerie 't Claeverenblad, De Brink 16. Zaterdag 18 februari. 14.00 uur: Opening manifestatie 'Glas', expositieruimte in het ge meentehuis. Zondag 19 februari. 12.00 uur: Koffieconcert Hester van Vliet en Sonja Otters, cultureel centrum 't Claeverenblad, De Brink 16. Maandag 20 februari. 20.00 uur: Voorlichtingsavond CBTB, ABTB en ULG over de Hin derwet, jongerencentrum De Til, Hamersveldseweg. Dinsdag 21 februari. 10.45 uur: Herdenking Russische oorlogsslachtoffers, kransleggmg door Russische ambassadeur, be graafplaats Rusthof en monument Koedriest. 19.00 uur: Ouderavond in De Geut, Zwarteweg 29 20.15 uur: Manifestatie 'Glas', le zing over modern glas door T. te Duits, cultureel centrum 't Claeve renblad, De Bnnk 16. Woensdag 15 februari. 20.00 uur: Voorlichtingsavond Rabobank over Toekomst van de agrarische sector, Ons Gebouw, Hessenweg. Vrijdag 17 januari 20.00 uur: Kaarttoumooi SVA kantine sport park. Zaterdag 18 februari 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 19 februari 11.30 uur: Frü- schoppen D'Ouwe Peerdestal. Zondag 19 februari 15.00 uur. Dis co de Klaveet. Zondag 19 februari. 19.00 uur: Popgroep Bertus Stai- gerpaip in jongerencentrum De Klaveet. Maandag 20 februari 19.30 uur: Schrijven Amnesty, Verjaagde Ruiterweg 3a. Maandag 20 februari 20.00 uur: KPO bijeenkomst Buitenkist. Dinsdag 21 februari 9.00 uure. Welfare club Zonnebloem Ons Ge bouw. Woensdag 22 februari 9.00 uur: Handwerk hobbyclub de Moespot. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Lensden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3