De Flint wingende rock and roll in De Geut Robin "Robin Seniorencarnaval gezellig feest VAKWERK, KWALITEIT EN SERVICE Soljn ÜCeifëer Achterveld, bedankt! Schrijfavond Amnesty ■Bistier krant Gewonden bij aanrijding eenkomst ^rijoenmakerij HANDELSONDERNEMING ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER W) Frühschoppen plaatselijk nieuws verkoopt specialistische technische onderdelen aan de kunststof-verwerkende industrie in de Benelux, Wij kopen deze in bij de fabrikant in West-Duitsland. Door vertrek van onze huidige medewerkster bieden wij een plaats aan als: Wij vragen: - administratieve ervaring, bij voorkeur opgedaan in een verkooporganisatie - een redelijke typevaardigheid, ervaring met WANG com puters telt als voordeel - met de Duitse taal redelijk overweg kunnen - leeftijd tussen 22 en 27 jaar zelfstandig, maar vooral ordenend en accuraat willen werken In een klein team krijgt u snel eigen taken en verantwoor delijkheid. U krijgt veel en afwisselend werk te doen, bijv ook telefoonkontakt met onze klanten. U knjgt de tijd u Ie ontplooien. Helaas kunnen wij schoolverlaters deze job niet aanbieden Sollicitanten kunnen op korte termijn beginnen. U kunt gaarne telefonisch informatie inwinnen. Schriftelijke sollicitatie aan: Postbus 101 - 3830 AC Leusden Telefoon 033-947022 ENIG IDEE WAT GEHANDICAPT ZIJN KAN BETEKENEN? /7 3669 A 06-3212166 ENIG IDEE HOE WE GEHANDICAPTEN KUNNEN HELPEN? als het je wat ooet. doe dan wat ingezonden Alleen bneven met naam en adres worden in deze rubnek opgenomen Plaatsing van me ningen van lezers wil niet zeg gen. dat de redakbe die mening deelt. Prins Hannes Puup de XIII en zijn adjudant Gerard willen alleen puu- pen en puupinnen via deze weg bedanken voor het goed geslaag de carnaval 1989. Na een zeer gezellig Groot car naval op vrijdag 2 februari gevolgt door een geslaagd kindercarnaval op zaterdag volgde op de zondag de optocht welke duidehjk de on derlinge band van de bevolking in Achterveld tot uiting bracht. Mede gelet op deze onderlinge band gaan wij met de raad van elf een gezonde toekomst tegemoet. Op de maandag was dan de dweiloch- tend/middag welke 's avonds ge volgd werd met het tienercarnaval Op de dinsdag was er ten slot nog het goed bezochte bejaarden- carnaval. Om 24.00 uur was het moment aangebroken dat het carnaval 1989 ten einde was. Hopende dat u allen net zoveel leuke herinneringen aan dit carna val heeft als dat wij dat hebben zeg ik namens de adjudant, raad van elf en alle medewerkers tot kijk. Wilt u nog even na genieten van al deze gezellige momenten dan kunt u tot begin maart de foto's welke daar van zijn gemaakt bewonderen bij Ab Vlug aan de J. v. Arkelweg in Achterveld. 15 FEBRUARI 1989 gewichtige spel met de cijfers ge wonnen Er volgde onder meer nog een toegift van Marieke Blok huis en Wietse Schadenberg. Verder viel er tijdens die sfeer volle avond te genieten van gevor derd dansen voor andere Leus- dense paren. Maar afgezien daar van was het meest leerzame en lu dieke hoogtepunt het dansen van de twee Leusdense juryleden, Ja- nine van Opijnen en Thijs van Campen. Deze gevorderden met bovendien anderhalf jaar demon stratie-ervaring lieten spontaan de Engelse 'Rock and Roll' zien. Dus die met de om de jongeman heen draaiende jongedame. Zij deden dat met een door hun niet grote lengtes geaccentueerde dyna miek. Voor de beginners, die door willen leren, was het schitte rend om hen ondanks alle snelle bewegingen ook rustig te zien corrigeren bij teveel publiek in hun omgeving. En vermakelijk was, dat Janine tijdens de laatste soepel uitgevoerde achterwaartse sprong een schoen verloor. Die vloog met hoge snelheid achter de bar, rakelings langs het hoofd van de barkeeper. Zelfs voor die zeer gevorderden bleef dat 'Rock and Roll'-dansen heerlijk opwindend. Daarom was het jammer, dat het aantal afdan- sende paren dit jaar zo tegenviel. Verder signaleerde een mede werker van De Geut, Wilma Ver meulen, nog voldoende ruimte Er kon zowel volgens de Amerikaanse als de Engelse stijl gedanst wor- om zich op te geven voor de den. nieuwe cursus beginners. emende dansparen wachten tot ze aan de beurt zijn. ACHTERVELD - Maandag avond 20 februari zal in Ach terveld een schrijfavond voor Amnesty International wor den gehouden. Degenen die hieraan willen deelnemen zijn vanaf 19.30 uur van harte welkom bij Nel Schwager- mann aan de Verjaagde Rui- terweg 3A. Er zal geschreven worden naar de landen waar de mensenrechten met voeten worden getreden. Ditmaal kunnen de brieven gestuurd worden naar de autoriteiten van Turkije, Vietnam en El Salvador. Voorbeeld brieven - zowel in het Nederlands als in de taal van het betrokken land - zijn aanwezig, even als schrijfpapier, enveloppen en postzegels. Men kan meer dan éen brief schrijven. Het is 10 jaar geleden dat in Achterveld deze schrij fa vonden voor het eerst wer den gehouden. Aan deze avond zal dan daarom een feestelijk tintje worden gegeven. ACHTERVELD - Vorige week dinsdagavond werden de carna valsfeesten in Puupenkoppen- land afgesloten met een carna valsavond voor de 55-plussers. Er was een goede opkomst. De jeugd van vroeger werd door Prins Hannes Puup de 13e harte lijk verwelkomd. In het bijzonder verwelkomde hij zijn moeder, die deze avond ook aanwezig was. Hij dankte Eef Bothof voor haar inzet de afgelopen dagen. Zij was met de Prins en zijn Adjudant op bezoek geweest bij de zieken en de daarvoor in aanmerking ko mende bejaarden. Er werden 37 bezoeken afgelegd. Wel ver moeiend doch een zeer dankbaar werk. De beide helpsters van Ons Ge bouw kregen beiden de erepuup 1989 aangeboden voor hun inzet tijdens de afgelopen carnavals feesten. Door de leden van de Raad en de dames van de Raadsleden werden enkele stukjes opgevoerd. Ook de dansmariekes gaven een geweldige show. De Hofkapel liet zich niet onbetuigd. Na afloop van deze avond gingen de Pnns en zijn gevolg nog naar de Hessenkar, op dat moment nog het café de Schuumkraag. Het werd een gezellig uur, waarbij veel be zoekers aanwezig waren. Om 24.00 uur was het afgelopen met de rege ringsperiode van Prins Hannes Puup de 13e. Door de President van de Carnavalsvereniging werd hij en zijn adjudant ontkleed van Steek en Cape waardoor zij weer als ge wone burgers aan de festiviteiten verder konden deelnemen. Weer een geweldig carnavalsfeest ge weest dat zonder problemen weer geweldig goed is geslaagd, dit ze ker zij de geweldige medewerking van de Puupenkop, aldus de schei dende Prins. ACHTERVELD - Een vrouwelijke bestuurder uit Amersfoort raaide zondagnacht om tien voor twee zwaar gewond bij een eenzijdig ongeval. De vrouw raakte op de Hessenweg door onbekende oor zaak de macht over het stuur kwijt. Na eersi in ae recnieroerm te zijn beland, kwam de auto op de ver keerde weghelft terecht. Via een tegenligger en een boom, eindigde de ongelukkige manoeuvre in een sloot. De vrouw raaide zwaar ge wond en moest met diverse fractu ren naar het ziekenhuis worden af gevoerd. De passagier werd ge wond aan het gezicht. De bestuur der van de tegemoet komende auto bleef ongedeerd. Beide auto's moesten zwaar beschadigd wor den afgesleept. ACHTERVELD - Zondag zal in D'Ouwe Peerdestal weer het Früh schoppen worden gehouden. De aanvang is 11.30 uur en de toegang is gratis. De muzikale medewer king zal ditmaal worden verleend door de Beier Kapel „Die Holsus" uit Houten. Liefhebbers van de ge zelligheid Oostenrijkse muziek zullen zondag weer volop kunnen genieten. en de houding af en toe wat on wennig bleef, weerhield het de paren er niet van altijd iets leuks te laten zien. Verrassend voeten werk, lichte sprongen, dansen met een ontwapenende uitstraling of veel afwisseling in de bewegin gen. Omdat de jury dit geheel kri tisch had bekeken, ontbrak het wedstrijdelement evenwel rüet. Dat werd verder duidelijk bij een jury, waann behalve Thijn van Campen de eveneens uit Leusden afkomstige Janine van Opijnen en de Utrechtenaren Guido van den Brink en Mirjam Westerhof-Mar- chal zaten. Alle routiniers, Mirjam Westerhof, de vrouw van Nico en danslerares, legde uit dat ze van wege haar zwangerschap deze groep geen les heeft kunnen ge ven. Zij kon daardoor als jurylid nu eens als onafhankelijke partij het dansen beoordelen. Daarom gaf ook zij elk paar twee keer een cij fer, in de praktijk meestal cijfers tussen 5 tot 9 met vaak noodzake lijke halven. Hoewel de becijfe ring van de vier juryleden en ovei de afzonderlijke stijlen niet meei aan de orde waren, sprak Mirjam Westerhof na afloop wel van een 'behoorlijk eensgezinde' uitslag Wie waren er in de prijzen geval len? GEVORDERD Gerekend naar het aantal flesser wijn en het aantal dansende en ju rerende betrokkenen, werden al len zonder meer beloond. Dus ook de als vierde geëindigde pa ren Wilma en Robin en Madeion - De afdeling Leusden Partij van de Arbeid belegt 15 februari een openba- over het volkshuis in de gemeente .en. Wethouder Evelien Blom, iA raadslid en fractie-specialis te Ineke Jansen en de voorzitter van de Woningstichting Leusden, de heer J. van der Weyden, zullen de avond inleiden. Na de inleidingen is er ruimte voor discussie, waar aan bijvoorbeeld de Vrouwen Ad vies Commissie zal deelnemen. De bijeenkomst wordt gehouden in jongerencentrum De Til aan de Haerveldseweg en begint om 20.15 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Kleding en haardracht waren zoveel mogehjk in de originele .vijftiger jaren' stijl. |van de spectaculaire sprongen. LEUSDEN - Het afdansen van vijf beginnende 'Rock and RolT- dansparen zorgde in de drukbezochte en sfeervol verlichte De Geut voor een heerlijke dansavond. Beginners, gevorderden en zelfs dansers met demonstratie-ervaring verschenen op de dansvloer. Ondertussen zorgde een jury van vier routiniers er voor, dat de dansprestaties van de vijf paren werden beoor deeld. Veertien flessen wijn en drie bekers als prijzen maakten het feest compleet. Al voor half tien werd er in De Geut gedanst op 'Rock and Roll'- muziek van zo'n 30 jaar geleden. Elvis Presley en al die andere grootheden van vroeger bestaan nog steeds. Vooreerst herinnerde de haardracht van diverse jonge heren aan de ooit zo 'fameuze 'spuuglok', nu wel opvallend stijl omhoog gekamd. Die aldus blik- verruimende haardracht hielp hen verder bij het inleiden en bewa ken van de achterwaartse spron gen in de lucht van hun jongeda mes. Want het zicht van sommige jongedames werd tijdens de sprongen alleen al belemmerd door omhoog wapperende rok ken en onderjurken. Gelukkig leidde dat vooraf al geen enkele keer tot een onaangename buik-, rug- of koplandmg op een met meegevende steenharde vloer. Zelfs die andere jongedames, welke af en toe zeer dicht de vloer naderden, waren kennelijk in goede handen. AFDANSEN Met deze geruststelling in het ach terhoofd viel er ongestoord te ge nieten van de paren Belinda Out en Karei Wegner, Jacqueline Tie- messen en Lex Bunnik, Madeion Cruyningen en Rob Boellaard, Wilma Kuik en Robin Ammerlaan en Marieke Blokhuis en Wietse Schadenberg. Deze vijf paren slo ten de beginnerscursus af. Na el kaar dansten zij eerst enkele minu ten Amerikaans en na een kwar tier pauze wederom na elkaar en kele minuten Engels. Volgens het Leusdense jurylid Thijn van Cam pen werden die twee stijlen vooral gekenmerkt door verschil in het gebruik van de ruimte. Bij de Amerikaanse stijl verplaatsen zowel de dame als de heer zich en bij de Engelse stijl draait de dame om de bijna stilstaande heer heen. Het verschil in stijl is overigens ontstaan vanwege de kleine pubs. De paren maakten alleen al door hun enthousiasme en keuze van gezellige muziek spontaan re clame voor het 'Rock and Roll'- dansen en voor hun danslerares Sylvia Blieckendaal en dansleraar Nico Westerhof. Dat zij zich niet altijd strict hielden aan de stijlver schillen, zal onbelangrijk zijn ge weest voor de vele staande en zit tende bezoekers, die zich name lijk op vele manieren zichtbaar vermaakten. En dat de sprongen door wat te weinig afstemming wel eens log werden uitgevoerd en Rog gingen in ieder geval mei twee flessen wijn naar huis. Maai er waren nog bekers voor de drie hoogst scorende paren. Jacque line en Lex (derde prijs), Belinda en Karei (tweede) en Marieke en Wietse (eerste prijs) hadden het ✓HTERVELD - Maandagavond loor de KPO een bijeenkomst len gehouden in de zaal van •bar Buitenlust. De aanvang is ÖO uur Op deze avond zal door de firma van Bekkum uit Achterveld een de monstratie van de Magnetron wor den gegeven. Na de pauze is er volop gelegen heid om vragen te stellen en te proeven van de gerechten. SCHOEN- EN TASREPARATIE - VERKOOP 0NDERH0UDSPR0DUKTEN Openingstijden: maandag: 13.00-18.00 uur dinsdag L/m vrijdag 8.30-18.00 uur zaterdag: 9.00-17,00 uur vrijdag koopavond Hamersveldseweg 64 3833 GS Leusden Tel. 033-941590 (advertenties) Foto: Paul Haenen, Frappant foto: Steye Raviez. Periode: 16 t/m 2S febr. do 16 Figurentheater Triangel Trio voor Pierrot 20.15 uur Theater. vr 17 Paul Haenen Frappant 20.1 5 uur Theater.. zo 19 Koffietoneel Studio Peer Droom 12 uur Theater. di 21 Het Gelders Orkest Lucas Vis, dirigent Solist: Radu Aldulescu, cello 20.1 5 uur Stadshal. wo 22 Paul de Leeuw Rozebotteltijd 20.15 uur Theater. Nog beperkt plaats. wo 22 The Dubliners 20.1 5 uur Stadshal. zo 26 Koffieconcert Helpers weg...Eerste ronde Joke Bruijs 12 uur Theater. di 28 Oude nieuwe vrienden Georgette Hagedoorn e.\.a. 20.15 uur Theater. Nog beperkt plaats. Kaartverkoop v.a. één week voor het evenement ma t/m vr 12-14 en 16.30-17.30 uur, kassa volgnummers v.a. S.30 uur; telefonisch reserveren van 12.30-14 en 16.30-17.30 uur, tel. 033-726094. I

Leusder Krant | 1989 | | pagina 7