Henk Vink eerste bij fotowedstrijd ■eusetenknone /enoorlog, |u? Rampenplan Avondvliegen WOENSDAG 22 FEBRUARI 1989 LEUSDEN - De eerste prijs in de fotowedstrijd rond het thema „Glas" van de stichting Culturele Raad Leusden is gewonnen door Henk Vink uit Leusden. De tweede prijs ging naar W. P. O. Wustefeld, eveneens uit Leusden en de derde prijs werd in de wacht gesleept door plaatsgenoot M. van Gelder. De uitreiking was vrijdagavond 17 februari in cultureel centrum het Claeverenblad door de voorzitter van de jury, Wim Broekman. Dit gebeurde tijdens de officiële ope ning van de glas-expositie van Mis- ha Ignis, de tentoonstelling van aquarellen van Cock Brons en de fototentoonstelling met geselec teerde foto's uit de inzendingen. De andere winnaars waren: 4e prijs: Annemieke Berghuis (Leus den); 5e prijs: L. W. Nolten (Leus den); 6e prijs: P. C. v.d. Hengel (Leusden) en 7e prijs: G. Smit (Hoe velaken). Er waren in totaal 22 deelnemers, die samen bijna zestig foto's inzonden. De jury bestond uit Wim Broekman, hoofdredakteur van het tijdschrift Foto, Rens Groot, oud-direkteur van de Amsterdam se Filmacademie, Tanus Visser, fo tograaf en cameraman van het vi- deoproduktiebedrijf Elektronische Media Groep BDU en Bert Vos, se cretaris van de organiserende stichting Culturele Raad Leusden. De jury koos uit de inzendingen tevens een aantal foto's, die in aan merking kwamen om te worden geëxposeerd. Deze tentoonstelling in de benedenzaal van 't Claeve renblad is tot en met 12 maart te zien op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur en volgens afspraak. De foto-wedstrijd met de ten toonstelling is een onderdeel van de manifestatie „Glas" van de stichting Culturele Raad Leusden, die tot en met 12 maart 1989 duurt. L. W. Nolten (Leusden) gemeenteraadsfracties die louter en alleen door de naam van de bijbehorende landelijke politieke partij hun stemmen, en zo stoeltjes hebben verworven. Waarop ze „ja" mogen zitten knikken onder het genot van borrel en rookwaren die van gemeentewege routinematig en uit voorraad aangereikt worden. Dan constateer je - aanvankehjk hchtelijk verbijsterd, later met toe nemende gevoelens van onbeha gen - allerlei uiterst glibberige din gen. Om maar eens iets tamelijk neutraals te noemen: hoe er eerst een gemene scherpe bocht is aan gelegd in de invalsweg vanuit A'foort naar Leusden; nou, dat zal dan wel diepdoordacht geweest. Hoe die bocht dan later, voor nog meer geld, afzwakkend wordt ver legd; hoe vervolgens weer motie ven gevonden worden om nu ook het fietspad maar eens duur te gaan verleggen. Alles voor de „veihg- heid" van de Leusdense burgers! Maar al die jaren staan die staalhar de lantaarnpalen aan de buiten bocht van die steeds duurder wor dende weg, zodat bijna wekelijks te zien is hoe er - geheel volgens plan dus - hier of daar weer eens een auto tegenaangeknald is. Och ja, u weet natuurhjk heus wel, in meer of minder detail, waar om ik - met zovele anderen - toen Leusden '85 in de gemeenteraad stemde. Rechtschapen mensen, die het nu eens aandurfden die din gen bij de naam te noemen. Die niet elke vier jaar opnieuw van de op gewarmde kliek wensten mee te vreten. Toen emdelijk kon het niet langer getolereerd, gesanctio neerd, doodgezwegen en onder- gedekt worden. Door die bijna vol automatisch steeds weer terugke rende CDA, WD of PvdA-raadsle- den. Tegen wil en dank moesten deze nu de bocht door. Zich schrap ijs: P.C. van de Hengel (Leusden) ingezonden [brieven met naam en /orden in deze rubnek «>men Plaatsing van me- glvan lezers wil niet zeg- ctet de redaktie die mening 'on meteen al toen we [nog niet eens in Leusden We waren een kersver in de kersverse wijk aan het gereedma- Het was een hoek- le gecombineerde gara- lag aan de straatzijde, uiteraard nog geen erfaf- ren, er was nog niet eens Vanuit de woning zelf 'en zicht op de deur naar ig, opzij van het huis, aan muur. In die berging la- gereedschappen, mate- jzo meer. O.a. electra-pijp. ids mmder stukken ge en minder lengtes [i/p voorhanden bleken 'eugdigen rondom pijltjes uit einden electra-pijp) zet- z. JOlang vier meter rietmatten ti de blinde zijde van de wo- eBgfat nu de toegangsweg tot berging vanuit de woonkamer bleef of werd. En gingen is door met dweilen en indringend op de voor- Jopf (een bel was nog niet fQten) en een persoon ich bekend als gemeen- laar: of we een bouwver- hadden voor die erfaf- scheiding? We vroegen enige be denktijd om de juiste response op deze quiz-vraag voldoende offi cieel te kunnen formuleren. Een half uur later meldden onze tegen overliggende nieuwkomers dat de zelfde ambtenaar zich aldaar had vervoegd met de verheugende me dedeling: „Mevrouw, als u die riet matten, daar aan de overkant, nou niet mooi vindt laat ik ze zo wegha len. Toen we door de eerste drukte heen waren bleek ons ten ge meentehuize dat wij voor die riet matten een bouwvergunning moesten aanvragen. Na hierop on derdanig gereageerd te hebben hielp men ons, zeer gedienstig, het daartoe strekkende formulier nauwgezet invullen. Vervolgens dienden we f 27,50 leges in de ge meentekas te storten. Voor dit geld kregen we twee weken later een briefje, waaruit bleek dat rietmat ten helemaal niet als erfscheiding toegestaan waren, aanvraag afge wezen. De herinnering aan dit soort belevenissen met het gemeentelijk apparaat komt weer naar boven wanneer jaren later, in 1985, einde- hjk een pohtieke partij naar voren treedt die het belang van de Leus dense burger nu eens echt wil gaan dienen. Die gewoontjes stelt dat het gemeentelijke apparaat de bur gers ten dienste behoort te zijn. En dat we daar in Leusden zo langza merhand eens aan behoren te be ginnen. Dan heb je al jaren en jaren hjdehjk moeten toezien hoe klun gelig en willekeurig enerzijds, en hoe leep en listig anderzijds, aller lei gemeentelijke poppetjes hun tijd passeren, of aan de kost ko- KNIKKERS Dan heb je allang genoeg van Tweede prijs: W.P.O. Wustefeld (Leusden) Zevende prijs: C. Smit (Hoevelaken) zettend om er niet mee uit te vliegen. Maar ja, wethouders-ze tels hebben zware leuningen, en de veiligheidsgordel hadden de meesten nu wel vlug aangeklikt. Ik heb kermis gemaakt met zo'n nieuwe wethouder. Van de WD Beste mensen, dat is nou wat je noemt een veel-belovend bestuur der. Al jaren vroeg ik B&W mij m bepaalde rechten te beschermen. Kwam die engel op me af vliegen. „Al moet ik de ME erbij halen Net als later met die flessen drank, die ie persoonlijk Curio Cave zou uit smijten. „Ik zal aanschrijving doen.Balony, big balony. Doet me altijd aan kinderballonnetjes denken, die net op het meest onge wenste moment uit elkaar klappen. Nou, mooi dat ie - onder auspi ciën van zijn behulpzame ambtena ren - maar weer eens zijn absolute topper - salto mortale uitvoerde. Voorlopig nog meer salto dan mortale, in politieke zm dan, wel te verstaan. Slikt zonder emg excuus al zijn mooie toezeggingen in, en doet precies het tegenovergestel de. En dat allemaal zonder vangnet. Het is een circus, mensen. Maar wij allemaal zijn de clowns. Nou ja, dat regelt zich op den duur echt wel van zelf. Ook zijn eigen partij-ge noten hebben langzamerhand toch echt wat minder behoefte aan cir cus-artiesten dan aan lijsttrekkers. En aan blaaskaken is nimmer enig gebrek van betekenis. Nog even geduld dus, beste kijkers. MENEER DE UIL Nou, met die „nieuwe" burge meester heb ik ook kennis mogen maken. Kort gesprekje dus. Wilde absoluut niets bespreken over door mij aangedragen willekeurig heden en vooroordelen van „zijn ambtenaren. Afijn, dat schept in elke geval dus meteen de gewens te duidelijkheid: weer zo'n type van snaveltjes dicht en oogjes toe. Dan krijg je dreigbrieven van hem, of je met bekwame spoed het geanne xeerde openbare groen maar eens even wil ontruimen, anders zwaait er wat. Omdat wij op korte termijn tot bewerking van deze grond over zullen gaan. Dat is me nou echt een ware cabaret-voorstelling waarvoor elke Leusdenaar een kostbaar en treekaartje mag betalen. Wordt de buurt hier volgeplant met dure bor den „alleen voor voetgangers". Aan al die idyllische paadjes. Waar echt en waarachtig geen fietser of brommer zich ooit aan stoort. Waar nou net alleen de voetgangers niks aan hebben vanwege al die reeds jaren bestaande modderpoelen en plassen, op al die „voet"paden, kies maar uit waar. En waar je nu nog eerder dan eerst met hond en al door gierende brommers de struiken ingejaagd wordt. En dan houden de jaarlijkse kop pensnellers weer duchtig huis in dat veredelde „openbare groen". Een gewone burger moet eerst een kapvergunningaanvragen, wil deze een uit de hand gelopen boompje rooien. Maar een korte wandeling laat na het verstommen van de van overheidswege wild gehanteerde motorzagen een trieste blik op het slagveld toe: Vre delievend geboomte her en der genadeloos geveld, zonder ook maar enig spoor van plan of visie. Het struikgewas tot bijna de grond toe afgezaagd. Overal misvormde stompen, kale plekken. Burgers die ontzet naar buiten staren: hun woonkamer is ineens een etalage geworden. Maar van het hele lange Reigerpad groeit de bestrating links en rechts steeds verder dicht. En vele tientallen oorspronkelijk fraaie, en mdrukwekkende hoge wilgen zijn (tot groot verdriet ook van de nog schaarse zangvogels) in de loop van de tijd al zinloos en genadeloos afgestompt, en staan nu als vreemde, enge gedrochten al jaren langs de „wandel"paden weg te rotten. Op het gemeente huis blaast men u dan in het oor dat het hier gaat om het „structurele openbare groen". Van enige struc turele aanpak echter is nu juist wei nig, of he ver niets, te merken. VRAAGTEKEN Hebben ze - ook weer voor duur geld - een geasfalteerd fietspad neergelegd dat in zo'n katastrofale vraagtekenbocht emdigt, hier aan de Alandsdam. Moet je een (brom)- fietser vertellen. Die rijdt uiteraard rechtdoor. Dat is toch ja de kortste verbindmg tussen twee punten? Maar ja, op ons gemeentehuis is die aloude wijsheid minder bekend. Wat wilt u nou toch?; aldaar is al jarenlang de verbindingslijn tussen twee duidehjk gelegen punten juist steeds bochtig, grillig en op zijn minst onoverzichtelijk geweest en gehouden, en die techniek willen we gewoontegetrouw dan maar zo blijven toepassen. Dit zijn dus zo maar eens een paar van die „alle daagse" zaakjes die je zo gewoon als loslopend burger m Leusden met enige oplettendheid dag in dag uit kunt waarnemen. Dan moet u mij niet vertellen dat in al die jaren die raadsleden van geeft niet wat, WD-CDA-PvdA, met zijn allen of stuk voor stuk, van al die nog veel ergere vreemde, onverklaarbare dingen die in het daartoe opgerichte gemeentehuis m alle hoeken en gaten plaatsvon den, nou never niks helemaal niet vernomen, geweten of gemerkt hebben. Kom nou, jongens. Nee, Leusden '85 houdt dezen nu de spiegel voor, en wijst hen erop dat zij stuk voor stuk zowel als in vere niging verantwoordehjk waren en zijn, voor wat er in hun tijd zoal heeft plaatsgehad, in en om dat Raadhuis. En dus voor de peperdu re gevolgen, nu. Dat was toch dui dehjk een onraadhuis, al die tijd? Neem nou alleen dat kleurtje al. Is dat nou zo geruststellend? Al die dne partijen tuimelen nu over Leusden '85 heen. Maar welke partij, of hever welk raadshd, heeft hiertoe ook maar enig recht? Hele maal angstaanjagend is het feit dat al twee van die spreekstalmeesters daarbij geheel opgegeneerd van grove leugen, vals spel, verdacht making en schijnheiligheid durven reppen. Hoe hebben die gasten in vredesnaam nou inene het lef? Ja, nu schuiven die vereelte konten nerveus over de thans fluwelen stoelen heen en weer, verkiezin gen komen weer naderbij! Recht of In de Leusder krant van 15 februari was te lezen dat het neerstorten van een vliegtuig volgens de wet geen ramp is en daarom niet in het ge- meent ehjk rampenplan hoeft te worden opgenomen. Hoewel ik het persoonhjk al een ramp vind dat een aanzienlijk deel van de Leusdense bevolking regel matig geteisterd wordt door straal- LEUSDEN/SOESTERBERG - Op de vliegbasis Soesterberg worden vanaf dinsdag tot en met donder dag 23 februari avondvhegoefenin- gen gehouden. Vliegers van het krom, die stoel blijft mijn; dus is het spuwen geblazen, en trappen. Beste mensen: noch PvdA, noch CDA en al helemaal niet WD, heeft ooit een raadshd gehad met vol doende benul, laat staan met vol doende lef, in al die jaren, om het woekerende onkruid uit te rukken. Dat schept medeschuld. Naast zo'n B, en zo'n W, heb ik nu ook de mensen van Leusden '85 leren ken nen. Dat is andere keek. Recht door zee. Die zijn er echt mee be zig. Tegen de wmd in, let u daar wel op. Maar geen seconde bang voor die hypocriete uitlatingen van an dere raadsleden, als ze weer eens een vuilniszak buiten zetten. Wie van de dne ik zou stemmen, vol gende rit? Laat me niet janken. Tien keer zo hard stem ik weer Leusden '85. Voor straf! L. W. van den Berkendreef Waarden 29 Lèusden jagergebulder en soms zelfs in ge vaar gebracht wordt doorkrijger tje spelen", is het mijns inziens ab surd om het neerstorten van een straaljager in de bebouwde kom van Leusden niet in een rampen plan op te nemen. Wat de gevolgen kunnen zijn hebben we helaas al diverse malen kunnen zien. Hoogachtend, E. R. de Grijs Diakenhove 13 Leusden Amerikaanse 32ste Tactical Figh ting Squadron zullen met straalja gers op deze avonden tot tien uur trainen in het vliegen bij duisternis. Gedurende één van deze drie avonden gaan ook de helicopters van het Nederlandse 298ste Squa dron de lucht in. Derde prijs: M. van Gelder Leusden Vierde prijs: Annemieke Berghuis (Leusden)

Leusder Krant | 1989 | | pagina 11