O* O* Joda (zo) medekoploper Ja winst op S. V. Zeist Roda tevreden met gelijkspel na verlies rder in de problemen Goed seizoen voorBVO'79 Avanti debuteert sterk Wisselbeker voor ambtenaren in politiek biljarttoernooi mdanks teleurstellende wedstrijd 'Zaterdag' tegen Bloemenkwartier op 0-0 IM klimt ten koste van SVA uit dal Drie overwinningen op rij Badmintonners gepromoveerd naar eerste klasse MÊ kj --DEN - Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd kre- i de supporters toch nog waar ze de hele wedstrijd op had- "ïehoopt: een doelpunt van Roda'46. Uit een hoekschop van r Snijders kopte John Jansen de bal bij de tweede paal |voor het doel, waar Henk Weishaubt er als de kippen bij lm van dichtbij 1-0 binnen te tikken. De Leusdenaren kon- bs de laatste tien minuten genoeg druk op de tegenstander ntoefenen om de noodzakelijke overwinning te behalen. Joor is Roda'46 tevens aan kop gekomen in de eerste e B. Het moet die koppositie delen met Zeist en WZA uit Bfoort, dat Odin met 4-1 klopte. •>:- v- v •.v.f&v helft met een compleet elftal. De eerste twintig minuten werden ge kenmerkt door nerveus voetbal van beide kanten. Door de angst niet te willen verliezen en de wind kwam bijna geen combinatie uit de verf. In de beginfase zocht de club van trainer Ruud Maas de aanval veelal over de linkerkant via Erwin Snijders en Ruud Stoel- horst. De laatste bezorgde de rechtsachter van Zeist een moei lijke middag, maar kon toch niet echt gevaarlijk worden. AFSTAND Zeist probeerde het vooral van af stand, maar de schoten misten elke richting. Gevaarlijker waren hun aanvallen. Bij een hoekschop van Roda brak Zeist een keer ra zendsnel uit en moest Hans van Bekkum ten koste van een hoek schop redding brengen. De cor ner ging bijna in één keer het doel in. maar Hans van Bekkum rea geerde attent. Na ongeveer een half uur spelen moest de uitstekend spelende linksachter Bob Schoordijk uitval len met een blessure. Zijn vervan ger heette Aike Vlugt. Voor rust kreeg John Jansen, de veelbespro ken spits, nog enkele kansjes. Maar beide keren schoot hij te ge haast om ook maar voor enig ge vaar te zorgen. Jansen had toch al een geweldig moeilijke middag; hij lag volledig aan de ketting bij de vijandelijke voorstopper. Bij rust was de stand 0-0 omdat beide ploegen niet in staat waren enige doelrijpe kansen te creëren dan wel te benutten. BETERE PLOEG Na de rust was Zeist de betere ploeg omdat, ondanks de wind, de combinaties beter verliepen Bovendien was men in het bezit van een uitstekend centraal duo in de verdediging, die veel rust uit straalden. Zeist werd in de loop van de tweede helft ook sterker omdat Roda het middenveld niet onder controle kreeg. Het kreeg daardoor ook kansen. Hans van Bekkum moest eenmaal ver zijn doel uit, waar hij de aanvaller ver naar de zijlijn kon dwingen, waar door de kans verloren ging. De hoekschoppen van Zeist waren ook gevaarlijk Bij een goede kop stoot moest van Bekkum gestrekt naar de hoek. Maar de gasten drongen toch ook niet echt aan, want het hield vol doende mensen achter in de ver dediging. Het werd meer en meer duidelijk dat zij op een puntende- lmg uit waren. Toen Roda'46 dat in de gaten kreeg, werd de druk op het doel van Zeist opgevoerd. De Leusde naren stapten af van de lange bal en probeerden via combinaties de bal op de vleugels te krijgen. Van de voorzetten vanaf de vleugel kwam ook het gevaar. Remco Bos man ging een keer goed door op een voorzet van rechts, schoot ook uitstekend in. maar de keerper redde knap. De kansen volgden elkaar nu snel op. Henk Weishaubt schoot met de buitenkant rechterschoen schitterend in. maar het schot trol geen doel. Bij slecht uitverdedi gen van Zeist gaf spits John Jansen een poeier op het doel die de kee per met veel moeite wist te keren. Het doelpunt kwam in de 85e mi nuut toen Henk Weishaubt intikte op aangeven van John Jansen. Toch weer hij, die de hele wed strijd practisch onzichtbaar was. Zeist probeerde in de laatste mi nuten nog wanhopig de gelijkma ker af te dwingen. Het bracht nog een extra spits in, maar het kon geen vuist meer maken en bleef zodoende met lege handen. Roda mag zich nu (mede-)koploper van de eerste klasse B noemen. SPANNING De stnjd om de eerste plaats wordt nu ongemeen spannend DWSM kan met een wedstrijd minder ook nog op 21 punten ko men met als Roda'46, Zeist en WZA DWSM het afgelopen zon dag ook nog een heel belangrijk punt liggen bij hekkesluiter Dom stad: 0-0. Ook Patria en Sterrenwijk hadden dichterbij kunnen komen, maar speelden tegen elkaar ge lijk: 2-2. Zij staan nu dne punten verwijderd van de vier koplopers. Voor aanstaande zondag staat de topper DWSM-Zeist op het pro gramma. Roda'46 gaat op bezoek bij Patria, opnieuw uit Zeist Als Roda'46 de winst weet te pakken, kan zij haar koppositie hoogst waarschijnlijk verstevigen, afhan kelijk natuurlijk van de uitslagen van bijvoorbeeld ook HDS'84- WZA. HDS'84 dat nog lang met veilig is in de strijd om degradatie HILVERSUM - Na de afgelasting van vorige week kwam Roda '46 afgelopen zaterdag weer binnen de lijnen. Hadden de Leus denaren de laatste paar wedstrijden een beetje pech gehad, tegen Bloemenkwartier lachte het geluk hen weer enigzins toe. Na afloop van de wedstrijd tegen de Hilversummers, waarin de straffe wind de grote spelbreker was, stond er 0-0 op het score bord. Zowel bij Roda als bij Bloemenkwartier verliepen de combinaties niet zo vlot, zodat bij beide teams het gelijke spel tot tevredenheid moet hebben geleid. Be M Bnan van Zeist gnjpi in, voordat een van de Leusdense voorwaait- Ivaarbjk kan worden. il Roda'46-Zeist had alles in topwedstrijd te worden, 5 zou bij winst naast Zeist Sen Zeist zou bij winst waar- jk een beslissend gat heb- jslagen. Het werd helaas ^instellende wedstrijd en de weersomstandigheden cijken nauwelijks waard. Istnjd begon met een mi- Bte om de overleden Anton prgen te herdenken. Hij was een van de mede-opnchters van Roda en tevens erelid van de Leusdense vereniging Roda moest zonder zijn vaste grensrech ter, een zoon van Duinsbergen, aan de zware klus tegen Zeist be ginnen. Er waren diverse oorzaken voor de teleurstellende wedstrijd. De zeer harde wind sprak wel dege lijk een woordje mee. Roda begon met de wind tegen in de eerste Ruud Stoelhorst kijkt toe hoe de doelman van Zeist een Leusdense aanval onschadelijk maakt. VELD - Achterveld heeft zich afgelopen zondag in itstreeks duel met EMM verder in de degradatieproble- erkt. De ploeg uit Hilversum stond bij aanvang van de ijd een punt voor op Achterveld, dat verzuimde de laat- its over te dragen aan EMM. Aan inzet en aan kansen het bij de Achtervelders niet gelegen. Maar iedere keer Bn de aanvallers op de uitstekende keeper van EMM. ild moest het in deze stellen zonder keeper fan de Bedum (schorsing) Kooy wegens werkzaam- "lesondanks toog Achter- je- met veel enthousiasme ten ded en het kreeg kansen, maar eer was daar de keeper. •1 voorzetten van links als its uit de lucht plukte. En al eens een bal los het, was re keer wel een verdedi- de bal weg te trappen. in de tweede helft waren er sen. De voor Peter Rui- [ingevallen Gerard van de 'laatste een uitstekende 'eter Middelaar brak een jgoed door en gaf een goed "dat de keeper los moest la- het allerlaatste moment er toch nog opnieuw tus sen- Ook Eric de Jong ^og enkele goede moge- Het verhaal wordt een- iar steeds was daar weer Iman. Trainer Cor Hoog- oordde het als volgt: ,,Je r0C no9 zoveel kansen krijgen, r jj' de bal moet wel tegen het om een wedstrijd te win- J ACHTERSTAND Achterveld keek in de tweede helft al tegen een 1-0 achterstand aan. In de eerste helft had EMM na 23 minuten de score geopend, na dat de bal slecht werd wegge werkt door de verdediging. Door die 1-0 achterstand moest Achter veld nsico's gaan nemen Laatste man Klaas van de Heuvel ging steeds vaker voor zijn verdedi ging spelen om op die manier nog meer druk uit te oefenen op de verdediging van EMM. De uitval len van EMM werden daardoor des te gevaarlijker. Het was aan invaller-keeper Gerbrand Sande- rink te danken dat de twee spitsen van EMM niet meer doelpunten maakten Slechts eenmaal nog in de tweede helft moest hij de gang naar het net maken Achterveld mocht eigenlijk blij zijn dat de score tot 0-2 beperkt bleef. pas gewonnen als het zover is. Vo rig jaar hebben wij ook gestunt door in de laatste vijf wedstrijden negen punten te halen Aan dat re sultaat houd ik mij graag vast." En inderdaad is Achterveld nog helemaal met kansloos Het krijgt BW, Veensche Boys en Stator nog en kan dus de nodige punten ha len. Te beginnen aanstaande zon dag als Stator op bezoek komt, dat drie punten voorligt op Achter veld en een wedstrijd minder ge speeld heeft. Het zal duidelijk zijn dat het belang van deze wedstrijd groot is en er punten gehaald zul len mc eten worden. TOPPER De topper tussen de nummer twee van de ranglijst BFC en de lijstaanvoerder Olympia'25 ein digde in een 2-1 overwinning van Olympia'25 uit Hilversum. Daar door vergrootte de koploper zijn voorsprong op de concurrenten tot dne punten. De rest van het programma werd afgelast Vooraanstaande zondag zijn naast Achterveld-Stator alle wedstrijden van belang voor eventuele degra datieplaatsen. De Zebra's zal bij De Meem punten moeten halen. BW'31 zal thuis pogen BFC pun ten afhandig te maken. FAK zal in Bilthoven moeten proberen de lijstaanvoerder Olympia'25 mis schien een puntje afhandig te ma ken. EMM zal de lijn van afgelo pen zondag willen doorzetten te gen Unitas'48. En in de wedstrijd Zuiderzeevogels-Veensche Boys hebben beide teams de punten hard nodig. Kortom: er is in de eerste klasse A nog van alles mo- gelijk wat betreft de ploegen die in aanmerking komen voor degra datie. Dus nogmaals gezegd; ook i voor Achterveld is nog van alles mogelijk. Voor uitslagen, standen en programma's, zie Sport in cijfers, elders in dit nummer. STUNT Ondanks het verlies heeft trainer Cor Hoogland de moed nog niet verloren. ..Achterveld geeft zich ACHTERVELD - Het vorig jaar naar de derde klasse gepromo veerde eerste team van de sectie tafeltennis van de sportver eniging Avanti is goed van start gegaan. Het team heeft zijn tegenstanders in de eerste drie wedstrijden prima partij kun nen geven. Uit deze ontmoetingen werd zelfs het vooraf nooit haalbare geachte aantal van zes punten behaald. Het team heeft op één plaats een wijziging ondergaan. Erik de Jong die het tafeltennis voor gezien hield, werd vervangen door de geroutineerde Wil Baaiman. De eerste wedstrijd, die thuis werd gespeeld tegen Over 't net 4 uit Amersfoort, werd met 7-3 gewon nen, de tweede tegen Smash uit Woudenberg met 4-6 In de derde wedstrijd thuis tegen Rega 3 uit Nijkerk speelde Fred van de Pol de eerste partij en werd volkomen verrast door het snelle spel van zijn tegenstander. Hij verloor dan ook kansloos in twee sets met 0-2. Daar Karei Voskuilen en Wil Baai man winst boekten en ook het dubbel werd gewonnen ging de pauze in met een 3-1 voorsprong. In de mooiste en spannendste wedstrijd van deze avond wist Ka- rel Voskuilen na de pauze zijn par tij te winnen. Hij kon de derde set, na een 18-20 achterstand, mede dank zij een netballetje, toch nog in zijn voordeel beslissen (20-22). De nu ontstane achterstand van 1-4 was voor Rega teveel. Voskuilen won vervolgens ook zijn derde partij en door winst van Baaiman en Van de Pol werd de eindstand van 7-3 bereikt. In de komende wedstrijden tegen Bameveld en TVP uit Putten zal Avanti kunnen bewijzen dat het team zich dit seizoen in de derde klasse met de besten kan meten. Nico Romeijn was met zijn ploeg naar Hilversum gekomen om twee punten te pakken, ook al stond er niets meer op het spel. Maar trai ner Romeijn vindt het te vroeg om daarover te spreken. "De eindig liever op een tweede plaats dan vierde van onderen en wil daarom iedere wedstrijd win nen," aldus de trainer. Roda kwam dan ook weer met een aanval lende ploeg binnen de lijnen. Met de inschuivende laatste man, Har- rie Kerssies, werd op de volle winst gespeeld In de eerste helft lukte het Roda met om in het spel te komen. Dit kwam gedeeltelijk doordat tegen de wind werd gespeeld en daar door ook de combinaties met goed konden worden opgezet. Aan de andere kant kreeg de te genstander ook te veel ruimte Mede door het inschuiven van de libero van Roda kreeg Bloemen kwartier enkele goede kansen. Maar evenzo veel keren wist kee per Peter de Beer het gevaar te keren. De laatste kan terugkijken op een uitstekende wedstrijd. Een kwartier voor rust kwam Roda '46 iets beter in het spel en wer den enkele goede aanvallen op gezet. Maar de voorhoede stond niet op scherp. De Leusdenaren maakten wel de indruk na de rust er wat feller tegen aan te willen. Aan de werklust heeft het na de rust niet gelegen. Diezelfde werk lust kostte Ronald Koelman overi gens een boeking, zijn derde, we gens het onderuithalen van de te genstander. In die fase van de wedstrijd mat de scheidsrechter met twee maten. Soortgelijke overtredingen van Bloemenkwar tier werden niet bestraft. Verder had hij de eigenaardigheid om blessures met te laten behande len. Als dat is om tijdrekken te voorkomen is dat terecht, maar als beide elftallen bij een 0-0 stand op de winst spelen is dat duidelijk niet het geval. Aanvoerder Hame Kerssies maakte daarover een op merking, wat hem op een boeking kwam te staan. Voor Kerssies was dat ook zijn derde boeking, zodat hij aanstaande zaterdag samen met Koelman langs de lijn kan toe kijken. WERKLUST Dankzij de werklust van Roda'46 en dankzij keeper Peter de Beer kon in de tweede helft de nul wor den vastgehouden. Een kwartier voor tijd moest hij met een schitte rende duik naar de grond om een aanvaller van Bloemenkwartier van een zekere score af te hou den. Ook bij een goed afstand schot stond hij op zijn post. Roda'46 kreeg de tweede helft ei genlijk maar twee redelijke kan sen. Na een goede voorzet van Fake Schoonewille werd de bal goed teruggekopt door Harry Set- tels naar Coen Van Dijk. Maar Van Dijk wist deze goede kans niet te benutten. Harm Wassink, de jeug dige middenvelder, produceerde nog een prachtig afstandschot, dat echter ook geen doel trof. TEVREDEN Trainer Romeijn was tevreden over de weklust van zijn ploeg en al was het veldspel niet erg best verzergd de puntendeling was toch verdiend. "Na een aantal goede wedstrijden zonder pun ten, hebben we nu een slechte wedstrijd mét punten", aldus Ro meijn. Rest nog te vermelden dat Remco Bitterling twintig minuten voor tijd Harrie Settels kwam ver vangen. UITSLAGEN Bij de uitslagen valt op de moei zame overwinning van de kop lopers Veensche Boys en WJ. VVJ versloeg SVM Boys met 2-1, dat zelf die week daarvoor met 2-1 van Veensche Boys had gewon nen. Veensche Boys herstelde zich enigszins door met 1-0 van SOVA '54 te winnen. Medekop loper Lopik won overtuigend met 4-0 van WZ'49 Door die neder laag is WZ verder in degradatie gevaar gekomen, ook al omdat Velox bij Veluwse Boys met 1-0 won. Voor de laatsten lijkt het doek gevallen te zijn. Voor aanstaande zaterdag, 4 maart, staan enkele interessante wedstrijden op het programma. Voor degradatie is de wedstrijd SOVA'54 - Velox van groot belang. Bij winst van Velox zullen de Utrechters ook de Amersfoorters passeren. WZ'49 zal bij SVM Boys moeten proberen punten te pak ken. Verder worden nog ge speeld Bloemenkwartier - Ve luwse Boys en Roda'46 - SWU, waarin de Leusdenaren zeker zul len proberen nu wel twee punten te behalen. Maar de regelrechte topper is natuurlijk Veensche Boys WJ, de strijd tussen de kop lopers. De andere koploper Lopik kan toekijken en afwachten want die is vrij. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Voor uitslagen, standenen programma's, zie Sport in cijfers, elders in dit nummer. TTi 111111111111111111111111111111111111111111111 1111111111 iTï LEUSDEN - Het badmintonseizoen 1988-'89 zit er weer op. Een seizoen dat voor de Leusder Badmintonvereniging BVO '79 erg succesvol is verlopen. Voor de aanvang van het seizoen had den competitieleiding en trainer Piet Keyner zich een doel ge steld: promotie van één team uit iedere klasse. In de vierde klasse werd deze promotie afgedwongen door team 6. Dit moest slechts Inside uit Baam voor laten gaan. In de vierde klasse geeft de tweede plaats echter ook recht op promo tie. Van de overige vierde klasse teams van BVO behaalde team 5 een prachtige derde plaats in zijn poule. Team 7, 8 en 9 eindigden respectievelijk in de middenmoot. De derde klasse werd dit jaar be mand door team 3 en 4. Team 3 behaalde een keurige tweede plaats in de rangschikking slechts vier punten achter winnaar Kant- jils. Voor team 4 knalden reeds in ja nuari in Scherpenzeel de cham- pagnekurken. Via een 7-1 over winning op de B.C. Badge behaal den zij het kampioenschap, aldus promoverend naar de tweede klasse. Blijven over team 1 en 2; beide speelden het afgelopen seizoen in de tweede klasse. Team 1 sloot het seizoen af op een keurige derde plaats. Deze prestatie knjgt des temeer inhoud als men be denkt dat dit team het afgelopen seizoen getroffen werd door twee blessures. Eddy van Dijk moest vier wedstrij den missen vanwege een knie blessure. terwijl Mariette van Meeteren de laatste vier wedstrij den wegens een zweepslag vanaf de tribune moest volgen. Team 2 is in de poule geëindigd op de tweede plaats, maar door een verruimende promotie toch volgend jaar toegelaten tot de eer ste klasse. Deze promotie werd afgedwon gen tijdens een zinderende beslis singswedstrijd tegen B.D. Irene. SPANNING Tijdens de herensingles bleek di- rekt dat B.C. Irene niet direkt mee wenste te werken en zich bewust was van haar sportieve plicht. Beide BVO-heren Laurens Kener en Erik Berg dolven het onderspit. Een 0-2 achterstand voor BVO dus. Gelukkig deden beide dames, Trees Keyner en Carin de Wit wat van haar werd verwacht. De sin gles werden aldus afgesloten met een 2-2 stand. De dubbels moes ten de beslissing brengen. De eer ste set van de herendubbel werd door Irene gewonnen met 17-15. De tweede set ging erg simpel naar BVO: 15-6. De derde set moest de beslissing brengen. Ook deze set won Irene echter met 18- 17 m de verlenging. BVO stond met 2-3 achter. De damesdubbel moest de partijen weer m even wicht brengen. De eerste set het niets aan duidelijkheid te wensen over, 15-1 voor BVO. Ook in de tweede set kwamen Carin en Trees al snel op een 9-0 voor sprong. Toen gebeurde het. De tweede dame van Irene ging door haar en kel, de damesdubbel moest wor den opgegeven. Door deze bles sure ging automatisch ook de tweede mix naar BVO en was de 2- 3 achterstand ineens omgebogen naar een 4-3 voorsprong. De overgebleven mix moest dus de beslissing brengen over pro motie. De eerste set ging simpel naar Trees en Laurens Keyner. De tweede set was spannender. Uit eindelijk wisten de BVO-ers deze met 18-17 te winnen. Promotie naar de eerste klasse was een feit dankzij de uiteindelijke 5-3 over winning op B.C. Irene LEUSDEN - In de biljartzaal van het gemeentehuis werd het traditionele politieke biljarttoernooi gehouden onder auspiciën van de vereniging BVL. Uitgenodigd waren het college van B. en W., alle politieke partijen en de ambtenaren. Het college was niet aanwezig we gens drukke werkzaamheden en werd vervangen door een team van 65-plussers an de organise rende vereniging, dit buiten me- dediging deelnamen. Dit team be staande uit A. v.d. Groep, G. de Graaf en J. v. Kooy behaalde 860 punten. Uitslagen 1 Ambtenaren 1 802 p, 2 Ambtenaren 4 801 p, 3 Leusden '85 1 685 d. 4 WD 1 5 PvdA 1 6 Leusden '85 7 Ambtenaren 2 8 Ambtenaren 3 9 WD 2 10 PvdA 2 11D66 600 p. 658 p. 651 p. 600 p. 574 p. 533 p. 506 p. 494 p Wethouder Corrie Verduin vond in ieder geval nog wel tijd om de prijzen uit te reiken. De wisselbe ker gaat voor een jaar naar het eerste team van de ambtenaren.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13