Nieuw postkantoor Achterveld feestelijk in gebruik genomen krant Tulpenrally zoekt alternatief niet op Leusdens grondgebied m uu Russische ambassade nodigt TOYOTA Leusdense scholieren uit ^vandaag in Üe leusder krant» BDU m SERVA VOLVO KEISTAD B.V. AUTO EEMHAVEN Q8 tankstation Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden AMAC:Geruchten volstrekt uit de lucht gegrepen" KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV ACHTERVELD - Maandagmiddag werd het nieuwe postkan- Joor te Achterveld officieel geopend. Omstreeks 14.00 uur Verzamelden zich de directeur van het hoofdpostkantoor Nij kerk, de huidige kantoorhouder met zijn echtgenote, huidige '-ambtenaren en oud-gedienden, de huidige eigenaren jran het gebouw de heren P. v.d. Beek en A. de Vor, leden van jde Achterveldse winkeliersvereniging en een aantal genodig- n zich in D' Ouwe Peerdestal. hier werd als eerste het woord voerd door de heer B. J. Logtenberg, directeur van het hoofd- stkantoor Nijkerk. Hij vergeleek de opening van de luwe huisvesting met een histon- te gebeurtenis, die bijna twintig r geleden de hele wereld in de ban hield. Logtenberg: „Dit is een kleine stap voor de mens, maar een grote sprong voor de mensheid. Deze historische woorden sprak Neil Amstrong in juli 1969, toen hij uit de maanlander klauterde om de eerste menselijke voetstap op de maan te zetten. Hoewel iedere ver gelijking mank gaat, zou toch met een knipoog naar deze gebeurte nis gesteld kunnen worden dat dat gene waarvoor wij vandaag bijeen zijn misschien een kleme stap is voor de PTT-post, maar een grote voor PTT-post in Achterveld. Het is vandaag een feestelijke dag, om dat we onze - te krappe - oude huisvesting verruilen voor een rui mer onderkomen Vervolgens werd het woord ge voerd door de Leusdense burge meester de heer Parus. „De oor sprong van de PTT is de postbezor ging en het contact met de bevol king. De naam postkantoor houdt in dat hier alle zaken betreffende be zorging, behandeling van zaken en dergelijke thuishoren. Juist al die zaken nemen bij het postkantoor een ruime plaats in," aldus de bur gervader. „Achterveld heeft vanaf vandaag een mooi nieuw postkantoor. De Achtervelders mogen hier terecht trots op zijn. We hopen dat het hier ook zal blijven. Het gemeentebe stuur streeft er naar om ook in Achterveld, dat momenteel onge veer 2500 inwoners telt, de voorzie ningen op hoog mveau te brengen, c.q. te houden." „Met deze vernieuwing is er nu een postkantoor dat aan alle eisen voldoet. Er is vanaf 1915 een post kantoor in Achterveld, dus hebben we volgend jaar weer een feest, m verband met het 75-jarig bestaan. Ik wens de kantoorhouder en de Achterveldse bevolking het aller beste." Als derde spreker kwam aan het woord de heer Burgerhart van de makelaardij Burgerhart te Barne- veld. „De Achtervelders hebben vanaf vandaag een nieuw postkan toor. Ik ben heel blij dat het zo mooi geworden is en dat alles zo goed gelukt is. Ik dank daarvoor de be drijven die er alles aan gedaan hebben om alles zo goed en op tijd voor elkaar te krijgen." Tot slot werd door de huidige kantoorhouder H. van Tergouw een kort woord gesproken. „Ik ben heel dankbaar voor uw aanwezig heid. Ook ben ik trots op het nieu we postkantoor Ik dank het perso neel van de Weikoopwmkel waar bij het oude postkantoor was ge vestigd. In de tien jaar dat we in het betreffende gebouw hebben sa mengewerkt is er geen enkel on vertogen woord gevallen Ook heb ik tien jaar koffie en thee gekregen en bij verjaardagen werd ook ik niet overgeslagen. Heel veel dank hiervoor." Vervolgens ging men naar het nieuwe postkantoor waar aan de burgemeester de sleutel werd overhandigd, die hiermee het kan toor officieel opende. Vervolgens mocht de burgemeester als eerste een aangetekend stuk in ontvangst nemen. Na het officiële gedeelte kon het postkantoor door de aanwezigen worden bezichtigd. (Zie ook elders in dit nummer.) Leiders Bowlingbond ongenaakbaar Service Pag. 18 Pag. 18 WEEKENDDIENST: - 944600 - (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel. 033-630154 telematica installateur IEL. 033-941235 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 NIJVERHHDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 J\ Automobielbedrijf \P H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 Drie turnsters Impala naar halve eindstrijd Pag. 16 LEUSDEN - Tijdens de receptie ter gelegenheid van de kranslegging bij het Russisch monument in Leusden, bepleitte „counselor" Joerie W. Nikonrov van de Russische ambassade, bij wethouder Corri Verduin het uitwisselen van contacten tussen Russische en Leusdense schoolkinderen. Corri Verduin zal dit aanbod a.s. donderdag in het directeursoverleg van openbare scholen brengen. De uitnodiging geldt voor alle scholen in de gemeente Leusden. Het was de eerste maal dat wet houder Corri Verdunt, samen met raadslid Ep Oostra die als plaats vervangend burgemeester optrad, de receptie ter gelegenheid van de kranslegging bij het Russische mo nument bijwoonde. Zij werd vol gens haar zeggen: „getroffen door de enorme openheid, de vriende lijkheid en de bereidheid om over alle moeilijke onderwerpen te pra ten". Volgens haar was deze bij eenkomst, volgens de ervaringen van anderen, geheel verschillend van vorige gelegenheden alleen al door de aanwezigheid van Neder landse Militaire Staven. In voor gaande jaren bleven deze weg als protest tegen de aanwezigheid van militairen in Afghanistan. ADOPTIE In deze hartelijke sfeer kwam de adoptie door Nederlandse school kinderen van oorlogsmonumenten ter sprake, zoals in Leusden ge beurd is door Montessorischool 't Ronde. Daarbij kwam de wens van Joene Nikonrov, lid van de Ambas saderaad, met mstemming van de ambassadeur en ambassadese cretaris, naar voren om kinderen uit ons land en de USSR met elkaar in contact te brengen. Volgens wet houder Corri Verduin: „Niet alleen in het kader van de vredesopvoe- ding, ook ter bevordering van de intermenselijke contacten." Hoe een dergelijk uitwisselingspro gramma er uit zal zien is nog onder werp voor ander overleg. Eerst zullen basisscholen de bereidheid tot het onderhouden van contacten met de USSR moeten uitspreken. Wethouder Corri Verduin staat duidelijk positief tegenover de uit nodiging, het is echter aan de scholen om daar op in te willen gaan. Mevrouw Verduin heeft toe gezegd zo spoedig mogelijk m een brief gencht aan de Russische Am bassade bevestiging en nadere in formatie over de bedoeling en mo gelijkheden te vragen. WOENSDAG 1 MAART 1989 - 20e JAARGANG NO. 78 (van de redactie) USDEN - „De geruchten als zouden wij naar Leusdens bndgebied willen uitwijken, om de Tulpenrally doorgang te nen laten vinden, zijn volstrekt uit de lucht gegrepen". In jdubbelzinnige bewoordingen maakt de heer Van Empelen, Cretans van de organisatie van de Tulpenrally, die onder de ede van de Amersfoortse Motor- en Automobiel Club !IC) wordt verreden, een eind aan de geruchtenmachine, i de laatste dagen op volle toeren draait. Het evenement, één de grootste in haar soort in Nederland, leek op losse .joeven komen te staan, toen burgemeester Scholten van est geen toestemming meer verleende voor het verrijden van kssementsproeven op de Vlasakkers. „Wij hebben alternatie- en gevonden voor de Vlasakkers, maar die houden we voorlo- j nog geheim. Ik kan echter wel zeggen, dat we niet naar jëusdens grondgebied zullen uitwijken. We doen wel wat op jeusdens grondgebied, maar dat is voor 95% gelijk aan wat we ndere jaren in de gemeente deden", aldus Van Empelen. er de Tulpenrally is de laatste in opschudding ontstaan. De lamsatie van het evenement leek lemmerd te worden door de op- illing van de burgemeester van ist, die op grond van de openba- veiligheid weigerde opnieuw •stemming te verlenen voor het jmjden van klassementsproeven de Vlasakkers, nabij de Leus- trheide. Hoewel de proeven in icipe niet voor het publiek toe- :elijk waren, stoorden gemte- ;seerde toeschouwers zich daar it aan en kwamen massaal op de af. Daardoor ontstonden er situaties, die volgens de burge meester van Soest uit het oogpunt ^van veiligheid niet langer verant- •rd waren. Soest werd in die istelling gesteund door de pro- icie. De doorgang van de Tul- inrally leek daarmee in gevaar te imen. Speculaties daarover zijn de laatste weken, ook in de pers, et van de lucht. In de pers circuleerde de laatste agen het gerucht dat de AMAC an plan zou zijn de klassements roeven, die normaal op de Vla- ikkers worden verreden, naar eusdens grondgebied (het militai- oefenterrein) te verplaatsen. Re en voor die speculaties was het 'van v woon hupste: k Énncie Benra 'lome feit dat Leusden al sinds 1983 een verklaring van geen bezwaar af geeft aan de AMAC voor het ge bruik van een deel van het militaire terrein. Ook dit jaar werd die ver klaring door ambtenaren, overi gens zonder dat de aanvraag in het college werd behandeld, verstrekt. Een klem deel van de proeven wordt al sinds 1983 ook op Leus dens grondgebied verreden. Met name een deel van de Kolonel van Rooyenweg, het parkeerterrein bij de tankwerkplaats en het kamp van Zeist waren daarbij aan de orde. OPHELDERING Het gerucht, als zou de AMAC van plan zijn de activiteiten in het k?der van de Tulpenrally naar Leusd^n te verplaatsen en dat daarvoor vergunning zou zijn ver leend, veroorzaakte de nodige commotie bij het gemeentebe stuur Toen wethouder Joost de Jongh tijdens een commissieverga dering door Ep Oostra van D66 om opheldering werd gevraagd, moest de wethouder bekennen daarvan n.--ïs te weten. Maar niet alleen het afgeven van een verkla- De Tulpenrally zal niet uitwijken naar Leusdens grondgebied, nu de Vlasakker verboden terrein zijn voor de Amac. ring van geen bezwaar ontrok zich kennelijk aan de waarneming van het gemeentebestuur. Ook kon nie mand precies zeggen, in hoeverre en hoe de AMAC m het kader van de Tulpenrally in de afgelopen ja ren gebruik heeft gemaakt van de afgegeven verklaring. Dinsdag haastte het college zich een communiqué uit te geven, waarin wordt vastgesteld dat: „In dien het niet beschikbaar zijn van terreinen in de gemeente Soest leidt tot een verzwaring van de acti viteiten op het grondgebied van Leusden, het college zijn besluit zal heroverwegen." „Reeds een aantal jaren wordt er door de Stichting Evenementen AMAC een verklaring van geen bezwaar van de gemeente Leusden wordt gevraagd voor het houden van klassementsproeven op de Leusderheide Deze verklaring van geen bezwaar is ook dit jaar weer gegeven. Eén en ander houdt ver band met het feit dat het plaatsvin den van een dergelijk evenement op deze terreinen m strijd is met de bestemming. Tot op heden hebben deze klassementsproeven, alsme de de Tulpenrally zelf, niet tot pro blemen geleid. Voor wat betreft de onlangs afgegeven verklaring van geen bezwaar is ervan uitgegaan dat er m vergelijking met voor gaande jaren geen sprake is van nieuwe elementen. Hiervan is door de organiserende stichting ook geen gewag gemaakt", aldus de verklaring. HAKEN EN OGEN Uit de verklaring kan worden afgeleid dat het college in ieder geval met zal toestaan dat de AMAC de verloren gegane moge lijkheden op de Vlasakkers op Leusdens grondgebied kan com penseren. Bovendien liet burge meester Panis in een toelichting op de verklaring van het college we ten, dat de verklaring van geen bezwaar nog geenszms wil zeggen, dat alle haken en ogen voor de organisatie van de rally meteen verwijderd zijn. „Zeker nu mijn collega uit Soest heeft laten blijken het aspect van de veiligheid zwaar te laten wegen en daann aanlei ding heeft gezien geen toestem ming voor het evenement te verle nen, zal ik deze kant van de zaak ook nog eens zeer nauwkeurig gaan bekijken. Ik zal dezelfde hou ding aannemen als de heer Schol ten en dezelfde waarborgen voor de veiligheid eisen." „Bovendien heb ik ook mijn vraagtekens ten aanzien van het milieu, bijvoorbeeld. Volgend jaar zullen we de aanvraag van de AMAC dan ook zeker daaraan toet sen en kijken of het uit milieu-oog punt wel allemaal verantwoord is. Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan de boeren. Via de ecologische richtlijnen vragen we van hen aan passingen om de luchtvervuiling tegen te gaan en dan vraag ik me af of we voor een evenement als de Tulpenraliy, waar toch ook sprake is van luchtverontreiniging, wel toestemmmg zouden moeten ge ven. Ik zie eigenlijk aankomen dat het helemaal niet doorgaat", aldus Parus. Blijft de vraag overeind of der gelijke afwegingen ook dit jaar niet al aan de orde hadden moeten ko men, voordat werd overgegaan tot het afgeven van een verklaring van geen bezwaar, waar het college kennelijk geen weet van heeft ge had. „De verklaring is afgegeven en dat wij daar niets van wisten heeft te maken met het feit dat hier sprake is van zogenaamd 'besten dig beleid'. Sinds 1983 wordt die verklaring al afgegegen en dat komt niet meer in het college, om dat er tot nu toe geen aanleiding was het huidige beleid te wijzigen." BUITEN BEELD Volgens de heer Van Empelen van de organiserende AMAC zal de tiende editie van de Tulpenrally er ondanks alle tegenslagen toch komen. Maar evenals Soest, blijft ook Leusden voor de alternatieven voor de Vlasakkers buiten beeld. „Tenminste, als het gaat om méér dan de afgelopen jaren het geval was. We doen ook dit jaar wel wat op Leusdens grondgebied, maar dat is voor 95% gelijk aan wat we andere jaren deden. En als we al meer zouden willen, dan gaan we toch eerst met het college overleg gen. Maar we hebben alternatieven voorhanden, waardoor de organi satie wat ons betreft rond is. We hebben wel even moeten slikken door de tegenslagen, maar uitein delijk ligt er een wedstrijdroute, die qua lengte nauwelijks onder doet voor de editie van vorig jaar. We hebben ongeveer tien kilome ter moeten inleveren", aldus Van Empelen. Milieubon Fokke Tilma vecht voor zelfstandigheid Wel of geen weg bij Schoolsteegbosjes Raad wil uitwerking rampenplan Postkantoor Achterveld: Drie keer zo mooi, vier keer i groot Deelnemers vakantie bekend Boeiende lezing over glas Muziek op niveau bij Bouwconcert Enthousiast optreden Lisiduna Wicherihage inspiratie van kwartet Haanstra Nevelen (laatste aflevering) KPO 30 jaar met alleen gezellig maar ook zinnig Basisschool Laysderhoek groeit, ondanks groeipogingen Weerbericht Roda (zo.) medekoploper Roda (za.) tevreden met gelijkspel Achterveld in problemen LVH haalt titel binnen LEOS-heren zetten titelaspiraties in ijskast Leden Haaien willen meer invloed Pag. 3 Pag. 5 Pag. 5 Pag. 7 Pag. 7 Pag. 9 Pag. 9 Pag. 9 Pag. 10 Pag. 10 Pag. 11 Pag. 12 Pag. 12 Pag. 13 Pag. 13 Pag. 13 Pag. 15 Pag. 15 Pag. 16 Ee heer Logtenberg, directeur van het hoofdpostkantoor in Nijkerk, waaronder Achterveld ressorteert, vindt de jW>penwa van een nieuw kantoor in Achterveld een grote sprong voorwaarts voor hel dorp AMAC: ...„geen amok"...

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1