Ichillenboer vecht oor zelfstandigheid buigt zich De Haaien op winst ommissie over •katiekeuze gemeentewerf [leusden Premiewoningen in 't Ruige Veld Gemeente wil chemisch afval huis- aan-huis verzamelen okaaL_ I 1 leusd er krant Lezing van Vrouwenraad Schoorsteen brand Auto bekrast Inbraak ilma goed voor 1.000.000 kilo schillen Bromfiets gestolen Leusden Achterveld FAMILIEBERICHTEN Tas gestolen Activiteiten in De Klaveet plaatselijk nieuws (NAGEKOMEN) Met verslagenheid ontvingen wij het bericht van het overlijden van de heer JAN TIJMENSEN ere voorzitter van de Raad van Toezicht Wij hebben de heer Tijmensen met wie wij geduren de vele jaren een nauwe samenwerking hebben gehad, leren kennen als een inspirerende en intege re persoonlijkheid Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw, kinderen en overige familieleden Raad van Toezicht Bestuur Direktie Rabobank Achterveld WOENSDAG 1 MAART 1989 LEUSDEN - In samenwer king met de Maatschappelij ke Dienstverlening Eemland, houdt de Vrouwenraad Leus den woensdag 8 maart een lezing over 'sexueel geweld'. De lezing wordt verzorgd door Sylvia Brilstra, die eer der voor de Verenigde Naties over dit onderwerp sprak. Sylvia Brilstra is bestuurslid van de landelijke Vrouwen raad en houdt zich bezig met de problematiek. In die hoe danigheid werd zij ook voor een spreekbeurt voor de Ver enigde Naties uitgenodigd. De avond wordt gehouden in het Vooronder, in de kel der van het gemeentehuis aan de Burgemeester van der Postlaan 2 (ingang achterzij de) en begint om 20.00 uur. Iedere belangstellende, man of vrouw, is van harte wel kom. reirugmgsfunctie zou daarom el ders ondergebracht dienen te wor den. Volgens het college is dat geen bezwaar en kan het zelfs voordelig zijn. Er ontstaat daardoor een duidelijke scheiding tussen de activiteiten die veel publiek aan trekken, zoals de gescheiden inza meling van diverse afvalstoffen en andere gemeentelijke werkzaam heden. De minst gunstige plek is die waar de werf op dit moment al gevestigd is. De bereikbaarheid is onvoldoende, de reimgingsfunctie is gezien de gennge afstand tot de woonwijk niet mogelijk en de loca tie is ongunstig in verband met eventuele trillingen en stofhinder. Het terrein aan de zuidzijde van de Paardemaat is ook minder gun stig, omdat het in verband met de geringe breedte minder geschikt is voor alle functies. Die zijn behalve de opslag van afval, de gladheids- bestnjding, de werkplaatsfunctie, de opslag- en stalhngsfunctie en de kantoorfunctie. Het terrein aan de Ambachtsweg is redelijk geschikt, maar de aan wezige opstallen zouden een effi ciënte indeling kunnen belemme ren. Het terrein is eigendom van Defensie. Die wil het complex ech ter afstoten en de gemeente Leus den is met de onderhandelingen daarover begonnen. LEUSDEN - De brandweer moest maandagavond rond 22.00 uur uit rukken om een schoorsteenbrand je te blussen. Aan de Emmalaan in Leusden-Zuid was de rookafvoer oververhit geraakt. Het vegen van de schoorsteen volstond om erger te voorkomen. LEUSDEN - In 't Ruige Veld wordt binnenkort gestart met de bouw van 48 koopwoningen, waarvan 30 premie A woningen, 12 premie C woningen en 6 vrije sektorwo- ningen. In Leusden mag alleen voor de zogenaamde eigen be hoeft worden gebouwd. Nieuw bouw kan slechts op beperkte schaal plaats vinden. De ge meente heeft daarom een aantal criteria voor de toewijzing van LEUSDEN - De gemeente wil twee maal per jaar klem chemisch afval huis-aan-huis verzamelen. Dat moet dan gebeuren met een zoge naamde chemokar. Dat is een van de voorstellen die de commissie Onderwijs. Sociale Zaken en Milieu woensdagavond te behandelen LEUSDEN - In een onbewaakt ogenblik maakte een dief zich meester van een tas, waarin een portemonnee met onbekende in- deze huizen vastgesteld. Zo wordt er vooral voorrang ge geven aan doorstromers die thans in Leusden een huurwoning bewo nen met een huursubsidiegrens be neden de 725,-- Ook mensen met een urgente huisvestingssituatie komen in aanmerking. Ook men sen met een economische binding, die dagelijks een grote reisafstand moeten afleggen, worden tot de gegadigden gerekend. krijgt. Het gaat in eerste instantie om een proef. De kosten hiervan bedragen 22.000,-, waarvan 15.000,-- uit de lopende begroting komt en de overige 7000.- uit het Meerjaren Activiteiten Plan. Het huidige brengsysteem naar de ge- meentewerf zal blijven bestaan. houd. De eigenaresse wilde, na het boodschappen doen op De Ha mershof, nog snel even een winkel in. Ze liet daarbij haar tas achter in een mandje op haar fiets. De porte monnee bevatte een onbekende hoeveelheid geld. De mand werd later teruggevonden. (van de redactie) 1SDEN - Dinsdagmiddag bracht wethouder Corri Verduin milieuzaken een bezoek aan het agrarisch bedrijf van de Johan Boersen aan de Schoonderbekerweg in De Glind, ie sinds enige tijd de schillen afneemt van 'milieuboer' Fokko a. Zowel de heer Boersen, als Tilma wilden de wethouder in de praktijk kennis laten maken met de verwerking van hillen, die anders in de vuilnisbak terecht zouden komen, 'ilma, die rond deze tijd inmiddels ca. 1.000.000 kilo schillen de afvalstroom onttrok, kon overigens tevens het uitoefe van enige politieke druk vermoed worden: één dezer n schuift de milieuboer bij Verduin om de tafel, om een we vergoedingsregeling voor het ophalen van de schillen spreken. de dat de Milieuboer verantwoor delijk bleef voor het schillenpro- ject. De gemeente betaalde haar bijdrage dus aan de VOF, omdat De Milieuboer garant stond voor de continuïteit voor het project. Vlak voor de kerstdagen, emd vong jaar, spatte De Milieuboer als organisatie echter uit elkaar. De vennoten, die in de VOF verenigd waren, gingen hun eigen weg en de verantwoordelijke man voor de schillen gaf Fokko te kennen met langer de verantwoordelijkheid voor voor het project in Leusden te kunnen dragen. geschiedenis van Fokko Til- schillenboer, c.q. milieu- is enigszins gecompliceerd. 185 raakte Tilma betrokken bij ■nersfoortse VOF (vereniging fer firma) 'De Milieuboer', die in èusden een schillenproject had Hart. Aanvankelijk begonnen op pCenngsbasis, werkte Tilma in Imenwerking met De Milieuboer en de gemeente Leusden toe naar loonvorming. De gemeente Leus den betaalde De Milieuboer een vergoeding voor het ophalen van de schillen, terwijl de afzet van de schillen bij boeren eveneens geld m het laatje bracht. Uit die inkom sten werd Fokko Tilma betaald. In 1987 werd Tilma een zelfstan dig ondernemer, met dien verstan- „Ik wil het werk van De Milieu boer m Leusden graag voortzetten Ik ga dan nu ook met de gemeente onderhandelen over een vergoe ding aan mij, als kleine zelfstandi ge, die net als bijvoorbeeld Spit- man betaald wordt voor het opha len van afval, in dit geval de schil len", aldus Tilma. AFVALVERWERKING In zijn eentje onttrekt de schillen boer nu jaarlijks m Leusden 350 ton schillen per jaar aan de afval stroom. „Normaal zouden de schil len in de vuilniszakkken verdwij nen. Dan zouden de schillen via de afvalverwerking m Rijnmond ver brand worden. Afgezien van het feit dat dat zonde is, de schillen kunnen immers prima worden her gebruikt, kost dat ook een hoop geld. Afvalverwerking via Rijn mond kost de gemeente ongeveer 180,- per ton. Dus alles wat met naar Rijnmond hoeft, is meegeno men". Op basis van die bespa ring wil Tilma met de gemeente een bedrag afspreken, dat hij voor het afvoeren van de schillen kan krijgen, „ik heb gewoon een be paalde pnjs per ton nodig om mij als kleme zelfstandige zelf te kun nen bedruipen". Ondanks het feit dat het de schillenboer nog de nodige moeite kost om afnemers te vinden, is hij ervan overtuigd een goed produkt te leveren. Tilma: „Ten opzichte van maïs zijn schillen uitstekend voedsel. Ik neo ïaatst onderzoeks resultaten gezien, die deze mening bevestigen. Schillen komen daar als prima voer uit de bus" TEVREDEN Die mening wordt gedeeld door agrariër Boersen, die in De Glind een forse veehouderij met onge- veer 250 stuks vee drijft. „Ik ben erg tevreden", liet Boersen weten. „Ik neem nu ongeveer een jaar de i schillen af van Tilma, maar ik had nooit gedacht dat het zo goed zou gaan. De koeien vinden het erg lekker, dat is wel duidelijk. Ik heb i ook de indruk dat het gezond is. Bovendien vind ik het belangrijk dat dergelijke initiatieven een kans krijgen. Op deze manier doe je toch wat aan de milieuproblemen." Als het aan Fokko ligt, wil hij zijn activiteiten als schillenboer best nog uitbreiden. „Er wordt nu op gemeentelijk niveau gesproken over inzameling van klein che misch afval. Ik zie best mogelijkhe den om daar een rol in te gaan spelen. Ik hoop op een gewillig oor bij de gemeente". LEUSDEN - Op Beemden werd zondagmiddag tussen 12.30 uur en 14.00 uur een gloednieuwe auto zwaar beschadigd. Een onverlaat schiep er behagen in het voertuig met een scherp voorwerp rodnom te bekrassen. De schade beloopt enige duizenden guldens. De auto is eigendom van Leusdenaar T.B LEUSDEN - Bij een inbraak in een woninng van de familie H. aan de Van Boetzelaerlaan m Leusden- Zuid werden een kleuren-t.v.. geld en sieraden buit gemaakt. De in breker kwam binnen door een keukenraam te forceren. De inbraak moet tussen 13.00 uur j en 23.15 uur zijn gepleegd. Over de waarde van de ontvreemde goede- i ren is niets bekend. t Com Verduin voedert de koeien van de heer Boersen Bart Borgman en Aamoud Bezemer voorkwam meuwe Poseidon-doel- punten, waardoor 8-5 als eindstand in de boeken van de scheidsrech ters verdween. De volgende wedstrijd van De Haaien staat op de agenda voor zaterdag 4 maart om 17.10 uur in zwembad Octopus in Leusden. Te genstander is dan De Meent, één van de belangrijkste rivalen van de Leusdenaren. iilieuboer Fokko Tilma hoopt ook in de toekomst zijn schillen kwijt te kunnen bij agrariër Boersen, waar fethouder Corri Verduin dinsdagmiddag een kijkje kwam nemen. s> EUSDEN Het eerste herenwaterpoloteam van De Haaien eeft zich afgelopen zaterdag, via een 8-5 overwinning op het cherpenzeelse Poseidon '59, op de koppositie van de eerste lasse weten te handhaven. Hoewel de score wellicht anders °«t vermoeden, hebben De Haaien weinig moeite gehad de ien rinst binnen te halen. Bij een 5-1 voorsprong, die De r09_aaien in de tweede helft van de ^er<te periode wisten op te bou- een uitslag met dubbele I voor de hand. Zover kwam ^J^echter niet. Nog in de derde ®riode maakte Poseidon handig ebruik van concentratieverlies bij de Leusdenaren en tekende 5-2 aan. Een strafworp schudde de Leusdenaren daarna pas echt weer wakker: 5-3. Via straffe verdedigingsacties van de zijde van De Haaien raakte Poseidon ontmoedigd en een tweetal snelle uitbraken van de Leusdenaren werd de marge van vier treffers weer m ere hersteld: 7-3. In het laatste part van de wed strijd kwam Poseidon toch weer terug. De Scherpenzelers maakten dankbaar gebruik van overtalsi- tuaties en scoorden twee keer te gen: 7-5. Het was echter met vol doende om het De Haaien erg moeilijk te maken, waarna Gerco Rertkers de wedstrijd definitief op slot deed, door een strafworp te verzilveren: 8-5. Goed verdedigend werk van SDEN - Deze week buigt de commissie Openbare Werken/ Ruimtelijke Ordening zich over de het voorstel van het college en aanzien van de lokatiekeuze van de gemeentewerf. Het 'ijoflege geeft vijf mogelijke plaatsen, waar de nieuwe werf zou mnpn komen. Dat zijn de zuidzijde van de Paardemaat, de iiJpaardemaat/Klepelhoek, de Ambachtsweg, de Groene Zoom I Mi het kassengebied en de huidige lokatie aan de Hamersveld- seweg. In een notitie geeft het college aan wat volgens haar de voor- en nadelen zijn van de verschillende mogelijkheden. Daarbij is gekeken naar het programma van eisen, dat al eerder is geformuleerd, de planologische aspecten, het milieu, de eigendomsverhoudingen en de kosten van aankoop van het terrein. De werf zelf zalongeveer 4,5 miljoen gulden kosten. Een erg goede plek volgens nota zou die bij de Groene Bn zijn, ter hoogte van de La- mjlaan in het kassengebied bij de jtèuhndelaan De bereikbaarheid Bdeze plek is goed, mede van- l?ege de gunstige ligging bij de A [^8. [Hoewel het beoogde terrein agrarische bestemming heeft lit volgens het streekplan alleen rijzigd kan worden, als er bin- de gemeentegrenzen geen al- atieven zijn, vmdt het college e plek aanvaardbaar. Land- tpppelijke inpassing van het iplex is daarbij wel nodig, irdelen van deze lokatie zijn ter dat er voldoende afstand Ijelijk is tot de dichtsbijzijnde ungen. waardoor geluids- en ikoverlast beperkt wordt. Wel et terrein eigendom van twee iculieren en is de toegang ei- dom van een van de kwekers, daar gevestigd zijn. De kosten verwerving zijn ongeveer 000.-. en andere geschikte lokatie die bij de Paardemaat/Klepel- k zijn. Probleem daarbij is wel het terrein niet geschikt is voor :emigingsfunctie. Het terrein is namelijk te klem voor. Die De ingang van de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg. Deze locatie is het minst geschikt voor uitbreiding van de werf. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere benchten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. ACHTERVELD - Bij De Klaveet werd in de nacht van zaterdag op zondag, tussen 24.00 uur en 1.00 uur een bromfiets weggenomen. De bromfiets werd zondag door de politie teruggevonden. De eige naar, H.G. uit Penswoude, heeft zijn rechtmatig eigendom inmiddels te rug. De dader is tot nu toe onbe kend. ACHTERVELD - De Klaveet staat dit weekeinde weer bol van de activiteiten. Zaterdag 4 maart heeft de leiding de 'Rap-on-the-Road discoshow' naar Achterveld ge haald. De Nederlandse rappers Mi- ker G. en D J. Sven zullen daar een optreden verzorgen. De avond be gint om 20.30 uur. Zondag 5 maart zwaaien de deu ren van De Klaveet om 15.00 uur open. 's Avonds, vanaf 19.00 uur, treedt de groep 'Les Cigalles' op. (t)e% weekinclegemmfo Woensdag 1 maart 20.00 uur: Commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu, gemente- huis, Erf 1, Donderdag 2 maart 20.00 uur: Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, gemeentehuis, Erf 1. Zaterdag 4 maart 20.00 uur: Concert 'Kunst Vere delt', dorpskerk Leusden-Zuid 20.00 uur: Amatuertoneelgezel- schap met "Ja ziet u, ik ben Neeltje", De Korf Zondag 5 maart 13.00 uur tot 17.00 uur: Wolboom open, Hamersveldseweg 2 a Dinsdag 7 maart 20.00 uur: Commissie Welzijn en Huisvesting, gemeentehuis, Erf 1. Donderdag 2 maart 13.30 uur: bejaardensoos 'Ons Ge bouw Vrijdag 3 maart 20.00 uur: Kaarttoernooi 'De Hes- senkar' Zaterdag 4 maart 20.00 uur: Dansavond café-bar 'Buitenlust' Zaterdag 4 maart 20.00 uur: Disco Show 'De Kla veet' Dinsdag 7 maart 20.00 uur: ABTB jaarvergadering 'D' Ouwe Peerdestal' Dinsdag 7 maart 09.00 uur: Welfare Zonnebloem 'Ons Gebouw' Woensdag 8 maart 09.00 uur: Handwerkhobbyclub 'De Moespot' Woensdag 8 maart 14.30 uur: Modeshow 'Huize St. Jo seph'

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3