Drie keer zo groot, vier keer zo mooi karnen deelnemers vakantie bekend Genieten van muziek en bingo lEiistler kram; fitleg magnetron >p KPO-bijeenkomst Nieuw postkantoor Achterveld Modeshow Sint Jozef Jaarvergadering ABTB Veertiende en laatste 'PON-avond' groot succes Oudpapier DWS Halfvastenbal Kaarttoernooi De Hessenkar Avondvliegen Soesterberg Achtervelds nieuws vervolg van pagina 5 WOENSDAG 1 MAART 1989 heer Tergouw konden ophalen tij dens de openingsuren. De ope ningsuren blijven m Achterveld hetzelfde, 's morgens van acht tot 12 uur, 's middags van half vier tot half zes. Maar doordat de postbus sen in de hal zijn aangebracht, kunnen de postbushouders vanaf de openstelling van het nieuwe kantoor ook in de lange lunch pauze terecht, tussen twaalf en half vier. Een dagonderbreking welke ove rigens door de heer Tergouw niet zittend achter zijn boterhammetje wordt doorgebracht. In die tijd re gelt hij bijvoorbeeld de kenteke noverschrijvingen van de verhan delde auto's op de autoveiling in Barneveld Overigens blijft de mo gelijkheid voor postbushouders bestaan om hun post op zaterdag, wanneer het posticantoor gesloten is, thuis te ontvangen. Wanneer men van deze mogelijk heid gebruik wil maken, moet men dat wel aan de heer Tergouw laten weten. Het gebeurt alleen op verzoek. De post zal zoals altijd waarschijnlijk bezorgd worden door de postbesteller die ook al jaren door Achterveld rijdt; de heer van de Glind. VERANDEREN Verder blijft de dienstverlening hetzelfde. Voor de heer Tergouw gaat het meest veranderen. Voor het eerst kan de kantoorhouder beschikken over een eigen toilet en in zijn eigen kleine keukentje koffie zetten. Tien jaar lang was hij aangewezen op de diensten en voorzieningen van de Weikoop- winkel, waarmee de verhouding overigens altijd uitstekend is ge weest. Het nieuwe kantoor beschikt over een ruime opslagruimte, zodat grote pakketten niet meer, zoals in Ravensnorst uit Stoutenburg. Tij dens deze show zullen de gang bare modellen en kleuren voor het komende jaar worden ge toond. Aan deze show zal ook weer wor den deelgenomen door het Hoe- denhuis De Linde uit Bameveld en de schoenenfirma Monseigneurs. Alle bewoners van huize St. Jo seph, Sine Cura, Wagenberg en de 65 ers uit het dorp zijn van harte welkom. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziek vereniging DWS zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Ieder die zijn oud papier op wil ruimen, kan dit in bedoelde con- i tainer komen deponeren, i Degene die door onvoorziene om- tig. De heer Tergouw geeft toe de meeste Achtervelders wel te ken nen ,,Zo niet van naam dan wel van gezicht" Jaarlijks verrichtte hij in Achterveld gemiddeld 20.000 lokethandelingen. Daarbij hoorde vaak genoeg een praatje en was de heer Tergouw best be reid iets meer te doen dan strikt noodzakelijk. Hij komt daar zelf niet recht voor uit, maar het is be kend in Achterveld, dat wanneer het echt nodig is. men niet tever geefs een beroep op hem doet. Zelfs buiten sluitingsuren, weet men hem soms te vinden in Leus den. De heer Tergouw beweert nooit spijt gehad te hebben de grote stad, waar hij vierhoog woonde, te hebben verruild voor de kleine maar zelfstandige func tie in Achterveld. „Toen ik de kans kreeg hier te komen werken, heb ik die kans met beide handen aangepakt Natuurlijk omdat bij deze functie een eengezinswo ning hoorde in Leusden. Maar ik heb mij sindsdien nooit verveeld Wannéér het stil is doe ik de admi nistratie en anders kruip ik wel in een computerboek". Werken met de computer is zijn grootste hobby. „Verslaving", zegt hij zelf. ACHTERVELD - Afgelopen maandag, 22 februari opende bur gemeester Panis Vein Leusden, het nieuwe postkantoor in Ach- terveld. Het nieuwste postkantoor binnen de grenzen van Leus- den, valt overigens onder het postdistrict van Nijkerk. De PTT houdt er zo haar eigen districtgrenzen op na. Met de ingebruik neming van dit nieuwe onderkomen kroop de kantoorhouder, de heer H. van Tergouw, uit zijn oude holletje. Ruim tien jaar zat hij in een klein donker hokje opgesloten, met uitzicht op rechts een blinde muur en links de etalage van de Weikoop win kel Vanaf maandag zit hij tien meter verderop, maar wat een wereld van verschil. Een nieuw kantoor met zes grote ramen, op de hoek van de Hessenweg, biedt een riant uitzicht op een van de mooiste en centraalst gelegen stukjes Achterveld. Het nieuwe Postkantoor is ongeveer 50 m2 groot, tegenover het oude kantoortje van 15 m2, waarvan ongeveer 10 m2 goed te gebruiken was. Het nieuwe kantoor is behalve licht, ruim voor- Óen van vele gemakken voor kantoorhouder H. van Tergouw, en voor de klanten, inclusief rolstoelgebruikers. Menig vreemdeling die in Achter veld terecht kwam, had moeite met het vinden van het oude post kantoor. De heer B.J. Logtenberg, direkteur van het hoofdpostkan toor in Nijkerk, zegt daarom met enige trots dat de nieuwe situe ring van het postkantoor, nieuwe klanten zal brengen. Behalve de bewoners van Sint Joseph, voor wie het nieuwe postkantoor veel beter bereikbaar is, onder andere door de automatische deuren, ligt het ook beter voor de toeristen die het postkantoor op dit centrale punt met meer kunnen missen. Het nieuwe postkantoor bevat zes tig postbussen Momenteel telt Achterveld ongeveer twintig post bushouders die hun post bij de j Bgfieer Tergauw: „De verhuizing naar het nieuwe kantoor is een verademing. het nabije verleden het geval was, in de wachtruimte en de gang diende te worden opgestapeld. In de buitenmuur van het nieuwe kantoor zit een geldsluis. De auto die het aanwezige geld komt op halen rijdt langs de muur, laat een slurf net als door een beveiligd katteluikje naar binnen gaan en zonder dat iemand uit de bevei ligde vesting van kantoor of auto moet komen, wordt het geld over gedragen. Half mei 1989 zal het postkantoor Achterveld waarschijnlijk gaan beschikken over een terminal waardoor de loketdiensten geau tomatiseerd zullen worden. Vol gens de heer Logtenberg zullen de klanten daar weinig van mer ken, maar verandert het werk van de heer Tergouw. Alles wat hij nu nog met de hand moet invullen en zijn administratie en boekhouding gebeurt dan automatisch. De heer Tergouw zal daar geen moeite mee hebben. De man die ooit in Utrecht begon als pakketsorteer der heeft één hele grote hob by... werken met computers. VERHUISD Het postkantoor in Achterveld is al minstens vier keer verhuisd en viel onder drie postdistricten. Tot 1971 viel het hulppostkantoortje onder Amersfoort, vanaf 1971 tot 1 juni 1988 onder Barneveld en sindsdien onder Nijkerk. De eer ste kantoorhouder, de heer van Nimwegen, is overigens nog steeds aktief voor de PTT. Hij en zijn vrouw maakten het oude kan toortje al die jaren schoon en me vrouw van Nimwegen zal dit ook in het nieuwe kantoor blijven doen. Het eerste kantoortje was overi gens gevestigd op Hessenweg 204. Dit kantoor werd gesloopt in De nieuwe inrichtingen van het kantoor. Vier keer zo mooi en drie keer zo groot. 1978, waardoor het tijdelijk moest verhuizen naar Hessenweg 206 Ondertussen werd hard gewerkt aan de Welkoopwinkel van de coöperatie in Achterveld, waar aan het nieuwe postkantoortje werd gebouwd. De winkel, dus in- direkt de coöperatie werd de ver huurder aan de PTT en m novem ber 1978 kon de heer Tergouw be ginnen op, opnieuw Hessenweg 204. Tot afgelopen maandag. Het nieuwe kantoor is gevestigd in een gedeelte van de woning welke de PTT huurt, op...Hessen weg 206. „We hebben er lang over gedaan, maar het heeft zo moeten wezen" verklaarde de heer Logtenberg dit jo-jo-en De heer Tergouw, is ovengens on langs vijftig geworden, hetgeen hij volgens eigen zeggen „angst vallig geheim heeft gehouden". Hij beschouwt zijn verhuizing naar het nieuwe postkantoor „als een verademing, van de hel naar de hemel", hoewel hij daaraan gelijk toevoegt het nooit vervelend ge vonden te hebben in zijn oude hol letje. Soms was het druk, meer dan vijf klanten tegelijk bete kende dat zich buiten een nj vormde. Veel vaker was het rus „Soms tot 's nachts drie uur zit ik achter dat ding". Niet zijn enige hobby ovengens. Per week sport hij nog altijd vol gens zeggen zestien tot achttien uur. De sport die hij liefheeft is op merkelijk maar verklaart wel zijn indrukwekkende gestalte; Ameri can Football. Voor zijn vereniging in Hilversum houdt hij uiteraard op de computer de gegevens bij, bo vendien houdt hij zich bezig met training en algemene verzorging. Waarmee hij iets verklaart van het bijna onbegrijpelijke van iemand die tien jaar lang, dag in. dag uit vrijwillig opgesloten zit in een ruimte van zes vierkante meter hooguit, in het halfduister met uit zicht op een blinde muur. De heer Tergouw zegt daar nooit enige last van te hebben gehad. „Dat komt ook, Achtervelders vormen een fijn volk. Hier heb je nog tijd om met een klant te praten. Hier kan je makkelijker iemand persoonlijk van dienst zijn met advies en infor matie dan in zo'n naamloos groot gebouw." Geef de heer Tergouw maar zijn eenmanspost in het nieuwe kantoor. Hij vermaakt zich uitstekend in Achterveld met ae Achtervelders ttCHTERVELD - De werkgroep Achterveld voor Achterveld èft 22 mensen uitgekozen voor een vakantie naar hotel 't Jsch in Ootmarsum. De kosten daarvoor worden betaald uit ^opbrengst van de actie, die vorig jaar zomer in Achterveld is Ttouden. Die bracht in totaal 25.000,- op. Als begeleiders de directeur van Sint Jozef, 4 verpleegkundigen en 6 Ijwilligers mee. De werkgroep heelt mensen uit gekozen, die anders niet in staat zouden zijn op vakantie te gaan. Het gaat om oudere en zieke Achter velders. Zij zullen tijdens de vakan tieweek tussen de andere gasten verblijven. Er worden excursies en ontspanningsavonden georgani seerd. Er zal overigens voldoende gelegenheid zijn om zelf activitei ten te ondernemen. De deelnemers mogen hun partner meenemen, die daarvoor wel zelf zal moeten beta len De reis wordt gemaakt met een grote aangepaste bus, die voorzien is van een lift. De bus zal de hele week gebruikt kunnen worden. Ook heeft een Achterveldse onder neming een 8-persoonsbusje gratis ter beschikking gesteld. De vakantie is van 6 juli tot en met 12 juli. CHTERVELD - Vorige week maandag was er bij de KPO-bij- nkomst een Magnetron demonstratie. Deze werd verzorgd jpr de firma van Bekkum en mevrouw de Graaf, demonstra- van Moulinex. deze uitleg konden er ook vragen worden gesteld waar een goed gebruik van werd gemaakt. Enke len van de aanwezige dames wa ren ook in het bezit van een mag netron. Na de pauze had mevrouw de Graaf een aantal gerechten klaar onder andere cake, rijst schotel, spel met ei, bloemkool met saus. Hiervan kon door de aanwezigen van geproefd wor den. Uit de reacties bleek dat het een ieder goed smaakte en men was verbaasd dat alles zo vlug gaar was. Door de firma van Bekkum wer den folders met prijslijst rondge deeld Door mevrouw de Graaf werden nog verschillende model len magnetrons getoond en zij ver telde hierbij over de mogelijkhe den er van. Tot slot dankte zij de aanwezigen voor de aandacht tij dens haar uitleg. ACHTERVELD - Woensdag 8 maart zal in Huize St. Joseph weer de jaarlijkse modeshow worden gehouden. De show die aanvangt om 14.30 uur zal ook nu weer wor den verzorgd door de firma van standigheden niet in de gelegen heid is het oud papier zelf te ko men brengen, kan dit voor vrijdag avond 19.00 uur telefonisch mede delen aan W. Wouters: tel 033 - 941197 en W.k van Hamersveld, tel. 03425 -1688. Het papier zal dan worden opgehaald Inwoners van Stoutenburg en om geving kunnen hun oud papier ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg. ACHTERVELD - Door de plaatse lijke ABTB afdeling zal dinsdag 7 maart de jaarvergdering worden gehouden, in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang is om 20 00 uur. De agenda omvat 10 punten. Voor deze avond is uitgenodigd Federatie belastingconsulent P.J van Brakel van accountantskan toor ABTB te Soest. Er zullen een aantal belangrijke zaken bespro ken worden. Tijdens de behande ling van deze onderwerpen krij gen de aanwezigen alle gelegen heid vragen te stellen, eventueel ook over andere boekhoudkun dige zaken. ACHTERVELD - Ten gevolge van organisatorische problemen gaat het Halfvastenbal, georganiseerd door de Carnavalsvereniging De Puupenkoppen, niet door. Het halfvastenbal zou plaats vin den op zaterdag 4 maart in de zaal van café-bar Buitenlust ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de zesde ronde worden gespeeld van het Hessenkar kaarttoernooi De aanvang is om 20.00 uur, in schrijven voor deelname vanaf 19.30 uur. Er zijn deze avond een aantal mooie prijzen te winnen. Daar het de voorlaatste ronde is, is het zeker van belang de plaats op de rangenlijst te verbeteren, zodat men bij de laatste ronde nog in de prijzen kan vallen. SOESTERBERG - Op de vliegbasis Soesterberg worden op vanaf dins dag 28 februan tot en met donder dag 2 maart avondvliegoefeningen gehouden. Vliegers van het Ameri kaanse 32 ste Tactical Fighter Squadron oefenen op deze avond en tot 22.00 uur met F-15 straalja gers. Op één van deze avonden* nemen ook helicopters van het Ne derlandse 298 Squadron aan de oefeningen deel. plaatste gaf een duidelijke en 1 begnjpbare uitleg over het bakken, koken, ontdooien enzo voort in de magnetron. Tijdens fl wethouder Bram Vroon (Fman- Beleid en Beheer): te laat ^eMmededeling over belastingte- de wethouder deze mededeling pas na de eerste ronde deed, schoot met name de heer Harm Offereins (GPV/SGP) in het ver keerde keelgat. Hij beschikte over dezelfde informatie als de wethouder en vond dat de wet houder zijn mededeling voor de bespreking van dit agendapunt in de raadsvergadering had moeten doen Na erug heen en weer ge praat sprak de wethouder daar over zijn spijt uit. Hetgeen deze, voor een aantal raadsleden, princi piële kwestie, oplostte. De meeste fracties wensten overi gens bij het instemmen van de constructie, onmiddellijk en bij voorhand aan te tekenen dat zij met bij voorbaat in willen stem men met de voorstellen van de zwembadstichting over de beste ding van de teruggewonnen gel den. Bovendien werd van ver schillende kanten gewaarschuwd voor komende veranderingen in de BTW-regelingen, waardoor het nu behaalde voordeel over tien jaar verloren zou kunnen gaan. Zij wensten 'een bewakingspunt' over acht jaar, hetgeen volgens Han Jacobs, met de pet van zwem badbestuurder op, eveneens werd toegezegd „met stipnote- ring" De heer Roef Blauw van Leusen '85 bleef zo zijn twijfels houden over de voorspelde wer king van de statutenwijzigingen. Twijfels die niet helemaal ver dwenen, ook met nadat de heer Vroon de voorlopige toezegging van de belastingsdienst bekend had gemaakt Hij zei toe het alle maal pas te willen geloven "wan neer de optimistische geluiden schriftelijk worden weergege ven" Overigens merkte de heer Harm Offereins op het „het kan niet helemaal wat hier gebeurt". „Hoe kan je als iets zo expliciet in de statuten staat, daar zo van afwij ken". Waar memand, gezien het financiële voordeel, verder op in ging. kreeg de instemming raad. raadsleden wezen Jiet feit dat een dergelijke mo- al eerder was geop- maar toen afgewezen was. suggereerden dat wanneer voor deze regeling geko- was, meer voordeel te beha- [zou zijn geweest Mogelijk niet door de zwembadstichting naar ook bij de sporthal in Achter- p'nr'^y 1 Oostra, van D66, had bij- r moeite met de snel- leid waarmee het voorstel nu _Joor het college werd gejaagd. ENÊen opmerking die hij maakte, Bro'oordat de wethouder zijn mede- leling over de voorlopig toege- -egde teruggave had gedaan. Dat LEUSDEN - „Het is toch zeker heerlijk, zo'n avond met alle maal leeftijfgenoten", zegt een oudere, en zij deint weer heer lijk in de polonaise. Ruim honderd senioren uit Achterveld, Stoutenburg en Leusden konden worden verwelkomd in de on- spanningszaal van PON. Donderdagavond 23 februari werd daar voor de veertiende keer een feestavond voor de senioren georganiseerd door de Leusdense UW. Tientallen opgetrommelde vrijwil ligers brachten van alle kanten uit de gemeente Leusden de oude ren naar PON. Er moesten stoelen worden bijgesleept om alle senio ren een prettige plaats te bezor gen. Stipt op de afgesproken tijd konden de Hinterfelder Muzikan ten deze feestavond openen. Hoe wel in een kleinere formatie dan gewoonlijk, emge muzikanten wa ren door ziekte verhinderd, wis ten de zeven mannen en de soliste in korte tijd de aanwezigen m een Oostenrijkse sfeer te brengen. Geleid door Hans waanden de se nioren zich, ondanks het ontbre ken van Glüwein, m een Oosten rijkse Weinstube. Marian bracht met haar solozang en met haar duetten met Hans de bezoekers van deze avond tot aandachtig luisteren. Maar daar bleef het niet bij. Nadat de twee aanwezige brandwachten hun muzikaliteit hadden bewezen door met een tamboerijn mee te musiceren, kwam ook een aantal senioren in beweging. Dat werkte aansteke- l*'k en binnen de kortste keren slingerde zich een lange rij senio ren tussen de tafels door. De Hin terfelder Muzikanten speelden daar direct op in en stimuleerden met hun muziek en zang het mee doen van een groot aantal oude ren aan deze polonaise. De kleu rig in origineel Oostenrijkse cos- tuums gestoken Hinterfelders wis ten met hun polka's, walsen en 'Landlers' ook de zittende senio ren tot meedeinen en meeklap pen te brengen. De pauze bracht de aanwezigen de mogelijkheid om eventueel weer op verhaal te komen en te genieten van bitterballen en an dere lekkere consumpties, waar bij opviel dat de advocaat er als pap inging Misschien kwam dat ook door de slagroom die uit de keuken van PON te voorschijn kwam. Daar was zo'n vraag naar. dat er uiteindelijk slagroomloze advocaat moest worden rondge deeld. Tijdens deze pauze had elke se nior ook een bingoplankje gekre gen. En zo kon het duo Kramer van Marwijk starten met een drie tal bingo-ronden. Voor de vaste bezoekers van deze PON-avon- den was dit duo al bekend van eerdere PON-avonden. Ook nu wisten zij met humor en op een ook voor oudere oren goed ver staanbare manier de spanning er in te houden, totdat de laatste prij zen gewonnen waren. Toen alle prijzen waren verdeeld, bracht de heer Kramer namens alle ouderen de dank over aan alle UW-mede- werksters, die zoveel jaren ontzet tend veel werk hebben verzet om deze PON-avonden tot echte feestavonden te maken. Een pot zelfgemaakte jam voor mevrouw Riet Geomini symbiloseerde de waardering voor de grote inzet van deze vrijwilligers. „Het leuke van deze PON-avon den, vind ik, dat je eens een keer lekker onder mekaar bent. Samen met anderen hebben we een fan tastische avond gehad," zegt een oudere. En een andere senior merkt op: „Jammer, dat meneer PON deze avond niet heeft mee gemaakt. Want als die hier was ge weest, dan had hij zeker gezegd, dat we toch voortaan elk jaar weer gratis in deze zaal zo'n feestavond mogen hebben." De Hmterfelder Musikanten voelden de sfeer van de avond goed aan en wisten het publiek massaaJ op de dansvloer te krijgen. Ruim honderd ouderen bezochten de feestavond van UW in de kantine van PON.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 7