O* O* ichterveld diep in de problemen >da toont ambitie iftnst voor koplopers Roda (za) geeft voorsprong weg Jijkspel tegen Stator onvoldoende vale zege op Patria: 1-6 SVVU komt in tweede helft langszij: 2-2 -jsport agenda- Trimmen in Den Treek IER VELD - Tegen Stator heeft Achterveld geprobeerd de buit binnen te halen. In deze wedstrijd die eigenlijk ge ien moest worden, bleven de beide ploegen steken op 1-1. edstrijd werd op het scherpst van de snede gespeeld, maar •heidsrechter voelde de degradatieperikelen rond deze trijd goed aan. Hij hield de teugels zeer kort, want beide en speelden met heel veel inzet. Soms werd er te hard rtbald, maar de belangen van beide partijen waren groot, mreld moest winnen en Stator mocht niet verliezen. Of partijen blij zijn met een punt is dus nog maar de vraag, hebben in ieder geval niet verloren", verzuchtte Trainer [oogland na afloop. Er waren enkele zeer verrassende uitslagen in de eerste klasse A. Zo wonnen FAK en BW '31 hun wed strijden van respectievelijk Olym- pia '25 en BFC. Olympia '25 nog steeds op de eerste plaats verloor met 4-3 bij FAK. BFC, tweede op de ranglijst, verloor met 1-0 bij BW '31. Door die overwinningen zijn nu opeens Veensche Boys en De Zebra's de belangrijkste kandi daten geworden om samen met Achterveld uit te gaan vechten mtenbeek verwikkelt in een stevig duel. Achterveld en Stator hielden elkaar perfect in balans: 1-1. wie zal degraderen. De krachts verschillen in deze afdeling zijn bijzonder klein, zodat aanstaande zondag er best weer andere clubs voor die degradatie in aanmer king kunnen komen. Feit is wel dat Achterveld het bijzonder moeilijk gaat krijgen. De laatste vier wedstrijden zullen beslist ge wonnen moeten worden. VEEL INZET Stator uit Almere was naar Achter veld gekomen om vooral niet te verliezen. Het grootste deel van de wedstrijd speelde zich dan ook af op het middenveld Daar wer den vele duels met veel inzet uit gevochten. Trainer Cor Hoogland had voor deze wedstrijd Klaas van de heuvel weer op het midden veld geposteerd. Dat bleek een goede zet te zijn, al kon Van de Heuvel aanvallend niet echt ge vaarlijk worden. Nu bleek het voor beide teams heel moeilijk om ge vaarlijk te worden voor het doel van de tegenstander. In de eerste helft kreeg Achter veld welgeteld één goede kans. Maar Peter Middelaar schrok daar zo van dat hij over de bal heen- schoot. Ook Gerard van de Be- dem, weer terug in het doel na zijn schorsing, kreeg in die eerste helft weinig te doen. De doelpun ten moesten van een individuele actie komen. Op die mamer kwam Achterveld ook op voorsprong. Peter Ruitenbeek passeerde twee man en schoot van twintig meter keihard in het doel: 1-0. De thuis club dacht dat het op de counter kon gaan loeren en zo de voor sprong vast zou kunnen houden r - De zondagafdeling van Roda'46 heeft tegen Patria Ik de aspiraties voor het kampioenschap neergezet. De lit Zeist werd naar een verpletterende nederlaag ge- [-6. Voor de ploeg uit Leusden scoorde spits John Jansen |er. Roda'46 begon de wedstrijd zonder Erwin Snijders, vier tot vijf weken uitgeschakeld is. Trainer Ruud |ad voor tegenstander Patria een verrassing in petto. Hij de Meindert Vlugt in het middenveld. Uit het tweede ^alde hij de laatste man weg: Rik Buunk. Ruud Maas 6 het later een „gouden wissel". Meindert Vlugt groeide éen van de betere spelers. Hij zou als verdedigende ■velder opereren, maar maakte vlak na de rust een flrijk doelpunt 0-3. ,'46 was le helft sterk begon- ioordat het middenveld vas van de Leusdena- kwartier spelen brak de score open. Remco links goed doorgebro- :ht de keeper van de moeilijkheden. Die kon i maar wegslaan, waar- sen met het hoofd 0-1 Door die achterstand ia komen en kreeg er ruimte. Linksbuiten Drst maakte regelmatig die ruimte. Bij een van werd hij tien minuten t onderuitgehaald bin- ruchte lijnen van het ebied. John Jansen Bjopmeuw geen fout en de penalty tegen de touwen, ïn 0-2 voorsprong gingen de Klaren rusten. 2 i voorsprong was kat in het Li voor ons. Patria moest ko- ^zofverwoorde Ruud Maas de Selft. En inderdaad kwa de Zeistenaren, waardoor 16 gevaarlijk kon blijven. Pa- as met man en macht in de l maar Roda'46 was de ploeg Meindert Vlugt...opgeschoven naar het middenveld- die scoorde. Het werd uiteindelijk 1-6. Trainer Maas: „Het had wel 1- 10 kunnen zijn als we alle kansen hadden benut." Meindert Vlugt werd door John Jansen alleen voor de keeper ge bracht en die maakte er beheerst 0-3 van. UITBLINKER In de dertiende minuut ging Hans van Bekkum onder een hoge voorzet door en kon Patria tegen- scoren 1-3. In de laatste twintig mi nuten van de wedstrijd wisten de Leusdenaren nog drie maal te doel punten. Uitblinker Ruud Stoelhorst maakte zelf 1-4. Daarna ging hij nog twee maal alleen door en legde de ballen keurig terug op John Jansen. Die had dan ook geen enkele moeite om de keeper van de thuis club te passeren. Aanvallend gmg het Roda'46 voor de wind en kon het vooral via de snelheid van Stoelhorst en Jansen gevaarlijk worden. Maar ook verdedigend had de ploeg van trainer Ruud Maas de zaken uitstekend voor el kaar. De beide vleugelverdedigers Sander Verzuu en Bob Schoordijk speelden een uitstekende wed strijd. Tien minuten voor tijd werd de lichtgeblesseerde Bob Schoor dijk vervangen door Maro Bosman. Bij de tweede wissel werd Henk Weishaubt nog vervangen door Perry Wendel. AFGELAST De voornaamste concurrenten van Roda'46 kwamen met in actie. De wedstnjden HDS'84 - WZA en DWSM - Zeist werden afgelast. Daardoor kon de ploeg uit Leusden uitlopen. „De punten hebben we binnen en de rest moet die andere wedstrijden eerst nog maar eens winnen," zei Ruud Maas als reactie Ruud Stoelhorst...uitblinker. op de afgelastingen. De stnjd aan kop van de eerste klasse B wordt wel steeds heviger. Zelfs Odijk mo menteel op de achtste plaats, kan nog op 22 punten komen. Dan moeten de twee wedstrijden die ze achter zijn uiteraard wel gewonnen worden Aanstaande zondag moet Roda'46 de moeilijke uitwedstrijd tegen Schalkwijk spelen. Die club heeft de punten ook hard nodig wil het met degraderen. En Schalkwijk zal niet de fout maken die Patria maakte namelijk door aan te gaan vallen. Dus zal het voor de Leusde naren een stuk moeilijker worden om tot scoren te komen. Ruud Maas. „We zullen wel zien. We le ven momenteel van wedstrijd tot wedstrijd." WZA speelt bij Patna en zal met zo'n makkelijke middag als Roda'46 deze week. DWSM ont vangt Sporting'70 die met 1-4 van Domstad hebben gewonnen. Zeist gaat op bezoek bij Odin en Odijk gaat naar Sterrenwijk, die bij Odin met 1-5 wonnen. Opstelling Roda'46: Hans van Bekkum, Sander Verzuu, Rik Buunk, Harry Oudshoorn, Bob Schoordijk, Peter Kneif, Meindert, Vlugt, Remco Bosman, John Jan sen, Henk Weishaubt en Ruud Stoelhorst. Voor uitslagen, standen en pro gramma's, zie Sport in cijfers, el ders in dit nummer. Bankgirocenrtale - Korfbowlers 1-4 DEN - De beide koplopers in de hoofdklasse van de Bow- )nd deden voor elkaar niet onder en wonnen hun partijen respektievelijk de Tornado's en Karweihoek met 4-1. 'Y's Bowl Team won met dezelfde cijfers maar blijft des- d® op grote afstand volgen. de eerste klasse maakten ™s geen fout. AFO-Tax oyaal van Autoschade Rijn- 'an der Poll won moeiteloos eimus en Snel en zag zijn >rong vergroot door de ne- 9 van Hulken tegen de Gol- irls. die als laagst geplaatst derde klasse, wonnen van Matjan met 3-2. De staat met meer dan hon- n rotsvast op de eerste Uitslagen en standen: Hoofdklasse: Tornados - Good Approach 1-4 Hobo-Hifï - Snoopy's Bowl. Team 1-4 M Design Huizen - Groeneveld 0-0 Karweihoek - Djagos 1-4 1.Djagos 24 - 98.0 2. Good Approach 24 - 89.0 3. Snoopy's Bowl. Team 24 - 63.5 4. M. Design Huizen 24 - 53.5 5. Karweihoek 24 - 52.5 6. Groeneveld 23 - 44.5 7 Hobo-Hifi 24 - 42.5 8 Tornados 24 - 32.S Hoogste game: Dames: Rika Oosting 199 pins Heren: Jan van Os: 224 pins. Eerste klasse Jongenus Ind. - De Banana Splits 4-1 AFO-Tax - Autoschade Rijnders 54) Aqua Stop - Bowling Lions 1-4 1Jongenus Ind. 24 - 92 0 2. Bowbng Lions 24 - 88 5 3. AFO-Tax 23 - 78.5 4. DKRV 24 - 55.5 5. De Banaria Splits 24 - 70.5 6. Aqua Stop 24 - 53.5 7 Autoschade Rijnders 21 - 36 5 Hoogste games: dames: Tiny Broek huizen 215 pins Heren: Everard v.d. Brug 212 pms Tweede klasse Golden Girls - De Hulken 4-1 Aann. bedr. v.d. Pol - Reimus Snel 0 1. Aann.bedr v.d. Poll 2. De Hulken 3 Bankgirocentral 4. Korfbowlers 5. Reimus Snel 6. Golden Girls 24 -.93.5 24 - 66.5 24 - 62 0 24 - 60 S 24 - 57.5 24 - 50 0 Hoogste games: Dames: Marqa v.d Wijk 188 pins Heren: John Hofstede 201 pins. Derde klasse Steinford en cie - Berlo Bowlers 1-4 The Arrows - Lucky Strike 3-2 De Rollers - Matjan 3-2 1. Autorijs. de Wetering 24 - 102.0 2. Berlo Bowlers 23 - 78.0 3. Steinford en cie. 24 - 74.5 4. Matjan 24 - 63.0 5. The Arrows 23 - 57.5 6. Lucky Strike 24 - 57.0 7. De Rollers 24 - 43.0 Hoogste games: Dames: Marjo Hel- nuch 195 pins Heren: Han de Ridder 182 pms Maar Achterveld kon via die uit vallen zijn voorsprong met uitbrei den Stator kwam via een vlotte aanval op 1-1 De verdediging onder aan voering van Jos Koot kreeg het daarna laatste vijftien minuten nog erg moeilijk. De Achtervelders mochten blij zijn dat een indirecte vrije trap niet werd aangeraakt en direct in het doel werd geschoten. Het doelpunt werd dan ook te recht door de scheidsrechter af gekeurd. De eindstand van 1-1 gaf de verhoudingen binnen het veld goed weer. MOEILIJKE TIJD Het moge duidelijk zijn dat Ach terveld een zeer moeilijke tijd te gemoet gaat. Het zal de reste rende vier wedstrijden moeten winnen om zich veilig te stellen, een met gennge opgave voor de ploeg van trainer Cor Hoogland, die overigens de moed nog niet wenst op te geven. ,,Ik blijf er in geloven en volgens mij zal het ook lukken.'" v - v Klaas van de Heuvel manoevreert tussen twee tegenstanders. Aanstaande zondag moet Achter veld naar De Meern toe. De Meern heeft door het verlies van Olympia '25 en BFC weer uitzicht gekregen op de eerste plaats. Voor de Ach tervelders is het dus een zeer moelijke klus om daar punten van daan te halen. Van de andere kan didaten voor degradatie gaat De Zebra's op bezoek bij FAK. Veen sche Boys ontvangt Unitas '48. Bo venin gaat Olympia '25 op bezoek bij Zuiderzeevogels en moet BFC naar EMM toe. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedem, Fred van de Pol, Jos Koot, Herman Burgstede, Hans Kooi, Kees Voorburg, Klaas van de Heuvel, Henk Voorburg, Peter Middelaar, Robbie de Vet te, Peter Ruitenbeek. Voor uitslagen, standen en pro gramma's, zie Sport in cijfers, el ders in dit nummer. LEUSDEN - Bij rust had Roda '46 een 2-0 voorsprong door doel punten van Coen van Dijk tegen SWU uit Utrecht. Trainer Nico Romeijn had zijn ploeg in de rust gewaarschuwd om in de tweede helft hetzelfde spelletje te blijven spelen. „Want het blijkt nog steeds erg moeilijk voor Roda om twee gelijkwaar dige helften te spelen. Je waarschuwt ze daar voor en toch ge beurt het weer", aldus Nico Romeijn. Hij was zeer tevreden over het spel in de eerste helft, maar hield aan het eind van de wedstrijd toch een wrange nasmaak over het resultaat, een 2-2 gelijkspel. Roda '46 moest in deze wedstrijd aantreden zonder de vaste krach ten Hame Kerssies en Ronald Koelman, beiden waren ge schorst. Bovendien was Fake Schonewille met beschikbaar. De Leusdenaren begonnen met Chris Stegeman als laatste man, de jeugdspeler Erik Vis op het mid denveld en Remco Bitterling als linksbuiten. Het eerste kwartier was SWU de betere ploeg en kreeg enkele goede kansen. Roda-keeper Peter de Beer wist zijn doel echter schoon te houden Het spelbeeld was in die fase nogal rommelig. Roda probeerde veelal via lange ballen het doel van de tegenstan der te zoeken en dat leverde met Coen van Dijk...tweemaal raak... het gewenste resulaat op Ook was het duidelijk dat de ploeg uit Leusden aan de andere opstelling moest wennen. BETER SPEL Na twintig minuten ging Roda '46 beter spelen en wisten de spelers elkaar ook steeds beter te vinden. De combinaües werden korten Een één-twee tussen Erik Vis en Harrie Settels bracht Vis alleen voor de keeper, die ten koste van een hoekschop het gevaar wist te keren De comer leverde niets op. Bij een volgende aanval, waar op nieuw Erik Vis bij betrokken was, werd de afgeslagen bal door Harm Wassink m één keer op de schoen genomen. De bal be landde op de lat, maar werd door Coen van Dijk goed opgevangen en alsnog in het doel gedepo neerd. Een verdiende 1-0 voor sprong voor de Leusdenaren was een feit. Roda '46 bleef druk uitoefenen op het doel van SWU. Dit resul teerde in een te zachte terug speelbal. Coen van Dijk was er als de kippen bij om de bal te onder scheppen; hij omspeelde de kee per knap en scoorde beheerst 2-0. Die stand bleef tot aan de rust ge handhaafd. Iedereen verwachtte dat Roda '46 deze voorsprong niet meer uit handen zou geven, maar SWU dacht daar anders over. De ploeg uit Utrecht had de punten dan ook hard nodig. In het eerste kwartie na de rust kon men nog niet echt een vuist Remco Bitterling...vrije schop net over... maken en had Roda '46 de zaken redelijk in handen Maar onder aanvoering van de spits werd SWU steeds gevaarlijker. Voor stopper Karei Ouwerkerk kreeg het dan ook steeds moeilijker om de spits uit te schakelen. Hij had daar bovendien te veel overtre dingen voor nodig en kreeg dan ook terecht een boeking, zijn vijfde dit seizoen. WEINIG ROUTINE Door het aandringen van SWU ontstonden er veel duels in het stafschopgebied. Bij een daarvan ging een aanvaller van de tegen partij tegen de grond: strafschop. Het spel van Roda '46 werd daarna niet rustiger; wat het miste was routine. De gemiddelde leeftijd van het elftal lag rond de twintig jaar, vooral toen twintig minuten na rust Harrie Settels werd vervangen door de jeugdspeler Rikkert Hem. De speler van de A-junioren ging in de spits spelen, waardoor Coen van Dijk wat meer op rechts ging spelen. Na een half uur kwam de gelijkmaker. Klaas de Vries speelde ongelukkig terug, waar door SWU een hoekschop mocht nemen. Bij de tweede paal werd de bal ingekopt en dwarrelde in de kruising. Dit doelpunt mag Pe ter de Beer zich aantrekken door met in te grijpen. TEVREDEN Bij de 2-2 stand vergat SWU door te drukken. Het was tevreden met één punt. Er volgde dan ook nog een spannend laatste kwartier Roda '46 kwam weer beter in zijn spel. Coen van Dijk lobte de bal over na een pass binnendoor van Harm Wassink Rikkert Hein schoot nog een keer hard in. De keeper liet de bal los maar er wa ren geen Leusdenaren in de buurt om alsnog te scoren. De laatste kans voor de thuisclub ontstond bij een vrije trap van Remco Bitter ling. Vanaf zestien meter schoot hij de bal net over het doel. De eindstand werd dus 2-2. Over die uitslag was trainer Romeijn niet echt tevreden. „Maar het ver toonde spel was goed en we had den natuurlijk moeten winnen." Door het gelijke spel behaalde SWU een belangrijk punt in de strijd tegen degradaüe. Het werd nog wel gepasseerd door Sova '54 maar dat heeft een wedstrijd meer gespeeld. De Amersfoorters won nen van Velox met 2-1. De Utrechtse club blijft daardoor staan op elf punten. WZ'49 had Velox kunnen passeren maar het verloor met 2-1 bij SVM Boys. Voor aanstaande zaterdag zijn voor de bovenste plaatsen de ont moetingen tussen de eerste vier interessant: Lopik-WJ en Bloe- menkwartier-Veensche Boys. WZ'49 komt uit tegen Velox; daarbij kan de winnaar goede za ken doen met betrekking tot de bezetting van de tweede degrada tieplaats boven Veluwse Boys. De club uit Garderen komt aan staande zaterdag op bezoek bij Roda'46 en die ontmoeting zal door de club uit Leusden gewoon gewonnen moeten worden. Opstelling Roda (za): Peter de Beer, Klaas de Vries, Karei Ou werkerk, Chris Stegeman, Wim van de Biezen, Erik Vis, Harm Wassink, Erik van Ginkel, Remco Bitterling, Coen van Dijk, Harrie Settels. Voor uitslagen, standen en pro gramma's, zie Sport in cijfers, el ders in dit nummer. Donderdag 9 maart. 13.30 uur: Trimmen, SSD, De Ooievaarshorst, Treekerweg, Vol ley bal. Swift '64-LEOS heren, Swif terband. Vrijdag 10 maart. 13.30 uur: Zwemmen, SSD. zwem bad Octopus. 21.00 uur: Fitness. SSD. Sport 2000 Zaterdag 11 maart. 11.00 uur: Joggen, SSD, Paradijs- weg Den Treek. 14.30 uur: Voet bal - Roda '46-Veluwse Boys, Burg Buiiungpark. 15.30 uur: Vol leybal dames. Nivoc-LEOS, Nieu- wegein. 20.40 uur: Korfbal. DKV- Antilopen, IJmuiden. Zondag 12 maart. 12.00 uur: Voetbal dames, Unitas- Achterveld, Veenendaal. 12.45 uur: Hockey dames, USHC-Leus- den, Utrecht. 13.00 uur: Handbal dames, UHV/Sport-LHV, All in-hal, Utrecht. 14.30 uur: Voetbal, Schalkwijk-Roda '46, Utrecht. 14.30 uur: Voetbal, De Meern- Achterveld, De Meem. 14.30 uur: Hockey heren, Leusden-Upward, Valleisportpark. 15.50 uur: Hand bal heren, BHC-LHV, Expohal Hilversum. Maandag 13 maart. 09.15 en 10.15 uur: Grondgymnas- tiek, SSD, De Korf 13.30 uur: Bad minton, SSD, De Korf. Dinsdag 14 maart. 21.30 en 22.30 uur: Bowlen, SSD. Bowhngcentrum De Korf. LEUSDEN - Stimulering Sport Deelname biedt de mogelijkheid om, bij weer of geen weer, op een ontspannen manier te tnmmen in Den Treek. Het gaat daarbij met om prestaties maar gewoon om de konditie op peil te brengen en te houden. Dit trimmen wordt geor ganiseerd naast het joggen op de zaterdagochtend. Het parool ook bij deze activiteit is: niets moet, al les mag. Er wordt rustig gestart met een stukje joggen waarna de spieren worden losgemaakt en een aantal (buik>spieroefeningen worden gedaan. Net als de overige activiteiten van de commissie SSD is men geheel vrij om wel of niet te komen; er is geen enkele sprake van een ver plichting (dus geen contributie). Er is altijd plaats voor dames en heren van 18 tot 55-60 jaar op de donderdagmiddag van 13.30 uur tot 14.30 uur. De ontmoetings plaats is de boerderij De Ooie vaarshorst op de hoek van de Treekerweg en de Ooievaarshor- sterweg (richting hotel Den Treek). De kosten bedragen 2,50 per keer; het bedrag kan bij de bege leidster mevrouw Truus van den Berg worden voldaan. Het trimmen wordt iedere week gegeven met uitzondering van de zomervakantie. Mocht men nog vragen hebben over deze of één van de andere activiteiten van de commissie SSD dan kan men con tact opnemen met de afdeling sportzaken van de gemeente Leusden. telefoon: 033-961691 of 033-961692.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13