i* krant 8B |Het college van B& W overweegt 'eervol ontslag' voorVan Gooi Rossenberg in actie lollege trekt notitie over :inderdagverblijven terug Geweldadig weekeinde vandaag in Öe leusder krantr =raxïi ?een beroep tegen nietigverklaring rechter van strafontslagbesluit" SERVA VDLV01 Ook VOOf U KEISTAD B.V. Een huis van Goldewi jk Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden )L MOLENAAR CITROEN A&O verzekeringen TEL. 06 - 0160 AUTO LEUSDEN Klokhoek 16E, KONIJNTJE IN DE WETERING WOENSDAG 8 MAART 1989 - 20e JAARGANG NO. 79 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV (Van de redactie) iDEN- Het college van B&W legt zich neer bij de uitspraak het Ambtenarengerecht in de kwestie Tan Gooi'. De amb- enrechter verklaarde eerder dit jaar het besluit van de leente Leusden tot straf ontslag jegens oud-secretaris Reier Gooi nietig. De rechter overwoog in dat vonnis dat Van weliswaar vergaand plichtsverzuim kon worden verwe- maar dat het toenmalige college van B&W hem daartoe ook :elijk in staat stelde. In een voorstel aan de raad stelt college nu voor het vonnis van de ambtenarenrechter te arden en een andere ontslagprocedure tegen Van Gooi te :en. Dat kan geen ander ontslag zijn dan 'eervol ontslag', bij de gemeente met Van Gooi een financiële regeling zal iten treffen voor de tijd dat de oud-secretaris op non-actief gestaan. In het voorstel, dat donderdag in een speciale SÉsvergadering aan de orde zal komen, stelt het college zo pel mogelijk van de zaak af te willen. Ze vindt het risico te it dat ook in hoger beroep het strafontslag nietig zal worden aard, waarmee alsnog een 'gewone' ontslagprocedure in ing zal moeten worden gesteld. Omdat daar minimaal nog iaar overheen zal gaan, zullen de kosten navenant oplopen, het college, in woorden van gelijke strekking. De zaak Van Gooi ging in 1986 te schakelen. Verder ondervroeg iet rollen. Naar aanleiding van de commissie een groot aantal van Leusden'85 over de representatie rezen er zoveel jtekens, dat de raad besloot iét instellen van twee bijzonde- Onderzoekscommissies. Eén (van nchtte zich op het functio- n van Van Gooi. De conclusies Idie commissie waren aanlei- I om een accountantsbureau in mensen, die mogelijk klaarheid konden brengen in prangende kwesties, waarmee de naam van Gooi nadrukkelijk en in ongunstige zm geassocieerd werd. Zo beston den er vermoedens dat de toenma lige gemeentesecretaris werk zaamheden aan de bouw van zijn huis door ambtenaren liet verrich ten en daarbij gebruik maakte van gemeentematenaal en vervoer Van Gooi zou daarbij ook zakelijk voordeel hebben genoten. Verder waren er vraagtekens rond het drankgebruik en het ge bruik van rookwaren door Van Gooi. Hij zou deze genotmiddelen, zowel binnen als buiten diensttijd voornamelijk op kosten van de ge meente gebruikt hebben. Ook was er sprake van het gebruik van lun ches, diners en dergelijke op kos ten van de gemeente, zonder dat overtuigend kon worden vastge steld dat dat terecht gebeurde. BEROEP De bevindingen van de commis sie waren voor de raad uiteindelijk aanleiding om Van Gooi op 5 no vember 1987 wegens ernstig plichtsverzuim 'bij wijze van straf ongevraagd ontslag te verlenen'. In die constructie zou Van Gooi geen aanspraak hebben kunnen maken op een wachtgeldregeling of een financiële schadeloosstelling an derszins. Tegen dat besluit tekende Van Gooi beroep aan en na een hoorzit ting overwoog het ambtenarenge recht, eind januari, m zijn vonnis dat de gemeente een verkeerde pro cedure had gebruikt. De rechter verklaarde het besluit nietig, waar bij de overweging dat Van Gooi weliswaar onoirbaar handelde, maar daartoe ook nadrukkelijk in de gelegenheid werd gesteld door het toenmalige college van burge meester en wethouders, de door slag gaf. Mede daarom vond de rechter het gekozen middel van 'strafontslag' te zwaar. EERVOL Hoewel tegen het besluit van de ambtenarenrechter beroep moge lijk is bij de Centrale Raad van Be roep, adviseert het college van B& W de raad in een voorstel zich bij de uitspraak van de rechter neer te leggen en een "besluit tot ontslag, anders dan bij wijze van straf te nemen. In minder ambtelijke taal heet dat eervol ontslag, waarbij Van Gooi recht heeft op een finan ciële regeling. Met toepassing van artikel H9. lid 1 van het Algemeen Ambtenarenreglement (ontslag op grond van onbekwaamheid of on geschiktheid voor de vervulling van zijn betrekking, anders dan op grond van ziekten of gebreken) kan Van Gooi op een uitkering re kenen. De betreffende verorde- - i Hl LEUSDEN - Geld inzamelen yen behoeve van herbebossing m Tanzania was het doel van de recent gehouden vastenactie voor de leerlingen van baisschool De Rossenberg. Liefst 8.550 kilo oud papier zamelden de leerlingen van acht klassen van de school m dat kader bij elkaar. Daarmee konden ruim twee containers gevuld worden, hetgeen bij verkoop goed was voor een bedrag van f556,-. Dat geldbedrag werd, namens de verschillende klassen, door een delegatie van de school, bestaande uit een aantal klassevertegenwoordigers, aan Pastor Overbeek van de St-Jozefsparochie overhandigd Met de opbrengst van deze actie zullen in Tanzania ruim 120 bomen namens de Rossenbergschool worden aangeplant. (door Marianne de Valck) DEN - Plaatsvervangend voorzitter Joost de Jongh nam ns de commissievergadering Welzijn en Huisvesting de Itie over de subsidiëring van het kinderdagverblijf Pinke- terug. Alle commissieleden drongen daar tijdens de ver- ring op aan. Zij vonden dat alle leidsters betaald zouden 'ten kunnen worden volgens de CAO-welzijn en dat vond de eente in de notitie niet nodig. De Jongh zegde namens touder Evelien Blom toe met herziene voorstellen te zullen ien. deren op de wachtlijst. Joost de Jongh zegde toe de suggestie van met name PvdA en WD tot bud getfinanciering in overweging te willen nemen. In de notitie over de kinderdag verblijven van de gemeente stemt De wens van het bestuur van de Beting Kinderdagopvang Leus ten om het aantal plaatsingen per ■■van vijftien naar twaalf terug te brengen, vond de meerderheid fSB" de commissie niet verant woord, gezien het grote aantal kin- de gemeente in met de uitbreiding van de openingstijden met één uur per dag. mits dit geen financiële gevolgen voor de gemeente zal hebben. In tegenstelling tot de me ning van het bestuur van het kin derdagverblijf wenst men vast te houden aan en dagelijkse bezetting van vijftien kinderen, begeleidt door twee leidsters m plaats van twaalf kinderen met drie leidsters, zoals het bestuur van de kinder dagverblijven dat wil. Het voorstel om het restant bouwkrediet, groot ƒ23.000,-, te besteden aan uitbreiding van speeloppervlak, werd door de commissieleden positief beoor deeld. Het regelen van de ouder bijdrage volgens de retributietabel (bijdrage naar inkomen), wordt zo wel door het college, als door de commissieleden beschouwd als horend bij de eigen verantwoor delijkheid van het bestuur van de kinderdagverblijven. Men was al gemeen van mening dat de begro ting diende te worden bijgesteld en daarmee de subsidie. Omdat het college de notitie heeft teruggetrokken, zal deze niet in de commissievergadering van .Financieel Beleid en Beheer van volgende week donderdag 16 maart worden besproken. Zie ook pagina 5. mng schrijft een uitkeringsregeling voor, voor de duur van twee jaar. Daarbij bedraagt de uitkering ge durende de eerste twee maanden 90% van het laatst genoten inko men, de volgende twee maanden 75% en daarna 70%. In het geval van Van Gooi zou de uitkering zelfs met 6 maanden moeten worden verlengd, omdat hij meer dan tien dienstjaren had en de som van zijn diensttijd en zijn leeftijd meer dan zestig bedraagt. De totale uitke ringsperiode is dus 2,5 jaar. MINIMUMREGELING De geschetste uitkeringsvariant is overigens een minimumregeling, die wordt verplicht. De regeling is afgeleid van de Uitkenngsverorde- ning. De raad heeft op grond van artikel H9, lid 3 van het Algemeen Ambtenarenreglement, zelfs de mogelijkheid daar in gunstige zin van af te wijken, met andere woor den Van Gooi een hogere uitkering te verlenen. In het voorstel laat het college die mogelijkheid echter ongebruikt. „Wij menen in de uit spraak van het gerecht steun te vinden voor de opvatting dat het ontslag aan eigen schuld of toe doen van de heer van Gooi te wijten is en wel in zodanige mate, dat er geen aanleiding bestaat om meer dan de minimale uitkering toe te kennen". RISICO Naar het waarom van het colle- gebesluit om niet in beroep te gaan, is het op dit moment slechts gissen. Het belangrijkste argument dat het college aanvoert, is dat men zo snel mogelijk van de zaak af wil en niet het risico wil lopen dat het nog meer zal gaan kosten dan nu al het geval is. Immers, als ook in hoger beroep wordt geconstateerd dat het strafontslagbesluit een te zwaar middel is geweest, is Van Gooi ook gedurende die periode 'in dienst' geweest (met alle emolu menten van dien) en moet alsnog een ontslagprocedure met uitke ringsregeling worden gestart. Aan gezien er minimaal een jaar over heen zal gaan, voor een dergelijke uitspraak van de Centrale Raad van Beroep te verwachten is, kiest het college eieren voor zijn geld en wil men nu de andere weg, die van eervol ontslag, bewandelen. Toch constateert het college ook in het voorstel dat „voor het door zetten van hoger beroep goede gronden kunnen worden aange voerd. De opvatting van het ge recht. dat de rol van het toenmalige college van burgemeester en wet houders afdoet aan eigen verant woordelijkheid van de hoogste ambtenaar, is op zichzelf aanvecht baar". Maar, vindt het college, „meer zekerheid omtrent een rechterlijk oordeel is er, indien de uitspraak van het Ambtenarenge recht te Utrecht wordt aanvaard en indien er een nieuw besluit wordt genomen aan de heer Van Gooi ontslag te verlenen op grond van onbekwaamheid of ongeschikt heid voor de vervulling van zijn betrekking, anders dan op grond van ziekten, gebreken". De bespreking van het voorstel komt aan de orde in een speciale raadsvergadering, die donderdag in het gemeentehuis zal worden gehouden. Zie ook pagina 3. Raad verdeeld over collegebesluit Van Gooi Notitie over kinderdagverblijf wekt ongenoegen bij Pinkelotje Uitbreiding huisvesting peuterspeelzalen Pag. 3 'De Eendracht' is weer helemaal terug Rubriek: Ouder worden Concert 'Kunst Veredelt' breed opgezet Boeiende lezing over 'Glas' Rubriek. Mininatuurtje Nico de Haan, plaatsvervangend directeur Vogelbescherming: „Vogels beschermen is praten, afspraken maken en Pag. 9 zelden buiten vogeltjes kijken". Een interview Kitchen Iboe Indonesia: Makelaar in Oosters eten Werkloosheidscijfer in Leusden relatief laag Sport: Achterveld diep in de problemen Roda (zo.) toont ambitie Roda (za.) geeft voorsprong weg Antilopen helpt Meervogels aan titel LEOS verbaast met zege op koploper WEEKEINDDIENST: vr.-za. 941210 za.-zo. 951011 Pag. 11 Pag. 11 Pag. 13 Pag. 13 Pag. 13 Pag. 15 Pag. 15 LEUSDEN - Leusden heeft een onrustig weekeinde achter de rug. Naast fietsdiefstallen, auto inbraken en vernielingen van openbare en particuliere voor zieningen, werden drie jeugdige Leusdenaren het slachtoffer van openlijke geweldpleging. Daar bij werd eén van hen van een portemonnee beroofd. De jeugdige Leusdenaren keer den per fiets naar huis terug, na in Amersfoort uit te zijn geweest. Ter hoogte van de kruising Asschatter- weg/Torenakkerweg werd het drietal opgewacht door een groep jongeren, in de leeftijd van 16-19 jaar. Eén van hen sjouwde met een verkeersbord, waarmee één van de fietsers van zijn vervoermiddel werd geslagen, hoewel hij nog trachtte te ontkomen. Toen het slachtoffer opkrabbelde en zijn weg alsnog wilde vervolgen, stak de aanvaller de paal van het ver keersbord tussen de spaken, waar na de fietser opnieuw tegen de grond smakte. De klap kwam zo hard aan, dat de jongeman, R, uit Leusden, even het bewustzijn ver loor Later bleek hij zijn portemon nee te missen. In verband met het onverkwik kelijke incident zoekt de politie naar getuigen. Het groepje aanval lers bestond uit vijf personen, in leeftijd naar schatting variërend van 16 tot 19 jaar. VERNIELINGEN In het weekeinde trokken van dalen een spoor van vernielingen door Leusden. In de omgeving van de Zwarte weg, Torenakkerweg en de Lijsterbeslaan werden brieven bussen vernield, stenen uit de straat getrokken en verkeersbor den omver gehaald. Ook de basis scholen De Heerd en de Rossen berg en de sportzaal aan de Lijster beslaan moesten het ontgelden. Er (advertentie) werden ruiten ingegooid en de mu ren werden met spuitbussen be werkt. Ook zwembad Octopus werd beklad. De schade beloopt zeker enige tienduizenden gul dens. Dit weekeinde deden drie Leus denaren aangifte van diefstal van hun fietsen. Een zestal automobi listen constateerde dit weekeinde dat er in hun voertuig was ingebro ken. De inbrekers namen de auto radio's mee. Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Wil W WA AI AMERSFOORT DEALER Amsterdarrseweg 1 lel 033-630154 CO0N BI JCX-1 i BGRG TELEMATICA INSTALLATEUR TEL. 033-941235 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij- J staand als helft van een dubbel. v.a. 90.750.- (incl. b.t w.) BOUWBEDRIJF GOLDEWIJKB.V Postbus 320, 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 A&O Verzekeringen: voor onverwachte ge beurtenissen. Meer hierover in de A&O Verzekerings krant die volgende week bij u in de bus ligt. Automobielbedrijf V'H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 Betrouwbare occasions in diverse prijsklassen Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein^ de Paardenmaat (bij Pon) - Official Ford Dealer voor Leusden, Woudenberg^^^ Scherpenzeel, Achterveld. GEMEENTESECRETARIS ...„Eervol beroep!"

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1