1 leurrijke avond op randje van de lente Wethouder belooft eerder aan later te zullen denken Is iemand je dicht nadert, fa je gewoon naar rechts' ■Eiisiler krant Haydnkwartet sluit Valleiconcerten af J.EUSDEN, vleer dan 700 bezoekers bij 'Familieshow' in De Klaveet ilidariteitswinkel ït kraam op Hamershof bokaal Commissie vergadert over subsidies 'achteraf Filmavond Kantongerecht Amersfoort Open dag bij SBBO Veiling postzegels Koffiebar Captains Club Jaarvergadering ABTB Leusden Achterveld ïenkomst Ittelands- Duwen Kaarten SVA Risktoernooi in De Geut week'wclegeimflte/ Kledingbeurs in Vooronder Samenzang in De Koningshof WOENSDAG 15 MAART 1989 plaatselijk nieuws ■CHTERVELD - „Lekker warm, hier", merkte zanger Oscar hris op in het drukbezochte nieuwe Partycentrum „De Kla- iet" Op maandagavond luisterden en keken rond 250 jonge judere bezoekers naar opnames van de „Familieshow", het RV-programma van radio 2 dat komende donderdagmiddag {16.00-12.00 uur wordt uitgezonden. DEN - De Solidariteitswinkel Jden staat zaterdag 18 maart 10 00 uur tot 15.00 uur met een m winkelcentrum De Ha- of. Op die dag zullen pro- jen v/orden verkocht van de pguaanse boerenorganisatie 'EN - De afdeling Leusden ««Je Nederlandse Bond van Cnfttelandsvrouwen houdt op dins- !1 maart een thema-bijeen- over 'Sporen uit het verleden |het Leusden van vandaag'. De Polak van de Historische Leusden zal één en ander n. Bijeenkomst wordt gehouden u Vooronder in de kelder van het intehuis aan de Burgemees- rgir;r Van der Postlaan 2. Via een Ecodepa'. Het is onder meer mo gelijk om bananen te kopen Van de opbrengst gaat 1 procent naar 'Ecodepa'. Verder is het mogelijk om via een zogenaamd koffie- abonnement deze organisatie te steunen. foto-puzzel zullen de deelnemers na afloop van de lezing worden getest op hun kennis van de ge meente. ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de zesde en tevens laatste I ronde worden gespeeld van het SVA-kaarttoernooi in de kantme op het Kerstenssportpark. De aan vang is om 20.00 uur. Inschrijven j vanaf 19.30 uur. Aan dit kaarttoernooi kan alleen worden deelgenomen door de le- j den, sponsors, donateurs en ver- j dere medewerkers van de ver eniging De NCRV-parasols op twee ta fels op het geïmproviseerde po dium werden weliswaar met ge bruikt door de zich in het zweet zmgende liedjeszangers. Maar die deden wel degelijk mee aan de kleurrijke, zonnige avond op het randje van de lente en de gemeen te Leusden, Hoewel sommige be zoekers beslist kleurrijker waren gekleed dan de zangers, hielp de techniek de optredende bezoe kers in dezen toch wel aan een met meer prijs te geven voorsprong. In de zaal en het iets hoger gele gen restaurant werd elke zanger maar liefst zeven keer extra in beeld gebracht. Zes keer verkleind op hangende TV-schermen en één keer sterk vergroot op een video scherm van vier bij dne meter. Het was, althans met geopende ogen, dan ook in het geheel uitgesloten, dat iemand een zanger over het hoofd zag. Verder voorkwamen de ge luidstechnici achter de bar bij het instantpodium, dat ze niet waren te horen. Het ging deze avond om het in levende lijve zingen op reeds opgenomen muziek. Playback kwam hooguit per ongeluk voor. Zo werd zanger David Ray in eerste instantie verrast door een band, waarop hij al zong. Na even te heb ben moeten dubben tussen play back en de band overstemmen, werd de juiste band afgespeeld. Presentator Jaap de Groot stelde de bezoekers onderwijl gerust met de opmerkmg: „David Ray kan het ook m het echt zingen." Een andere gewoonte was het even tot actie aansporen van pu bliek bij het begin van elk optre den. Want het ging om radio-opna mes op locatie. De presentator vroeg de reeds enthousiaste be zoekers: „Kunt u wat enthousiaster reageren?" Natuurlijk begrepen zij LEUSDEN - Voor de tweede keer in successie organissert jongeren centrum De Geut de open Leusden- se Riskkampioenschappen. Risk is een spel dat vooral populair is bij tieners en jongeren. De tegenstan ders bestrijden elkaar op een we reldkaart en proberen eikaars ge bied te veroveren. Het toernooi wordt georganiseerd in samen werking met de werkgroep Pud dingpop. De opbrengst is voor dit festival, dat dit jaar op 2 september wordt gehouden. Het Risktoernooi is op zaterdag 18 maart en begint om 19.00 uur m De Geut, Zwarte- weg 29. Inlichtingen: 946848 of 944915. Er waren 750 bezoekers in De Klaveet. door Anne Bom best, dat dat verzoek voor de show was. Terwijl ze al hadden zitten klappen, zwaaien en meezmgen, deden ze er als vanzelf nog een flink schepje boven op. Dat deden ze eerst voor Oscar Harris en Danny Christiaan, die elk een half uur lang „specials" zongen voor het radioprogramma in juni. De met aantrekkelijke stem zin gende Oscar Harris zong onder meer „The birds and the bees". En dat met klassiek lang haar uitge doste Danny Christiaan stal op een andere manier de show. Met „Mooie meisjes blijven niet zo lang alleen", en de „Schlagerparade" met onder meer „Anneliese" en „Rosemane met het kuiltje in haar wang" bracht hij de polonaises te weeg Dat was gezien de beperkte loopruimte niet niks. Voor het radioprogramma van aanstaande donderdag acteerden onder meer de Havenzangers, G'race, Ria Valk, Come Konings, René Schuman en David Ray. In het algemeen viel op, dat de bedjes- zangers oude, kennelijk onver woestbare nummers ten gehore brachten. Het succes hing ook deze avond af van het meuwe jasje, wat verder vooral de vele oudere be zoekers met genoegen hebben kunnen beoordelen. Voor de be drijfsleiding van het Partycentrum „De Klaveet" was dit overigens het eerste en geslaagde contact met de radio. LEUSDEN - Tijdens de commissievergadering Financieel Beheer en Beleid beloofde de voorzitter van deze commissie, wethouder Bram Vroon eerder aan later te denken. Zijn belofte was het gevolg van het noodzakelijke positieve advies ten aanzien van subsidies voor aktiviteiten die vorig jaar al hadden plaatsgevonden. LEUSDEN - In jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg wordt vnjdag 17 maart de vi- j deoversie van de film Rambo 3 vertoond, met in de hoofdrol Syl vester Stallone. De voorstelling be gint om 20.30 uur en de toegang is gratis. De wethouder kon met ontken nen dat deze aktiviteiten onder fi- nanciéle verantwoordehjkheid door mondelinge subsidie-toezeg gingen, waren georganiseerd. De goedkeuringen van de commissie kwamen tot ergems van de com missieleden dan ook als mosterd na de maaltijd. De betreffende akti viteiten hadden vooral betrekking op het flankerend ouderenbeleid zoals vorig jaar gerealiseerd in ver schillende bijeenkomsten in Ach terveld en Leusden. In grote lijnen herhaalden de verschillende commissieleden hun opmerkingen die ze eerder deden in de vergadering van de commis sie Welzijn vorige week. De mees te fracties zijn voor het instellen van een seniorenraad en hebben nogal wat kritiek op de WOL als emge gesprekspartner van de gemeente. Brochures en bijeenkomsten waarin informatie wordt gegeven over flankerend ouderenbeleid bbjft Ep Oostra beschouwen als „reclame voeren voor de betref fende verzorgingstehuizen". Ook maandagavond bleek de commis sie niet precies aan te kunnen ge ven wat nu wel en wat niet precies onder flankerend ouderenbeleid valt. Roef Blauw (L'85) sprak in dit verband van eeen „ad-hokkeng beleid" Ineke Jansen noemde het een „Hap-snap beleid". De com missie ging tenslotte akkoord met het collegevoorstel voor het subsi diëren van de beeldenroute in de lente van 1989. Hoewel hierdoor slechts een klem bedrag voor de aanschaf van een beeldje overblijft. Ongeveer tweeduizend gulden. De commis sieleden gaven met duim en wijs vinger de verwachte hoogte hier van aan. Akkoord ging men met het voorstel voor de 7x24 uurs maat schappelijke dienstverlening en de invalshoeken voor een gemeente lijke arbeidsmarktgebied-beleids- nota voor het traject van uitkering naar werk. Bovendien de ontwate ring van de Groene Zoom, de ver vanging van de stuw in de Rossen berg, en de vervanging van de rio lering aan de Asschatterweg en Ambachtsweg. Wat betreft dit laat ste punt verweet de commissie de gemeente wel een veel te lange procedure. Doordat de grondeige naren langer onderhandelden met de gemeente waren de kosten flink opgelopen. De schuld hiervoor werd gedeeltelijk toegeschoven aan het vorige college. Daarop stemde men in met de renovatie van het rioolgemaal Groenhouten, het onderhoud van de ANWB be wegwijzering om bij het voorstel tot vervanging van de brugleuningen in aanvaring met de wethouder te komen. Voor deze vervanging van de leuningen van de brug over de Esvelderbeek in de Stoutenbur- gerlaan is een offerte gevraagd bij slechts éen bedrijf. Met name Ep Oostra vond dat er meer offertes gevraagd hadden moeten worden. Wethouder Vroon verweerde zich met de opmerking dat binnen het gemeentehuis geen deskundig heid aanwezig was om de offertes te kunnen vergelijken. Daarop werden zowel de fractieleden van D'66 als L'85 boos. Men achte het principieel meerdere offertes aan te vragen. Ep Oostra wist uit erva ring hoe bedrijven soms hetzelfde kunnen leveren voor de helft van de eerstgenoemde pnjs. Vervolgens accepteerden men het voorstel, met als de proef van het huis aan huis inzamelen van klein-chemisch afval. Hoewel men algemeen verwachtte dat de proef in feite het begin van een feitelijke regeing zal inhouden. Vervolgens stemde men zoals verwacht in met de extra bijdiage voor de aanleg van de aansluiting van Leusden op de A28, hetgeen ongeveer vier toen meer kost dan eerder was aangenomen. De verkoop van een kavel bouwgrond m het plan Pnn- cenhof aan ARAG riep ergenis op. Leusden '85 dreigde zelfs haar goedkeuring aan dit voorstel te onthouden en de gemeente terug te sturen naar de onderhande lingstafel. ARAG blijkt het stuk grond naast haar pand gekocht te hebben voor 110 gulden per vier kante meter De grondprijs in het RuigeVeld ligt momenteel tussen de 165 en 186 gulden per m2. De lage prijs was volgens de voorzitter een gevolg van een oude prijsbe paling die nooit 'was bijgesteld. Alle commissieleden, met name Marius Boerssen drongen aan op een verkoop volgens de marktprijs en niet naar de kostpnjs. Alle com missieleden vroegen zich af of er nog meer van deze goedkope stuk ken grond in de gemeente Leus den, op zulke aantrekkelijke plek ken te vinden waren. De wethou der kreeg de gevraagde goedkeu ring na de toezegging te onderzoe ken of er nog kavels in de Princen- hof aanwezig zijn en of het mogelijk is de grondprijs hiervan bij te stel len. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden. telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Bnnk). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. RSFOORT - ,,Hoe lean de politie zien of ik te dicht op I voorligger gereden heb", is de vraag die op iedere straf- ng weer aan de orde komt, als iemand van 'kleven' be- ildigd wordt. de Klerk, kantonrechter op de zitting van 9 maart, had daar envoudig antwoord op: "Als er geen auto tussen kan is de nd niet meer dan 3 a 5 meter en dus véél te kort. Bij iets ire afstand zijn de strepen op de weg een duidelijk meet- folgende verweer is dan dat, als je op de linker- I in een file rijdt en wél meer sen autolengte afstand tussen en je voorligger bewaart, ie- "d van de rechterbaan vaak iet er tussen te kruipen, zo- >or toedoen van een ander tand te krap wordt. Ook in jeval en juist bij file's vol le afstand bewaren, luidt het 5 Want kettingbotsingen an immers door te geringe [ld. zeel gevaarlijker is natuurlijk >umper aan bumper rijden leen hoge snelheid Menigeen "jeerde deze ochtend dat het |de politieauto was geweest, ze op de hielen had gezeten, '"door ze opgejaagd waren. ">kken dit soort dingen uit, aak ik een paar keer per grnee", beweerde iemand, -mand je hinderlijk dicht na- an ga je op jouw beurt toch itzelfde doen, maar je gaat >n naar rechts", vond de prechter. waarmee hij ook cuus ontzenuwde. Niettemin [nu de Klerk diverse malen jn de zaak aan te houden en j>litie als getuige op te roe pen. „Als u echt vasthoudt aan uw bewering dat u opgeduwd werd door een politieauto achter u, dan moeten we dat uitzoeken" zei hij tegen een automobilist, die op de Al op 5 meter van zijn voorganger gereden zou hebben. „Laat maar zitten", zei deze, niet ten onrechte in de overtuiging dat het allemaal met veel helpen zou. Hij kreeg 350, - boete voor het kleven en nog eens 200,- om dat hij met een snelheid van 150 km gereden had. „Ik ben er even tjes heel dicht achter gaan njden, want ik houd niet van seinen" was een ander fraai excuus, dat met 250,- boete gehonoreerd werd. „Als die agent er met tussen was gaan zitten, dan had ik ook met te dicht op mijn voorganger gereden" protesteerde een vrachtwagenchauffeur, die zijn ta- chograafschijf had meegenomen om te bewijzen dat in ieder geval zijn snelheid conrect geweest was. Van de 350,- die tegen hem geëist werd, maakte de kanton rechter een boete van/ 150,-. Het vervolgen van parkeerover- treders levert hier en daar de no dige frustraties op. Een mevrouw uit Amstelveen ging met haar twee kleine kinderen een dagje uit in Amersfoort. Wetend dat par keren in het centrum niet eenvou dig is, zette ze haar auto in een klein straatje in een buitenwijk, een half uur lopen van het cen trum. Ze zocht naar eventuele bor den met een parkeerverbod, zag mets, maar wel twee andere ge parkeerde auto's. Gerustgesteld vertrok ze. Toen ze terugkwam, was tot haar grote schrik het straatje leeg. Buurtbewoners wis ten te vertellen dat haar auto was weggesleept, omdat de vuilnis auto er met langs kon Ze kon te ruglopen naar het centrum met haar kindertjes om de auto terug te krijgen en de sleepkosten te be talen. „Al staat er geen bord, je mag nooit de doorgang belemme ren aan brandweerauto's etc.", vermaande de kantonrechter, die overigens vond dat het betalen van de sleepkosten wel vol doende straf geweest was. „Wat voor zin had het dan eigenlijk om weer helemaal hierheen te ko men?" vroeg mevrouw zich af. „Als u vrijspraak had gekregen omdat u het niet gedaan had, of ontslag van rechtsvervolging om dat u niet schuldig bevonden was. dan had u recht gehad op terug gave van de sleepkosten. Nu u schuldig verklaard wordt zonder toepassing van straf, is dat niet het geval", aldus de kantonrechter. Een mevrouw uit Amsterdam par keerde in de Torenstraat in Amersfoort, ondanks een stopver bod. LEUSDEN - In het vrouwenont moetingscentrum 't Vooronder wordt op dinsdag 21 maart van 9.00 uur tot 12.00 uur de jaarlijkse zo- merkledingbeurs gehouden, le dereen die nog goede kinderkle ding heeft in de maten 74 tot 158 kan deze te koop aanbieden. Van de opbrengst gaat 80 procent naar de verkoopster en de rest is voor het Vooronder. Het inschrijfgeld is 2,50. De kleding kan op vrijdag 17 maart in 't Vooronder worden mgeleverd van 9.00 uur tot 11.00 uur. Op de volgende adressen kun nen laibels met instructie worden afgehaald: Bruinhorst 15. Gahcie 18, Griende 3, Geulwijk 20, de Spin nerij 2, Lamoen 8, Kornoelje 28. Valkenhoeve 15, Ganzeweihof 1 en Karper 23. Uitbetaling is op maandag 3 april van 20.00 uur tot 22.00 uur. Inlichtingen bij Mia van Vuure, 945679 en Emmie Vink. 946850 LEUSDEN - In De Koningshof wordt zaterdag 18 maart een sa- menzangavond gehouden. Op het programma staat en aantal psal men en gezangen, die in het teken van de lijdenstijd staan. Organist Gerrit 't Hart zal één en ander be geleiden. Ter afwisseling zal het kinderkoor 'De Regenboog' onder leiding van Hans Meyer. De toegang is vrij. De samen- zangavond begint om 20.00 uur. „Er stond een enorme container, veel breder dan irujn auto, zodat het verbodsbord op dat moment geen enkele zin had", vertelde ze. „Ik ben even naar het postkantoor gegaan, terwijl de kinderen in de auto bleven. Toen ik terugkwam en die bon vond, dacht ik eerst dat de kinderen brutaal geweest wa ren tegen een agent, zo onlogisch leek het me dat er op dat moment bonnen uitgeschreven konden worden voor fout parkeren" Het feit dat er drie keer in haar auto was ingebroken en de politie daar niet actief bij optrad, maar vervol gens wel actief werd toen haar auto niemand in de weg stond, druiste tegen haar rechtsgevoel m, „al weet ik dat het niets met elkaar te maken heeft". Conform de eis kreeg ze een betrekkelijk lage boete: 25,-. LEUSDEN - De streekschool voor beroepsbegeleidend onderwijs 'Midden Nederland' (de SBBO) houdt woensdag 22 maart een open dag in de hoofdvestigingen in Leusden en Amersfoort. Van 13.00 uur tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 uur tot 21.00 uur zijn beide gebouwen geopend voor belang stellenden. LEUSDEN - De vereniging van Postzegelverzamelaars Lisiduna houdt ter gelegenheid van haar 12,5 jarig bestaan een grote veiling. Daar zullen 1250 kavels worden ge veild. De openbare verkoop is op zaterdag 18 maart in cultureel cen trum 't Claeverenblad en begint om 11.00 uur. catalogi zijn verkrijgbaar bij de veilingmeester, telefoon: 946274. LEUSDEN - De Captains Club Leusden organiseert voor zaterdag 18 maart een koffiebar-avond in de grote zaal van de Muziekschool aan de Zwarteweg 16 a. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Er is muziek en er wordt een toneelstuk opgevoerd. Inlichtingen: Martin van de Kooij, telefoon1 948910 of Ton Neniue, telefoon: 948030. LEUSDEN - De Algemene Boeren- en Tuindersbond Hamersveld houdt op woensdag 15 maart haar jaarvergadering. Na de pauze is er een lezmg van de heer J.Lagerwey over het onderwerp 'Alles heeft zijn bestaande tijd'. De vergadering is in jongerencentrum De Til en be gint om 20.00 uur. De zal is om 19.45 uur open. LEUSDEN - In de Nederlands Hervormde Kerk aan de Arnhemseweg in Leusden-Zuid speelt donderdag 16maart het Haydnkwartet, bestaande uit Alexander Tal (viool), Kati Sebestyén (viool), Ervin Schiffer (altviool) en György Schiffer (cello). Het Haydnkwartet besluit daarmee tevens de sene Valleiconcerten, die in Leusden en Barneveld zijn verzorgd. Het concert begmt om 20.15 uur. Kaarten zijn a f 12,50 vanaf 19.30 uur aan de zaal verkrijgbaar. Pas65- en CJP-houders betalen f 10,-. Jongeren tot 18 jaar hebben gratis toegang. Voor meer informatie kunnen belangstellenden bellen met 940835. Donderdag 16 maart 20.00 uur: Dorpsbreed Vrouwen- I overleg over milieu met wethouder Corri Verduin, 't Vooronder, kelder I gemeentehuis, Burg van der Post- j laan 1 20.00 uur: Commissie ECW, ge meentehuis, Erf 1 20.15 uur. Valeiconcert met Haydnkwartet, Dorpskerk, Arn- hemseweg 75 Vrijdag 17 maart I 20.00 uur: Filmliga met 'Lola' van I Fassbinder, Claeverenblad. Bnnk 16 20.15 uur: Bouwconcert, Muziek school, Zwarteweg 16 a 20.30 uur: Filmavond De Til met Rambo III, Hamersveldseweg 30 Zaterdag 18 maart 19.00 uur Riskkampioenschappen in De Geut, Zwarteweg 29 19.45 uur: Koffiebaravond Cap tains Club, grote zaal Muziek school, Zwarteweg 16 a 20.00 uur: Samenzangavond De Konmgshof 20.00 uur: Disco Zooz, Jeugdhonk, Hamersveldseweg 100 Zondag 19 maart 11.30 uur: 12,5 jarig bestaan Fruh- shoppen m D'Ouwe Peerdestal 15.00 uur: Aaangepaste kerk dienst Marcuskerk met Kinder- cantorij, Asschatterweg 23 Maandag 20 maart 20.00 uur: Vergadering werk groep milieueducatie CML, ge meentehuis. Erf 1 Dinsdag 21 maart 9.00 uur: Kledingbeurs 't Vooron- I der kelder gemeentehuis, Burg. van der Postlaan 1 I 20.00 uur: Ledenvergadering Rode I Kruis 'Woelige Hoek', Leusden- Zuid 20.00 uur: Thema-bijeenkomst Ned. Bond voor Plattelandsvrou wen, 't Vooronder, kelder ge meentehuis, Burg. van der Postlaan 1 Woensdag 22 maart 13.00 uur: Open dag SBBO (tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur), Clarenbuig 1 Donderdag 16 maart 13.30 uur: bejaardensoos Ons Ge bouw Vrijdag 18 maart 20.00 uur: S.V A Kaarttoernooi Kantine sportpark Zaterdag 18 maart 20.00 uur: toneelavond CULDOTO Ons Gebouw Zaterdag 18 maart 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zaterdag 18 maart 20.00 uur: Uitvoering Culdoto in 'Ons Gebouw' Zondag 19 maart 20.00 uur: Uitvoering Culdoto in 'Ons Gebouw' Zondag 19 maart 11.30 uur: Friihshoppen D'Ouwe Peerdestal Zondag 19 maart 20.00 uur: Toneelavond Culdoto I Ons Gebouw Dinsdag 21 maart 9.00 uur: Welfare Zonnebloem Ons Gebouw Woensdag 22 maart 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moespot

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3