peen hoger beroep •ntslag Van Gooi wil Erf •nieuw inrichten I Discussie wordt even 'onfris' Mestboekhouding en Europa centraal bij vergadering ABTB Raad wil geen risico nemen lEusder hurt; Regen en wind WOENSDAG 15 MAART 1989 (van de redactie) DEN - Met een stemverhouding van 12 voor en 6 tegen donderdagavond de beslissing om niet in beroep te gaan i de uitspraak van de ambtenarenrechter in de zaak Van een duidelijke zaak. Toch zeiden de meeste raadsleden l niet gemakkelijk te vinden om zich neer te leggen bij het jtel van het college de voormalige gemeentesecretaris j eervol te ontslaan. sden '85, de partij die Van Gooi in 1987 ten val had Jcht, stemde uiteraard tegen. De drie leden van deze Ben Stoelinga (fractievoorzitter), Joop Kool en Roef waren fel tegen en vonden dat de gemeente door moest ook al zou dat betekenen, dat daarmee het risico werd en dat dit meer geld zou kosten dan nu. Ook twee leden ie Partij van de Arbeid waren tegen. De wethouder van partij, Corri Verduin, stemde voor, nadat zij had uitgelegd zij, als voorzitter van de bijzondere onderzoekscommissie het gedrag van Van Gooi, niet anders kon. a van de andere tegenstemmers was Ton Voortman (WD), in een aparte stemverklaring, die afweek van die van zijn I rtfl, aan de raad vroeg de rug recht te houden en door te gaan I de ingeslagen weg. Hij wilde net als de andere vijf raadsle de tegen het collegevoorstel stemden, dat de gemeente in r beroep zou gaan om te voorkomen dat Van Gooi eervol ig zou krijgen. fedsvergadenng was een ex- penkomst met als emg agen- jt de ontslagverlening van de lig gemeentesecretaris, creeg in oktober 1987 bij wij- I van disciplinaire straf onge- Ijagd ontslag, omdat hij zijn s met hulp van ambtenaren Éten afbouwen en op kosten de gemeente in en buiten Jrtijd gebruik had gemaakt van I en drankwaren. Van Gooi par de rechter en kreeg in b gelijk dat deze strafontslag jiie zware sanctie vond. Volgens |;hter had Van Gooi alleen ii handelen, zoals hij gedaan mdat het oude college onder van oud-burgemeester Ra- Ier op de hoogte was van zijn jen laten. Ontslag wegens on- ctheid, dat eervol is. was i volgens hem beter op zijn I geweest. Ton Voortman (WD): ...zwaarste ontslaggrond is de enige juiste. Een van degenen die betrokken was bij het onderzoek naar het ge drag van Van Gooi was wethouder Com Verduin. Zij was voorzitter van de onderzoekcommissie, die de raad uiteindelijk adviseerde Van Gooi ter ontslaan. Zij legde nog eens de procedure uit. die toen gevolgd was en zei dat de commis sie in 1987 er al rekening mee had gehouden dat strafontslag wel eens niet door de rechter geaccepteerd zou kunnen worden. „Onze raads man dacht toen al dat ontslag we gens ongeschiktheid de snelste methode zou zijn, vanwege de rol van het oude college. De raad was toen verdeeld, omdat het eervol ontslag zou betekenen. Wij hebben toen om een tweede mening ge vraagd van een andere advocaat. Die vond dat de rechter zou moeten oordelen over de eigen verant woordelijkheid van een ambte naar. De raad koos daarom voor strafontslag. De uitspraak die de rechter nu gedaan heeft, is echter duidelijk. Wij wisten m 1987 dat dit kon gebeuren. Ontslag wegens on geschiktheid, waar de rechter het in zijrvyonnis ook over heeft, ligt nu in de rede. Wij hebben nu weer twee junsten om advies gevraagd. Beiden komen unaniem tot dezelf de conclusie. De rechter is duide lijk. Hij heeft de verantwoordelijk heid van het oude college meege wogen." Verduin vond daarom dat het beter was niet meer m hoger beroep te gaan. TERECHT De fractievoorzitter van het CDA, Jan Konijnenbelt, vond dat er wei nig anders op zat. „De rechter vindt het ontslag terecht, maar de grond waarop acht hij te zwaar. De raad heeft dus terecht Van Gooi de deur gewezen. Daar is niets eervol aan," probeerde hij het collegevoorstel aanvaardbaar te maken. Volgens Jan Konijnenbelt...zo snel mogelijk van Van Gooi af... Konijnenbelt kon de raad kiezen uit dne situaties. Doorgaan met de be roepsprocedure en deze winnen. Dat zou voor de gemeente uitein delijk minimale kosten betekenen. Zou het echter uitlopen op verlies, dan zou het volgens hem aanzien lijk meer gaan kosten. „We moeten dan helemaal opnieuw beginnen en zijn zo 1,5 jaar verder," dacht hij. Konijnenbelt had uitgerekend dat dit de gemeente 1,5 miljoen gulden zou kosten. „Een dmg is zeker en dat is dat wij zo snel mogelijk van Van Gooi afwillen." ging hij verder. „In onze afweging is ontslag we gens ongeschiktheid, dat helemaal niet zo eervol is, het meest haal baar." Ook de WD was het daar mee eens. In zijn verklaring zei de frac tievoorzitter Alnch Parson: „Het in stellen van hoger beroep biedt on verantwoord weinig perspectief op een positieve uitkomst en zal naar onze mening tot een veel ongunsti ger resultaat voor de gemeente, ook m financieel opzicht." Parson ging daarmee in op het argument van het college dat had voorgere kend, dat de voorgestelde oplos sing de gemeente een bedrag van 400.000 gulden zou kosten en dat het hoger beroep dit bedrag alleen maar zou kunnen verhogen. Burge meester Paius vreesde zelfs dat de hele affaire nog eens 3 tot 4 jaar zou kunnen duren, als de raad zou be slissen om verder te gaan. Voor Ton Voortman (WD) wa ren dit geen juiste argumenten. Zijn mening week af van die van zijn fractiegenoten. „Naar mijn mening kan de raad niet afgaan op de uit slag van een koele kansbereke ning," vond hij „In dit geval staat veel op het spel, namelijk de ïnte- gntiet van het gemeentebestuur, de geloofwaardigheid van de ambtenaar." Voortman was net als Verduin, lid van de onderzoeks commissie. Hij zei daarover: „De uitkomst van het onderzoek was verbijsterend. Echter ook toen kon met worden voorspeld, hoe de rechter over de uitkomsten van het onderzoek en een daaruit door de raad getrokken conclusie zou oor delen. Toch heeft de raad karakter durven tonen en de zwaarste ont slaggrond - m mijn ogen de enige juiste - toegepast." Volgens Voort man is het ook nu weer onzeker wat de uitslag van een beroepsproce dure zal zijn. Maar dat geldt ook voor het voorstel van het college. „Wie kan op dit moment voorspel len of de m dit voorstel vervatte uitkering door de ex-gemeentese- cretans wordt aanvaard?" vroeg het WD-raadslid zich af. SCHADE Voortman kreeg voor deze argu mentatie steun van Leusden '85. De fractievoorzitter van Leusden '85, den getoetst in hoger beroep, bij de hoogst bevoegde rechter." „Afzien van hoger beroep be vredigt het rechtsgevoel niet. „Toch moet je niet emotioneel zijn," vond burgemeester Panis. Dat laat ste was voor hem niet moeilijk gaf hij toe, omdat „ik niet gehinderd word door het verleden." Hij deed daarom een oproep om een wijs besluit te nemen. „Laten wij erken nen dat de rechter heeft gespro ken. De raad heeft hoog mgezet en is achteraf door de rechter gecorri geerd." Corri Verduin (PvdA): ...ontslag wegens ongeschiktheid de snelste methode... Ben Stoelinga (Leusden '85): ..ook hoger beroep betekent onzeker heid... Ben Stoelinga voorspelde dat Van Gooi het ontslag zal blijven aan vechten, ongeacht de grond waar op het wordt verleend. „Dat geldt met name voor de wijze van uitke ring." zei Stoelinga. „En wat te den ken van eventuele schadeclaims, die zullen volgen als het vorstel wordt aangenomen. De raad aan vaardt dan namelijk dat de ontslag grond ten onrechte is gekozen en de hieruit voortvloeiende geleden immateriële schade zal zeker ge claimd worden." Stoelinga vond dan ook: „In hoger beroep gaan betekent nog emge tijd onzeker heid, maar de kans op minder kos ten is aanwezig. Als het college voorstel wordt aangenomen bete kent dat evengoed onzekerheid, geen enkele kans op minder kos ten, zelfs meerkosten." De fractie van de PvdA, bij mon de van voorzitter Jan Jacobs, voer de nog een ander argument aan. Jacobs zei in zijn verklaring: „De stelling van de rechter dat de rol van het toenmalige college de ei gen verantwoordelijkheid van de voormalige secretaris in een min der kwalijk licht zou plaatsen, die stelling kan met recht en reden worden aangevochten." Jacobs vond daarom: „De voorbeeldfunc tie, die behoort uit te gaan van een gemeentesecretaris als hoogste ambtenaar en die de voormalige secretaris op onthutsende wijze met voeten heeft getreden, ver dient het nogmaals en finaal te wor LEUSDEN - Even werd het nog vinnig bij de discussie over het ontslag van Van Gooi. Dat was toen Alrich Parson (WD) reageerde op het betoog van Ben Stoelinga (Leus den '85). Deze had de motieven van het college om van hoger beroep af te zien, in twijfel getrokken. Volgens hem ging het niet om het gemeentelijke, zoals in het voorstel stond, maar om het partij-politieke belang. „Stel je nu voor dat deze affaire tot aan de volgende verkiezingen (voor jaar 1990) zouden blijven doorlopen?" vroeg Stoelinga zich af. „Inwoners van Leusden zouden dan herinnerd blijven aan de rol van het oude college, dat in 1986 nog zo de hemel in werd geprezen door een aantal fracties. Dat moet dus voorkomen worden en daarom wordt een uitdrukking als gemeentelijk belang gebruikt, waar je alle kanten mee uit kunt." Emge weken geleden had Leusden '85 al in een open bnef gereageerd op het vonnis van de ambtenarenrechter, die het oude college mede-verant woordelijk stelde voor het handelen van Van Gooi. In de bnef werd een oproep gedaan om de leden, die zitting had den in de raad ten tijde van de affaire en daarbij volgens Leusden '85 dus ook betrok ken waren, te laten vertrek ken. Parson was een van de eer ste die op deze oproep rea geerde en zich daar boos over maakte. Ook nu schoten de op merkingen van Stoelmga bij hem in het verkeerde keelgat. „Er is in Nederland een caba retgroep met de naam 'Fnsse Jongens'," zei hij. „Ik zou deze naam iets willen veranderen en die voor Leusden '85 willen gebruiken. Ik zou deze partij als 'Onfrisse Jongens' willen bestempelen. De raad staat voor een zeer moeilijke beslis sing en heeft het zich beslist niet gemakkelijk gemaakt. Ik neem het Leusden '85 daarom kwalijk dat zij spreken over partij-politieke belangen." Na afloop van de vergade ring reageerden Stoelinga en Kool verontwaardigd over de kwalifikatie 'Onfrisse Jongens'. „De leden die in de oude raad zaten zijn mede-verantwoor delijk voor de situatie die nu ontstaan is," gaf Stoelinga als commentaar. „Hoe kunnen wij nu als onfns bestempeld wor den." Toch toonde hij ook be grip. „Het verleden wordt door hen als zeer pijnlijk ervaren. Vergaderingen als deze herin neren hen daaraan. Die fru straties zorgen voor dergelijke reacties." - Ir (van de redactie) DEN - Met een zoekroute en het plaatsen van een kiosk Be inrichting van het plein voor het gemeentehuis, het Erf, Jeterd worden. Dat is een van de voorstellen uit het plan, Bonderdag in de commissie Economische Zaken, Consu- jenbelangen en Werkgelegenheid (ECW) behandeld Jt. Als het plan wordt aangenomen, gaat dit de gemeente 1125.000 gulden kosten. ïrbetenngen zijn nodig, om- [Erf een groot aantal gebre- ïrtoont. De belangrijkste zijn de weg die het ge- tuis scheidt van de rest van Êfcin. de rij platanen aan de :d-|en zuidkant die niet doorlo- het bordes bij het gemeente en hef onaantrekkelijke en Jljgebruikte deel aan de (zuid- litkani De weg voor het ge- pntehuis zal in de toekomst min- llwangrijk worden, als De Ha- shöf is uitgebreid met het rueu- deel H2 De route over het Erf dan in dezelfde bestrating en op dezelfde hoogte gebracht kun nen worden als het Erf zelf. Op dit moment wordt het plein van de weg afgescheiden door houten paaltjes. Daar zouden m de toe komst bloembakken bij kunnen worden geplaatst. De grote leegte aan de oostkant van het plem zou kunnen worden verkleind door het doortrekken Vein de nj platanen. Er zou voor moeten worden gewaakt dat het plein niet te vol komt met allerlei 'leuke dingen'. Een speelse over kapping met daaronder speel- werktuigen voor de jeugd of een kiosk met een goede vormgeving en veel glas, in de zomer aangevuld met een buitenterras, zouden dit gedeelte van het Erf echter meer tot leven kunnen brengen. De faciliteiten voor de fietsers zouden op enkele plaatsen kunnen worden uitgebreid. Aan de zuid kant van het plem zou dit kunnen door het aanleggen van fietsbeu- gels in een cirkel rond de aanwezi ge bomen. Bij de Hema zou de be staande rij kunnen worden uitge breid. BANKEN Voor de wandelaar zou er aan de noordkant van het plem, waar de zon het meeste schijnt, een aantal banken kunnen worden geplaatst. Ook bij de oostgevel van de Hema zouden banken kunnen komen. Er zouden wel afvalbakken bij de ban ken moeten komen. Niet alles op het plein is slecht. In het voorstel, dat nog is uitgewerkt door de vroegere afdeling stede- bouw (onderdeel van de oude ambtelijke organisatie), worden een aantal zaken genoemd, die in tact zouden moeten blijven. Zo vin den de opstellers van de notitie het zicht op het plein van het noordelij- i ke deel vanaf de Burgemeester van der Postlaan voor voetgangers en fietsers goed. De wandelstrook langs de gevels is breed genoeg en de wandelroute zet zich via de af zwenkende gevel van de Hema door m het winkelgebied van de Komenij Aan de zuidkant begren zen platanen de fietsroute, die het gebied meer accent geven. Het groen van de bomen verzacht de aanblik van het steenachtige Erf, dat anders te kaal en te groot zou zijn. De trap in het westen voor komt dat een doorgaande oost- west-fietsroute zou kruisen met een drukke noord-zuid-looproute De veranderingen op het plein zouden vooral ten goede moeten j komen van wandelaars en fietsers, I die volgens de nota het meest ge- j bruik maken van het gebied. Ver- der moet het Erf geschikt blijven voor manifestaties, zoals de mtocht van Sinterklaas, de jaarmarkt en de aubade op Koninginnedag. Muziek en toneel verhogen volgens het plan de aantrekkingskracht van De Hamershof en de gfezelligheid op 't Erf. Als de raad het plan aanneemt, is het met meer nodig dat het opstel len van een plan wordt uitbesteed aan een stedebouwkundig bureau. Het was de bedoeling dat de ge meente een drietal bureaus zou uit nodigen, mee te doen aan een prijsvraag. Het plan dat de commis sie ECW donderdag krijgt te be handelen, was echter nog nooit in het openbaar behandeld. Er is nu besloten dit alsnog te doen, voor dat bekeken zal worden of uitbe steding nog nodig is. ACHTERVELD - De Achterveldse ABTB-afdeling hield dins dag 7 maart haar jaarvergadering. Er waren 37 leden aanwe zig. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom tot de aanwezigen. In het bijzonder verwelkomde hij vertegenwoordigers van de CBTB Amersfoort, ABTB Hamers- veld, ULG Leusden, GML Barneveld, de heer Seising van de Vallei, de heren Boersen en Huppelschoten van het Boekhoud- bureau en de heer P. J. van Brakel van het accountantskantoor ABTB te Soest. Vervolgens werd er een minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van de leden J. Tijmensen en H. van Ruitenbeek. De voorzitter zei in zijn openings woord: „Boeren van nu en straks. Wat betekent op het moment boer zijn m de praktijk na alles wat er zo in de laatste jaren gepasseerd is. Het jaar 1984 is het jaar van de Superheffing en het jaar van de interim wet. Het melkquotem is be grensd en regelmatig hebben wij een aantal procenten moeten inle veren, tot nu toe 20 procent. Door de interim wet van december 1986 is de intensieve veehouderij ver grendeld. Hierdoor zijn er mest- rechten ontstaan, gekoppeld aan referente hoeveelheid fosfaat per hectare. In mei 1987 is de zogenaamde mestboekhouding van start gegaan en de afgelopen herfst is het uitrij- verbod van de mest van kracht ge worden. Ongeveer twee maanden mag geen mest uitgereden wor den. Het lijkt er op dat de meesten van ons er zonder al te grote kleer scheuren van af gekomen zijn. Nu is het dan 1989. We kennen op het moment weer een oplevmg in de varkenssector met name m de fokkerij, waar het dan ook hard nodig was. In de kippenhouderij gaat het redelijk goed. Ik moet er wel meteen bij zeggen dat ik hier met teveel zicht op heb. Scharrelei- reren toeslag is er af, dus dat is het ook nog niet helemaal. De kalver- mesterij is uit een diep dal geko men tot ongekende opbrengst prij zen. Gelukkig voor deze sector. De rundvee sector is ondanks of dank zij de superheffing in zijn alge meenheid eigenlijk steeds beter ge worden. Nu naar 1992. Dat wordt pas echt koffiedik kijken. Ik denk dat een aantal sectoren toch best behoorlijk kunnen draaien. De eco nomie trekt steeds verder aan als we de deskundigen mogen gelo ven en allicht dat de boeren er ook voor een deel wel bij varen. De grenzen van de EG worden toch iets meer open, zowel naar EG-landen toe als andersom. De belastingen moeten worden aan gepast. al met al een heel proces. En dan is het streven van de EG naar meer marktgericht beleid. Aan een kant gunstiger als de zaak wat meer vrij gegeven wordt. Of dit voor Nederland veel uitmaakt valt nog te bezien, daar door de mestre- geling de zaak aardig op slot zit qua uitbreiding. Als men zou moeten kiezen voor de melksector denk ik dat wij toch gelukkig kunnen zijn met de quo tum, maar volgens deskundigen wordt de melk te duur, gezien de zuivelverwerkende producten. Een groot aantal boeren zijn er niet zo bang voor. Deze willen enkel produceren wat de markt aan kan. Hier sta ik zelf ook achter. De melkfabrieken willen graag uit breiding. In 1990 zullen er weer verkiezingen zijn, het jaar van de waarheid. Er zal geen politieke partij zijn die zijn partijtje milieu maatregelen niet mee zal blazen. Daar kunnen we zeker van zijn. Mogelijk dat de boeren hier best het slachtoffer van worden. Erf gezien vanaf de Hema. Volgens velen mist het plein sfeer De - |neenferaad moet nu beshssen op welke wijze Het Erf opnieuw inge- ht kan worden. door Jan Versteegt. Maandagnacht was het uitspansel prachtig verlicht. We hadden te maken met het noorderlicht. Dit ontstaat, wanneer atoomdeeltjes de zogenaamde protonen en elektronen die door de zon newind worden uitgezonden, in contact komen met de mo leculen van de bovenste at- mosfeerlagen boven de po len. Daardoor ontstaat een prachtige glanzende licht straling, het poollicht of noorderlicht. Het uitspansel geeft een prachtige groene kleur te zien. Wanneer de zon rustig is, wordt het licht waargenomen tot op 65 a 70 graden noorder- en zuider breedten. Maar tiidens nerio- den met grote zonneactivi- teit, zoals nu het geval is, kan het ook bij ons worden waar genomen. Het licht kan zo helder zijn dat je er de krant bij kunt lezen. Bij ons komt het niet zo vaak voor, maar nabij de poolcirkel kan het wel in 100 nachten optreden. Terug naar het actuele weer. Ook in Leusden werd af gelopen vrijdag een hoge temperatuur gemeten. Het werd 13.1 graad, wat lager dan meer naar het oosten. Maar we moeten ons realise ren dat 7 graden normaal is in de eerste week van maart. Na een rustig weekeinde, zonder neerslag van beteke nis, ging het snel bergaf waarts met het weer. Maan dag trok een depressie, al uit diepend van de Ierse zee via de Noordzee naar zuidwest Noorwegen. Door sterke luchtdrukstijgingen boven Ierland werd een sterk wind veld naar de Noordzee ge stuurd en daar kregen we ook een staartje van mee. Gisteren was er een korte weersverbetering na de on stuimige maandag. Een rug van hogedruk zorgde voor opklaringen en het bleef veelal droog. De rust was niet voor lang. Gisteren ver scheen op de weerkaart een nieuwe depressie die naar de Britse Eilanden trok. Van daag ligt de bewolking van die depressie boven ons land en dat geeft opnieuw regen en meer wind. De tempera tuur komt niet veel hoger dan een graad of 7. Ook morgen houden we het niet droog bij een naar noordwest ruimen de wind. Er komt dan een depressie erg dichtbij ons land en dat kan een flinke toename van de wind tot ge volg hebben. De depressie trekt vervolgens naar de Oostzee en dan draait de wind verder naar het noor den. Vrijdag komen er weer opklaringen, maar een bui blijft zeker mogelijk. De temperatuur komt de eerste dagen niet veel hoger dan 8 graden. Naar het week einde toe zie ik een positieve ontwikkeling. Een uitloper van het Azoren- hogedrukge- bied lijkt er zin in te hebben naar het vasteland van Euro pa te komen. Dat geeft zicht op een stabilisatie en vooral in het weekeinde hogere temperaturen. Voorzichtig heid blijft echter geboden. Ervaring leert dat de ver wachtingen op langere ter mijn met de nodige korrels zout genomen moeten wor den. Door het fantastische voorjaarsweer van de vorige week is de natuur weer flink vooruitgegaan. Er kwamen meldingen binnen dat de bo- sanemoon en speenkruid in bloei staan, naast de haze laar. Soms komt het over of wij de enigen zijn die het zo verkeerd doen. Doch wat dacht u van het verkeer en de industne. Dat zijn ook niet de schoonste jongens, doch blijkbaar kunnen of willen ze deze niet zo zwaar aanpakken. Ik heb voor mij zélf wel het gevoel dat zowel rechts als links de boeren wel eens zullen leren hoe het moet. Als ik zie hoe men in de gemeente Leusden bezig is Het milieu be leidsplan, waarin met name de Hin derwet onder de loupe wordt ge nomen. De gemeente wil zelf een opsporingsambtenaar aanstellen en regelmatig de zaak controleren. Ook wordt hierin vastgelegd de gebieden welke bescherming be hoeven en dat zijn er nog al wat. Daarnaast ook een aantal bufferzo nes om kwetsbare gebieden te be schermen. Ook Barneveld is bezig de zaak op een rijtje te zetten. Het HVP is al besproken in de commis sie „Let op uw zaak Barnevelders". Het is nodig. Dat hebben we in Leusden wel gemerkt. Medio april komt het ministerie van VROM en van Landbouw en Visserij met het millieu-beleidsplan. Hierin komen al een aantal geluiden dat m.n. de amoniak uitstoot teruggebracht dient te worden met 75%. Dit zal moeten gebeuren door overkap pen van mestsilo's en injecteren van de mest. Mogelijk komen er nog wel een paar verrassingen. In dit verband zou ik tot slot wil len opmerken, laten we deze zaken goed volgen, met de organisaties één lijn volgen. Laten we religie of ander ideaal opzij zetten om geza menlijk de problemen aan te pak ken om zoveel mogelijk voor onze leden er uit te slepen. Dat zal wel veel van ons vergen." Daar de eerste en tweede se cretaris door omstandigheden af wezig waren, werden de notulen van de vorige vergadering door de 3e secretaris voorgelezen. Deze werden onveranderd goedge keurd. Acht leden hebben het af gelopen jaar bedankt voor het lid maatschap. Vier nieuwe leden kon den worden ingeschreven. Het le denbestand is momenteel 111 te gen 115 vorig jaar. Na de pauze volgde er een inleiding door de heer P. J. van Brakel van het Ac countantskantoor ABTB te Soest Door hem werden de navolgende onderwerpen behandeld: - Aankoop en fiscale gevolgen, ook op langere termijn, bij koop van productie en/of mestrechten. - Leasing van melk (oppassen voor een te hoge prijs per liter melk). BTW en WIR verlaging en de ge volgen hiervan voor het opteren van de BTW bij grote investeringen (geen grond en melk). Fiscale mo gelijkheden om tegen het eind van het jaar inkomen te „sturen".

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5