o* ot Roda neemt laat afstand van Odin ■p Roda (za.) onderuit Achterveld strijdend ten onder Sport in cijfers Finales Wint er- zondagcompetitie ro VVJ benut de kansen beter: 2-0 4 m Wmm i-é&i.. Leusdenaren handhaven koppositie WOENSDAG 22 MAART 1989 11 met: tsop iter i Ion. l SUIft: een i illen dec? vnjd arbr jhadi het h raad Joes aaie /aren, nteei lagd« s op 'ond in stub vei de i tond nshof hane ma n de et w heid ride pe de rung van op com 'ooic voor WO! leerfi 24, 5-l| 14, en, LEUSDEN - Roda '46 heeft ver in de tweede helft pas zijn las tige tegenstander Odin van zich af kunnen schudden. Edwin Snijders maakte toen aan alle onzekerheid een einde en scoorde op sublieme wijze 3-1. Hij nam een doorgekopte bal op de rand van het strafschopgebied in een keer op de schoen. Zijn schot verdween onhoudbaar in de verste hoek. Snijders was een kwartier na rust de onzichtbare Ruud Stoelhorst komen vervangen. Door de overwinning blijft Roda boven aan de ranglijst staan. De ploeg van trainer Ruud Maas speelde net als de week daarvoor tegen Schalkwijk een zwakke eer ste helft. Het middenveld werd gedomineerd door de goedspe- lende Utrechtse club. Vooral Memdeit Vlug en Henk Weis- haubt speelden te kort achter hun eigen voorhoede, waardoor Odin te veel ruimte kreeg op het mid denveld. Reeds na vijf minuten maakte de club uit Utrecht ge bruik van die vrijheid om 0-1 te scoren. Dat was een lelijke streep door de rekening van de Leusde naren. Zij moesten wat meer risico nemen en zo ontstond een boeiende wedstrijd met gevaar lijke momenten voor beide doe len. GELIJKMAKER Doelpunten werden er met ge maakt doordat de verdedigingen de zaken goed onder controle hadden. Echter door een fout van de keeper van de bezoekers kon de thuisclub op een eenvoudige manier op gelijke hoogte komen Hij sloeg onder een dieptepass van Remco Bosman door en John Jansen kon simpel 1-1 maken. Het duel bleef gelijk opgaan tot aan de rust. De beste kans was voor Peter Knijf, maar die zag zijn schot schit terend gestopt door de keeper. Ruststand 1-1. Na rust kregen de Leusdenaren meer kansen om tot scoren te ko men vooral omdat er wat beter ge combineerd werd. De eerste doelgerichte actie kwam van Pe ter Knijf die John Jansen de diepte instuurde. Deze werd binnen het strafschopgebied onderuit ge haald maar de goed leidende scheidsrechter zag er geen straf schop in. Een kwartier later kreeg Roda '46 die wel. Peter Knijf, diep gestuurd door Meindert Vlugt, werd ten val gebracht. John Jansen miste de kans om zijn club op een 3-1 voor sprong te helpen door tegen de lat aan te knallen. Hij speelde toch al een zwakke wedstrijd maar bleef door zijn werklust zeer lastig. Dat bleek ook uit het feit toen Jansen een voorzet van opnieuw Peter Knijf doorkopte en een verdedi ger van Odin in paniek de bal over zijn eigen doelman kopte. De thuisclub kwam dus zeer fortuin lijk aan de 2-1 voorsprong. SLOTOFFENSIEF De bezoekers wensten zich niet zo gauw gewonnen te geven en wis selden de voorstopper m voor een aanvaller. Ze konden daardoor wat meer druk uitoefenen op het doel van Hans van Bekkum. Maar echte kansen hoefde de thuisclub niet weg te geven. Zelf kreeg het daarentegen wel goede kansen. Maar Jansen kopte een vrije trap van Meinder Vlugt naast. Edwin Snijders schoot over de bal heen nadat hij goed vnjgespeeld werd door Renco Bosman. Deze speelde de tweede helft als links buiten. Odin kreeg in het laatste kwartier nog verschillende hoekschoppen maar dat leverde niets op. Hans van Bekkum hoefde maar een en kele keer zijn verdediging te assis teren en dat deed hij uitstekend Peter Knijf verwikkeld in een stevig duel. Meindert Vlugt, op de achtergrond, hjkt er mets van te begrijpen. Hij stond zelf aan de basis van het bevrijdende doelpunt. Zijn uittrap werd door Meindert Vlugt door- gekopt naar rechts daar stond Pe ter Knijf klaar voor de voorzet. Op zijn vertrouwde linkerkant nam Edwin Snijders de weggekopte voorzet in een keer op zijn pantof fel en schoot hem strak in het doel: 3-1. Dat was vijf minuten voor tijd Vlak daarvoor had John Jansen nog enkele missers geprodu ceerd en ook na de 3-1 kwam hij nog een keer alleen voor keeper maar kwam niet meer tot scoren. Roda haalde tenslotte op het tand vlees bijtend het einde van de wedstrijd en had een zwaarbe vochten overwinning behaald. Bij enkele spelers, waaronder Henk Weishaubt en Sander Verzuu, kwam de conditie om de hoek kij ken en moesten de wedstrijd op karakter uitspelen. Odin heeft de thuisclub een moei lijke middag bezorgd, maar heeft door persoonlijke fouten ook de wedstrijd in het voordeel van de Leusdenaren beslist. Maar zonder geluk vaart niemand wel. Door deze overwinning blijft Roda '46 natuurlijk aan de leiding. WZA uit Amersfoort blijft goed volgen door DWSM met 1-0 te kloppen De grootste verrassing was de ne derlaag die Sterrenwijk leed bij het al gedegradeerde Domstad '60. De Utrechtse derby werd door Sterrenwijk met 5-2 verloren. Deze club is nu vrijwel uitgescha keld voor het kampioenschap. Op 2 april gaat de club van Ruud Maas op bezoek bij Sterrenwijk. Dat zal zeker een moeilijke wed strijd voor de Leusdenaren wor den want de Utrechtse club is nog wel in de race voor de tweede plaats die een beslissingswed strijd met de nummer twee uit de eerste klasse A kan opleveren. Opstelling Roda '46: Hans van Bek kum, Sander Verzuu, Rik Buunk, Harry Oussoren, Bos Schoordijk, Pe ter Knijf, Meindert Vlugt, Remco Bos man, Henk Weishaubt, John Jansen en Ruud Stoelhorst (Edwin Snijders). - Door de 2-0 winst op Roda'46 is WJ medekop loper geworden in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De Utrechtse vereniging heeft de Leusdenaren op routine versla gen. Vooral de twee spitsen waren zeer uitgekookt en speelden zeer slim. De oudste, volgens ingewijden was hij 42 jaar, scoorde twee fraaie doelpunten en bezorgde zijn directe tegen stander Karei Ouwerkerk een lastige middag. Ouwerkerk kreeg wederom een boeking en kan een wedstrijd schorsing tegemoet zien. In de overigens sportieve wedstrijd ontvingen ook nog twee spelers van WJ een boeking. n.Di inatir Voor Roda'46 stond niet zoveel riten meer op het spel. Voor de thuis- ers/s club was het daarentegen een Tihe: heel belangrijke wedstrijd. WJ rans had in de eerste helft een duide- et a lijk veldoverwicht. Dit kwam 'olie: vooral doordat de thuisploeg met die twee spitsen speelde. Vooral in aan het begin leverde dat bij de be- Diiea zoekende vereniging nogal wat problemen op. In die periode kreeg WJ ook enkele goede mo gelijkheden. Éénmaal moest Ro nald Koelman zelfs een kopbal van de lijn halen. Een ander probleem voor Roda'46 was dat de laatste man van de thuisclub regelmatig op het mid denveld verscheen. Toen hij weer een keer vrij kon opkomen, moest Harrie Kerssies op de doellijn red ding brengen. Na een half uur spelen vond WJ de opening op links. Daar werd één van de spitsen aangespeeld, die Klaas de Vries meekreeg. Deze schermde de weg naar het doel goed af, maar zijn tegenstan der wist met een slimme pas zijn mede-spits te vinden. Deze kapte Karei Ouwerkerk uit en scoorde beheerst 1-0. Roda'46 kon daar maar bitter wei nig tegenover stellen. Het enige gevaarlijke wapenfeit was een schot van Remco Bitterling die Karei Ouwerkerk. door de keeper goed tot comer werd getikt. De rust werd bereikt met 1-0 voorsprong voor de thuis ploeg. VASTZETTEN In de rust greep trainer Nico Ro- meijn in en gaf zijn ploeg de op dracht de tegenstander eerder vast te zenen. ,,In de eerste helft kregen zij veel te veel ruimte, waardoor zij hun eigen spel kon den spelen." De tweede helft werd er op de laatste man ge jaagd, die daardoor niet meer kon opkomen. De ausputzer raakte daarvan niet in paniek en ging ge woon over op een ander tactiek De bal werd wat vaker terugge speeld op de keeper en ook werd de lange trap gehanteerd De Leusdenaren hebben practisch de gehele tweede helft op de helft van de tegenstander gevoetbald. Toch wist de thuisclub bij één van de schaarse aanvallen te scoren. Bij een hoekschop werd de ge vaarlijke spits een moment met goed gedekt en die profiteerde dankbaar en kopte zijn tweede treffer in: 2-0. Verder heeft WJ geen kansen meer gehad. Kansen waren er wel voor Roda. maar de voorwaartsen- hadden daarvoor vaak te veel tijd nodig. Trainer Nico Romeijn pro beerde met het wisselen van Har rie Settels voor Harm Wassirik wat meer vaart in de ploeg te bren gen, hetgeen met Wassink goed lukte Met Fake Schonewille voor Edwm van Ginkel werd gepoogd meer lengte voorin te krijgen. Maar echt uitgespeelde kansen kregen de Leusdenaren niet meer. De thuisclub bleef uiterst koelbloedig spelen en kon door die 2-0 voorsprong de wedstrijd rustig uitspelen. TEVREDEN Trainer Nico Remeijn was wel te vreden, vooral over de tweede helft. „We hebben niet slecht ge speeld. Vooral de tweede helft is er hard gewerkt. Het verschil met WJ was alleen dat die kansen hebben benut." Hij was heel te vreden over de opdrachten, die hij in de rust had gegeven, goed werden uitgevoerd. Vooral rechts achter Chris Stegeman, die zonder een directe tegenstander speelde, deed zijn werk als een soort stofzuiger op het midden veld uitstekend. Nico Romeijn kijkt ook al met een oog naar het volgend seizoen en probeert zijn spelers op een andere plaats be ter uit de verf te laten komen. Zoals Coen van Dijk, die weer op het middenveld speelde en dat heel redelijk deed. De tweede helft was iets minder maar dat kwam ook omdat hij slecht werd aangespeeld. Een ander voor beeld is Wim van de Biezen die tegenwoordig in de spits speelt en daar nog steeds aan moet wen nen. ,,Ik kan natuurlijk niet te veel verraden, maar ik probeer inder daad dingetjes uit met het oog op volgend seizoen," aldus een voor uitkijkende Roda-trainer. spelen Het verloor met 3-1 bij Bloemenkwartier en door het ge lijke spel van Velox bij SWU is degradatie bijna een feit. De top per Veensche Boys tegen Lopik werd afgelast. De spanning aan de kop van hoofdklasse stijgt daar door alleen maar, omdat zich daar bij ook het Utrechtse WJ heeft ge voegd. Roda'46 speelt zaterdag 1 apnl zijn volgende wedstrijd te gen Lopik. Opstelling Roda'46: Peter de Beer, Harrie Settels, (Harm Wassink) Harrie Kerssies, Cris Stegeman, Karei Ou werkerk, Klaas de Vries, Ronald Koelman, Coen van Dijk, Edwin van Ginkel (Fake Schonewille), Wim van de Biezen en Remco Bitterling. Uitslagen voetbal Hoofdklasse (zaterdag) WJ - Roda '46 2-0 Veensche Boys - Lopik afg. Bloemenkwartier - WZ '49 3-1 SWU - Velox 0-0 Veluwse Boys - Sova '54 afg. SVM Boys v/as vrij Stand hoofdklasse (zaterdag) 1 Lopik 17-25 2. Veensche Boys 17-25 3. WJ 17-25 4. Bloemenkwartier 18-22 5 Roda'46 19-20 6. SVM Boys 18-18 7. SWU 18-15 8 Sova'54 17-14 9. Velox 18-14 10. WZ'49 18-10 11. Veluwse Boys 17- 6 Eerste klasse A (zondag) Stator-FAk 4-1 Achterveld - BW '31 3-5 De Meern - Veensche Boys 2-0 Olympia'25 - Unitas'48 1-1 BFC - Zuiderzeevogels 2-1 De Zebra's - EMM 2-1 Stand eerste klasse A (zondag) 1. Olympia'25 20-26 2. De Meern 19-25 3. BFC 20-25 4. Unitas '48 18-20 5. Stator 19-19 6 Zuiderzeevogels 19-19 7. BW'31 19-18 8. FAK 19-17 9. EMM 20-17 10. De Zebra's 19-16 11. Veensche Boys 19-15 12 Achterveld 20-14 Eerste klasse B (zondag) WZA - DWSM 1-0 HDS '84 - Patria afg. Spel Domstad '60 - Sterrenwijk 5-2 SV Zeist -Odijk 1-1 Roda'46-Odin 3-1 Sporting '70 - Schalkwijk 1-1 Stand eerste klasse B (zondag) 1. Roda'46 20-27 2. WZA 19-25 3. Zeist 19-24 4. Sterrenwijk 20-23 5. DWSM 18-19 6. Odijk 18-19 7 Patria 19-19 8. Sporting'70 19-19 9. Odin 20-18 10. HDS'84 18-15 11 Schalkwijk 20-12 12. SC Domstad'60 19- 8 Uitslagen volleybal tweede divisie B dames Ekspalvo - VoCasa 3-1 Flamingo's 56 - Thornax 3-2 EAW - TDKBrevok 3-1 Delta Lloyd/AMVJ - Acco/DOS 0-3 Cito-Nivoc 3-1 StarrVSoVoCo - LEOS Stand tweede divisie B dames 1. Acco/DOS 19 2. Flamingo's 56 19- EAW 19- 4. Stam/SoVoCo 19- 5 Thornax 19- 6. Ekspalvo 19- 7. Delta Lloyd/AMVJ 19- 8. Nivoc 19- 9 LEOS 19- 10. Cito 19- 11. Vocassa 19- 12. TDK/Brevok 19- Uitslagen eerste klasse B heren Pugna - Harderwijk ASVD - Swift '64 C Pugna - Brezan/SSS OMS-SDS Woudenberg - Wilhelmina Stand eerste klasse B heren 1. Harderwijk 18- 2 LEOS 19- 3. OMS 19- 4. Spirit 18- 5. Brezan/SSS 19- 6 Woudenberg 18- 7. ASVD 20- 8. Wilhelmina 19- 9. NVC 18- 10. SDS 19- 11. Swift '64 18- 12. Pugna 19- Uitslagen hockey tweede klasse (dames) Leusden - Shinty 2 Maarssen - Kameleon 1 Maarn - Be Fair 0 SCHC-Huizen 1 USHC-Soest af Stand tweede klasse D (dames) 1. SCHC 14-: 2. Huizen 13- 3. Kameleon 14- 4. Maarn 14- 5 BeFair 114- 6. Shinty 14- 7. Leusden 14- 8. Soest 13- 9. Maarssen 14- 10. USHC 112- Uitslagen hockey eerste klasse D (h- ren) Leusden - Leeuwarden 3 Tempo'41 - FHV 3- Ares - Graspiepers 4 Deventer - Hengelo 5 Upward - DKS 1 Stand heren eerste klasse D 1 Deventer 14-c 2. Tempo'41 14-3 3. Ares 14-1 4. Upward 14-1 S EHV 14-1 6. Leusden 14-1 7 DKS 14- 8. Leeuwarden 14- 9. Hengelo 14- 10. Graspiepers 14- DEGRADATIE WZ'49 zal volgend seizoen waar schijnlijk een klasse lager moeten Klaas de Vries. LEUSDEN - Afgelopen zondag zijn in het tennis- en squashcen- trum Leusden de finales gespeeld van de Winterzondag-indoorten- niscompetitie. Deze competitie omvatte ruim 1000 partijen die werden ver speeld tussen een kleine 400 deel nemers. Aan de uitslagen is te zien dat de partijen erg spannend ver liepen, met name het gemengd dubbel waarin vader en dochter Matzat op het nippertje verloren van het duo Eleveld/ Drège. Ook de strijd in het herendubbel Dl was spannend Het duo Drieënhuizen/Verdouw wist n. een achterstand van 7-4 toch no< te winnen met 10-7, een er< knappe prestatie. Uitslagen: HDC Brouwer/Faas - Boelen/Colling non &- GDC Matzat/Matzat - Eleveld/Drège 8- 8(30-4C GD D2 v. Diermen/Lierop - Lierop /Schaap 11- HD D2 v Dijkhuizen/Wijnen - v. En gelen/Fiever 7- l GD Dl v. Leyenhorst/Segaar - Hoge dam/v.d. Brink 2-l( HD Dl Boe/Luth - Verdouw/Drieën huizen 7-l( it os s-e geto rui ACHTERVELD - BW31 heeft het degradatieduel in zijn voor deel beslist door een 3-5 winst op Achterveld. De uitslag doet een spannende wedstrijd vermoeden, maar niets minder is waar. De wedstrijd was voor de rust al beslist. De verdediging van de thuisclub, die zeer zwak speelde, werd in 45 minuten vier maal gepasseerd. Na de rust kwam BW'31 vrij gemakke lijk op 1-5. Dat de Achtervelders daarna nog twee keer konden scoren was geen verdienste van de thuisclub, maar een gebrek aan concentratie bij de Blaricummers. Achterveld heeft een unieke kans iten lopen om via een overwin- tog op BW'31 degradatie te ont- °Pen Het speelde de bezoekers volledig in de kaart door onstui- ig en zonder overleg aan te val- en. De ploeg uit Blancum was 3j naar Achterveld gekomen om op y® Je counter te spelen en het deed lat zeer secuur en trefzeker. Het tod daarbij een zeer zwakke ver- '.^dediging aan. De verdedigers on- ler leiding van Jos Koot waren niet opgewassen tegen de uitval len van BW'31. Ze gaven de aan- jvallers veel te veel ruimte. Al na ijf minuten lag de bal in het net. 'Gerard van de Bedem was kans as bij een goed genomen vrije top, nadat een van zijn verdedi gers aan noodrem had moeten rekken. Door die snelle achter- toid was de noodzaak helemaal aanwezig om het doel van de be zoekers te belegeren. De tegen- gander werd wel goed onder :touk gezet en er kwamen ook wel ■^gelijkheden. Peter Middelaar j?ee9 enkele kansjes vooral door 1 He totpulsen van rechtsachter «enk Voorburg, die als een sooit Gereis speelde. Peter Ruiten beek had nog pech bij een om haal. Achterveld was wel gevaar lijk voor het doel maar het waren de bezoekers die scoorden. Uit een verre uittrap van de keeper werd de bal slechts weggewerkt. De spits kon daarop de uit zijn doel komende Van de Bedem met een strakke schuiver passeren: 0- 2. De thuisclub bleef in het straf schopgebied komen zonder ei genlijk gevaarlijk te worden. Een knappe vrije trap van Robbie de Vette werd door de keeper tot hoekschop verwerkt. Uit de cor ner ontstond een scrimmage voor het doel waaruit opnieuw een hoekschop werd verkregen. Daar uit kon Erik de Jong inschieten, maar opnieuw stond de keeper op zijn post. De derde comer op rij leverde niets op. Door een snelle spelhervatting kon BW'31 gevaar lijk worden aan de andere kant. Een goede een-twee combinatie bracht een van de spitsen in een goede schietpositie, maar die schoot de bal voor langs. Achterveld bleef proberen met hoge voorzetten in het strafschop- zeven of acht kunnen wisselen". Achterveld geloofde niet meer in een mirakel. In de tweede helft liet BW'31 de teugels iets vieren, waardoor Rob bie de Vette de mogelijkheid kreeg om tegen te scoren: 1-4. Maar de bezoekers hielden de za ken toch wel goed in de gaten. Bij een van de uitvallen werd een van de aanvallers in het strafschopge bied onderuit gehaald. De straf schop werd in eerste instantie ge stopt door Gerard van de Bedem, maar bij het volgende schot was hij kansloos: 1-5. INSTELLING De instelling van Achterveld bleef zeer positief en dwong toch ook wel bewondering af. Want on danks de wanhopige achterstand bleef de thuisclub het proberen, zonder echter een vuist te kunnen maken. De twee doelpunten van Klaas van de Heuvel gaf niemand de illusie dat de achterstand nog ingehaald zou kunnen worden. Voor de Achtervelders ziet het er nu somber uit. Zelfs de altijd opti mistische trainer Cor Hoogland moest toegeven dat het nu wc heel moeilijk wordt. „Ik moet j heel eerlijk zeggen, dat nu wel gc beurd is." Maar Cor Hoogland zo Cor Hoogland niet zijn als hij toe nog niet een streepje licht zo zien. „We zullen er voor blijve knokken, want er zijn wel gekker dingen in de voetballerij gc beurd." Zondag 2 april speelt Achterveh in Lelystad tegen Zuiderzeevc gels Alleen bij winst kan Achtei veld een wonder verrichten. Robbie de Vette op zoek naar het vijandelijke doel. Klaas van de Heuvel staat klaar om hand- en spandiensten te verlenen. ItoOVtEty» WOUTI *.s gebied de verdediging in moei lijkheden te brengen. In Peter Rui tenbeek had de thuisclub een uit stekende gangmaker. Robbie de Vette en Erik de Jong kregen mo gelijkheden maar door een veel heid aan verdedigers konden zij met tot schieten komen. In de der tigste minuut profiteerde de be zoekers opnieuw bij een uitval van de geboden ruimte. Ze konden met de bal langdurig combineren waarna de spits net karwei af mocht maken en zijn tweede doel punt kon scoren: 0-3. Daarna volgde opnieuw een vrije trap van Robbie de Vette die niet meer dan een hoekschop opleverde. De druk op het doel van BW'31 bleef wel aanwzig maar er werden geen openingen gemaakt. Vlak voor de rust kwam de verde diging van de gastheren opnieuw in demoeilijkheden. He Burgstede probeerde de zaak te corrigeren door terug te spelen, maar hij deed dit veel te zacht. De bal werd onderschept en langs Gerard van de Bedem geschoven: 0-4. Achterveld ging met een ho peloze achterstand rusten Trainer Cor Hoogland stond machteloos. Hij verving Kees Voorburg en Peter Middelaar voor André Voorburg en Gerard van

Leusder Krant | 1989 | | pagina 11