Hotel in De Horst Wethouder Vroon blijft bij standpunt^ over subsidiëring kinderdagverblijf „Fietsers verhogen de levendigheid op 't Erf' Brief voor 16 en 17-jarige meisjes Bang&Olufsen i leusKlen krawt Gemeente heeft twee potentiële exploitanten Inrichting plein onderwerp van discussie PCOB over de Islam Paspoort aanvragen Ooit kiest u voor mooist Verzoek tot verdubbeling gemeentelijke bijdrage afgewezen Paashaas WOENSDAG 22 MAART 1989 Overzicht van de stand van de provincie Utrecht op de beurs voor bedrijvenwerving in Utrecht. De gemeente Leusden had vorige week op deze stand een eigen hoek, waar wethouder Joost de Jongh met zijn ambtemiren met name het nieuwe bedrijventerrein De Horst presenteerden. Donderdag werd bekend dat op de hjst van gegadigden, die in Utrecht werd bijgehouden, ook twee hotelexpoitanten hadden ingetekend. (Foto: Jan Verhoeff Leusden). LEUSDEN - Sinds een week heeft de gemeente een lijst aange legd van gegadigden voor het kopen van een kavel in het eerst volgende te realiseren bedrijvenpark in Leusden, de Horst. In middels staan er ongeveer vijftien gegadigden op de lijst. Daar bij zijn twee gegadigden voor de bouw van een hotel. Daar is wethouder Joos de Jongh blij mee. ,,Een hotel is één van de voorzieningen waar Leusden grote behoefte aan heeft. Bijvoor beeld omdat steeds meer bedrijven hun eigen opleidingen voor medewerkers organiseren. Deze mensen moeten in Leusden kunnen overnachten. Het hotel zou moeten komen te staan parallel aan de rijksweg in de buurt van de aansluiting. Naast het hotel heeft men bi] de ge meente Leusden een benzine pompstation gedacht. In het hotel zou vergader-conferentieruimte in een "redelijke restaurant" onder gebracht moeten zijn „We den ken aan een hotel in de midden klasse. met zestig tot zeventig bedden" zei wethouder Joost de Jongh na afloop van de ECW com missievergadering afgelopen donderdag. De vader van de gedachte heeft inmiddels geleid tot een soort driedimensionale tekening, waarop een wit hotel met zes ver diepingen staat. ..Puur fantasie", geeft de wethouder toe. De teke ning lung als blikvanger vorige week op de tentoonstelling in Utrecht, waarop de gemeente Leusden haar nieuwe bedrijven park in de aanbieding had. ,,De tekening gaf slecht een indruk van dat. wat wij op het bedrijvenpark willen hebben. Mooie, milieu vriendelijke bedrijven. In de bui tenste ring de meest forse bedrij ven van 900 tot 1500 m2. die vol doende werkgelegenheid bie den". De gemeente verwacht de eerste grondverkopen te kunnen realise ren m de tweede helft van het vol gende jaar. Dat zou kunnen bete kenen dat de eerste gebouwen bedrijfsklaar zijn bij de oplevering van de aansluiting van de rijksweg A28 Wethouder Joost de Jongh benadrukte dat dit streven niet zal leiden tot een verkoop van grond "tout pris" - „We zullen zorgvul dig en voorzichtig blijven hande len", beloofde hij. - LEUSDEN - Wethouder Joost de Jongh, voorzitter van de com missie Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werk gelegenheid, is een groot voorstander van het markeren van de fietsroute op 't Erf. Het gegeven dat er een fietsroute op 't Erf was, verbaasde de commissieleden al ten zeerste, voor een duidelijk aangeven van de fietsroute voelde slechts een min derheid. LEUSDEN - De Protestants Christelijke Ouderenbond (PCOB) houdt woensdag 22 maart een bij eenkomst over de Islam. Dom Slomp, die veel contacten h moslims, zal het thema 'Is de I5 wel zo tolerant?' inleiden. De bijeenkomst, die om 2 begint, wordt gehouden in veJ gingstehuis het Hamersveld or Albert Buininggaarde. Iedere J langstellende is van harte De fietsroute kwam ter sprake toen donderdagavond in de com missie ECW de inrichting van 't Erf op de agenda stond. Iedereen was het er over eens dat het Erf nu een doods, koud plein is. Wet houder Joost de Jongh deed een voorstel waarin hij duidelijk maakte dat de inrichting van 't Erf niet los gezien mag worden van het revitaliseren van het huidig winkelcentrum en de realisatie van H2. Daarmee bedoelde hij de opknapbeurt van de Hamershof en de nieuwbouw. Ton Voortman sprak zich uit voor een scheiding van verkeersbewegingen, het geen gerealiseerd zou moeten worden door een duidelijk van el kaar te onderscheiden fiets- en wandelroute. Roef Blaauw van Leusden '85 zag de fietsers het liefst helemaal ver dwijnen, net als een aantal verte genwoordigers namens midden stand en de Kamer van Koophan del. Wethouder Joost de Jongh vond de commotie over de fietsers op 't Erf behoorlijk overdreven. „We praten niet over een zee van kris kras fietsend mensen. Zo is het nu ook met en waarom zou het straks wel zo zijn? Een paar fietsers ver hogen de levendigheid van het plein." „Ik geef toe dat de politie hier niet vrolijk van wordt, maar als iemand eens buiten die route fietst, is dat toch ook niet erg. Fietsers op 't Erf zijn er nu eenmaal. Als je het ge geven kanaliseert kun je het beter in de hand houden. We moeten het fietsen tenslotte stimuleren. Fietsen is gezond." Een betoog waarmee Roef Blaauw L'85 geen genoegen mee kon nemen. Hij noemde de mening van de voor zitter van deze commissie: „Het meest zwakke verhaal ooit door u afgestoken." Ep Oostra D66 rekende voor dat wanneer 70% zich aan een fiets- verbod houdt, en 30% niet, twee derde van de fietsers was terugge drongen. Ton Voortman WD krabbelde in tweede instantie wat terug, en be nadrukte de noodzaak van fiet- senstalplaatsen aan de rand van 't Erf. „Langer lopen naar een rek is minder aantrekkelijk". Daarop volgde een voorstel tot het inrich ten van een fietsenstalling voor het gemeentehuis. Wethouder Joost de Jongh haakte daarop in met de mededeling dat de bewaking een mooie taak zou kunnen zijn voor een boventallige ambtenaar. Waarop hij meer serieus liet we ten een fietsenstalling voor het ge meentehuis niet acceptabel te vin den, onder andere uit esthetisch oogpunt. Alleen de WD kon met de fietsroute instemmen. PvdA vertegenwoordigd door Jan Ja cobs, liet zich tijdens deze verga dering nauwelijks horen. De rest van de commissieleden waren te gen, op de afgevaardigde van de Kamer van Koophandel na die overigens met het idee kwam een overdekte wandelroute aan te leg gen door middel van lichtkoepels op paaltjes. KIOSK Op 't Erf moet volgens het voorstel van de gemeente een kiosk ko men. Daarbij denkt de wethouder aan een soort tearoom, waann met-alcoholische drankjes wor den geschonken en gebakjes zijn te eten, een krantje is te krijgen en Manus Boersen (CDA)...„Doel groep te weinig bereikt"... misschien ook WV-informatie te halen is. Hij had alvast een leuk modelletje uitgezocht. De com missieleden waren het met hem eens dat een kiosk 't Erf zou kun nen verlevendigen. Mits aan de 'bezonning' gedacht werd, waar mee Jan Jacobs aangaf dat de eventuele kiosk beter aan de an dere kant van het plein dan waar hij op de tekening gesitueerd stond, geplaatst kon worden Bo vendien voelden veel commissie- ledn voor een verwarmd terras, 'met zitjes voor het buitengebeu- ren'. De 'verkeersbewegingen' rond 't Erf zijn volgens een aantal com missieleden te groot. Met name Henk Ossendrijver (CDA) vroeg aandacht voor het weren van bromfietsen, het parkeren van trouwstoeten en gehandicapten. De wethouder kon daarvoor geen kant-en-klare oplossingen bieden. LEUSDEN - Per 1 april aanstaande verhoogt de gemeente de taneven voor de aanvraag van een paspoort of een toeristenkaart. Zo gaat een paspoort voor personen ouder dan 16 jaar na 1 apnl fl. 82,50 kosten (was: fl. 70,50). Personen tot 16 jaar betalen na 1 april fl. 55,15 en dat is fl. 12,65 meer dan nu het geval is. De toeristenkaarten gaan voor die categoneèn respectievelijk fl. 42,40 en fl. 31,65 kosten. Dat was fl. 30,75 en fl. 20,-. Tot 1 april zijn de reisdocumen ten nog voor de oude prijs verkrijg baar. Voor meer informatie kunnen belangstellenden zich wenden tot de fdeling Burgerzaken op het ge meentehuis, telefoon: 961611. De afdeling is dagelijks te bereiken van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de koopavond (vrijdag) van 19.00 uur tot 20.00 uur. LEUSDEN - De twee Leusdense wethouders die belast zijn met emancipatiezaken, Corri Ver duin en Evelien Blom, hebben naar alle meisjes die dit jaar 16 of 17 jaar worden een brief geschre ven. De aanleiding is de zoge naamde '1990-maatreger. Vanaf 1990 worden jongeren van 18 jaar en ouder geacht zelfstandig voor zichzelf te kunnen zorgen. Een van de consequenties is dat wen niet meer automatisch kent dat partners een gezi slag krijgen als zij een uitk( gemeten. Beiden zullen m< solliciteren of een opleiding ten volgen. De Vrouwenraad niseert over dit onderwerp eenj eenkomst op donderdag om 20.00 uur in de kelder vanj gemeentehuis. V (advertentie) 3 jaar garantie Bang&Olufsen introduceert de 'Hi-Fi' telefoon De Beocom is een kombinatie van elegantie en lunktionaliteit. De hoorn weegt minder dan de helft van een 'gewone' hoorn Het geluid is uiteraard van BSO kwaliteit Grote, vingervnendelijKe toetsen Verenigbaar in 6 kleuren: rood, wit, blauw, geel, groen of zwart. De prijs bedraagt inkt. btw 265,- Goedgekeurd doof mirwtene van verteer en waterstaat Studio Rotol LEUSDEN Hamersveldseweg 6a, Tel. 033-943381 HARDERWIJK Passage Stadsdennen. Tel 03410 14554 iACl ▼an 'tre LEUSDEN - Eigen schuld, dikke bult, bleek de opvatting van de wethouder van financien Bram Vroon te zijn, ten aanzien van noodkreet van het bestuur van het kinderdagverblijf. In een brief gedateerd 15 april 1988 had het bestuur van de Stichting Leusdense Kinderopvang laten weten onmogelijk uit te kunnen komen met het ontvangen subsidiebedrag van 36.000,-. Men wil drie plaats van twee leidsters op vijftien kinderen en deze leidsters betalen volgens de CAO Welzijn. De gemeente Leusden vindt vooralsnog, tegen de landelijke richt lijnen in, dat twee leidsters op vijftien kinderen tussen de 0 en 4 jaar moet kunnen en acht de CAO-welzijn niet van toepassing. Vonge week dinsdag vonden de leden van de commissie Welzijn vooral dit laatste standpunt van de gemeente onterecht. Bij goed werkgeverschap hoort men zich te houden aan een CAO en het is ze ker met aan een college om daar van af te wijken was de commissie in meerderheid van mening. Het zelfde vonden de leden van de commissie Financiëel Beleid en Be heer. Voorzitter van deze commis sie, wethouder van financiën Bram Vroon (CDA) was van mening dat het bestuur van de Stichting Leus dense Kinderopvang, zelf mocht weten of ze volgens de CAO bepa lingen wilde betalen, maar dat de gemeente daar niet extra voor moest gaan subsidiëren. Immers, het bestuur van het kinderdagver blijf had twee jaar geleden bij de onderhandelingen over het subsi dieverzoek de CAO betaling met gevraagd. „Hadden ze er toen maar aan moeten denken," aldus Vroon. Hij was niet zonder meer bereid ervaringsfeiten om te zetten in een verdubbeling van de subsi die. Tot ongenoegen van de com missieleden, met name van Roef Blaauw, wenste hij uiteindelijk slechts toe te zeggen, dat opnieuw gepraat zal worden met het bestuur van het kinderdagverblijf, hetgeen moet leiden tot een meuw voorstel. Of dit nieuwe voorstel meer subsi die zal betekenen, waarmee aan de CAO verplichtingen kan worden voldaan, wenste hij niet toe te zeg gen. NOTITIE Wethouder Bram Vroon begon de bespreking van de notitie over het kinderdagverblijf zoals dat door het college van Leusden aan de raad is voorgelegd, met een budget, daarmee dient gedraaid te worden, met meer. Zo is het in 1986-1987 afgesproken. Met dit be drag heeft het bestuur van de stichting toen ingestemd", sprak hij ferm. Volgens hem is het bestuur daar nadrukkelijk van op de hoog te gebracht. Hij verwees hierbij naar een brief gedateerd 29-01- 1988, een paar dagen voor de ope ning dus. Drie maanden na de ope ning had de ervanng van de prak tijk het bestuur van het kinderdag verblijf al geleerd dat het niet uit kon komen. Na de verstuurde noodkreet volgden gesprekken met de ambtenaren van de afdeling Welzijn en wethouder Evelien Blom. Nadat deze gesprekken eind mei werden afgerond met een con cept-notitie, waann iedereen zich kon vinden, volgde een lange stilte. Eind december wilde de voorzitter van de Stichting weten hoe het met de notitie stond. Tijdens een be stuursvergadering 's avonds werd de betreffende ambtenaar gebeld en kreeg men te horen dat aan een nieuwe versie van de notitie ge werkt werd. Dit telefoongesprek voerde Vroon tijdens de commis sievergadering van maandag avond aan, als bewijs dat het be stuur van de stichting Leusdense Kinderopvang voortdurend op de hoogte is gehouden van de ontwik kelingen. Kortom hij zag in eerste instantie geen enkele aanleiding om van het in de gemeentelijke notitie verwoorde standpunt af te wijken. NOODKREET Ep Oostra (D66) wees de wet houder op het feit dat de betreffen de commissie Welzijn en Financiën niet van de noodkreet van het kin- gebracht. De commissieleden kre gen de betreffende brief van april 1988 als bijlage bij de stukken van de vergadering van de Welzijns- commissie vonge week donder dag 8 maart en maandagavond 13 maart. Bijna elf maanden later. Hij had ovengens wel een ge deeltelijke oplossing voor de finan ciële tekorten bij het kinderdag verblijf. Hij was net als de andere commissie leden van mening dat volgens de CAO verplichting be taald diende te worden, maar een verhoging van de ouderbijdrage zou daarbij kunnen helpen. „Men sen die de lusten van de kinderen en de baten van de inkomsten ont vangen, dienden de lasten te dra gen". Waarbij het kernpunt van zijn voorstel was „Mensen die het zelf kunnen betalen moet de gemeente niet subsidiëren". Mensen met ho ger inkomens konden dan slechts profiteren van de basisvoorzienin gen die door de gemeente zijn in gericht en betalen voor het verblijf van hun kind het volle bedrag. Of hij zich hierbij realiseerde dat dit zou betekenen dat ouders 11.000 - per jaar zouden moeten betalen voor het verblijf van een kind, kwam niet ter sprake. Nu be talen ouders met een gezamenlijk boven modaal inkomen de helft, en subsidieert de gemeente de ande re helft. Bovendien wees Ep Oo stra op de informatie van het be stuur, waaruit bleek dat een ver groting van het speeloppervlak geen oplossing zou zijn voor het te plaatsen kinderaantal. Immers de wens dne begeleiders op vijftien kinderen veranderde niet door de voorgestelde verbouwing. Dan kan die verbouwing ook wel achterwe ge gelaten worden. Een suggestie die de voorzitter onmiddellijk m zijn conclusies opnam. VERMOEDEN Ineke Jansen van de PvdA stelde vast dat m tegenstelling tot de be wering van de wethouder, men nu geconfronteerd werd met hetgeen men allang vreesde en vermoedde. Zij wees de wethouders op de be dragen die in de omliggende ge meentes aan subsidies voor kin derdagverblijven wordt uitgege ven. Wethouder Bram Vroon ant- woordde mets van de door het be stuur van het kinderdagverblijf ge geven cijfers te geloven. „Ik wijs er op dat het kinderdagverblijf in Leusden één van onze duurste in stellingen is. Zelfs bij de muziek school ontvangt men minder subsi die per kind". Hij ging daarbij ver der met in op het feit dat de hoge investering in het kinderdagver blijf slechts gedeeltelijk aan het kinderdagverblijf besteed is. Im mers het door de gemeente aange kochte huis, is eigendom van de gemeente. Het kinderdagverblijf betaalt duizend gulden huur per maand. Het is theoretisch mogelijk dat de gemeente het kinderdag verblijf de huur opzegt. De eerste verbouwingskosten, waarnaar de wethouder verwees, zijn te be schouwen als de verplichting van een huiseigenaar om een huis voor de verhuur in goede staat te bren gen. Voor het geschikt maken van het huis tot kinderdagverblijf werd slechts 18.000,- gevoteerd, waar mee vloerbedekking, tweede hands bedjes, tweedehands koel kast, tweedehands wasmachine en speelgoed kon worden aange schaft. Aldus het weerwoord van vice-voorzitter Harry Kleintjens na de vergadering. Tijdens de vergadering van de commissie Financieel Beleid en Be heer werd bovendien niet duidelijk of de commissieleden en de wet houder zich raliseren dat met „Kindplaats", met één kind is be doeld. In het totaal worden ruim twintig kinderen hele en halve da gen in het kinderverblijf opgevan gen. GEGEVENS Alle raadsleden gingen tijdens de commissievergadering in op de gegevens zoals deze bleken uit de brief van april 1988. Deze brief, toen bedoeld als extra subsidiever zoek voor 1988, werd daarmee in deze vergadering gebruikt als in formatiebron voor de subsidie aanvraag voor 1989 waar de notitie van de gemeente over gaat. In april 1988 bleek tweederde van de ou ders met een kind op het kinder dagverblijf in de hogere inkomens categorieën te vallen, een derde viel daaronder. Dit in tegenstelling tot het uitgangspunt, zoals gefor muleerd voor de start van het kin derdagverblijf, waarbij uitgegaan werd van en fifty-fifty verhouding. De verhouding van april 1988 bete kende relatief meer inkomsten dan verwacht. Gezien de blinde plaat sing die het bestuur van het kinder dagverblijf hanteert, betekende dit een meevaller (Blinde plaatsing betekent dat een kind eerst wordt geplaatst en pas daarna worden inkomensgegevens opgevraagd en de verblijfkosten bepaald) Ma llus Boersen (CDA) had echter op dit punt een opvallend ander stand punt. Een persoonlijk standpunt want net zoals de WD fractie had hij met met zijn partijgenoten voor af overlegd. Waardoor het andere geluid van zijn fractiegenote Wil van der Kar, zoals werd gehoord tijdens de commissievergadering Welzijn vonge week, misschien te verklaren is Marius Boersen leek het bestuur van het kinderdagver blijf te verwijten zich niet aan het uitgangspunt gehouden te hebben. „Er zitten te weinig kinderen uit de doelgroep op het kinderdagver blijf. De inkomsten zin bijgevolg hoger dan bij de opzet was voor zien. Dus had men beter moeten uitkomen met het budget. Het hele probleem wordt veroorzaakt door dat het bestuur haar medewerkers wil gaan betalen volgens de CAO bepalingen. Daar hadden ze bij de opzet niet aan gedacht dat is te be treuren. Het niet toepasbaar ver klaren door de gemeente kan niet, maar wel toepasbaar verklaren mag niet betekenen dat de ge meente bij moet betalen". PARTICULIER In tweede instantie gooide hij hier nog een opvallend schepje bo venop; „We moeten met vergeten dat het kinderdagverblijf voorkomt uit het particulier initiatief dat niet gesubsidieerd werd. Zo zie je maar wat je je op je hals haalt als je als gemeente dit soort organisaties naar je toe trekt. Particulier initia tief is voor de gemeente veel goed koper". In tweede instantie bena drukte hij geen moeite te hebben met meer subsidie wanneer meer kinderen uit de aanvankelijke doelgroep gebruik zouden kunnen maken. Met name Roef Blaauw namens Leusden '85 wees Mannus Boersen Wethouder Bram Vroon...„Hadden ze er toen maar aan moeten den ken"... erop dat wanneer de gemeente ging verwijzen en steunen op het gastouderschap en andere vormen van ongecontroleerde kinderop vang, dat de gemeente daarmee beunhazenj zou ondersteunen. Waarbij het al dan niet aanwezig zijn van deskundigheid of passen de voorzieningen helemaal buiten beeld blijven. Aan de gekwalifi ceerde opvang hechtte hij waar den. Een subsidie waarmee het be stuur van het kinderdagverblijf in staat gesteld wordt de CAO bepa lingen te volgen achtte hij princi pieel en praktisch. „Als gemeente moet je hierover niet onnodig moeilijk doen" volgens hem. VOORTBESTAAN Ton Voortman van de WD stel de vast dat ingaan op de eisen van de gemeente ten aanzien van het kinderdagverblijf, betreffende openingsuren, aantal kinderen en CAO, zonder subsidie verhogen niet gaat. „Anders zou worden ge tornd aan het bestaan van het kin derdagverblijf'. Hij stelde voor eerst maar eens te bekijken hoe veel de ouders meer zouden kun nen bijdragen. Wanneer daar meer duidelijkheid over bestaat zou op nieuw een gesprek op gang kun nen komen over hoe de gemeente het dan nog bestaande gat zou kun nen opvullen. De CAO Welzijn met bijbehorend rechtspositie stelde zijn fractie als keiharde voorwaar de, waarvan de consequenties door de gemeente getrokken dien de te worden. Ineke Jansen PvdA stelde vervolgens vast dat de keu zes op tafel kwamen te liggen. Ze verwees daarbij naar een punt dat verderop op de agenda stond. Ze verwachtte, achteraf terecht, dat de commissieleden weinig moeite zouden hebben, waarmee de com missie accoord ging met een ver hoging van de gemeentelijke bij drage voor de aansluiting op Rijks weg A28 tot een bedrag van 8,9 miljoen gulden. „Ruim vier ton meer dan we hadden afgespro ken". De voorzitter vond haar ver gelijking niet deugen. De extra bij drage aan de aansluiting was het gevolg van overleg met de rijks- en provinciale overheid en de ge meente Amersfoort." De hem door Ineke Jansen verweten halsstarig- heid leek hij als een compliment op te vatten. „Ik ben tenslotte aange steld om het vastgestelde beleid te bewaken. Halsstangheid hoort bij mijn taak". NOODKREET De vice-voorzitter Harry Kleintjens naar zijn reactie gevraagd, uitte m de eerste plaats zijn ongerustheid. „Vorig jaar april slaakten we een noodkreet. Bijna een jaar gebeurde er niets. Nu is de gemeente met een notitie gekomen die aan alle kanten rammelde. Met als gevolg dat we terug zijn bij af. We moeten op nieuw gaan praten. Straks zijn we weer een jaar verder, terwijl het water ons aan de lippen staat. De financiële situatie is sinds vorig jaar april alleen maar erger geworden." Hij wijst er op dat commissieleden volgens hem gegevens van 1988 verwarren met de actuele situatie. Soms leken volgens hem de com missieleden te vergeten dat het om de subsidie voor 1989 gaat. Over de tekorten die m 1988 ontstaat zijn wil het bestuur geen uitsluitsel geven voor het overleg met de gemeente. De vice-voorzitter van het bestuur geeft toe dat bij de eerste voorstel len geen rekening is gehouden met de CAO bepalingen. „Men moet zich daarbij realiseren dat het be stuur bestond uit goedwillende maar onervaren mensen. Je zou je kunnen af vragen in hoeverre het een taak van de gemeente was om ons te wijzen op onze verplichtin gen als goed werkgever. Boven dien schijnt men vergeten te zijn dat ons eerste subsidieverzoek van 0 tot 72.000,- was. Op aandrang van betreffende ambtenaren en wethouder Welzijn die 72.000,- als onhaalbaar beschouwden, heb ben wij met veel moeite genoegen genomen met de helft. Te snel kun je achteraf vaststellen, maar we wa ren idealistisch en wilden vooral snel beginnen om aan te tonen dat het goed was wat we wilden. Dat het goed was heeft iedereen on derschreven. In een brief geda teerd 7 oktober 1986 en een twee de op 24 maart 1987 hebben wij onze bedenkingen geuit bij de ge meente. De eerste brief, naar aan leiding van de raadsvergadering op 28 augustus 1986 waarin vrij plotseling het besluit ziel om de gevraagde 72.000 - voor de helft te subsidiëren, omdat voor de in 1\ kinderen van ouders met ho fene inkomens zouden worden toe: er ten, schreven we al; „Het is; een nieuwe organisatie een a gelijke zaak met een exploitat kort te moeten starten. Het loc »tn dagverblijf is op deze marue: doemd te mislukken. lm: zijn we ruim twee jaar verder fl !re vrees is uitgekomen. Waarbij zich dient te realiseren dat b opvang van kinderen tussen i en 4 jaar de bezetting voortdi verandert. De vergelijking me toen de kinderopvang in de 5 zenwijk geregeld werd, mank. Immers o.a. de huisves kosten werden toen niet doorl kend." „Wat bovendien in de hel! cussie zowel in de commissie zijn als de commissie Frnan beleid werd onderbelicht, een aantal mensen emancip sche redenen van het kunde: verblijf gebruik maken. Ze ho na het betalen van hun ouderb ge bijvoorbeeld maar 50,- per week over van de verd.! van hun kleine job als tweeve ner. Hun ontplooiing vinde echter belangrijk dan de ver ste. Nu al moeten ouders vee hebben voor het plaatsen vs kind m ons dagverblijf. Het ho aanbod uit de hogere inkce groepen is waarschijnlijk he volg van de samenstelling v; Leusdense bevolking. Des a!i temin hebben de ouders nua! weten falikant tegen een verb van de ouderbijdragen te a" „Al met al zitten we met de den in het haar. Het bestuurt zich serieus af of zij het make: schulden nog kan accepten 1990 stelt de regering kina vang als landelijke basisW rung en heeft daar 200 rruljoe: over. In Leusden zijn we ter af, aldus het bestuur van het fe dagverblijf in haar commetf LEUSDEN - Ook dit jaai Paashaas Leusden niet lint liggen. Op zaterdag 25 mal den, onder auspiciën vaiiT hof, paaseieren verstopt Lockhorsterbos. Kinderen jaar kunnen aan de zoekacfc nemen. De deelnemers vert die dag om 10.30 uur by 1 bouw van De Blijhof aan de nalaan 2. Na afloop, 0^ 12.00 uur, is er voor de de£ een glaasje fris. Belangd kunnen voor meer inforn* recht bij Louise Rijnders, 946386.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 6