O* O* Ichoolvoetbaltoernooi een zonnig festijn lotte afwerking ichoolschaakfinales looi de zeventiende maal een succes Uitslagen, standen en programma's 1' ïi- he* IX f i..* s moedigen hun kinderen aan. tSDEN - Op het Burgemeester Buiningsportpark heeft lopen woensdag al weer voor de zeventiende maal het schoolvoetbaltournooi plaatsgevonden. Ook deze keer is dag weer grandioos verlopen. Door een perfecte organisa- en het prachtige, zonnige weer kan deze dag uitlopen tot een voor alle deelnemers en bezoekers. „Wat een prachtige gis het geweest", zegt Harmen Siezen, van het NOS-Journaal, loop bij de prijsuitreiking. Hij vraagt nog een applausje de weermannen, die, volgens hem, daarvoor hadden ge- I. het mooie weer zorgt er wel voor dat veel mensen komen jn. Bij de prijsuitreiking staat de tribune van Roda'46 hele- vol. I hele dag hangt er een gewei- Langs de lijn ontstaat meer ontstel- 1 sfeer op het Burgemeester tenis dan in het veld. Het jongetje hgpark, zowel binnen als bui- moet bijna huilen en kijkt bedrem- jihet veld. De spelers en speel- meld zijn vriendjes aan. Die kunnen I streden fanatiek om de winst, er gelukkig om lachen en het spel Ijongetje van ongeveer acht gaat gewoon verder, ichiet de bal in zijn eigen doel. STRAFSCHOPPEN Wat is erger bij het voetballen dan dat een wedstrijd beslist moet worden door het nemen van straf schoppen? Misschien wel het sta ken ervan. Stelt u zich voor: je bent een jaar of acht en je bent keeper van je schoolelftal. Je voorhoede heeft er niet eén gemaakt en jij hebt er ook niet één doorgelaten. Dan komen er penalty's en je klasge nootjes vestigen alle hoop op jou. Iedereen kijkt naar je en plots staan honderd jongens en meisjes, ou ders en meesters rond je doel. Hoe zou u zich voelen? Bij strafschoppen staan teleur v - - stelling en blijdschap, vreugde en verdnet heel dicht bij elkaar. KORTE BROEK Aan de kleding van de spelers en speelsters is door de scholen zeer veel aandacht besteed. Vele elftallen zijn voorzien van schools- hirts met opdruk van de school op de borst. Andere hebben waar schijnlijk shirts van de voetbalclub geleend. Want de meeste teams hebben allemaal dezelfde kleur shirts en broekjes aan. De sokken daarentegen "^rmen een bonte verzameling van allerlei kleuters. Aan het begin van het tournooi, om half negen 's ochtends, wordt er nog even getwijfeld tussen een lan ge of een korte broek. Het is om die tijd nogal koud. De meeste meisje selftallen spelen daarom met lange broek en de hele echte stoere jon gens hebben natuurlijk een korte broek aan. Eén meisjeselftal draagt bontgekleurde korte broeken en lijkt geen last van de koude te heb ben. In de loop van de dag kan de lange broek wel uitgedaan wor den, want de zon blijft schijnen. LANGE DAG Voor velen wordt het een lange dag en vooral voor degenen die halve finale-wedstrijden en finales moeten spelen. Dat daarbij de ver moeidheid toeslaat, is niet zo ver wonderlijk. Op het emd zijn de zere voeten talrijk, maar de mensen van de EHBO staan de hele dag paraat. Ook voor die meisjes met te grote voetbalschoenen en zere voeten. Voor de dames en heren scheidsrechters komt ook aan de lange dag weer een einde en zij kunnen terugzien op zeer goed ge lopen dag. Nog steeds is het zo dat zonder een scheidsrechter geen wedstrijd mogelijk is. De compli menten zijn dan ook zeker op zijn plaats voor de achttien scheids rechters. vorm van beren, apen en andere dieren. In menig doel hangt tijdens de wedstrijd dan ook een beest. Vader vraagt aan zijn zoontje, met wie hij samen naar een wedstnjd zit te kijken, of een van de elftallen Pallet is. Waarop het jochie spon- tan antwoordt: „Nee pap, die kun nen alleen maar ballet". Hebben voetbal en ballet dan toch iets met elkaar te maken. Ze zouden beide m ieder geval een vorm van licha- hebben allen geen speciale bin ding met het basisonderwijs en or ganiseren het dan ook buiten de basisscholen om. Ze hebben na tuurlijk wel de medewerking nodig van al die scholen. „We krijgen een beetje subsidie van de gemeente, de rest van de kosten moeten via sponsering bij een gebracht worden", zegt het or ganisatiecomité. De kosten de moeten worden gemaakt, betreft Voor iedere deelnemer is er een mooie sleutelhanger en een vaantje met de opdruk schoolvoetbal 1989. Ook het programmaboekje ziet er voortreffelijk uit. Veel aandacht is besteed aan de opmaak, waar door de mensen een zeer over zichtelijk boekje in handen krijgen. De mogelijkheid om in voorge drukte staatjes de uitslagen bij te houden is bijzonder handig Er wordt dan ook veel gebruik van gemaakt. UITSLAGEN De winnaars van het zeventiende schoolvoetbaltournooi zijn bekend geworden nadag 76 elftallen in to taal 175 wedstrijden hadden ge speeld. Kijken naar de uitslagen. Zitten we in de finale... jacht op de bal is ingezet. SPANDOEKEN De bekende meezinger van vo rig jaar zomer doen het nog uitste kend. „Wij houden van de Hobbit" of de naam van een andere school. „We are the champions" was ook nog menige school bekend en na tuurlijk het uit te treure gezongen OLE, OLE, OLE. Enkele scholen hebben zelfs spandoeken gemaakt. Vooral De Bongerd is ruim vertegenwoor digd. De leukste zijn „De Bongerd doet het met 4x11, kijk maar zelf' en „Bongerd wij staan hier". Wat dacht u van deze „Wi, wa, worst, winnen met Groenhorst". Een van de ouders heeft alleen een doek „Hup Holm" bij zich. Ouders die in grote getalen aanwezig zijn, waar door het een kleine familiedag wordt. Natuurlijk heeft ook menig elftal zijn eigen mascotte in de melijke opvoeding kunnen zijn: de gymnastiek van het onderwijs. „PUNTER" Met een ferme trap met de punt van haar schoen opent Corri Ver duin, wethouder van Onderwijs, het schoolvoetbaltournooi 1989. In haar voorwoord van het program maboekje schrijft zij dat ze nog nooit heeft gevoetbald. .Jullie moeten maar niet lachen als het niet zo gaat, excuseert de wethou der zich. Wethouder Verduin is dan ook heel erg blij dat dit jaar zoveel meisjes hebben meege speeld, want m haar tijd voetbalden meisjes niet. Voor de „punter" krijgt ze een prachtige bos bloe men. VOORBEREIDING Al weer voor de zeventiende maal organiseert het organisatie comité het voetbaltoumooi voor alle basisscholen uit Achterveld en Leusden. „We zijn al in november vorig jaar begonnen en hebben er dus zo'n vijf maanden voorberei ding opzitten, aldus Leo Gruben, een van de organisatoren. Het co mité bestaat verder uit Rita van de Biggelaar, Koen Bijkerk, Mieke Eerden, Jan en Constance Lohuis, Ton van de Broek en Erik Etten. Zii vooral het voorzien van 1150 jon gens en meisjes van wat dnnken, even zoveel aandenkens en vaan tjes en de aanschaf van de prachti ge bekers. De organisatoren zijn er ook dit jaar weer mgeslaagd leuke prijzen ter beschikking te stellen. Groep A, jongens van 7 en 8 jaar: 1. 't Ronde 2. Holm 3. Hobbit 4. St. Jozef Groep B, jongens van 9 en 10 jaar: 1. Vallei 1 2. Heerd 3 3. Groenhorst 1 4. Gereformeerde Basis Groep C, jongens van 11-13 jaar: 1. Ger. basis 2. Groenhorst 3. Hobbit 1 4. 't Ronde Groep D, meisjes van 9 en 10 jaar: 1. Ger. Basis 2. Hobbit 3. St. Jozef Groep E, meisjes van 11-13 jaar: 1. Hobbit 2. Klimrakker 3. St. Jozef 1 4. Holm SPORTIEF Verder zijn er nog een aantal extra prijzen. De „dichtspijker- pnjs", voor de meest gepasseerde keeper, gaat naar het team van Pallet in groep B. Zij winnen daar door voor hun school planken om mee te timmeren. De jongens van Vallei 1 in groep B krijgen allemaal een vrijkaartje voor het zwembad omdat hun verdediging „water dicht" blijkt te zijn. Elk team kan van de scheidsrechters punten krij gen voor de sportiviteitsprijs. Uit eindelijk blijkt Vallei2 uit groep B het sportiefst te hebben gespeeld. Maar de grote winnaar is de school Kinderland, waarvan alle elftallen tezamen het sportiefst zijn geweest. Daarmee beweren de scheids rechters niet dat de rest niet zo sportief heeft gespeeld. Dat is na tuurlijk met waar. TEVREDEN Het schoolvoetbaltournooi kan als zeer geslaagd worden be schouwd. Het comité is zeer te spreken over het beschikbaarstel len van hun accommodaties door de voetbal-, tennis- en korfbalver eniging. De organisatie is in goede handen, die alleen bij de prijsuitrei king enige tegenslag heeft door het defect raken van de geluidsinstal latie. Maar de prijzen, de vaantjes en de sleutelhangers zijn bij de deelnemers terecht gekomen. De vermoeide, maar tevreden, organi satoren kijken na afloop alweer mt naar volgend jaar. Voetbal is niet alleen meer voor jongens. Volgens wethouder Com Verduin deden erin haar tijd geen meisjes mee. ISDEN - Voor de finales van schoolschaakfestijn moest keer worden uitgeweken de Korfzaal. Om 2 uur was iedereen present en kon leider J. Boemaars het fes- Jpenen en even later stortten ^elnemertjes zich in de strijd, irerd door de meesten be- lijk vlug gespeeld en slechts snkele keer moest een staar- 'an een partij met de klok r_^en afgewerkt. berekening en indeling werd de collega-jeugdleiders, Pie kte Jager en Ronald Staal, in een ezien verzorgd en zo verliep v'ot, om half vijf was bijna reen uitgespeeld. Toen moest even gewacht worden op itschnjven van de diploma's, zuster Margaretha Chamu- jSmet vaardige hand en onder ^belangstelling verzorgd. Van re groep ontving de winnaar standaard en de vijf besten een ïma, slagen: pep 8: Hier ontbraken twee ach» 2onc*er Welding; de ovenge zaten elkaar geducht in de n en niemand zag kans onge- f?er ,e blijven. ter Fonteijn 3 pnt. wp. 10 Vz; 2. red Hanszens 3 pnt. wp. 9; 3. Meylof 2Vz pnt. wp. 7,/2; 4. jTJ1 Mankveld 2Vz pnt. wp. 6; 5. fanse/fi/Charig 2 pnt6' Jermam H! o Pnt7. Robin de Hart 1 Vz Marcel Haaksma 0 pnt. vroep 7: Hier waren 12 deelne mers wegens het grote aantal m de voorronden (40). De nr. 11, Marc Vemps, had twee jaar geleden de beker meegenomen, maar was vo rig jaar niet eens tot de finale door gedrongen. Vandaag bewees hij, dat dét een vergissing was geweest en ondanks de aanwezigheid van enkele sterke club-spelers wist hij toch alle vier zijn partijen te winnen en weer de beker mee te nemen. 1. Mare Vemps 4 pnt.; 2. Kazem Abbasalean 3 6^2; 3. Boudewijn v. Wijk 3 4'/2; 4. Vincent Brandsen 2 4; 5. Lodewijk de Graauw 2 3V2; 6. Vincent Braaf 2 3; 8. Sander Seton 2 2; 7. Ramin Vafadari 2 3; 9. Mare Elffers IV2; 10. Arjan Sakkers 1; 11 Ronald Besseling 1; 12. Thijs Bok- kers Vz. Groep 6: Hier draaide alles om de titanenstrijd tussen de toppers, Jon en Joost. Het werd ook een spannende en goede partij, waarbij Jon tenslotte aan het langste eind trok. Daarnaast gaven ook Dave en Frank hen goed partij. 1. Jon Shatat 4; 2. Joost Schaffner 3; 3. Dave Boersen 2 10; 4. Frank v. Oe- velen 2 9; 5. Rick v.d. Brink 2 8; 6. Dirk-Jan Koch 2 6; 7. Tony Kessen V/2; 8. Gert-Jan Boersen Wz] 9, Wessel v. Dijk 1; 10. Evert Broer 1. In deze groep is de laatste we ken een aantal talentjes opgedo ken, die we nog wel eens terug zullen zien. Toch wist het mannetje met de meeste (club-)ervanng ze Diep nadenken over de volgende zet. De schooljeugd achter de schaakborden tijdens het schoolschaaktoemooi m De Korf. nu nog achter zich te laten. Deze groep speelde zo snel, dat ze 5 ronden konden afwerken. 1. Daniël Elzas 5; 2. Roland de Graauw 4; 3. Ralf Meijer 3 15J/2; 4. Wouter Kok 3 12; 5. Wouter v.d. Bilt 3 12; 6. Piet er Thier 2Vz\ 7. Wilfred Nijhof 2; 8. Arno Ruarus 1 Vz\ 9. Ro gier Hengeveld 1; 10. Niels Sietse- ma 0. Groep 3/4: Hier stond het na de voorronden al wel vast, dat Jeroen van Wijk veruit de sterkste was. Dat bewees hij dan ook vanmiddag nog eens. 1. Jeroen v Wijk 4; 2. Lianne Mep- pelink 2Vz IOV2; 3. Maarten v.d. Sluis 2Vz 10Va; 4. Willem Kort 2Vz 8; 5. Misha Bunmk 2 8; 6. Joost v.d. Hengel 2 ö'/z; 7. Marcel Lases l'/2 8V2; 8. Nienke Klerk Wz V/z\ 9. Lidia Heusveld Wz 6. HOOFDKLASSE ZATERDAG WZ - SVN Boys 0-2 Veensche Boys - WJ 0-0 Veluwse Boys - SOVA 1-2 IE KLASSE A ZONDAG Stator - Zuiderzeevogels 0-0 BW - Veensche Boys 2-0 Urutas - FAK 3-1 IE KLASSE B ZONDAG HDS - WZA 2-2 Zeist - Schalling 5-0 ZATERDAG Nederhorst 1 - Roda 1 (bk) 2-1 Roda 3 - Hulshorst 2 3-2 Roda 5 - Roda 6 1-5 ZATERDAG Roda 1 - Lopik 1 14.30 Roda 2 - Eemnes 2 12.30 Rood Wit - Roda 3 16.00 Veensche Boys 4 - Roda 4 15.00 Roda 5 - Cobu Boys 3 15.00 Roda 6 - Hoevelaken 8 15.00 Roda '46 (afd. zondag) Uitslagen 27-3-89 Quick 4 - Roda '46 4 1-1 Amersf. Boys 6 - Roda'46 6 8-2 Roda '46 7 - Hoogland 10 4-1 Roda '46 (afd. zondag) 2-4-89 HDS 2 - Roda '46 2 Veensche Boys 2 - Roda '46 Roda '46 4 - Actif 3 Roda '46 5 - Veensche Boys Roda '46 6 - Sp.brg. Soest 11 K.V.V.A. 7 - Roda '46 7 Achterveld 3 - K.V.V.A. 3 Achterveld 4 - Mal. Muda 2 11.3C 3 11.3C 11.3C 4 11.30 11.3C 11.3C 3-5 3-1 Zaterdag: Achterveld (dames) - Ned. dameselftal 16.00 uur Zondag: Achterveld I vrij KVVA 2 - Achterveld 2 11.30 Achterveld 3 - Hoogl.veen 3 11.30 Achterveld 4 - Hoogl.veen 4 12.00 Achterveld 5 - A'foortse Boys 5 14.30 Achterveld 6 - NSC 3 14.30 Dames Achterveld - Saestum 10.00 Jeugd Limvio A1 - Achterveld Al 14.30 Achterveld BI - Roda'46 B3 13.00 Dinsdag 28 maart SEC A2 - Achterveld Al 18.30 Dinsdag 4 april IJsselm.vogels C3 - Achterveld Cl 13.00 Achterveld Al - SC Hoevelaken A2 18.30 Achterveld Dl - Quick Dl 10.15 Achterveld El - IJsselm.vogels E3 10.00 WZA E2 - Achterveld E2 11.15 WZ 44 F2 - Achterveld F1 10.00 Dames jun. Achterveld - Zeewolde 11.00

Leusder Krant | 1989 | | pagina 11