I afdracht sociale premies bedreigt kleine clubs Icherpschutters in Bowlinguurtje iap de Jager loopt verder uit rerrassende winnaar lalvoetbaltoernooi TTCL dendert voort Jeugdschakers winnen wisselbeker Nieuwe kompetitie Tenniscentrum Gezelligheids- toernooi De Haaien loS- voorzitter:Aardigheid gaat er af. Uitslagen Ons Genoegen 'Doe mee' met Impala —sport agenda- feede schaakteam verloor verrassend Sport ONDERDAG 30 MAART 1989 )EN - Op de voorlichtingsavond georganiseerd door de jchting Leusden en de Commissie Stimulering Sport- me (SSD), in de personeelskantine van het gemeentehuis de sportbestuurders van verschillende verenigingen uit en hun ongenoegen horen over de verscherpte controle Bedrijfsvereniging voor de Gezondheid, Geestelijke en appelijke Belangen (BVG). Velen onder hen waren üsch over het voortbestaan van hun veelal kleine •enigingen. Niet alleen omdat de clubs aangemerkt zui den als werkgever en daardoor verplicht zjn sociale af te dragen die zij vaak niet kunnen betalen, een be- e factor is ook dat de sportbestuurders die verantwoor dt willen dragen en dat zij door een verhoogde werkdruk iby niet meer als zodanig zien zitten. Met als bijna lo- volg dat de sportclubs zonder besturen komen te zitten. {werkelijk zo'n vaart zal lopen is moeilijk te zeggen. Dui- l is wel dat de schrik er bij de sportverenigingen goed de helft van de aanwezi- eek dat er bij hun ver- sprake is van een arbeids- ikomst. Bovendien twij- aantal anderen nog. Dat tot de conclusie dat in al rallen premie zal moeten afgedragen en zodanig enigingen als werkgever ïorden aangeduid. Dat be- voor de meeste verenigin- jal wat Voorzitter Van der Ven van de vol leybalvereniging LEOS noemde het voorbeeld van een dure trai ner voor een eerste team waar door door de premieplicht extra kosten moeten worden gemaakt. Dat zou alleen kunnen indien de contributie omhoog zou gaan. Het geen dan ook voor het achtste team een verhoging zou beteke nen terwijl die leden alleen maar gezellig willen spelen. Binnen de vereniging zou onrust kunnen ont staan. "Er wordt toch al zoveel ge daan voor een eerste team, vaak het vlaggeschip van de club". Het gevaar bestaat dat die lagere teams eigen clubs gaan oprichten. Hij dreigde zelfs even met opstap pen als bestuurslid als het bestu ren van een vereniging dergelijke vormen gaat aannemen. „De aar digheid gaat er op deze manier aardig af, aldus een zeer felle Van de Ven 'Ontduiken' Wat gaat er nu eigenlijk precies gebeuren en waarom ontstaat er zoveel consternatie bij zoveel sportverenigingen? Niet omdat er een nieuwe wet in aankomst is. Of toch omdat de BVG het zwart uit betalen wil bestrijden. De BVG zegt alleen de voorlichtingsactie te zijn begonnen om clubs te infor meren over 'bestaande' wetten. Wetten die door de sportclubs na geleefd dienen te worden. De problemen voor veel kleine clubs ontstaan als ze bijvoorbeeld trainers zoveel gaan betalen dat ze als werkgever worden aange merkt en dus premies moeten gaan afdragen. Dat betekent voor bijvoorbeeld de penningmeester dat hij maan delijks een loonadministratie moet leveren, mutaties moet melden, onkosten moet specificeren, trai ners moet ziek melden en noem maar op. Voor die mensen wacht een forse uitbreiding van hun ta kenpakket waarvoor een gede gen kennis noodzakelijk is. De hobby wordt een tijdrovende functie. Maar er zijn een aantal be talingsmogelijkheden waardoor premiebetaling kan worden 'ont doken'. Men mag een trainer een reeéle onkostenvergoeding ge ven. Dat houdt in dat onder an dere reiskosten, beroepskleding, vakliteratuur, contributie en een aatal andere zaken aan de trainer mogen worden gegeven zonder dat het gezien wordt als loon. Het gaat hierbij om noodzakelijk ge maakte kosten m verband met de dienstbetrekking. Verder is er nog de onkostenvergoeding vrij willigers. Een vrijwilliger mag men zestien gulden per week ge ven tot maximaal 800 gulden per jaar. Die vrijwilliger is dan ook met via de vereniging verzekerd voor de werknemersverzekeringen (ZW, WAO, WW wn ZFW). Maar als bijvoorbeeld een boekhouder 's avonds een paar uurtjes de boekhouding voor een club bij houdt dan is die zestien gulden wel loon en moet daar premie over betaald worden en is der halve voor dat deel verzekerd via de vereniging. Er wordt op aange drongen deze vrijwilligers-ver goeding te verhogen, maar aange zien dat bedrag een paar jaar gele den nog is verhoogd van 600 naar 800 gulden zal dat nog wel even duren. In Duitsland is die vrijwilli- gersvergoedmg bijvoorbeeld 2300 mark op jaarbasis, bijna 3000 gulden, en aanmerkelijk hoger dan in Nederland dus. Feestdagen In de wandelgangen werden hele inventieve constructies uitgewis seld tussen de verschillende be stuursleden om op correcte wijze onder het werkgever-zijn uit te ko men. Men kan bijvoorbeeld vijf maal per jaar op speciale dagen als een verjaardag of andere feest dagen honderd gulden belasting vrij aan een medewerker schen ken. Een club die kan helpen om we gen te vinden om met als werkge ver te worden aangemerkt is de stichting Sporttechnisch Kader Gelderland (STK). Een dergelijke stichting is er met voor de provin cie Utrecht De STK heeft tot doel- diensten te verlenen aan de sport door te voorzien m de behoefte aan sportkader en voorlichting en informatie te geven op financieel, juridisch en sporttechnisch ge bied De stichting was ookop de voorlichtingsavond aanwezig en waarschuwde de aanwezigen voor de ernst van de situatie De BVG zal de werkgevers onder de sportverenigingen aanpakken. In hun verhaal kwam niet duidelijk naar voren dat de STK de clubs ook echt wil en kan helpen. Of dit nu kwam omdat er ook vertegen woordigers van de BVG in de zaal aanwezig waren, was met duide lijk. Na afloop bij de wat informele gesprekken liet de STK duidelij ker merken aan de kant van de clubs te staan. Ze gaven toen ook concrete voorbeelden hoe het werkgever-zijn te ontlopen. Maar ook al zou een club daar niet on deruit komen, verzorgt de STK voor een vrij laag bedrag de loon administratie voor de club. Voor 150 gulden is men daarvoor uit de problemen en hoeft men het niet zelf te doen. De Stichting vervult dan het werkgeversschap voor de vereniging. Heksenjacht De veel gehoorde klacht dat de BVG op 'heksenjacht' en de kleine clubs 'de nek probeert om te draaien' zijn begrijpelijke reac ties. Inderdaad zal de BVG pogen meer geld binnen te krijgen. Een hoop van de schrikreactie had voorkomen kunnen worden als de verschillende sportbonden hun le den hadden voorgelicht over het geen op stapel stond. Een van de aanwezigen had daarvoor naar de tennisbond gebeld, maar die kon den daar geen antwoord opge ven. Want in feite verandert er mets. De actie van de BVG lijkt al leen tot doel te hebben clubs schnk aan te jagen. Om op die ma nier meer sportverenigingen in hun administratie te krijgen die ook daadwerkelijk premies zullen moeten betalen. En het is de BVG aardig gelukt de clubs ongerust te maken. Maar als clubs zich ge woon aan de regels houden is er niets aan de hand. De besturen zullen alleen opnieuw construc ties moeten bedenken, en die zijn er, om onder die werkgever-zijn LEOS-voorzitter van der Ven:...ge vaar dat lagere teams een eigen club oprichten... grens te blijven. Komt men boven die grens kan men terecht bij de STK Gelderland voor de loonad ministratie en andere zaken die betrekking hebben op het werk gever zijn. Voor deze zaken kan men ook terecht bij BGV zelf. Met vindingrijkheid kan men een heel eind komen om met in conflict te komen met de bedrijfsvereniging. Wil men meer informatie omtrent de positie van zijn vereniging dan kan men bellen met de STK, tele foon 085 - 640306 of schrijven naar Postbus 202, 6880 AE Velp. Het adres van de BVG is Postbus 276,3512 KB Zeist. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door 17 leden deelgenomen. Er werd ge schoten met geweer en pistool. Het was ditmaal A. van Daatselaar die eerste werd met 88 punten. De ove rige (geweer-)uitslagen waren: 77 77 71 49 2.A. Vlug 2. B. Voskuilen 4.P.Smink 5. H. v.d. Heuvel 6. J. van Rossum 7. J. E. van Hamersveld 7. W. v.d. Kletersteeg 7. W. Voskuilen 10. J. Blom 87 87 85 83 80 79 79 79 78 11. W. Voskuilen Jz. 11. M. Cornelissen 13. G. van Hamersveld 13. Joh. Tolboom Uitslagen pistool: 1.H. v.d. Heuvel 41 2. P. Smink 39 3. W.J.Lagerweij 35 4. A. Does 32 5. J. Does 30 Bij de junioren waren slechts dne deelnemers. Hier waren de (ge- weer-)uitslagen: 1. Martin de Vaal 73 2.JonsvanDijk 66 3. Richard v.d. Wetenng 55 LEUSDEN - In het jaarlijks snel- schaakjeugdtoernooi m Hoevela ken met m totaal 180 deelnemers, was ook Leusden goed vertegen woordigd met 15 man. Naast een aantal goede prijswin nende prestaties individueel ge lukte het dit jaar eindelijk ook eens de clubbeker (voor het beste top- vijftal van één club) in de wacht te slepen, vóór En Passant en Baarn. Vooral de jongere jeugd deed hier bij een duit in het zakje. Resultaten: Jaap de Jager le in A, Jon Shatat 2e in E, Joost Schaffner 4e m D, Dave Boersen 3e in E, Onno Kuijper 7e in E en Pascal Franke- voort 8e in B. De anderen scoorden in de middenmoot of iets eronder. LEUSDEN - Het Tennis- en Squash Centrum Leusden organiseert in de maanden apnl en mei een team kompetitie. De reeks wedstrijden worden gespeeld op zeven ver schillende weekenddagen. De he renwedstrijden zijn op zondagen van 11.00 uur tot 17.00 uur, de ge mengde kompetitie is op zaterda gen van 12.00 uur tot 17.00 uur. Kos ten 25,-- per persoon. Inlichtin gen 946732. LEUSDEN - Zaterdag 1 april vanaf 16.30 uur organiseert de LZ PC de Haaien een gezellig- heidswaterpolotoernooi. In prin cipe kunnen alle familieleden van Haaienleden maar ook vriendjes en vriendinnetjes mee doen. Als ze maar kunnen zwem men. Iedereen die geïnteresseerd is m waterpolo kan komen kijken. De polocommissie hoopt vooral op veel vrouwelijke kijkers want daar is vooral binnen de polo-afdeling van de LZ PC een gebrek aan. Men moet immers voor de opvol ging van twee damesteams worden gezorgd. LEUSDEN - Zaterdag 1 april organiseert Impala de jaarlijkse „Doe mee gymdag" in de korf. Dit zijn wedstrijden voor recreanten- teams in de leeftijd van 7 t/m 14 jaar. De deelnemende verenigingen komen uit de gehele regfo. Vein Impala doen net als voorgaande jaren vnjwel alle recreantenturn sters en -turners mee. de wedstij- den beginnen om 12.30 uur en de prijsuitreiking is om ongeveer 17.30 uur. Vrijdag 31 maart 13.30 uur: Zwemmen, SSD, zwem bad Octopus. 21.00 uur: Fitness, SSD, Sport 2000. Zaterdag 1 april 11.00 uur: Joggen, SSD, Paradijs- weg Den Treek. 14.30 uur: Voetbal, Roda '46 - Lo- pik 15.00 uur: Volleybal, LEOS - CITO (dames), De Meent 16.00 uur: Korfbal, Antilopen - DKV, Burg. Buiningpark. 16.00 uur: Voetbal, Achterveld (dames) - Ned. dameselftal, Ker- stenssportpark Zondag 2 april 12.45 uur: Hockey (dames), Kame leon - Leusden, Bussum. 14.15 uur: Handbal (dames), LHV - SHVU, Burg. Buiningpark 14.30 uur: Handbal (heren), UHV Sport - LHV, Utrecht. 14.30 uur: Hockey (heren), EHV - Leusden. Maandag 3 april 09.15 en 10.15 uur: Grondgymnas- tiek SSD, De Korf. 13.30 uur: Badminton, SSD, De Korf. Dinsdag 4 april 21.30 en 22.30 uur: Bowlen, SSD, Bowlingcentrum De Korf. JSDEN - In de hoofdklasse iet Bowlinguurtje werd deze net scherp geschoten: vier- 3-0. Dat betekent dat zich nu ddelijke kopgroep heeft ge- jjStevig aan de leiding be- lich het duo Cinta van Die- en Ingrid Blenk met acht „Renier de Jong neemt met idrie punten een voor hem likelijke plaats in de ach- le in. >ntje voert de lijst aan in de Jdasse. Met negen punten jna de derde week de maxi- iuit binnengehaald. Wilma Jr blijft goed volgen, maar van der Berg viel terug door verhes tegen Rie de Ridder. Een drietal leiders treffen we in de tweede klasse, waarvan Agnes Kok de enige is zonder puntverlies. In de derde klasse heeft Jaruue van Ravenhorst zich aan de leidmg we ten te handhaven. Zij heeft ondanks het feit dat zij een punt moest inle veren duidelijk afstand genomen van de achtervolgers. Leme Graaf en Gon Reus voeren de lijst aan in de vierde klasse, maar het krachts verschil is hier gering. Hetzelfde geldt voor de vijfde klasse, waar eigenlijk iedereen nog redelijke kansen heeft voor het behalen van de periodekampioenschap. Sjaan Eggens heeft de leiding in de zesde klasse, maar ook hier hebben de achtervolgers nog volop de kans op de ereplaats. UITSLAGEN EN STANDEN HOOFDKLASSE Cinta v Diemen-LiaVink 3-0 Ingrid v. Blenk-Jan de Ridder 3-0 Christina Steinfort Margriet v. Kalsbeek 3-0 ReruerdeJong-KrynaGroeneveld 3-0 1Cinta v. Diemen 974-8 2. Ingrid v. Blenk 842-8 3. Chnstina Steinfort 966-6 Hoogste game Cinta v. Diemen 200 IE KLASSE Ali Bontje - Eigen Gem Wilma Elsinger Willy v. d Lagemaat 3-0 Maja v. d. Berg - Rie de Ridder 1-2 Ria v Bentum - Margnet v. Toren 3-0 1. Ali Bontje 896-9 2. W ilma Elsinger 848-8 3. Maja v. d. Berg 878-7 Hoogste game Ali Bontje 193 2e klasse Agnes Kok - Jo Min 3-0 Annie Biel- Sue Jansen 2-1 Loes Nederpelt - Reiny v. Gils 3-0 Dora Paulen - Ria vPluuren 1 -2 1. Agnes Kok 851-9 2 AruueBiel 778-7 3. Sue Jansen 721-6 Hoogste game Ria v. Pluuren 181 3E KLASSE Jaruue v. Ravenhorst - Jetty v. Donselaar 2-1 Maasje v.d. Braak-Ida de Jong 1-2 Betsy Mentink - Gre v. d Wel 0-3 Jo de Wild-Nannie Doeland 1-2 1Jaruue v. Ravenhorst 863-8 2. Maasje v.d Braak 790-6 3. Betsy Mentink 735-5'/2 Hogste game Ida de Jong 175 4E KLASSE Lenie Graaf - Eigen Gom Reus - Sjef v. Oyen Annemiek Horst - Eigen Riekv Oyen-Joke Los 1-0 2-1 1-0 1-2 1. Lenie Graaf 783-6 2. Gom Reus 720-6 3. Marjan de Haan 493-5 Hoogste game Lerue Graaf 148 5E KLASSE Neel Wanner-Eigen 2-0 Ger du Pree-Annie v. Bentum 1-2 Dinie Kunst - Eigen gem. 3-0 Heruue Holthuis - Annie Venings 3-0 1 Neel Wanner 692-7 2. Ger du Pree 624-6 3. Aiuue v. Bentum 693-5 3. Dinie Kunst 542-5 Hoogste game Neel Wanner 141 6E KLASSE Sjaan Eggens - Adri Hogebrug 2-1 Gerda Ham - Eigen gem 3-0 Gre v. Balen - Bep Hassink 3-0 Dik v. d. Hee - Corrie Visser 2-1 1. Sjaan Eggens 622-7 2. Gerda Ham 693-5 3. Gre v Balen 625-5 Hoogste game Gerda Ham 160 fcDEN - Jaap de Jager heeft jorsprong in de competitie Schaakvereniging Leus- leer verder uitgebreid. Deze |on hij van Joop van Santen, |hql slechts na zeer zware pmerkelijk is de opkomst i van der Harst, die zijn 1 resultaten van de afgelo- priode een vervolg gaf door Bert Uneken te verslaan. Egbert Moed, die helemaal uit de kop van de ranglijst was weggeval len, toonde aan weer op de goede weg te zijn; hij versloeg Arnold Peperkamp. Het tweede team van Leusden ging verrassend on deruit tegen hekkesluiter HSGV (Hilversum). Alleen Shahrizadeh en Staal deelden niet in de ellen- de, zij speelden remise. Kerkhof Voskamp - Berg 1-0 Mus-G. Wisman 0-1 brak af in een iets betere stelling, v. Dokkum - v. d. Weerd remise Willigenburg - Valkenburg 1-0 zodat Leusden II waarschijnlijk v.d.Pol-Struiwig 0-1 met 6-2 gaat verliezen. Giesken-Visser 1-0 Stand aan de kop: Uitslagen: 0-1 Eijlders- Schouten 1-0 1. J. dejagerjr. 1814 v. Santen - J. de Jager jr. v. Kleef-Linze remise 2. Shahrizadeh 1728 v. d. Harst - Uneken 1-0 Buurlage - Halkes 0-1 Huis in 't Veld 1728 H. Peperkamp - Boogaard 1-0 v. d. Meel - v. Dalen afgebroken 3. H. Peperkamp 1701 Moed - A. Peperkamp 1-0 J. de Jager sr. - Veenendaal 1-0 5. v. Santen 1698 Stienen-v. Ooik 1-0 Berkbosch - v. d. Wetenng remise 6. Velker 1696 P. de Jager 8. Uneken 9. Langerman 10. v.d.Harst Tussenstanden groepsbekers Groep 2: 1. Langman 2. v.d.Harst 3. Roelofs Groep 3: 1. Boemaars 2. Voskamp 3. Boogaard Groep 4: 1. Willigenburg 2. Andriessen 3. G. Wisman Groep 5: 1. Mus 2. v.Egdom 3. Schouten 1682 (9) 1690(10) 1652(14) 1646(18) 1630(21) 1626(23) 1598(28) 1587(33) 1577(36) 1543(42) 1517(50) 1497(51) EN - Het traditionele Paaszaalvoetbaltoernooi heeft dit inde een verrassende winnaar opgeleverd. Het team van 'ment Totaal, dat voor de eerste keer meedeed, werd igen poulewinnaar en wist uiteindelijk ook het toernooi naam te schrijven. Dat gebeurde in een wedstrijd tegen er twee van de andere poule, de ploeg van Nobo. Die ijdeidigde weliswaar in een 1-1 gelijkspel, maar Amuse- 'otaal bleek beter te zijn in het nemen van strafschoppen. ltoemooi werd m sporthal nement, dat uitstekend werd ge- Jent voor de tiende keer ge- leid door de scheidrechters Vos en Er deden tien ploegen Snijders. De toernooiwinnaar be- jetnet gemiddeld 6 tot 7 spelers, gon de wedstrijden (4 voor elke iet totaal aantal deelnemers ploeg) gehandicapt, doordat het te peveer 70 uitkwam. In het kampen had met een aantal ge- ten was het een sportief eve- blesseerde spelers. Toch speelde de ploeg haar tegenstanders zon der problemen van het veld, omdat het een goed op elkaar ingespeeld team is, dat veel zaalvoetbalwed strijden speelt. Er waren nog twee andere nieuwkomers, namelijk de ploegen Rozendaal en 'Harry*. Uitslagen: Winnaar poule I Oud MAVO Muurhuizen ten) Nobo Mof Boys Rozendaal (6 pun- (6 punten) (4 punten) (4 punten) (0 punten) -Ji-W - V n on9eveer 70 spelers mee aan het toernooi. Een actie uit het Paaszaalvoetbaltoernooi dat dit weekeinde in De Meent werd gespeeld. Winnaar poule II en toernooiwin- Vrije Vogels naar De Til Amusement Totaal (8 punten) De Meent (6 punten) Harry (4 punten) (2 punten) (0 punten) LEUSDEN - De tafeltennissers van het eerste team van tafelten nisclub Leusden houden dit sei zoen huis in de tweede klasse. Opnieuw werd geen punt afge staan aan de tegenstander. Het bezoekende ONI uit IJsselstein werd met 8-2 verslagen. ONI dat al in degradatiegevaar verkeer de moet nu hopen op een wonder wil men zich nog handhaven. Met nog vier wedstrijden te gaan staat TTCL nu alleen op kop met het volle aantal van twaalf punten uit zes wedstrijden. Het kampioen schap, dat echter nog geen auto matische promotie oplevert, ligt nu voor het oprapen. Het is onwaar schijnlijk dat Erwin de Boer, André Snoek en Frank Kooijman deze kans voor hun neus voorbij laten gaan. De spanning ontbrak vorige week dinsdag tegen ONI. TTCL liep al snel uit naar 6-2 en wist zich toen al weer zeker van twee pun ten. Snoek en De Boer speelden weer erg constant; zij verloren geen partij in tegenstelling tot Kooijman, die zich dit keer weer vergaloppeerde. Hij verloor twee partijen. Volgende week vrijdag treedt TTCL aan tegen Gispen in Culemborg. Daarna speelt TTCL tegen Effect uit Wijk bij Duurstede dat ook nog kampioenskansen heeft. In die confrontatie kan TTCL dan de competitie beslissen. Zover is het echter nog niet.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13