trekken hoger jeroep gaat door e brief van Van Gooi Van Galen wil kans maken op bouw H2 rizameling Klimrakker rengt duizend gulden op Raad tegen vliegshows Simonis bezoekt Sint Jozef LEUSDEN I leusJer krant i» Vrouwenoverleg tegen milieu onvriendelijke verpakking Vrouwen voor Vrede ^ad bezint zich over reactie Van Gooi De Jongh in ziekenhuis Leusdense aannemer wenst tot selectie te worden toegelaten Aanhangers gestolen Inbraak erlmgen dragen hun steentje bij aan herbebossing Tanzania Autobrand Snelheids controle Achterveld raak CDA-jongeren in De Til Brandstichting fep weekinclegemeert<y Leusden DONDERDAG 30 MAART 1989 politiek 3 (van onze redactie) IUSDEN - Sommige raadsleden hadden het al op de vorige, I ciaal ingelaste, vergadering over het ontslag van oud-ge- i I itesecrtaris Reier Van Gooi verwacht. Met name de fractie I Leusden '85 had er op 9 maart voor gewaarschuwd. Van ij zou geen genoegen nemen met eervol ontslag wegens schiktheid of onbekwaamheid en de daarbij behorende male wachtgelduitkering accepteren. Het gelijk van die spelling kwam vorige week uit. Van Gooi had een ver- ischrift naar de raad geschreven naar aanleiding van het lit om het hoger beroep over zijn strafontslag in te trekken, dat laatste was hij het uiteraard eens. Maar kennelijk wil id-gemeentesecretaris nog meer. „De uitkering mag dan lts minder bedragen dan een uitkering krachtens de htgeldverordening indien het ontslag in overwegende ®Ee aan schuld of eigen toedoen van de ambtenaar is te wijten. H (Van Gooi) meent te moeten opmerken dat het ambtenaren- cht in zijn uitspraak heeft gewezen op de al jaren bestaan- woonten op het gemeentehuis en de rol die het college van kog emeester en wethouders heeft gespeeld," liet Van Gooi n e uridisch adviseur mr. A. Schellart aan de raad schrijven. n va !tes Ides eige ïkoo zak) list lolde de Weerdt:...kleptocratie... gewoontes waren het ge- maken van de gemeentelijk - en rookvoorraad, zowel m ïiten diensttijd. Ook had Van zijn huis laten afbouwen met van gemeente-ambtenaren, iad had daarom gemeend hem vol te moeten ontslaan, nadat :ollege onder wiens verant- dehjkheid hij een en ander unnen doen, al voor hem ver en was. Van Gooi vocht dit ig aan en kreeg in januari dit an de anmbtenarenrechter m re gelijk, dat deze wel de fei- ewezen achtte, maar dat stra- llag te zwaar was. Het oude sge was op de hoogte geweest het handelen van Van Gooi. De ïente kreeg van de rechter het js mee om het opnieuw te pro beren en de oud-secretaris te ont slaan wegens „ongeschiktheid of onbekwaamheid anders dan door ziektes of gebreken". Begin deze maand voelde de meerderheid van de raad ervoor om dit advies op te volgen, on danks het feit dat het college reeds een voorlopig hoger beroep had aangetekend tegen het vonnis. Dat college onder leiding van burge meester Panis had overigens zelf ook de voorkeur gegeven aan in trekken van het beroep, omdat het risico dat een beroepsrechter tot dezelfde conclusie zou komen als de ambtenarenrechter te groot werd geacht. Dat zou de gemeente meer geld kosten dan Van Gooi eervol te ontslaan en hem met meer dan een minimale wachtgeldrege ling te geven. Ook zou voorkomen worden dat de zaak nog jaren zou slepen. „Wij zagen die tijdwinst op 9 maart al niet zitten," gaf Ben Stoelin- ga, de fractievoorzitter van Leus den '85 nu als zijn commentaar. Zijn partij stemde begin deze maand al tegen het intrekken van het hoger beroep, omdat zij pnncipeel tegen elke financiële regeling met Van Gooi is. Zij wilde zelfs het risico lopen dat het verliezen in hoger beroep Leusden meer geld zou gaan kosten dan een wachtgelduit kering. SPLITSEN Stoelinga stelde voor om het col legevoorstel te splitsen in twee on derdelen: het voorstel om het ho ger beroep tegen het vonnis in te trekken en als de raad daar voor zou zijn, zou men afzonderlijk moe ten stemmen over de ontslaggrond. Het was een poging van Leusden '85 om alsnog de raad zover te krij gen bij het strafontslag te blijven en om een oordeel hierover aan een hogere rechter te vragen. Op het eerste gezicht leek het weinig zin vol de raad te laten stemmen over een voorstel waarover zij al eerder (9 maart) had gestemd. Toen ble ken er 12 raadsleden voor het in trekken van het hoger beroep te zijn en 6 tegen. Het verschil nu was echter dat de raad toen nog geen verweerschrift van Van Gooi had en de vorige keer waren niet alle raadsleden aanwezig. Toch bleek ook nu de stemver houding bijna exact gelijk als de vorige keer. Twaalf stemmen voor en 7 tegen. Die ene stem kwam van Ineke Jansen (PvdA), die er de vo- nge keer niet bij was. Zij gaf een aparte stemverklaring. „De eerste reactie is met altijd de slechtste," begon zij. Zij herinnerde daarmee aan de houding die de raad in no vember 1987 aannam, toe er werd besloten Van Gooi strafontslag te geven. Haar partij genoor Gert de Weerdt, die op 9 maart ook al tegen het intrekken van het hoger beroep was, introduceerde in zijn verkla ring een nieuw woord: 'kleptocra- tie'. Volgens hem is dat de naam van een systeem en zijn de beoefe naren ervan kleptocraten. Het gaat volgens de Weerdt om een be stuursvorm die als belangrijke doelstelling heeft het verrijken van de kleptocraat, de bestuurder dus, diens familie en diens vrienden. Ook Ton Voortman, die op 9 Ben Stoelinga:...,, Wij winst al met zitten"... iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim LEUSDEN - Oud-gemeentesecretaris Van Gooi neemt |een genoegen met een .minimale' uitkering, zoals de raad In zijn verweer, gericht aan de raad, gedateerd op 22 laart, zegt zijn raadsman mr A. Schellart: „Naar het oor- jeel van cliënt kunt u na afweging van alle belangen in «delijkheid niet komen tot het gebruik maken van de bevoegdheid om te ontslaan met name gelet op het feit dat [jaan hem na het verlenen van ontslag geen uitkering achtens de Wachtgeld verordening toekent. [iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii in iiiiiiiiiiiiiiii iii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iii,iii 11111111,1,1,1,1, ii, i,,,ii,,,iiiii,ii,,,i,ii,,i,i,,, mi iiiiiihi in, iinmiiiii in, in, iiii,,,ii„, in iihiiii]' Het naar buiten brengen door leden van uw raad dan wel gemeente-ambtenaren van als "vertrouwelijk" aange merkte stukken heeft ver dachtmaking en onzorgvuldi ge berichtgeving m de pers veroorzaakt, waardoor de ma teriële en immateriële schade die aan de heer Van Gooi is berokkend zeer omvangrijk is. Voortzetting van zijn ambtelij ke carrière is immers door al les wat is geschied praktisch onmogelijk geworden." Verder staat er: „De heer Van Gooi betwist dat er sprake is van eigen schuld of toedoen, )EN - Uit een woning aan de atterweg verdwenen woens- eraden, munten en een geld- met inhoud. De gestolen goe deren vertegenwoordigen een waarde van enkele duizenden gul dens. De inbrekers sloegen toe op het moment dat de bewoners van het huis niet thuis waren. Ze ver schaften zich toegang door de achterdeur open te breken. LEUSDEN - WD-wethouder Joost de Jongh (Openbare Werken/ Ruimtelijke Ordening) is vonge week getroffen door een lichte hartaanval. Hij is opgenomen m het ziekenhuis De Lichtenberg m Amersfoort. De Jongh zal daar ongeveer 12 dagen moeten blijven. Zijn herstel zal daama nog emge weken in beslag nemen. Ineke Jansen:...„Eerste reactie niet de slechtste"... maart een van de tegenstemmers was, bleek weer tegen het intrek ken van hoger beroep te zijn. In 1987 was hij lid van de onderzoek commissie naar het gedrag van Van Gooi. De commissie conclu deerde toe dat Van Gooi ontslagen zou moeten worden. „Ik ben door de reactie van Van Gooi gesterkt in mijn mening dat wij het hoger be roep niet moeten intrekken," vond hij. „Die reactie ontneemt ons het element van tijdwinst, zoals de meeste raadsleden op 9 maart von den. Het argument om snel van de zaak af te willen zijn vervalt hier- j mee." VERWIJTBAARHEID Daarmee ging hij in tegen de rest van zijn fractie, die bij monde van haar voorzitter Alnch Parson vond dat er ten opzichte van 9 maart niets veranders was. „De verwijtbaar heid van Van Gooi is vastgesteld door de rechter," zei Parson. „De mate van strafbaarheid is echter door de houding van het oude col lege verminderd. Als we in hoger beroep gaan en we verliezen het, dan zitten we over een jaar in de zelfde positie als nu." Toen de raad in meerderheid het er over eens was de zaak niet meer voor de rechter voort te zetten, moest er gestemd worden over het tweede deel van het voorstel. Dat hield in dat Van Gooi eervol ontslag zou krijgen op grond van onge schiktheid of onbekwaamheid. Er bleef de tegenstemmers van het eerste deel niet veel over om nu voor te stemmen. Het was een van de weinige keren dat Leusden '85 in deze zaak het eens was met de rest van de raad. Tegenstemmen zou namelijk betekenen dat Van Gooi geen ontslag aangezegd zou kunnen worden en dus nog in dienst van de gemeente zou zijn. Over een andere zaak bestond ook 'raadsbrede' overeenstemming. In de laatste zin van zijn verweer had Van Gooi laten weten dat hij wilde onderhandelen (bereid tot overleg over een andere oplossing). Ieder een was het over eens dat dit niet zou mogen gebeuren. Het eervolle ontslag op zich was al moeilijk te verteren geweest. LEUSDEN - „Er wordt met ondernemers in Leusden weinig rekening gehouden," vindt de heer L.C. van Galen van het gelijknamige aannemingsbedrijf. Kortgelden kreeg hij van wethouder Joost de Jongh (Openbare Werken/Ruimtelijke Or dening) te horen dat zijn bedrijf niet zal worden uitgenodigd voor de bouw van H2, de uitbreiding van winkelcentrum De Hamershof. Medio vorig jaar had hij belangstelling getoond voor dit project en de wethouder hierover benaderd. Naar zijn zeggen had deze hem medegedeeld dat hij eerst zijn huiswerk moest doen en dan terug kon komen. Met andere woorden, de Deze schreef daarop een brief aan wethouder wilde dat Van Galen zijn het college, waann hij zijn teleur - plannen op papier zou zetten en een projectmaatschappij zou zoe ken voor de financiering. Die zegt de ondernemer inmiddels gevon den te hebben in de Bouw en Ex- ploitatiemaatschappij Valko uit Zeist. Volgens Van Galen een zeer goede belegger, die aan alle eisen zou voldoen. Zo zou Valko onder meer eigenaar zijn van het project Kerkebosche m Zeist, winkelcen trum Biezonspoor in Maarssen en Kwinkeker m Bilthoven. In een ge sprek op 26 januari van dit jaar maakte De Jongh de Leusdense aannemer echter duidelijk dat hij al een aantal beleggers had uitgeno digd en dat Van Galen daar niet bijhoorde. stelling over deze gang van zaken uitsprak en vroeg om alsnog een uitnodiging voor inschrijving op het project te krijgen. „Het is voor ons geen enkel pro bleem om het project te realise ren," zegt Van Galen zelf. „De be legger die wij gevonden hebben is financieel en bouwkundig thuis op dit gebied en heeft in zijn groep een ontwikkelingsmaatschappij die de bouwkundige kant van de zaak voor zijn rekening kan nemen. Zelf kunnen we alle werkzaamhe den doen, omdat we de mensen ervoor hebben. Ook werken we samen met Leusdense onderaan nemers, zodat het goed is voor de plaatselijke werkgelegenheid. Wij willen gewoon m de procedure worden opgenomen en op die ma nier beoordeeld worden of we ca pabel zijn of niet." Van Galen vindt dat de gemeen te bij hem vertrouwen heeft opge wekt dat nu niet wordt waarge maakt. In zijn bnef aan het college, gedateerd op 23 februari schrijft hij: „Medio vong jaar werd ons in een gesprek met de wethouder de Jongh duidelijk te verstaan gege ven dat als wij met een respecta bele belegger kwamen die dit sa men met ons zou willen opzetten, wij zeker - dit in verband met de plaatselijke werkgelegenheid - mee konden doen. Gezien het op gewekte vertrouwen voelen wij ons in ernstige mate gedupeerd." Wethouder Joost de Jongh, die vorige week met hartklachten in het ziekenhuis werd opgenomen, kon zelf geen commentaar geven op de uitspraken van Van Galen. Diens bnef is nu ter afdoening in handen gegeven van burgemees ter en wethouders. Een officeel ant woord op de brief is er volgens de gemeentevoorlichter Hans Her mans nog niet. Ook kon hij niet zeggen welke beleggers wel tot de selectieprocedure zijn toegelaten. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-benchten Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Bnnk). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. Een luchtfoto van de plek waar de uitbreiding van H2 moet komen. De Leusdense aannemer Van Galen wil ook op dit project kunnen inschrijven. LEUSDEN - Van een opslagplaats nabij het Burgemeester Buinings- portpark aan de Bavoortseweg zijn m de nacht van woensdag op don derdag twee aanhangwagens ge stolen. De dieven knipten een hek kapot om binnen te komen. De waarde van de ontvreemde goede ren bedraagt tenminste 5.000,-. De inbraak moet tussen 16.30 uur 's middags en 8.00 uurde volgende dag gepleegd zijn. I LEUSDEN - Uit een woning op Ara- gon namen inbrekers woensdag I een gouden dameshorloge en een gouden armband, ter waarde van 2.000,-, weggenomen. De inbraak I moet nissen 18.30 uur en 20.30 uur zijn gepleegd. De inbrekers for- i ceerden de schuifpui aan de ach terzijde van de woning om binnen I te komen. LEUSDEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond een motie aangenomen, waarin hij zich uit spreekt tegen het houden van vliegshows op Soesterberg. De raad vraagt het college deze uit spraak ter kennis te brengen aan de autoriteiten die het aangaat en de minister van Defensie te verzoe ken vliegshows op Soesterberg met toe te staan. Leusden sluit zich met deze motie aan bij andere ge meentes in Eeemland, zoals Amersfoort en Soest, die al eerder dergelijke moties hebben aan vaard. LEUSDEN - Het Dorpsbreed Vrou wen Overleg, waarin verschillende vrouwenorganisaties uit Leusden vertegenwoordigd zijn, heeft een open bnef geschreven naar de winkeliers in Leusden. Zij vraagt de Leusdense middenstand overbo dig verpakkingsmatenaal (plastic tassen, kunststofbakjes en dergelij ke) uit de winkels te weren. Ook vraagt zij milieuvnedenlijke pro- dukten duidelijk in de schappen te plaatsen, zodat de consument er niet naar hoeft te zoeken, mensen die op deze oproep willen reage ren kunnen bellen met mervrouw T. Klerk, telefoon: 947337. SPONSORING (Van één onzer medewerkers) >DEN - Jeugdig initiatief zorgde ervoor, dat een geldinza- ngsactie in het kader van de Vastenactie 1989 een bijzon- mtje kreeg. Tijdens een creatieve middag was het podium de R.K. Basisschool Klimrakker omgetoverd in een oer- d- Alle leerlingen van klein tot groot werkten daar aan De bedoeling was in eerste instantie een bescheiden T«age te vragen van ouders en andere Klimrakkervrienden. Ifc' geheel draaide om de bran- Problematiek die m Tartza- ^tstaan is door ontbossing. De tactie 1989 wil een belangrij- P bieden bij herbebossmg, Ogende noodzaak wanneer et tropische regenwoud met verloren wil laten gaan met jke 9ev°lgen voor het mi- .^dien. Groep-acht-leerlin- sc"a Tijmensen en Maaike mochten brengen als ze toestem ming kregen van de school. Mees ter Rob Delen schrok zich een hoedje: 800 folders! Later, toen hij opbelde werd het aantal te ver spreiden folders nog groter: ach- tenhalfduizend! Nu schrokken wij ook. De hele klas begon te lachen en bood hulp aan...' Rijwielhandelaar G. Blom spon sorde in totaal maar liefst fl. 637,50 ten behoeve van het Klimrakker- project. Met als bijkomstig voor deel dat zijn folders door de leer lingen van groep 8 supersnel zijn gedistribueerd. Ook bij andere be drijven werden de jeugdige en thousiastelingen gul ontvangen. Het totaal bij elkaar gespaarde be drag komt nu al een aardig eind in de buurt van duizend gulden. Assendorp schreven over him bij drage: Na enige kleine karweitjes geklaard te hebben voor de herbe bossmg in Tanzania, gingen we naar Rijwielhandel Blom voor een klusje. Tante Cillia vond het een leuk idee en vroeg aan meneer Gemt of hij een klusje had. Hij be gon een beetje in zich zelf te praten. Tenslotte zei hij. dat ze folders rond LEUSDEN - Het CDJA-Leusden or ganiseert maandag 3 april een bij eenkomst (niet op donderdag 6 april, zoals eerder vermeld is). De avond is toegankelijk voor ieder een die gemteresseerd is in de jon gerenafdeling van het CDA. Er zal uitleg worden gegeven over de or ganisatie, en er zal worden gepraat over "de jongeren in Leusden". De bijeenkomst begmt om 19.45 en is m jongerencentrum De Til, mersveldesweg 30. Ha- tiviteiten en er is materiaal voor de LEUSDEN - De groep "Vrouwenthema-avond van 20 april, die gaat voor Vrede' is op dinsdag 11 april over de gevolgen van de Franse van 9.00 uur tot 12.00 uur aanwezig kernproeven in de Pacific. Inlich- in 't Vooronder, Burgemeester van tmgen over de thema-avond bij der Postlaan 2. De leden van de Betty Dirks (3 apnl) telefoon: groep zullen vertellen over hun ac- 946494. ACHTERVELD - Kardinaal Si monis, aartsbisschop van Utrecht heeft op tweede Paasdag Huize St. Joseph in Achterveld met een bezoek vereerd. Hij vierde de Eu charistie met de bewoners van het Huis, Sine Cura en Wagen berg. Op deze prachtige zonnige morgen met veel zon, kwam de voor deze gelegenheid mooie versierde kapel goed tot zijn recht. Alles werkte mee om dit bezoek tot een feest te maken voor de ouderen. Het aanvankelijke voornemen een „stille" nus, zonder zang, werd gewijzigd. Het Kyrië, het Sanctus en het Agnus Dei werden samen met de kardinaal gezongen. In de preek hield de kardinaal de aan wezigen voor dat men door blijd schap en optimisme het geloof moet uitdragen. De kardinaal richtte een drin gend verzoek aan de ouderen „te bidden om roepingen tot het pries terschap en het religieuze leven." Daar zit de kerk in ons land en m het hele westen erg om verlegen. Reeds nu zijn er tientallen paro chies van het Bisdom Utrecht zon der eigen priester. Deze vragen om hulp bij de buurt-parochies. Na de mis kregen allen bejaarden gele genheid om de kardinaal de hand te drukken en een zalig paasfeest te wensen. Na afloop hebben de zusters nog een heel gemoedelijk onderhoud met de kardinaal in de Refter mogen hebben. Met grote voldoening kan men op dit bezoek terugzien. LEUSDEN - Op de Schuttershoef- laan brandde dinsdag om 17 30 een auto volledig uit. De politie kon niet zeggen wie de eigenaar was en hoe de brand kon ontstaan. LEUSDEN - Op de Hamersveldse- weg, ter hoogte van het Kokke- laantje, zijn woensdagmiddag tus sen 13.00 uur en 14.00 uur 20 auto mobilisten betrapt op het over schrijden van de maximumsnel heid. Er werden in die periode cir ca 200 bestuurders gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid be droeg 85 kilometer, terwijl 50 kilo meter maximaal is toegestaan. LEUSDEN - Veel roetontwikkeling en een beschadigd plafond waren het gevolg van een brandje in het trappenhuis van een woning aan de Stijgbeugel. Onbekenden staken daar een stapel kranten in de brand. Het brandje werd door be- wpners en de brandweer geblust. Zondag 2 april 12.30 uur: Eucharist ie vienng t.g.v. pastor Ter Bekke, Sint Jozefkerk 14.30 uux: Blue Voice Jazzsociteit Hakhoert Waarden 25 a Woensdag 5 april Expositie Janny Stienstra en Bep Eysing, Rabobank Biezenkamp AgendaDonderdag 30 maart 13.30 uur: bejaarden soos 'Ons Gebouw' Zaterdag 1 april 20.00 uur:Dansavond café -bar 'Buitenlust' 20.00 uur: Disco Show 'De Kla- veet' Dinsdag 4 april 9.00 uur: Welfare Zonnebloem 'Ons Gebouw' Woensdag 5 april 9.00 uur: Handwerkhobby club 'De Moespot'

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3