ge improvisaties rvelen geen seconde ollages met een ëtische uitstraling Den Treek geen stiltegebied LEUSDEN, leusiflen krant Voice vlekkeloos op elkaar ingespeeld Oplossingen paaspuzzel Lezing WOLboom Zomerzegels JokaaL n Schagen, Kruidermk en Kovel in 't Claeverenblad Motorrijder gewond )uwconcert Storende televisies Diefstal antenne Inbraak tankstation S/kmm w Leusden Achterveld TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Zachter Kleding en geld gestolen Dakbrand plaatselijk nieuws [woensdag 5 APRIL 1989 l)EN - André Smit (keyboards), Peter Uil (basgitaar), vrije tijd het combo "Blue Voice". Dat ze vlekkeloos op elkaar jCahmann (slagwerk), Ebe van der Meer (trompet) en Jan zijn ingespeeld, hebben de bezoekers van de Jazz-sociëteit in £ii (saxofoon) uit Zwolle en Deventer vormen in him de "Hakhorst" op zondagmiddag ongetwijfeld gemerkt. Latin, Swing, Blues, Jazz- Ballad en combinaties van kk niet scherp te onder en stijlen stonden op hun mma. De helft van de ge le nummers waren compo- bandleider André Smit. en niet gering deel be- hij al op papier het spe- jeluid van het geheel. Hij verder gebruik van de ge- omstandigheid, dat de rit- sectie van de combo ijzer- Een eigen nummer als leek zelfs uitsluitend ragen te zijn aan de drum bassist. Jammer bleef het, ie virtuozen niet nog eens tweeën zo flitsend kort het i binnen vier minuten klaar- r schudde >est wachten tot vlak voor •ede pauze, toen de drum- het bekende "St Thomas" nny Rawlins een "special" ste gaf. Wat deze op en ook iet slagwerk het horen aan he variaties, dynamische iringen en, ja echt, aan toon- Blue Voice in de samenstelling, zoals het afgelopen zondag in De Hakhorst optrad met van links naar rechts: Jan Gerritsen (saxofoon), Andre Smit (keyboards), Ebe van de Meer (trompet), Wim Kahmann (drums) en Peter Uil (basgitaar). hoogteverschillen, hebben bezoe kers in ieder geval dit seizoen nog met eerder meegemaakt. En om dat de bassist in ditzelfde nummer harmonisch en melodisch nadruk kelijk meedeed, zou de versie "St Thomas" van "Blue Voice" wel eens een origineel hoogstandje kunnen zijn geweest. Voor het eerst verveelde een lange impro visatie van rond 10 minuten geen seconde. Zonder nu te beweren, dat die lange improvisaties op zich onin teressant waren of soms vastlie pen, wekte de combo namelijk wel eens de indruk lang van de zelfde stof te moeten zijn. Het was moeilijk aandacht te blijven luiste ren naar allerlei alleraardigste rit mische en harmonische vondsten in veel lange nummers van het zelfde tempo. Een probleem van veel melodisch eenvoudige lichte en klassieke muziek uit deze tijd. Zo bestond het nummer "All blues" van Miles Davis uit zeer vaak herhaalde harmonische schema's, waarbij de ritmiek dient als spanningsregelaar Zeker bij gezellig geroezemoes besloten de bezoekers vaak alleen te letten op opvallende veranderingen, die om de zoveel minuten in de num mers optreden. Niettemin bleef het verademend een combo van liefhebbers met te zien vast draaien in een vrij jazz-rock num mer als "Guenlla". En ook waren er geen problemen met het over nemen van soli en veranderen van ritmes. Weer zo'n aanwijzing voor een iets meer pakkend programma was slechts een echt rustig num mer. Waarom toch zo misplaatst bescheiden? Die in Balladstijl ei gen compositie "Silence" begon me daar even met een schitte rende koraalachtige inleiding van de overigens altijd degelijk spe lende kopersectie. Meer van deze afwisseling m tempo en in stem men zou duidelijker dan op deze zondagmiddag maken, dat de be zoekers een combo van professio nele liefhebbers met een eigen stijl beluisterden. Bandleider André Smit, die op het multifunctionele keyboard meestal piano en soms orgel en xylofoon speelt, had de reactie van het publiek al wel gepeild. Hij stelde ronduit: „We spelen geen gemakkelijk programma voor pu bliek, dat vooral naar Mainsteam Jazz luistert". Een programma met meer afwisselend kort en lang en snel en langzaam, zal ook dit pu bliek enthousiaster maken dan het soms al was. Natuurlijk waren er met zoveel be zoekers, waardoor ook de muzi kanten anders reageren. Vier om half drie, 21 om drie uur, 28 om half vier en uiteindelijk 44 om kwart over vier, de helft van an dere keren. Op naar een even wichtiger programma voor het volgende winterseizoen. Volgende session jazz-sociëteit Leusden: 30 april half drie met de Middleton Jazz Set. Oplossingen van de puzzel, die in het 'paasnuxnmer' van de Leusder krant (22 maart) heeft gestaan, kunnen tot en met vrijdag 7 april worden ingeleverd op het kantoor van de Leusder Krant. Dat geldt ook voor de kleurplaat vor de kinderen, het adres is Asschatterweg 19, Leusden. LEUSDEN - De heer Adne van Dijk van de Stichting 'Het Hongerpro- ject' houdt dinsdag 11 april een lezing in de WOLboom over het thema honger in de wereld. Aan de hand van videobeelden zal de spreker onder meer ingaan op het verschil tussen hongersnood en chronische ondervoeding. De lezing, die gratis toegankelijk is, wordt gehouden ih de WOL boom aan de Hamersvéldseweg 2a en begint om 19.30 uur. Iedere be langstellende is van harte welkom en voor vervoer kan eventueel ge zorgd worden. Voor meer informa tie kunnen geïnteresseerden zich wenden tot mevrouw De Schepper, telefoon 946351. LEUSDEN - De stichting Unie van Vrijwilligers (UW) verzorgt dit jaar de verkoop van zomerze gels. Van 11 tot en met 14 april zijn deze zegels te koop in het postkantoor aan de Mulderij. De eerste zehgels zullen worden ge kocht door mevrouw N. van Da len, de scheidende voorzitter van de UW. Ook mevrouw Gijsen, die haar opvolgt zal zegels ko pen. Er zijn drie zegels beschikbaar: van 55 cent (met een toeslag van 30 cent), van 65 cent (met een toeslag van 35 cent) en van 75 cent (even eens met een toeslag van 35 cent) De opbrengst is voor organisaties die werkzaam zijn op cultureel en maatschappelijk werk. In Leusden is de opbrengst bestemd voor de behuizing van de Stichting Slacht offerhulp Eemland. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal meuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75.- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag Kontrakt-korting mo gelijk. BEN - Deze maand expose- lie mensen hun werk in 't Irenblad. Lydia van Scha pet olieverf en collages, Kruiderink met kera- n brons en Bob Kovel met dies en tekeningen. De jtie wordt vrijdag 7 april pd en duurt tot 1 mei. i van Schagen kreeg haar fog op de Koninklijke Aca- Ivoor Beeldende Kunsten in pag. Zij legde zich in die pe- >oral toe op het portretschil- In Zeeland kwam zij in con- it Charley Toorop, de doch- h Jan Toorop. verder was zij jng bevriend met Raoul (es, die haar inspireerde tot iken van stillevens en Belgi- indschappen. Naast haar [gschilderijen bestaat haar liit collages van stof, die een Jflere poëtische uitstraling >en. Lydia van Schagen is ge- |in 1905. Wentien jaar geleden begon Lydie van Schaik exposeert onder meer met dit stilleven deze maand in 't Claeverenblad. Schilderij zonder titel van Bob Kovel. Kovel wil kunst maken, die bij de toeschouwer vragen oproept. Martha Kruidennk als hobby met keramiek en bronzen werkstuk ken. Zij begon destijds in het Kre3atief Centrum De Hof bij Anne ke van de Akker en Pim Knaup. Inmiddels is haar werk haar le- vensvervukking geworden. Zij ge bruikt gestileerde vormen, die vooral beweging en activiteit laten zien. Negen jaar geleden werd zij slechtziend Pim Knaup raadde haar aan om ondanks deze handi cap door te gaan. Haar arbeid is nu een belangrijk middel tot contac ten en gesprekken. Bob Kovel is geboren in New j York en kreeg zijn opleiding aan de Graduate School in Claremont, California en de University of Buf falo m New York. Sind twee jaar woont en werkt hij in Amersfoort Hij presenteert in 't Claeverenblad recent werk. Het zijn silhouetten, afgeleid van mensfiguren en archi tectonische elementen. Kovel wil kunst maken die bij de toeschou wer vragen oproept. LEUSDEN - Het landgoed Den Treek zal door de provincie Utrecht niet als zogenaamd stilte- gebied worden aangemerkt. Dat blijkt uit het ontwerp uitwer kingsplan stiltegebieden, dat on langs is verschenen. Ten aanzien van Den Treek, een terrein ter grootte van 1170 hectare, wordt in dat plan opgemerkt dat het ge bied weliswaar in het streekplan als stiltegebied is aangewezen, maar dat de feitelijke situatie een dergelijke status niet rechtvaar digt. Met name de militaire acti viteiten op de Leusderheide leve ren een dermate grote hoeveel heid geluid, dat de normgrens voor officiële stiltegebieden ruimschoots overschreden wordt. Een gebied dat als stiltegebied wordt aangewezen, geniet als zo danig bescherming tegen negatie ve beïnvloeding daarvan. Zo kun nen op dergelijke terreinen aller lei, sterk uiteenlopende activitei ten, variërend van campings tot motorcrossterreinen en industnele vestiginaen. worden aeweerd. In het ontwerp uitwerkingsplan stiltegebieden stelt het college van GS dat Den Treek uiteindelijk met is opgenomen, omdat de situatie er de laatste jaren, sedert de vaststel ling van het Intentieprogramma Stiltegebieden m aanzienlijke mate zou zijn verslechterd. Dat betekent dat op Den Treek ook de bescher mende maatregelen verder niet van toepassing zijn. LEUSDEN - Bij het passeren van de brug over het kanaal raakte S. uit Leusden maandag om 17.15 uur de macht over het stuur van zijn motor kwijt. Hij reed op de Horsterweg en kwam uit de nchting Stoutenburg. S. schoof met zijn motor over de brug en gleed tegen de auto van S. uit Uden aan. De motorrijder brak zijn enkel en pols. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. Zijn passa gier, M. uit Soest, kwam met de schrik en enkele schaafwonden vrij. De motor is total loss, de auto werd flink beschadigd. PEN - In het kader van de mde Bouwconcerten, foee de muziekschool fond- l verwerven voor de ver- ivan de school, verzorgen vier pten zondag een concert op [vleugels. Op het programma werken van Gneg, Von Beet hoven, Fauré en Brahms die res pectievelijk voor vier- en achthan- dig pianospel geschreven zijn. Het zesde concert in de sene begint om 13.00 uur en bezoekers betalen vijf gulden entree. Jeugd tot en met 18 jaar mag voor de helft van die prijs naar binnen. De opbrengst van het concert komt ten goede aan de inrichting van de meuwe aula. lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. [Brschijnt elke woensdag. Kiaktie: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Klaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker levering kopij en advertenties: '"tfijk maandagmiddag 12 00 uur. Jdaktie en administratie: ïntoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op ïrkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur fefoon 033-941495 (administratie en redaktie) |bonnementsgeld: '9,50 per jaar, 25,50 per half jaar, 13.- per kwartaal Nachten bezorging: abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te ontvangen. Is dat niet het geval neem dan kontakt op met jze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), 033-940159 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze "Tekteur bezorging, overdag 03420-94206 Mastellen foto's: J® meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ^bestellen (met uitzondering van archief- en historische Ptos) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te wneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto *®rd aeDlaatst. Prestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en '5,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden- •®ntrum. .ngeveer drie tot vier weken na betaling onvangt u de gewen- efoto('s) thuis. HEUSER KRANT is een uitgave van de ^"Krantenkombinatie te Barneveld. Een werkstuk van Schagen in waterverf LEUSDEN - Bij de politie zijn de afgelopen penode diverse meldm- LEUSDEN - De Stichting Bejaar denzorg deed woensdag aangifte van de diefstal van de antenneer, die op haar gebouw aan de Ol menlaan geplaatst was. De anten ne, die door onbekende daders is meegenomen, had een lengte van 9 meter. Hij was bestemd voor de ontvangst van radio- en televisie programma's. gen binnengekomen van mensen die klaagden over een slechte tele visie-ontvangst. Dit weekeinde kwam er opnieuw een klacht bin nen van een bewoner aan de Ro- zendaallaan. De politie vermoedt dat er een stoorzender actief is Klagers worden doorverwezen naar de gemeente. LEUSDEN - Bij een inbraak in een tankstation aan de Doornseweg verdwenen in de nacht van vrijdag op zaterdag een koffiezet-apparaat en snoepgoed. De inbrekers ver melden met een baksteen een aan tal ruiten om binnen te komen. Nog voor de zomer een vreemde taal spreken. Individuele kursussen spreekvaardigheid START o\R€VCTt Inl. 033-729097 door Jan Versteegl We hebben het afgelopen weekeinde de truien weer uil de kast moeten halen. Wat de hele winter niet lukte, ge beurde nu wel. Er ontwikkel de zich een krachtig hoge drukgebied boven Scandina vie en daardoor kwam di jaar voor het eerst een ooste lijke stroming op gang. Me het genoemde hogedrukge bied als gangmaker stroom de zeer koude lucht uit Sibe rie naar het westen. In hel Oostzeegebied vielen enkele lichte sneeuwbuitjes. Bij ons ging de temperatuur in ver gelijk met vorige week ook flink onderuit. In het noorden van het land daalde de tem peratuur op 1500 meter hoog te tot -10 graden. Maandag lag Leusden aan de goede kant van de weerlijn. Er was zon, maar meer naar het zuiden bleef er bewolking. Ondanks de zon werd het een koude vooxjaarsdag. Het kwik kwam niet veel verder dan 7 graden. Wel stond er een stevige oostenwind. Gisteren was het een nare dag. Een depressie trok van uit Frankrijk noordwaarts en liet de bewolking verder toe nemen. Door grotere druk verschillen wakkerde de wind sterk aan. Er stond we derom enige tijd een krachti ge tot harde oostenwind. Je mag dan rustig van guur weer spreken. Volgens het afkoelingseffekt voelde het gistermorgen aan alsof het 5 graden vroor. Al met al zijn we de maand april niet best begonnen. Maar het spreek woord zegt ook:' April doet wat hij wil'. Na de warmte van maart scheelt het ge woon een jas. Vandaag komt de depressie verder naar het noorden en we houden be wolking. Er valt neerslag en dat kan zelfs met een vlokje sneeuw gepaard gaan. Maar het lijkt erop dat de ergste kou geleden is. Morgen ligt genoemde de pressie vrijwel boven ons land. Deze heeft ervoor ge zorgd dat geleidelijk minder koude lucht naar het noorden is gestroomd. En mede door dat de stroming meer zuide lijk wordt gaat de tempera tuur geleidelijk omhoog. Het gaat wel langzaam. Het ho- gedrukgebied boven Scandi navië heeft zijn langste tijd gehad en verplaatst zich ge leidelijk naar het oosten. In het weekeinde stijgt de luchtdruk boven Frankrijk en dat geeft een meer zuide lijke stroming. De tempera tuur kan dan, met hulp van een beetje zon, weer boven de 15 graden uitkomen. Het lijkt erop dat de gril van april van korstondige duur is ge weest. De maand maart is voorbij. De gemiddelde temperatuur in Leusden kwam op 7.0 gra den. Dat is 2 graden boven normaal. De Bilt kwam op 8.0 graden. De hoogste tempera tuur bedroeg bij ons 20.6 gra den op de 28e. De neerslag lag bij ons op 118 mm en dat is tweemaal de normale hoe veelheid. Maart was dus een warme en natte maand. De natuur heeft op dit mo ment een voorsprong van bij na twee weken. Een goede graadmeter hiervoor is de bladontplooiing van de kas tanje. Dat is nu al gelukt. Nu maar hopen dat de voor sprong vastgehouden kan worden. LEUSDEN - Uit een kleedhok van zwembad de Octopus werd zondag de kleding van mevrouw R. uit Renswoude gestolen. Ook werd er geld van haar meegenomen. Bij el kaar had het een waarde van 250,--. LEUSDEN - Bij werkzaamheden raakte het dak van een woning aan de Platanenlaan in brand. Daarbij ging de dakbedekking smeulen en branden. Het brandje kon snel ge blust worden en de schade bleef beperkt. Woensdag 5 april. 20.00 uur: Vergadering raads commissie Onderwijs, Sociale Za ken erf Milieu, commissiekamer gemeentehuis. Donderdag 6 april. 20.00 uur: Vergadering raads commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, commissie kamer gemeentehuis. Vrijdag 7 april. 20.15 uur Opening expositie, werken van Kovel, Kruidennk en Van Schagen, galerie 't Claeveren blad, De Brink 16. Zaterdag 8 april. 20.00 uur: Disco-avond in het Jeugdhonk, Hamersveldseweg 100. Zondag 9 april. 13.00 uur: Bouwconcert, piano recital, muziekschool, Zwarteweg 16a. Dinsdag 11 april. 19.30 uur: WOL, lezing over hon ger in de wereld, WOLboom, Ha mersveldseweg 2a. 20.00 uur: Lezing NCVB-Zuid, 't Trefpunt, Arnhemseweg 75. Donderdag 6 april 13.30 uur Bejaardensoos 'Ons Ge bouw' 20.00 uur: Ledenvergadering Zon nebloem 'Ons Gebouw' Vrijdag 7 april 20.00 uur Kaarttournooi 'De Hes- serikar' Zaterdag 8 april 20.00 uur: Disco Show 'De Klaveet' Dinsdag 11 april 9.00 uur; Welfare Zonnebloem 'Ons Gebouw' Woensdag 12 april 9.00 uur: Handwerkhobbyclub 'De Moespot'

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3