Antilopen stijgt op de ranglijst Winst en gelijkspel voor hockeyteams van Leusden TTCL glijdt bijna uit Degradatie bedreigt LEOS 1 Prestatielopen en Virusthlon op landgoed 'Den Treek' Voetbaltoernooi voo jeugdige wijkteams Krappe zege op ASVD: 7-5 Heren in de strijd om toppositie Kaarten bij Roda Badminton demonstratie wedstrijden Sport WOENSDAG 12 APRIL 1989 LEUSDEN - De korfbalploeg van Antilopen stijgt langzaam op ranglijst na een verdiende overwinning op ASVD. Zij staan nu op de derde plaats achter Sparta en De Vinken. De korfballers uit Dronten werden met 7-5 verslagen. Op een moeilijk bespeel baar veld legde de thuisclub in de eerste helft de basis voor de overwinning. De tweede helft werk moeilijker omdat Jan Costa en Nancy Lahey met blessures uit moesten vallen. Maar de 5-2 ruststand kon worden vastgehouden. Vooral Esther Versteeg speelde de laatste twintig minuten verdedigend voortreffelijk en hield daarmee Antilopen op de been. De thuisclub was de wedstrijd zonder André Kooi beqonnen Kooi heeft zijn enkelbanden ge scheurd en is voorlopig uitgescha keld. Gelukkig was Marcel Vee- nendaal weer beschikbaar om dit verlies op te vangen. Het team van trainer Fred Ferrageau kreeg van de bezoekers weinig ruimte. Dat betekende dus dat er veel bewo gen moest worden en in de eerste helft lukte dat heel goed. Het emge euvel was dat er te weinig werd gescoord, te veel kansen werden om zeep geholpen ASVD kwam na vijf minuten spe len op een 0-1 voorsprong, maar een minuut later scoorde Frans ter Maten met een afstandschot de LEUSDEN - De commissie Sti mulering Sportdeelname organi seert voor de tweede achtereen volgende maal een wijkenzaal- voetbaltoernooi voor zowel jon gens als meisjes in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. Het toernooi zal plaats vinden op 5 mei 1989 in sporthal Groenhouten (de Meent). Deelnemende wijken- teams kunnen rekenen aandenken aan deze sporty beurtenis. De winnaar toernooi krijgt de wiss* mee naar huis. De kosten per team, bestaa minimaal zes personen, 15,- Voor het opgeven voetbalteams kan men ter^ het gemeentehuis bij Roy| mond, telefoon 961695, Spelmoment uit de hockeywedstrijd tussen Leusden en De Graspiepers. Leusden bleef De Graspiepers in een weinig enerverend duel de baas: 2-1. LEUSDEN - In een rommelig, niet bijster opwindende wed strijd hebben de heren van de MHC Leusden met moeite van de Graspiepers gewonnen. De eerste tien minuten lag het initiatief bij de thuisclub; in die periode opende Frank de Ruiter de score. Het voorbereidende werk was van Diderik Merkens, die zich vastliep in de cirkel en Aart Rupert, waarna De Ruiter met een hard schot scoorde. Na dit doelpunt zakte het tempo aan zienlijk. Er werden slechte passes gegeven en aangenomen ballen werd slordig verwerkt. In de twaalfde minuut kwam Graspiepers op gelijke hoogte nadat een van de gastspelers drie Leusdenaren was gepasseerd en een vrijstaande medespe lers een niet te missen kans bood. De Graspiepers versnelden het tempo en kregen een strafcomer toegewezen Maarten jones haalde de bal daarbij van de doel lijn. Tegen het einde van de eerste helft werd Robert Kriekamp ver vangen door Ralph Wessel. De tweede helft verliep zo moge lijk nog rommeliger Er waren veel individuele akties, maar de passes van Leusden konden ge makkelijk worden onderschept. De tegenakties van Graspiepers konden met gevaarlijk worden door goed verdedigen van Joep Rozeboom, Aart Rupert en Tom van Eek. In de 17e minuut maakte Frank Roggekamp een strafcomer van de Piepers fraai onschadelijk. In de 27e minuut viel de beslissing toen Leusden een strafcomer kreeg toegewezen en Joep Roze boom hard inpushte. Dne minuten later probeerde hij het opnieuw,, maar toen ging de bal net over. Ondanks deze nieuwe winst heeft het team zijn vorm nog duidelijk met hervonden. RENTREE De dames van Leusden waren de laatste tijd juist wel behoorlijk in vorm, maar daarvan is m de wed strijd tegen Be Fair weimg geble ken. Ins Herder maakte na een langdurige afwezigheid wegens een blessure haar rentree. De eer ste vijftien minuten was het offen sief aan de kant van Leusden. Letty den Besten brak fraai door en schoot tegen de paal waarna Daphne de Looze de bal inpushte. Het doelpunt werd om onduide lijke redenen afgekeurd. De thuisclub speelde hierna be duidend minder, maar ook bij Be Fair zakte het spelpeil. Na de rust kwam Patncia van der Fliert in het veld voor de nog niet geheel fine Ins Herder en nam de spitsplaats in. Het duel speelde zich hoofdzakelijk af op het mid denveld. Aan beide zijden ont stonden kleine kansjes, maar de verdedigingen bleven overeind. Leusden zette een slotoffensief in, waann Nicole Pronk en Yvette Frankevoort een belangrijke rol speelden, maar ook zij slaagden er niet in te scoren. LEUSDEN - Op zondag 16 april worden op en rond de terreinen van Huize "Don Bosco" en land- LEUSDEN - TTCL maakte vo rige week bijna letterlijk en fi guurlijk een uitglijder door een zwaar bevochten maar verdiende overwinning van 6-4 tegen Gis pen. De gladde vloer in de zaal van de tegenstander kan met als excuus worden aangevoerd maar een feit is wel dat de Leusdenaren er niet goed op uit de voeten konden ko men. Vooral André Snoek, die als verdediger veel loopwerk ver richt, kon zijn gevaarlijke smash vaak niet uitvoeren omdat hij te laat bij de bal was. Desondanks wist hij twee partijen te winnen en het dubbel met Erwin de Boer, zo dat hii een groot aandeel in de overwinning had. Ook de won drie keer. Met zijn blokkeren en zijn harde ss zette hij zijn tegenstander matig op het verkeerde bee gen de sterke verdedigen] pen had hij drie sets nod» ondanks het feit dat hij rue tegen verdedigers kan won hij toch. Frank Kooymj geen enkele partij. Helaasi zijn stijgende lijn met voorts Deze week speelt TTCL u? Effect in Wijk bij Duurste op twee punten achterstars Deze wedstrijd kan theoreti beslissing brengen. De stand 1 TTCL 7-14, 2 Effcc Gispen 8-7. 4. Woeden 6-4,5 8 ONI7-1 set werd dan ook met ruim ver-^ schil gewonnen. In korte tijd stond de eindstand 2-15 op het bord Dé v derde en laatste set was een föf-n maliteit. LEOS bleef echter keer!- geconcentreerd spelen en met name Henk Wildschut was met Om 13.00 uur zal het startschot worden gelost voor de bekende prestatielopen n.l. de 2500, de 5000, de 7500 en de 10.000 meter. Dit jaar is als extra de 2500 en de 7500 meter toegevoegd. De 2500 meter loopt één ronde, de 5000 meter gaat over twee ronden, de 7500 meter over dne en de 10.000 meter over vier ronden. Om 14.00 uur gaat de enige echte virusthlon van start. Dit omvat 10.000 meter hardlopen over het zelfde parcours als de prestatielo pen. Hierna vertrekt men op de fiets voor het wielergedeelte van ca. 45 km. De fietsroute is dit jaar geheel vernieuwd zodat de deel nemers een rustige tocht kunnen houden. Het fietsqedeelte bestaat uit vier ronden. Uit deze regio do bekende atleten mee aani thlon. Naast dit alles is een lotei ganiseerd met leuke pnjzt fietstassen, radio's etc. I mers aan de minivirusthlon| rusthlon en de prestatielope nen gratis aan deze loterij] doen. Het publiek echter fa meedingen naar de prijzi een lot te kopen in de kanta Inschrijven kan men voor dl virusthlon. de virusthlon d prestatielopen vanaf 12.00 f de kantine van Don Bosco. Men rekent op een komst. Toeschouwers harte welkom om de spoitj te moedigen. LEUSDEN - De volleybal-dames van LEOS hebben het afgelo pen zaterdag opnieuw af laten weten. Door de 3-1 nederlaag tegen DeltaLloyd/AMVJ 2 zal de laatste wedstrijd tegen EAW de beslissing moeten brengen, omtrent het al of niet degrade ren dan wel beslissingswedstrijden spelen. Ook in in deze wed strijd werd weer duidelijk dat de Leusdenaren nog niet rijp zijn voor de Tweede divisie klasse B. Qua spel en techniek kunnen zij heel aardig meekomen, maar zo gauw er om de punten ge knokt moet worden, speelt de zenuwen de dames parten en worden de punten ingeleverd. De vertrekkende trainer/coach Ad van Woensel: ,,Op een gegeven moment knapt er iets en gaan we verkrampt spelen. Dan lukt er ook niets meer en dat is pijnlijk om te zien. Je staat dan als coach machteloos." In de wedstrijd tegen de Amstel- veners bleek ook weer overdui delijk dat LEOS de nodige erva ring mist. Bovendien is het spe- lersmatenaal ontoereikend om ge blesseerde of zwakspelende vol leyballers te vervangen zonder dat het ploeg verzwakt In de Del- taLloyd Sporthal speelde spelver- deelster Petra Küh uitermate zwak Küh is ook al de vervangster van de langdurig geblesseerde eerste spelverdeelster Mia van 't Klooster. Daardoor wordt vervan ging tijdens een wedstrijd zeer moeilijk. Trainer Ad van Woensel moest dan ook een noodgreep toepassen Hij wisselde Petra Küh regelmatig in voor Jolanda Bar- mentlo, eigenlijk geen spelver deelster, maar noodzakelijk om LEOS toch in de wedstrijd te hou den De Leusdenaren waren vol goede moed naar Amstelveen afgereisd. De eerste punten gaf hen in de eerste set echter niet het vertrou wen om het DeltaLloyd moeilijk te kunnen maken. LEOS kon via 3-2 tot 11-8 goed bij blijven. De stops waren goed verzorgd, maar door de heel matige spelverdeling kon de ploeg niet tot aanvaardbare aanvallen komen. Ook het afwisse len van spelverdeelster Küh had LEUSDEN - De badmintonvereni ging BVO'79 houdt op woensdag 19 april demonstratiewedstrijden, in het kader van het tienjarig bestaan van de vereniging. Aan de wed- LEUSDEN - Voertbalvereniging met het gewenste effect De thuis club kon dan ook heel eenvoudig de eerste set met 15-8 binnenha len. Vooral nadat bij 11-8 het ver trouwen bij de bezoekers volledig weg was. In de tweede set kwa men ze er helemaal niet meer aan te pas Na het verlies van de eerste set waren de Leusdenaren zo ge desillusioneerd dat er werkelijk mets meer uitkwam Ze verloren die dan ook met 15-2. „Ze waren niet meer vooruit te branden", al dus een machteloze Van Woensel LAATSTE KANS In de derde set speelden de Leus denaren eindelijk weer eens naar behoren. Ze pakten de laatste stro halm en kwamen plotseling wel aan aanvallen toe Het serveren ging eindelijk ook weer eens goed en ze kwamen met 4-6 voor te staan. Door die voorsprong kre gen ze de schrik weer in de be nen. DeltaLloyd kon terugkomen tot 7-6. LEOS kwam de kleine in zinking echter weer te boven en kon de set binnenhalen met 8-15. De ploeg uit Leusden was weer terug m de wedstrijd en ging in de vierde set op dezelfde voet ver der. De opslag was goed en de stops waren goed verzorgd. Zij strijden zullen naast heuse, landelij ke toppers, ook spelers uit de hoofdklasse deelnemen. Lex Coe- ne, Nederlands kampioen in 1988 en Herman Leidelmeyer, die even eens meermalen de beste van het land was, zijn namen die tot de verbeelding spreken. Bondscoach Rob Zijderveld is aanwezig om de spelers te begeleiden. Het evenement wordt gehouden in sporthal de Korf en gaat om 19.30 uur van start De toegang is gratis. Roda'46 houdt vrijdag 14 april een kaartavond voor spelers met vaste maat, waar klaverjas en schutjas gespeeld zal worden. Deelnemers kunnen vanaf 19.30 uur inschrijven. De wedstnjden gaan om 20.00 uur van start. Deelname kost vier gul den per persoon. kwamen dan ook op een 2-8 voor sprong Wie had gedacht dat zij daarna zouden doordrukken en de vierde set zouden pakken, had het mis. De spanning drong weer in de ploeg binnen en de thuis club kreeg weer de gelegenheid terug te komen naar 6-10. Door on nodige en persoonlijke fouten ga ven de Leusdenaren die verde set nog weg. Bij 8-11 waren er nog steeds mogelijkheden, zelfs bij IS IS waren die er nog. Maar in plaats van die vierde set gewoon te win nen en in ieder geval een punt binnen te halen werd die set ge woon weggegeven: 15-13 „Op een gegeven moment knapt er iets in de ploeg en geven we ge heel onnodig die vierde set weg", aldus een teleurgestelde Ad van Woensel. Aanstaande zaterdag zal de beslis sing moeten brengen omtrent de toekomst van de LEOS-dames. EAW komt dan op bezoek in De Meent in Leusden, die nog volop in de strijd is voor de tweede plaats Over de afloop valt niet veel te zeggen. LEOS zal de steun van het publiek hard nodig heb ben om de ploeg over de zenu wen heen te helpen. KOPPOSITIE De heren volleyballers van LEOS hebben de leiding genomen in de eerste klasse B Koploper Har derwijk 3 verloor namelijk een punt tegen Woudenberg. De Leusdenaren staan een punt voor en hebben een wedstrijd meer gespeeld dan de Harderwijkers. Trainer Bert van Doom zal zeer te vreden over zijn ploeg zijn. Aan het begin van het seizoen zei hij nog dat handhaving in de eerste klasse het uitgangspunt was. Door de eenvoudige overwinning op het laaggeklasseerde SDS 2 draait de ploeg in de top mee. De thuis club werd met 0-3 verslagen. Trainer Van Doom was met een verrassende opstelling gekomen door met een zeer aanvallend in gesteld team te starten. De basis bestond uit de beide spelverde lers Ronald van Doom en Ruud Kooien en de aanvallers Rob de Koning, Henk Wildschut, Edwin Meijerman en Peter Bosman. Die basis liep in de eerste set dan ook makkelijk weg naar 0-5. Daarna ging het even moeilijk bij de be zoekers. want SDS kwam terug naar 5-8 Bij die stand was het tijd voor een time-out, waarna de ma chine weer op gang kwam. De eerste set werd verder zonder moeite met 9-15 binnengehaald. LEOS ging in die tweede set op dezelfde voet varder. Door een uitstekend blok was het voor de thuisclub ondoenlijk te scoren. Zelfs de kleine Ronald van Doom kon verscheidene aanvallen blok keren. Doordat de aanvallen van Voorthuizen bij het net al werden geblokkeerd, hoefde de verdedi ging nauwelijks in actie te komen en kon het zich volledig concen treren op de aanval. Die tweede zijn blok een plaag voor de aanval lers van SDS. De setwinst kwam bij 8-15. Als de volleyballers van trainer Bert van Doom aanstaande zater dag de volle winst weten te beha len, kunnen zij nog voor een ver rassing zorgen. Harderwijk 3 moet weliswaar nog twee wedstrijden, maar vooral de laatste wedstrijd tegen Spirit 3 zal heel spannend wórden. Want de club uit Amers foort heeft nog kans1 op promotie wedstrijden en zal zeker proberen punten bij Harderwijk weg te ha len. goed "Den Treek" weer de jaar lijks terugkerende prestatielopen en de virusthlon gehouden. Ook dit jaar is er tevens een mini- virusthlon voor de kleineren, van wege het grote succes van vong jaar. Dit houdt in 700 meter hardlo pen en 1400 meter fietsen. Deze miruvirusthlon vindt geheel plaats op het terrein van Don Bosco, dus met op de openbare weg Als ex tra attractie is een clownsduo aan getrokken. dat het startschot zal lossen en zelf op ludieke manier aan dit evenement mee zal doen. De start van de miruvirusthlon is om 15.00 uur gelijkmaker. Antilopen bleef op het zware veld goed doorgaan en na een kwartier gooide Joyce Os- nabrugge van afstand 2-1 door de korf. Vijf minuten later scoorde Esther Versteeg ook weer van afstand, 3- 1De bezoekers scoorden meteen de aansluitende treffer 3-2 en wa ren terug in de wedstrijd Op de cruciale moment miste Marcel Veenendaal een strafworp. Even later maakte hij die misser weer goed door met een prachtig af standschot de stand op 4-2 te be palen. Vlak voor de rust kwam An tilopen op een comfortabele voor sprong na opnieuw een afstand schot vein Frans ter Maten dit keer. Ruststand 5-2. OPDRACHTEN Tijdens de rust kon trainer Ferra geau zijn ploeg weer even toe spreken, want tijdens de wedstnjd mocht hij vanwege een schorsing geen aanwijzingen geven. Ferra geau probeerde in de rust zo veel mogelijk de opdrachten weer in de herinnering terug te brengen Hij hamerde er vooral op dat zijn ploeg elkaar wakker moest hou den door elkaar aanwijzingen te geven, daar hijzelf tijdens de wed strijd zijn mond moest houden. „Het is zeker een gemis dat je niets mag zeggen, vooral op de momenten dat het fout gaat," vol gens Ferrageau, die aanstaande zaterdag zich weer 'vocaal' mag uiten. Acht minuten na de rust kreeg Jan Costa een strafworp tegen waar- oen verdediger van ASVD tracht Antilopen-gevaar onder bezweren. door het 5-3 werd. Costa raakte daarbij geblesseerd en hij moest worden vervangen door de junior Paul Hendriks. Gevreesd wordt dat hij een 'miniscus' heeft. Hij moest in ieder geval voor onder zoek naar het ziekenhuis BLESSURES In dezelfde mmuut bracht Esther Versteeg de voorsprong terug naar dne punten door van afstand te schieten 6-3. Gert Graafland maakte vijf minu ten later 7-3. Na de vakwisseling ging Frans ter Maten twee maal in de fout in de verdediging, waar door ASVD via twee strafworpen terug kon komen naar 7-5. Tussen de twee strafworpen door verliet Nancy Laheij geblesseerd het veld en werd vervangen door de junior Irene Veenendaal De beide ingevallen juniorent zich uitstekend van hun hebben goed gebald," ner Ferrageau. De thuisclub het na die 7-5 nog even J maar dankzij het verdedig onder leiding van Esther Vf werd de voorsprong va?i den Naast Versteeg Joyce Osnabrugge. Geit land en Paul Hendriks in Zo konden opmeuw twee! aan het totaal worden voegd. Trainer Fred Ferrageau den over de prestaüe ens in deze wedstrijd weer er4 betering. Alleen over de<t was hij nog met helend den. „Maar we hebbent getraind de afgelopen dat komt wel goed Aanstaande zaterdag wo:* versum tegen Altius ges?#l^ Jeanet Jekel zoekt naar medespelers

Leusder Krant | 1989 | | pagina 14