Dubbele zege LHV-vrouwen verhoogt kampioenskansen Promotie De Haaien een feit itelkansen schakers in Leusden verkeken Antilopen-recreanten in het nieuw gestoken Seizoenstart Jeu de boulers Avanti weer op de goede weg leusder krant leningstoernooi Eemelaar Landelijke ponywed strijden bij de Treeker- Dressuurwedstrijden "Nieuw Hagenauwe" ruiters Mannen dreigen aansluiting te verliezen Constant prestatieniveau beloond Rudolph de Groot wint openmgstoernooi Kaarttoernooi De Hessenkar - «en balletje slaan in een aangenaam voorjaarszonnetje. TERVELD - Onder ideale (omstandigheden hield de rereniging de Eemelaar het gstoemooi. De organisato ren terug zien op een ge- e dag met een groot aantal jden enkel, dubbel en ge mengd. De opkomst van de leden was groot. Na afloop was er een gezellige bijeenkomst in het met bloemen versierde clubhuis. Bo vendien was er voor elke deel 01512049nemer een bloemetje. LEUSDEN - De vrouwenhandballers van LHV gaan voort op het winnende pad. Na een drukke week, waarin twee wedstrijden moesten worden afgewerkt, voegden de Leusdenaren opnieuw vier punten aan het toch al niet geringe totaal toe. Baam (3-17) en EMM (8-14) waren niet bij machte de Leusdense trein te stoppen. Deze week treden de Leusdenaren opnieuw twee keer aan. Midweeks, dinsdag, voor de beker tegen Nieuwegein en zondag voor de competitie, op eigen terrein, tegen het Amers- foorste AAV. Minder vergaat het de heren, voor wie het eerste seizoen in de eerste klasse ook wel eens het laatste zou kunnen zijn. Tegen Houten (21-13) en Limvio (20-12) waren de Leusdenaren duide lijk de mindere. Hetzelfde moet gevreesd worden tegen BDC, dat zondag naar Leusden komt. Maar eerst treden de handbal lers vanavond aan tegen HHC voor de beker. De vrouwenselectie ligt na drie westrijden m de tweede helft van de veldcompetitie nog vast op koers naar de titel m de tweede klasse A. Door twee ruime over winningen, waarvan die tegen EMM meer glans had dan die tegen Baarn, handhaafden de volgelin gen van Theo Geerding minimaal hun voorsprong van drie punten op de concurrentie. Bovendien sloeg de ploeg zich manmoedig door het eerste deel van een wel bijzonder zwaar programma. Door de vele afgelastingen in de eerste helft van de competitie, gevoegd bij het feit dat de Leusdenaren in een over volle poule terecht zijn gekomen, zijn er door de competitieleider een aantal midweekse program ma's gepland om toch een beetje op tijd aan de afronding van de competitie toe te komen. Daar komt nog eens bij dat de beker competitie ook gedurende de tweede helft van de competitie wordt afgewerkt. Voorlopig rekende LHV tot nu toe al met een paar lastige ploegen af. Op eigen veld versloegen de blauwhemden nummer twee SHVU, dat tot dan toe slechts één punt op LHV hoefde toe te geven. Die winst gaf de Leusdenaren itieer adem. De rest van het veld ligt al op beschaafde afstand, maar van de volgers zijn het Hilversumse EMM en UDSV uit Utrecht op het oog de vervelendste tegenstanders. EMM fungeerde zondag als sparring partner, maar kon de rol van ge vaarlijke outsider maar nauwelijks waarmaken. Zonder al teveel pro blemen lieten de Leusdenaren de tegenstander m het hol van de leeuw de hielen zien: 8-14. Vanaf het begin dicteerde de Leusdense ploeg de gang van za ken. Via Anja Douma (2x) en Jea- nette Kok, die een break-out af rondde, namen de bezoekers een 0-3 voorsprong. Die marge bleef tot 1-4 intact. Carin Nijhuis nam vanaf de opbouwpositie de vierde treffer voor haar rekening. In de fase die daarop volgde leek de Hilversumse ploeg weer in de wedstrijd te komen. Reserve- doelvrouw Christien Schut, die een meer dan voortreffelijke wedstrijd keepte (ze stopte onder meer twee strafworpen), moest in die periode twee keer vissen: 3-4. Maar nog voor de pauze aanbrak, stelde LHV definitief orde op zaken. Anja' Dou ma was in het restant van de eerste helft nog drie keer succesvol, waarmee de rust aanbrak bij een stand van 3-7. Na de veldwisseling was er spra ke van consolideren. Trainer/ coach Theo Geerding nam zelfs de ruimte om wat te experimenteren met verdedigingssystemen. Des ondanks sloegen de Leusdenaren na de hervatting meteen het beslis sende gat. Anja Douma en Jeanette Kok tekenden voor 3-8 en 3-9, voor EMM weer wat terug mocht doen. Hetty Tessels en Carla Mossel voerden de score op tot 5-12, waar na Jeanette Kok en Carin Nijhuis de eindstand fixeerden op 8-14. BEKERSTRIJD Dinsdag wierp LHV zich ook nog in de strijd voor het afdelingsbe kertoernooi (het resultaat was bij het schrijven van dit verslag nog niet bekend), waarin de Leusdena ren een zekere reputatie te verlie zen hebben (de ploeg reikte al eens tot de halve finale). In de eer ste ronde stuitte de ploeg op Nieu wegein, dat in de zaal de belang rijkste tegenstander bleek. Hoe staat Theo Geerding tegenover de bekerstrijd, zeker met het oog op de competitiebelangen, waann LHV goede kansen heeft kampioen te worden? Geerding: „Ik wil m principe gewoon alles winnen, en dat betekent dat we ook de beker niet zonder slag of stoot zullen laten schieten. Ik denk dat de ploeg een zwaar programma moet kunnen hebben. Maar het mag duidelijk zijn dat de prioriteit bij de competi tie ligt. We willen gewoon graag naar de eerste klasse, waar we naar mijn idee thuishoren". KANSLOOS De LHV-mannen dreigen de aan sluiting in de eerste klasse te ver liezen. Maar dat mag geen verba zing wekken. De ploeg zou het on der normale omstandigheden al moeilijk genoeg gehad hebben. Onder de huidige omstandighe den, een seizoen waann praktisch geen speler van blessureperikelen verschoond bleef, is het niet meer dan begrijpelijk dat de mannen on der de maat blijven. Woensdagavond trad de ploeg aan tegen Houten en was eigenlijk kansloos, nadat de Leusdenaren tot 10-7 bij rust redelijk waren bijge bleven, begon het gebrek aan con ditie en achterstand in trauungsar- beid zich na de pauze te wreken. Houten nam uiteindelijk genoegen met 21-13. Hetzelfde verhaal gaat globaal op voor de ontmoetmg tussen LHV en Limvio, een duel dat zondag in Baarn werd afgewerkt. Tegen de koploper uit de eerste klasse hiel den de Leusdenaren de schade weliswaar beperkt tot acht doel punten (20-12), van een serieuze krachtmeting, waarin de bezoe kers het de gastheren moeilijk kon den maken, was geen sprake. Het verschil tussen de geheide eerste klassers en LHV lijkt hem vooral te schuilen in de details, na een zeer acceptabele eerste helft (10-7), ging LHV na de rust ten onder aan slordigheden. Foutieve afspeel- ballen en misverstanden kwam de Leusdense ploeg op een aantal break-outs te staan, waarmee het pleit snel beze geld was. De enige hoop voor LHV is ei genlijk dat UHV/Sport, dat één punt achterstand heeft op de Leusdena ren, geen punten meer zal halen of dat één uitschieter de ploeg van 'Co Wethly nog punten zal opleveren. Of dat tegen BDC zal gebeuren, dat zondag op bezoek komt in Leus den, valt in hoge mate te betwijfe len. De jeugdige ploeg uit Soest lijkt op voorhand technisch en condsitioneel zoveel voorsprong te hebben, dat het niet reëel zou zijn de gastheren veel kansen toe te dichten. Vrijdagavond werd de zevende en tevens laatste ronde van het Hessenkar kaarttournooi ge speeld. Er waren zestien deelne mers. De prijswinnaars van deze avond waren: LEUSDEN - Inmiddels is ko men vast te staan dat de Leusden se Zwem- Poloclub De Haaien volgend seizoen inderdaad aan zal moeten treden in de B-compe- titie. De promotie vanuit de C- competitie is inmiddels een feit. De zwemequippe heeft dat te danken aan een zeer constant prestatieniveau. Dat er van toe val geen sprake is, werd zaterdag nog eens aangetoond toen men in zowel Leusden als Amersfoort moest aantreden voor een om vangrijk wedstrijdprogramma. In het eigen bad waren het de jeugdige Haaienleden die in het kader van de Speedojaargangwed- strijden nog eens lieten zien dat er van een doorlopende verbetering van de prestaties sprake is. Zo'n verbetering is af te leiden aan het aantal malen dat er persoonlijke records worden gezwommen en daarvan waren er wederom een flink aantal te registreren. Op de 100 meter schoolslag kwa men Xandra Verschuur, Werner v. d. Berg en met name Elwine Her mans aan een flinke van hun tot op dat moment beste tijd toe. Werner v. d. Berg en Xandra Verschuur wisten een soortgelijke prestatie te leveren op de 400 meter vrije slag en Hanneke Voskuilen stelde haar persoonlijke record op de 100 me ter vrije slag ruim 2 seconden scherper. De 100 meter vlinderslag leverde echter de meest in het ooglopende prestatie op. Leon van Doornik het 1.26.5 noteren terwijl Sandra van Wegen met 1.17.9 op diezelfde afstand een tijd neerzette die ook op nationaal niveau niet zou misstan. Tegelijkertijd waren de ouderen Haaien op het hoogste niveau bin nen de Kring Utrecht, in de slag met de beste zwemmers en zwemster uit deze provincie. Wat daarbij op viel was opnieuw het constant hoge mveau van de geleverde presta ties. Nu vielen de persoonlijke re cords in het Amersfoortse Sport- fondsenbad weliswaar niet als rijpe appelen van de boom, maar in die gevallen waarin er geen verbete ring in zat, bleef men doorgaans toch weinig van een persoonlijk record verwijderd. NK-LIMIET Saskia Helsdingen kwam op de 100 meter vlinderslag wel tot een geringe verbetering van haar tot op dat moment beste tijd. Bovendien was de 1.13.6 goed voor een eerste plaats in dit sterke veld. Rogier Tolboom liet, op datzelfde num mer, een schitterend persoonlijke record van 1.13.5 en een derde plaats aantekenen, terwijl de 1.09.9 van Jan Willem van Dijk op dat nummer, niet alleen een verbete ring van het Haaien clubrecord in hield. De tijd ligt onder de limiet voor de in juni te verzwemmen Ne derlandse kampioenschappen, zo dat van Dijk daarvoor nu al een startbewijs op zak heeft. Even later sleepte de bijzonder op dreef zijn de Van Dijk ook nog een eerste plaats in de wacht op de 100 meter vrije slag. Zijn tijd 1.02.2, betekende bovendien een verbetering van z'n persoonlijke record. Het sluitstuk van het programma, LEUSDEN - Jeu de boulesclub „De Hakhorst" is officieel uit de winterslaap ontwaakt. Met het 1 april-toernooi is het nieuwe seizoen geopend. Zo'n dertig boulers hadden zich voor het openingstoernooi opgegeven. Na zes ronden bleek Rudolph de Groot te sterk te zijn voor Henk Bokhorst en Arie van den Bremer. ISDEN - De kampioenskansen van Leusden I in de jKcompetitie zijn definitief verkeken. De uitgespeelde fn tegen En Passant I leverdern slechts anderhalve punt door de Spakenburgers op een onoverbrugbare voor tkwamen. Nadat Jaap de Jager en Bert Uneken in Spaken- pa partijen hadden uitgespeeld (respectievelijk verlies ist) stond Leusden op een 2-3 achterstand. Afgelopen Jrdag moest er al een wonder gebeuren wilde Leusden de rijd nog naar zich toetrekken. Maar dat bleef uit: de btander van Arnold Peperkamp hield het toreneindspel •remise en in alles-of-niets-pogingen gingen Carel Vos en Moed daarna ten onder. rloor Leusden de wedstrijd 9 met 2,5-5,5 en kon bij En de vlag in top. Een dag leek Leusden I de klap nog lemaal te boven. In de uit- jjd tegen Laren II werd afge- I met een 3,5-2,5 achter list v/as er voor Wim Vel- was er voor Wim Vel- Hans Peperkamp en remise Jbert Moed. Jaap de Jager, en invaller Ronald oren. De afgebroken par- ^hnold Peperkamp en huis in 't Veld bieden ech- wel goede perspectieven 'srens een gelijkspel voor hik met de wedstrijd Laren Men I werd ook Laren IV - n IV afgewerkt. Laren IV rotendeels bemand door J»9dige invallers, die duide- wat niveau te kort kwamen voor de bondscompetitie. Kam pioenskandidaat Leusden IV maakte dan ook korte metten: 1-7. Leusden V brak af bij een 2-3 achterstand tege Barneveld II Al leen Ruud Visser won; Nico v. d. Meel en Erwin Verschuur speelden remise. In de afgebroken partijen kan nog van alles gebeuren. In de onderlinge competitie werd de prachtige reeks resultaten van Pim v. d. Harst onderbroken. Jaap de Jager nam revanche voor zijn eerdere nederlaag door een openingsfout onverbiddelijk af te straffen. Tjerk Zijlstra was voor het eerst sinds lange tijd (drukke werkzaamheden) weer present, maar hij kwam nog niet tot scoren. Na een lange en boeiende partij moest hij het volle punt aan Henk Roelofs laten. Uitslagen J. de Jager jr.-Van der Harst 1-0 Huis in 't Veld- Shahnzadeh rem. Van Santen-Uneken 0-1 Langman - Elschot 1 -0 Gerrist - Nijhof 0-1 Berg-Staal rem Linse - Van de Pol 1-0 A. Wisman - Gieskens 1 -0 Buurlage - Veenendaal 1-0 G. Wisman - Van Dalen 1-0 Valkenburg - J de Jager sr rem. Zijlstra - Roelofs 0-1 Afgebroken partij: Voskamp - Kerkhof 0-1 Stand aan de kop: 1. J de Jager jr. 1839 2. Shahrizadeh 1728 3. Huis m't Veld 1727 4. Vos 1699 5. Velker 1696 6 Uneken 1693 7. Langman 1691 8. H Peperkamp 1688 9. v. Santen 1683 10. P. de Jager 1681 Rudolph de Groot bleef in zijn zes partijen ongeslagen, alleen het beant woorden van de 1 apnl-vragen ging hem niet zo goed af. Daar verspeelde hij een halve punt mee Tot de vijfde ronde I konden Martin van Slingerland, Roelof I de Groot en Mimo Sciortino de winnaar tot op één punt achterstand goed blij ven volgen, daarna moesten zij ook punten prijsgeven Henk Bokhorst en Ane van den Bremer konden op de valreep de (gedeelde) tweede plaats pakken net voor de verrassend goed spelende Bob Bloemendal. Uitslagen Husseltoernooi: 1 Rudolph de Groot 5 Y2 (+54); 2. Henk Bokhorst en Arie van den Bremer 41/2 16); 4. Bob Bloemendal 4 (+8); 5 Rob van der Werve 4 (-14); 6. Johanneke Bokhorst 3'/z (+27; 7 Bauke Bokhorst 3'/2 19); 8. Mimo Sciortino 3Vz 11); 9. Sieds Hoitinga 3 (+32); 10. Martin van Slingerland 3 )+26). BESTUUR In het bestuur van „De Hakhorst" is smds de laatste ledenvergade ring een wijziging gekomen. Sieds Hoitinga heeft de plaats ingenomen van Rudolph de Groot. Sieds Hoitin ga heeft de functie van baancom missaris gekregen. De nieuwe competitie is ook deze week begonnen. Vooral voor de doublette-competitie is de be langstelling erg groot. Liefst 26 doublettes hebben zich hiervoor opgegeven. Er wordt in drie poules gespeeld, waarna de kampioen spoules gevormd worden. De tn- plette-competitie wordt op de za terdagen 15 apnl en 23 september afgewerkt. Daarnaast is er ook nog een téte a téte-competitie. Ook de toernooi-agenda voor komend jaar is gereed. Ook dit jaar organiseert „De Hakhorst" een groot landelijk toernooi op het bur gemeester Buiningpark. Dit toer- nooi wordt op zaterdag 25 juni ge houden. De toernooi-kalender ziet er als volgt uit: 30 april: Husseldoublette-toernooi. 20 mei: Lente-toernooi. 11 juni: Tripletten-toernooi. 25 juni: Landelijk toernooi. 8 juli: Marathon-toernooi (17 uur) 12 augustus: Thuisblijvers-toernooi. 16 september: Herfst-toernooi. 15 oktober: Slot-toernooi Daarnaast wordt er vanaf 1 mei een aantal kleine husseltoernooien op de maandagavond georgani seerd, verder wordt er om de twee weken op de dinsdagavond een tireer- en plaatswedstrijd gehou den. twee bijzonder spannende estafet tenummers leverde, als bewijs voor het constante prestatieniveau, twee eerste plaatsen op voor De Haaien. Vooral bij de 4 x 100 meter wisselslag heren werd de stnjd op het scherpst van de snede uitge vochten, maar de uit de heren Van Wegen, Toes, Marsman en v. d. Pijpekamp bestaande ploeg wist de strijd nog net hun voordeel te beslissen. De tijd 4.27.7 was voor die klassering voldoende, net als de 5.01.8 zoals die werd gezwom men door de dames Jacobs, v. Gor- kom, Helsdingen en Sybrandy. SPEEDOJAARGANGWEDSTRIJD 100 meter vlinderslag: Rozemarijn Sy brandy 1 42.6; Sandra van Wegen (le) 1.17.9, Leon van Doornik 1.26.5. 100 meter schoolslag: Xandra Ver schuur 1.47.5; Elwme Hermans 1.39.7; Werner v. d. Berg 1.43.1. 100 meter vrije slag: Hanneke Voskui len 1 38.2; Mathijs Rijnbergen 1 40 1. 200 meter wisselslag: Rozemarijn Sy brandy 3.12.7, Sandra van Wegen (2e) 2.54.2; Leon van Doornik 3.02.5. 400 meter vrije slag: Xandra Ver- j schuur 6.23.5; Werner v. d. Berg 5.48.1. KRINGWEDSTRIJD 50 meter vrije slag: Maxjohjn van Dijk 31.3; Annelieke Jacobs 31.5, Rob van Wegen (3e) 25.8; Marco Woerdman 29.3; Peter Toes 28.0; Karei v. d Pijpe kamp 26.9, Chester Marsman (2e) 25.4; Erik Kuthe 27.1 100 meter vlinderslag: Kim Bijleveld 1.25.1; Saskia Helsdingen (le) 1.13.6; Tamara van Gorkom 1.19.3; Marieke Ruitenberg 1.21.8; Rogier Tolboom (3e) 1.13.5; Jan Willem van Dijk 1.09.1. 100 meter vrije slag: Simone Sybrandy 1.04.6; Alma Verhoeven 1.09.1; Caspar Renkers 1.06.8, Ronny Bokkers 1.07.9; Simone Buitelaar 1.13.9; Kim Bijleveld 115.2; Saskia Helsdingen 1.08.2; Tamara van Gorkom 1.11.2; Danny Ale wijn 1.10.4, Marieke Ruitenberg 1.08.9; Ro gier Tolboom 1.06 1; Jan Willem van Dijk (le) 1.02.2. 100 meter rugslag: Annelieke Jacobs 1.13.6; Rob van Wegen 1 10.6. 100 meter schoolslag: Chester Mars man (le) 1.15 9; Alma Verhoeven 1.28.0; Caspar Renkers 1.21.2, Bons van Gor kom 1.27.6; Ronny Bokkers 1.25.9. 4 x 100 meter wisselslag estafette: Van Wegen, Toes, Marsman, Piine- kamp (le) 4.27.7,p Jacobs, v Gorkom, Helsdigen, Sybrandy (le) 5.001.8. 1. Hans de Vette 2. Cor de Vette 3. A. Voskuiijen 4. Jo Pronk 5 Willem Kok 6. Aart Walgraven 7. Joke van Marwijk 8 Ton Blanke stem 9. Come de Vette 5398 5180 4956 4955 4695 4625 4473 4433 4318 De poedelpnjs was voor Piet Smink met 3416 punten. Hierna werden de prijswinnaars van het gehele toumooi bekend gemaakt. De wisselbeker werd gewonnen door Joke van Marwijk met een totaal van 28006 punten. De tweede pnjs was voor Cor de Vette met 27757 punten en de derde prijswinnaar was H. Zand- brink met 27707 punten. LEUSDEN - Zondag had het ver volg plaats van de eerste onder- I linge wedstrijd Dressuur voor de I disciplines L. en M. Er waren 29 deelnemers. De resultaten waren als volgt: 1 L. (licht- én diploma-kandidaten) 1 Karen Leclercq - Tamara (paard) - 118 p.; 2 Mancken Hen- gelveld - Petre Bruin - 109 p.; 3. Minam v.d. Eyden - Ollossa - 102 p.; 3. Pnscilla Russell - Petra Gnjs - 102 p. L-l Qicht-gevorderden) 1. Louise Keddeman - Kamahl - 115 p.; 2. Alexandra Keddeman - Kamahl - 113 p.; 2. Nicole Baars - Petra gnjs - 113 p.; 3. Nadine Prent - Petra Bruin - 112 p.; 3. Zamira Baartscheer - Angela - 112 p M(iddelzwaar) 1. Josta v.d Kolk - Petra Grijs - 116 p 2. Evelien Vos - Petra Gnjs - 115 p.; 3. Anouk Joosten - Os car - 114 p. ACHTERVELD - Na twee achter eenvolgende nederlagen tegen Barneveld en TVP uit Putten met 9-1 en 7-3 heeft het tafeltennisteam Avanti zijn goede vorm van de eer ste wedstrijden hervonden. Smash uit Woudenberg was deze keer de tegenstander. Vol goede moed ging Achterveld van start en met succes. Met de pauze was het al 3- 1. Alleen Wil Baaiman kon zijn par tij niet in winst omzetten. Na de pauze in de negen en laat ste ronde won Karei Voskuilen met uitstekend spel. Fred van de Pol verloor zijn laatste ronde. De wed strijd eindigde met 6-4 in het voor deel van Avanti, een heel belangrij ke winst waardoor het degradatie gevaar voorlopig is geweken. LEUSDEN - Zondag 16 apnl a.s kunnen ruitersportliefhebbers in Leusden en omgeving hun hart weer ophalen. Dan organiseert Ponyclub "de Treekemiiters" uit Leusden nl. een NPC-wedstrijd in manege Den Treek. Op deze dag nemen zo'n 100 kin deren uit heel Nederland deel aan dressuur- en spnngwedstrijden in verschillende klassen Ook is er de mogelijkheid een vaardig- heidsproef af te leggen. De wed strijden beginnen om 9.30 uur en zijn om ongeveer 16.00 uur afgelo pen. Paarden- en ponycentrum Den Treek ligt aan de Waterloo- weg t.o. de Leusderheide LEUSDEN - Het recreantenteam van Antilopen heeft dezer dagen de beschikking gekregen over een heuse sponsor, die zich het wel en wee van het team aantrekt. Aannemersbedrijf Van Plateringen zorgde er voordat de korfballers in het vervolg correct gekleed hun wedstrijden kunnen spelen. Dit weekemde debuteerde de ploeg in het rueuw op een Reko-toemooi, dat in Amersfoort werd gehouden. Op de foto, in willekeurige volgorde, Conny den Heyer, Irene Maes, Ab Mulder, Peter Maes, Wim Abbring, Nol Bosmans, Wim Osnabrugge en Wim Oskam, alsmede twee uit Harderwijk 'geleende' vrouwehjke invallers

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15