I [rrestaties na een ilde achtervolging Iviesgroep vergadert rer voortbestaan lofdklassers Bowlinguurtje pen weinig voor elkaar onder Benauwde zege van De Haaien Kritiek op nota Ouderenbeleid LEUSDEN; leusder krant Een boom als een woning Veusder krant: Brandje —sport agenda- Leusden Achterveld I-jarige jongen uit Ede, die veld, negeerde m die plaats een Let twee meisjes van 14 en stopteken van de politie, waarna de (erdacht wordt van het pie- auto in de richting Achterveld weg- twee inbraken in Barne- reed. De Bameveldse politie zette Doorrijden na aanrijding Videorecorder weggenomen Beschonken bestuurder licht gewond Cursus Zelfwaarneming Uit de bocht Borstvoeding Blikschade bij aanrijding TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Miele-Keuken-Centrum Huizenga w mkindegemeerie/ WOENSDAG 12 APRIL 1989 plaatselijk nieuws |EN - Na een wilde achtervolging door Barneveld, Ach- I en Stoutenburg, heeft de politie donderdagavond rond for drie jeugdige inbrekers gearresteerd. Tijdens de .volging, die in Barneveld begon, raakte een politie-auto hessenweg van de weg en belandde in een sloot. Daarbij (geen gewonden. de achtervolging m en vroeg assis tentie van de korpsen Leusden en Amersfoort. Nadat de vluchtauto in Achterveld twee auto's geramd had, sloeg de wagen de Stouten- burgerlaan in, waar de inzittenden via het weiland het hazepad kozen. Ze konden echter worden achter haald en in de kraag worden gevat. Bij de aanrijding m Achterveld bleef de schade beperkt to mate riële. De politie-auto, die in de sloot belandde, is total-loss. De commotie ontstond donder dag rond de klok van 18.00 uur in Barneveld, toen een bewoner van de Mr Troelstralaan de politie at tent maakte op het feit dat drie verdachte personen haastig in een gereedstaande auto stapten. De drie worden verdacht van het ple gen van een aantal inbraken in Bar neveld op donderdagmiddag. Daarbij werden onder andere kniekousen en een antieke hoe- denspeld weggenomen. Bij een po ging tot inbraak op de Troelstra laan in Achterveld ging het alarm af, waarvan de jeugdige inbrekers zo schrokken dat ze het hazepad kozen. De gealarmeerde politie trachtte daarna de auto aan te hou den, hetgeen pas veel later lukte. De politie sluit overigens de mo gelijkheid met uit dat er nog een vierde verdachte in het spel be trokken is. Men acht het met aanne melijk dat de 13-jarige jongen de vlucht heeft geleid. I de politie-auto's, die bij de achtervolging betrokken was, raakte op de Hessenweg m een slip en n de sloot. De wagen raakte total-loss, de agenten bleven echter ongedeerd. LEUSDEN - In de gang van biblio theek Nieuw Langenbeek is een kleine expositie ingericht, door het Comité Milieuzorg Leusden, rond het thema „Een boom als woning". Het is de bijdrage van dit comité aan de Nationale Boomplantdag; vorige week woensdag 5 april. Een alternatief voor het planten van bomen waar men in Leusden geen gelegen heid toe zag. De expositie bestaat uit een aantal prachtige foto's, een aantal stukken natuur zoals een groots kankergezwel van een honderd jaar oude iep, aangevuld door tientallen boeken over bo men en het leven daarin, daarop en daar omheen. Joke de Haard, de coördinatrice In de weilanden rond Stoutenburg sloeg de politie de 13-jarige verdachte in de boeien. De Planadviesgroep over haar voortbestaan. Dat is on- wethouders ter discussie gesteld, lergadert dinsdag 18 april der meer door burgemeester en De PAG is destijds opgericht om het college en de raad adviezen te geven over welzijnszaken. Zij zou zich nu teveel op het terrein van de raadscommissie Welzijn en Huis vesting begeven. Ook zijn er inmi- dels genoeg andere inspraakmo gelijkheden. In een nota neemt de PAG stelling tegen haar opheffing. Zij meent onder meer dat zij haar werk beter kan doen als zij over bepaalde zaken eerder wordt in gelicht en als zij een betere ambte lijke ondersteuning krijgt. SDEN - Evenals vorige week is nu weer gebleken dat de dassers in het Bowlinguurtje weinig voor elkaar onder in er zich vrijwel na elke ronde een nieuwe koploper ent. Cinta van Diemen, die in de vierde ronde als eerste op glijst startte, ging kansloos ten onder tegen Krijna Groe- en moest de leiding nu afstaan aan Ingrid van Blerk, die Christina Steinfort geen fout maakte. ontje moest capituleren in njd tegen Maja van den naar blijft aan de leiding 0-3 nederlaag van Wilma [r tegen Margriet van Toren. |d in de eerste klasse blijft >r open. tweede klasse liep Agnes [der uit op de concurrentie overwinning op Sue Jan- jra Paulen bezet thans de plaats. n de derde klasse blijft het (e wisselen. Daar heeft Bet sy Mentink met het kleinst mogelij ke verschil de leiding voor Janny van Ravenhorst. Maasje v.d. Braak hield slechts één punt over uit haar partij tegen Gré van der Wel. In de vierde klasse behield Lenie Graaf de leiding ondanks het feit, dat zij deze keer zonder winstpunten bleef. Spanning heerst volop in de vijfde klasse, waar zich thans een kopgroep van drie bevmdt met al len tien punten. In de zesde klasse is ook nog van alles mogelijk. Ook daar is een duidelijke kopgroep van drie ontstaan, bestaande uit Gerda Ham, Sjaan Eggens en Dik van der Hee. Uitslagen en standen: Hoofdïdasse Ingndv Blerk - Christina Steinfort 3-0 Cinta v. Diemen - Knjna Groeneveld 0- 3 Jan de Ridder - Margriet v. Kalsbeek 3-0 RenierdeJong-LiaVirik 0-0 1 Ingrid v. Blerk 2. Cinta v. Diemen 3. Jan de Ridder 1386-11 1572- 9 1468-7 Va Janny v. Ravenhorst - Nannie Doeland 3-0 Maasje v.d. Braak -Gre v.d, Wel 1-2 Jo de Wild-Jetty v, Donselaar 0-0 1Betsy Mentink 1322-11 'A 2. Janny v. Ravenhorst 1395-11 3. Maasje v.d. Braak 1237-10 Hoogste game-Janny v. Ravenhorst 170 4e klasse Lenie Graaf - Annemiek v.d. Horst 0-0 Marjan de Haan-Trynie Winkel 3-0 Gon Reus-Riek v. Oyen 1-2 Joke Los - Sjef v, Oyen 3-0 Hoogste Game: Krijna Groeneveld-Jan de Ridder 186 le klasse Ali Bontje - Maja v.d Berg 1-2 Wilma Elsinger - Margriet v. Toren 0-3 Riav. Bentum- Willy v.d. Lagernaat 2-1 Rie de Ridder - Eigen gem. 0-0 1. Lerue Graaf 2. Marjan de Haan 3. Gon Reus Hoogste Game Riek v. Oyen 1216- 9 783- 8 1179- 7 149 pfhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. pchijnt elke woensdag. paktie: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. Baktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker [Vering kopij en advertenties: llijk maandagmiddag 12 00 uur [aktie en administratie: Mr Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op dagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Poon 033-941495 (administratie en redaktie) ïnnementsgeld: ,5° Per laar, 25,50 per half jaar, 13,- per kwartaal Jchten bezorging: |^onnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakl op met ^hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), l 33-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze «kleur bezorging, overdag 03420-94206 testellen foto's: peeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe- ren (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij pt beta ling 0p giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met |^e ijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num- f Van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, j s,e"en kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en V00r luchtfoto's (formaat 20x25 cm). nt °°k contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, pseveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste ^s) thuis. rUSDER KRANT is een uitgave van de rantenkombinatie te Barneveld. 1. Ali Bontje 2 Wilma Elsinger 3 Maja v.d. Berg Hoogste Game: Maja v.d. Berg 2e klasse Agnes Kok - Sue Jansen Dora Paulen - Loes Nederpelt Annie Biel-Jo Min Reiny v Gils - Ria v Pluuren 1348-11 1373-10 1143- 9 5e klasse Neel Wanner-Eigen gem, 1-0 Ger du Pree - Aiuue Venrungs 3-0 Dinie Kunst - Eigen gem. 3-0 Hennie Holthuis - Aiuiie v. Bentum 3-0 1. Agnes Kok 2. Dora Paulen 3. Sue Jansen Hoogste Game: Dora Paulen 3e klasse Betsy Mentink - Ida de Jong 2-0 3-0 0-0 2-0 1297-12 1291-9 V6 963- 8 1.Neel Wanner 2. Ger du Pree 3. Dinie Kunst Hoogste Game Neel Wanner 1141-10 1073-10 926-10 124 6e klasse Gerda Hati - Bep Hassink 3-0 Sjaan Eggens - Corrie Visser 2-0 Dik v.d. Hee - Adri Hogebrug 2 'A-O Gre v. Balen - Ans Jekel 0-0 1. Gerda Ham 2. Sjaan Eggens 3. Dik v.d. Hee Hoogste Game Sjaan Eggens 1121-10 1093-10 890-9 Vi LEUSDEN - Automobilist S. uit Leusden bemerkte vrijdag rond een uur of elf dat zijn auto par- keerschade had opgelopen bij winkelcentrum De Biezenkamp. De bumper van zijn voertuig bleek gedeukt, omdat er kenne lijk iemand tegenaan gereden was. De dader reed door. Op dezelfde parkeerplaats over kwam bestuurder K. uit Hoogland 's middags om 17.00 uur hetzelfde. K. uit Leusden reed achteruit tegen de geparkeerde wagen van de Hoog lander aan. LEUSDEN - De brandweer moest woensdagmiddag rond drie uur uitrukken om een brandje bij de vijver aan de Zuiderinslag, ter hoogte van de Rosmolenstraat/Wü- denburgstraat te blussen. Het brandje is vermoedelijk door jeugd aangestoken. LEUSDEN - Bij een winkel in beeld en geluidsapparatuur op 't Erf m De Hamershof werd vnjdag een vi deorecorder weggenomen. De diefstal werd bij het sluiten van de zaak, rond 17.00 uur, bemerkt. Het gestolen apparaat vertegenwoor digt een waarde van fl. 1950,-. LEUSDEN - Een 27-jarige Rens- woudenaar raakte m de nacht van vnjdag op zaterdag licht gewond bij een ongeval. De man stapte na een bezoek aan de Klaveet dron ken in zijn auto en raakte m een bocht in de Moorsterweg de con trole over zijn voertuig kwijt. De automobilist raakte in de berm, pakte drie bomen, reed door een sloot en kwam daarna weer in de berm tot stilstand. De auto raakte total-loss. LEUSDEN - Onder leiding van Jisy Caron gaat donderdag 13 april een cursus 'Zelfwaarneming' van start. De cursus beoogt mensen technie ken te leren, waarmee men zichzelf beter kan leren kennen. De cursus beslaat tien lessen, waarvan de eerste donderdagoch tend gehouden wordt. Het cursus geld bedraagt fl. 150,- tot fl. 250,- (afhankelijk van het inkomen). Voor opgave en informatie kunnen belangstellenden bellen met Deetje Berends, telefoon 944763 ('s avonds tussen zes en zeven uur). LEUSDEN - Omdat hij de bocht te snel nam, kwam de 20-jarige H.J.G uit Leusden met zijn auto in de sloot langs de Bavoortseweg terecht. Hij kwam van de Groene Zoom. G. pro beerde door te remmen en bij te sturen een ongeluk te voorkomen, maar dat werkte averechts. In zijn auto zaten nog twee vrienden. De auto kwam op zijn kop in de sloot terecht en is total loss. De inzitten den kwamen met de schrik vrij. LEUSDEN - De werkgroep Borst voeding Natuurlijk organiseert voor donderdag 27 april een bij eenkomst over de moeilijkheden die een voedende moeder kan te genkomen. Zwangere en voeden de vrouwen (en hun partners) zijn op deze bijeenkomst welkom. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden op Kornoelje 45. Infor matie bij Hilda Top telefoon: 942916. LEUSDEN - Blikschade was het ge volg van een aanrijding tussen twee auto's op de Leusbroeker- weg. Leusdenaar G.O. wilde een inrit inrijden, maar bemerkte te laat dat er uit de tegenovergestelde richting nog een voertuig naderde, dat bestuurd werd door B. van de R. uit Scherpenzeel. Een botsmg was het onvermijdelijke gevolg. Per soonlijke ongelukken deden zich •iet voor. van het CML voor deze tentoon stelling, gaf als reden voor de uit stalling in de bibliotheek dat het CML de Nationale Boomplantdag niet ongemerkt voorbij wilde laten gaan. Smds het College van B&W enige jaren geleden het besluit nam niet meer aan het nationale boomplant-feest mee te doen, re kent het CML het tot haar taak hier aandacht aan te besteden. Daarbij ziet de vrijwilligers-organisatie geen kans om enig planten van bomen te organiseren. Volgens de gemeente is binnen de gemeente Leusden geen grond of project voor handen waar geplant kan wor den. Om de boomplantdag toch niet ongemerkt voorbij te laten gaan is gekozen voor een kleine expositie, waarvoor de bibliotheek ruimte beschikbaar stelde. De expositie schenkt aandacht aan de functie die bomen kunnen hebben als woonoord voor vogels, insecten, muizen, padden, wezels en vossen. En als voedingsbodem voor varens, paddestoelen en schimmels. De tentoonstelling is in de bibliotheek van Leusden-Cen- trum te zien tot 18 april. LEUSDEN - Daar waar de strijd om het kampioenschap in de le klasse-kring definitief gestreden lijkt en de IJsselduikers een trotse leider is met een ruime voorsprong op de achtervol gers is het voor de Haaien zaak om de nog resterende comp.- wedstrijden zo goed mogelijk spelend af te ronden. Dit alles met de Kring-beker-finale, die op 30 april a.s. in Maarssenbroek tegen UZSC 2 gespeeld gaat worden in het vooruitzicht. De ploeg van trainer/coach Harry Klok moest het in de uitwedstrijd tegen het laag genoteerde Aqua- rijn 2 in Nieuwegein stellen zonder twee vaste krachten, te weten: Yvonne Ardriaanse en keepster Jolanda Tijmensen. Omdat vervan gers deze middag moeilijk te vin den of niet beschikbaar waren kon den de Haaien slechts met acht speelsters afreizen. De taktiek was dan ook om iet wat zuinig, en voor alles op balbe zit, te spelen om zodoende de krachten gelijkmatig over de vier perioden te verdelen. Dit werd door de Leusdense ploeg in eerste instantie wat te letterlijk genomen en het initiatief was de eerste mi nuten volledig aan de kant van Aquarijn, hetgeen resulteerde in een fraaie treffer (1-0). Hierdoor gewaarschuwd pakte de Haaien- ploeg de zaken wat energieker aan, wat resulteerde in een veld overwicht, een overwicht wat de Haaien goed geconcentreerd en veelal fraai combinerend vast wist te houden tot het begin van de vier de periode Met name Annelies van de Berg en Karen Polkamp bleken elkaar in de aanval vaak blinde lings te vinden, hierin ondersteund door een goed aansluitende Ria Valkengoed. De vier treffers van de Haaien kwamen dan ook aan de hand van deze speelsters, waarbij vooral de treffers van Ria van Valkengoed het aanzien meer dan waard waren. Eerst zondde ze een fraaie solo af met een dito drukbal en emge mi nuten later verschalkte ze de Nieu- wegeinse keepster met een prach tig schot van grote afstand. Met de inmiddels verkregen 4-1 voor sprong in gedachte gingen de Haaien-dames op zoek naar meer doelpunten. Zoeken naar vaak te mooie oplossmgen en soms einde loos doorcombineren stonden in het derde part veel doelpunten in de weg. Beide ploegen wisten één keer te scoren waarmee de stand op 5-2 m Leusdens voordeel bleef steken. In de laatste periode bleek dat de ploeg van Aquanjn de nodige moed en inspiratie had geput uit de besluiteloosheid aan Haaien-zijde. Ze grepen fel, maar correct, spe lend het vierde partje naar zich toe, wat drie treffers op nj opleverde en de stand met nog slechts minder dan een minuut te spelen op 5-5 bracht. Het was uiteindelijk toch de Haaienploeg die de zege wist veilig te stellen door een numerieke meerderheid goed uit te buiten. Verdedigster Trudy v.d. Brink was het die met een droog schot in de kruising de eindstand op 5-6 be paalde Hiermee kreeg ze de bel.voor een goede wedstrijd en behoedde ze de Leusdense ploeg voor onno dig puntverlies. LEUSDEN - Het beleid in de nota Ouderenbeleid van de gemeente Leusden spitst zich teveel toe op de ouderenzorg. Dat is de teneur van de kritiek, die diverse maat schappelijke instanties oefenen op de samenstellers van de nota. De Stichting Bejaardenzorg Leus den noemt het voorgestelde be leid 'onsamenhangend, weinig innoverend en inspelend op za ken, die grotendeels al gereali seerd zijn'. (advertenties) Nog voor de zomer een vreemde taal spreken. Individuele kursussen spreekvaardigheid. START DIREKTI Inl. 033-729097 MIELE INBOUWAPPARATEN. VOOR OPTIMAAL KOMFORT IN UW KEUKEN. Mielc afwasautomaten voor inbouw in alle bekende merken keukens er is geen betere Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750 De instanties hebben gerea geerd m een schriftelijke inspraak ronde, naar aanleiding van de pu blicatie van de nota 'Bedien Leus dens +ers op maat'. Op don derdag 20 april wordt een in spraakavond belegd, waar ge meente en instanties met elkaar van gedachten zullen wisselen over het ouderenbeleid. De avond wordt gehouden in het gemeentehuis. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Lensden Dagelijks kontmue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Bnnk). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan- VTaag. Kontrakt-korting mo gelijk. Vrijdag 14 april 13.30 uur: Zwemmen, SSD, zwem bad Octopus. 21.00 uur: Fitness, SSD, Sport school 2000. Zaterdag 15 april 11.00 uur: Joggen, SSD, Paradijs- weg Den Treek. 13.00 uur: Athletiek, Prestatielo pen en virusthlon, Huize Don Bos- co, Dodeweg. 13.00 uur: Volleybal, LEOS - Wou denberg (heren), sporthal Groen houten. 15.00 uur: Volleybal, LEOS - EAW 2 (dames), sporthal De Meent. Meent. 16.00 uur: Korfbal, Altius - Antilo pen, Hilversum. Zondag 16 april 9.30 uur: Ruitersport, landelijke wedstrijden Treekerruiters, mane ge Den Treek, Waterlooweg. 14.15 uur: Handbal dames, LHV - AAV, Burg. Buiningpark. 14.30 uur: Hockey heren, Huizen - Leusden, Huizen. 14.30 uur: Voetbal, Sterrenwijk - Roda'46, Utrecht. 14.30 uur: Voetbal, Soest - Achter veld, Soest (dames). 14.30 uur: Voetbal, Zuiderzeevo gels - Achterveld (heren). 15.30 uur: Handbal heren, LHV - Smeeing BDC, Burg. Buiningpark. Maandag 17 april 09.15 en 10.15 uur: Grondgymnas- tiek, SSD, De Korf. 13.30 uur: Badminton, SSD, De Korf. Dinsdag 18 april 21.30 en 22.30 uur: Bowlen, SSD, Bowkngcentrum De Korf. Woensdag 19 april 19.30 uur: Badminton, demonstra tiewedstrijd BVO'79, sporthal De Korf. Zaterdag 15 april. 20.00 uur: Dans-contactavond voor alleenstaanden in café-restau rant De Mof, m.mv. Marimba com bo, Arnhemseweg, Leusden-Zuid. Dinsdag 18 april. 20.00 uur: Vergadering Planad viesgroep, commissiekamer, ge meentehuis. 20.00 uur: Jaarvergadering Ume Van Vrijwilligers, Lisidunahof. Donderdag 13 april 13.30 uur bejaardensoos Ons Ge bouw 20.00 uur: Avanti ledenvergade ring Sportzaal Vrijdag 14 april 20.00 uur: Isidorusfeest ABTB, KPJ, KPO. Zaterdag 15 april 20.00 uur: Concertuitvoering DWS 'Ons Gebouw' 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 16 april 11.30 uur: Frühschoppen D'Ouwe Peerdestal Dinsdag 18 april 9.00 uur: Welfare Zonnebloem 'Ons Gebouw' Woensdag 19 april I 9.00 uur: Handwerkhobbyclub 'De Moespot'

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3