Nostalgie in Sint Jozef Enthousiasme en plezier bij uitvoering DWS Viering Isidorusfeest geslaagd KBO-blad op cassette Avondvierdaagse Foto's Carnaval Koninginnedag Spellenavond Oudervereniging Geestelijk Gehandicapten plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Het Achter- veldse feestcomité is klaar met het feestprogramma voor de vie ring van Koninginnedag. De fees telijkheden rond Koninginnedag worden geopend op vrijdag 28 april met een lampionnen- en fak keloptocht, voor kinderen. Ou ders mogen dit jaar meelopen met fakkels. De optocht wordt vooraf gegaan door de muziekver eniging DWS. Een deskundige jury zal prijzen toekennen aan de mooiste lampion, Ook de leukste verklede kinderen, zowel indivi dueel als paar en het mooist ver sierde wagentje of karretje. De deelname is gratis. De start is om 20.15 uur bij de Moespot. Zaterdag 29 april zullen de fesitivi- teiten beginnen met een rond gang door het dorp. De muziek vereniging DWS zal de optocht begeleiden, gevolgd door burge meester Panis in een open lan dauer. Na afloop hiervan is er voor de jeugd van 8 t/m 13 jaar een vos senjacht. De start is om 9.00 uur in de kelder van 'Ons Gebouw'. De deelname is gratis. Het pro gramma is dit jaar een verrassing. Voor de kinderen t/m 8 jaar is er een kindermorgen in de zaal van 'Ons Gebouw'. De aanvang is om 9 00 uur. Ook hier is de toegang gratis. Er zullen spelletjes worden gedaan, terwijl het overige pro gramma een verrassing blijft. Einde om ongeveer 11.00 uur. Ouders die deze morgen willen helpen kunnen kontakt opnemen met Thea Hal, telefoon 2270. Zaterdagmiddag zal er een voet- baltournooi zijn op het Kerstens portpark. Aanvang om 14.00 uur. De toegangsprijs is 1,50 voor ie dereen, dus ook voor de deelne mers. Een team bestaat uit 5 spe lers een keeper en twee reserves Dames ploegen en gemengde ploegen zijn toegestaan. Opgave voor deelname van de ploegen tot dinsdag 25 april bij Wim Schouten jr., Hessenweg315, tel. 1657. De zaterdagavond is er weer een Playback Show in 'Ons Gebouw' De aanvang is om 20.00 uur. Naast playback en dansoptredens zal deze show worden opgeluisterd door de bekende bandparodist Riru van der Lee. De toegangsprijs is 7,50. Deelnemers voor de playback show kunnen zich opge ven bij Alfons van 't Klooster, tel 1989, wel graag tijdig. De fees telijkheden worden afgesloten met een kaartavond in D 'Ouwe Peerdestal van hotel 'De Roskam'. De aanvang is om 20.00 uur. Er kan zowel geschut- als geklaverjast worden. Het inschrijfgeld is 4,-. Er zijn deze avond weer een aantal mooie prijzen beschikbaar. Te vens zal er ook gestreden worden zowel voor de klaverjas wisselbe ker als voor de schutjas wisselbe ker. ACHTERVELD - Door de Wan delkring Utrecht, 't Gooi en omge ving wordt op 22, 23. 24 en 25 mei weer de avondvierdaagse 1989 georganiseerd Door het Achterveldse comité zal ook dit jaar weer deze avondvier daagse worden georganiseerd. Er kan worden deelgenomen aan de afstanden van 5 - 10 en 15 km. Inschrijven voor deelname is op vrijdag 19 mei 1989 van 19.30-21.00 uur in de Regenboogschool, Jan van Arkelweg 10 te Achterveld. Er kan worden deelgenomen door enkelingen, groepen, ver enigingen en korpsen. De starttijden op genoemde da gen is vanaf de Moespot tussen 18.00 en 18.30 uur. ACHTERVELD - Woensdag 26 april wordt door de plaatselijke KPO afdeling een spellenavond georganiseerd in de zaal van café- bar Buitenlust. De aanvang is om 20.00 uur. Er kan worden deelge nomen aan sjoelen, kegelen, kaar ten, rummikub, dominoën, mens erger je niet e.d. Voor de winnaressen zijn er leuke prijzen beschikbaar. ACHTERVELD - Tijdens de carna valsfeesten zijn er een groot aantal foto's gemaakt tijdens diverse evenementen. De foto's die na dien konden worden besteld zijn inmiddels klaar. Vanaf heden kun nen de bestelde foto's worden af gehaald in de winkel van de firma Van Bekkum aan de Jan van Arkel weg. LEUSDEN - De landelijke Unie KBO, de Unie van Ka tholieke Bonden van Oude ren, geeft haar maandblad voortaan ook uit op een ge luidscassette. Voor 20 gulden per jaar kan men een abonne ment krijgen. De Katholieke Bond van Ou deren heeft ook leden die het gedrukte maandblad Levens venster niet of moeilijk kun nen lezen. Dat kan tot gevolg hebben, dat men zich geïso leerd gaat voelen, dat men steeds minder op de hoogte kan blijven van wat er zich af speelt in de wereld van de ou deren Om de ouderen te hel pen in deze situatie, wordt een gesproken versie van Le vensvenster gemaakt. Een abonnement op deze gespro ken versie van Levensvenster kost 20 gulden. Daarvoor krijgt men een jaar lang het tijdschrift op cassette toege stuurd. Informatie en opgave voor een abonnement kan ge schieden via telefoon 073 - 123475. de buurman weer binnenkomtti de bezoeker net of hij van zijns je gaat. De buurman maakt gebruik van en neemt het geld het spaarbankboekje weg. De bi Barlo pakt nu de buurman gm aan. Deze heeft echter een pis en dreigt hier mee. Het werkmfc slaat de buurman (Wim v.d. Tvft met de koekepan bewusteloos! middels blijkt ook het lijk (Gefi Kok) uit de kast verdwenen! slot bh) kt dat de buurman devo-' bezoekers om het leven heeft 5 bracht waardoor hij het gelde kon toeëigenen. Hij had ook lijken uit de kast verwijderd. B goed al goed. Alles wordt opgelost en^ Tina en de heer van Barlo best een huwelijk aan te gaan. De ft was in handen van Gemt Tiifl sen en souffleuse en gnmeui Margriet Herder-Hak. De spd en speelsters werden met een' verend applaus beloond. Daar het tweede toneelstuk: door kon gaan had men nog d een kwis in elkaar gezet. Er wa? tien zinnen op papier gezet en' het lezen van deze zinnen men een plaatsnaam zien te vir.® Ook waren er tijdens de pautf| ten verkocht ter bestrijding onkosten. Zowel voor de kW*1 voor de loten waren er weer® aantal leuke prijzen te winnen.' dens het nazien van de kwis| den de dansliefhebbers hun 8 ophalen op de muziek van defcj „Communation". Tijdens eenp*3 bij het dansen werden de pnjs^ naars van de kwis en de k» bekend gemaakt. Hierna bleef men nog gezelW1 in de kleine uurtjes bij elkaar WOENSDAG 19 APRIL 1989 ten, opende huidige bezoeker een kastdeur waaruit een lijk te voor schijn kwam. Dit wordt door hem weer vlug in de kast geborgen. Kort hierna komt de buurman de Brum de kamer binnen. Deze regelt al de geldelijke zaken van tante Tina. Hierna verdwijnt hij weer. Tante Tina is inmiddels terug en' word er gezellig een borreltje ge dronken. Tijdens dit gezellig sa menzijn een hevig lawaai m de keu ken. Het werkmeisje komt te voor schijn en verwijt tante Tina en haar bezoeker dat ze haar in de kast hadden opgesloten. Beiden weten echter van mets. SHERRY Als tante Tma de kamer weer heeft verlaten komt de buurman weer binnen met een fles sherry. Hij schenkt voor de bezoeker een glas m en doet daar iets in uit een zakje. Hij vraagt of hij het geld en het spaarbankboekje van de be zoeker even mag zien. Hij regelt dit allemaal voor tante Tina. Als de buurman alles in orde heeft bevon den loopt hij even weg en komt Treesje weer binnen. Ze waar schuwde de bezoeker niet uit het glas te dnnken en giet het leeg. Er zit volgens haar vergif in. Ze had dit geroken en het was dezelfde lucht als het vergif waarmee zij haar echtgenoot heeft omgebracht. Als „De dodelijke liefdes van Tante Tina". ACHTERVELD - In Huize St. Joseph was vorige week een ontspanningsavond. Het hoofd huishoudelijke dienst Froni Mous, verwelkomde de aanwezigen en hoopte dat men een hele gezellige avond zouden hebben. Ze vond het jammer dat de 65 ers uit het dorp wel verstek lieten gaan. In het bijzonder verwelkomde zij mevrouw Bregman die gekleed in de West Friese klederdracht deze avond liedjes en gedichten uit de oude doos zou voordragen. Mevr. Feenstra die steeds zorgt voor het vervoer van mevr. Bregman, werd ook genoemd. Hierna werd het woord gegeven aan mevrouw Bregman, die aller eerst uitleg gaf over de kleder dracht die zij droeg. Deze stamt uit de periode begin 1900. De kap waarover de muts werd gedragen was van goud. Deze mocht men alleen dragen als men geen schul den had. De muts is van Brusselse kant. Aan het aantal plooien kon men zien hoeveel koeien men op stal had staan. De minder bedeel den droegen geen kap doch een hoedje. Het hoedje dat mevr. Bregman bij zich had was onge veer 100-150 jaar oud. Ook werd er een twee of drie rijige bloedkralen ketting gedra gen. De bloedkralen kettingen worden nog m Volendam gedra gen. In een periode dat er veel vee stierf ten gevolge van een ziekte moest men de kettingen verkopen om uit de schulden te blijven. De kettingen werden door de Volendammers opgekocht. Aan de kleding kon men in die tijd de welstand van de draagsters op maken. Hiema werd een aanvang ge maakt met het zingen van oude liedjes. Het eerste liedje werd in het West Fries gezongqen en ging over de strijd tussen man en vrouw De vrouw krijgt altijd haar zin. Het tweede liedje ging over de Troet ook wel de luie vrouwen kost genaamd. Dit handelde over vrouwen die dikwijls op stap wa ren en als het etenstijd was maar vlug een pan troet, hier beter be kend als de gruttenbrij pot, klaar maakte. De volgende liedjes gingen over een arm meisje van de werkman waarin duidelijk de tegenstelling van rijk en arm naar voren kwam. Aansluitend hierop het liedje van het lelijke njke meisje dat uitein delijk wel trouwde met een arme jongen die ook lelijk was en daar door niet aan de vrouw kon ko men. Het laatste liedje voor de pauze ging over de tijd dat er veel kooplui langs de deuren kwamen met hun waren De goede vrouw die steeds meelijden met deze lui hadden werden hiervan steeds de dupe. ACHTERVELD - Door de samen werkende Ouderverenigingen van de Verenigingen van Ouders Geestelijke Gehandicapten, regio Amersfoort, wordt vrijdag 21 april weer de jaarlijkse feestavond ge houden. De feestavond wordt dit- Na de pauze werden door rr Bregman een aantal hele bek liedjes gezongen die door de wezigen enthousiast werden r gezongen. Dit waren liedjes uï tijd dat ze jonger waren. Hetb!; dat men gezien de leeftijd dels jes nog niet verleerd waren. De liedjes zoals, Het zijn de 1de dingen die het doen', 'als ikt: eens rijk was' uit Anna Tevka, t Snoepwinkeltje', 'Vragen s vrij'. 'Waarom is de aarde re 'Mijn kleinkind wat zal ik je ven', 'Hupzak-gorte bnj, Li kleine zwartkop en op verzoei karretje op de zandweg reed Daar het zingen van de liedjes» uitgelopen was er geen gelegs heid meer om ook nog oudec dichten voor te dragen. Na afkx werd mevr. Bregman veel gebracht voor het geen <k avond door haar gebracht was de reacties bleek wel dal i jeugd van vroeger heel veelt deze avond had genoten maal gehouden in de aula van scholencomplex "De Vossetó vel", Heiligenbergerweg 185 Amersfoort. De aanvang is i 20.00 uur. Dit jaar zal het artiestenpallet oi Wim de Vos een gevarieerd p gramma presenteren De kos voor deze avond zijn 5,- p persoon, één begeleider fe gratis toegang. Voor eventuele: dere inlichtingen kan contact! den opgenomen met mevrs M.J. van Druten - van Houten,) van Arkelweg 53 te Achterveld heel mooi stukje waaraan een mo dem tintje is gegeven door een improvisatie van Jurriën Hengel. De opbrengt van de loten, die in de pauze werden verkocht, komt ten goede aan de vereniging, het zal gebruikt en voor de aankoop van uniformen en de aanschaf van meuwe muziekinstrumenten. Na de pauze traden het jeugd- korps op, ondersteund door en kele leden van het muziekkorps. Dit jeugdkorps staat ook onder lei ding van de dirigent H. van Loo. De leden van het korps zijn bezig met hun opleidmg als muzikant. Het is zeker geen gemakkelijke opleiding. De leden hebben in middels hun A diploma gehaald en een der leden bezit reeds het B diploma. Door hen werden gespeeld Sona tine, een vier- en vijfstemmig mu ziekstuk bestaande uit dnedelen gevolgd door Blues Promenade and Happy Tune beide werken van K. Schoonerbeek. Hiema werd door de heer Wouters het optreden van de tambours en de leerling tambours aangekondigd Door de vereniging is het vorige seizoen hiervoor aangetrokken Kees Doest uit Putten die in het bezit is van het A-B-C en D di ploma en binnenkort in het in structeurs diploma hoopt te halen. Schriftelijk is hij hiervoor reeds ge slaagd. Er zijn momenteel drie ge vorderde tambours en vier leerlin gen waaronder een meisje. Elk optreden werd door Wouters aan gekondigd en tevens een korte uitleg gegeven van hetgeen ten- gehore zou worden gebracht. Als eerste werd samen ten gehore ge bracht Model Marsen gezamenlijk gespeeld. Hiema volgde door de leerlingen Little Scot van A. van Veluwen. Door de gevorderden en de leerlingen volgde her werk Variant even eens van A. van Velu wen en Marche des Matelots van M. Schneider. De gevorderden brachten hiema Jeugd en Toe komst van S. Egberts waarna het optreden werd afgesloten met een gezamenlijk optreden van de gevorderden en de leerlingen met zeker het gemakkelijkste stuk Walkman 1 van B. uit de Bosch. Uit de reacties van de aanwezigen viel goed op te maken dat het op treden van de beide groepen zeer Het orkest van DWS speelde onder leidng van dirigent Van Loo met veel plezier en enthousiasme. goed was aangeslagen en men respect had voor hetgeen de leer lingen reeds presteerden. Zeker daar het voor de leerlingen hun eerste optreden was. Vervolgens weer een show door de Mini- en Majorettes, dit onder leiding van Stevelien Blotenburg en Helga Houtveen. Een wervelende show Mini en Maxi. Een heel goed op treden waarbij de Mim's zich heel goed wisten aan te passen aan Ma jorettes. Als laatste kwam weer het muziek korps aan de beurt met vier werk stukken. Eerste nummer was Pa vane In Blue van Ted Huggens, gevolgd door Nort Star Overture. Een werk voor Harmonie, maar door R. Voermans gearrangeerd voor fanfare. Her derde nummer was Fascinating Drums. Hierin werd een slagwerknummer ten gehore gebracht. Tot slot Ballad and Concertant. Een stuk waarin de solo's van alle groepen goed werden gespeeld, zowel dooi solo-instrumenten als door slagwerk. Beide laatste numij waren van Ted. Huggens. Na dit optreden volgde de fe 'With Swing and Best', gebq door het muziekkorps samen i de Minirettes en Majorettes. Dirigent H. van Loo en vooiza Van den Hengel spraken tot nog een dankwoord. Als tante Tina even de woning verlaat om een drankje te halen komt mevr. Kuijs binnen. Deze heeft een gesprek met de huwe lijkskandidaat. Deze mevrouw (mevr. Pepping) vertelde hem zo 't een en ander over tante Tina en het werkmeisje. Dit meisje heeft haar echtgenoot door middel van vergif om het leven gebracht en is hier voor ook gestraft geweest. Ook wordt de doopceel van tante Tma gelicht. Ze heeft ook de laatste kan didaat in de huiskamer gezien. Deze zat heel veel geld te tellen Nadat deze de kamer heeft veria- Vervolgens werd door leden van de ABTB en KPO een toneelstuk opgevoerd met als titel: De dodelij ke liefdes van tante Tina. Een we duwvrouw heeft een huwelijksad vertentie geplaatst m diverse dag bladen. Op deze advertentie waren reeds twee gegadigden afgeko men. Tijdens de werkzaamheden van tante Tina (Lia van Houten) en het werkmeisje Treesje (Corien van Dijk) komt het bezoek van twee gegadigden ter sprake. Tante Tma had echter van beiden niets meer gehoord. Tijdens dit gesprek komt nummer drie opdagen. Dit is de heer Barlo, een vrijgezel die wel wil gaan trouwen. Het gesprek tussen Leden van de ABTB en de KPO hielden tijdens het Isidorusfeest het pubhek m de ban met een toneelstuk. ACHTERVELD - Vrijdagavond vierden de ABTB, de KPJ en de KPO gezamenlijk het Isidorusfeest. De avond begon met een mis in de St. Joseph-kerk. Hierna werden de deelnemers ont vangen in Ons Gebouw, waar gezellig koffie werd gedronken. in muziek, slagwerk en show Hiema werd het woord gegeven aan Willem Wouters, die deze avond als gastheer optrad en de diverse secties aankondigde. Als eerste werden de leerlingen on der leiding van de dirigent H. van Loo aangekondigd. Het zijn de jongste leden van de vereniging aldus de heer van Loo. Ondanks dat zij nog meer kort bezig zijn, hebben zij reeds goede vorderin gen gemaakt. Ze spelen voor u een aantal liedjes uit het les boekje Hiema speelden de leer lingen enkele liedjes tweestem mig. Het bleek dat zij inderdaad vorderingen hadden gemaakt Een daverend applaus was de waardering van de aanwezigen. Hierna volgde een show van de Minirettes. Volgons de heer Wou ters zijn deze nog net zo heel lang bezig, doch ook zij hebben al vor deringen gemaakt Binnen met al te lange rijd zullen zij bij de Majo rettes kunnen meedoen. De Mini rettes brachten de show Shout Out. Het muziekkorps dat hiema optrad liet een viertal nummers ten gehore. De dirigent gaf tel kens een uitleg over de te spelen werken. Het eerste werk was Con cert Prelude, in een arrangement van Jurjen Hespel. Een vrij moei lijk stuk met afwisselende maten, een onregelmatig werk. Het tweede werk waren Vier Im pressies van H. van Lijnschoten waaronder een Franse wals en een Hymne Het derde stuk was 'De Geuzen in de Bommeler- waard' uit Valerius klanken, even eens van H. van Lijnschoten. Hierin waren te horen verschil lende thema's en koraalmuziek. Dit was een vrij pittig stuk, waar mee het korps uitkomt in de afde ling uitmuntendheid. Het vierde werk van dit eerste optreden was Every Valley van G.F Handel. Een Vervolgens werd de avond ge opend door de voorzitter van de KPJ, Marinus van Burgsteden „Al len hartelijk welkom en we zijn heel blij dat er weer zoveel leden aan wezig zijn. Ik vind het kenmerkend dat er bij deze bijeenkomst zoveel ouderen en jongeren aanwezig zijn en dat het verschil van leeftijd niet opvalt. Men zit heel gezellig bij el kaar en heeft contact met elkaar. Eenlingen zijn er niet bij. Dit is weer eens typisch Achtervelds. Ik hoop dat het zo zal blijven en dat de samenwerking tussen ABTB, KPJ en KPO zo ook in de komende ja ren", aldus Van Burgsteden. tante Tina en de heer Barlo ontwik kelt zich in de goede richting. ACHTERVELD - De muziekvereniging Door Wilskracht Sterk hield zaterdag de jaarlijkse concertuitvoering. Hieraan werd meegewerkt door het Muziekkorps, het Jeugdkorps, de Tam bours met leerlingen, de Mini- en Majorettes en de leerlingen. De avond werd geopend door de voorzitter Heinrich van den Hengel. In het bijzonder verwelkomde hij mevrouw van Ber gen, de echtgenote van de eerste voorzitter en tevens mede oprichter van de vereniging. Ook Co Huppelschoten en Willem Wouters, die zijn voorgangers kregen aandacht. ,,Met veel enthousiasme en ple zier hebben ze voor de vereniging gewerkt, ieder op zijn eigen ma nier", zei voorzitter Van der Hen gel. „Dank aan hen voor de afgelo pen vierenvijftig jaar. Ik merk nu al in deze korte tijd dat ik voorzitter ben met wat voor zorgen zij de af gelopen jaren hebben gewerkt. Het is een hele klus doch je krijgt er wel veel voor terug. Ze werden gelukkig geweldig geholpen door de leden waar ze volledig op konden vertrouwen. Een voorzit ter is niets en kan niets zonder de inzet van de leden en de volledige medewerking van het bestuur. Het afgelopen seizoen hebben we ook weer een aantal hoogtepun ten meegemaakt Het Oosten rijkse weekend in Klein Lobming waar we heel fijn hebben ge speeld. In september de meuwe unifor men, het visitekaartje van de ver eniging. Een lang gekoesterde wens ging uiteindelijk in vervul ling. Iedereen die nu meespeelt met een serenade of rondgang is nu voorzien van een uniform. Eén van de zaken waar veel inzet voor nodig is, is de muziekuitvoe ring. De commissie muziek uitvoe ring is druk bezig geweeest met de voorbereidingen Hopelijk zult u de komende uren volop genieten van de afwisseling Het jaarhjkse concert van DWS in Ons Gebouw trok veel pubhek.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 12