jusdenaren halen historische titel binnen via monsterzege op Sterrenwij k: 0-6 O* o* ampioen Roda naar de hoofdklasse (door Frits Schoenmaker) RECHT - Voor het eerst in het bestaan van Roda '46 heeft •erste elftal de hoofdklasse van de zondagcompetitie be- I. Met een klinkende 0-6 overwinning op Sterrenwijk kon »it worden gevierd. Het kampioenschap werd op overtui- '.lie wi binnengehaald en werd na het laatste fluitsignaal andig gevierd. Trainer Ruud Maas werd door de spelers op thouders genomen. Aanvoerder Meindert Vlugt onderging elfde met veel genoegen. Uiteraard waren er voor alle ukkenen bloemen. i laatste maal dat Roda '46 een kampioenschap behaalde in 1971. ie& inker Ruud Stoelhorst, die met vier treffers een belangrijk aandeel had in de winst van Roda, maakt aan alle terheid definitief een eind en tilt Roda naar een 0-4 voorsprong. Leusdertaren waren met zeer supporters naar het terrein iterrenwijk, achter het FC it-stadion, gekomen. Een bus >elal jeugdige aanhangers en auto's hadden de reis aan- Ook de spelersvrouwen wa- ^Banwezig en hadden een groot loek meegenomen om hun afig nen" aan te moedigen. De .Jongens, trap ze in de tou- Dat willen wij als Roda-vrou- v/erkte inspirerend op de s. Zes maal ging de bal tegen ,e], wwen. In het nabij gelegen irwaard probeerde FC ht tegen PEC de productie e Leusdenaren bij te houden, die bleven steken op 5-1. elftal van Rudie Maas begon edstnjd zeer geconcentreerd drang om te willen winnen toelbaar op en rond het veld. was verrassend begonnen temco Bosman als rechtsach- ;-'®en Edwin Snijders stond in de op links als middenvelder, taf het eerste fluitsignaal en de roodhemden de aanval, irste kansen werden nog met ilpunten omgezet. Na tien mi spelen kreeg Ruud Stoel de eerste hoekschop te ne- John Jansen fungeerde bij de paal als bliksemafleider. De ng naar de tweede paal, waar Weishaupt geheel vrijstaand en.) inkopen: 0-1. Aan de corner ien actie van John Jansen voor gaan die tevergeefs een straf- claimde. spits was iuet helemaal in de ijd en scoorde dan ook maar Wie wel in de wedstrijd linksbuiten Ruud Stoel- die een ware plaag vormde [de Utrechtse verdediging. Hij te na vijftien minuten spelen erste doelpunt. Bob Schoor- tpeelde hem in de diepte aan, ijn directe tegenstander eruit, rde met kluts de laatste man taakte er beheerst 0-2 van. '46 zal de naar Sparta vertrek- speler beslist gaan missen e!d te elei d* :VT« m de hoofdklasse. Ook in deze wedstnjd speelde hij een grote rol in de ploeg van Ruud Maas. VOORSPRONG Na de comfortabele voorsprong bleef de bezoekende club de aan val zoeken. Henk Weishaupt scoor de bijna opmeuw op identieke wij ze als zijn eerste goal, alleen ver dween de bal nu naast het doel. Op het moeilijk bespeelbare en hob belige veld wisten de Leusdenaren elkaar toch goed te vinden. Rechts achter Remco Bosman kwam een keer gevaarlijk op en schoot maar net naast. De thuisclub, die met veel invallers aantrad, probeerde het Roda wel lastig te maken. Het kreeg ook wel enkele kansjes, maar die werden niet benut. De aanvoerder, technisch zeer be gaafd, schoot uit goede positie een keer hoog over en een keer net naast. Aan de andere kant werden ook nog enkele kansjes gemist. Een hoekschop van Edwin Snijders kon door Peter Knijf met in een doel punt worden omgezet. Diezelfde speler schoot een vrije trap onver wachts direct op het doel, terwijl iedereen een voorzet verwachtte. Uiteindelijk was het Ruud Stoel horst die met een schitterend doel punt 0-3 maakte. Aan de achterlijn speelde hij met een schaar zijn te genstander uit en passeerde uitein delijk de keeper in de korte hoek. Dat was vijf minuten voor de rust. De Leusdenaren konden dan ook met een riante voorsprong naar de thee gaan. VAN BEKKUM Na de pauze verslapt de ploeg van de vertrekkende trainer Maas. Het eerste kwartier kreeg Sterren- wijk een paar opgelegde kansen, omdat laatste man Rik Buunk te veel voor zijn verdediging ging spelen. In de eerste minuut brak de spits door, die de bal teruglegde op een medespeler. Hans van Bek kum redde echter schitterend. Voor het doel ontstonden m de volgende mmuten enkele chaoti sche taferelen, maar opnieuw was het Hans van Bekkum die de Leus denaren door deze moeilijke pe riode sleepte. Hij hield Sterrenwijk van een paar zekere doelpunten af. Ruud Maas kon m die moeilijke fase niet meer in zijn dug-out blij ven zitten en probeerde aan de zijlijn zijn ploeg weer georgani seerd te laten spelen. Gelukkig kreeg Roda, onder leidmg van Meindert Vlugt, het spel weer m handen. De bezoekers werden toen ook weer gevaarlijk. Vooral wanneer de dieptepass werd gehanteerd. Het kampioensteam van Roda, bestaande uit van links naar rechts (staand): zondagvoorzitter Gerard van de Belt, John Jansen, Bob Schoor dijk, Aike Vlugt, Peter Kiujff, Marco Bosman, Memdert Vlugt, Ruud Stoelhorst, grensrechter Gert Duinsbergen, Hans van Bekkum, trainer/coach Ruud Maas en commissielid Bettink. Zittend van links naar rechts: Sander Verzuu, Henk Weishaupt, Rik Buunk, Harrie Oussoren, Remco Bosman en Erwin Snijders. Een omvangrijk Roda-legioen toog naar Utrecht om persoonlijk getuige te zijn van de historische titel van de Leusdenaren. Ook de jeugd liet het vlaggesctup van de zondagafdeling niet m de steek en creëerde met vuurwerk, toeters, bellen en anderszins een echt kampioenssfeertje. Onze fotograaf Hans Verhorst kwam tussen het feestvierende pubhek onder meer burgervader Panis tegen, die kennelijk persoonlijk getuige wilde zijn van het feit dat Roda zich tot kampioen zou laten kronen. Rik Buunk gelooft het wel en laat zich liever fêteren door een vrouwehjke supporter. Edwin Snijders lanceerde op die manier Peter Krujf, de stofzuiger op het middenveld. De voorzet werd door de keeper verkeerd beoor deeld en voor Stoelhorst was het daarna niet moeilijk zijn derde doelpunt te maken: 0-4. De mooiste aanval leverde geen doelpunt op, omdat Stoelhorst hoog over knalde. Henk Weishaupt ging op links diep, Schoordijk zag dat uitstekend en bediende hem op maat. In plaats van zelf te schieten 1 schiet vanaf elf meter raak en brengt de stand op 0-5 in het voordeel van Roda. legde hij de bal terug op Stoelhorst, die echter in een betere positie miste. Spits John Jansen, die niet echt in de wedstnjd zat, kreeg toch nog de gelegenheid te scoren. Nadat Peter Knijf in strafschopgebied was neer gelegd, kreeg hij de kans om van af elf meter te scoren. Hij schoot de bal hard in de kruising. Daarmee bracht hij zijn totaal op 25 doelpun ten. Een produktie waar menige spits en club jaloers op zou zijn. Het werd nog 0-6 door Stoel horst, die daarmee zijn vierde doel punt maakte. Edwin Snijder legde de bal panklaar, nadat hij zijn te genstander had uitgekapt en vanaf de achterlijn voorzette. De beide spitsen van Roda misten gezame- lijk nog de mogelijkheid op 0-7. PUBLIEKSWISSEL Een kwartier voor tijd werd aan voerder Memdert Vlugt vervangen door zijn broer Aike. Deze „pu- bliekswissel" was een terechte waardering voor aanvoerder Vlugt, die met zijn routine een grote in vloed heeft gehad op het spel van de Leusdenaren. In hetzelfde beeld paste de wissel Remco Bosman en Sander Verzuu. De laatste speelde het hele seizoen uitstekend als rechtsachter en kon de laatste twee wedstrijden niet meespelen van wege een blessure, ook als blijk van waardering mocht hij de laatste tien minuten meespelen. De beste kans en laatste kans was voor Sterrenwijk, die de eer niet wisten te redden. De bal be landde op de lat. De gastheren ver zorgden de kampioenen na afloop van de wedstrijd uitstekend. Er wa ren bloemen voor de aanvoerder en m de kleedkamer stond een drankje op hen te wachten. Trainer Rudie Maas ging na af loop op de schouders evenals aan voerder Memdert Vlugt. Het feest ter ere van het kampioenschap kon beginnen. Er werd gezongen, ge danst en gezoend door een elftal dat als ploeg kampioen is gewor den. „Een goed stel jongens," noemde de trouwe supporter het kampioenselftal. De fans gingen met de bus en met stickers beplakte auto's tevre den naar huis. In de kleedkamer had Bob Schoordijk emge moeite de champagne te ontkurken. „We hebben helemaal op het kam pioenschap gerekend", bekende laatste man Rik Buunk vol zelfver trouwen. Trainer Rudie Maas was zeer trots dat hij alsnog kampioen is geworden. „Het geeft een goed gevoel, dat je nadat het bestuur het vertrouwen m mij had opgezegd, toch nog kampioen te worden." Hij zei het jammer te vmden dat hij weg moet, want er had volgens hem meer in gezeten. En het is zonder meer de vraag hoe Roda '46 zich in de hoofdklasse zal houden zonder de inbreng van de twee linksbenen Ruud Stoel horst en Edwin Snijders. KAMPIOEN Roda '46 is met 31 punten kam pioen geworden. Er werden dus slechts dertien punten verloren en dat gebeurde voor al aan het begin van het seizoen. Na de winterstop heeft het elftal van Ruud Maas uit 12 wedstrijden 20 punten verzameld De mindere prestaties waren voor de spelers en ook voor het bestuur reden om het vertrouwen in Maas op te zeggen. Een pijnlijke vergis sing. zoals nu blijkt. Maas was niet gelukkig met het besluit van het bestuur de klachten van de spelers te honoreren met ontslag na afloop van het seizoen. „Ik vind het geen sterke zet van het bestuur. Een sterk bestuur laat zoiets met gebeu ren", aldus een in dat opzicht te leurgestelde trainer. Tegen het kampioenschap keek hij iets nuchterder aan. „Ach ja, ik heb al vijf maal eerder meegemaakt." Wie Roda '46 naar de hoofdklas se zal vergezellen moet via een beslissingswedstrijd worden be slist. Deze zal gaan tussen de num mer twee van de eerste klasse A, Olympia '25 uit Hilversum en de nummer twee uit de eerste klasse B, SV Zeist. Zoals bekend degrade ren Schalkwijk en SC Domstad '60 naar de tweede klasse. Opstelling Roda '46: Hans van Bek kum (80 Sander Verzuu), Remco Bos man, Rik Buunk, Harrie Oussoren, Bob Schoordijk, Peter Kneif, Mein dert Vlugt (75 Aike Vlugt), Henk Weishaupt, Edwin Snijders, John Jan sen en Ruud Stoelhorst. De Leusdenaren vieren na afloop een feestje In het gedruis herkennen we, van links naar rechts, Erwin Snijders, Ruud Stoelhorst, reservedoelman Michel Vrijhoef, Remco Bosman, Harrie Oussoren, Meindert Vlugt, Henk Weishaupt en doelman Haris van Bekkum.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13