Ichterveld gedegradeerd Jinta van Diermen aan kop oofdklasse Bowlinguurtje TTCL kampioen jagos loopt verder uit in oofdklasse Bowlingbond I Achterveld zes kampioen LTV Leusden goed van start ubieuze beslissing jury berooft irnster Geutjes van medaille Springwedstrijden bij de Treekerruiters geslaagd Avanti nog steeds in de problemen rlies tegen Zuiderzeevogels breekt SVA op pusdense uiteindelijk vijfde op NK-ritmische gymnastiek WOENSDAG 19 APRIL 1989 jjU) - Het doek voor Achterveld is definitief gevallen. Jatie naar de tweede klasse is een feit. De 2-1 nederlaag luiderzeevogels kon daar zeker niets meer aan verande- lewel Achterveld de betere ploeg was, wisten zij de kan- |zij kregen niet te benutten. Maar al hadden zij de kan- 1 benut dan nog was het tevergeefs geweest. Want zowel lie Boys als FAK wonnen hun wedstrijd. De laatste RVV '31 met maar liefst 6-0. Een zeer opmerkelijke uit- jnen met Achterveld daalt dus ook Veensche Boys naar de klasse. „Uithuilen en opnieuw beginnen", vatte trai- igland de degradatie samen. itste wedstrijd in de eer- speelden de Achtervel- ier niet hun slechtste wed- fooral de eerste twintig mi- ze oppermachtig. De dub kwam er niet aan te pas. als het op kansen benutten |jn deden die het veel be ieen aanval over rechts, ei- Hl de eerste echte aanval, je spits van de thuisclub de Kt inkoppen en stond Ach- Id tegen de verhouding met •hter. Daarvoor had het veel mogelijkheden gehad, 'de overtuiging ontbrak om te iOok had het enige pech ballen tegen het houtwerk, de Jong schoot een keer te- de paal en Peter Middelaar schoot buiten bereik van de kee per tegen de lat. GELIJKMAKER Na de onverdiende achterstand bleef Achterveld het proberen. Vlak voor de rust viel de gelijkma ker die op naam kwam van Klaas van de Heuvel. Het voorberei dende werk kwam helemaal op naam van Robbie de Vette. Hij krulde een vrije trap in de boven hoek en iedereen dacht dat hij er ineens m zou gaan. De keeper van Zuiderzeevogels dacht daar an ders over, want hij tikte de bal uit de bovenhoek. Klaas van de Heu vel was er als de kippen bij om de bal alsnog over de lijn te werken. Ook tot aan de rust hadden de be zoekers de wedstrijd in handen. Na de pauze bracht trainer Cor Hoogland de aanvallende mid denvelder Harry van Daalen in ploeg om nog meer druk op het doel van de thuisclub uit te oefe nen. Hij verving Jos Koot. De Ach- tervelders zetten alles op alles en kregen legio kansen. Die werden stuk voor stuk om zeep geholpen. ,,En ais je de kansen er niet in schiet, verdien je het niet te win nen", zei Cor Hoogland, die een beetje moedeloos werd van de vele gemiste kansen. Klaas van de Heuvel kwam twee keer alleen voor de keeper, maar was niet in staat de keeper te passeren. Zelfs Erik de Jong presteerde het, ter wijl hij de keeper al gepasseerd was, naast te schieten. Onverdro ten gingen de bezoekers door met aanvallen om te proberen alsnog het net te vinden. Maar ook spits Peter Middelaar had zijn dag niet en kwam niet tot scoren. UITVALLEN De thuisclub beperkte zich tot en kele spaarzame uitvallen. Een kwartier voor tijd leek Henk Voor burg Achterveld toch op voor sprong te brengen. Hij kopte een voorzet van Peter Ruitenbeek te gen de binnenkant van de paal. De bal stuiterde van de ene paal tegen de andere paal en kwam weer het veld m, waar hij door de verdediging alsnog werd opge ruimd. Volgens velen had de bal de doellijn gepasseerd. De scheidsrechter had het echter niet kunnen waarnemen en gaf daarom ook geen doelpunt. Enkele minuten later sloeg het noodlot toe toen Fred van de Pol slecht terugspeelde op Gerard van de Bedem. De spits van de thuisclub kon de bal oppikken en Van de Bedem met een uitste kende lob passeren: 2-1. De wed strijd was toen gelopen, want in de laatste tien minuten geloofde niemand van Achterveld er meer in. De stemming was na de wed strijd vrij rustig. De meeste spelers hadden zich er al bij neergelegd dat degradatie onafwendbaar was ..Achtervelders zijn in dat soort dingen nuchtere mensen", zei trainer Cor Hoogland, die er zelf duidelijk meer moeite mee had. MONDJESMAAT Achterveld heeft het hele seizoen in de onderste regionen vertoefd. De eerste wedstrijden hebben de ploeg van trainer Cor Hoogland mogelijk de das omgedaan. Het elftal bevond zich in de hoek waar de klappen vielen en heeft zich er niet meer uit kunnen onttrekken. Na vier wedstrijden hadden de Achtervelders nog geen enkel punt. Ook daarna kwamen de punten mondjesmaat binnen. Op de elfde wedstrijddag werd onno dig van Stator verloren, waardoor de opmars onderbroken werd. Uit de voorgaande wedstrijden had de ploeg zeven punten gehaald. Voor de winterstop bezette Ach terveld nog steeds de onderste positie met acht punten uit dertien wedstrijden. Aan de trieste op somming komt geen einde, want 1 uit de laatste negen wedstrijden konden slechts zeven punten aan het schamele totaal worden toege voegd. Het is moeilijk om een heel jaar tegen degradatie te moeten voetballen. Want de Achtervel ders waren beslist niet zwakker I dan de anderen. Maar zoals al eer der gezegd, ze hebben niet de kracht gehad om uit de hoek te komen waar de klappen vielen, j Deze ploeg heeft ongetwijfeld mo- j gelijkheden het volgend seizoen bovenin mee te draaien in de 1 tweede klasse. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedem, Fred van de Pol, Klaas van de Heuvel, Herman Burgstede, Kans Kooi (75 Henk Rijnsoever), Henk Voorburg, Rob bie de Vette, Jos Koot (45. Harry van Daalen), Peter Ruitenbeek, Pe ter Middelaar en Erik de Jong. ACHTERVELD - Op de laatste speeldag van de competitie is het zesde team van SVA alsnog kampioen geworden. De veteranen heten vorige week een uitgelezen kans hggen om de titel al binnen te halen. Verlamd door de zenuwen, kregen de oranje-hemden m die ontmoeting met 5-0 klop van Amsvorde. Die klap kwamen de Achtervelders echter tijdig te boven, waardoor de ploeg zondag in de herkansing alsnog toesloeg. Hoogland 6 werd op eigen terrein het slachtoffer van de Achterveldse dadendrang en werd met 4-1 aan de zegekar gebonden. De Achtervelders promoveren door dit resultaat naar de reserve derde klasse van de onderafdeling. Het elftal was opmerkehjk succesvol. Van de twintig wedstrijden gingen er slechts twee verloren, terwijl deploeg één keer een gehjkspel toestond, dat leverde een totaal-resultaat van 35 punten op. Het was het derde kampioenschap in vijf jaar voor de Achtervelders. Ï)EN - Niemand blijkt zeker van zijn of haar plaats als r in een van de klassen in het Bowlinguurtje. Ingrid van die vorige week op afstand de lijst in de hoofdklasse ïrde, ging deze keer kansloos ten onder tegen Margriet alsbeek, die al weer aardig de kopgroep nadert. Cinta Hemen nam haar kans waar en heeft thans de leiding over men de eerste klasse heeft zich iuwe koploopster aange- jHier heeft Ali Bontje niet één punt kunnen over- fc aan haar partij tegen Rie "der. Wilma Elsinger ver twee punten en staat nu Bontje op een gedeelde plaats. In de twede klasse ïgnes Kok zich weten te ven maar Dora Paulen ichterbij door een 3-0 over winning. Sue Jansen, ook al 3-0, blijft goed volgen. Betsy Mentink bleef ondanks haar 1-2 nederlaag in de tweede klasse overeind aan de kop van de ranglijst, maar haar tegenstandster Maasje v.d. Braak is haar tot op een halve punt gena derd. Janny van Ravenhorst liet de kans liggen om de leiding over te nemen. In de vierde klasse behield Lenie Graaf de leiding, want Marjan de Haan kwam niet verder dan een enkel winstpunt. In de vijfde klasse kon Neel Wanner zich op de eerste plaats nestelen omdat Ger du Pree een punt liet liggen en zij zelf resoluut afrekende met haar andere concurrente, Dinie Kunst. Dik van der Hee werd de nieuwe leider van de zesde klasse. Hij klopte Sjaan Eggens met 3-0 en Gerda Ham kwam niet verder dan een 2-1 overwinning tegen Gré van Balen. Uitslagen en standen; Hoofdklasse: Cinta v. Diemen - Renier de Jong 3-0 Ingrid v. Blerk - Margnet v. Kalsbeek 0-3 Jan de Ridder - Christina Steinfort 3-0 Kryna Groeneveld - Lia Vink 1-2 1Cinta v Diemen 1888-12 2. Ingrid v. Blerk 1683-11 3 Jan de Ridder 1779-10'/* Hoogste game: Margriet v Kalsbeek 169. Ie klasse Wilma Elsmger - Riav Bentum 2-1 Ali Bontje - Rie de Ridder 1-2 Maja v.d. Berg - Eigen gem. 0-0 Margnet v. Toren - Willy v.d. Lage- maat 3-0 1 Wilma Elsinger 1685-12 2. Ali Bontje 1622-12 3. Ria v. Bentum 1763- 9 4 Maja v.d Berg 1369- 9 Hoogste game Margriet v. Toren 174 2e klasse AgnesKok - Anrue Biel 2-1 Dora Paulen - Remy v. Gils 3-0 Sue Jansen - Jo Min 3-0 Loes Nederpelt - Ria v.d. Pluuren 1-2 1 AgnesKok 1570-14 2 Dora Paulen 1570-12'/* 3. Sue Jansen 1220-11 Hoogste game Ria v Pluuren 167 3e klaase Betsy Menünk - Maasje v.d. braak 1-2 Janny v. Ravenhorst - Jo de Wild 0-3 Ida de Jong - Gre v.d Wal 3-0 Nannie Doeland - Jetty v. Domselaar 0 1. Betsy mentink 1553-12'/2 2 Maasje v.d Braak 1495-12 3. Jairny v. Ravenhorst 1652-11 Hoogste game Jo de Wild 172. 4e klasse Lenie Graaf - Trijnie Winkel 2-0 Marjan de Haan - Annemiek Horst 1-0 Gon Reus - Joke Los 1-2 Sjefv. Oyen - Riek v. Oyen 2-1 1. Lenie Graaf 1464-11 2. Marjan de Haan 1019-9 3.GonReus 1371-8 Hoogste game Joke Los 50. 5c klasse Neel Wanner - Dinie Kunst 3-0 Ger du Pree - Henrue Holthuis 2-1 Anrue Verungs - Anriie v. Bentum 3-0 1 Neel Wanner 1390-13 2. Ger du Pree 1298-12 3. Dinie Kunst 1139-10 Hoogste game Neel Wanner 130 6e klasse Dik v.d. Hee - Sjaan Eggens 3-0 Gerda Ham - Gre v. Balen 2-1 Adn Hogebrug - Come Visser 3-0 Bep Hassink - Eigen Gemiddelde 2-1 1 ..Dik v.d. Hee 1084-13 2. Gerda Ham 1355-12 3. Sjaan Eggens 1254-10 Hoogste games Gerda Ham 135 LEUSDEN - Twee wedstrijden voor het einde van de competi tie heeft TTCL het kampioenschap behaald door een 6-4 zege op medekandidaat Effect uit Wijk bij Duurstede. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft TTCL vijf punten voorsprong en is dus niet meer in te halen. Dit tweede kampioenschap voor het tno André Snoek, Erwin de Boer en Frank Kooijman betekent echter nog geen automatische promotie zoals twee seizoenen ge leden toen men via het kampioen schap direct promoveerde. Door inkrimping van de klassen in de afdeling om zo de sterkte te verbe teren, degraderen dit seizoen veel teams terwijl de kampioenen een beslissingswedstrijd op neutraal terrein moeten spelen tegen de nummers dne en vier uit de eerste klasse. Zo komen de sterkste teams bovendrijven en wordt het doel van de NTTB bereikt. Tenig naar de wedstrijd. Effect, dat moest winnen, ging goed van start door een ruime zege van hun sterkste speler op Frank Kooij man. Deze speler die gemakkelijk in de eerste klasse zou mee kun nen komen heeft deze competitie vrijwel geen partij verloren en ook deze keer won hij alle dne zijn partijen. De TTCL-ers wisten ech ter hun zwakkere teamgenoten te verslaan. Erwin de Boer en André Snoek trokken de kar wederom door ie der twee partijen te winnen en het dubbel op hun naam te brengen. Frank Kooijman scoorde het zesde punt door zijn wedstrijd nipt te winnen waardoor het kampioen schap voor TTCL een feit was. TTCL speelt nog twee wedstrij den tegen Woerden en zal probe ren ongeslagen en zonder punt verlies kampioen te worden. Wel licht is dit een voordeel voor de indeling van de promotiewed strijd Wordt vervolgd. Stand 1. TTCL 2. Effect 3. Gispen 4. Woerden 5. USS 6. ONI 8-16 (kampioen) 9-13 8- 7 7- S 7- 4 7- 1 EDEN - Djagos is weer eens verder uitgelopen aan de kop Ide ranglijst in de hoofdklasse van de Bowlingbond. Het khad een rustige avond; het klopte M Design met 4-1 en de Irte concurrent Good Approach moest twee punten afstaan roeneveld. erste klasse ontmoetten de BSplits DKRV en bleken ook eer niet te verslaan: 5-0. Jon- had geen moeite met Auto- e Rijnders. Aannemersbe- d. Poll nam in de tweede verder afstand van de Bank- titrale. De Korfbowlers ruk ten op in de richting van de tweede plaats via een 5-0 overwin ning tegen de Hulken. In de derde klasse blijft Autorij school de Wetering door een royale zege tegen de Berlo Bow lers aan de leiding. De titel kan de rijinstructeurs nauwelijks meer ontgaan. Uitslagen en standen: Snoopy's Bowl Team - Tomados 3-2 Djagos - M. Design Huizen 4-1 Hobo-Hifi - Karweihoek 3-2 Good Approach - Groeneveld 3-2 1. Djagos 29-117.0 2. Good Approach 29-104.5 3. Snoopy's Bowl Team 29-'79 5 4. M. Design Huizen 29- 70.5 5. Karweihoek 29- 64.0 6. Groeneveld 27- 55.5 7 Hobo-Hifi 29- 53.0 8. Tornados 29- 36.0 Hoogste games: Dames:Krijna Groeneveld 184 pins Heren: Willem van Harsselaar 234 pins. Eerste klasse: Autoschade Rijnders - Jongenus Ind 1-4 AFO-TAX - Aqua Stop De Banana Splits - DKRV 1Jongenus Ind. 2. Bowling Lioris 3. AFO-Tax 4. DKRV 5. De Banana Splits 6. Aqua Stop 7. Autoschade Rijnders Hoogste games: Dames: Loes Kleyer 225 pins 0-5 29-11L0 29-105.5 27- 87 5 29- 76.5 29- 74 5 29-'69.5 29- 50.5 Heren: Gerard Engelage 223 pms Tweede klasse: De Hulken - Korfbowlers 0-5 Reimus Snel - Golden Girls 3-2 Bankgirocentrale - Aann. bedr v.d. PoU 1.5-3.5 1 Aann. bedr v.d. Poll 29-112.5 2. Bankgirocentrale 29- 76.5 3. Korfbowlers 29- 75.0 4 Reimus&Snel 29- 74.5 5 De Hulken 29- 68.5 6. Golden Guls 29- 58.0 Hoogste games: Dames:Cinta van Diemen 178 pms Heren:John Hofstede 203 pins Derde klasse: Lucky Strike - Rerrua Den Dolder 2-3 The Arrows - De Rollers 4-1 Berlo Bowlers - Autorijs. de Wetering 1-4 1Autonjs. de Wetering 2 Berlo Bowlers 3. Remia Den Dolder 4. Matjan 5. Lucky Strike 6. The Arrows 7. De Rollers Hoogste games: Dames:July Choi 206 pins Heren: Donny Maduro en Aad van Ber- kei beiden 188 pins. LEUSDEN - Het tennisseizoen is weer in alle hevigheid losgebarsten. Voor de LTV Leusden was er een goed begin namelijk 12 overwinningen. Vooral de overwinning van het eerste mix-team (zat.) uitkomend in de eerste klasse mocht er wezen, 3-2. Het team is als volgt samengesteld Betty Klave, Marga Slijpen, Paul Slijpen en Paul Wesseling. De zondag ging voor Leusden echter moeizaam van start, slechts 5 overwinningen. Vooral het eerste mix-team, uitkomend in de derde klasse en bestaande uit Chantal Mot, Simone Smits, Enk Cornelis- sen en Arjan Vermeij, kreeg het zwaar te verduren tegen het sterke Popeye GS uit Amsterdam. De uit slag was 1-7. Alleen de mix Chantal Mot en Enk Cornelissen werd gewonnen. Arjan Vermey was in zijn single dicht bij de overwinning maar in de derde set moest hij de verdiende overwinning toch uit zijn handen laten glippen. Ook de dames- en herendubbel gingen op het nip pertje verloren. Het tweede mix-team, uitko mend in de 4e klasse deed het beter en behaalde een ruime over winning tegen Nederhorst 6-2. Dit team is samengesteld uit Alette Mulder, Annelies v. Staveren, Ed win Cornelissen en Edwin Brink man. Het eerste heren team (4e kl.) bestaande uit Pattnck Brinkman, Tom Lemstra, Martijn Plantinga en Onno Snut won met 5-1 van Wei- dam. derde turnster uit Leusden uit in een andere leeftijds groep. Selina Bunnik was iedere keer op het randje doorgestroomd naar volgende rondes en een plaats m de hoogste regionen was dus ook niet te verwachten. Maar onderaan eindigen was haar ook te min zodat ze met een twaalfde plaats een goed resultaat neerzette. ISDEN - Veertig turnsters uit heel Nederland kwamen in fsuni bijeen voor de Nederlandse Kampioenschappen toe Sport Gymnastiek in de B-lijn. Zij waren de overge ven van een serie selectiewedstrijden die de afgelopen laanden in het gehele land zijn gehouden. Tussen deze 40 'ets waren ook de Leusdense meisjes Maaike Geutjes, 'van Dijk en Selina Bunnik, allen lid van de gymnastiek- friging Impala. "wen speelden de meeste Fis parten en onderdelen die goed gaan gingen nu fout. Dijk had daar ook duide- van. Had ze normaal ge- makkelijk bij de eerste eindigen, nu zat er met F clan een veertiende plaats. 0 voornamelijk te wijten aan lislukte lintoefening die ook fer dan S.90 pnt. opleverde. baloefening verliep niet vlekkeloos, daarvoor ze 6.45 pnt. en dat terwijl ze ■°nderdelen '°uw (6.75 pnt.) K°®P®1 (6.80 pnt.) nog op een P*3* Plaats stond. In dezelfde leeftijdsgroep kwam Maaike Geutjes uit en dat zag er tot na drie onderdelen veel rooskleu riger uit, want na haar hoepeloefe ning (7.20 pnt.), touwoefening (7.25 pnt.) en lintoefening (6.70 pnt.) stond ze nog eerste, vlak voor Ca- rin de Koning uit Ridderkerk en een plaatsje op het erepodium kon haar eigenlijk niet meer ontnomen worden. Ook het laatste onderdeel ging goed, maar helaas besliste de jury dat hiervoor maar liefst 1.05 pnt. minder dan voor de oefening van Carin gegeven kon worden. Wanneer je afhankelijk bent van menselijke waardering is het soms alleen haar eerste maar tevens ook een medaille-plaats kwijt en ein digde ze op een vijfde plaats. In het totale veld niet slecht, maar toch teleurstellend. Ook gezien de regelmaat waarmee ze de onderdelen draaide (6.55 pnt. voor hoepe, 6.65 pnt. voor bal, 6.75 pnt. voor knots en 6.50 pnt. voor haar lintoefening) kan Selina terug kijken op een geslaagde wedstrijd. Selina Bunnik.verdienstehjke twaalfde plaats... raadselachtig hoe men beslist. Ook nu, en hierdoor was Maaike niet ACHTERVELD - De sportvereni ging Avanti hield de tweede alge mene ledenvergadering. Deze vond plaats in verband met het vaststellen van de statutenwijziging en een bestuurswisseling. De statutenwijziging moest wor den doorgevoerd vanwege de Ne derlandse Badminton Bond. Na eni ge discussie werden de wijzigin gen goedgekeurd. Vervolgens kwamen aan de orde de bestuurswijzigingen. In de eerste ledenvergadering waren de voorzitter en de penningmeester afgetreden en niet herkiesbaar. Tij dens die vergadering lukte het niet om twee nieuwe bestuursleden te krijgen. Tijdens deze vergadering bleek dat de problemen nog niet waren opgelost. Men had nog geen meuwe bestuursleden kunnen vin den De afgetreden voorzitter Van der Lubbe blijft nu tijdelijk aan als voorzitter ad interim. De wedstrijden van de Treekerruiters werdjn m alle opzichten een succes. LEUSDEN - De NPC-wedstrijd in Den Treek werd voor ponyclub de Treekerruiters zowel in organisato risch als sportief opzicht een ge slaagd evenement. Even dreigde de springwedstrijd nog in het over vloedige (hemel)water te vallen, maar op het zware parcours werd toch uitstekend gesprongen. Bij de wedstrijd in de B-klasse springen behaalden Nicole Wil- lemsen en Annelinda Koldewe een pnma 3e en 4e plaats. Bij de wed strijd in de B-klasse dressuur gin gen zelfs drie van de zes prijzen naar de Treekerruiters Nienke Buys, Milan Gies en Anouk Mel- chers. Uitslagen: Dressuur: I Penny Harcmpn, Locherrr L-l: Diana v. Laar, Beekbergen: L-2: Cyana Klompmaker. Nunspeet; M-l: Annemarune Barendrecht, Barneveld, M-2: Irene ten Ham, Bennekom; Z: Li- sette de Leeuw, Alphen aan de Maas. Springen: B: Penny Harmsen, Lochem; L: Tanja Rademaker, Weesp; M: Maikel Roze- garde, Maartensdijk, Z: Isabel Boer- nchter, Weesp.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15