Raadsels rond drie dronken agenten lorg voor bewoners laken acties moeilijk gar...» Vernielingen aan auto's oom wordt bier Materiële schade bij aanrijdingen vandaag in Üe leusder krant» Uitslag paaspuzzel en kleurwedstrijd Kinderzitje ontvreemd Roda-zondag kampioen f»ï ^BLOEMENDAL SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Officier van Justitie:Onderste steen moet boven" QS tankstation MOLENAAR CITR0ËN KONIJNTJE IN DE WETERING i* krant WOENSDAG 19 APRIL 1989 - 20e JAARGANG NO. 85 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV van Haeften, voorlichter van de Rijkspolitie, is er vooralsnog geen reden om te twijfelen aan de juist heid van zijn verklaring. Er kon echter nog mets worden nagetrok ken. Ook een buurtonderzoek le verde tot nu toe niets op, terwijl de bestuurder van de rode Fiat panda, die in de berm terecht kwam, zich tot op heden evenmin bekend maakte. Vijf Leusdenaren in ploeg Brouwer Plan Advies Groep buiten of barsten pagina 3 pagina 5 (van de redactie) LEUSDEN - „Wij weten er helemaal niets van, maar we balen als een stekker. Per slot van rekening wordt het korps Leusden in opspraak gebracht, zonder dat precies duidelijk is of dat terecht is. Ik ben er echter van overtuigd dat er, voor zover er al iets is gebeurd, geen Leusdense agenten bij betrokken zijn geweest". De kersverse chef van de groep Leusden van de Rijkspolitie, adjudant Van der Spoel, is geëmotioneerd, als hij vragen beantwoord naar aanleiding van een incident, dat via de landelijke pers naar buiten kwam. Raadsels rond drie dron ken agenten, die donderdag in Leusden door een automobilist staande zouden zijn gehouden en afgevoerd werden door de politie. Raadsels, waarvan de mogelijke oplossingen nog i steeds in de nevelen rond Leusden hangen. Raadsels, die in middels (dinsdag) ter onderzoek in handen van de Rijksrecher che zijn gegeven. iDEN - Twaalf meter hoog is deze mast. Veel mensen zullen het fcnnen als een meiboom. Hij staat in een tuin aan de Tijmensenpoort en 'mporteerd' uit Limburg. Daar is het de gewoonte om een meiboom te sen bij het huis van pasgetrouwde mensen. Het echtpaar voor wie Igep/aafsr is, trouwde op 31 maart. Zij willen liever niet met hun naam Ikrajif, maar waren wel bereid iets over deze Limburgse gewoonte te lllen. Mijn man komt oorspronkelijk uit Gennep," vertelt de vrouw. familie heeft, zonder dat wij het wisten de 'boom' naar Leusden rac/if en op een voor ons onverwacht mement in de tuin gezet. Zij i de buren daarbij ingeschakeld, omdat die konden vertellen jneer wij er niet waren. e/nasf is twaalf meter hoog en volgens de gewoonte moet het pasge- jwde paar voor elke meter dat de meiboom hoog is een krat bier i Na zes weken wordt het gevaarte weggehaald en is het bier aan de Dus rond 13 mei hebben een aantal Limburgers, aangevuld met Iele Leusdenaren, nog een klem feestje. De beste verklaring die adjudant Van der Spoel, groepschef van het korps Leusden, voorlopig kan ge ven is dat het hele gerucht op drijf zand berust. „Ik krijg de indruk dat de berichten hierover volstrekt uit de lucht gegrepen zijn. Wij voelen ons op dit moment volstrekt mach teloos. De berichten, die tot nu toe in de pers over dit, wellicht ver meende, incident zijn verschenen, zijn dermate vaag dat een onder zoek ernaar tot nu toe niets heeft opgeleverd". Het begon allemaal bij een be richt in de landelijke pers. Daann werd gerept van auto, die zich don derdagmiddag op de Arnhemse- weg slingerend voortbewoog. Daarbij kwam een andere automo bilist, die een rode Fiat panda be stuurde, dermate in de knel, dat de wagen in de berm belandde. Een achter de slingerende auto rijdende automobilist greep in bij een stoplicht, ter hoogte van de dorpskerk in Leusden-Zmd. Daar haalde de man de sleuteltjes uit het contactslot van de slingerende auto, een auto waarin volgens de man drie geüniformeerde agenten zaten, die kennelijk een flinke slok op hadden. Volgens de man die ingreep werden de drie dronken agenten later afgevoerd door twee collega's. De automobilist deed vervolgens zijn verhaal aan een landelijk ochtendblad, maar stapte niet naar de politie om aangifte te doen van het voorval. DOOFPOT Onvindbare getuigen hebben er inmiddels toe geleid dat de zaak m handen is gegeven van de Officier van Justitie, maar vijf dagen na dato heeft een^bnderzoek nog weinig bruikbaars opgeleverd. Wie waren die dronken agenten, en waar kwa men ze vandaan? Wie waren de agenten, die zich over het dnetal ontfermden? Het blijft voorlopig tasten in het duister. Wel werd de identiteit van de getuige, die ingegrepen heeft, in middels vastgesteld en volgens Jan Een doofpotkwestie misschien, waarbij collega's elkaar dekken? Officier van Justitie Behling, die de zaak dinsdag in handen kreeg, wil daar voorlopig niets van weten. „Ik zou me nog kunnen voorstellen dat collega's onder elkaar in zo'n geval willen proberen de zaak stil te hou den. Maar het lijkt me onwaar schijnlijk dat de leiding daaraan mee zou werken", aldus Behling. „Maar als zou blijken dat dat wel het geval zou zijn, rollen er in ieder geval vijf koppen. Wat mij betreft komt de onderste steen boven". „Ik neem aan dat er donderdag middag in ieder geval iets is ge beurd, tenzij iedereen alles maar verzint. Maar of het nou om een serieus verhaal gaat, een grap of een oefening, ik weet het op dit moment gewoon niet. Dat gaan we nu proberen uit te zoeken." Een raadselachtig verhaal, dat tot nu toe weinig concreets ople verde. Ook voor Officier van Justi tie Behling. „In mijn achttienjarige carrière heb ik heel wat meege maakt, maar zoiets nog nooit. Maar nogmaals, er is mij veel aan gele gen dit tot op de bodem uit te zoe ken". Koor knjgt meer bekendheid m regio Nieuw pedagogisch bureau in Leusden Kinderrubriek Leusder Krant junior Sjoerd Kuiper naar Leusden Roda kampioen Service Weekenddienst - 948111 - pagina 7 pagina 7 pagina 8 pagina 9 pagina 13 19 LEUSDEN - Uit een auto, die gepar keerd stond bij een restaurant aan de Treekerweg, is vrijdagavond tussen 19.30 uur en 22.00 uur een kinderzitje weggenomen. De die ven sloegen een ruitje in om de auto binnen te komen. Het kinder stoeltje vertegenwoordigde een waarde van rond de duizend gul den. !DEN - Deze week zijn de acties van het verplegend en .tratief personeel van de Leusdense verpleeg- en ver- igstehuizen begonnen, het gaat daarbij in eerste instantie eis om de lonen met 5 procent te verhogen, maar het tsoneel van het Lisidunahof, het Hamersveld en huize Sint ef wil ook aandacht voor de grote druk waaronder zij dage ts moeten werken. aterdag was er al een voor- van de acties, toen veertien laiemers van het Lisidunahof enodigd waren in het Veroni- rogTamma Tineke. Zij hadden uitnodiging te danken aan £d Benavente, de Leusdenaar vroeger aan het NCRV-pro- tnma Farce Majeure meewerk- Hij had op verzoek van het actie- nité van Lisidunahof een lied ichreven en Veromca op de isdense acties opmerkzaam ge- akt- Op de melodie van het be nde Farce Majeure-lied 'Het is ]het leven gegrepen' zongen de lenaren voor de televisie 'Wij ons hevig gegrepen'. Ook len zij een muzikale oproep om verpleegkundigen de vijf pro- it te gunnen. Ze vormden daar- de uitsmijter van het program ma, maar zeiden zij na afloop: „Wij rekenen erop dat Den Haag ons er niet uitsmijt. Maandag begon de actieweek in de Leusdense en Achterveldse verpleeg- en verzorgingstehuizen. Om 6.45 uur werd bij het Lisiduna hof de vlag onder trompetgeschal gehesen en leverde het personeel massaal de waardeloos geworden CAO's in. De bewoners kregen die dag vijf procent meer vlees op hun bord. Die bewoners lieten merken dat zij achter de acties van hun verzorgenden stonden en genoten van het exta portie vlees De dag daarna ging een kleine groep men sen van de tehuizen naar de markt op de Biezenkamp. Daar werd met spandoeken aandacht gevraagd aan het winkelende publiek. De bedoelmg was om met vijftig men sen aan de demonstratie deel te nemen, maar het werd dinsdag ochtend duidelijk waarom de ac ties gevoerd worden. Er waren slechts vijftien mensen van de drie tehuizen op de markt. „Wij hebben op dit moment nogal wat zieke be woners," verklaarde woordvoer der Jan van der Hammen deze ge ringe opkomst. „Het was dus niet verantwoord om met veel mensen te gaan demonstreren. De zorg voor de bewoners gaat voor." Hij verwacht overigens dat aan de overige acties meer mensen zullen deel nemen. „Die zij gepland op buiten de 'spitsuren' van de zorg. De grootste drukte is in de ochtenduren, als mensen gewas sen en verzorgd moeten worden." Donderdag en vrijdag gaan het personeel in de middag- en avond uren de straat op. Dat betekent dat zij actievoeren in hun vrije tijd. Donderdag doen zij om 15.45 uur aangifte van diefstal bij de politie. Vrijdagavond gaan zij naar het Ha mershof om een uur lang aandacht te vagen aan het winkelende pu bliek. werden afgelopen weekeind in Utrecht kampioen in de eerste klasse, door Sterren- wijk op de laatste speeldag met 0-6 de baas te blijven. Daardoor bleven de Leusde naren definitief buiten be reik van de concurrentie. De laatste keer dat Roda kampioen werd gebeurde dat in het seizoen 1970/'71. Dat gebeurde onder leiding van trainer Ruud Maas, dezelfde de basis van het succes stond. Maas verlaat de Leus denaren na dit seizoen en neemt volgend seizoen vier- de-klasser Eemdijk onder zijn hoede. LEUSDEN - Voor het eerst in het meer dan veerigjarige bestaan van de vereniging, is de zondag-afdeling van Roda'46 er in geslaagd de hoofdklasse, de hoogste klasse van de onderafdeling, te bereiken. De Leusdenaren oefenmeester, die ook nu aan h»id een einde maakte. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiifiTnïïiiTiMiiTiïïnTlnimiïïrïïilmriiiiiiiiiiiiiiMi Ruud Stoelhorst, met vier treffers de belangrijkste Leusdense schutter, Henk Weishaupt en John Jansen verzorgden tegen Sterren- wijk de produktie, waarmee Roda snel aan alle onzeker- LEUSDEN - De winnaars van de Paaspuzzel zijn: Waardebon van 25,--: Me vrouw van Ginkel Julianalaan 10 waardebon van 10,--: T. Bos nia Kleinhorst 15 waardebon 10,--: W.J. Zand- brink Hilhorst Kloosterhof 6 De kinderen die een prijs met de kleurwedstrijd gewonnen hebben zijn: Waardebon 25,--: Johan Tack Maten 5 waardebon 10,--: Tanja Vrij hoef Lijsterbeslaan 10 waardebon 10,--: Edwin van Dorst Aschatterweg 131 De prijzen kunnen worden op gehaald op het kantoor van de Leusder Krant, Asschatterweg 19. (advertentie) spandoeken probeerde het personeel van het Lisidunahof, het Hamersveld en Sint Jozef duidehjk te maken "n eisen zijn. MAZDA-SERVICEDEALER VOOR LEUSDEN OPE»«GSIUOE«»»'»1""™U LEUSDEN - Een beschonken be stuurder van een personenauto raakte vrijdagnacht om half één in een bocht in de Noorderinslag de macht over zijn stuur kwijt en kwam in de berm tegen een lan taarnpaal tot stilstand. De wagen raakte dermate beschadigd, dat de politie het kenteken in beslag nam. De bestuurder kreeg een rijverbod opgelegd. Tegen B. uit Leusden, die de wagen bestuur de, is proces-verbaal opgemaakt. Drie personenauto's raakten za terdagmiddag om 15.30 uur betrok ken bij een botsing op de Zwarte- weg. Bestuurder V. uit Leusden wil de vanaf een parkeerplaats de Zwarteweg op rijden, en verleende daarbij geen voorrang aan twee auto's, die daar reden. V. raakte daarbij de auto van K., die op zijn beurt R. aanreed. Een automobilist uit Scherpen- zeel, die te diep in het glaasje had gekeken, reed over een fietspad bij De Hamershof in de richting var de kermis. B. raakte daarbij eer stoeprand, waarna de macht ovei het stuur verloor en de auto van H uit Amersfoort, die daar gepar keerd stond, aanreed. De Scher- penzeler negeerde de botsing er reed weg. maar via zijn kenteker kon de man worden achterhaald Hij werd thuis opgewacht, waar de politie constateerde dat de man te veel gedronken had. Drie auto's raakten zondagmid dag rond drie uur betrokken bij een kettingbotsing op de Arnhem- seweg. Bestuurder V. uit Wijk bij Duurstede bemerkte te laat dat er voor hem twee auto's stilstonden. Eén van de wagens, bestuurd door V. uit Nieuwegein, stond voorge sorteerd om de Treekerweg in te slaan. Bestuurder V. uit Wouden berg stopte daarvoor, maar werd van achteren aangereden. De drie auto's raakten bij het ongeval be schadigd. LEUSDEN - Onbekenden be werkten in de nacht van zaterdag op zondag een auto, die op de hoek van de Asschatterweg en de Esdoornlaan geparkeerd stond, met een spuitbus. Uit een auto, die geparkeerd stond bij een restaturant aan de Dodeweg, werden zondagmiddag gereedschap en onderdelen voor kopieermachines weggenomen. De dieven forceerden een slot van de auto, door het met een schroe- vedraaier te bewerken. Een auto, die geparkeerd stond aan de Zonnedauwhof, was in de nacht van zaterdag op zondag het mikpunt van vandalen. Een ruiten wisser werd afgebroken, de anten ne werd aigeoroken en een ach terlicht werd vernield. De schade beloopt enige honderden guldens. Leusdenaar KL ontdekte zondag avond rond half twaalf dat onbe kenden een steen door de ruit van zijn auto gegooid hadden. Uit de auto zelf werd niets weggenomen. De schade aan het voertuig, die op de Egger geparkeerd stond, be loopt ongeveer vijfhonderd gul den. Een automobilist uit Leusden, de heer H., werd zondagnacht het slachtoffer van vandalen. De onbe kenden legden een paal op de Ha- mersveldseweg, die door de Leus denaar niet werd opgemerkt. De auto raakte daarbij aan de onderzij de zwaar beschadigd. (advertenties) Automobielbedrijf \f H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 DRONKEN AGENTEN SPOORLOOS VERDWENEN ...Wegge(spoel)d?..

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1