Antilopen vergooit campioenskansen [ockeyers MHC Leusden ezegelen lot Hengelo Zwak BHC geen partij voor LHV Verlies en gelijkspel tennissers Lookhorst Spannende confrontatie koplopers Bowlingbond Hakhorst-triplette vijfde in Boule d'Or retig ZKC blijft korfballers de baas: 7-8 luizen te sterk voor dames: 5-1 Onverwachte winst herenhandballers I. LTV Leusden goed op dreef Bedrijven- competitie Si WOENSDAG 26 APRIL 1989 13 «DEN - Antilopen heeft afgelopen week in een zwak ge- jde wedstrijd de kansen op een kampioenschap definitief looid. Bij winst had de ploeg van Trainer Ferrageau het maal in eigen hand gehad, want het moet nog twee maal D De Vinken en het ontvangt Sparta nog een keer. Door de iederlaag tegen ZKC'31 uit Zaandam kunnen de Leusdena- het wel vergeten en zijn ze geheel afhankelijk geworden anderen. Tegen de Zaandammers kwam geen ploeg binnen fljnen die zeer gebrand was de wedstrijd te winnen en daar- een gooi te doen naar het kampioenschap. De bezoekers pn wel bereid voor elke bal te vechten en spaarden daarbij luiscluio nog door vele goede mogelijkheden te missen. Een t nederlaag zou voor Antilopen waarschijnlijk beter ge- ast zijn, om de wanprestatie bij de spelers te laten doordrm- Xrainer Ferrageau had er na afloop geen woorden voor en der dan ook het zwijgen toe. luisclub had gewaarschuwd en zijn voor ZKC '31. die het in jaande duels Sparta en De en uitermate lastig had ge- [t. De Nijkerkers wisten hun ivedstnjd nipt met 10-8 te win- De Vinken werd op 8-8 ge len probleem zat bij Antilopen al m de aanval, die net als de i daarvoor, moeilijk tot sco- [wam. Bovendien kon het de liet lang genoeg in het aan- ak houden, waardoor de ver ging geen lucht kreeg. Het verdedigingsvak van Anti- nhad het daardoor erg zwaar. Jeanette Jekel, Evelien van en, Jack den Heijer en Mar- Verwoert werd in verdedi gend opzicht heel veel gevraagd. Terwijl ditzelfde vak aanvallend het gevaarlijkst was en ook het meest produktief. Martijn Ver- woert scoorde vier punten. AFSTAND De eerste tien minuten waren voor de bezoekers, maar zij faalden in de afwerking. Het schieten van af stand was voor beide ploegen een probleem, omdat veel gemist werd en dat leverde veelal met een balverlies op. Eigenlijk in de eerste goede aanval van Antilo pen werd er na een kwartier spe len gescoord Joyce Osnabrugge scoorde fraai van afstand: 1-0. De voorsprong gal de thuisclub met het noodzakelijke vertrouwen, want de Zaandammers scoorde bijna direct de gelijkmaker, door dat er slecht werd verdedigd. Op dat moment, na de 1-1, werden de Leusdenaren wel sterker. Het mid denvak onder leiding van aan voerder Osnabrugge verdedigde goed en wist een aantal malen de bal te veroveren, waardoor ZKC'31 niet tot aanvallen kwam. De aanval kon niet profiteren, om dat er slecht geschoten werd en onder de korf onvoldoende werd afgevangen. OVERTREDING De bezoekers begonnen toen langzamerhand hun kans te rui ken. Ze hielden de bal lang in het aanvalsvak en wachtte net zo lang met schieten tot zich een goede kans voordeed en benutte die dan ook: 1-2. Toch kon de thuisclub vrij snel weer op gelijke hoogte komen. Martijn Verwoert had geen geluk met een afstands schot, maar de volgende aanval was wel raak. Hij benutte een straf- worp na een overtreding tegen Eveline van Rooyen. Zij werd on juist afgestopt bij een uitstekende doorloopbal. Na de 2-2 kwam het middenvak van trainer Ferrageau m het aan val svak. Nancy Laheij miste eerst een goede kans en had moeten scoren nadat ze vrij Gert Graafland probeert van afstand de korf van ZKC te vinden. Ver geefs, de Leusdense korballers gingen met 7-8 ten onder en verspeelden daarmee de laatste kans op een hoge emdklassering in de competitie. werd gespeeld door Ed Hendriks. In plaats van de bal vrij onder korf erin te gooien, speelde zij de bal af en werd de bal onderschept. Geen voorsprong voor de thuis club, die even later weer tegen een achterstand aankeek doordat ZKC'31 de bal gewoon van afstand wel in de korf gooide: 2-3. Frans ter Maten wist met een effectvol schot de gelijkmaker te produce- Vanaf dat moment, zo'n tien minu ten voor de rust, werden de be zoekers sterker. Zij scoorden op nieuw van afstand 3-4 en kregen daarna nog enkele mogelijkheden die niet werden benut. Zij wisten de bal lang in het aanvalsvak te houden en de eerste aanval van Antilopen kwam er niet aan te pas. Vooral Gert Graafland speelde zonder overtuiging en werd hal verwege de tweede helft terecht vervangen door Paul Hendriks. Vlak voor de rust miste Esther Ver steeg nog een kans op de gelijk maker. S IN DRUK Versteeg zoekt medespelers. Marcel Veenendaal (tweede van rechtskijkt vanuit de dekking men toe of dat lukt. De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld als het laatste kwartier van de eerste 45 minuten. Een machteloze aanval van Antilopen en een verdediging die onder constante druk stond. In de begin fase hadden zij nog geluk dat de Zaandammers vergaten door te drukken Toen eindelijk na twintig minuten de bezoekers de stand op 3-5 konden brengen, kon het ver dedigingsvak van Verwoert de aanval weer opzoeken. Na een overtreding tegen Verwoert maakte hij zelf de strafworp en bracht de stand terug tot 4-5. Na een lange aanval scoorde hij zelfs met een prachtig afstanddschot 5- 5. 'SDEN - De heren van de MHC Leusden speelden tegen togelo een goede wedstrijd. Voor Hengelo was de ontmoeting belangrijk, want bij verlies zou de ploeg definitief degra- n uit de eerste klasse. Al snel werd de ploeg door het lense team verrast. Al na 40 seconden kon Ralph over de linker vleugel opkomen en de bal afgeven aan de Ruiter. Deze liep door naar de achterlijn, gaf de bal in hakje voor naar de vrijstaande Diderik Merkens, die :eiijk kon scoren. scoorde. Negen minuten voor het verstrijken van de eerste speelhelft bouwde Huizen via een volkomen vrijstaande speelster de voor sprong uit tot 3-1. In de tweede helft nam de Bl- speelster Marrit van der Scheer de plaats in van de overigens goed spelende Manon Koopman. Er volgden enige benauwde situaties voor het doel van Leusden en een maal kon Matty Ankerman een hard mgeslagen strafcorner nog ternauwernood keren. Kort daarop LEUSDEN - De dameshandballers van LHV hebben op weg naar het kampioenschap in de tweede klasse A weinig weer stand ondervonden van het Bussumse BHC 2. De Leusdenaren walsten over de tegenstander heen, die in een uur slechts twee treffers kon plaatsen. LHV stelde daar 19 doelpunten tegen over, waarmee de wedstrijd in ieder geval voor het doelsaldo nog enige waarde kreeg. De heren noteerden de eerste winst in de veldcompetitie na de winterstop. De ploeg, die tegen degradatie uit de eerste klasse vecht, pakte woensdag in het mid-weekse programma Eendracht uit Vleuten. In een matige partij bleven de Leusde naren met 13-9 aan de winnende hand, en behielden zo de aansluiting met de staartploegen uit het klassement. Die gelijkmaker inspireerde de rest van de Leusdense ploeg niet. De beste mogelijkheden waren opmeuw voor de bezoekers, die twintig minuten voor tijd via een doorloopbal op een 5-6 voor sprong kwamen In het aanvalsvak van Antilopen was Debby Costa de zwak spelende Karin van de Vegte komen vervangen. Daar werden enkele goede kansen om zeep geholpen door te gehaast schieten De Zaandammers maakte via een uitgespeelde aan val 5-7. Paul Hendriks kwam toen in de ploeg, maar ook hij kon zijn ploegmaten met inspireren tot grotere daden. Antilopen kwam nog wel op 6-7 doordat Marcel Veennedaal een strafworp be nutte na een overtreding tegen Es ther Versteeg. Maar verder kwam de thuisclub niet ZKC'31 kon het zich zelfs per- miteren om acht minuten voor tijd een strafworp te missen. Want ook uit die misser konden de Leusde naren geen moed putten voor een slotoffensief. De bezoekers kon den de wedstrijd vrij eenvoudig uitspelen en kwamen vier minuten voor het eindsignaal op 6-8. Martijn Verwoert en zijn vak wilde nog wel. maar de tijd was daar voor te kort. Twee minuten voor tijd maakte hij nog met een af standsschot 7-8, maar verder lie ten de Zaandammers de thuisclub niet komen. Zij behaalden dan ook een verdiende overwinning op een zwak en ongeïnteresseerd Antilopen. Als de dames en heren van het team van Fred Ferregeau de com petitie interessant willen houden, dan zullen zij zaterdag over een week tegen De Vinken uit Vinke- veen uit een ander vaatje moeten tappen. De Vinkeveners staan er het beste voor in de strijd om het kampioenschap. deed zij dat opmeuw toen Charlotte van der Ven reeds was gepas seerd. In de 13e minuut lukte het Huizen via een mooie combinatie voor het doel te komen en gemak kelijk te scoren. De Leusdense da mes kwamen steeds meer onder druk te staan. Haar pogingen om zelf aan te vallen werden gestuit op de 23-meter-lijn of op de cirkelrand van Huizen. Dank zij Matty Anker man en Ins bleef de verdediging goed gesloten tot Huizen in de 28e minuut een foutieve pass uit de de fensie afstrafte met een vijfde doel punt. Volgende week wordt de laatste wedstrijd gespeeld, een streek- derby tegen Soest. In deze poule is SCHC kampioen geworden. Als USHC volgende week niet wint de gradeert deze ploeg. Voor de dames had het duel te gen BHC 2, afgelopen zondag m Bussum, eigenlijk nul en generlei waarde. De tegenstander had der mate weinig m de melk te brokke len, dat zelfs niet van een nuttige oefenpartij gerept kon worden. Trainer/coach Theo Geerding was die mening ook toegedaan „De tegenstander van zondag zou het zelfs in de laagste afdelingsklasse nog moeilijk hebben. Het valt ook niet mee om de groep nu nog voor dit soort wedstrijden te motiveren Voor de Leusdenaren breekt nu de meest spannende fase van de competitie aan. De spanning is daann ook tot het laatste bewaard. In de laatste vier wedstrijden ont moet LHV twee van de sterkste ploegen. Met name SHVU, dat in Leusden maar ternauwernood on der de duim gehouden werd (8-7) moet m staat geacht worden het de Leusdenaren nog lastig te kunnen maken. Ook UDSV 3, dat voor het kampioenschap eigenlijk al met meer meedoet, lijkt een stevige kluif te vormen, al had LHV met de Utrechtenaren in de eerste con frontatie weinig moeite. Om de competitie af te ronden, treedt LHV nog twee keer in het strijdperk tegen Houten, maar een blik op de ranglijst leert dat die ploeg nauwelijks hoofdbrekens zal kunnen opleveren. De vooruitzichten op een kam pioenschap, het zou de tweede titel in een seizoen worden, zijn uitste kend. LHV gaat de beslissende fase van de competitie in met de nodige reserves. De Leusdenaren bouwden inmiddels een voor sprong op van vier punten op de directe concurrentie (SHVU), ter wijl de rest van het veld al nauwe lijks meer enige bedreiging vormt. Op het moment dat dit verslag wordt geschreven, hebben de Leusdenaren nog een potje op het vuur en behoort een trilogie (twee kampioenschappen en de beker) nog steeds tot de mogelijkheden. Dinsdag kwamen de volgelingen van Theo Geerding uit in de achtste finales van de afdelingsbekercom- petitie. Daann figureerde het Maarssenbroekse DWSM, dat weliswaar twee seizoenen eerder spelbreker waren en een klasse hoger uitkomt, maar op papier een stevige dobber zal hebben gehad aan de Leusdenaren (voor verslag en uitslagen; zie elders in dit num mer op pagina 3). WINST Voor de heren gloort er na woensdag nog steeds enige hoop op klassebehoud, na de winst op het Vleutense Eendracht. De Leus denaren, met Ed Davids weer in hun midden, bleven in een matig duel op het Burgemeester Buining- park hun opponent met 13-9 de baas. Tot 3-3 ging de wedstrijd gelijk op. waarbij Ruud Bosch en Ed Da vids voor de Leusdense treffers te kenden. Daarna leken de gasten het initiatief te nemen. Eendracht nam een 3-5 voorsprong. Nog voor de pauze hervonden de Leusdena ren zich en sloten, na doelpunten van Ruud Bosch, Ronald Tijmensen en Ed Davids bij de pauze voorde lig af: 6-5. Na de hervatting namen de Leus denaren snel een beslissende voorsprong. Nadat Ruud Bosch, door middel van een benutte straf worp zijn vierde treffer van de dag had laten noteren, schroefden Onno Zwaan en Fulco Heeroma de score op naar 9-5. Die klap kwa men de bezoekers niet meer te boven, waarna Roanld Tijmensen en Ed Davids LHV naar een veilige 11-6 voorsprong tilden. Via 11-7 kwamen de gastheren daarna op 13 doelpunten aan, waarvoor Ro nald Tijmensen en Fulco Heeroma de verantwoordelijkheid opeisten. Eendracht stelde daar m het restant van de wedstrijd nog één treffer tegenover, waarmee de eindstand 13-8 op de borden kwam. LEUSDEN - De confrontatie van de koplopers in de hoofd klasse van de Bowlingbond leverde een spannende strijd op. Good Approach gaf Djagos uitstekend partij en feitelijk kon men spreken van een gelijkspel, ware het niet dat Djagos beter was in de totaalscore en zodoende met de 3-2 overwinning ging strijken. Jongerius was in de eerste klasse duidelijk te sterk voor Aqua Stop, dat met lege handen bleef. De Bowling Lions wonnen de wed strijd tegen de dames van de Ba nana Splits met ruime cijfers De Korfbowlers hebben het de lei ders van de tweede klasse Aanne- mersbedrjf v.d. Poll nauwelijks moeilijk kunnen maken. Reimus en Snel blijft - zij het op grote af stand - goed volgen. Autorij school de Wetering blijft in de derde klasse ongenaakbaar: nu moest Lucky Stnke er aan gelo ven. Berlo Bowlers raakte dne punten kwijt en zag Remia den Dolder een stapje dichter bij ko men. Uitslagen en standen: Hoofdklasse Djagos - Good Approach 3-2 Karweihoek - Tornados 1-4 Snoopy's Bowl. Team - Groeneveld 3-2 Hobo-Hifi - M. Design Huizen 9 'ornados 30 40 0 ie klasse Bowling Lioris - De Banana Splits 4-1 Aqua Stop - Jongenuslnd 0-5 Autoschade Rijnders - DKRV 4-1 1 Jongenuslnd 2 Bowling Lions 3. AFO-Tax 4. DKRV 5. De Banana Splits 6. Aqua Stop 7 Autoschade Rijnders 30 116.0 30 109.5 28 92.5 30 30 30 27 54.5 77.5 75 5 2e klasse Bankgirocentrale - Golden Girls 2-3 Aann.bedr v d Poll - Korfbowlers 4-1 Reimus Snel - De Hulken 4-1 1. Aan bedr. v.d. Poll 30 116.5 2. Reimus Snel 30 78.5 3. Bankgirocentrale 30 78 5 4 Korfbowlers 30 76.0 5. De Hulken 30 69.5 6. Golde Girls 30 61.0 3e klasse Matjan - Berlo Bowlers 3-2 De Rollers - Rerrua Den Dolder 0-5 Lucky Strike - Autonjs de WeteringO- 5 1. Autonjs. de Wetering 30 130.0 2. Berlo Bowlers 29 100.0 3. Renua Den Doler 30 91.5 4 Matjan 30 82.0 5. The Arrows 29 72.5 6. Lucky Strike 30 69.0 7 De Rollers 30 50.0 1 Djagos 2. Good Approach 3. Snoopy's Bowl Team 4 M Design Huizen 5. Karweihoek 6. Groeneveld 7 Hobo-Hiü 2-3 120.0 106.5 82.5 73.5 65.0 57.5 55.0 LEUSDEN - Ook tijdens de tweede wedstrijd aan het Boule d'Or-toernooi in Amsterdam is het Leusdense triplette Bauke Bokhorst, Rudolph de Groot en Joost Jacobs succesvol geweest. Het trio van 'De Hakhorst' legde beslag op een vijfde plaats. In de eerste ronde won het Hak horst-triplette alle vier de wedstrij den. Daarna werd de kwartfinale verloren, maar door winst in de laatste twee partijen werd toch 'ania kwam Hengelo echt in de 'lemen. In de 12e minuut kwam n hard schot vanuit de Leus defensie naar voren, Diderik ens kaatste door naar Frank lenkamp. Deze ging op snel vaar de achterlijn, gaf de bal aan Frank de Ruiter, die een t vanaf de achterlijn de bal °P de plank kon slaan. Hen- creéerde weinig kansen, zag wel kans in de 33e minuut iStrafcomer los te peuteren, de bal over keeper Gert Jan 'oep werd heengeslagen, ust werd Hengelo in de de- .le gedrukt, er volgden veel 'corners, maar de kansen wer- n vet benut. Aart Rupert zag zijn bal over het doel gaan en een s ^hot van Thorvald Goosman op de paal terecht. In de 15e Uu' kon Hengelo op gelijke komen door wederom een oonier. Leusden moest en zou J,een keer scoren en zette meer °P de ketel. Dit resulteerde l 27e minuut in een strafcorner, jjoor Joep Rozeboom hard c de hoek werd gepushed. Daarmee was het pleit beslecht. Hengelo is nu definitief gedegra deerd. VERLIES De dames van Leusden speelden een redelijk goede wedstrijd tegen Huizen maar verloren desondanks met 5-1. Het elftal was incompleet wegens ziekten. Sandra Krols uit het Al-elftal nam de rechtsachter- positie m en Manon Koopman uit BI kwam in het veld als rechter spits. Reeds na vijf minuten kwam het geroutineerde elftal van Huizen op voorsprong door een foutieve pass en geknoei in de defensie van Leusden. Tien minuten later was Charlotte van de Ven kansloos na een doorbraak, gevolgd door een pass naar een vrijstaande speelster van Huizen. Leusden kreeg hierna een opleving en ontwikkelde wat meer druk op de slecht opereren de verdediging van de tegenpartij. Goed doorzetten van Letty den Besten leverde een kans op voor Jolanda Koopman, die dan ook LEUSDEN - Het eerste zondag-mixed-team van LTV Lookhorst heeft met krap verschil in de 2e klasse verloren van Iduna 3 met 5-3. Maar voordat het zover was, moest zaterdag eerst nog de damesdubbel worden gespeeld uit de eerste competitiewed strijd tegen Flehite 3. Madeion Schoemaker en Ingeborg Richel wonnen de eerste set met 6-3, vielen terug in de tweede set (2- 6), maar wisten zich tijdig te herstellen in de derde set (6-4). Uitslag Lookhorst 1 - Flehite 3:4-4. Zondag kwam LTV Lockhorst met 2-2 uit de enkelspelen. Madeion Schoemaker verloor de eerste set in de tiebreak (7-6), stond in de tweede set achter met 5-2, maar wist deze toch met 7-6 te winnen; ook de derde set bracht zij tot een goed einde (5-7). De net 15 jaar geworden Hans Bos boom kwam een voor hem be kende 17-jarige opponent tegen. Verleden jaar verloor hij zowel uit als thuis. Dit jaar bracht hij het er beter vanaf. Hij won de eerste set met 3-6, verloor de tweede met 6- 2, maar won gemakkelijk de derde set met 1-6. Van de dubbelpartijen wonnen al leen de dames van Lockhorst hun dubbel (6-7,5-7). Zowel de herendubbel (7-5 6-4) als de mixedpartijen werden in twee sets verloren. Frank Vissers en In geborg Richel verloren met 6-3, 6- 4 terwijl Madeion Schoemaker en Hans Bosboom verloren met 6-2, 7- 6 Zowel Ingeborg Richel als Frank Vissers verloren hun enkelpartij in twee sets; respectievelijk met 6-2, 6-4 en 6-3,6-0. LTV LEUSDEN De zaterdag- en zondagcompeti- üeteams van de tennisvereniging LTV Leusden waren dit week einde weer goed op dreef. Waren er vorige week nog 12 overwin ningen te melden, nu waren het er maar liefst 23. Vooral de overwinning van het le zondag-team (3e kl.) mocht er zijn. In Breukelen werd met 7-1 gewon nen van de plaatselijke ver eniging De gewonnen partijen waren: Chantal Mot 6-3, 6-2 Si- mone Smits 6-3, 6-4 Eric Comelis- sen 6-0, 6-1 en Arjan Vermey 3-6,6- 3 en 6-0. De herendubbel en de beide mix partijen werden in 2 sets gewon nen, alleen de damesdubbel ging helaas in 3 sets 6-3/3-6/6-7 (8-6) verloren. Het 2e team (4e kl.) speelde met 4- 4 gelijk, hiervoor zorgden Edwin Brinkman 7-5, 6-4, Edwin Comelis- sen 6-1,6-2, Annelies v Staveren 7- 5, 1-6, 6-3 en de herendubbel 2-6, 7-5 en 6-3. Het le herenteam behaalde met 4- 2 tegen zijn 2e overwinning, het resultaat kwam van Tom Lemstra 6-0/6-3, Martijn Planünga 6-4/6-4 en de beide dubbels Tom Lem- stra/Robert Bnnkman en Martijn Plantinga/Onno Smit. Het le zaterdagteam behaalde eveneens zijn 2e overwinning 3-2, hier kwam het resultaat van Betty Klave 6-1/6-0 en de dubbels van Betty Klave, Marga en Paul Slijpen en Paul Wesseling. nog op een eervolle vijfde plaats beslag gelegd. Volgende week kunnen de Hakhorst-spelers zich definitief plaatsen voor het eind- toemooi. Zover is het andere team nog lang niet. Peter van Olmen, Ad Duister en invaller Martin van Slingerland behaalden in hun poule-westrij- den slechts klein geworden. Zaterdag namen vier Leusdense tnplettes deel aan het toernooi van Randenbroek in Amersfoort. Roe lof de Groot, Ad Duister en Martin van Slingerland legden beslag op een zeer fraaie derde plaats in de A-poule. Joost en Hans Jacobs en Emiel Eskenazi struikelden in het A-toemooi in de kwartfinales. Bauke Bokhorst, Rudolph de Groot en Joyce Schuier werden derde in het troosttoemooi. Sinds Hoitinga, Ton Jacobs en Paul Knuijt kwamen daar met verder dan de kwartfinale. Komende zondag organiseert De Hakhorst weer zelf een toernooi. Ditmaal staat er een hussel-dou- blettetoemooi voor vaste duo's op het programma. LEUSDEN - De voorjaars-bedrijfs- tenniskompetitie bij het tennis- squashcentrum heet nu 'Sponsor- tennis'. Deze kompetitie is inmid dels voor de vijfde keer van start gegaan. Drie weken achtereen - op doordeweekse avonden - strijden vertegenwoordigers van bedrijven en/of merken om de hoogste eer. Er is een herenkom petitie en ook één voor ge mengde teams. De nummers een en twee van elke poule spelen m een vierde week finalewedstrij den door middel van een afvalsys- teem. Uitslagen van de eerste avond: HEREN B: Amro Bank - Bramson Norit bv - Pon Heren A: Paul Repi - Napoli Ed Stomp - Tok Tok City 2-10 7- 5 0-12 7- 5

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13