Waterpoloërs De Haaien kampioen 8 Zweméquipe van De Haaien promoveert naar B- klasse ^^^/OENSDAG^26APRIL^989^ I lEusder krnnt Bevredigend debuut j ongensturnploeg Na royale winst op concurrent VZC: LEOS speelt om promotie Sport LEUSDEN - Ondanks de kriebels die enkele spelers van het eerste waterpolozevental van de Haaien ongetwijfeld voor de aanvang van het laatste competitieduel gehad zullen hebben heeft men er prima resultaat behaald. De volle winst welke behaald werd op een van de rivalen, VZC Veenendaal, was voldoende om het kampioenschap in de le klasse kring binnen te halen. rrudvoor m deze periode konden tegenscoren, 4-2. Een listig boog- balletje van Lex van Dijk ver schalkte de VZC keeper direkt na het tegendoelpunt 5-2. GRILLIGER de regels verdedigde. Goed kee perswerk van Aart van Bemrnel voorkwam een tegendoelpunt. Rei- nald Bakker kon voor de Haaien de zege en daarmee het kampioen schap veilig stellen door het laatste doelpunt voor de Haaien in deze competitie voor zijn rekening te nemen, 7-3. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii» LEUSDEN - Drie teams, waaronder LEOS, zullen on derling uitmaken wie de 'twee' opengevallen plaatsen in de districtsklasse opvul len. In de eerste klasse B van de herenvolleybalcompetitie heeft Harderwijk 3 het kam pioenschap behaald door in de laatste wedstrijd met 3-0 van Spirit 3 te winnen. Hier door zal LEOS, dat als tweede eindigde, promotiewedstrij den moeten spelen. Aan staande donderdag 27 april zullen die in De Veluwehai in Barneveld worden afge werkt. De Leusdenaren ko men dan in actie tegen Sy- dec/Vif 2 en Gemini S/Pa loma, beiden afkomstig uit Hilversum, spelen. De drie teams zullen strijden om twee plaatsen in de districts klasse. De reden dat er twee plaatsen te vergeven zijn, is, omdat uit de overgangsklasse niemand naar de districtsklasse de gradeert. Voor de ploeg van trainer Bert van Doorn een uitgelezen mogelijkheid om door te stomen. Volgens Van Doorn moet het ook lukken, zeker nu er twee teams kun nen promoveren. „De jon- gens zijn goed in vorm laatste tijd, dus als ze die lip door kunnen trekken, ben i er bijna zeker van dat h* moet lukken", aldus een opt- mistische Van Doorn. In de wedstrijden maximaal drie sets woi gespeeld, het zogenaamè 'best of three'-systeem. He eerste duel gaat tussen Ge mini S, en Vif 2 en begint oi 19.00 uur. LEOS speel daarna om 20.15 uur teges Vif 2, dat tweede werd inè eerste klasse A. Metea daarachter aan, om 21.3 uur, spelen de Leusdenaie: tegen Gemini S, dat derè van onderen is geëindigd a de districtsklasse. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De belangrijkste medekandi daat voor het kampioenschap de Watervlo, speelde vonge week zijn laatste wedstrijd. Uitgerekend te gen de Haaien. Het onderlmge puntenverschil op dat moment, slechts één punt m het voordeel voor de Watervlo, hield in dat de winnaar van dat duel zich kam pioen mocht noemen. Door het ge lijke spel wat uiteindelijk als eind stand werd aangetekend, bleef de spanning van de ontknoping tot de laatste wedstrijd van de Haaien be waard. Zaterdagavond vond deze laat- voerd wordt, met altijd tot direkte resultaten leidt blijkt wel uit het aantal doelpunten dat in deze peri ode gescoord werd. Slechts één doelpunt van de hand van de prima mgezwommen Bart Borgman, sterkte het zelfvertrouwen van de Haaien. Er werden meer kansen gecreeerd, echter bleef het scoren nog even uit. ZELFDE BEELD De tweede penode gaf eenzelf- Spelmoment uit de wedstrijd De Haaien - VZC. Dankzij de 7-3 zege van de Leusdenaren werd de ploeg van coach Helma Scholten kampioen. In de laatste periode werd het spel iets grilliger Hadden de Haai en m de eerste drie perioden geen enkele persoonlijke fout aangere kend gekregen, nu liepen ze er een dnetal op. Een van deze persoonlij ke fouten ontstond doordat Bart Borgman voor 35 seconden het veld mocht ruimen van de goed leidende scheidsrechter. VZC wist uit deze nummerieke meerderheid tegen te scoren, 5-3. Een mooie actie van Gerco Renkers op de nudvoorplaats werd door hemzelf afgerond met een schot dat, zij het dnjvend, doel trof, 6-3. Nog een maal liepen de Haaien tegen een nummerieke minderheid op, door dat Harry Abbrng m de ogen van de scheidsrechter niet geheel volgens HEREN II Een ander kampioensteam van de Haaien dit jaar is het tweede he renzevental Hun kampioenschap stond echter voor het laatste kam- petitieduel al vast omdat ze een dusdanige puntenvoorsprong had den opgebouwd, dat niet meer in een laatste wedstrijd kon worden ingehalad. Ook het laatste duel te gen het Utrechtse UZSC werd door de heren winnend afgesloten met als mtslag 8-5. Opmerkelijk is dat de heren, met emge nieuwkomers m de gelederen, ongeslagen kam pioen zijn geworden. ste wedstrijd onder grote publieke belangstelling plaats. Nummer drie van de ranglijst VZC uit Veenen daal, moest bedwongen worden. Zoals gezegd had de Haaien twee punten nodig om de nummer één voorbij te streven. De resultaten van de voorgaande ontmoetingen tussen de Haaien en VZC waren, dne stuks in totaal, allen m het voordeel van VZC. Een moeilijke klus dus, ook al vanwege het feit dat de trainster/coach Helma Scholtendaags te voren onver wacht opgenomen moest worden m het ziekenhuis. Gelukkig vond zij haar ega Jan Wanrooy, bereid de taak van haar over te nemen. Jan Wanrooy, geen onbekende m het Leusdense zwem- en polowereld- je, kweet zich prima van zijn taak. In een gedegen wedstrijd werd na melijk een knappe, misschien on verwacht grote zege behaald (7-3). De Haaien begon de eerste pe riode met pressing over het hele speelveld om zo de tegenstander niet in zijn spel te laten komen. Dat pressing, wanneer het goed uitge- de beeld. Er werden steeds goede scoringsmogelijkheden voor het doel van de VZC keeper gecreeerd. Afmaken van de kansen bleek nog steeds het enige euvel te zijn. We derom wist men maar één doelpunt te scoren (2-0). Ditmaal kon Harry Abbing een toegekende strafworp inschieten. VZC was met erg gelukkig met de pressing die door de Haaien werd uitgevoerd. De emge moge lijkheid om gevaarlijk te worden moest afgedwongen worden met veel zwemwerk. Slechts even kon den de VZC-ers daar gebruik van maken, waardoor ze terug komen tot 2-1. Na dat moment echter, was de conditie van VZC gebroken. De Haaien, die geconcentreerd aan de wedstrijd begonnen waren, had den dit direct m de gaten en liepen via scores van Lex van Dijk en An- dré van Harten, beiden keren uit een nummeneke meerderheid uit tot 4-1. Het goed lopende verdedi- gingsblok van de Haaien kon ech ter niet voorkomen dat VZC via een wanhooppoging van hun sterke Het eerste herenteam van De Haaien werd kampioen. Het tweede herenteam van De Haaien volgde het eerste in de voetsporen: ook kampioen. Coach Helma Scholten moest om van haar team De Haaien bestoken het vijandeUjke doel gezondheidsredenen het kampioensfeestje De A-équipe van de Leusdense Zwem Poloclub De Haaien, die erin leden zaterdag goed presteerde tijdens wedstrijden op het slaagde promotie naar de B-klasse af te dwingen en waarvan een aantal veau in de provincie, de Kring A in Veenendaal. LEUSDEN - Patrick van Heus- den en Arthur Scherpenzeel, twee jongens van de turnselectie van Impala kwamen uit in hun eerste wedstrijd in Nieuwegein op C-niveau met verplichte oe fenstof. Zij moesten uitkomen op vier onderdelen: kast-springen, lange mat, rekstok en brug. Door de zenuwen werd er hier en daar wel enkele onderdelen van een oefening vergeten. Maar on danks dat wisten zij beide een plaats bij de eerste 20 te bemach tigen (de exacte plaatsen zijn nog niet bekend). Patrick van Heus- den behaalde 27,5 punten en Ar thur Scherpenzeel 27,7 punten. Tijdens wedstrijden in de voor ronden van de Nederlandse kam pioenschappen in Nijmegen be haalde Ilona Tolboom een twaalfde plaats. Er worden nog twee wedstrijden gehouden, waarvan llona er nog één moet tur nen. Tijdens de spnngwedstrijden in Ermelo wist Impala vele eerste plaatsen te veroveren. Impala was hier met maar liefst negen meisjes teams aanwezig, in de leeftijd van 8 tot 15 jaar en een jongensteam in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. Er werd gesprongen op kast, paard, LEUSDEN - De zweméquipe van de Haaien weet zich goed op het bereikte niveau te handhaven. Dat niveau bracht, in de competitie, promotie van de C- naar de B-klasse met zich mee en leidde tijdens de derde in Veenendaal verzwommen Kring- A-wedstrijden tot een aantal interessante ereplaatsen. Al direkt op het eerste program manummer was het flink raak. Jan Willem van Dijk en Rogier Tol boom gingen te water voor de 50 meter vrije slag en wisten de race af te sluiten in een tijd die voor beiden een persoonlijk record be tekende Bovendien was de 28.1 van Van Dijk goed voor de eerste plaats en ging Tolboom, gezien de 29.1strijken met het zilver. Dezelfde afstand bij de meisjes le verde persoonlijke records op voor Kim Bijleveld, Simone Buite laar en Danny Ale wijn, terwijl de 30.2 van Saskia Helsdmgen (een evenaring van haar persoonlijk re cord) opnieuw een tweede plaats opleverde voor de Leusdense ploeg. De 100 meter rugslag leverde we derom een tweede plaats op. Dit keer viel Maneke Ruitenberg de eer te beurt en was het alweer Danny Alewijn die een persoon lijk record het noteren Verder was er een derde plaats voor Si mone Sybrandy op de 50 meter vnje slag. een derde plaats voor Rob van Wegen op de 100 meter vlinderslag, een tweede plaats voor Jan Willem van Dijk op de 100 meter rugslag en ging Chester Marsman naar huis met goud op dat nummer en zilver op de 100 meter vrije slag Uitslagen 3e Kring-A-zwemwedstrijd, Veenendaal, 22 april 1989 50 meter vrije slag: Jan Willem van Di jk 1 e) 281Rogier Tolboom (2e) 29.1 Ronny Bokkers 30.1, Caspar Renkers 30.0, Simone Buitelaar 33.7, Kim Bijle veld 34 9. Tamara van Grokom 31.8. Saskia Helsdingen (2e) 30.2, Maneke trampoline en lange mat. Eerste prijzen waren er voor Impala 3 op de kast, Impala 6 op de mini tramp en op het paard. Impala 8 op de kast en Impala 9 op het paard. Tweede plaatsen waren er voor Impala 2 op kast en mini tramp, Im pala 3 op de rrunitramp, Impala 5 op paard en mi rutramp, Impala 6 op de lange mat, Impala 8 op de rrunitramp en Impala 10 op de kast Derde prijzen waren er voor Impala 1 op rrunitramp en lange mat, Impala 4 op kast en lange mat, Impala 7 op kast en paard, Im pala 8 op lange mat en Impala 10 op rrunitramp en op de lange mat Ruitenberg 31.2, Danny Alewijn 32.1, Alma Verhoeven 31.7, Simone Sy brandy (3e) 29.3 100 meter vlinderslag: Rob van We gen (3e) 1.06.1Peter Toes 111.7, Karei v d Pijpekamp 1.11.6, Annelieke Ja cobs 1.24 2, Caspar Renkers 1.19.1. Alma Verhoeven 1.22.2, Simone Sy brandy 1.15.5. 100 meter schoolslag: Rob van Wegen 1 25 0, Tjiwolt Wierda 1.27 4, Peter Toes 1 18.3, Canne Kampes 1.32.8. 100 meter vrije slag: Enk Küthe 1.02.7, Chester Marsman (3e) 55.6. 100 meter rugslag: Rogier Tolboom 1.24.7, Jan Willem van Dijk (2e) 1.13.7, Kim Bijleveld 1 29.5, Simone Buitelaar 1.26 4, Danny Alewijn 1.23.5, Tamara van Gorkom 1 22.8. Maneke Ruiten berg (2e) 1.16.9, Saskia Helsdingen 1.18.9, Chester Marsman (le) 1.04.0

Leusder Krant | 1989 | | pagina 14