F lollege voelt steeds meer voor Seniorenraad 'lanadviesgroep wil college ivertuigen van bestaansrecht Joor het goede doel en de pret ispraakavond ouderennota 'Bedien Leusden ers op maat' Jertigste kledingbeurs in 't Trefpunt in Leusden- Zuid Schermutselingen politiek door Marianne de Valck krijgen is) en splinternieuwe kle ding als gevolg van miskopen of overlijden. In de kerk m Leusden-Zuid wor den verschillende stands ingericht: babykleding, peuterkleding, da mes, heren, sportkleding, nacht kleding, schoenen en tassen, ta felkleden, kussens, lappenstof, gordijnen en dozen wol. Wanneer het weer goed is, komen de tafelk leden en alles wat daar achteraan genoemd werd, buiten te liggen. dingen weg. Maar je weet dat het voor een goed doel is. Dikwijls staat iets goeds je gewoon niet, of draag je het om een andere reden niet. De mode verandert zo snel. Met als gevolg dat je, wanneer je die enorme hoeveelheid kleding ziet, wel een gevoel van rijkdom krijgt. Dat wij in de positie zijn dit bij elkaar te brengen. Dat zoveel mensen dit initiatief willen steunen, geeft een goed gevoel," volgens mevrouw Slotboom. „We hebben weieens, gezien de hoeveelheid kleding die hier gebracht wordt, gedacht dat half Leusden nu toch wel bloot moet lopen, maar dat is toch niet zo." r WOEN WOENSDAG 26 APRIL 1989 _SDEN - Uit de reacties van wethouder Evelien Blom viel lelopen donderdagavond op te maken dat het college haar g over de noodzaak en het nut van een senioren-raad :anderd heeft. Zag het college een dergelijke raad in de ,cept nota nog niet zitten, nu wordt deze overwogen. De lere inspraakronde, waarbij belanghebbenden op het ge- ■d van ouderenzorg en -welzijn hun mening schriftelijk kon den geven over de door de gemeente Leusden voorgestelde leidsnota, heeft daarmee haar eerste vruchten afgeworpen, itien instellingen en organisaties inclusief de Plan Advies ,ep, hadden van de mogelijkheid schriftelijk commentaar te eren op de nota, gebruik gemaakt. Vertegenwoordigers van e instelingen waren, al dan niet op persoonlijke titel, aan- zig om hun mening toe te lichten dan wel te toetsen aan lere reakties. J\e zitting moet gaan nemen in -oorgestelde Seniorenraad en ■nut de werkzaamheden zullen bestaan, moet nog overlegd ■den. Tijdens de bijeenkomst lerdagavond werd duidelijk de organisaties die voor de in- Bjiiig van een Seniorenraad tten, het daar niet volledig over s waren. De één vond dat de in vanuit de politiek gekozen iden te worden, de ander koos vertegenwoordigers van m- ngen en een derde dacht meer deskundigen die boven alle ijen zouden moeten staan. Het- een voorproefje was van nog lende discussies, omdat het »ge nog met haar uiteindelijke ■stel moet komen. Duidelijk werd wel dat een meerderheid van de aanwezigen voelden voor een Seniorenraad volgens artikel 61 van de gemeentewet. Hetgeen be tekent dat het een commissie van advies en bijstand zou zijn voor College én Raad. Dit in tegenstel ling tot een artikel 62 commissie die alleen geacht wordt het college bij te staan en te adviseren. De functie van de WOL, Welzijns Ouderen Leusden en officieel ge sprekspartner van de gemeente voor het welzijns ouderen beleid stond zijdelings, ter discussie. Be kend is dat de WOL niet onmiddel lijk een enthousiast voorstander van een m te stellen Seniorenraad was, hetgeen mede de oorzaak was van de afhankelijke afwijzing door Op de inspraakavond over het ouderenbeleid waren zestien instellingen vertegenwoordigd. de gemeente. Gezien de uitspra ken tijdens de inspraak-ronde van donderdagavond heeft de WOL zich kunnen neerleggen bij het idee van een Seniorenraad. Maar zo stelde haar vertegenwoordiger duidelijk; „De Seniorenraad kan uitstekend werken voor het beleid op de langere termijn. De Wol wil niet alleen koffie inschenken, ze wil ook beleid maken." Deze week zal de Wol een algemene ledenverga dering houden, waarbij de leden hun mening over de Seniorenraad en de rol van de WOL daarin hun mening kunnen zeggen. Wat betreft de openbare ver voersmogelijkheden binnen de ge meente Leusden zegde Evelien Blom min of meer toe een klein schalig onderzoek naar de be hoeften te stimuleren. Hetgeen zou kunnen leiden tot meer opstap plaatsen of een andere openbare vervoersmogelijkheid zoals een belbus bijvoorbeeld. Verschillen de mogelijkheden die in andere nabijgelegen gemeenten werken werden door de aanwezigen aan gedragen. De wethouder nam ze mee. De centrale ligging van de winkels vormden voor veel aanwe zigen een punt waar het toekomstig beleid beter op afgestemd diende te zijn, volgens de aanwezigen. Bij voorbeeld door betere vervoers mogelijkheden of door meer aan dacht voor zogenaamde buurt- steunpunten. Evelien Blom merkte daarbij op: „Het mooiste zou zijn wanneer iedere wijk zijn eigen Al- bert Heyn dependance zou heb ben." Mevrouw E. van der Berg hield een pleidooi voor een 24-uurs hulp regeling. Waarbij de aanwezige in stanties toegaven dat het aan on derlinge samenwerking nog wei eens ontbrak. Met als gevolg een pleidooi voor goede voorlichting van de mogelijkheden die men in Leusden heeft en een opmerking van de Wol dat zij de opdracht hebben een betere coördinatie te bewerkstellen. Wat betreft de ouderenhuisves ting merkte vertegenwoordigers van de Vrouwen Advies Commis sie over de woningbouw terecht op, dat in de concept nota van de gemeente de termen bejaarden en ouderen door elkaar gebruikt wor den, terwijl hun inziens daar ver schil tussen zit. Beide leeftijdsgroe pen hebben eigen woonwensen. De Woning Stichting Leusden wil de daar nadrukkelijk Leusden- Zuid bij betrekken. Wethouder Blom pleitte vooral voor het bou wen van woningen, waann bij de bouw aan een aantal dingen is ge dacht die voor ouderen, maar ook voor andere leeftijdsgroepen dure aanpassingen overbodig maken. Ze noemde als voorbeeld een wat bredere gang waarin zowel met een kinderwagen als een rolstoel makkelijk te manoeuvreren is. Jaap Kramer, namens Probus aanwezig, wees de wethouder op onlangs verschenen Provinciale en Ministeriële en door de Landelijke Raad voor Ouderen Beleid samen gestelde nota's. Evelien Blom be loofde in de uiteindelijke nota aan dacht te vragen voor goede voor- ÜSDEN - De Planadviesgroep (PAG) geeft de moed nog niet Zij leggen zich vooralsnog niet neer bij het voorstel van het lege van Burgemeester en Wethouders om de PAG op te ffen. Tijdens de vergadering, vorige week dinsdagavond in gemeentehuis, werden een aantal argumenten geformu- rd waarmee men wil proberen het college van het nut en de >dzaak van de PAG te overtuigen. teen in oktober 1988 verstuurde if heeft de PAG een aantal voor- len aan het college gedaan, iraan voldaan zou moeten wor- om de PAG beter te kunnen n functioneren. Dit functioneren en is zeker voor verbetering jaar. De PAG kon haar taak, het en van adviezen aan het college beleidsmaatregelen ten aan- van welzijnszaken, met naar en tevredenheid en die van het ege vervullen. Enerzijds door de lage prioriteit welke het college aan de PAG adviezen leek te hech ten gezien de magere ambtelijke ondersteuning, anderzijds als ge volg van demotivatie van de PAG leden. Het antwoord van Burgemeester en wethouders op de voorstellen van de PAG was het voorstel om de groep te ontbinden. Het college voert hiervoor de volgende argu menten aan: De PAG is niet meer nodig omdat de doelstelling, het structureren van welzijnsbeleid, bereikt is en de gemeente Leusden tegenwoordig uitstekende in spraakmogelijkheden heeft, waar bij alle belanghebbenden aan bod kunnen komen. Bovendien, zegt de gemeente niet over de noodzakelij ke mankracht te beschikken welke nodig is voor de gevraagde ambte lijke ondersteuning. Waarbij zij op merkt dat de PAG niet bestaat uit deskundigen zoals de groep zelf zegt, maar in feite politieke verte genwoordigers zijn. De leden van de PAG worden voorgedragen door de politieke partijen op basis van deskundigheid. OPHEFFEN Volgens de leden van de PAG was het voorstel van het college om de PAG op te heffen, geen ant woord op de voorstellen van de PAG die tot verbetering moesten leiden. De eerste reaktie op de voorstellen waren door de voor welzijn verantwoordelijke wethou der positief ontvangen. Met name de wens van de PAG om zich met meer uitsluitend bezig te houden met welzijnszaken in de stnkte ambtelijke afbakening, maar zich ook te nchten op de wel zijnsaspecten binnen onderwijs, flankerend ouderenbeleid, ge zondheidszorg en huisvesting, leek haar aan te spreken. Gezien het gegeven dat mevrouw Com Ver duin steeds een duidelijk voorstan der van de PAG is gebleken, leek de verhouding binnen het college minstens twee tegen twee. Waaruit op te maken valt dat het standpunt van de vroegere voorzitter van de PAG, de heer Joost de Jongh, niet bij voorbaat steun voor de PAG betekende. Het meerderheidsbe sluit van het college om de PAG voorte stellen haar werkzaamhe den te beeindigen kwam bij een aantal PAG leden hard aan. Het college had volgens de leden met geantwoord op de voorstellen, ter wijl men het met een aantal argu menten niet eens kon zijn. In de eerste plaats stak het de leden zeer als een politiek orgaan te worden gezien. Men benadrukte dat men, hoewel voorgedragen door verschillende politieke partij en, binnen de PAG sprak op basis van deskundigheid zonder politie ke druk. Men benadrukte het nut dat de PAG adviezen kunnen heb ben juist doordat de groep in de gelegenheid is gemeentelijke voorstellen zonder tijdslimiet en in het totaal te bekijken. Vooral dit in het totaal kunnen bekijken van bij voorbeeld een gemeentelijke nota werd bij uitstek een taak voor de PAG gevonden welke door de, in derdaad verbeterde, inspraakpro cedures van de gemeente niet wordt overgenomen. „Bij inspraak procedures komen de direkt be langhebbenden pleiten voor hun eigen zaakjes. Zij hebben, en dat is hun goed recht, bijna uitsluitend aandacht voor het aspect in de voorstellen waar zij zelf bij betrok ken zijn." De Plan Advies Groep als niet direkt betrokkene, kan het ge heel overzien vanuit haar eigen deskundigheid. Met ais gevolg dat zij in staat is aandacht te besteden aan meer algemene zaken, rechten en normen welke uit een bepaald beleid naar voren kunnen komen. Bovendien vonden de PAG-leden dat zij meer dan m de inspraakpro cedures gewaarborgd wordt, het belang van met-georganiseerde burgers in het oog konden houden. Zeker wanneer het college zou willen instemmen met een uitbrei ding van het werkterrein zou de PAG overzicht kunnen krijgen op de samenhang tussen de verschil lende beleidsnota's. Misschien heeft het ouderenbeleid in sommi ge opzichten wel met het jongeren beleid te maken.") De door het col lege gevoelde wrevel als gevolg van PAG adviezen over stukken die het college nog met gepasseerd hadden, werd gezien als een ge brek aan openheid van het college naar buiten. Juist de PAG zou in staat (moeten) zijn Burgemeester en Wethouders te adviseren om beleidsplannen wel of niet op de voorgestelde wijze in voorstellen aan de Raad aan te bieden. Het geen minstens twee stappen voor het begin van de inspraakprocedu res naar de burgers is die uitslui tend inspraak kunnen hebben m door de gemeente geformuleerde voorstellen. „Om daar vervolgens voor de gemeente pijnlijke gaten m te schieten". De PAG leden bena drukte: Inspraak is méér dan rea geren op. Participatie is op voor hand willen meedenken". Men was het met elkaar eens dat goede ambtelijke ondersteuning noodzakelijk is om tot een zinvolle advisering te kunnen komen. In het college-argument dat de gemeente daarvoor onvoldoende mankracht heeft, geloofde men met: „Dat is een kwestie van prioriteit. Wan neer men onze adviezen wenst, moet men bereid zijn de faciliteiten te bieden." Het probleem ligt meer Enerzijds is de kledingbeurs een hele uitkomst voor gezinnen met opgroeiende kinderen: een kind speelt pas lekker buiten wanneer het niet om zijn kleren hoeft te den ken. De Nederlandse mentaliteit van voor een kwartje op de eerste nj te zitten, of wel merkkleding zo goed en goedkoop mogelijk aan te schaffen zal aan de voldoening ook niet vreemd zijn. Zeker wanneer daarbij het besef bestaat met het weinige geld voor de goede waar een goed doel ondersteund te heb ben. De keuze van het actuele goede doel wordt weloverwogen door de beide dames genomen. „Met de langer lopende projecten, krijg je na verloop van tijd een band. Door de brieven over en weer en omdat je ziet wat het gevolg is van het sturen van geld, kleding of andere goederen. Dat is mooi, met als na deel dat het soms moeilijk wordt om met het ondersteunen van een bij een temperatuur van slechts 3 graden. Het scheel de een jas in vergelijk met zondag. Toen maximaal 7.0. Het weer blijft je toch voortdurend verrassen. Dit soort situaties kan zich ook in de winter voordoen. Al leen de uitwerking is iets minder fraai. Een goed voor beeld is 1979. De koude lucht kon toen niet ver genoeg naar het zuiden stromen, waardoor de zachte lucht re gelmatig ons gebied weer op zocht. Het gevolg was veel dagen met ijzel en de kinde ren konden in de straten schaatsen. Er waren in die tijd ook grote verschillen tus sen het noorden en het zuiden van het land. Wie herinnert zich niet de felle sneeuwstorm van 14 februari dat jaar. Op hetzelfde mo ment was de temperatuur in Limburg bijna 10 graden. Toch was de warme uit spatting van maandag geen inleiding voor een spoedige terugkeer van de lente. Deze heeft het hazepad gekozen en het ziet er niet naar uit dat hij op korte termijn weer op het goede spoor komt. Als we de weerkaarten voor de ko mende dagen goed analyse ren is er met de beste wil geen lenteweer te bespeu ren. Dat betekent dat het nu „Dat geeft binnen een beetje ruim te, want het is altijd te krap en altijd geweldig druk, dus iedere centi meter lucht kunnen we goed ge bruiken." „Soms wanneer je eigen kleding voor de komende kledingbeurs uit zoekt of wanneer je prachtig goed uit de zakken haalt, denk je wei eens wat doen we toch een mooie jUSDEN -,,'t Is de band die we met elkaar hebben, de pret jorafgaand aan de beurs, maar ook het goede doel, de op- fengst waarmee je een goed iets kan ondersteunen of teweeg i brengen," omschrijft mevrouw E. van Leeuwen die al ftien jaar betrokken is bij de organisatie van de kledingbeurs fer het Gemeente diakonaat in Leusden-Zuid, haar bereidheid I inzet. „Het is twee maal per jaar een echte happening, lereen is erbij betrokken en de opbrengst wordt langzaam r zeker steeds hoger. De laatste kledingbeurs in het najaar hl988 bracht bijna vierduizend gulden op". Nog afgezien van Jvele zakken en dozen katoenen kleding die naar het Lotjes- in Suriname gaan, de kleding die bij Mensen in Nood [echt komt en de vodden, de schoenen en de brillen die op [er een andere manier komen waar ze welkom zijn. De prengst van de vandaag te houden kledingmarkt zal ge it worden ter ondersteuning van een schoolproject op Haïti vluchtelingenopvang in Roemenië. Zoals de laatste jaren Jeds het geval is geweest is gekozen voor een meerjarig neet,naar Haïti is al eerder geld gestuurd en een actueel, pmeniè dit jaar. ivrouw E. van Leeuwen-den !r is voorzitster van de diako- van de Gereformeerde ge ile. Samen met de voorzitster de Hervormde gemeente dia- fe mevrouw bereidt zij twee per jaar de grote kleding- s voor. Ooit, vijftien jaar gele- nam de vrouw van de toenma- dominee het initiatief. Me- iw van Leeuwen die vanaf het bij de organisatie betrokken :an zich met meer herinneren lom of wat de aanleiding vorm- •Een goed doel of een ramp in a misschien. We stuurden in veel, zeker vijftien bana- lozen vol, naar Afrika. Bij onze lome kwamen en komen, veel iken binnen." Wanneer de :°rue daartoe mogelijkheden wordt hulp geboden op veler- _9ebied: het verzorgen van be- pdenbezoek en ouderenmidda- P- de hulpdienst is uit de diako- voortgekomen, de kerktaxi, op- fcs en het verzorgen van de bloe- J*11 ui de kerk, om maar een paar pde vele facetten van het diako- werk te noemen. Jtyde organisatie van de kle- P®9beurs, die iedere keer weer Ü]kt te omvatten, zijn zeker Ien dertig dames en dne heren pokken. „De heren zijn er vooral sjouwen." Wat niet onbelang rijk genoemd mag worden. Hoe veel kleding ieder jaar ter verkoop wordt aangeboden, zonder dat de aanbieder daar iets voor knjgt, is niet precies bekend. Een globale rekensom geeft als resultaat dat zeker 1800 kilogram bruikbare kle ding naar Mensen m Nood gaat, zeker een zelfde hoeveelheid wordt verkocht tijdens de beurs, bovendien de kleding die naar het Lotjeshuis in Suriname gaat en de vodden, de schoenen en de brillen die apart verstuurd worden. Bij el kaar zeker zo'n 5000 kilogram, bij elkaar gebracht door ongeveer honderd mensen. Een gigantische hoeveelheid door de dames in twee dagen gesorteerd eventueel opgehangen en van een prijs voor zien. „De prijzen vaneren van twee kwartjes tot een tientje. Een hele enkele keer voor iets echts heel moois, zoals een bontjas, een goe de suede jas of een haute couture mantelpakje dat ooit in de winkel 700 gulden kostte, vijf en dertig gulden." Het uitzoeken is een gi gantisch karwei, maar ook een op luchting. „Weken van te voren brengen mensen ons al kleding. Soms moeten wij dat aannemen. Met als gevolg dat schuren, gara ges en bijkeukens uitpuilen. Op maandag kunnen we dan eindelijk beginnen." De dames schetsen een beeld van de voorbereidingen waaruit op te maken valt dat de ruim dertig vrijwilligers als nijvere mieren m de weer zijn. Kapstokken maken, kleding ophangen en af en toe een spontane verkleedpartij bij de ontdekking van iets heel moois, ouds, raars of een combinaties hiervan. Bij de binnengebrachte kleding is werkelijk van alles te vinden, al was de eerste suggestie nog niet gesignaleerd. Nog geen bruidsjurken, wel avondkleding een jacquet (door een jonge knul gekocht die er de blits in de disco mee beloofde te gaan maken, com pleet met hoge zije en handschoe nen), genoemde bontjassen, on dergoed (soms van dat hele grote, hele ouderwetse, maar reuze goe de. Oude mensen zijn er vaak blij mee, omdat het zo niet meer te Mevrouw van Leeuwen rechtsen mevrouw Slotboom sorteren de spullen voor de beurs. Wanneer je die enorme hoeveelheid kleding ziet, wel een gevoel van rijkdom krijgt door ]u\ Versteegi Het gebied waarin ons land zich bevindt, is de laatste tijd erg in trek voor schermutse lingen tussen de koude en zachte lucht. Het gevolg daarvan is dat fronten sterk gaan vertragen en onvoor spelbaar van noord naar zuid, van oost naar west en omgekeerd heen en weer slingeren. De strijd brandde maandag weer in alle hevig heid los, waardoor het kou front van zondag weer als warmtefront naar het noor den bewoog. Dat gaf deze week onverwacht zeer ster ke verschillen in het weer te zien tussen ons gebied en het noorden van het land. Vooral maandag waren de verschil len enorm. In Leusden werd een maximumtemperatuur bereikt van 12.5 graden, ter wijl op hetzelfde moment in Groningen natte sneeuw viel lichting over de mogelijkheden voor het aanvragen van subsidies voor aanpassingen van woningen. De hiervoor beschikbare jaarlijkse f45.000,- blijkt door onbekendheid 1 met de te volgen procedure niet geheel op te raken. De direkteur van verzorgingstehuis 't Hamersveld wees op de uitbrei- ding van de mogelijkheid om van de voorzieningen van 't Hamers veld tijdelijk gebruik te maken. I Mensen die bijvoorbeeld na een ziekenhuisopname of zware griep I nog enige tijd zorg behoeven, voor dat ze weer zelfstandig kunnen wo nen, kunnen enige tijd in het ver zorgingstehuis worden opgeno men, tegen een persoonlijke bij- I drage van zes gulden per dag. Een en ander werd mogelijk dank zij een onlangs ontvangen Provinciale subsidie. Zowel de direkteur van 't Ha mersveld, de heer Kruithof, als de direkteur van verpleegtehuis Lisi- dunahof, dr. F.lak pleitten voor een betere intergratie van de verschil lende zorgsecties binnen de ge meente Leusden. Met name pleitte de heer Vlak voor een door de gemeente gestimuleerd beleid waarbij alle instanties en mensen uit de eerste lijns hulp en de m Leusden aanwezige instellingen en organisaties betrokken zijn. Ten einde te komen tot een geintre- geerde zorgfunctie, waarvan niet alleen ouderen, maar alle inwoners van Leusden gebruik kunnen ma ken. Wethouder Evelien Blom zegde de aanwezigen toe de defintieve versie van de gemeentelijke nota ouderbeleid begin juni aan het College van Burgemeester en Wet houders voor te leggen, hetgeen betekent dat deze op 6 juni in de commissie Welzijn en Huisvesting besproken kan worden. bij het willen dan bij het kunnen van het college. Daarmee heeft de sa menstelling en deskundigheid al les te maken. Ineke Jansen kon zich voorstellen dat een aanvulling van de PAG met deskundigen gekozen uit bijvoorbeeld een seniorenraad welkom zou kunnen zijn. Princi pieel koos men daarbij echter bij voorbaat niet voor vertegenwoor digers van instellingen, omdat dit in strijd zou zijn, met de al eerder geformuleerde doelstelling van de PAG als een adviesorgaan van niet direkt-betrokkenen. Met algemene stemmen beslo ten de PAG-leden hun argumenten voor het voortbestaan van de PAG aan het college voor te leggen. Tot de dag dat de gemeenteraad een beslissing over het collegevoorstel genomen heeft zal men zich voor de PAG inzetten. Wanneer echter het college, ondanks de aange voerde argumenten, zou laten we ten op de adviezen van de PAG geen prijs meer te stellen, dan zul len de leden de PAG opheffen. „Een adviseur die niet gewenst wordt, dient op te stappen." bepaald project te stoppen. Met actuele projecten heb je veel min der contact. Je hoort bijna nooit of iets is aangekomen of hoe iets ge bruikt is. We maken het geld en de goederen over via de overkoepe lende diaconie in Driebergen en vertrouwen dat dit goed gaat." De dames realiseren zich dat zij door hun hulp bij rampen die slechts even in het nieuws zijn en zodra de journalisten weg zijn voorbij lijken te zijn, slechts tijdelijke hulp kun nen bieden, die wellicht langer te gebruiken zou zijn. „We moeten kiezen. Ik beschouw het maar zoals het in een gezin kan gebeuren, dat er plotseling behoefte bestaat aan hulp, aan iemand buiten het gezin die een keer komt helpen of luiste ren. Daarna is het probleem niet opgelost, maar de druk is even van de ketel," omschrijft mevrouw van Leeuwen de actuele hulp. De kle dingbeurs in het Trefpunt in Leus- den-Zuid duurt vandaag tot 16.30 uur. Haast U. welhaast zeker is dat de maand april te koud gaat uit vallen. Het zal dan overigens de eerste maand dit jaar zijn, die te koud uitvalt. De eerste drie maanden waren zacht tot zeer zacht. Gisteren kwam de koudere lucht vanuit het noorden weer in beweging. De oor zaak was een storing, die via Zuid Engeland naar het noordoosten trok. Dit ging gepaard met regen van bete kenis. Vandaag liggen we nog di rekt onder invloed van de scheidingslijn. Er is nog kans op regen, maar langzaam trekt de lijn naar het oosten weg. Vanaf donderdag ko men we meer onder invloed van hoge druk en zijn er op klaringen. Het blijft fris en in de nacht is er weer gevaar voor nachtvorst. Naar het weekeinde toe kan de tempe ratuur geleidelijk iets oplo pen. Ook is er dan iets meer zon. Geen slecht vooruizicht voor Koninginnedag. Dit voorjaar lijkt een beetje op dat van 1981. Toen kwam de lente ook vroeg in ons land, maar in april ging het mis. Op 23 en 25 april viel toen nog sneeuw bij lage tem peraturen. Overdag kwam het kwik in Achterveld toen niet verder dan 6.8 graden.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5