gereformeerde School wil okalen oude kleuterschool Agressieve Leusdenaar oort geldboete eisen Alle scholieren halen diploma verkeersexamen liefde voor detail in verk van Gerda Kerkhof leusderknant Lapré Dance Company in De Korf en Ons Gebouw [aad krijgt verzoek subsidie larticulier kinderdagverblijf Middleton Jazz Set in De Hakhorst Lampionne-optocht en rondgang an verzette zich tegen aanhouding Fancy fair De Holm Fietsen gestolen Soldaten- reünie Kelner Arnoud Vlug strandt in finale Vrijlating vrouwen Voetbal in De Klaveet Vernieling Jo Roland in i Brouwerij Benzineslang doorgesneden Majoretten- korps WOENSDAG 26 APRIL 1989 plaatselijk nieuws ISDEN - De Gereformeerde Is School aan de Rozengaarde aagt in een brief aan de raad tijdelijke huisvesting voor 2 epen. De school vraagt hier- 2 lokalen beschikbaar te [en van de voormalige kleu- chool 'De WipWap' aan de engaarde 22. De school zelf is ingericht voor 8 werklokalen en 1 speellokaal. De groei van het aantal leerlingen (270 per 16-1- 1989) was de afgelopen tijd ech ter zodanig dat de school recht meent te hebben op 10 lokalen. Voor de permanente inrichting van een 9 e lokaal heeft de Gerefor meerde School inmiddels voldoen de leerlingen. Ook aan ruimte voor een 10 e groep is behoefte, maar de school kan niet met zekerheid zeg gen of deze behoefte voor de ko mende vijftien jaar bestaat. In de brief aan de raad zegt het bestuur van de school dat uit finan cieel, organisatorisch en didac tisch oogpunt het gelijktijdig bou wen van 2 lokalen met een gelijktij dige uitbreiding van het schoolge bouw veruit de voorkeur verdient. In afwachting van die uitbreiding zou de school dus toestemming moeten krijgen om de lokalen van de voormalige kleuterschool te betrekken. jEUSDEN/UTRECHT - Een 35-jarige inwoner van Leusden twee wachtmeesters van de politie mishandeld had en hen allerlei lelijks had uitgemaakt omdat hij niet mee wilde het bureau, werd maandag door de Utrechtse politierech- iax. D. Bakker tot twee weken voorwaardelijke gevangenis- en 750 gulden boete veroordeeld. get een paar vrienden was de lachte op 26 maart vorig jaar in woonplaats op stap geweest, 's Jhts om ongeveer één uur wilde l clubje nog naar café Monet, ks dat één van hen de toe- g tot deze gelegenheid ontzegd was. De cafébaas wilde de vriend van de Leusdenaar niet tappen, waarop de verdachte zijn eigen drankvoorraad te voorschijn haalde. Toen twee door de kroeg baas opgetrommelde agenten arri veerden, begon de verdachte vre selijk op de dienders te schelden. Waarschuwende woorden van de agenten mochten de Leusde naar niet tot bedaren brengen. Daarop maakten de wachtmees ters aanstalten de man m de boeien te slaan. Maar de Leusdenaar ver zette zich met hand en tand; de ene agent werd m het kruis geschopt, terwijl zijn collega zijn ogen moest beschermen tegen de stekende vingers van de verdachte. Pas mi nuten later kon de man alsnog vast geklonken worden en kreeg hij op het bureau twee dagen de gele genheid om stoom af te blazen. Officier van justitie mr. Y Kruyer vond dat de verdachte „verschrik kelijk te keer gegaan" was. „U hebt deze agenten op een hoogst erge- lijke manier lastiggevallen", aldus de officier. De later door de Leus- I denaar aangeboden excuses wer den maar door één wachtmeester geaccepteerd. Uit eigen initiatief was de ver- dachte met drinken gestopt, één van de oorzaken van zijn plotselin ge woede-aanvallen. Op advies van de reclassering was hij m the rapie gegaan bij het Riagg. Aan de ene kant vond de politierechter „het schoppen van agenten een ernstige zaak"; aan de andere kant noemde hij het positief dat de Leus denaar stappen had ondernomen om herhaling van dergelijke inci- denten te voorkomen. Mr. Bakker vond de eis van de officier redelijk en nam deze over. CaparLapré met enkele leden van zijn groep voor Sport 2000. Zij zullen op koninginnedag optreden in Leusden en Achterveld. LEUSDEN - Tijdens de viering van Koninginnedag m De Korf zal Cas per Lapré met zijn groep 'De Lapré Dance Company" optreden. Lapré zat onlangs met zijn dansgezel schap in de halve finale van de Sound Mixshow met het nummer 'I can cook too". Het optrden van de groep is om 23.00 uur. Lapré heeft op 29 april een drukke dag, want hij doet 's middags mee in de pleog van Sport 2000 in de zeskamp. Dat team doet 's avonds ook mee in de playbackshow m De Korf. De Dan ce Company moet daarna naar Achterveld, waar zij zal optreden in 'Ons Gebouw', waarna de ghroep dus weer terug gaat naar Leusden. LEUSDEN - Basisschool De Holm I aan de Lingewijk 13 houdt woens dag 3 mei een fancy fair ten behoe ve van Unicef. De markt wordt ge- houden van 11.30 uur tot 12.30 uur. I Voor meer informatie kunnen be langstellenden telefonisch contact opnemen met mevrouw Ruygrok, 944748. LEUSDEN - In het weekeinde werd bij de politie aangifte gedaan van zes fietsdiefstallen. De fietsen wer den weggenomen bij De Til, bij diverse café's en in winkelcentrum De Hamershof. ACHTERVELD - In Achterveld wordt op 24 mei de traditionele soldaten-reünie gehouden, van oud-strijders, die in deze plaats in de mobilisatieperiode 1939 - 1940 gelegerd waren. Voor de soldaten is een reünie-programma in elkaar gezet, waarbij onder meer een be zoek aan de loopgraven bij Asschat gepland staat. ISDEN - De raad behandelt i week een brief van de heer Brosky, waarin deze de ge- ente verzoekt hem een subsi te verlenen van 15.000,-- a .000,-- voor de oprichting van kinderdagverblijf. Ook vraagt hij de gemeente om lege schoolnoodlokalen ter beschik king te stellen. Volgens de heer Brosky is er in Leusden voldoen de behoefte aan dergelijk kinder dagverblijf. Brosky zegt in zijn brief aan de raad voldoende opleiding te hebben om een dergelijk voorziening te kun nen leiden. Als de gemeente met bereid is hem bij de realisatie van het verblijf te helpen, wil hij het project op commerciële basis rea liseren. Het college laat in een officiële reactie weten geen medewerking te zullen verlenen aan een nieuw kinderdagverblijf. Er zijn volgens burgemeester en wethouders vol doende faciliteiten in Leusden op dat gebied. Zo zijn er een aantal peuterspeelzalen en is er al een kinderdagverblijf. Ook is er een zogenaamd gastouderproject in voorbereiding. Als de heer Brosky een dergelijke voorziening op commercièle basis wil beginnen zal hij daar overigens niet door het college in worden tegengewerkt. ACHTERVELD - De afdeling Veilig Verkeer Nederland Leusden-Achterveld hield donderdag in samenwerking met de plaatselijke leden van de rijkspolitie het jaarlijkse schoolver- keersexamen. De verkeersproef bestond uit diverse onderde len. In totaal waren er zeven onderdelen. Er kon worden geko zen uit drie delen. Deze bestonden uit vijf vragen. De onderde len waren „In het dorp", „Buiten de bebouwde kom", „In de grote stad", „In de buitenwijk", „Op het woonerf', „In het oude centrum", „Alles over verkeersborden." IJSDEN - In De Heelkom, het gezondheidscentrum van de :hting Eerstelijns Samenwerkingsverband aan de Wouter S Amersfoortstraat 36 in Achterveld, is tot 31 mei een kleine toonstelling te zien van werk van Gerda Kerkhof. door Anco Mali et zijn gekleurd-knjt-tekeningen ie Gerda Kerkhof laat zien. Zij eeft daarin naar een fotorealisti- he weergave van de objekten, ie ze uitbeeldt, liefde voor het staat hoog in het vaandel klein gegeven dat kan bijdra gen om een voorwerp zo getrouw mogelijk uit te beelden wordt aan gegrepen. Waarbij moet worden opgemerkt dat Gerda Kerkhof in dié tekeningen van de zeven geëxposeerde werken waarin ze zich daar op toelegt ook tot de mooiste resultaten komt. Het mate riaal dat ze voor de tekeningen ge bruikt is daartoe geëigend en geeft op natuurlijke wijze vorm aan haar wens om zelfs de kleinste ISDEN - Mo Roland treedt op 30 P op in café De Brouwerij. Deze toforust heeft onder meer ge- jeld in de voorprogramma's van tyCharles, James Brown en Earth, 1 and Fire. Roalnd heeft les gehad van Phil Woods en Victor Morosco. Behalve sax speelt hij ook mondharmonica en 'Wind synthesizer*. Zijn speelstijl varieert van funk en blues tot jazz standards. Bij zijn optreden in De bbroouwerij wordt hij begeleid door Gert Wan tenaar (toetsen), Joop de Man (bas) en Martin van Gastel (drums). Het optreden begint om 16.30 uur. nuance tot uitdrukking te bren gen. Het best geslaagd qua realistische expressie vind ik de tekemngen van het overhemd op het han gertje en het kistje met de ananas. Met veel toewijding zijn de stik- seltjes, de knoopjes, de kreukels, het merkje, de schaduwpartijtjes, de vouwtjes van het overhemd weergegeven. Het geeft iets heel vertrouwds iets herkenbaars, waardoor van de tekening een ze kere rust en harmonie uitgaat. De blik vein de toeschouwer kan er enkele ogenblikken op relaxen, en dat doet weldadig aan. Hetzelfde is het geval met het kistje met de ananas. De structuur van het hout is gedetailleerd weer gegeven. Je ruikt bij wijze van spreken de houtgeur, hetgeen ook het geval is met de tropische vrucht. Twee fraai getekende ge blokte keukendoeken met mooi m de plooi verschuivende ruitjes en een paar aardappelen complete ren het stilleven. Deze voorstelling heeft een zekere sereniteit. Is evenals die van het overhemd so ber van kleuraangifte. Sterk is het werk van Gerda Kerk hof als ze zich toelegt op een opti male stofuitdrukking, en subtiele waarneming van nuances en een fijnzinnig spel van licht en donker. Ook moet het onderwerp niet te gezocht zijn: de verwondering over een overhemd, een paar ge blokte keukendoeken, die foto realistisch zijn weergegeven, is oneindig sterker dan die over ver scheidene andere onderwerpen die Kerkhof behandelt. Bovendien leent het materiaal zich minder voor groot bemeten objekten die mijns inziens plastische weergave door toepassing van acryl of olie verf opeisen heb de mdruk dat als de com- iie geen opening biedt voor het ege het contigent verloren an de Weijden ging hier gretig B. ..Het is inderdaad zo, dat wij egaan zijn van een gezamelijke tóblematiek. Aan de plannen die er tafel liggen, hangt een pnjs- itje." De discussie, die eerst r een oplossing leek toe te n, kreeg daardoor een wending egenovergestelde richting. De •missie was namelijk met In een harde toezegging over financiële bijdrage te doen, 't het een adviesorgaan is. Be rn daarover worden door de genomen. De commissieleen len dus eerst met hun fracties heggen. Daarbij kwam dat niet •reen zijn principiële bezwaren •n gemeentelijke subsidie kon varen. |_?urgemeester Parus vatte de 'punten van de commsieleden H volgt samen: „De heer de •rdt is bereid om het college de 'te te geven met de WSL tot een iciële oplossing te komen. Me- [w van der Kar (CDA) wil geen geven of het moet uit de voor den van het ouderenbeleid 1 (zij had gevraagd de flats zo Passen, dat ze ook geschikt len zijn voor bewoning door •ren). Ook de heer Offereins V;SGP) wij geen geld ter be- "9 stellen, maar wil wel ten over de extra kosten 50.000,-) die de WSL gemaakt heeft om het oude plan te vervan gen door een nieuw. Datzelfde standpunt neemt de heer Voortman (WD) in. De heer Oostra (D66) wü met praten over subsidie, maar over financiering. Hij stelt voor de WSL een lening te verschaffen. De heer Kool van Leusden '85 is tegen financiering." Panis vond dat de discussie vol doende had opgeleverd om met de WSL verder te praten. „Zonder u nu al vast te willen prikken op finan ciële toezeggingen," voegde hij daaraan toe. Een extra vergadering van OW/RO om tot een eindbesluit te komen vond hij nog wel nodig. Het laatste woord kreeg een bewo ner die in de directe omgeving van het middenterrein woont. „Wij hebben onze woningen indertijd gekocht of gehuurd met onze blik op de plannen van de woontorens. Wat ons betreft richten wij onze blik straks op een groen midden terrein. Zonder emge bebouwing dus Hij was overigens met de eni ge belanghebbenden, die bij de vegadering aanwezig was. De pu blieke tribune zat vol met mensen die vreesden dat zij voor hun wo- ningf een niet door hen gewenst complex zouden knjgen. Door hun verzet en bezwaren was de com motie ontstaan en was de discussie nodig geweest. Zij hadden echter volgens burgemeester Panis mets meer te vrezen. „De plannen waar voor u zo bang was en waarom u vanavond hier was, komen er met," stelde hij de bewoners genist. Voor elke goed beantwoorde vraag werden twee punten gege ven zodat men m totaal 70 punten kon behalen. Aan deze verkeers proef werd deelgenomen door de leerlingen van groep 8 van de ba sisscholen „Het Startblok", „De Re- genboogschool" en de Smt Joseph- school. In overleg werd besloten dat alle vragen van de zeven onder delen beantwoord zouden worden. Hiervan zouden dan de beste vier worden uit gekozen voor de beoor deling. Nadat de uitslag bekend was, bleek dat er voor de deelne mers geen verschil was in het beantwoorden van de vragen. Men bleek op alle onderdelen goed thuis te zijn in de verkeersregels. Voordat het examen werd gehou den, was door leden van de rijks politie de scholen bezocht waar zij een film vertoonden over het ver keer en de verkeersregels. Er werd ook nog een les gegeven over de verkeersregels. Donder dagmiddag werd er nog een prac- tisch examen gehouden op de fiets. Er was een route uitgezet waarin goed op de borden en andere ver keersregels gelet moest worden. Het parcours was aangevuld met borden en andere voorschriften, die normaal ter plaatse niet aanwe zig zijn. Uiteindelijk bleek dat alle deel nemers voldoende punten hadden, zodat zij allen in aanmerking kwa men voor het certificaat. Voorheen werd door WN het verkeersdiplo- ma beschikbaar gesteld, maar dit jaar was dat gewijzigd m een cerfi- ticaat. Maandagmiddag werden op de betreffende scholen de cerfïti- caten aan de geslaagde leerlingen uitgereikt. Bij wijze van proef werd aan de verkeerstest ook deelgeno men door de leerlingen van groep zeven. Dit als test en training voor het volgend jaar. Zij konden geen certificaat krijgen. Omdat m Leusden door de scho len niet meer word deelgenomen aan het verkeersexamen werd nu op eigen initiatief in overleg met de plaatselijke WN-afdeling dit jaar deelgenomen door de basisschool De Hobbit. De leerlingen van groep zeven en groep acht deden hieraan mee. Ook hier bleek dat alle leer lingen van beide groepen waren geslaagd. De politie had ook deze school van tevoren bezocht. Deze school zal het practische examen later doen, omdat het niet mogelijk was tijdig een bepaalde route uit te zetten. ACHTERVELD - Na de halve finale voor jonge gastheren en koks enkele weken geleden in het Horecabedrijf werden zater dag de finales gehouden in de Jaarbeurshallen te Utrecht. Aan deze finale werd ook deelgenomen door de Achtervelder Arnoud Vlug, die door de halve finale was gekomen. In totaal namen negen koks en negen gastheren deel. De Achtervelder wist niet bij de eerste drie te eindigen. Tijdens het bekend maken van de uitslag werd door de jury meege deeld dat het verschil in de uitslag van de deelnemers heel miniem was. Het was een mooie en spannende dag, aldus Arnoud. De zenuwen speelden daarbij een grote rol Gestart werd met het proeven van wijnen door de deelnemers. Drie rode en twee witte wijnen moes ten worden herkend, die zo waren afgedekt dat men met kon zien welk merk het was. Met de witte wijnen had Amoud geen proble men maar wel met de rode. Er moesten een groot aantal op drachten worden uitgevoerd Als gastheer moest Arnoud een tafel klaar maken voor vier personen die heel mooi opgedekt moest worden. Na de wijnproeverij moest er ge serveerd worden. Vlug moest een uit de keuken afkomstig menu ser veren, waarbij op diverse uitvoe ringen heel scherp werd gelet zoals het snijden van vlees in mooie plakken. Verder waren er nog een aantal opdrachten die bij het werk van de gastheer horen. Omstreeks 15.00 uur werd begon nen met het bekend maken van de uitslag. Dit nam de nodige tijd in beslag. ,,Ik ben heel blij dat ik dit meegemaakt heb", zei Amoud na afloop. „Het is natuurlijk wel jam mer dat ik niet bij de eerste drie geëindigd ben. Toch heb ik er weer veel van geleerd. Ik ben heel blij met het certificaat dat ik heb ontvangen. Het is een gewel dige dag voor me geweest die ze me met meer af kunnen nemen. Ik heb wel plannen voor de toe komst, maar dat zal nog wel even duren. Ik zou wel voor me zelf wil len beginnen, maar dan met een kleine bar." Vlug werd ook nog geïnterviewd door radio Utrecht. Dat komt zijn bekendheid zeker ten goede. De groep Middleton Jazz Set treedt zondag op in De Hakhorst. Van links naar rechts: Jeroen de Valk (contrabas), Ton Karmiggelt (gitaar), Wilma Fransen (zang), Martm Verbrugh (saxofoon) en Cijs van Hamersveld (slagwerk en zang). LEUSDEN - De vrouwenactie van Amnesty International ter gelegen heid van de internationale vrou wendag op 8 maart heeft er toe geleid dat 4 van de 11 vrouwen zijn vrijgelaten. Dat bericht ontving Amnesty Leusden onlangs naar aanleiding van de brieven die de afdeling had geschreven naar 7 verschillende landen. De vrowen die zijn vrijgelaten zijn een moeder en dochter uit Tsjaad, een vrouw uit de DDR en een vrouw uit Somalië LEUSDEN - De Amersfoortse for matie Middleton Jazz Set treedt zon dag 30 april op bij de Jazzsociëteit in de Hakhorst. De groep speelt ouder werk, onder meer van Anto nio Jobim, maar ook moderne stuk ken. Ieder stuk wordt van een ei gen arrangement voorzien. Het optreden begmt om 14.30 uur. De toegang is gratis voor leden en do nateurs. Andere geïnteresseerden betalen 5,--. LEUSDEN - Bij een benzinestation aan de Hamersveldseweg werd in de nacht van zaterdag op zondag een slang van een pomp doorge sneden. De slang is later terugge vonden. Volgens de politie was er geen sprake van een poliüek ge tinte actie. „Pure baldadigheid", liet een woordvoerder weten. LEUSDEN - Muziekvereniging Lisi- duna start binnenkort met een nieuw majorettenpeloton. De groep moet de huidige ploeg gaan vervangen, die de majorettenpe- node met de winteruitvoenng, eind februari, afsloot. Belangstellenden, tussen de 8 en 12 jaar, kunnen telefonisch contact opnemen met secretaris Veenen- daal, 033 - 601242. De inschrijving sluit op 6 mei. ACHTERVELD - Voor de voet balliefhebbers die door bepaalde omstandigheden thuis met zullen kunnen genieten van de uitzen ding van de voetbalwedstrijd Ne derland - Duitsland heeft men in de Klaveet de wedstnjd te volgen op een groot beeld dat m de zaal zal worden opgesteld. Alle voet balliefhebbers zijn deze avond van harte welkom ACHTERVELD - De lampionne- optocht ter gelegenheid van Ko- ninginnnedag in Achterveld is dit jaar op vrijdag 28 april. De op tocht begint om 20.15 uur en ver trekt vanaf 'De Moespot'. De dag daarna, zaterdag 29 april is er een rondgang door het dorp, die om 8.00 uur. Aan de lampionneoptocht kunnen zowel kinderen als volwassenen meedoen. De laatsten worden ge vraagd mee te doen met fakkels. Er zijn prijzen voor de mooiste lam pion, de leukst verklede kinderen (zowel individueel als paren), en het mooist versierde wagentje. Zo wel aan de lampionneoptocht als aan de rondgang door het dorp zal de muziekvereniging DWS deelne men. Bij de rondgang zal burge meester Panis in een open lan dauer worden rondgereden. De route van de lampionneoptocht is: Moespotplein, Jan van Arkel- weg, Walter van Amersfoortstraat, Van Oldenbarneveltstraat, Ver jaagde Ruiterweg, Walter van Amersfoortstraat, Jan van Arkel- weg, Rentickstraat, Ruurd Vissrer- straat, Hessenweg, huize Sint Jozef, De Moespot. De rondgang op zaterdag wolgt bina dezelfde route. Het verschil met zaterdag is dat de Pater Storm- straat in de route is opgenomen en dat de Ruurd Visserstraat is ver vallen. LEUSDEN - Bij de basisschool De Rossenberg aan de Rozengaarde is in het weekend geprobeerd om een deur te vermelen. Het slot werd geforceerd en er werd een poging gedaan de deur in brand te steken. Daarbij werd de verf beschadigd.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 7