Nederlands damesteam speelt tegen DDR jEOS-heren gepromoveerd Deelnemers tiende LEOS-jeugdtoernooi ,eusdenaren winnaar promotie- degradatietoernooi nterland tijdens Moving Sound Toernooi door Gerard Trebert WOENSDAG 3 MEI 1989 Rentoki] ZVH/Zevenhuizen bestaat voor de helft uit spe lers in de promotieklasse en voor de andere helft uit spe lers, die in de eerste afde lingsklasse uitkomen. Naast Ichtus uit Enschede speelt in deze poule het jon gensteam van LEOS, waar voor zijn geselecteerd Ronald van Doorn, Klaas-Jan Hutten, Niels Noorlander, Enk van Dijk, Jan-Willem Wiersma, Martin Ilmer, Evert Kruyswijk, Mare Bruijn en Edwin de Wild In de ander jongenspoule tre den de volgende teams aan: Brezan SSS uit Barneveld, PZ- /Dynamo uit Apeldoorn, het Raaltense Beaphar/Salvora, dat hoofdzakelijk uit B-aspi- ranten bestaat en Orion uit Doetinchem. Het toernooi begint vrijdag om 10 uur en wordt zaterdag om 9 uur voortgezet. De prijs uitreiking is zaterdagmiddag om half zes. De wedstrijdlei ding berust bij Ank Küh en Peter van Kuykhoven. Hoofd- scheidsrechter is de heer H. Krook. Het tiende LEOS 'Moving Sound'-toernooi op vrijdag en zaterdag in De Korf telt we derom een belangrijk aantal van de sterkste nationale jeugdteams. Aan dit tiende toernooi nemen spelers en speelsters deel met een maxi mum-leeftijd van achttien jaar. Zowel voor de jongens als voor de meisjes zijn twee pou les van vier teams samenge steld Aanvankelijk zouden ook de ploegen van Jong Oranje deelnemen, maar deze zijn te elfder ure terug getrokken. In poule A (meis jes) zijn de volgende teams in gedeeld: Rentokil/ZVH uit Zevenhui zen - het grootste deel van de jeugdgroep promoveerde twee seizoenen geleden naar het eerste team van Rentokil en het jeugdteam bestaat dan ook thans uit speelsters, die thans uitkomen in de derde divisie, de promotieklasse en de A-jeugd. Reflex uit Kam pen speelt met een team, dat is samengesteld uit speelsters van dames 1 en 2. Het eerste damesteam degradeerde als gevolg van de leeftijden uit de derde divisie en ook met het tweede was dat het geval in de promotieklasse. Set Up '68 komt uit Ootmar- sum. In het team dat naar Leusden komt spelen vier meisjes in dames 1 (tweede divisie), dne in dames 2 (pro motieklasse) en dne in meis jes A (hoofdklasse district Twente). Het vierde team in deze poule is het organiserende LEOS. De meisjesselektie heeft dit jaar een jonge, maar deson danks ervaren basis van speelsters uit het eerste da mesteam. Voorlopig zijn de volgende deelneemsters voor het toernooi aangewezen: Astrid van Dijk, Antia Visser, Nadja Gijsen, Christine Boer- sema, Marlies van Doom, Co- rina Burgstede, Jacobien Smit en Marjan Lantinga. De B-poule van de meisjes be staat uit de volgende vier ploegen: Stam/SoVoCo uit Soest, sa mengesteld uit de selektie A- junioren en spelend in de eer ste klasse. Thomax uit Woer den bestaat uit twee speel sters uit de tweede divisie, een uit de promotieklasse en de rest komt uit in de eerste klasse meisjes. Brezan SSS komt uit Barne veld. Van dit team is nog wei nig bekend en hetzelfde geldt voor de meisjes van Longa '59 uit Ootmarsum. JONGENSTEAMS Ook bij de jongens zijn twee poules van vier teams samen gesteld, In poule A komen uit: Thomax uit Woerden met vier spelers uit de seniorencom petitie en vijf jongens uit het eerste jongensteam, dat di strictskampioen is geworden. plaatselijke volleybalvereniging LEOS, die zich extra inspanningen moet getroosten om een belang rijk internationaal treffen als dit in goede banen te leiden? Voorzitter Van de Ven: "We zijn natuurlijk al een tijd bezig en hebben boven dien de nodige ervaring met de organisatie van andere grote eve nementen in het verleden. Maar ik kan in ieder geval zeggen, dat het draaiboek klaar is" Hoeveel toeschouwers zijn er te verwachten voor een dergelijk evenement? "Met een extra tribune, die we bij voorbaat al in reserve hebben, zijn er enige duizenden belangstellen den in De Korf onder te brengen. Maar afhankelijk van de voorver koop is het mogelijk voor de inter land tegen de DDR vierduizend toeschouwers in huis te hebben. De heb uitermate goede verwach tingen van de belangstelling. Het is een bewezen feit dat de regio Eemland volleybalminded kan worden genoemd en ook van bui ten Leusden zal er veel belangstel ling zijn. Daarvan hebben we in middels al het bewijs. En dat on danks het feit, dat het volleybal voor dames minder populair is dan dat van de heren". FINANCIËN De financiën lijken geen proble men te vormen voor de LEOS-or- garusatoren. Sponsoring vormt een gezonde basis en daarnaast is er redelijk uitzicht op een behoor lijke recette vanwege de te ver wachten belangstelling uit wij dere omgeving. Voor kaarten m voorverkoop betaalt de bezoeker 7,50, aan de kassa wordt een tientje gevraagd. Kinderen tot twaalf jaar moeten vijf gulden neertellen om er bij te mogen zijn. Men kan ook telefonisch verdere informatie krijgen. Daarvoor kan men zich in verbinding stellen met de nummers 941341 of 952461. LEOS-voorzitter Van de Ven ten slotte: "We zullen ook nu weer be wijzen, dat we hier in Leusden een dergelijk groot evenement per- fekt kunnen organiseren. Een in terlandwedstrijd in Leusden, dat is toch geen alledaags gebeuren Daarvoor mogen we echt wel even de aandacht vragen". Lijkt ons geen onbescheiden vraag. Ronald van Doorn en Peter Bosman werpen een blok op tegen een aanval van Vif uit Hilversum. De Leusdenaren wonnen en dwongen daarmee promotie af naar de Distnctsklasse. Komende vrijdag 5 en zaterdag 6 mei wordt door LEOS voor de tiende achtereenvolgende maal een nationaal jeugdvolleybaltoer- nooi georganiseerd. Plaats van handeling is wederom de sporthal 'De Korf waar men duizenden be langstellenden hoopt te mogen ontvangen. Het toernooi staat bekend als het 'LEOS Moving Sound Toernooi' en strekt zich uit over twee wedstrijd dagen. In het kader van dit evenement zal op vrijdag de damesinterland wor den gespeeld tussen ons nationale team en dat van de DDR. De internationale ontmoeting is de derde van een serie van drie oe fenwedstrijden, die beide teams spelen ter voorbereiding van de komende Europese kampioen schappen in de herfst van dit jaar in West-Duitsland. De Oostduitse dames zijn op dit momenteel titel- houdsters en het belooft dus een buitengewoon interessante krachtmeting te worden vrijdag avond in De Korf. LEOS-voorzitter Van de Ven- "Het Oostduitse damesteam is niet voor niets regerend Europees kam pioen. We hebben dat het afgelo pen weekend weer ervaren toen ons team met 3-0 verloor, maar in de voorlaatste ontmoeting in Brno in Tsjechoslowakije in de strijd om de Liberation Cup, toen ook werd gewonnen van Hongarije en Peru, hebben we met 3-2 van de DDR gewonnen en we hebben toen al bewezen, dat we tegen de Oost duitsers zeker met kansloos zijn". SELECTIE De LEOS-voorzitter voelt zich en is in feite ook nauw betrokken bij het nationale damesvolleybal. Daaraan is niet vreemd het feit dat zijn dochter Lisette deel uitmaakt van de selectie. Dat is zij al een aantal iaren; als jeugdspeelster werd zij geselecteerd voor Jong Oranje en maakt thans als speel ster van de vereniging PZ/Dy- namo in Apeldoorn deel uit van de vaste selectiegroep van het Ne derlands damesvolleybalteam Het afgelopen weekend werd door de nationale selectie deelge nomen aan het traditionele jaar lijkse internationale toernooi in het LEOS-voorzitter Willem van de Ven: „Mogelijk vierduizend toe schouwers m De Korf'. oosten des lands. In vroeger jaren werd dat gehouden in de Citadel in Dedemsvaart, maar de accom modatie van deze sporthal werd mede met het oog op de steeds toenemende eisen voor een goede organisatie van een interna tionaal evenement - de volleybal- sport is véin jaar tot jaar in populari teit gestegen -, langzamerhand ontroereikend. Vandaar dat dank baar gebruik kon worden ge maakt van een nieuw in het leven geroepen accommodatie in Slag haren die naast een hotel-restau rant een sportcomplex omvat met modem geoutilleerde sporthallen In dat noordoost-Overijsselse dorp nu werd het afgelopen weekeinde voor de vijfentwintig ste keer het internationaal toer nooi georganiseerd, dat traditio neel behoort tot het Euro-volley- balcircuit. PRESTATIE "Het is voor onze organisatie een buitengewoon gelukkige omstan digheid, dat dit belangrijke toer nooi nog geen week vooraf is ge gaan aan onze wedstrijd tegen DDR. De dames hebben namelijk een meer dan uitstekende presta tie geleverd door voor het eerst in de geschiedenis het sterke team van Cuba te verslaan. Bovendien waren onze dames de erugen, die van de Cubanen hebben kunnen winnen", aldus een opgetogen Van de Ven De Oranje-dames hebben het daar in het Overijsselse Slagharen ove rigens uitstekend gedaan. De Oostduitsen wonnen het toernooi, gevolgd door Cuba, Nederland en Tsjechoslowakije Wat de he ren betreft, daar ging de erepalm naar Cuba met Nederland op de weede plaats gevolgd door de Verenigde Staten en Griekenland. De damesinterland van vrijdag avond aanstaande in sporthal De Korf wordt daarom zo interessant omdat ons nationale team zich via deze wedstrijd en nog een ver dere uitgebreide oefencampagné gaat voorbereiden op de kwalifi catiewedstrijden, die in juni in het Spaanse La Corduna zullen wor den gespeeld en die dan dienen om uit te maken, wie uiteindelijk zal deelnemen aan de Europese kampioenschappen van 1 tot 10 september in West-Duitsland. Bondscoach Pang heeft thans een groep van vijftien geselecteerde dames tot zijn beschikking, een redelijke grote groep dus. Hij heeft een tamelijk jong team on der zijn hoede; de concurrentie is groot en er zal dus nog behoorlijk moeten worden 'geknokt' tussen de dames om zich een plaats te verwerven in het oranjeteam. Ook dat zal de strijd van vrijdagavond tegen de DDR in De Korf een extra dimensie geven. De organisatoren verwachten dan ook buitengewoon veel belang stellenden, ook van de zijde van de jeugd. ERVARING Wat betekent dit alles nu voor de Ronald valt aan. Henk Wildschut, Ruud Kooien en Edwm Meyerman wachten het resultaat met mgehouden spanrung af. Dat kwam mede door een tacti sche zet van trainer Van Doom. De buitenaanvallers van de Hilver summers werden door diep te ser veren achterin het veld gehou den. De spelverdeler kon ze dan alleen vereiken door hoog op te zetten, waardoor de verdediging meer tijd kreeg om een blok te vormen. ,,Op die manier konden we de angel uit de ploeg van Vip halen", zei een tevreden Van Doom. De Leusdenaren kwamen door deze tactiek met 3-0 voor. Het team uit Hilversum kwam terug tot 3-3, maar onder de impulsen van aanvoerder Ruud Kooien liep LEOS uit naar 7-3. Bij een stand van 12-7 probeerde de trainer van Vif 2 het naderende setverhes te keren. Maar tegen de gevarieerde aan vallen waren de Hilversummers niet opgewassen. Via de harde klappen van Henk Wildschut en Rob de Komng, die afwisselend Kooien of Ronald van Doom wer den bediend, werd de eerste set met 15-8 binnengehaald. TWEEDE SET Ook de tweede set begonnen de Leusdenaren goed. Via een goed blok en sterke aanvallen hepen zij van hun tegenstander weg: 4-1. Daarna begonnen zij iets te ge makkelijk te spelen, waardoor Vif 2 terug kon komen LEOS kwam zelfs achter met 7-8. Dat was voor Bert van Doom tijd om een time out aan te vragen. Hij wist inder daad de LEOS-trein weer op de rails te krijgen. Zij kwamen door smashes van Rob de Konmq en Henk Wildschut en door een goed blok van Peter Bosman en Van Doom op een 11-8 voor sprong. De Hilversummers waren echter niet van plan zich zo maar gewonnen te geven. Zij knokten zich terug naar 11-10 met in hun achterhoofd dat één setwinst vol doende zou zijn om promotie vei lig te stellen. Bij die stand wis selde Van Doom Bosman in voor Jos Hazelaar en kwam Alex Moraal toch het veld in voor Van Doom. In een heel spannende slotfase trok uiteindelijk LEOS toch aan het langste eind. Bij 12-11 was er nog even discussie over een bal die al of niet in was geweest. De beslis sing van de scheidsrechter viel uit in het voordeel van de Leusdena ren. Daar putten zij moed uit en maakten het karwei af. De Komng en Edwin Meijerman scoorden nend werd afgesloten en de toe schouwers een derde set be spaard bleef. Met 15-10 kon dus ook de tweede wedstrijd met een 2-0 winst worden afgesloten. De promotie naar de districts klasse was officieel een feit. AFSCHEID Voor trainer Bert van Doorn, die vijf jaar de heren heeft getraind, is het de derde maai geweest dat hij voor LEOS promotiewedstrijden heeft gehaald. De eerste keer lukte het nog niet, maar twee sei zoenen terug wist hij met zijn team promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen. De promotie naar de districtsklasse betekent voor Van Doom de afsluiting van zijn succesvolle trainerscarrière bij LEOS. Hij stopt voorlopig met trainen en wil volgend seizoen zelf gaan volleyballen bij LEOS. ,,Ik ben 17 jaar trainer geweest en ik wil gewoon een jaartje lekker voor mezelf spelen", aldus Van Doom. De reden dat hij niet ver der gaat, ligt in het feit dat LEOS een trainer wil die zowel het eer ste als het tweede team moet gaan begeleiden. Bovendien zal hij vuor de selectieteams van de jeugd het beleid moeten uitstippe len. Hij zal dus de prestatielijn vanaf de jeugd moeten begelei den. ,,Ik zou dat heel goed kun nen, maar qua tijd is dat voor mij ondoenlijk. Omdat het naast mijn dagelijkse werk zou moeten ge beuren." Hij ziet voor LEOS goede moge lijkheden om in de distntsklasse te presteren en zelfs kansen om ho ger te komen. ,,Ik heb het volste vertrouwen in de ploeg. Komende seizoen zie ik nog geen promotie, maar voor het jaar daarop zie ik dat wel." Van Doom neemt dan ook met enige weemoed af scheid. ,,Ja, de jongens zijn nog jong en de opbouw begint zijn vruchten af te werpen." Door de promotie zal er zeker aantrek kingskracht véin buiten voor LEOS optreden. Er is een goede jeugd waaruit geput kan worden. ,,Het is jammer dat ik het niet voort kan zetten, maar als ze promoveren zal ik met minder blij zijn." Hij waar schuwt de komende tegenstan ders vast, want voor hem staat vast dat de Leusdense herenploeg een geduchte tegenstander zal wor den. Vol overtuiging zegt Van Doom dan ook: "LEOS komt er aan." De volleybalvereniging LEOS organiseert traditiegetrouw op vrijdag en zaterdag aanstaande een toernooi voor de sterkste jeugdteams van ons land. Dat gebeurt voor de tiende keer in successie en dat op zich vormt het bewijs, dat de Leusdense vereniging, die zich in de loop der jaren voortreffelijk heeft weten te ontwikkelen, ook in organisa torisch opzicht op nationaal niveau een uitstekende repu- heeft gekregen. is er mede de oorzaak van dat de NEVOBO, de natio- bond de officiële interland tussen de dameslanden- van ons land en de Duitse Democratische Republiek LEOS heeft toegewezen. Men kan spreken over top- want de ploeg van de DDR is een van de sterk- i ter wereld. Maar ook ons nationale team is van grote LEOS-voorzitter Willem van de Ven: "Nadat werd de trainings- en wedstrijdaktiviteiten te intensi veren mag het Nederlands team thans worden geacht een woordje mee te spreken aan de internationale top. Het be- dat keer op keer' Hel Nederlands damesvolleybalteam geeft acte de presence op het ftugdvoleybaltoem ooi van LEOS. De Oranje-selectie speelt een oefenduel de DDR 'EUSDEN - "We zijn buitengewoon gelukkig met het feit, dat het Nederlands damesvolleybalteam het afgelopen weekend zo uitstekend heeft gepresteerd. Voor het eerst in de geschiedenis heeft het team de sterke Cubanen verslagen en dat dan op een Khitterende wijze. Dat is voor ons als organisatoren van de officiële interland op vrijdagavond aanstaande een geweldige opsteker voor het belangrijkse treffen met de dames van de •Jütse Democratische Republiek". Voorzitter Van de Ven van LEOS, de volleybalclub voor Leus- en Omstreken, zoals de vereniging officieel heet, ziet het hertrouwen uit naar de interland, die hij met zijn vereniging heeft moeten organiseren in het kader van een serie wedstrij den ter voorbereiding van de komende Europese kampioen schappen. ANGEL FORMALITEIT De wedstrijd tegen Gemini S/Pa loma werd een formaliteit. De ploeg uit Hilversum had alleen nog een kans als ze LEOS met 2-0 zou verslaan. Voor de Leusdena ren was één setwinst voldoende om samen met Vif 2 te kunnen pro moveren. Kennelijk geloofden de Hilversummers er niet meer in, want in de eerste set werden ze afgedroogd: 15-2. Toen was de zaak eigenlijk al beslist, maar de wedstrijd moest natuurlijk nog wel worden utgespeeld. De Leusde naren gooiden er in die tweede set met de pet naar. Ze konden in het begin heel gemakkelijk uitlo pen naar 7-0. Daarna begonnen ze een beetje te dollen met als ge volg dat er fouten werden ge maakt en Gemiru langzaam punten begon te verzamelen. Het werd zelfs 8-8 en 10-10. Trainer Bert van Doorn besloot toen opnieuw Alex Moraal en Jos Hazelaar in te bren gen. Het resultaat, was in ieder ge val dat de tweede set alsnog win- yiNEVELD - De volleybalheren van LEOS hebben afgelo- n donderdagavond via beslissingswedstrijden promotie af dwongen naar de districtsklasse. De Hilversumse clubs Sy- ec/VlF 2 en Gemini S/Paloma werden in de Veluwehal beiden lidelijk teruggewezen door de Leusdenaren met 2-0. De wed- djden werden volgens het "best of three "-systeem gespeeld, oor de ploeg van trainer Bert van Doorn is het tweede keer in lie jaar dat op deze wijze promotie wordt behaald. Omdat er ree plaatsen te vergeven waren, promoveerde Sydec/Vif 2 oor een 2-0 overwinning op Gemini S/Paloma ook naar de strictsklasse. De laatste degradeerde daardoor uit diezelfde stritsklasse. irt van Doom:...„Team mentaal igroeid"... De eerste wedstrijd was tussen Vif 2 en Gemini, die door Vif 2 met 2-0 werd gewonnen De winnaar was de eerste tegenstander voor LEOS. Bij winst van LEOS en een setwinst tegen Gemini waren beide ploegen eigenlijk al zeker van promotie. Maar beide ploe gen gingen met van deze theone uit en speelden volledig op winst. Daardoor ontstond een boeiende wedstrijd, waann de Leusdenaren het betere van het spel hadden. met uitstekende smashes de laat ste punten: 15-11. ajner Bert van Doorn had voor nvang nog ertige zorg gehad ndat aanvoerder Alex Moraal jk was geworden en bij het m- elen niet fit genoeg bleek om te spelen. Zijn vervanger was iter Bosman, die het verlies Lj opving. „We hadden nu pro- het feit dat ik het basisteam heb laten wisselen en acht man heb met wed- die dan ook zonder ingezet kunnen wor- aldus Van Doorn, tweede zorg was de Veluwe hal geweest, omdat LEOS daar meestal niet haar beste wedstrij den speelt Inderdaad was de hal in Barneveld met een van de meest ideale hallen om in te spe len. Op zeven velden tegelijk wor den wedstrijden gespeeld. In zo'n heksenketel is het moeilijk gecon centreerd te blijven, ook al omdat het spel regelmatig onderbroken werd, doordat ballen van een an der veld binnen het speelveld kwamen. Maar de Leusdenaren lieten zich daar met door uit het veld slaan. Vooral de laatste twee maanden zijn we mentaal veel sterker geworden", zei Van Doorn. Hij haalde twee wedstrij den terug in de herinnering waar bij de eerste set verloren ging en de thuiswedstrijd alsnog met 3-1 werd gewonnen. LEOS had zich door middel van een oefenwed strijd tegen een ploeg uit de di strictsklasse voorbereid op dit mini-toernooi.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15