s oede resultaten Groot internationaal jeugdtoernooi Roda'46 Ilona Tolboom komt te kort voor finale Nieuwbouw Lookhorst bereikt hoogste punt ams LTV Leusden tilopen Cl kampioen iaien (polo) wint kringbeker Lieke van der Kemp vierde in Soestdijk Promotiewedstrijden beslissen lot TTCL lEusder KranE X rste winst voor Lookhorst Receptie Roda'46 Ons Genoegen WOENSDAG 3 MEI 1989 J)En - Nadat het eerste herenteam van de Haaien vorige finale van de bekerwedstrijden is thans gespeeld. De wedstrijd [reeds kampioen was geworden in de competitie, ook de vond plaats Maarssen tegen de Meent. Meent als de Haaien tra- iltallig aan een werden ge- door een grote schare sup- De Meent ging erg fana- start en wist al snel te sco- 1). Met één speler van de op de kant trok Reinald de stand gelijk. Via een jjc-bcd bracht Gerco Renkers >or het einde van de eerste de stand op 2-1 voor de Deze voorsprong werd Haaien in de tweede pe- goed uitgebouwd, onder- loor een fraai doelpunt van Renkers, die nota bene wee Meent-spelers verde- erd. De eindstand van deze e werd 5-2. ient kwam in de derde pe- |oed terug; tijdens man nun- uaties werd er door de goed verdedigd. Toch iet door concentratie ver- n het einde van de derde e toch nog 6-5. Het enige mt van de Haaien in deze e kwam uit een afstands in Harry Abbing. Gelegen- :oach Jan Wanrooy drukte ienheren bij het ingaan van tste periode op het hart het hoofd koel te houden, kon de Meent door een ■verwerkte bal in de achter- gelijk komen (6-6). De werden hierdoor wakker id en trokken de wedstrijd naar zich toe door doelpun- Gerco Renkers en via een ik van Reinald Bakker. Het damesteam van De Haaien kon het huzarenstukje van de heren ruet evenaren. Het team werd in de fwale om de Distnctsbekercompetitie door UZSC 2 nipt verslagen: 3-1. seizoen. Het eerste damesteam eiste dezelfde avond de tweede plaats in de beker-finale voor zich op. DAMES md werd hierdoor 8-6 en spelverhouding van de ge- edstrijd goed weer. al voor de Haaien polo-af- een succesvol verlopen De Haaien-dames stuitten in de bekerfinale op het team van UZSC 2. In competitieverband had de Utrechtse ploeg in twee leuke duels de maximale score behaald middels twee kleine overwinnin gen. Daar UZSC ook al in de twee voorgaande edities van de bekerfi nales vertegenwoordigd was, waarvan vorig jaar als winnaar, was het duidelijk dat De Haaien als un derdog van start gingen. Het eerste part van de ontmoe ting gaf gelijk een goed beeld van het verdere verloop van deze ont moeting; een wat snellere en door- dachtere UZSC-ploeg en een Haai- enploeg die met wat minder ver nuft maar voor alles enorm veel inzet en een geconcentreerd uitge voerde pressing de tegenstander in toom wist te houden De eerste scoringskansen waren voor UZSC. maar met het nodige geluk en door goed keeperswerk van Jolanda Tijmesen, bleef de bnl- stand gehandhaafd. Een mooi Haai- enaanval mgeleid door Annelies van der Berg met een fraaie pass op de doorgebroken Karen Pol kamp, werd door een verdedigster van UZSC abrupt afgebroken door een zware overtreding. De toege kende strafworp, hard maar met geheel zuiver in geschoten door Ria van Valkengoed, werd door de Utrechtse doelvrouwe prachtig uit de goal gehouden. UZSC opende hierna iets voor het verstrijken van de eerste perio de de score middels een prachtig uitgevoerde tegenaanval, die even zo mooi werd afgerond door de Utrechtse midvoor: 1-0. VOORDEEL De tweede en derde penode wa ren weliswaar duidelijk in het voor deel van de Haaien, die het UZSC door middel van een pnma uitge voerde pressing onmogelijk maakten tot snelle aanvallen te ko men, maar het gecreeerde over wicht als ook de verkregen nume rieke meerderheden (uur in totaal), bleken deze avond niet tot fraaie aanvalsopzetten of voldoende af ronding te leiden. Slechts de eerste man-meer werd bekroond met een treffer. Ria van Valkengoed was het die aan het begin van het twee de part de stand op 1-1 bracht. Tol vlak voor het eind van het derde part zou het bij deze lage score blijven. Wederom was het de wat geroutineerdere ploeg die een voorsprong bewerkstelligde. UZSC rondde een fraaie aanval af met een hard schot in de uiterste hoek, waar Jolanda Tijmensen het nakijken op had (2-1). Het met tot scoren komen van de Haaienploeg had tot gevolg dat de Leusdense dames steeds gefor- ceerder en nadrukkelijk op zoek gingen naar een treffer. Omdat dil veelal door het midden gebeurde kon de UZSC verdediging zich hier gemakkelijk op instellen. Het slot van het derde part en het gehele laatste part leverde van Haaienkant daarom niet veel dreiging meer op. Het was tot slot dan ook UZSC, dat met nogmaals een treffer, deze weliswaar spannende maar niet erg sprankelende finale, naar zich toe trok (3-1). LEUSDEN - Voor het tweede achtereenvolgende jaar organi seert het jeugdbestuur van Roda'46 een internationaal jeugd toernooi, dat op zaterdag 13 mei en 2e Pinksterdag 15 mei gehouden zal worden. Ook dit jaar zijn de Leusdenaren er weer in geslaagd enkele interessante clubs te strikken om op het Burgemeester Buiningpark te komen spelen. Bij de A-junioren is het Zwitserse FC Lugano de grote trekpleister. Voorzitter Jaap de Haan: „Toen ik met de C-l een aantal weken geleden in Italië was, speelden de Zwiters op een toernooi van AC Milan in de finale tegen Inter Milan." Uit Italië zelf komt Reggiolo haar voetbalkunsten in Leusden vertonen. Uit België maakt Verbroedering Geel, beter bekend als „Geel", haar opwachtmg om bij de B-junio ren misschien een finale plaats te bereiken. „Geel", dat in de tweede klasse speelt en pas geleden werd uitgeschakeld door KV Mechelen voor de Belgische beker. Volgend seizoen zal „Geel" in de eerste klasse met onder andere Ander- lecht en KV Mechelen gaan acte ren. De tweede buitenlandse club komt wederom uit Italië namelijk het B-juiuoren team van AC Gonza- ga. Verder doen er natuurlijk enkele regionale elftallen mt Nederland mee aan het tweede internationale jeugdtoernooi. Zowel bij de A-ju- moren als bij de B-junioren doen mee PVCV mt Vleuten, ASVD uit Dronten, Ripperda uit Haarlem, De Meern en natuurlijk Roda'46 mt Leusden. Daarnaast speelt bij de A-junioren Fortitudo mt Culemborg nog mee. Bij de B-junioren speelt een selectieteam van Roda'46, be staande uit spelers die het volgend seizoen de B-l zullen gaan vormen. Voor de buitenlandse gasten is een gevarieerd programma m elkaar gedraaid Alle spelers en begelei ders zullen bij gastgezinnen wor den ondergebracht. Op zondag 14 mei, wanneer er niet gevoetbald zal worden, zullen de buitenlanders getrakteerd worden op een uit stapje naar Volendam en Amster dam. 's Avonds is er een disco. Ook wat het eten betreft, heeft het jeugdbestuur de zaken goed geregeld. Zo zal er op beide wed strijddagen voor alle deelnemende teams een lunch worden klaarge maakt. Op maandag, na de finale, zal voor alle deelnemende ploegen de barbecue klaarstaan. ITALIAANS Evelien Blom, wethouder van Sportzaken, zal zaterdag 13 mei om 10.30 uur, het toernooi officieel openen. Of zij daar ook Italiaans zal spreken, is niet bekend. In het pro grammaboekje wenst zij iedereen in ieder geval „molto divertiment sportivo" toe. „Misschien nog wel belangrijker dan winnen, is het contact met de gasten uit het bui tenland", aldus wethouder Blom met een woordkeus die op meer dere manieren valt uit te leggen. Wat de wethouder en de ge meente betreft, is het jeugdbestuur met zo tevreden over. Voorzitter De Haan „Ik vind dat de gemeente veel te weirug doet voor Roda'46 en met name voor onze jeugd. Dat geldt natuurlijk met alleen voor Roda, maar ook voor andere sport verenigingen." Hij denkt hierbij vooral aan finan ciële steun. Als voorbeeld noemt hij de situatie m Amersfoort waarbij de gemeente per jeugdlid een be paald bedrag aan de sportclub geeft. Ook de kosten van dit inter nationale toernooi is door Roda'46 zelf opgebracht. „Zonder de spon sors in ons programmaboekje en de hoofdsponsor de RABO-bank Leusden zouden we dit toernooi met kunnen organiseren." De jeugd voorzitter zit eigenlijk op een sponsor te wachten die genoeg geld wil geven om het toernooi naar de sponsor te kunnen vernoe men. Door de grote toeloop van leden bij de jeugd wordt het voor het jeugdbestuur steeds moeilijker de zaken goed te organiseren en te begeleiden. De Haan: „We zijn al tijden op zoek naar mensen die de jeugd willen trainen en die willen we ook heel bewust gaan betalen." Maar het blijkt bijna onmogelijk daar mensen voor te vinden. „We hebben al van alles geprobeerd, maar het is nog steeds met gelukt." Vooral voor de elftallen onder de A- en B-junioren kunnen geen trai ners worden gevonden. Roda'46 is met zijn veertig jeugdelftallen een van de grootste amateurverenigin gen in de regio. Door de invoering van zeventallen bij de eerste jaars E-pupillen zullen er weer vele teams bijkomen en ook de daar voor benodigde begeleiders. Bij de F-pupillen v/orden al jaren met ze ventallen wedstrijden gespeeld. Voorzitter De Haan: „Wij kunnen dus alle steun gebruiken die maar mogelijk is." Ook bij het tweede internationa le toernooi zijn dan ook zeer veel mensen betrokken. Na afloop van het toernooi is er voor deze men sen, als dank, een koud buffet. Alle gastgezinnen zullen in de bloemen worden gezet. Voorzitter De Haan hoopt dat het weer mooi zal zijn en dat het toernooi van hoge kwaliteit zal zijn, dat in een vriendschappe lijke sfeer gespeeld zal worden. Of te wel „Molto divertimento sporti vo". Het enige punt van Woerden werd behaald tegen Kooyman die zijn eerste partij in dne sets ver loor. Door dit resultaat is TTCL kampioen geworden zonder een punt te verliezen. Dit komt vooral door het sterke spel van Snoek en De Boer die meer dan 80% van hun partijen hebben gewonnen. Echter, TTCL zal nog een beslis singswedstrijd moeten spelen te gen een nummer drie of vier uit de eerste klasse. Promotie zal dus af hangen van deze wedstrijd, die volgende week wordt gehouden. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk in Woerden plaatsvinden De te genstander is nog met bekend. Feit is dat TTCL het veel moeilij ker zal gaan krijgen dan het heefi gehad tijdens deze competitie Eindstand tweede klasse l.TTCL 10-20 (kampioen 2 Effect 3 Gispen 4 USS 5. Woerden 6. ONI 10-15 10-10 10- 9 10- 5 (gedegradeerd: 10- 1 (gedegradeerd; LEUSDEN - In verband met het behalen van het kampioenschap van het eer ste zondag-elftal houdt de voetbalvereniging Roda '46 op vrijdag 5 mei een receptie in haar clubhuis op het Bur gemeester Buiningpark. Er is gelegenheid voor felicitaties van 17.00 tot 19.00 uur. LEUSDEN - Bona Tolboom heeft zich met kunnen plaatsen voor de finale van de Nederlandse kam pioenschappen, tijdens haar laat ste wedstrijd in Haarlem. Zij be gon daar heel erg goed op de balk waar zij 4,45 punten voor be haalde, wat tot nu toe voor haar de hoogste score was op dit onder deel. Helaas ging de vrije oefe ning helemaal met goed hetgeen een tot nu toe laagste score ople verde namelijk een 1. Dit be hoefde voor Ilona geen probleem te zijn aangezien zij nog de sprong en brug ongelijk moest tumen. maai uij uc spxong Kwam zij met- de aanloop niet goed uit waardoor zij iets moest corrigeren en zij met voldoende vaart had, waardoor de sprong gehoekt en dus niet cor rect, hetgeen een 0 oplevert. Ook dit is Ilona nog niet eerder ge beurd. Maar hiermee was de stnjd gestreden. Ilona heeft nog wel la ten zien op de brug dat zij het wel degelijk kan en scoorde dan ook een voor haar hoogst aantal pun ten, namelijk een 6,25 op de brug. Volgend jaar zal zij er ook niet meer alleen voor staan, want dan hoopt Impala met meer meisjes in deze wedstrijden uit te komen Ilona Tolboom. Lieke van der Kemp met Queen of Sheba. LEUSDEN - Tijdens nationale kampioenschappen jachtpaar den in de tuin van Paleis Soestdijk, heeft de Leusdense Lieke van der Kemp die bedrijfsleidster instructie is van manege Leusterlik met haar paard Queen of Sheba de vierde plaats behaald in een veld van 54 deelnemers. De prijs, een fraai bron zen paardje, werd haar overhandigd door prinses Juliana. Lieke van den Kemp is lid van Jachtvereruging Soestdijk en het is ook de eerste maal, dat iemand van die vereniging zo hoog ein digde bij dit kampioenschap De wedstnjd bestond uit twee on derdelen: een beoordeling van het paard op bouw en gangen en een terreinproef met 25 hindernis sen, waaronder twee vijvers, di verse sloten en verder vele na tuurlijke hindernissen. Lieke v.d. Kemp had haar vierde plaats vooral te danken aan haar zeer goede prestatie in de terrein- proef. LEUSDEN - Dezer dagen werd het hoogste punt bereikt van het in aanbouw zijnde clubgebouw van tennis vereniging LTV Lockhorst op het Burg. Buuunpark. Traditiegetrouw was er pannenkoor voor Van Ruitenbeek's Bouwbedrijf uit Achterveld. Het is voor de leden van LTV Lockhorst niet te hopen, dat de vuistregel, die zegt, dat de bouw op de helft is als de nieuwbouw klaar is. van kracht is. Want dat zou betekenen, dat de bouw nog eens vier maanden zou duren en dat pas in augustus zou kunnen worden opgeleverd Voorshands wordt de tweede week in jum genoemd als zijnde de week waarin de officieuze opemng zal plaatsvinden. De officiële opemng staat op 6 of 7 juli, zodat de honderden deelnemers aan het eigen open toumooi een week later in de meuwe behuizing kunnen worden ontvangen. Tijdens de competitie van half apnl tot begin juni moet LTV Lockhorst zich behelpen. Ondanks de door zwembad Octopus en korfbalvereniging Antilopen aangeboden ruimten Een vervelende bijkomstigheid is nog, dat zolang het clubhuis niet is opgeleverd, de lichtinstallatie met in bednjf mag worden gesteld, zodat tot die tijd getennist kan worden tot de duisternis invalt. En dat is voor Lockhorstleden hoogst ongebruikelijk, omdat Lockhorst als eerste tennisvereniging in de regio over zo'n installatie beschikte. De ingang van het clubhuis komt aan het pleintje te liggen, waaraan zich ook de ingangen bevinden van voetbalvereniging Roda '46 en zwembad Octopus. De gemeente verstrekt Lockhorst een subsidie vanaf 295.000- voor de kleedkamers en de natte ruimten, terwijl Lockhorst er zelf nog eens 350 000,- in heeft geïnvesteerd, zodat de kosten van de sloop van het oude clubhuis en de eerste lijn op papier tot en met het ophogen tot 80 centimeter en de inrichting van de keuken 650 000,-bedragen •ekeinde speelden alleen de zaterdagteams van de LTV en en zijn er weer enige goede resultaten te melden, rste team uitkomende in de eerste klasse won voor de maal in successie tegen het sterke Hoogerheide met 4-1 esseling zag zijn single met verloren gaan. maar Marc,_ zorgde snel voor 1-1; ook iren de setstanden 6-1 /6-3 leide dubbels was het nog >annend, maar Betty Klave/ slijpen en Paul Slijpen/Paul en' ling haalden beiden in dne buit binnen. De uitslag van Tiengd dubbel Klave/Slij- cho s 6-4/6-2. at n tweede team uitkomende bez weede klasse won voor de maal met 4-1 nu van Groen- et team bestaande uit Biep Margreet van Marwijk, Boer en Jaap Gielen won makkelijk van het op de •laats staande Groenvliet. frde team eveneens uitko- in de tweede klasse had nutegjn stuk moeilijker en moest waüëe overwinningen helaas nu cort erdere erkennen in Zuilen lek lleen Anja Engelbert won terwijl ook haar da- bbel met José Altenburg de jewonnen. De rest van de :el i n met Ebbo de Meulemees- e kt Peter Heuts gingen allen in i ts verloren, be b< oorl g in>: e verloren wedstrijden, zij het met het kleinste verschil 2-3, heeft het eerste zaterdag-mixed team van LTV Lockhorst kans ge zien om de eerste overwinning binnen te slepen. Het 1-4 werd ge wonnen van Naarden 2. De KNLTB heeft bij het bepalen van de wedstrijddagen blijkbaar ruet geweten, dat koninginnedag met op zondag maar op zaterdag zou worden gevierd Anders is het niet te verklaren dat de zondag competitie juist moest doorgaan. Het eerste team van Lockhorst heeft zich daar blijkbaar niet aan ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen werd door zestien leden deelge nomen. Er werd geschoten met geweer klein kaliber en met pi stool. De uitslagen waren: Geweer 1. W. Voskuilen 91 2. B. Voskuilen 91 3. W. Voskuilen Jz. 85 4. A Vlug 83 5. J. van Rossum 80 6. H. J. van Ruitenbeek 78 6. H. v.d. Heuvel 78 gestoord Het won overtuigend met 1-4, maar had wel drie 3-set- ters nodig. Oré Hoksbergen had in de dames enkel geen enkele moeite met haar tegenstandster 0-6; de tweede set viel de beslissing ech ter pas in de tiebreak 6-7. Cynl Holleman verloor zijn enkel partij met 6-4,6-4 De dubbels wa ren voor de Burg Bnevingparkbe- woners. Gré Hoksbergen en Gisela Bolk wonnen de damesdubbel met 2-6, 6-0 en 3-6. Cynl Holleman en Ruud Hoksbergen wonnen de heren dubbel met 4-6, 6-3, 4-6 en Gisela Bolk en Ruud Hoksbergen won nen de mixed met 2-6,6-2, 4-6. 8. G. Tolboom 76 8. J. E. van Hamersveld 76 8.J. vanNimwegen 76 11.J. Voskuilen 74 12. Joh. Tolboom 73 13. M. Cornelissen 70 13. G. van Hamersveld 70 Pistool: 1.G. Tolboom 41 2. H. v.d. Heuvel 34 3. A. Does 31 4. J. Does 27 Bij de junioren werd door vijf leden deelgenomen. Hier was de uitslag: 1. Martin de Vaal 75 2. Richard v.d. Wetering 73 3. Joris van Dijk 68 4. Johan van Rooijen 65 5. Roel de Voogd 53 LEUSDEN TTCL heeft in de laatste wedstrijd tegen het al gedegradeerde Woerden geen fout gemaakt: André Snoek, Er- win de Boer en Frank Kooyman wonnen met 9-1. team van korfbalveremging Antilopen liet zich het afgelopen weekemde officieel tot kampioen kronen, bleef, met nog twee wedstrijden te gaan, tot nu toe ongeslagen en is wet meer te achterhalen voor de Met de imposante doelcijfers 119 voor en 5 tegen heten de Leusdenaren er ook weuug twijfels over wie er de sterkste was. bestaat uit: (in willekeurige volgorde op de foto) Renske de Brum. Cindy Goedknegt, Regina van et op de foto). JiYoon Rehorst, Esther van Dijk, Suzan Ruesmk. Mark van Rooyen, Maunts van Berkel, Remco Reidwg, Richard Nieuwhof, Eddie Eynthoven en Colette Rehorst (wvalster).

Leusder Krant | 1989 | | pagina 17