[leusden, eusdenaren geridderd Beperkt feestprogramma rond bevrijdingsdag Grote opkomst bij slotavond KPO leusder krant Stijging werkgelegenheid in provincie Utrecht Uitstapje NCVB-Zuid Salsa in De Geut Fietstocht van de KPO Achterveld Thema-avond van de NCVB Stille tochten en kransleggingen op 4 mei ftkze weekindegemmte/ plaatsgenoten koninklijk onderscheiden plaatselijk nieuws LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-benchten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties Kantoor Leusder Krant. 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Bnnk). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag BEELDPAGINA (met lego): tarieven op aan vraag. Kontrakt-kortmg mo gelijk. Leusden Woensdag 3 mei 20.00 uur: Commissie Onderwijs, Sociale Zaken, Milieu, gemeente huis, Erf 1 Donderdag 4 mei Voor dodenherdenking zie elders deze krant 5.00 uur: Dauwtrappen, start De Til, Hamersveldseweg Zaterdag 6 mei 20.00 uur: Danscontactavond in De Mof met Marimba Combo 21.00 uur: Yasi Sabi (Salsa) m De Geut, Zwarteweg Zondag 7 mei 20.00 uur: Virus met 'Sneeuwblind' in De Korf Maandag 8 mei 19.45 uur: Thema-avond NCVB over 'Het Joodse gezin', Gerefor meerd dienstencentrum, Burgen- meester de Beaufortweg 18 Dinsdag 9 mei 14.00 uur: Excursie NCVB zuid naar kaasboedenj m Maarsbergen 19.00 uur: KPO-fietspuzzeltocht voor leden, De Kom. Hamersveld seweg UTRECHT - De werkgelegenheid in de provincie Utrecht is in 1988 met 3 procent gestegen ten op zichte van 1987. Dat blijkt uit ge gevens uit het Provinciaal Ar beidsplaatsen Register, dat wordt bijgehouden door het mi nisterie van Sociale Zaken, de provincie Utrecht en het Econo- LEUSDEN - De afdeling Leusden- Zuid van de NCVB houdt ter afslui ting van het seizoen dinsdag 9 mei een excursie naar kaasboerderij De Weistaar in Maarsbergen. Het programma zal de gehele middag m beslag nemen, terwijl m de boer derij ook een broodmaaltijd ge bruikt zal worden gezellige ochtend voor ouderen in De Til, aan de Hamersveldse weg. Deelnemers van boven de zestig jaar zijn van harte welkom. De toegang is gratis. In de wijk Claeverenblad/Wil- denburg wordt een Vossejacht ge houden, waarbij de deelnemers op zoek moeten naar letters, die ge combineerd een woord vormen. Inschrijven is mogelijk vanaf 9.30 uur op de parkeerplaats, hoek Hil- horstpoort. De deelnemerskaarten kunnen tot 11.30 uur op dezelfde plaats worden ingeleverd. Deelna me kost ƒ1,- en voor iedere leef tijdscategorie zijn er pnjzen be schikbaar. Onder het motto 'Leer uw ge meente kennen' gaat om 13.15 uur bij jongerencentrum De Til een LEUSDEN - In jongerencentrum De Geut, aan de Zwarteweg, treedt za terdag 6 mei de salsaband 'Yasi Sabi' op. De muziek van de Amster damse formatie, waarin ook duide lijke reggea-mvloeden te bespeu ren vallen, staat garant voor een avondje onvervalst swingen. Yasi misch Technologisch Instituut. Per 1 mei 1988 werkten er m de provincie Utrecht 346 658 mensen 15 uur of meer per week Het aantal arbeidsplaatsen steeg daarmee met 9493. Op die datum waren er 38.856 bedrijven gevestigd in Utrecht. Dat zijn er 1557 meer dan het jaar daarvoor De groei is het LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Katholieke Plattelandsvrou wen Organisatie (KPO) houdt dins dag 9 mei een fietstocht door de gemeente. De tocht gaat tussen 19.00 uur en 19.30 uur van start bij De Kom, naast de Jozefskerk aan auto-puzzeltocht van start. Deel nemers betalen 5,-. De rit sluit om 17.00 uur De prijsuitreiking vindt 's avonds om 20.00 uur plaats in de Til. In jongerencentrum De Tü is er voor de jeugd een tekenfilmmid- dag. om 14.00 uur en 16.00 uur worden er voorstellingen gegeven, die ongeveer anderhalf uur duren Toegang: 1,50. Om 20.00 uur gaat er in De Til een gezellige feestavond van start. Leden van de Oranje Vereni ging hebben gratis toegang, niet- leden betalen 2,50. Zaterdag 6 mei is er in De Korf een disco-avond, waaraan Disco 'Apollo' haar medewerking zal verlenen. De avond gaat om 21.00 uur van start en de toegang be draagt 5,-. Sabi bestaat smds 1986 en heefi inmiddels de nodige podiumerva ring opgedaan. De groep komt bin nenkort met een eerste single, ter wijl ook een LP/CD gepland staat Yasi Sabi bestaat uit Ene Klaassen (bas), Winfned Kicken (vocals, gi taar), Willy Klaassen (vocals, gi taar), Andre Swan (keyboards) en Glam Vedos (drums). De Geut is zaterdag vanaf 21.00 uur geopend. De entreepnjs be draagt ƒ5,-. grootst in de zakelijke dienstverle ning, zoals banken en het verzeke ringswezen. Ook bij de handel, de horeca en de bouwnijverheid was er een groei te constateren. In de landbouw daalde de werkgelegen heid met 2 procent. Het aantal be drijven m deze sector verminderde met 3 procent. de Hamersveldseweg. Aansluitend is er een barbeque. Deelname aan de avond kost tien gulden. Voor meer informatie kunnen belang stellenden bellen met mevrouw Glaudemans, telefoon 941803. Zaterdag 6 mei: 20 00 uur: Dansavond café-bar „Buitenlust". 20.00 uur: Disco-Show „De Kla- veet". Zondag 7 mei: 20.00 uur: Disco „De Klaveet". Dinsdag 9 mei: 900 uur: Welfareclub „Zonne bloem". Woensdag 10 mei: 9.00 uur: Handwerk hobbyclub „De Moespot". In verband met Hemelvaartsdag is er donderdag 4 mei geen bejaar- densoos. LEUSDEN - De afdeling Leusden- Centrum van de NCVB houdt maan dag 8 mei een thema-avond over 'Het Joodse gezin'. Mevrouw Midd- leton zal het thema inleiden. De avond, die wordt gehouden in het Gereformeerde Dienstencentrum aan de Burgemeester de Beuaufort- weg 18, begint om 19.45 uur. Voor meer informatie kunnen belang stellenden telefonisch contact op nemen met nummer 948092 of 945372. ACHTERVELD - De plaatselijke KPO-afdeling hield woens dagavond de slotbijeenkomst van het seizoen gehouden in de zaal van Buitenlust. Er was deze avond een grote opkomst van de leden. De avond werd geopend door de voorzitster met het voorlezen van een gedicht. Hierna verwelkomde zij de aanwe zigen en hoopte, dat het een hele gezellige avond zou worden. De avond werd gevuld met een zestal spelletjes. Voor men van start ging werd er eerst koffie gedronken waarna de aanwezi gen in groepen van vijf werden ingedeeld. De groepen moesten aan alle spelen deelnemen. De behaalde punten werden geno teerd. Er werd sportief gespeeld en er werd door de dames veel afgelachen. Nadat alle spellen waren ge speeld door de deelnemers kon men met elkaar gezellig een van de spelen gaan doen Men kon zelf kiezen welk spel men graag deed Onder het genot van een drankje en een hapje werd er nog gezellig gekaart en gerummicubt. Nadat de behaalde punten be kend waren kon men overgaan tot het uitreiken van de prijzen. De prijswinnaars waren: 1. mevr. C v. Dijk-v.d. Heuvel; 2. mevr. L. van Houten-de Swart; 3 mevr. B. de Jong-Lammers; 4 mevr. R. van Daatselaar-v.d. Hengel; 5. mevr M. Smmk-Kok; 6 mevr. T. Voor- burg-v.d. Heuvel; 7 mevr. G Bok- kers-Berends; 8 mevr. A. v.d. Hen- gel-v. Schaick en 9. mevr. G. Wijn- tjes-Brundel. LEUSDEN - Begin mei is de tijd dat de Nederlandse bevolking stilstaat bij de gebeurtenissen, die ruim veertig jaar geleden de samenleving op haar grondvesten deed schudden; de Tweede Wereldoorlog. Op 4 mei worden de traditioneel de slachtoffers de wereldbrand herdacht, terwijl op 5 mei de bevrijding fan ons land gevierd wordt. Hier volgt een samenvatting van ie programma's voor die dagen in de gemeente Leusden. Het officiële programma rond de dodenherdenking begint donder jaag 4 mei om 10.30 uur met een kanslegging op de begraafplaats Rusthof door de burgemeesters fan Amersfoort en Leusden en am- uassadeurs uit acht landen bij de flaggemasten. Om 10.40 uur vindt pen tweede kranslegging plaats op 1 Russische ereveld door de Rus- Slsche ambassadeur en de burge meesters van Amersfoort en Leus den. Om 10.50 uur trekt de stoet ^gs het gedenkteken bij de En gelse vlag langs de graven van Poolse, Joegoslavische, Tsjecho- Slowaakse, Roemeense en Hon gaarse soldaten. Bij het graf van de onbekende soldaat worden aan sluitend om 10.55 uur bloemen ge legd. Om 11.00 uur zet de stoet zich in beweging, in de nchting van de fusilladeplaats Koednest. waar om 11.20 uur een derde kranslegging plaatsvindt. Om 11.45 uur worden bij het monument de Stenen Man bloemen gelegd. De stille tocht gaat 's avonds om 19.00 uur van start bij het museum gebouwtje bij politieschool De Bos kamp. Om 19.45 worden de deel nemers verwacht op begraafplaats Rusthof, waar de twee minuten stil te in acht zullen worden genomen. Leerlingen van groep acht van Montessorischool 't Ronde dragen om 10.30 uur het monument De Stenen Man, dat door de school geadopteerd werd, over aan leer lingen van groep zeven. De Oranje Vereniging Leusden houdt op 4 mei eveneens een stille tocht Er wordt verzameld tussen 19.15 uur en 19.30 uur op het ter- rem van H. van Roomen, Asschat terweg 217. Om 19.30 uur vertrekt men in een stille tocht. De voorzitter van de Oranje Vereniging, Gradus van de Hengel, zal een herden kingswoord uitspreken. Hierna vindt er een voordracht plaats van het gedicht 'Memento', waarna wethouder A. Vroon het woord zal krijgen voor een overweging. Een leerling van de R.K. Basisschool Klimrakker zal een gedicht decla meren. getiteld: 'Bevrijding'. Hierna wordt er een krans gelegd bij de 'Last Post' Daarna wordt twee mi nuten stilte in acht genomen, waar na het Wilhelmus wordt verklankt Vervolgens trekt men onder klok gelui langs het monument. BEVRIJDINGSDAG Voor bevrijdingsdag, vnjdag 5 mei, heeft de Oranje Vereniging een feestprogramma in elkaar ge zet, die om 9.30 uur begint met een WOENSDAG 3 MEI 1989 EN - De jaarlijkse lintjesregen, die traditioneel rond ginnedag plaatsvindt, is niet aan Leusden voorbij ge- Een zestal plaatsgenoten werd door Hare Majesteit met een koninklijke onderscheiding bedacht. De overhandiging van de bijbehorende versierselen vond afgelopen vrijdag plaats tijdens plechtigheden aan huis, danwel op het werk. e heer Bakker uit Leusden d benoemd tot Ridder in de e van Oranje Nassau Bakker, >p 4 februari 1929 in Bellingwol- verd geboren, is smds 1951 in ist van de RABO-bank (de toen- ge Coöperatieve Centrale feisenbank). Hij kwam m dienst tssistent inspecteur. Per 1 okto- 1979 werd Bakker benoemd tot erdirecteur van de RABO-bank erland aast zijn werkzaamheden was ker ook op andere terreinen in maatschappelijk leven actief, er andere m de politiek en als ran diverse besturen, akker werd vrijdagmorgen r burgemeester Panis gedeco- d. Oranje Nassau, onder meer vanwe ge een 25-jarig dienstverband met de firma Fortmann en Hehenkamp. Buys is daar werkzaam als woning inrichter. De carrière van Buys, die op 4 november 1924 m Amersfoort werd geboren, startte op 14-jange leeftijd, toen hij in dienst trad van de toenmalige woninginrichter Van de Linde. Dat bednjf werd in 1963 overgenomen door Fortmann en Hehenkamp, waar Buys uit groeide van meubelstoffeerder tot een all-round vakman m de wo ninginrichting. Naast zijn werk is de heer Buys zeer actief m de voetbalsport. Buys kreeg vrijdagmorgen de bijbehorende versierselen opge speld docr burgemeester Parus. De heer Hus, majoor bij de Ko ninklijke Landmacht, dienstvak speciale diensten der cavalerie, werd benoemd tot Ridder m de Orde van Oranje Nassau met de Zwaarden. De plechtigheid, waar bij Hus de ndderorde kreeg uitge reikt, vond vrijdagmorgen plaats m de Bernhardkazerne in Amers foort. De commandant van het op leidingscentrum van de cavallerie, Kolonel Hoogland, nam de plech tigheid voor zijn rekening. In Den Haag werd Leusdenaar Fievez, van beroep kolonel der Ma riniers, vrijdag benoemd tot Offi- De heer Hus, Ridder in de Orde van Oranje Nassau met de Zwaarden. PTT-WINKEL p teer Bakker werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hier ontvangt hij de bijbehorende versierseleti uit widen van burgemeester Panis. Tijdens een officiële plechtig heid in het hoofdgebouw van Tele com in Utrecht kreeg Leusdenaar Ten Brinke de Eremedaille m zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De Leus denaar ging in juli vorig jaar met de VUT, naar aanleiding van de priva tisering van de PTT, en sloot daar mee een 37-jarig dienstverband bij de Posterijen af. Ten Bnnke is voor namelijk in de buitendienst werk zaam geweest m de commerciéle sector van de PTT. De laatste jaren bestuurde Ten Brinke een njdende PTT-wmkel, waarmee hij voorna melijk in de polder actief was. Daarvoor was Ten Bnnke m de voorlichting werkzaam. Ten Bnnke ontving de versier selen vrijdag, samen met een vijftal collega's, uit handen van de heer Joosten, directeur Telecom in Utrecht. eer Hienekamp, jarenlang bekend als 'de SRV-mankreeg van burgemeester Panis de Eremedaille in zilver >speld. De heer Ten Bnnke, 37 jaar verbonden aan de PTT, ontving de Eremedaille m zilver. cier in de Orde van Oranje Nassau met de Zwaarden. De heer Buys, bedacht met de Eremedaille m zilver heer Hienekamp werd gede erd met de Eremedaille in zil- verbonden aan de Orde van je Nassau. Hienekamp, die in in Leusden werd geboren, jarenlang een bekende ver- ning als 'melkboer'. De laatste >de van zijn veertigjarige car- bestuurde Hienekamp de '-wagen. Dat de klanten Hiene- p waardeerden mag blijken uit feit dat zij hem voordroegen de Koninklijke onderschei- j. Hienekamp ontving de bijbe- nde versierselen vrijdagmor- uit handen van burgemeester De heer Buys uit Leusden werd CARRIERE bedacht met de Eremedaille in zil ver, verbonden aan de Orde van

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3