Zon is belangrijkste deelnemer van koninginnedag 1989 leusderk Veel belangstelling voor festiviteiten WOENSDAG 3 MEI 1989 plaatselijk nieuws iongen probeert overeind te blijven bij een van de behendigheidsspelletjes Deze werden bij jongerenceiï- i De Til gehouden. Ook m Leusden-Zuid werd op traditionele wijze koninginnedag gevierd. De Lapre Dance Compagnie was een van de atractiesbij de feestavond in De Korf. De groep trad onlangs op in de Qni.nW de wandelgangen vertellen, dat dit soort gezellige manifestaties vaker moest plaats vinden: „Je ontmoet allerlei vrienden en bekenden. Het is gewoon super gezellig. Véél ge zelliger dan andere jaren rond De Hamershof." En mderdaad had het bestuur van de Oranje Veremging Leusden er goed aan gedaan om de activiteiten juist rond De Til te organiseren, midden tussen de twee winkelcentra van Leusden- Centrum Sommigen hadden wel als enige tekortkoming op te mer ken, dat het aantal gezellige zitjes om even uit te rusten, aan de kleine kant was. Maar voor de meest ver moeiden onder het oranjepubliek had De Til zijn deuren opengesteld. Men kon luer gemoedelijke een drankje en een broodje nuttigen. Voor de medewerkers van Konin ginnedag '89 had bovendien De Til een uitstekende catering-service: zo werden de enthousiaste werkers op het veld de hele dag door voorzien van noodzakelijkhe den voor de inwendige mens. PRIJZEN Van gebrek aan belangstelling was beslist niet te klagen bij het Rad van Avontuur De hele dag werden niet alleen goede zaken gedaan door de standwerkers, maar ook door het Leusdens pu bliek: talloze mooie grote en ook kleinere prijzen wisselden hier van eigenaar. Veel belangstelling had den ook de verschillende snack- kramen: regelmatig zag je dat Viet namese loempia's, zakken patat en vis weggewerkt werden. Ook de buitenbar van De Til had de hele dag niet te klagen Uitermate ge zellig werd het daar toen de Boe- renkapel uit Achterveld plaats nam. Met veel uiterlijk vertoon en vooral ook met zeer veel plezier vermaakten zij een dankbaar pu bliek. Tussen al die vrolijkheid zag je ook een eenzaam blokfluitspeel- ster die geld probeerde te verdie nen met de vertolking van talloze blokfluitnummers Voorwaar een prestatie en zeker goed voor een eervolle plaats in het Leusdense Gumess Book of Records voor het jaar 1989. Ongetwijfeld een van de hoogtepunten was de traditionele zeskamp die dit jaar gehouden werd achter De Blijhof. Alvorens dat feest echter kon beginnen, kreeg het talrijk toegestroomd pu bhek eerst een demonstratie van de Leusdense brandweer die zeer koelbloedig grote hoeveelheiden schuim aanbracht m een immens grote kuip en in een glijbaan. Toen de brandweer zich uitstekend van zijn taak gekweten had, nam zes kamppresentator Cees Leijenaar het woord. Op uiterst humoristi sche wijze voerde hij het publiek en de elkaar bevechtende deelne mers door het programma. Maar liefst acht clubs hadden een of meer teams naar deze sportieve manifestatie gestuurd Impala, De Til, Keep Fit, PJGU, De Zespitters, Sport 2000, Lisiduna, Reformation en Alapmi (ofwel Impala-II). De deelnemers moesten heel wat moeilijke klussen klaren. Iedere klus duurde slechts dne minuten. Zo moest men zijn krachten meten bij het boomstamzagen, een zee- pheuvel, een schuimbad, een lucht kussen, een toren van Pizza, een oude auto waarvan vier banden moesten worden verwisseld, een zitten na een vermoeiende ochtend. Het valt niet mee om 'ondernemer' op de kindermarkt te zijn. Deze zeskamper hoeft na een duik in het ruime sop voorlopig met meer in bad. turbo-koe, een gatenkaas, een wa- terwip en een puzzel. Met name de schuimbaden veroor zaakten zeer veel lachsalvo's en plezier bij het publiek, terwijl het versteld was van de snelheid, waarmee sommige ploegen de banden van een auto wisten te ver wisselen: de wagen werd simpel weg op zijn kop gezet. „Dus als U ooit nog eens een probleem daar mee heeft, dan weet U nu hoe U dat moet aanpakken', was het com mentaar van Cees Leijenaar. TUSSENSTAND genoten van de verschillende per formances van de elkaar bevech tende teams. Zo had het team van Lisiduna een voortreffelijke play- back-uitvoering van 'Free Frames', terwijl Sportschool 2000 meer dan schitterend 'For a got look' (Prince) uitvoerde. De Til trad op met een zeer gewaagde performance van de 'Pin-Up-Club', terwijl Keep Fit de show stal met een vertolking van 'I've got the Music m me' van de Kiki Dee Band PJGU wist schate rende lachmomenten te bewerken met 'Kom van het dak af Naar Ale xander Curley brachten de Zespit ters een act 'Guus kom naar huus', waar ze hoge ogen mee zouden gooien. Ongetwijfeld spectaculair was het optreden van Reformation met 'Rubberen Robbie'. Tot slot kwam Alapmi met 'Everybody needs somebody'. Naar het oordeel van de jury ein digden De Zespitters op de eerste plaats, terwijl Sport 2000 een twee de plaats kreeg. Voor het gevoel van enkele aanwezigen onder het pubhek was dat een verkeerde be slissing. Maar uiteindelijk heeft na tuurlijk niet het pubhek maar een jury het laatste woord. De derde en vierde plaats waren voor Reforma tion en Alapmi, terwijl Lisiduna en PJGU het tot een vijfde en zesde plaats brachten. Impala werd ze vende, Keep Fit achtste en volgens Cees Leijenaar sloot De Til de gele deren traditioneel met de laagste plaats. Na deze einduitslag vermaakte de groep Accent uit Nijmegen het pu bhek tot in de nachtelijke uurtjes. ;1 belangstelling bij het bomenzagen. Eigenlijk véél sneller dan voorzien, was de voorlopige eindstand be kend. De Zespitters hadden zestig punten van de jury gekregen, Sport 2000 kreeg er vijfenvijftig, terwijl Reformation op de derde plaats kwam met negenenveertig punten. Zo scoorden Lisiduna en PJGU bei de achtenveertig punten, Alapmi haalde een tussenstand van vijfen veertig; Keep Fit wist nog tweeën veertig punten te halen; Impala leg de beslag op veertig punten, terwijl De Til het moest stellen met een eervolle laagste plaats met achten dertig punten. Jammer was het aan de ene kant wel, dat er 's avonds om half acht niet zo veel drukte was in de grote Korfzaal, waar gestreden zou moe ten worden om de eindoverwin ning in de zeskamp. Mogelijk had den talrijke mensen het voorgevoel dat ze zich de hele avond zouden moeten behelpen met een staan plaats. Die mensen hebben gehjk gekregen. Want stoelen ontbraken m de grote zaal. Wie er echter wél was om de show mee te maken, hoefde zich beslist met te vervelen. Opvallend was het grote aantal nog erg kleine kinderen, die zichtbaar Een snelle fimsh bij de zeepkistenrace m Leusden Zuid kinderen die zelf allerlei oude spulletjes bijeengegaard hadden, waren met nog meer enthousiasme verkooppogingen aan het onder nemen. Op veilige afstand waren de ouders van de jeugdigen in de buurt om een oogje in het zeil te houden. Niet alleen Leusdens jongsten hadden van de koninginnedagge legenheid gebruik gemaakt om van hun oude spulletjes af te raken. Ook oudere mgezetenen van ons dorp deden enthousiast mee en er voeren hoe het voelt om de hele dag m een marktkraam te staan. Maar ook de professionele markt kooplui ontbraken niet, hoewel vermeld moet worden, dat de jeugd m Leusden toch heel wat voordeliger prijzenstellmgen han teerde dan de beroepscollegae. ONTMOETING Veel Leusdenaren hoorde je in (door Jaap Riewald) ISDEN - Ook al was Koninginnedag dit jaar niet op 30 april, ior de Oranje Vereniging Leusden noch voor de Leusdense rolking was dat reden genoeg om thuis te blijven. De activi- Hen die dit jaar rond jeugd- en jongerencentrum De Til waren itueerd en 's avonds een vervolg kregen in De Korf, hadden jermoedelijk mede door het niet aflatende oranjezonnetje - et te klagen over gebrek aan belangstelling. verkocht zou worden. Aan het emd van een lange zonnige dag bleek een aantal kinderen de geldelijke oogst nog wat tegen gevallen te zijn, maar anderen daarentegen waren dik tevreden over de op brengst van de door hen verkochte 'oudheidkundige' voorwerpen. Ook bij deze rommelmarkt viel weer op dat de afdeling autoradio's goed vertegenwoordigd was en dat de kwaliteit daarvan niet eens zo slecht was te noemen. Het was een verrukkelijk gezicht om de nog zeer jeugdige middenstanders in spé te zien kijken naar het publiek met afwachtende gezichten. Die )e kinderen die de braderie De Til bezochten, en dat wa- 5r velen, werden allereerst ver met een wedstrijdballon. Er een nummer aan vastgemaakt, rvan de kinderen het contra- mer kregen. Vervolgens werd allon opgelaten. De bedoeling was dat hij zover mogelijk komen. Immers dan was je ze- van een fraaie pnjs. Vervol- Is begaven de vele jeugdigen naar de diverse nog in te rich- I verkooppunten, veelal m de van een oude lap, waarop spulletjes uitgestald wer- de hoop dat er veel van

Leusder Krant | 1989 | | pagina 7