koninginnedag in Achterveld weer een gezellig feest heel wat ,Er is in die jaren Boottocht Zonnebloem een gewaardeerd feest veranderd" leusder krn— fevrouw Schoonderbeek 25 jaar bij Sint Jozef Achtervelds nieuws WOENSDAG 3 MEI 1989 spieren van de aanwezigen goed in beweging. Als laatste traden op Laurens van de Ven en Gert Daat- selaar. Na de pauze was er een optreden van de bandparodist Rini van de Lee. Het was een geweldig amu sant optreden waarbij de aanwezi gen in de zaal werden betrokken tot grote hilariteit van de zaal Zijn optreden werd met een geweldig applaus beloond. Tot slot werden de prijswinnaars van de Playbackshow bekend ge maakt. De eerste prijs was voor 'De Halve Zolen', de tweede pnjs ging naar Rian en Rita Wouters met Tina Turner en de derde prijs was voor de 'Lommies'. De jury bestond uit H. van Loo, H. Boonen, H. Schouten en B. van Bekkum-van Ruitenbeek. De jury had zeker geen gemakkelijke taak gehad. De verschillen tussen de deelne mers waren heel klein. Voor de jongste optredenden, Sabine Hes sels en Margreet van Egmond (10 en 11 jaar) was er de aanmoedi gingsprijs. Na afloop van het play- back-programma kon er nog wor den gedanst. Het feestprogramma werd afge sloten met de jaarlijkse kaart avond van het feestcomité op zon dagavond in D'Ouwe Peerdestal. Er kon zowel geschut- als gekla verjast worden. Er namen 16 schutjassers en 28 klaverjassers aan deel. Klaverjassen: le mevr. Pronk 5250 2e Menno Bontje 5207 3e Ria Kok 5199 4e Jan Bontje 5170 5e Gijs Voskuilen 5099 6e Pieter Bokkers 5070 7e Gerbrand Boersen 5063 8e Mien v.d. Hengel 5052 9e Anny Verdam 4897 10e Ali Traa 4784 1 le Ton Blankestein 4702 12e Riek Traa 4624 13e Bart Hak 4601 MeLiav.d Pol 4545 15eAnnieHak 4508 De poedelprijs was voor Silvia van 't Klooster met 3715 pnt. Schutjassen: le Arnold de Ridder 65 2e Gart Voorburg 61 3e Kees Prinsen 60 3e Jan Prinsen 60 5e H. v.d. Bedum-Kuier 59 6e mevr. Voorburg-v.d. Heuvel 56 7e Kees Voorburg 52 8e A v.d. Hengel 80 8e Wout van Ruitenbeek 80 8e Gerard van Ruitenbeek 80 De poedelprijs was voor Chr v.d. Pol met 37 punten. De wisselbe kers zowel voor het schut- als kla verjassen werd gewonnen door Arnold de Ridder en mevr. Pronk. Het werd ook dit jaar weer een heel geslaagd feest dat zonder problemen of moeilijkheden is verlopen. Zeker mede dankzij het zeer mooie weer ie deelnemertjes aan de lampionnenoptocht m Achterveld. Met m'n toetertje en m'n vlaggetje. In Ons Gebouw was voor de jongste Achtervelders een spellenochtend georganiseerd. ITERVELD - De feestelijkheden van Koninginnedag zijn r een groot succes geworden. Het programma begon vrij- avond met de lampionnenoptocht. Een groot aantal lande- nam hieraan deel. Een groot aantal van de kinderen was leuk verkleed en ook waren er leuke versierde wagentjes, optocht door het dorp werd begeleid door de muziekver- mig DWS de minirettes en de majorettes. Na afloop van de cht vond in de Moespot de prijsuitreiking plaats voor de iste lampion, het mooiste wagentje en het mooist verklede De prijswinnaars waren: Iwagen: familie van Midde- Kabouters: Elke Lammers, ammers en Monique Midde- Piraten. Jacqueline Lamers, jtte van Stokkum en Marleen els e paren werden nummer een wee: linkke meisjes: Margnet Mul- »n Kim Veldhuizen; Marieke mers en Petra van de Akker e muizen. e individuele deelnemers wa le prijswinnaars: d de kabouter, Pleuni de Nar met watermeloen, lam- Johanna van Druten, Huis lampion, Elle Hoefkens; Vlin- netlampioen, Ilona v.d. Kooij, met lampion, Erwin Vrolijk; ar met lampion, Angela Vro- dagmorgen om 8.00 uur ging luziekvereniging DWS voor in rondgang door het dorp. De muziekvereniging werd gevolgd door een open landauer, waarin gezeten burgemeester Pams met zijn echtgenote, de voorzitter van het feestcomité Wim van Midde laar en de secretaresse Ans Smit. De stoet werd afgesloten door een aantal ruiters te paard en de pony van manege Zwanenburg. Ko van Soesbergen en Mane van Wielin gen zaten op de bok van de lan dauer. Ook was er deze morgen weer de inmiddels traditioneel ge worden vossenjacht voor de kin deren van 8 tot 13 jaar Hieraan werd door ongeveer 80 kinderen deelgenomen. De kinderen wer den in groepen verdeeld, waarna men van start kon gaan. Tijdens de vossenjacht moesten er ook een aantal opdrachten worden ver vuld. Er waren in totaal 21 groe pen. De prijswinnaars waren: 1 Gemma Fousert, Ilona v.d. Kooij en Marieke Lamers; 2. Marleen Tessels, Knstel Kerkhof, Jacque line Lamers, Brigitte van Stokkum, Natasha Blom en Sonja; 3. Inge van Dijk, Mirjam Kerkhof, Erna Smit, Merel van Dijk en Nicole van der Horst. SPELLEN Hoe zal zij er na het schminken uit zien. Aan het gezicht van dit Achterveld se meisje te zien, vertrouwt zij het nog met zo. Het schminken was een van de activiteiten van de spellenochtend in Ons Gebouw. Voor de kinderen tot 8 jaar was er een spellen-morgen in de grote zaal van Ons Gebouw. Ook hier werd door een groot aantal kinde ren deelgenomen De dames van het feestcomité bijgestaan door een aantal helpsters hielden de kinderen bezig met een groot aan tal spelen. De kinderen vermaak ten zich uitstekend. Zaterdagmiddag werd het pro gramma voortgezet met het mini- voetbaltoemooi. Er werd door 24 teams deelgenomen met in totaal ongeveer 180 deelnemers. Er kon zowel door heren-teams, dames teams en gemengde teams wor den deelgenomen. Het werd een heel gezellig en heel sportief eve nement door veel belangstellen den bezocht Na een groot aantal sportief doch soms wel fel ge speelde wedstrijden werden de prijswinnaars bekend gemaakt. De eerste prijs was voor het team De Losse Handjes, tweede werd het team De Hessenkar 2 en de derde prijs was voor de Glindse Boys. De poedelprijs was voor het team van de Helweg. De feestdag werd afgesloten met de grote Playbackshow in 'Ons Gebouw'. Ook hier was de belangstelling weer groot. Reeds voor de aan vang was de grote zaal geheel ge vuld. Aan deze avond werd mede werking verleend door de dans groep Lapré Dance Compagnie, bekend van de 'Soundmix-show'. Door hen werden zes dansen uit gevoerd. De playbackers waren Sabine Hessels en Margreet van Egmond die optraden als The Blues Brothers met 'Everybody'. Rian Wouters en Rita Wouters playbackten Tina Turner en David Bowie Leden van de carnavals vereniging brachten het liedje 'De Speeltuin'. Het podium was bij dit optreden helemaal omgebouwd als speeltuin. De 'Lommies' kwa men met een eigen productie waarin duidelijk naar voren werd gebracht ,,al ben je oud men kan toch nog vol activiteiten zijn". De 'Halve Zolen' play-backten het nummer 'Het Dessert'. Dit werd in twee delen uitgevoerd. Dit optre den bracht vele malen de lach- eerste periode was de wil van moeder overste tevens wet In de beginperiode was er een vaste werktijd van 8.30 - 17.30 uur. De overige uren werd al het werk door de zusters gedaan. Nu heeft men hele andere werktijden ge kregen Huishoudelijk werk en ziekenverzorging viel in de begin periode samen Later is dit gewij zigd in een huishoudelijke afde ling en een verzorgingsafdeling. Ik werk nu een vaste tijd van 7.00 - 15.00 uur. Toen vorig jaar de problemen met de bezuinigingen Mevrouw Schoonderbeek 25 jaar in dienst bij Sint Jozef..Het omgaan met bejaarde bewoners is dankbaar werk Te aaat ie aan die mensen hechten. ACHTERVELD - Door de Zonnebloem afdelingen Leusden en Achterveld werd woensdag weer de jaarlijkse dagboottocht gehouden met de daavoor in aanmerking komende bejaarden. In totaal waren er 113 gasten aan boord van de Maas Vallei. De deelnemers werden per bus, roltax en eigen vervoer naar de aanlegplaats in Rhenen gebracht. Nadat alle gasten en medewekers aan boord waren, werd er om 9.30 uur afgevaren en ging het via de Rijn richting Pannerden, via de sluizen bij Driel, langs Oosterbeek en Arnhem. De gasten aan boord alsmede de medewerkers en -werksters werden door de Ach- terveldse voorzitter W. Meinten hartelijk verwelkomd. Het was helaas een zonloze dag. In het bijzonder verwelkomde hij de speciale gasten mevrouw Stet, voormalig directrice van Lisiduna Hof en Siem van Wienngen namens de Achterveldse winkeliersvereni ging. Eveneens werden verwel komd de arts Van den Berg en Pastor Van Hattum Het was niet gelukt ook een dommee mee te laten gaan. Als gastvrouwen waren aan boord de dames Van Esveld uit Achterveld en uit Leusden Marian Valkengoed, Marja Visser en Betsy Menting en als gastheer de heer Bijl uit Achterveld. Als verpleeg hulp waren aan boord Frouk Soes bergen uit Achterveld en de dames Evelien Blom en Ans Coenen uit Leusden. Ook was het accordeon duo de Twennies aanwezig. Tijdens de vaart werd er uitleg gegeven over de plaatsen die wer den gepasseerd en de bijzonder heden daarover. De Twennies lieten hun muzikale klanken zowel op beneden- als bo vendeks horen. De aanwezigen ge noten hiervan en veel bekende liedjes werden naar hartelust mee gezongen. Hierblij bleek dat de jeugd van vroeger de liedjes van toen en ook nog van heden goed kenden. aantal tafeltjes de kaarten te voor schijn en werd er gezellig met el kaar gekaart Inmiddels was dan het tijdstip voor het aperetiefje aan gebroken. Een ieder kon krijgen wat hij wilde. De advocaat met slagroom bleek een grote aftrek te hebben. Door de gastvrouwen en de gastheer wed er tijdens de vaart met alle aanwezigen een gezellig babbeltje gemaakt. Na het borreluurtje werd de soep opgediend, gevolgd door een sala de. Als toegift was er fruit na. Na het eten werd het wel even iets stiller aan boord, daar een aantal gasten wel even hun ogen sloten. Het eten was geschonken door de Achter veldse Winkeliersvereniging en de tehuizen in Leusden en Achterveld. Op de helft van de middag werd er bingo gespeeld. De loten waren gratis en er waren een aantal leuke prijzen te winnen. Tijdens de vaart werd er eén van de helpsters naar voren gehaald Dit was Anneke Tolboom. Ze was deze dag 21 jaar getrouwd. De Twennies zetten onmiddellijk een ,,Lang zal ze leven" in dat door ie dereen werd meegezongen. Tengevolge van de tegenstroom kon de tocht niet helemaal worden afgemaakt en werd er gekeerd omdat men anders niet op tijd weer in Rhenen zou arriveren. Precies om 16.00 uur werd er afgemeerd in Rhenen, waar auto's voor terug tocht weer klaar stonden. Voor men de boot verliet dankte mevrouw Stet en Siem van Wienn gen voor de uitnodiging om als ere gast mee te gaan. Ze waren hier dankbaar voor en waren blij dit mee te hebben gemaakt. Voorzitter Memten dankte de helpsters voor het vele werk dat zij tijdens de reis hadden verricht. Dankzij hun werk was het een mooie en geslaagde dag geworden. Ook werden de arts Van de Berg en pastor Van Hattum bedankt. De dames van de verpleging en de gastvrouwen en gastheer deelden in de hulde. SNELHEIDSCONTROLE ACHTERVELD - Vorige week dinsdag werd door de plaatselijke politie een snel heidscontrole gehouden op de Hessenweg binnen de be bouwde kom. De controle vond plaats van 15.30-17.00 uur, waarin de snelheid van 385 voertui gen werden gemeten. Er ten proces-verbaal opge maakt wegens overschrij ding van de toegestane snel heid van 50 km per uur. De hoogst gemeten snelheid was 75 kilometer. Tevens kreeg een bromfietsbestuur der proces-verbaal wegens overschrijding van de toege stane snelheid en voor het niet verzekerd zijn van zijn bromfiets. De bromfiets werd CHTERVELD - Het is vrijdag 5 mei 25 jaar geleden dat vrouw J. Schoonderbeek in dienst trad van het verzorgings lijs Sint Jozef. In die periode is er nogal wat veranderd in het nis. Bij haar indienstreden in 1964 werd de scepter nog waaid door de zusters onder leiding moeder-overste Jupili- Tegenwoordig heeft het tehuis een 'burger'directeur, de ir Hilhorst. En net als alle inrichtingen in de deze sector kwam ook Sint Jozef niet aan de bezuiniginge. Mevrouw oonderbeek heeft de veranderingen allemaal van dichtbij egemaakt. Zij blikt terug op een 25-jarige loopbaan als dewerkster van het Achterveldse verzorgingstehuis. iVoor ik in Huize Sint Joseph ging werken, werkte ik in de nishouding bij diverse personen. Dit was zowel in Leusden als Amersfoort. Dit begon mij wel wat tegen te staan omdat ik Wtijd, weer of geen weer, er op de fiets heen moest. Ik begon |dan ook uit te zien naar werk in ons dorp. Een nicht vanmij perkte in Huize St. Joseph en vroeg mij of ik daar wilde komen perken. In die tijd werd er nog over het gesticht gesproken. Ik ud steeds gezegd: ,,In het gesticht wil ik nooit werken". Op een zeker moment kwam er iemand van St. Joseph bij mij en zei ht er een plaats bij hen was. Ik heb het toen toch gedaan. Op 5 toei 1964 ben ik daar in de huishouding begonnen voor drie ligen in de week. Daar verdiende ik toen acht gulden per dag. k toen aanwezige moeder overste vond dat wel wat veel, toaar ik mocht dit loon toch houden. begonnen, heb ik vnjwilig een uur ingeleverd. Dit heeft voor mij ook voordelen. Ik woon alleen en dank zij deze vaste werktijd kan ik op normale tijden voor mijn eten zorgen en heb ook de gelegen heid de zaak in en rond het huis schoon te houden". Woensdag 3 mei is er om 15.00 uur een recepüe ter gelegenheid van het jubileum van mevrouw Schoonderbeek. Zij zal om 14.45 uur in een feestelijk versierde wa gen van huis opgehaald worden. een eigen keukentje. Er moest in die begin tijd wel hard gewerkt worden, doch de werkdruk zoals we die nu kennen, was er met. Al les ging veel gemoedelijker en we hadden zowel met de bewo ners als onder elkaar veel plezier Nu hebben we dat nog wel, doch op een hele ander manier. Toen ik daar begon, was zuster Jupilita het hoofd van het hele huis. Ze werd toen nog aangesproken als Moe der Overste. Zij werd opgevolgd door zuster Silvia die de voorgang ster is van de huidige directeur, de heer Hilhorst Terugkijkend op de afgelopen 25 jaar, constateert mevrouw Schoon derbeek dat het een fijne tijd was ..Het omgaan met de bejaarde be woners is een fijn werk en je gaat je aan die mensen hechten. Een goed gevoel als men op zo een vertrouwde manier met deze men sen om kan gaan Ook de dank baarheid van hen doet je wel wat. Het is nu wel heel wat anders dan 25 jaar geleden Er is veel meer bijgekomen zoals vergaderingen en teambesprekingen Het is wel goed dat je nu je problemen en andere dingen naar voren kunt brengen Dit kon voorheen met. Ik vind dat je wel goed moet oppas- ben. dit kan naar mijn memng dan ook wel eens niet goed zijn. Er was vroeger geen CAO. Het is wel goed dat die er nu is. Vooral in die t ik zes weken huishoudelijk had gedaan, ben ik bij zuster op de ziekenzaal begonnen. waren er toen i. Al het werk werd door van Sint Joseph ge- Na ongeveer zes jaar. zowel ziekenzaal als in de huishou- te hebben gewerkt ben ik leren voor bejaardenhelp- dat diploma. Ik bleef op de ziekenzaal als in de werken. We waren 1 maar met 10 of 12 meisjes personeel. Er is in die ja wel heel wat veranderd. Er toen nog een mannen- en en de gehuwden bij elkaar blijven wonen, een le, 2e en 3e klasse. Ik e nog heel goed herinneren le Was-bewoners bij mooi in de voortuin mochten zit- ,e bewoners van de lagere mochten daar niet komen, r— waren dan wel andere plaat- W voor. Ik heb in deze 25 jaar toe verbouwingen meege- In mijn begin-periode waren |nog kleine kamers, waren er ^enlijke waslokalen en geza- hjke toiletten. Dat is nu wel an- ^Ike kamer heeft zijn eigen SDak dourho an

Leusder Krant | 1989 | | pagina 9