O* O* iEOS-jeugdtoernooi voor lende maal groot succes LHV-dames zetten de champagne vast koud >DR klopt Nederland in vijf sets lelangrijke overwinningen ierste teams LTV Leusden (ockhorst verliest met duidelijke cijfers Degradatie heren zo goed als zeker Jeugdtoemooi SV Achterveld fSDEN - Het tiende jeugdvolleybaltoernooi is afgelopen 'dag geëindigd zoals elk toernooi behoort te eindigen. In Ridderende finale hielden de meisjesteams van Longa '59 i/Sovoco de spanning er tot het einde in. Terwijl de finale (e jongens al was afgelopen, PZ/Dynamo versloeg Ichtus P-O, maakten de meisjes er een vijfsetter van, zodat ieder- toernooi startte vnjdagmor- tonder de meisjesteams van Dranje. die zich op het laatste bnt hadden afgemeld. Er ■niet naar vervangers gezocht, jgonnen de meisjes in twee s met ieder vier ploegen te In. Met veel fanatisme en en gine streden de meisjes |de punten. jiv/ijl het buiten steeds mooier I werd en daardoor binnen 5 warmer, was er toch vol- 2 kwaliteit aanwezig om de sen te boeien. Maar ook de L temperatuur kon het enthou- niet temperen. Het pro- van vnjdag werd over- 51 door de damesinterland Ne- and tegen de DDR, die 's s zou worden gespeeld. afloop van de eerste Toer- jdag maakte iedereen zich op de interland. Er werd een lltnbune opgebouwd om het e publiek te kunnen berber is De Nederlandse en Oostduit- mes stelde het publiek niet Zij wisten sporthal De Korf sets lang aan zich te binden. I-Duitsland won de interland piidelijk met 2-3. een in de gelegenheid was de laatste set van nabij mee te maken. Stam/Sovoco uit Soest maakte ten slotte aan alle onze kerheden een einde door de vijfde set binnen te halen en daarmee de eerste prijs bij de meisjes voor zich op te eisen. Het LEOS-Moving Sound Toernooi heeft in PZ/Dynamo uit Apel doorn en Stam/Sovoco twee kwalitatief hoogstaande winnaars. Spanning en actie op het LEOS-jeugdtoernooi. DJEKLAP fcterdag gmg het nationale Mo ving Sound Toernooi op dezelfde voet door als op de vnjdag. Alleen de publieke belangstelling viel wat tegen. Maar de meisjes en jongens hadden daar in en om het veld met mmder plezier om. ISDEN-In een goed gevulde sporthal De Korf heeft het Nederlandse volleybalteam de derde oefenwedstrijd tegen de DDR niet in winst jren omzetten. De regerend Europees kampioen versloeg de Ne- wdse ploeg met 3-2. De wedstrijd m Leusden was de laatste m een n drie oefenwedstrijden ter voorbereiding op het kwalificatietoer- voor het Europese kampioenschap in juni in Spanje. De volleybalver- wg LEOS kan terugkijken op een goed georganiseerde interland, rvoor veel belangstellmg was. De zaal ivas niet helemaal uitverkocht. de vijfde set bleek opnieuw dat de Oostduitse ploeg het rallypoint ?em beter onder de knie heeft dan het team van bondscoach Pang. Net isdag in Alphen aan de Rijn verloor het Nederlandse team de vijfde n daardoor ook de wedstrijd. Een dag later werd de DDR m Utrecht fcj-l geklopt, zodat de serie oefenwedstrijden uiteindelijk m het voor- hl van de DDR uitpakte. b de eerste set kwam de Nederlandse ploeg niet helemaal uit de verf, f tbondscoach Pang maar liefst zes maal wisselde. Toch was die eerste Ie spannendste, want de strijd gmg gelijk op tot 15-15 De gevaarlijkste Oostduitse aanvaller Susanne Lahme besliste uiteindelijk de set m het voordeel van de DDR: 15-17. Aanvoerder Ingnd Piersma trok de Nederlandse ploeg in de tweede en de derde set mee naar een hoger niveau. De tweede set werd gewonnen met 15-9. Het vertrouwen aan Nederlandse zijde groeide en door een betere blokkering kon ook de derde set m winst worden omgezet 15-10. In die fase werd duidelijk dat bondscoach Pang het basisteam in zijn hoofd heeft. Dat bestaat uit spelverdeler Vera Koenen, Ingrid Piersma, Marjolein de Jong, Femke Hoekstra, Cintha Boersma en Helena van Eijkeren. Verde digend verving Pang de laatste meestal door Saskia van Hintum. De ommekeer in de wedstrijd kwam eigenlijk toen de Oostduitse coach Kohier spelverdeler Dorte Techel verving door Kellner. Deze verandering was teveel voor de Nederlandse ploeg en verloor de vierde set kansloos met 7-15. In de beslissende set bleek de DDR de zenuwen beter m be dwang te hebben dan de Nederlandse ploeg: 8-15. Hoe Nederland er voor staat ter voorbereidmg op het kwalificatie-toer nooi in Spanje kan aanstaande week worden bekeken, wanneer het drie wedstrijden m Belgie tegen Cuba zal spelen den de handen bij elkaar gebracht als een kluwen en onder de kreet „jahoppaaaa" werd het feit ge vierd. Echter, ook als het wat min der goed ging werden onderling de handen geklapt. Enkelen had den daar nog moeite mee, maar ook zij zullen dat wel onder de kme krijgen. Het „handjeklappen" is on derdeel geworden van het volley balspel. Om elkaar op te peppen is het een uitstekend middel, maar hoe zit het als het een onderdeel van de show wordt." De teams van LOES kwamen niet tot opzienbarende prestaties. De meisjes deden het nog het beste. Zij versloegen m de stnjd om de vijf de en zesde plaats het Barneveldse Brezan/SSS. De jongens konden de laatste plaats net ontlopen door in de wedstrijd om zevende en acht ste plaats Beaphar/Salvora uit Raalte te kloppen. Bij de meisjes ging de eerste plaats naar Stam/So voco uit Soest. In de finale, die vijf sets duurde, trokken de Soestena- ren uiteindelijk aan het langste emd. Longa '59 uit Ootmarsum werd met 3-2 geklopt met setstan den 11-15, 15-3, 15-6, 12-15 en 15- 10. Voor de volledigheid nog even de stand na afloop van het toernooi; 1 Stam'Sovoco 2. Longa '59 3 Set Up '65 4. Rentokil/ZVH 5 LEOS 6. Brezan/SSS Voordejongensploeg van de organiserende verenigmg, hierm actie tegen het team van Thomax uit Woerden, schoot er met meer over dan een zevende plaats. 7. Thomax 8. Reflex EENVOUDIG Bij de jongens versloeg PZ/Dyna mo vrij eenvoudig Ichtus uit En schede met 3-0. De winnaars van vong jaar boden alleen m de eerste set nog enige tegenstand; 15-12. In de ovenge sets maakte de ploeg uit Apeldoorn er met 15-2 en 15-5 senl een einde aart De stand bij de jon gens. 1. PZ/Dynamo 2. Ichtus 3. Rentokil/ZVH 4 Onon 5. Thomax 6 Brezan/SSS 7. LEOS 8. Beaphar/Salvora De pnjzen werden uitgereikt door voorzitter Willem van de Ven. Hij noemde de wijze van omgang van de jongens en de meisjes met elkaar de mooiste prijs voor de organisatie. „Op de meet worden de pnjzen vergeven en uiteindelijk zijn jullie allemaal winnaars", aldus de trotse voorzitter Voor iedere deelnemer had de organisatie van het toernooi een loopradio met koptelefoon en gelukkig ook batte rijen ter beschikking gesteld. Voor de eerste drie teams waren er bekers en voor iedere speler een medaille. Enkele spelers kre- Ook bij de jeugd heeft het be kende „handjeklap" zijn intrede gedaan. Bij iedere goede bal wer- De LEOS-meisjes eindigden op een vijfde plaats tijdens het jeugdtoemooi. gen een individuele prijs. De trai ners van elk team was gevraagd enkele opvallende spelers te note ren. Tot de beste aanvaller bij de meisjes werd uitgeroepen Ciska Abrahams van Stam/Sovoco. Bij de jongens was dat Frank Brouwer van PZ/Dynamo. De beste spelverdeler bij de meisjes was volgens de trai ners Erna Boonzaaier van LEOS. Jan van Zuilen (Rentokü/ZVH) werd bij de jongens uitgeroepen tot beste spelverdeler. Voor allen was er een klokradio. De scheidsrechters mochten ook nog een prijs weggeven en wel voor de ploeg die zich het beste presenteerde. Daarbij werd er on der anderen gekeken naar gedrag, sportiviteit, organisatie en presen tatie. Volgens voorzitter Van de Ven had het niets te maken met wel of niet hebben van mooie trainings pakken. Hiermee reageerde hij op een opmerking uit de spelers groep. De jongens van Thomax uit Woerden bleken bij de scheids rechters de meeste indruk te heb ben gemaakt. Zij kregen voor het team een sporttas en ook voor de coach was er een tas. Over scheidsrechters gesproken. Op vallend is dat de scheidsrechter bij volleybal nog gewoon de baas is Men ziet daar geen kluwen spelers om een scheidsrechter heen, die protesteren tegen een beslissing van de scheidsrechter Bij volley bal is het de gewoonte de tegen stander te bedanken Voorzitter Van de Ven bedankte alle mensen die maandenlang bezig zijn ge weest met de voorbereidmgen van het tiende LEOS Moving Sound Toernooi. Het goed georganiseerde toer nooi, met een uitstekende wed strijdleiding, kende twee uitste kende dagen met goed volleybal Het hoogtepunt van het toernooi was natuurlijk de spannende inter land tussen de dames van Neder land en de DDR PIET VERLIES J LEUSDEN - Het eerste zondagteam van LTV Leusden moest pt een invalster spelen en hierdoor werd de wedstrijd tegen Hilversum met een beetje angst tegemoet gezien. Annelies v. «veren verving Chantal Mot (enkelblessure) echter uitste kend. De wedstrijd werd dan ook met 6-2 gewonnen, waardoor jeusden zijn positie in de derde klasse nu al veilig stelde. (14 «ten uit 3 wedstrijden). Na de singles was de stand 3-1 in v°ordeel van Leusden. Arjan ATmey verloor zijn single met 3-6, 4-6, terwijl Eric Cornelissen pn met 6-2, 6-2, Simone Srruts met r1, 6-2 en Annelies van Staveren jet 6-2,6-1. Alleen van de dubbels 3 de mix v. Staveren/Cornelis- *nverloren 2-6, 6-4, 2-6. °°k de derde overwinning van het eerste herenteam tegen het op de gedeelde eerste plaats staande Veenendaal mocht er wezen. Het werd 4-2 in Veenendaal. Tom Lemstra won met 6-1, 6-1 en Marlijn Plantinga met 6-1, 6-4. Ro bert Bnnkman verloor met 4-6, 7-6, 0-6 en Onno Smit met 6-7, 4-6. De beide dubbels werden royaal ge wonnen. De belangrijkeste over winning voor Leusden was echter die van het eerste zaterdagteam, de vierde in successie. Het op de eerste plaats staande 't Stort werd in Amersfoort met 3-2 verslagen. Marga Slijpen won met 6-2, 6-2 maar Paul Wesslmg moest zijn meerdere erkennen in de ex- Leusdenaar Maarten Dirkzwager 5-7, 1-6. Paul Slijpen/Betty Klave wonnen echter de mix met 6-2, 7-6. Dit bracht de stand op 2-1. De twee dubbels moesten toen de doorslag geven; de damesdubbel was voor Leusden en de herendub- bel voor 't Stort. Door deze over winning komt de zo begeerde hoofdklasse voor Leusden steeds meer in zicht. Het vlaggeschip van LTV Lock- horst, het eerste zondag mixed team, lijkt het moeilijk te krijgen m de tweede klasse. Zondag verloor het tegen het ook niet hoog geklas seerde Griffesteyn met de duidelij ke cijfers 2-6, terwijl het nog moet aantreden tegen de sterker geach te teams van Strokei, Barneveld en Hilverheide. Alleen good-old Madeion Schoemaker zag kans haar enkel te winnen met 6-4, 7-6 en Ingeborg Richel en Wibo Plijnaar wonnen één van de twee mixed partijen met 5-7, 7-6, 6-2. De overige partij en werden verloren. Hans Bos boom en Wibo Plijnaar boden nog de meeste weerstand. Beiden ver loren hun enkelspelen in drie sets. Het tweede team, dat op de vijf de plaats staat in de derde klasse, speelde gelijk (4-4) tegen het op de zesde plaats staande Maarn 1 Het eerste zaterdag mixed team pakte haar tweede overwinning door met 3-2 te winnen van Odijk 1. LEUSDEN - De Leusder Handbal Vereniging maakt een twee slachtig seizoen door. Terwijl de heren, na het verlies afgelo pen zaterdag tegen HVBS uit Bunschoten zo goed als zeker het eerste klasserschap zullen verliezen, zijn de dames nog luttele punten van de hoogste afdelingsklasse verwijderd. De Leus- dense vrouwen omzeilden zondag één van de laatste serieuze hindernissen in de race naar de titel, door in Utrecht bij UDSV 3 te zegevieren. De Leusdenaren, die nog steeds ongeslagen en zonder puntverlies zijn, hebben uit de laatste drie duels nog maximaal drie punten nodig om de titel veilig te stellen. Bij het ter perse gaan van dit nummer wellicht nog maar één, omdat de Leusdenaren gisteren nog tegen Houten in het strijdperk tra den. (Zie elders dit nummer). UDSV 3 was theoretisch één van de laatste ploegen die het LHV nog moeilijk zou kunnen maken. De Utrechtse ploeg neemt op de rang lijst een vierde plaats in en op grond daarvan mocht op tegen stand van betekems gerekend worden. Dat pakte anders uit, waarmee de titel eigenlijk al zo goed als binnen is. LHV ontmoet de laatste weken nog twee keer Hou ten, dat waarschijnlijk naar de der de klasse terug zal vallen en dat onmogelijk m staat lijkt een spaak m het wiel te steken van de Leus- dense trein. Het laatste duel, tegen nummer twee SHVU, is dan nog slechts een formaliteit, omdat het verschil tussen de nummer een van de ranglijst (LHV) en SHVU mini maal vier punten bedraagt. Ondanks het feit dat het zondag niet van een leien dakje ging, had LHV uiteindelijk weinig moeite met het geroutineerde, maar enigszins bejaarde UDSV 3. Het team be stond uit speelsters, die hun sporen in de handballenj inmiddels ver- EENLINGEN dienden, maar de tijd om het wat rustiger aan te doen gekomen ach ten. Toch stelden de Utrechtenaren LHV in de beginfase voor enige problemen. De Leusdenaren kwa men wat slapjes uit de startblokken en de getructe tegenstander beant woordde dat met twee snelle tref fers. Vechten tegen een 2-0 achter stand is LHV dit seizoen nog niet vaak overkomen en het was dan ook het sein om even iets recht te trekken. Na tien mmuten doelpunt loze minuten kwamen de Leusde naren los en stelden voor rust nog orde op zaken: 2-6. Ondanks het feit dat de wedstrijd nimmer hoogstaand werd, liep LHV na de pauze uit naar 2-8, voor UDSV weer aanvallend aan iets me morabels toekwam; 4-8. Met een nieuwe demarrage was LHV echter spoedig achter de horizon verdwe nen (4-13), waarna de Leusdena- rem het verder wel geloofden. Bij 6-13 zaten belangrijke punten in de tas. Waar de dames hun opwachtmg lijken te gaan maken in de eerste klasse, zullen de heren dat vorig jaar gewonnen terrein weer moe ten prijs geven. LHV kreeg zater dag de laatste kans op klassebe- houd in de directe confrontatie met mededegradatiekandidaat HVBS en greep die niet. Hoewel de scheidsrechter de wedstnjd nega tief beïnvloedde, is op de 15-13 nederlaag van de Leusdenaren verder weinig af te dingen HVBS, dat toch geen sterke indruk ach terliet, functioneerde als team be ter dan LHV, dat na de blessurepe rikelen niet meer dan slechts zes eenlingen het veld in kan sturen. Toch hadden de Leusdenaren wel degelijk kansen om de wed strijd m Bunschoten naar zich toe te trekken. Met name in de beginfase hadden de LHV-ers hun zaken be ter voor elkaar dan BS. Het resul teerde in een 1-5 voorsprong, dat de basis had moeten zijn voor een positief resultaat Zover kwam het echter niet. Waarschijnlijk mede door een conditionele achterstand, begonnen de Leusdenaren fouten te maken, die BS in staat stelde de achterstand goed te maken Boven dien werd Ruud Bosch wegens aanmerkingen op de leiding door de zwakke scheidsrechter veel te zwaar bestraft met een uitsluiting, waardoor de Leusdense ploeg een halve wedstrijd zonder wissels ver der moest. De rode kaart voor Bosch had tot gevolg dat voor de rust de kansen al volledig gekeerd waren. BS boog de 1-5 achterstand om m een 6-5 voorsprong, om via 6-6 bij' rust twee punten voorsprong te koeste ren: 8-6. Een korte opleving na rust bracht LHV weer terug m de race. Via 8-7, 9-7 en 10-8 kwamen de bezoekers uit Leusden zelfs weer op voorsprong; 10-11. Tot 11-12 kon LHV de voordelige marge handha ven, maar het bleek een te smalle basis voor de winst. Via 13-12 en 13-13 beslechtte HVBS m de slotfa se de stevige, maar overigens sportieve ontmoeting in haar voor deel. Het enige wat LHV nu nog te doen staat is te winnen in de uit wedstrijd tegen Eendracht, dat dat niet bij voorbaat uitgesloten hoeft te zijn, bewezen de Leusdenaren een paar weken geleden, toen men op eigen terrein tot winst kwam. Maar zelfs dan zullen de Leusdena ren afhankelijk zijn van de resulta ten van de concurrentie om het vege lijf nog te redden. En die kans lijkt op voorhand erg klein, ACHTERVELD - Nu de competi tie is afgelopen richt de aandacht zich zoals gebruikelijk weer op de naderende toernooien. De SV Achterveld heeft deze maand door de A-junioren tot met de F- pupillen een programma samen gesteld op de zaterdagen 13,20 en 27 mei. De E-junioren en F-pupillen bijten het spits af met een toernooi op de 13e, waaraan respektievelijk ne gentien en elf teams deelnemen. Op de 20e mei komen de C- en D- elftallen in het veld. Hiervoor zijn respektievelijk elf en veertien teams ingeschreven De A- en B-junioren zijn een week later aan bod. In het A-toernooi ko men acht elftallen uit, voor het B- toemooi negen teams.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15