Sehavend Antilopen ziet zorgen toenemen Sport in cijfers Ledental damesschietclub in negen jaar gegroeid ■eusder k erfecte uitvoeringen bij nderlinge wedstrijden Avanti itelstrijd Bowlinguurtje Sjdens grootse feestavond Boulers gaan met succes 't land in jrfballers na nieuw verlies in degradatiezone Den Treek introduceert ponykampen op open dag nales op donderdag 18 mei in de Korf Geslaagd familiekamp Antilopen fenwedstrijden ij Nimmerdor Wielren titelstrijd Halve finalisten bekend in Bedrijfsbowlingcompetitie [EVEEN - Ook in de tweede wedstrijd in anderhalve [tijd moest Antilopen het onderspit delven tegen koploper finhen. In de thuiswedstrijd was de nederlaag voor de denaren volkomen terecht geweest. Afgelopen zaterdag ze echter 75 minuten lang de betere ploeg, die de Vinke rs niet in hun spel liet komen. Zelfs niet toen na ongeveer [unuten spelen Margret Versteeg, invaller voor de gebles- 1 geraakte Evelien van Rooyen, zichzelf zodanig bles- de dat ze eigenlijk vervangen had moeten worden. Door de jeelheid blessures was Antilopen zonder reserves naar eveen afgereisd en kon trainer Fred Ferrageau haar dus wisselen. In het laatste kwartier bij een stand van 5-5 mis- de Leusdenaren zoveel kansen dat de thuisclub alsnog een avvde 7-6 zege kon bewerkstelligen. ,pen leek verder verzwakt het wegvallen van Evelien looyen en de afwezigheid £d Hendriks. Maar trainer Fer- 0u" iu had voor de tegenstander llc^ ictische verrassing in petto. Q"® ohn van Vulpen op de plaats lendnks had hij zijn ploeg enchte opdrachten het veld tuurd. ..Ik heb ze behou- laten spelen en gezegd het uit de wedstrijd te halen." pil de opdrachten perfect en uitgevoerd, was Antilo- veel in balbezit en kon de tnjd voor het grootste ge- onder controle worden ge- cn. Dat de Vinkeveners niet en profiteren van de bles van Versteeg, getuigde niet izicht bij de thuisclub. Ferra- noemde het een aanfluiting De Vinken. „Maar ja, het wat ze kunnen is draven en /OENSDAG 10 MEI 1989 als je daar de goede tactiek tegen over zet. zoals vandaag, dan zijn ze weg", aldus de trainer, die na lange tijd weer eens had genoten van het spel van zijn ploeg VAKWISSELING Het verdedigingsvak wist het ver lies van de op halve kracht spe lende Versteeg uitstekend op te vangen. Vooral Jeanette Jekel gmg 90 minuten voluit en sleurde John van Vulpen en Jack den Heijer met zich mee. Tot de 75e minuut wisten de Leusdenaren de thuisclub goed partij te geven: 5-5 Op dat moment verslapte het aan- valsvak van de bezoekers. Vooral Esther Versteeg en Marcel Vee- nendaal vergaten hun opdrachten en presteerden het ook nog om de ene kans na de andere kans te Samen met Gert Graafland en Joyce Osnabrugge lieten zij hun team op het beslissende moment in de steek. De hele ploeg had tot daar aan toe een uitstekende wed strijd gespeeld. „Bij die gelijke stand hadden we minstens twee punten moeten uitlopen en dan hadden we de wedstrijd gewon nen", volgens Ferrageau. Doordat Antilopen niet tot scoren kwam. maakte de thuisclub zeven minu ten voor tijd 6-5 en even later ook nog 7-5. Tussen de twee punten van De Vinken door werden door het vak onder leiding van Graaf land opmeuw enkele fraaie kan sen om zeep geholpen. Na de vakwisseling, bij de stand 7- 5, scoorde John van Vulpen wel en bracht de stand op 7-6. Toen wa ren er nog drie minuten te spelen. De Vinkeveners speelden die laat ste minuten uit, zonder enig nsico te nemen. Door de bal in bezit te houden, konden zij de overwin ning veilig stellen. De Vinken houdt door de overwinning op de Leusdenaren een punt voor sprong op Sparta Nijkerk, zodat in de laatste wedstrijd de beslissing over het kampioenschap zal val len. GOEDE START De nederlaag was extra zuur om dat Antilopen de wedstrijd zo goed waren begonnen. In de eer ste twintig minuten van de wed strijd werd niet gescoord, wat de verdienste was van de bezoekers. Zij hielden goed de bal m bezit en kwamen op de juiste momenten onder de korf voor een doelpo ging. Frans ter Maten maakte het eerste doelpunt en vijf minuten la ter scoorde Karin van de Vegte zelfs 0-2. Die voorsprong was ech ter maar van korte duur, want bij de volgende aanval van De Vin ken blunderde de verdediging van de Leusdenaren op dermate wijze, dat het de thuisclub wel heel gemakkelijk werd gemaakt de stand terug te brengen naar 1- 2. De bezoekers bleven echter het beste van het spel houden Joyce Osnabrugge benadrukte dat door via een vnje bal 1-3 aan te teke nen. De laatste tien minuten van de eerste helft kwam de verdedi ging van Antilopen onder druk te staan, maar die meid desondanks goed stand Toch kwam de thuisclub dich terbij, omdat Martijn Verwoert zijn tegenstander iets te veel ruimte gaf. Die profiteerde daar goed van en bracht de stand op 2-3. De Leusdenaren lieten zich ook hierdoor met ontmoedigen en ble ven hetzelfde spelletje spelen. Op het juiste tijdstip sloeg Jeanette Je kel toe en vergrootte de voor sprong naar 2-4. De koplopers konden vlak voor de rust toch nog tot 3-4 terugkomen. „Het vak van Gert Graafland begon toen al een beetje te rammelen. „Ik heb dat m de rust ook duidelijk gezegd", al dus de vertrekkende coach Ferra geau. DUBBEL Na de rust pakte Antilopen de draad weer uitstekend op en wist tot een kwartier voor tijd het tempo uit de wedstrijd te halen en op de juiste momenten toe te slaan. Het tactische concept van trainer Ferrageau werkte perfect. De thuisclub kwam wel langszij (4- 4), maar na een lange aanval bracht Frans ter Maten Antilopen beheerst weer op voorsprong: 4-5. Via het verdedigingsvak met de geblesseerde Versteeg kwam De Vinken toch weer op gelijke hoogte, wat natuurlijk met zo ver wonderlijk was. Echter bij die 5-5 stand verzuimde het vak dat toen in de aanval kwam de score in het voordeel van de Leusdenaren op te voeren. Esther Versteeg hielp enkele goede kansen om zeep en Marcel Veenendaal begon voor zichzelf te spelen. „Je moet het met z'n twaalven doen en als er dan twee aanvallen, kun je het wel schudden". Ferrageau stond langs de lijn machteloos en zag met lede ogen toe hoe de thuis club wel scoorde en uitliep naar 7- 5. Een voorsprong die het met meer uit handen gaf, al scoorde Van Vulpen nog 7-6. Verder kwam de Leusdense ploeg met. „Als ze het hele seizoen wat beter naar mij geluisterd hadden, zoals nu, dan was de competitie anders verlopen. Maar als ze in het veld staan, moeten ze het zelf doen en je ziet dat ze het wel kunnen", vol gens Ferrageau, die over deze wedstrijd uitermate tevreden was. Maar over het hele seizoen be zien, was hij zeer teleurgesteld. „Ik durf gerust te zeggen, dat we de dubbel zijn misgelopen Zowel in de zaal als op het veld hadden ze de eerste plek moeten pakken Zeker als ze zo gespeeld hadden als nu tegen De Vinken". GEVAAR De nederlaag heeft Antilopen ei genlijk in degradatiegevaar ge bracht. DKV uit IJmuiden is reeds gedegradeerd, maar voor de tweede degradatieplaats komen nog vier ploegen voor in aanmer king Antilopen kan door een punt te pakken van Sparta Nijkerk het verblijf in de eerste klasse veilig stellen. Bij verlies zijn de Leusde naren afhankelijk van de uitslag van de wedstrijden ASVD tegen DKV en Altius tegen ZKC '31, er van uitgaande dat De Vinken zijn wedstrijd bij DOC wint Het zou zelfs mogelijk zijn dat Antilopen, ASVD en DOC allen op twaalf pun ten eindigen. De Leusdenaren moeten dus minimaal een punt ha len in de wedstrijd tegen Sparta. Het programma wordt op zaterdag 20 mei afgewerkt. KORFBAL Uitslagen eerste klasse D: DKV-Altius 7-10 ZKC'31-ASVD 10-10 Spana-DOC 13-11 De Vinken-Antilopen 7- 6 Stand eerste klasse D: 1 De Vinken 13-21 2 Spana 13-20 3. ZKC'31 13-13 4. Antilopen 13-12 5 DOC 13-12 6. Altius 13-11 7 ASVD 13-10 8. DKV 13- 5 Programma (20 mei) Antilopen - Spana DOC - De Vinken ASVD - DKV Altius - ZKC'31 HANDBAL Uitslagen tweede klasse B (dames) Baarn-AAV 9-15 BHC2-EMM UDSV3-LHV Stand: LHV SHVU EMM UDSV3 AAV SDO 7. Baam 8. Houten 9 BHC2 6-13 6-13 13-26 13-22 15-20 14-17 15-15 14-10 14- 8 12- 4 14- 2 Uitslagen eerste klasse (heren): Eendracht - Smeeing BDC 20-26 HV BS - LHV 15-13 Stand: 1. Limvio 11-17 2. Smeeing BDC 12-16 3. Houten 10-15 4. Eendracht 10- 8 5. HVBS 10- 7 6. UHV/Sport 10- 6 7 LHV 11- 5 LEUSDEN - Paarden- en pony- centrum Den Treek houdt Tweede Pinksterdag van 13.00 tot 17.00 uur een open dag als introduktie op de ponykampen. Ouders kunnen dan kermis maken met de leidmg van het kamp Ze kunnen zich een goed beeld vormen van de omgeving, de fraaie accommodatie, de betrouw baarheid van de pony's en de sfeer op het bedrijf. Door middel van een video-verslag van eerdere pony kampen, wordt een beeld gegeven van het programma. De kinderen worden zeker niet aan hun lot over gelaten. De ponyruitertjes van de mane ge geven spnng- en dressuurde- monstraties, er wordt carrousel ge reden en er is een demonstratie aangespannen rijden. Alle kinde ren mogen, natuurlijk onder be geleiding, gratis op de pony's nj- den en ze testen op hun betrouw baarheid. Voor de kleintjes njdt er een Jan Plezier. ITER VELD - De sectie gymnastiek van de sportver- ing Avanti, hield zaterdagmiddag de jaarlijkse onderlinge itrijden. Zowel van de gymnastiek als van de jazzdansen volop genoten door de aanwezige belangstellenden. yedstrijden begonnen om uur met het optreden van de rgroep tot 7 jaar, onder lei van Conny Eichelsheim. Het dat er het afgelopen jaar goede vorderingen waren aict Daarna begonnen de tnjden van de jeugdtumsters recreanten, onder leiding ïitte Vos Ook bij deze groe- was duidelijk te zien dat er veel was geoefend en er vor- gen waren gemaakt, loop van deze wedstrijden dat de recreante Brigitte tokkum de eerste pnjs had aid met 30,9 pnt., de tweede was voor Merel van Dijk met pnt. en de derde prijs was Erma Smit met 29,2 pnt. Bij de Itumsters was de le prijs Inge van Dijk met 32,0 pnt., veede prijs was voor Ilona Kooi met 31.9 pnt. en de voor Maarten Schaeffner 19 9 pnt. wedstrijden werden afgewis- met de jazzdans. Eerst werd •getreden door de jazzdanse- •n van 6-11 jaar, onder leidmg Inme Doornekamp en Dja Bo- De keung geklede meisjes twee dansen zien. Vervol- begon de wedstrijd voor de ters junioren, ook weer on- eiding van Gitte Vos. Ook nu heel goed werk en ook nu er weer vooruitgang te zijn •ekt. Het verschil m punten dan ook heel miniem. Hier eerste Laura van Dijk met punt, 2e Erica van den Berg 31 1 pnt. en derde Tanja met 31.7 punt. Spanning was er ook wie dit jaar de wisselbeker zou winnen. Alle deelnemers en deelneemsters werden gejureerd door een onafhankelijke jury uit Hoevelaken. Het hierna volgende springnum- mer, uitgevoerd door de kern groepen was een wervelend stukje acrobatiek dat men te zien kreeg. Er werd om en om zowel in de lengte als in de breedte over het paard gesprongen. Ter afwis seling weer een heel perfect uit gevoerde jazzdans onder leiding van Annie Doomekamp. Ook nu werd alles weer perfect uitge voerd. De wedstrijden werden afgeslo ten door de turnsters onder lei ding van Gitte Vos. Hier werd Adriani Kraam eerste met 31.0 pnt en was er een gedeelde 2e plaats voor Afke Rond en Sandra v.d. Ak ker elk met 28.9 punt. Het geheel werd afgesloten met een jazzdans door de jazzdans- groep nu onder leiding van Judith Keizer. Van dit wervelend geheel werd ook nu weer volop genoten. Na afloop van deze sportieve mid dag werd de winnaar van de wis selbeker bekend gemaakt. Het was Laura van Dijk die met de eer ging stnjken. Zij had het hoogste aantal punten 32.2 behaald en mocht de wisselbeker voor dit jaar m ontvangst nemen. LEUSDEN - De spelers van jeu de boulesclub „De Hakhorst" trokken dit weekend het land in. Zaterdag waren er Boule d'Or wedstrijden in Eist, zondag werd de landelijke competitie afge werkt. Over het algemeen kwamen de Leusdenaren tot zeer goede resultaten. In Eist speelde het triplette Bau- ke Bokhorst, Joost Jacobs en Ru dolph de Groot in het Boule d'Or- toemooi. Van de vier wedstrijden werden er twee gewonnen, dat was voldoende om een ronde verder te komen. Het Leusdense trio is nu bij de laatste 48 van Nederland geko men in dit toernooi Vier triplettes namen deel aan de competitie Twee triplettes kwa men in Eist uit in de hoofdklasse, een klasse lager dan de ereklasse, de hoogste klasse van de boules- bond. Hakhorst 1 Qoost en Hans Jacobs en Emile Eskenazi) scoorde met vier overwinningen van de vijf gespeelde wedstrijden erg goed Beeld van de txinxwedstrijden van Avanti. ACHTERVELD - De dames van de damesschietclub oefenen elke woensdag van het schietseizoen. De club is opgericht op 1 septem ber 1980. In die tijd werd er door de leden van de manlijke schiet- club elk jaar een fietstocht geor ganiseerd, waaraan ook door de echtgenotes mochten deel ne men. Tijdens een van deze fiets tochten in 1980 werd door Kitty van Hamersveld het idee geop perd om ook een damesschiet club op te richten. Dit sloeg wel aan. Na enkele bijeenkomsten werd er een voorlopig bestuur samengesteld en ging de club op I 1 september 1980 van start met J een klein aantal leden. De be- langstelling voor de club groeide en zij heeft momenteel 17 leden. Hierbij zijn ook enkele dames uit j Leusden. De dames schieten al leen met geweer klein kaliber. J Tijdens de schietavonden is het gezellig. De leden hebben een goede band met elkaar. Elk jaar wordt er om een wisselbeker ge streden. Door enkele leden wordt deelgenomen aan regionale schiet- I wedstrijden waar men het tegen Ria Vos (links) wacht in spanning af, terwijl Time Tolboom (rechts) haar score nakijkt DEN - Op donderdag 18 fzullen in De Korf de finales pn gehouden van het Bow- piinje. Dat gebeurt tijdens een jkvond, waarbij de periode- pioenen tegen elkaar uitko- |en de beslissingen zullen val- |De spelers, die tegen elkaar f n uitkomen in de diverse klas- Hoofdklasse: Cinta van Diemen, Reruer de Jong, Chnstina Steinfort en Margriet van Kalsbeek, eerste klasse: Maja van den Berg, Margriet van Toren, Ria van Ben- tum en Wilma Elsinger; tweede klasse: Ali Bontje, Dora Paulen, Loes Nederpelt en Ria de Ridder; derde klasse: Sue Jansen, Maasje van de oiaa*., Janny van Raven horst en Jetty van Donselaar; vierde klasse: Gon Reus, Lenie Graaf, Betsy Mentink en Anne- nuek Horst; vijfde klasse: Neel Wanner, An nie Venings, Joke Los en Ger du Pree; zesde klasse: Gerda Ham, Sjaan Eggens, Annie van Bentum en Dik van der Hee. ÜSDEN - De landelijke rijver- en ponyclub „Nimmerdor" J een samengestelde menwed- waarvan de resultaten als l waren: Jes, klasse licht: W. de Ridder met Mister Wil- (Eemniiters, 144.5; 2. W T. niet Ninsy (EemruitersX 2; 3 E. Oudshoorn-van Houten met nuxiipny v,Welsh Menclub), 177,3. Ponies, klasse zwaar: 1. G. Zandberg met Inkerman (Welsh Menclub), 135.7 Tweespan ponies: 1. E. S. Poot met Kanita en Sunny Boy (Welsh Menclub), 149.9; 2. W. Timmer met Sjimmy en Sjappy (Welsh Menclub), 151.2 Paarden, klasse licht: 1. M. Oskam met Paula (Lekruiters), 124.6; 2. J. P. H. Middelaar met Cor nelia (Eemruiters), 144.5; 3. A. H. Schimmel met Vos (Nimmerdor), 155.2 Paarden, klasse zwaar: 1. S. Kat met manco (Zaanse rui ters), 162.7; 2. J. D. Apon met Judine (Overmaasseruiters), 167.5. Tweespan-paarden, licht: 1. T. Franken, Dominant en Victor (Neudemiters), 257.7 Vierspan-ponies en tandems: 1. E. F. Spek met Bonanza en Floor (Welsh Menclub), 321. Enkelspan paarden, dressuur: 2. R. Regoor-Ramselaar (Nimme- dor), 131 Enkelspan-ponies, dressuur: 1. E. Oudshoorn-Van Houten met Festival (Welsh Menclub). andere verenigingen moet opne men. Afgelopen woensdagavond na- men acht leden deel aan de onder- linge wedstnjd. De uitslag iiervan was; l.Jeannet Vos 87 2. Nel Tijmensen 84 2. Wil van Gelder 84 4. Annelies Huurdeman 82 5. Ria Vos 81 6. An Voskuilen 81 7.Bep Smal 80 8. Liesbeth Suermondt 76 Hakhorst 2 (Henk en Bauke Bok horst, Rudolph de Groot) behaalde met drie zeges in vijf wedstnjden ook een positieve score. In de tweede klasse, die in Laren gespeeld werd, kwam Hakhorst 3 in actie. Roelof de Groot, Ruud Noom en Martin van Slingerland waren wat minder succesvol. Ze kregen naast twee overwinningen dne nederlagen op hun conto. In Wijk bij Duurstede tenslotte werden de wedstnjden voor de vierde klasse gespeeld. Hakhorst 4, een meuw triplette, solliciteerde meteen nadrukkelijk naar promo tie. Ruud Dam, Sieds Hoitinga en Ton Jacobs wonnen al hun vijf par tijen. In totaal wordt de landelijke competitie in drie ronden afge werkt, daarna volgen de promotie- en degradatiewedstrijden. LEUSDEN - Op Tweede Pink sterdag worden de districtskam pioenschappen wielrennen Mid den Nederland verreden. De orga nisatie is in handen van De Pedaal rijders; de wedstrijden worden ge houden op het terrein De Vlasak kers achter de Prins Bernhardka- zeme in Amersfoort. De liefhebbers njden 65 km. (start 9 uur), de veteranen 70 km (start 10.45 uur), de nieuwelingen 57 km. (10.46), de junioren 75 km. (12.45) en de amateurs 120 km. (start 15.00 uur). De (gratis) toe gang is alleen via de achteringang aan de Van Weerden Poelmanweg. Bij de liefhebbers starten Jos en Wessel Kerkhof uit Achterveld, als mede Paul Ossendrijver uit Leus den. Bij de veteranen nemen de Leusdenaren Dick Hols en Gijs Oudshoorn deel. De lijst van ama teurs vermeldt de namen van Ton van den Berg en Ralph Greupink uit Leusden, LEUSDEN - De afgelopen week heeft een groot aantal jeugdige en oudere Antilopen deelgenomen aan een buitengewoon geslaagd familiekamp in Vierhouten. Gezelligheid stond voorop tijdens dit Antilope nkamp. Woensdag vertrokken de deelnemers rich ting De Pasheuvel. Daags daarna, op Hemelvaartsdag, stond dauw- trappen op het programma met 's avonds een dierengeluidenspel. Vrijdag vermeldde het pro gramma een zeskamp en een kampvuur in de avonduren. Een barbecue en aansluitend een bonte avond besloot het familie kamp, waarmee de organisatoren wederom veel eer hebben inge legd en waaraan de deelnemers nog lang plezierige herinneringen zullen bewaren. Twee leden van de damesschietclub m actie Elke woensdagavond wordt er m Ons Gebouw door de leden van de club geoefend met het geweer klein kaliber. LEUSDEN - De Bedrijfsbowling competitie zit er al bijna weer op. De eerste en tweede periode zijn afgesloten en de halve finalisten zijn bekend. Na de beide zeer spannende penodes hebben zich geplaatst voor de halve finale: 1. De Korf; 2. Morton 2; 3. Korf Catering; 4. Roos Automatisering; 5. P.F.W.: 6. Garage Doornekamp; 7. Chemco 2; 8 Kamerbeek 1; 9. Chemco 1; 10. Scouting 1; 11. Bank Girocentrale; 12. Karwei Hoek; 13. Amersfoorts. verz. 1; 14. Le Monde Sport wear; 15. Scouting 3; 16. Chemo 4. Deze halve finale wordt gespeeld op woensdag 17 mei a.s. De acht hoogst geplaatste teams komen op 24 mei uit in de finale.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 17