lestaansrecht ITA is bewezen iezond Joggen goed voor 302 kilometer Klaverjascompetitie Swartesteegh afgerond Kaartavond \erclub Tennis Regio Amersfoort behartigt algemene belangen fjdens 24-uurs-estafette m Apeldoorn Kampioensreceptie Roda «/OENSDAG 10 MEI 1989 |ln februari 1973 werd de ITA, de „Interclub Tennis o Amersfoort" officieel opgericht, met het doel om de jjemene belangen van de tennissport in onze regio te ■hartigen. Naast deze doelstelling werd bij de oprichting EJk gedacht aan het organiseren van westrijden ter aan- Ening op de clubactiviteiten. pe bij de ITA aangesloten verenigingen zijn Alta, Flehi- L Hoogland, SH '71, Leusderpark, Randenbroek, Soester- tartier, 't Stort, Volta, De Inslag, Weldam (Hoevelaken), y Leusden, Lockhorst (Leusden) en De Eemelaar (Leus- In). I Al sinds de oprichting organiseert de ITA de Amers- \jrtse Kampioenschappen voor senioren, veteranen en Ld. Daarnaast bestaat er al meer dan tien jaar een jnescompetitie in ITA-verband voor leden van de aan sloten clubs. Sinds vorig jaar is er ook een herencompe- op dezelfde leest geschoeid. Er is ook een steeds Ipulairder wordende jeugdcompetitie. Alle competities •bben intussen een aanvang genomen. ■Hoewel mag worden gezegd dat de ITA door de jaren Len duidelijk haar bestaansrecht heeft bewezen bestaat de bestuursleden de indruk dat de naamsbekendheid hun organisatie wel wat te wensen overlaat. Het [tgaat menigeen dat deze actieve overkoepelende orga- satie zoveel belangrijk werk op de achtergrond verricht. IERSFOORT - De ITA is Spreekbuis" van de regio tennisclubs, komt op S de belangen van deze nigingen, coördineert de (riteiten van alle aange- |nen en organiseert zelf jetities voor dames, he len jeugdleden, alsmede i oudsher bekende „A- tyoortse Kampioenschap- Een veelvoud van ta- die de ITA als overkoe- bid orgaan met voortva- Jheid voor een groot deel •r de schermen uitoefent. |lTA, voluit de Interclub Ten- jgio Amersfoort geheten, kent |.igemeen bestuur, dat wordt door de voorzitters van |angesloten clubs, aangevuld Kien van het dagelijks be- I. Dit dagelijks bestuur wordt Idoor een viertal dames, die Ivoor zichzelf een afzonderlij- k hebben: Will van Zwieten, is, Ronny de Koning, pen- pr.eester. Jacquelme Heerlien, jciaal belast met de dames- krencompetitie) en Riet de lid (speciaal belast met de competitie). Voorzitter is Ton |tman en'vice-voorzitter Peter p. Is het hoort, laten we eerst de jzüter aan het woord. Ton liman, die al een aantal ïaren als voorzitter van de ITA vrucht baar werk heeft verricht en zich, gezien de charmante samenstelling van het dagelijks bestuur, pnma op zijn plaats voelt, zal dit jaar de voor zittershamer gaan overdragen. Voortman, afkomstig uit het Leus- dense, wil de organisatie en de activiteiten van zijn ITA graag wat meer voor het voetlicht brengen. „In de loop van de jaren is het ITA-aureool naar de achtergrond verschoven", vertelt hij in enigszins prozaïsche taal. ,,De coördineren de activiteit van de ITA tussen de verschillende verenigingen en het op elkaar afstemmen van de activi teiten van de afzonderlijke clubs voorkomen doublures." De ITA zorgt er namelijk ieder jaar voor dat alle toernooien die de verenigingen willen organiseren op een gemeenschappelijke agen da worden gezet, zodat memand in eikaars vaarwater gaat zitten en anderen concurrentie aandoet. Die agenda wordt ieder jaar op een dag met elkaar samengesteld. Weliswaar moet daarna alles nog door het distnct (de bond) worden goedgekeurd maar dat is slechts een formaliteit. Een goede zaak dus, die menige sportbond ten voorbeeld kan worden gesteld. Voortman: „Het is eigenlijk een fluitje van een cent. De zaak moet weliswaar niet verslappen, want anders is het weer een hele toer om deze afstemming weer tot Ton Voortman. de straks aftredende voorzitter. stand te brengen." De voorzitter beseft wel dat al de werkzaamhe den van de ITA in wezen bureau activiteiten zijn, die de publici teit maar zelden halen. Het valt onder de rubriek „liefdewerk in stilte", waarvan niemand eigen lijk beseft hoe belangrijk het is. Jacquelme Heerlien is verant woordelijk voor de dames- en he rencompetitie. Zij doet het werk al meer dan tien jaar. Dat betekent dat zij dit jaar voor de elfde maal de zeer populaire dames-competitie organiseert Deze competitie is opengesteld voor alle leden van de aangesloten verenigingen maar er mogen geen dames deelnemen die in de districts-, zaterdag- of zon dagcompetitie uitkomen. De strijd tussen de diverse teams (4 dames) is intussen al losgebarsten Op 19 april zijn de eerste wedstrijden ge speeld en het is de bedoeling dat de halve finale op 7 juni bij Randen broek wordt gespeeld en de finale op 14 juni op het park van de vere niging Soesterkwartier. De dames zijn vroege vogels, want de mat ches vangen al 's morgens om 9 uur aan! Jacqueline: „De dames spelen wel verkorte sets want ze willen weer op tijd terug zijn om de kinde ren van school te halen." Jacqueline vertelt met trots dat er nu al 108 teams deelnemen. Als het er op aankomt zouden best wel meer dames een (venijnig) balletje op die manier willen slaan maar een tennispark kent nu eenmaal zijn beperkmgen en is geen speel tuin. Jacquelien Heerlien is ook de leidster van de onlangs in het leven geroepen herencompetitie. De deelname is nog aan de beschei den kant maar het is toch maar een feit dat ook de heren meer tijd heb ben om al om 9 uur m de morgen aan te treden voor een gezellig wedstrijdje. Het heeft gewoon te maken met het feit dat veel heren tegenwoordig door welke omstan digheden dan ook gemakkelijker een paar uurtjes kunnen vrijmaken om wat vrijwilligs in de open lucht te doen. De finale van de heren vindt op het tennispark Soester kwartier plaats om 5 juni, 's mor gens vanaf 9 uur. Will van Zwieten, afkomstig uit een waar tennismilieu, beheert het secretariaat van de ITA. Will doet dat werk al 11 jaar. Ton Voortman. „Will zit op de vergaderingen om alle onzin die wij uitkramen op ac ceptabele manier op papier te zet ten. Het is niet onvriendelijk be doeld, maar zij behoort tot de vaste inventaris van de ITA. Zij is met meer weg te denken." Ronny de Koning is al zes jaar de beheerster van de penningen De voorzitter wil er graag op wijzen dat Ronny ook wel het een en ander verricht op het gebied van de orga nisatie. „Ik heb altijd de indruk dat zij precies weet hoe het moet. Zij is een steun en toeverlaat van het IT A-bestuur." Riet de Boer is de jongste van het dagelijks bestuur. Riet zorgt spe ciaal voor het reilen en zeilen van de jeugdcompetitie. Riet: „De jeugdcompetitie vmdt gelijk plaats met de dames- en herencompeti tie. Er doen dit jaar zo'n 40 tot 50 teams aan mee. in totaal zo'n 200 kinderen. Er is een gemengde competitie en een jongenscompe titie. Voor een aparte meisjescom petitie is weinig belangstelling. Natuurlijk houden wij rekening met de vakanties. Ook hier gaat het weer om leden die met uitkomen in de landelijke of districtscompetitie. De wedstnjden worden op woens dagen gespeeld (vanaf 13 uur) en zijn bestemd voor de basisscholen. De prijsuitreiking vmdt op 31 mei bij de LTV Randenbroek plaats." Last but not least moeten wij ook melding maken van de aanwezig heid van de vice-voorzitter Peter Schepp. Peter Schepp, die later op de avond moet toegeven dat hij uiteindelijk meer van botontkal- king dan van tennisprobleem-op- lossingen weet, is al drie jaar met een grote doos plezierige uitstra ling als plaatsvervangend voorzit ter m de ITA werkzaam. Hij is, net als iedereen die de scepter heeft gezwaaid, oorspronkelijk afkom stig van het spreekgestoelte van een afzonderlijke tennisvereni ging. Schepp zwaaide die scepter bij Leusderpark, dat (voor fervente kaartlezers) niet m het Leusder- kwartier ligt, net als tegenwoordig Het dagelijks bestuur van de ITA. V.l.n.r. Ton Voortman, Jacqueline Heerlien, Will van Zwieten, Peter Schepp, Ronny de Komng en Riet de Boer. „Randenbroek" een displaces club is geworden. Ton Voortman, af komstig van „Leusden", zwaait ook zijn mannelijke metgezel lof toe. „Peter is zo goed geweest om die jaren mijn steun en toeverlaat te zijn." AMERSFOORTSE PIOENSCHAPPEN KAM- Het is het streven van de ITA om ook de Amersfoortse Kampioen schappen weer wat meer in beeld te brenc,2n. Vroeger waren die kampioenschappen een begrip in orize stad en omgeving. De tijden zijn uiteraard veranderd. De geza pigheid van vroegere jaren heeft plaatsgemaakt voor strengere za kelijkheid. Het behalen van de „eer" is misschien alleen nog voor kleine dorpen een zaak van be lang. In deze tijd kan je met dit begnp niet meer aankomen. Peter Schepp, altijd tegenstander van het systeem van beloningen, geeft toe dat hij overstag is gegaan. De toer nooien moeten, zij het nog op be scheiden schaal, wat aantrekkelij ker worden gemaakt voor de deel nemers. Ieder jaar worden de „Senio- ren"-kampioenschappen van de ITA door een van de grote vereni gingen (meer dein vijf verlichte banen) georganiseerd in ver schillende categoriën. Will van Zwieten laat weten dat alles m een week dient plaats te vinden. Genoemde Senioren-Kami- poenschappen vinden nu plaats bij Hoogland. Net als andere jaren worden in de betrokken week (28 augustus/3 september) de Veteranenkam- pioenschappen m het park van Fle- hite aan de Bosweg georganiseerd. De Jeugdkampioenschappen, die in de laatste week van de school vakantie worden gehouden, vin den plaats op de banen van Volta en Leusderpark. Om de informatie compleet te maken: m de kerst vakantie organiseert de ITA een mini-competitie tussen jeugdteams van alle ITA-verenigingen. GEEN SUPER TENNIS CLUB De ITA heeft door de jaren heen bewezen, dat er behoefte is aan een coördinerende schakel tussen het verenigingsniveau en het ni veau van de bond en de districten. De ITA is geen super-tennisclub, maar een platform dat coördineert, stimuleert en organiseert, waarbij nadrukkelijk sprake moet zijn van toegevoegde waarde en niet van doublures. Wij halen deze volzin nen uit het informatieblad dat de ITA heeft uitgegeven. Tennis is een sport, die met meer elitair is, al denken velen nog dat het met grotere welstand te maken heeft. De „gewone man" slaat nu ook een balletje en het ligt dus voor de hand dat de beoefening van kan deze problemen met oplossen. deze sport in de loop van de ko mende jaren nog zal toenemen. In onze regio zijn er momenteel zeker wel 5000 mensen die tennis op de een of andere manier beoefenen. In feite is het dus de meest beoe fende spon in dit gebied. Tennisverenigingen blijven toch verschillen van veldsportvereni- gingen die hun accommodatie van de gemeente huren. Tennisclubs hebben geen subsidie, moeten al les zelf financieren en dienen flink m de buidel te tasten om de zaken gaande houden. Het beheer van kantines, dat feitelijk hele dagen achter elkaar moet plaatsvinden, vormt vaak een probleem. De ITA Toch is het in de praktijk gebleken dat de bestuurders van de tennis verenigingen het prettig vmden hun problemen met de ITA te be spreken. Een panklare oplossing is er vaak met, maar soms kan de organisatie toch wel inspringen. Er is geen „kinnesinne". Er heerst een plezierige harmonie tussen de clubs. De club die wat minder draait wordt wel degelijk gehol pen. Geen wonder dus dat de ITA- vergaderingen goed worden be zocht. Blijft alleen het euvel, dat de ITA (die oorspronkelijk eigenlijk voor de jeugd werd opgericht) voor de man in de straat zo'n onbekend gezicht heeft. Het dagelijks bestuur wil daarin graag verandering bren gen. IÜSDEN - De groep 'Gezond Joggen' onder leiding van Fred sie heeft voor de tweede maal deelgenomen aan de inter- ionale 24-uurs-estafette in Apeldoorn. Het team slaagde er in het clubrecord te verbeteren met 4222 meter en dit te brengen op 302 km en 221 meter. ■Bw' I JUK estafetteploeg van Gezond Joggen Leusden, die meedeed aan de 24-uursmanifestatie m Apeldoorn. Op de (v.l.n.r.) Bep Gressie (begeleidster), Reinie Boersen, Maria van den Ham, Manëtte Peters, Betsy van de "•e, Carin van Duist en Fred Gressie. Voorste rij: Henk van der Kolk, Markus Biel, Hans van der Star, Alex van Wijk en Ben van der Steeg. jÊUSDEN - Nieuw Hagenauwe ja haar tweede onderlinge wed- dressuur voor alle categoriën fel B-Groen, B, B-I, L, L-I en M. faien 68 deelnemers. De uitsla- J "aren als volgt: Groeit ktnaralda Stomphorst 121 2. Diana v.Nijkerk Marloes v Gelder 3. Deborah Peek Beryl Kutluer B. 1. Margot Sprenger 2. Cleo Korsten 3. Anne-Mart Kuipers 1. Bianca Pronk 116 2. Maartje v. Meel 114 3. Ivoline Koster 113 L 1. Sonj a Moorhoff 115 Mirjam de Wit 115 2 Marieke Renting 114 Lotte Wiete 114 3. Maricken Hengeveld 110 119 L-I 119 1. Nicole Baars 137 117 2. Alexandra Keddeman 131 117 3. Marieke Rijkse 129 M 117 1. Claar de Ridder 127 116 2. Anouk Joosten 124 113 3. Evelien Vos 122 In de elfde 24-uurloop in Apel doorn hepen de teams de wed strijd als estafette. Dat houdt in dat de deelnemers elkaar moeten aflossen. Die aflossing is per ronde verplicht; een estafettelo per mag dus nooit twee ronden achter elkaar lopen. Uitvallers mo gen niet worden vervangen. Raakt een loper geblesseerd dan zullen de resterende leden de 24 muur moeten lopen met een man of vrouw minder. De reglementen worden nauw keurig in het oog gehouden door een officiële wedstrijdjury, die 24 uur lang toeziet op strikte nale ving. De estafette werd gehouden on- LEUSDEN - Aan de twaalfde kla verjascompetitie in successie kwam in het dorpscafé "De Swar testeegh" weer een eind. In sep tember van het vorig jaar begon een aantal enthousiaste klaver jassers weer met de competitie. Om voor een plaats in de eind rangschikking in aanmerking te komen moet er aan slechts één strikte voorwaarde worden vol daan. Van de veertien klaverj as- avonden zal men er minimaal tien zelf moeten bijwonen. Voor de zeer trouwe kaarters heeft dit systeem één belangrijk voordeel. Men kan een avondje slecht kaarten omdat slechts de tien best gespeelde avonden bij elkaar worden geteld. Anders dan vaak in andere jaren het geval was bleef de competitie tot het eind toe erg spannend Verschillende koplopers bleven tot het emd toe een kans op de wisselbeker houden. Tijdens de slotavond werd echter duidelijk der ideale weersomstandighe den. Het team 'Gezond Joggen' uit Leusden verrichtte de geslaagde recordpoging zonder blessures, 's Nachts om twaalf uur, na tien uur lopen, was de prognose een uit eindelijk resultaat van 291 kilome ter. Coach Gressie kreeg elk uur een uitdraai van de computer en besloot het tempo te verhogen. Het nieuwe loopschema bleek een goede greep, want na twintig uur stond het schema reeds op 299 kilometer. Vier uur later bleek het team van vijf dames en vijf heren een afstand te hebben overbrugd van 302 kilometer en 221 meter. Vong seizoen bedroeg de totale afstand 297 km en 999 meter. Een uitstekende prestaüe dus van het Leusdense team. Aan de 24-uurs-estafette namen ruim duizend atleten deel. dat Paul Melchers met 50.888 pun ten met de wisselbeker naar huis mag gaan. Herman Zandbnnk moest, na lange tijd de competitie te hebben aangevoerd met een tweede plaats (50.441 punten) ge noegen nemen Dick van Garde ren legde met 50.236 punten be slag op een derde plaats. De uitslag. 4 Truus van Maanen 50.421 5. Henk Bruggmk 49.621 6. Jan Roos 49.570 7. Willem v d Bedum 48.642 8. Riet Zandbnnk 48.493 9. Wil Melchers 48.325 10 Sandra Schggetman 47.832 11 Hans v.d. Grootevheen 47.794 12. Trudy van Breda 47.044 13. Frits van Breda 46.198 14. Willem Pronk 45.341 15 Willem Wemsen 45.052 16. Ans Koperdraad 43.488 De echte enthousiaste klaverjassers gaan nog even door met karten. Op 16 mei begmt men met een competitie ■kraken". Met inbreken of huizen bezet ten heeft deze kreet niets te maken. Het gaat hier slechts om een variant van het bekende klaverjasspel. LEUSDEN - Enkele tientallen maakten vrijdagmiddag tussen 17.00 uur en 19.00 uur van de gelegenheid gebruik het zondagelftal van Roda '46 te feliciteren met de historische titel in de eerste klasse van de afdeling. Voor het eerst in de ruim veertigjarige historie van de vereniging maakt Roda-zondag komend seizoen haar opwachting in de hoofdklasse. In de menigte gingen enkele prominente gasten schuil, zoals Piet Wendel, Arie Houtveer. en Jan van de Berg, de kern van het roemruchte Roda-bestuur, dat de aanzet gaf tot de bouw van het clubhuis. Verder ontbrak wethouder Evelien Blom van sportzaken niet op het appèl, evenals de directeurt van de Rabobank, de heer Lelieveld, die sponosorbanden met het elftal onderhoudt. Daarnaast werden ook de heer Wüligenburg namens de KNVB-afdelmg Utrecht, alsmede afvaardigmgen van de CVOS-scheidsrechters uit Amersfoort, voetbalvereni ging HDS uit Leersum en de Leusdense carnavalsvereniging op de receptie gesignaleerd. Remco Kempers stal de harten van de aanwezigen, toen hij de kampioenen namens het Cl-jeugdelftal een fles overhandigde Op de foto neemt de voltallige zondagselectie, met aam het hoofd trainer/coach Ruud Maas en centrale verdediger Memdert Vlugt, welgemeende fehcitaties in ontvangst. to. Donderdag 11 mei 09.00-10.30 uur: Sportinstuif, SSD, De Korf 13.30-14.30 uur: Trimmen, SSD, Boerden) Ooievaarshorst. Vrijdag 12 mei 13.30 uur: Zwemmen, SSD, Zwem bad Octopus 21.00 uur: Fitness, SSD, Sport school 2000. Zaterdag 13 mei 10.30 uur: Voetbal, opening int. jeugdtoernooi Roda, Burg. Buining- park. 11.00 uur: Joggen, SSD, Paradijsweg Den Treek Maandag 15 mei 10.00 uur: Voetbal, voortzetting int. jeugdtoernooi Roda, Burg. Buining- park. Dinsdag 16 mei 19.30 uur: Handbal dames, LHV- AAV (kwartfinale beker), Burg Buiningpark. 21.30 en 22.30 uur: Bowlen, SSD, Bowlingcentrum De Korf. LEUSDEN - De Werkgroep Leus- den-Zuid houdt donderdag 11 mei een kaartavond in de Woelige Hoek, Prinses Irenelaan 1. Er wordt die avond klaverjas en schutjas ge speeld. Er zijn prijzen beschikbaar. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.00 uur. Het startsein klinkt om 19 30 uur. Voor meer informatie kunnen belangstellenden bellen met de Werkgroep Leusden-Zuid, tele foon 940046

Leusder Krant | 1989 | | pagina 19