)uwgroep gehandicapten )resenteert meerjarenplan TTCL kampioen orlogsslachtoffers herdacht leusJerfci Rommelmarkt LHV -SokaaL i - leusder krant: LHV bijna kampioen Oud papier actie Roda Tuinstoel gestolen Gereedschap gestolen Collecte Rode Kruis Schrijfdag voor Amnesty Adriaan Auto vernield Bouwconcert muziekschool Aanhangwagen gestolen WOENSDAG 10 MEI 1989 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Spullen voor de rommelmarkt van de Leus der Handbal Vereniging (LHV), die zaterdag 20 mei zal worden gehouden, kun nen woensdagmiddag tussen 14.00 uur en 16.00 uur wor den ingeleverd bij de familie Schut, Treekerweg 7. Belangstellenden zijn eveneens welkom op zater dag 6 en zaterdag 13 mei op hetzelfde adres. De spullen zullen tussen 11.00 uur en 13.00 uur op die dagen dank baar in ontvangst worden ge nomen. Degenen die spullen be schikbaar hebben, maar geen kans zien die zelf te ko men brengen, kunnen zich telefonisch in verbinding stelen met Marga Coens, te lefoon 943727. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-benchten. Voor1 uw aankondigingen en andere benchten kunt u bellen naar de Het was mijn eigen zoon, doodernstig keek hij mij aan, mijn eigen kind. Ik lachte Hauwen stapte verder het los was toch mij goed gezind meester Schreuder van Amersfoort, met links naast hem de Russische ambassadeur en loco-burgemeester van Leusden behoorden tot de prominente gasten op begraafplaats Rusthof tijdens de plechtigheden op 4 Dmvgroep heeft al m eerder laden haar wensen over voor togen voor gehandicapten aan gemeente voorgelegd, naar leiding daarvan kreeg de ep het verzoek van de ge- Senie een meerjarenplan op te ISDEN - De Duwgroep Leusden, die zich bezighoudt met de lieg en de verbetering van voorzieningen voor gehandicap- in Leusden, heeft vorige week een meerjarenplan aangebo- aan wethouder Evelien Blom van Welzijn en Huisvesting, iet plan wordt een opsomminmg gegeven van een aantal ilpunten. De groep is betrokken bij het overleg over dergelij- voorzieningen en heeft een adviserende taak. Sinds begin jaar heeft de groep een tweemaandelijks overleg met wet- ider Blom. stellen. In het plan dat vorige week werd gepresenteerd, zijn oude wensen met meer opgenomen. Het werk van de groep richt zich op de motorisch en zintuigelijk gehandi capten in Leusden en op mensen zonder een specifieke handicap Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktie Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17,00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld 49,50 per jaar. 25.50 per half jaar. 13.- per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17 30 en 18 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze "Kpekteur bezorging, overdag 03420-94206 ^bestellen foto's: kmeeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe llen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num ber van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst abestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en MS,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, ngeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto( s) thuis. ^UEUSDER KRANT is een uitgave van de U-Krantenko.nbinatie te Barneveld. die wel hinder ondervinden van het afwezig zijn van bepaalde voorzie ningen. Dat zijn bijvoorbeeld oude ren en moeders die met hun kin derwagens niet overal kunnen ko men In het meerjarenplan noemt de groep een aantal gebieden waarop voorzienmgen in Leusden nodig zijn. Wonen, werken, ontspanning, onderwijs, gezondheidszorg, maat schappelijke dienstverlening, ver keer, vervoer, financien en voor lichting zijn daarvan voorbeelden. Zaken die onder meer gereali seerd zouden moeten worden zijn parkeerplaatsen voor minder val- dien, rateltikkers bij verkeerslich ten. leuningen bij trapjes, verbete ring markering traptreden, gidslij- nen. het verwijderen van overhan gend groen, verharding van aan sluiting op bruggen, onderhoud van paden en wegen en de combi natie van straatverlichting met straatnaambordjes. Ook wil de groep dat bij de aanvraag van bouwvergunningen procedures worden vastgelegd en dat de toe gankelijkheid van bijvoorbeeld openbare gebouwen wordt ver groot. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor sportaccomodaties. Verdere wensen zijn onder an dere een rolstoelroute in Den Treek, verbetering van de winke lerven, het verbeteren van de toe gankelijkheid van begraafplaatsen en het bereikbaar maken van PTT- bnevenbussen. LEUSDEN - Op de parkeerplaats tussen De Korf en het gemeente huis is vrijdag tussen 19.00 uur en 19.30 uur de auto van B.S. uit leus den vernield. Met een scherp voor werp is geprobeerd om de raam lijst aan de zijkant uit te breken. Daarbij werd ook de lak bescha digd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LEUSDEN - Door de mid- weekse winst op Houten zijn de dameshandballers van LHV praktisch kampioen in de tweede klasse A. De Leus- denaren hadden in Houten geen enkele moeite met de tegenstander (5-19) en zijn na dit resultaat, met twee wed strijden te gaan, nog één punt verwijderd van de titel. De ploeg van trainer/coach Theo Geerding, die ongesla gen en zonder puntverlies de ranglijst aanvoert, kan de ti tel in de thuisontmoeting te gen Houten (zondag 21 mei) binnenhalen, als men min stens gelijk speelt. Gezien de uitslag van dinsdagavond, mag dat geen probleem zijn. In de laatste wedstrijd tref fen de Leusdenaren SHVU, dat de belangrijkste concur rent van LHV was. Na de winst afgelopen op UDSV (zie verslag op de sportpagina's), was de titel eigenlijk al zo goed als bin nen. LHV had nog drie pun ten nodig en kwam het laag geklasseerde Houten nog twee keer tegen. Dinsdag troffen de ploegen elkaar voor het eerst en hoewel de tegenstand van Houten mee viel, kon de ploeg de op hol geslagen Leusdense trein niet stoppen. Door een uitste kende eerste helft van de be zoekers lag Houten al snel in geslagen positie. De eerste vijf aanvallen van de Leus denaren werden even zo vaak doeltreffend afgerond, waarna de wedstrijd al gelo pen was (0-5). De pauze werd bereikt bij 3-13. Na de veldwisseling ging LHV aanvankelijk goed door. Binnen tien minuten stond het 3-18. Daarna ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. Door de jacht op indivi dueel succes verdween de effectiviteit uit de Leusdense ploeg, die pas in de laatste minuten weer aan scoren toekwam. De punten zaten toen al ruimschoots in de tas. LEUSDEN - In de serie Bouwcon- certen van de muziekschool (Zwarteweg 16a), bedoeld om fondsen te verwerven voor de in richting van de nieuwbouw, wordt vrijdag 12 mei een 'Vriendencon cert' gegeven De uitvoerenden, sopraan Elise ae broeken, Kian- nettiste Katrien Walter Boer en de pianisten Simon Halie en Anne Bunt, brengen tijdens het achtste concen m deze cyclus een geva- neerd programma met werken van Johannes Brahms en Fransz Schu bert Het concen begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt ƒ5,-. Jeugd jonger dan 19 jaar betaalt 2,50. LEUSDEN - Voetbalvereniging Roda'46 houdt deze week een oud papiennzamelmg. Van donderdag 11 mei tot en met zondag 14 mei staat daanoe een container opge steld op de parkeeplaats bij het Burgemeester Buiningpark. De container is geopend: op donder dag van 18 00 - 22.00 uur. op vrijdag van 10.00 - 12.00 uur en van 16.00 - 18.00 uur. op zaterdag van 10.00 - 18.00 uur en zondag van 12.00 - 14.00 uur. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden contact opne men met Perry Wendel (941367) of Robbert Schimmel (941815). Maandag 15 mei zal er weer ge schreven kunnen worden voor Amnesty International. Degenen I die in Achterveld willen deelne men zijn die avond vanaf 19.30 uur hartelijk welkom bij Nel Schwagermann aan de Verjaagde Ruiterweg. Er zal weer geschreven kunnen worden naar de autoriteiten van landen waaer mensen m verband van hun geloof, politie overtuiging e d. gevangen worden gehouden en gemarteld Gevraagd zal wor den om deze personen een eerlijk proces te geven en eventueel in vrijheid te stellen. Ditmaal zal ge schreven worden naar de autori teiten van Chili en Bulgarije. Voorbeeld brieven zowel in het Nederlands als in de taal van het betreffende land zich aanwezig. Men kan meer dan een bnef schnjven. Ditmaal zullen er ook voorbe drukte kaarten kunnen worden ondertekend waarbij om de vrijla ting wordt gevraagd van een aan tal vakbondsleden die gevangen zitten in Turkije - Zuid Korea - Peru - Brazilië - Guatemala. Zij behoren bij de duizenden wiens mensenrechten en vakbondsrech ten steeds worden geschonden Schrijfpapier, enveloppen en postzegels zijn aanwezig. Woensdag 10 januari 20.00 uur: Vrouwenraad over Eu ropese verkiezingen, 't Vooronder, gemeentehuis, ingang Burge meester van de Postlaan 20.00 uur Commissievergadering ABZ, gemeentehuis, Erf 1 20.00 uur: Planadviesgroep, ge meentehuis, Erf 1 Donderdag 11 mei 19.00 uur Kaartavond Woelige Hoek, Prinses Irenelaan 1 19.00 uur: Informatiebijeenkomst WSL-woningen Ruige Veld in De Korf 20.00 uur: Commissievergadering OW/RO, gemeentehuis, Erf 1 Vrijdag 12 mei 13.00-15.30-19.00 uur: Modeshow in de Hamershof, Brouwerij 20.15 uur: Bouwconcert, Muziek school, Zwarteweg 16 Zaterdag 13 mei 20.00 uur: Danscontactavond met De Corona's in De Mof Leusden- Zuid Dinsdag 16 mei 20.00 uur: Commissievergadering FBB, gemeentehuis. Erf 1 Woensdag 17 mei 14.00 uur: Bassie en Adnaan par keerplaats Hamershof iiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiii LEUSDEN - Het kampioensteam van TTCL, bestaande uit Erwin de Boer, Frank Kooyman en Andre Snoek (v.l.n.r.) deed dinsdag een gooi naar promotie naar de eerste klasse. Omdat de tafeltennisbond de samenstelling van de klassen en ded promotie degradatieregeling wijzigde, betekende de titel van het eerste Leusdense team nog niet direct dat er meteen gepromoveerd werd. Daartoe was een beslissingswedstrijd nodig, die gisteravond gespeeld werd. Tegenstander was SVO 2 uit De Meern en de promotiewedstrijd werd gespeeld in Nieuwegein, in het gebouw van de plaatselijke vereniging VTV De Leusdenaren slaagden daar in hun opzet Via een 5-5 gelijkspel en een beter setgemiddelde, zegevierde TTCL Daarmee wordt de titel beloond met promotie naar de eerste klasse De winst kwam voor een belangrijk deel op naam van Andre Snoek, die drie singles en het dubbel met Erwm de B^er op zijn naam schreef Frank Kooyman zorgde voor de andere wmstpartij Donderdag 11 mei 13.30 uur: bejaardensoos Ons Ge bouw Zaterdag 13 mei 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 14 mei 20.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 16 mei 9.00 uur: Welfare Zonnebloem Ons Gebouw Woensdag 17 mei 9.00 uur: Handwerkhobby club de Moespot 20.00 uur: Bridgen de Roskam LEUSDEN - Bij een woning op de Wederik is in de nacht van zater dag op zondag een tuinstoel van een balkon gehaald. De stoel verte genwoordigt een onbekende waarde. LEUSDEN - Uit een garage bij een woning aan de Hamersveldseweg is een gereedschapskist met in houd weggenomen De dieven kwamen binnen door de garage deur te forceren. De inbraak moet I tussen 1 en 6 mei zijn gepleegd. Redaktie Leusder Kapelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant. 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. 4 Mei bij het Russische monument door de Ambassadeur uit de Weer hep ik met vertraagde stappen met droeve mensen om mij heen de weg van niet te peilen smarten met aan het emd De Man van Steen Een keten van verstilde mensen rondde het beeld m trieste gang, geluiden buiten in de wereld waren met langer van belang Hoog m de lucht bleven de vogels in vrijheid doorgaan met gefluit maar niemand liep er die het hoorde, dit altijd tijdloos blij geluid Daar stond het beeld weer, star en rijzig, weer was erin mijn keel die prop Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo); taneven op aan vraag Kontrakt-korting mo gelijk Ik Lep het beeld om in gedachten, de blikken nergens op gericht, ineens zag ik in het voorbijgaan een wat droefgeestig jong gezicht Blijf jou bespaard maar, beste jongen, de jeugd zoals ik heb gehad Zo liep ik toch nog hoopvol verder op dat van smart vervulde pad ADRIAAN van Leusden. Evelien Blom legt een krans bij het Russische monument Een moment van bezinnmg....nooit meer oorlog gaat het verdriet dan nooit meer over, houden de tranen nimmer op? Rondom 't symbool van leed en honger hield een groep jongeren die wacht, de ernst van deze stillen rondgang viel buiten hun verbeeldingskracht LEUSDEN - Het Rode Kruis houdt haar landelijke collecte m de week j van 22 mei tot en met 4 juni De I opbrengst zal onder meer gebruikt worden voor het vrijwilligerswerk van het Rode kruis. LEUSDEN-ZUID - In de buurt van de Schutterhoeflaan is tussen 30 april 16.00 uur en 1 mei 10.00 uur de aanhangwagen van de heer A.V gestolen. Het gaat om een witte een-assige aanhangwagen met rolluiken aan de zijkanten.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3