Antilopen legt beslag op Piet Muller-trofee Lugano en Geel winnen jeugdtoernooi van Roda HV naar halve finale an de bekercompetitie Dames schietclub nationale waardering voor Leusdense voetbalclub ndballers schakelen AAV uit: 13-4 De Leusdenaren kwamen na de pauze met meer m gevaar en on danks het feit dat LHV het verder zonder Jeanet Kok moest stellen, die na drie tijdstraffen de rode kaart zag, nam de ploeg via Ria Meyerink en Anja Douma verder afstand: 10-2. Carla Mossel, Ria Meyerink en Hetty Tessels namen de laatste dne doelpunten van LHV voor hun rekening, terwijl AAV in de slotfase nog twee keer het doel vond. Bij 13-4 vond de goed leiden de scheidsrechter het welletjes en konden de Leusdenaren hun toe gangskaarten voor de halve finale afhalen. ACHTERVELD - Door zeven le den werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd op de binnenbaan in Ons Gebouw Het was Iny Kok die ditmaal eerste werd met 81 punten De overige uitslagen waren aantal punten 2. Nel Tijmensen 78 3. Annelies Huurdeman 75 4 Liesbeth Suermondt 73 5 Alice Arlar 70 6 An Voskuilen 69 7 Wil van Gelder 68 LEUSDEN - Jaarlijks heeft een treffen plaats tussen de veteranen van het Amsterdamse Blauw-wit en de rekreanten van Antilopen. De Amsterdammers hadden hun Pinksterkamp ingericht op Don Bosco en hielden drie dagen di verse toernooien. Op zaterdag streden de Antilopen-reko's te gen de veteranen van Blauw-wit met als inzet de Piet Muller-tro fee. Deze trofee is aangeboden naar aanleiding van het 50e kamp in '85. Piet Muller, inmiddels een legende, een nog steeds aktieve Blauw-witter in hart en nieren is de gulle gever en de grootste sup porter langs de lijn. Het Amsterdamse team met vele ex-mtemationals, die wel een beetje konditie maar zeker niet hun techniek en streken hebben verloren, speelde vol grappen en grollen en vergat met regelmatig te scoren Het Leusdense team had de afgelopen weken een groot aantal toernooien gespeeld en dat was duidelijk te merken. Men speelde als een ingespeeld team en kon wat grappen en grol len betreft natuurlijk niet tegen de Amsterdammers op. Men ver zuimde wat minder om te scoren met als gevolg dat na het laatste fluitsignaal de Anülopers met 8-7 aan de posiüeve kant van de score bleven. Dit betekende dat de trofee an dermaal een jaartje in Leusden zal blijven. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn van alle spelers en speelsters. Antilopens eerste team. dat even als het tweede op Tweede Pink sterdag aan het Blauw-wit toernooi deelnam wist beslag te leggen op de wisselbeker en dat voor de tweede achtereenvolgende keer. Verdere deelnemers aan dit toer nooi waren behalve Blauw wit ook nog Asko en een Blauw wit-va nant, "de Kanaries" Het tweede team van Antilopen moest met een bescheiden plaats genoegen ne men Uitslagen: Junioren: De Meeuwen j3 Antilopen J2 19-1 Aspiranten: Antilopen Al DaltoAl 2 5 Pupillen: Antilopen P3 - Fortissimo P2 0-5 Standen Semoren bijgewerkt tot en met 13 mei 1989 (veldkompetitie): 1 De Vinken 13-21 101-83 2. Sparta 13-20 130-111 3 Z.K.C. '31 13-13 119-110 4. Antilopen 13-12 110-101 5. D O C 13-12 118-113 6. Altius 13-11 108-123 7 A.S.V.D 13-10 105-121 8.D.KV 13-5 86-115 Zaterdag 20 mei ANTILOPEN - SPARTA Aanvang 16 00 uur Burg Burning Sportpark Wedslri|dbal aangeboden door Drankenhandel Scheerder-Muurbuizen BV. Amersloorl DONDERDAG 18 MEI 1989 fcEN - Het tweede internationale toernooi voor A- en B- len van de voetbalvereniging Roda '46, dat zaterdag en lag is gespeeld, heeft twee buitenlandse winnaars opge- Verbroedering Geel uit België werd bij de B-junioren n FC Lugano uit Zwitserland eindigde bij de A-junioren ■erste plaats. Hiermee werd het internationale karakter ttoernooi nog eens extra benadrukt. Als twee van zulke bnuneerde clubs je toernooi winnen, is dat allen maar winst, bijvoorbeeld voor de naambekendheid van onze club", zei bestuurslid Keus. De jeugd van Roda '46 heeft zich, sportief gezien, van de goede kant laten zien. Zowel de A- als de B-ju nioren wisten de finale te halen en werden pas na het nemen van strafschoppen naar de tweede plaats verwezen. FC Lugano en Geel waren overigens de terechte winnaars. Niet zo ver wonderlijk aangezien het hier om de jeugdteams van twee prof clubs gaat. de club dat men elke toernooi wij winnen en dan ook iedere keer weer dolblij is dat lukt. Zelfs bij een toernooi bij een 'bescheiden' Leusdense voetbalvereniging, die het niveau van de jeugd zo graag omhoog wil brengen. Voor het be reiken van dat doel is het nog een lange weg, maar men is op weg ORGANISATIE bij de wedstrijd Roda Al-PVCV. De Leusdenaren haalden een tweede plaats. stralende hemel werd pinksterdag het vrij- toemooi afge- moest wat geïmprovi- omdat de A-junio- Reggiolo het voorgaande te kennen hadden ge- te kunnen komen. De moesten het Pinkster- beslissingswedstnj- het kampioenschap spe- noemt men dat Roda '46. PVCV en Ripperda uit Haar- derhng een hele competi- Vleutenaren maakten het aniserende vereniging bij- lastigDrie punten moest <6 inleveren, maar dankzij da werd men toch de eer de poule Tegenstander in !e werd het ongeslagen FC iuit de andere poule. Voor iem, Fortitudo uit Culem- ASVD uit Drontefi was het elftal veel te sterk. Alle |Bclubs wisten zelfs geen en- ial de keeper van Lugano eren De Zwitsers scoorden ertien maal. Wat niemand Ïm gelukt was, lukte de iRoda in de finale wel. Hij ie de Zwitserse keeper in ide helft en bracht daar- club op een 1-0 voor- De Leusdense A-junioren met het meest sterke het veld. Het was 'ver met Verzuu en Bosman van rste elftal van de zondag en lupt en Wassink van het zaterdagteam. Ondanks het het elftal uit Lugano, dat op met Italië ligt, technisch •peelde, gaven de Leusde- goed partij. Met een flinke nzet en werklust compen- nzij het techmsche en tacti- frwicht. fRALE TRIO :hterstand deden de Zwit sers er een schepje bovenop, waardoor de thuisclub zich moest beperken tot verdedigen. De ge lijkmaker liet dan met lang op zich wachten. Hij was van hoge kwali teit. FC Lugano voelde dat er meer inzat en bleef het doel van Roda '46 bestoken. Een tweede doel punt kon dan ook met uitblijven en was nog mooier dan de eerste De linksbuiten ontving een lange pass, kapte zijn directe tegenstan der uit en knalde van de zestien meter onhoudbaar raak. Het arbi trale tno meende echter deze tref fer te moeten afkeuren, omdat een ander speler van Lugano zich in buitenspelpositie zou hebben be vonden. Roda '46 wil, zoals het zelf zegt, naar het mveau van clubs als FC Lugano toe Een loffelijk stre ven en men lijkt op de goede weg, maar het zou dan ook aan te beve len zijn het niveau van de scheids rechters daaraan aan te passen Een andere aanbeveling zou zijn het arbitrale trio met elkaar te la ten oefenen, want duidelijk werd dat de scheidsrechter met ge wend was met twee onafhanke lijke grensrechters te werken. „Gelukkig is het toch nog allemaal goed afgelopen en is FC Lugano een terechte winnaar geworden", zei voorzitter De Haan na afloop tijdens de prijsuitreiking. Dit moest wel via het nemen van straf schoppen gebeuren. Na de afge keurde goal wisten de Leusdena ren de Zwitsers van verder scoren af te houden. In de verlenging hadden zij niet meer de kracht zelf een poging te ondernemen en de wedstrijd in hun voordeel te be slissen en lieten zij het op penal ties aankomen Het bleef, ook tij dens de beslissende strafschop pen, tot het laatste moment span nend. Roda '46 en Lugano scoor den om en om tot uitgerekend Weishaupt een penalty miste en de zaak beslist was. De Zwitsers, met veel Italiaans bloed in zich, begroetten de overwinning met zoveel enthousiasme dat het er wel op leek alsof zij de Europa Cup hadden gewonnen. Het siert Had men voor de vrijdag nog af en toe een paraplu nodig, op Pink stermaandag kon men uitgebreid genieten van de zon en was een zonnebril zeker op zijn plaats. Het mooie weer had ook aardig wat publiek naar sportpark Burge meester Buirung gelokt. De bui tenlandse elftallen trokken de meeste aandacht, met alleen van voetbalsupporters. De spelers van FC Lugano konen ook rekenen op meer dan gewone belangstelling van de kant van Leusdense 'jeug dige schonen'. Vrijdagmorgen had de Leusdense wethouder sportzaken het toernooi geopend met het verrichten van de aftrap van de eerste wedstrijd. De BI-ju nioren van Roda '46 gaven in die wedstrijd hun tegenstander, PVCV uit Vleuten, geen enkele kans: 6-0 De andere wedstrijden werden achter op het sportpark gespeeld, ver weg van kantine, kleedkamers en organisatie Op De keeper van ASVD uit Dronten werpt zich voor de voeten van een Italiaanse aanvaller van Gonzaga. De Italianen legden beslag op de vijfde plaats. Het belgische Geel won na het nemen van strafschoppen van Roda •46. DEN - De dameshandballers van LHV hebben zich dins- 'ond ten koste van het Amersfoortse AAV geplaatst voor lve finale van de afdelingsbekercompetitie. De Leusdena- ie in de competitie ook al tweemaal te sterk bleken voor 'ersfoorters, bleven de tegenstander op het Burgemeester wjsportpark met 13-4 royaal de baas. Wie in de halve tójd de tegenstander van de LHV-ers zal zijn, was bij het toe gaan van dit nummer nog niet bekend. dameshandballers zijn nog in de slag om 'de dubbel'. Of de driedubbel, als de zaalti- de Leusdenaren inmiddels tezit hebben, wordt meege- *nstaande zondag kan LHV e veldtitel aan toevoegen, als nen wordt van het relatief e Houten. De andere troef ploeg van trainer/coach *erdmg nog immmer stevig nuisten geklemd houdt, is de ^sbekercompetitie, waarin denaren inmiddels tot de ^er doordrongen. Dat deed het team dinsdagavond onder per fecte weersomstandigheden op ei gen veld, waar enkele tientallen supporters de verrichtingen van LHV op de voet volgden. LHV trof het met de loting voor de kwartfinales. AAV, dat in de veldcompetitie m dezelfde klasse als de Leusdenaren was ingedeeld, was op papier eén van de mmst sterke tegenstanders, die de acht ste finales hadden overleefd. In ie der geval waren de LHV-ers al twee keer te sterk voor de Keiste- delingen en in de laatste confron tatie tussen de ploegen, ook in Leusden, was het verschil zelfs aanzienlijk. LHV won een week of wat geleden met 17-7. Het verschil was dinsdag bijna net zo groot. Dit maal liep de score niet zo hoog op, maar ook achtenn hielden de gast vrouwen de deur nog beter geslo ten, zodat de kloof tussen de ploe gen opmeuw een kleine tien pun ten bedroeg Met de 13-4 winst maakte LHV opmeuw een histori sche sprong m de geschiedenis van de vereniging: nog nimmer haalde een team de halve finale van het bekertoernooi. GECONCENTREERD De zeer geconcentreerd spelen de Leusdense ploeg, die ondanks het langdurige seizoen en het druk ke programma na de zaal nog nau welijks slijtageverschijnselen ver toont, draaide vanaf het begin de duimschroeven stevig aan. Na een 1-0 achterstand liepen de Leusde naren al snel ver weg. Nadat Jeanet Kok de gelijkmaker van afstand in het net smeet, forceerde Monique Hovenkamp met fraaie acties van uit de hoek twee strafworpen, die door Anja Douma verzilverd wer den: 3-1 Nadat Douma van zeven meter een keer faalde, nam Hetty Tessels de honeurs bij een volgen de gelegenheid waar Omdat Ria Meyennk op de cirkel onregel- mentair van scoren werd afgehou den, mocht Tessels vanaf de starf- worphjn raak schieten: 4-1. Via treffers van Petra van der Heyden, Jeanet Kok en Hetty Tes sels hep LHV weg naar 7-1, voor AAV weer wat terug mocht doen. Keepster Chnstien Schut, die eer der dne strafworpen keerde, was machteloos op een schot van af stand. Hetty Tessels herstelde voor de pauze echter de marge van zes doelpunten. 8-2. B-JUNIOREN de spelers van Roda '46 een heel leuke ervanng Beide teams kwa men met de scheidrechter en zijn companen voorop vanuit de kleedkamers het veld op. Op de middencirkel stelden zij zich net jes op m een rij - het ontbrak er nog net aan dat de volksliederen werden gespeeld - en de spelers begroetten het publiek. De Leus denaren deden dat nog een beetje onwennig, maar het was waarschijnlijk voor hen de eerste keer. De Belgen pakten de zaken tij dens de finale energiek aan en hadden al gauw een overwicht. Zij waren sneller in het behandelen van de bal en speelden veel direc ter. Zij kwamen m de eerste helft dan ook op een verdiende 2-0 voorsprong. Het verschil tus sen de twee ploegen kwam dui delijk naar voren bij het bekijken van hun laatste man. De vrije ver dediger van Geel was een sier lijke speler met techniek en over zicht. Bij Roda '46 kwam het neer op kracht en het spelen zonder ri sico. Na de rust pakten de Leusde naren de zaken anders aan en speelden alles of niets. Daarbij schoof de laatste man mee naar voren en liet zien dat hij veel meer in zijn mars had. Hij groeide uit tot de gevaarlijkste aanvaller van de thuisclub, maar had geen geluk bij zijn doelpogingen en zag een rake kopbal afgekeurd. Het opportu nistische spel had resultaat, al kwam het ook omdat Geel vergat de voorsprong uit te breiden. De Leusdenaren kwamen terug naar 2-1 en bleven de Belgen onder druk houden. In de laatste minuut van de blessuretijd kwam de ge lijkmaker, tot ontsteltenis van de Belgische trainer. „Meneer (daar mee op de scheidsrechter doe lend, FS) het is al vijf minuten over tijd" riep hij tevergeefs. In de verlenging deed Roda '46 geen poging meer de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. De laat ste man ging weer achter zijn ver dediging spelen en daarom moest de winnaar via het nemen van strafschoppen worden bepaald. Het Belgische Geel was daar net iets bedrevener in. De toernooi winst was een feit. BARBECUE Met het uitreiken van de pnjzen kwam een einde aan een onverge telijk Pinksterweekeinde, waarin goed voetbal te zien was Het krachtsverschil was soms wel erg groot, waardoor het niet voor ie dereen even leuk moet zijn ge weest. Voorzitter De Haan sprak toch van een geslaagd toernooi en bedankte terecht iedereen die het toernooi mogelijk had gemaakt Hij noemde in het bijzonder de gastgezinnen, de barmensen en scheidsrechters, zonder wie voet bal nog steeds niet mogelijk is. De Italianen en de Zwitsers werden door de heer Zaal in het Italiaans toegesproken. De organiserende vereniging kreeg van het bezoe kende Gonzaga nog enkele ca deaus naar goed Italiaans gebruik Het toernooi werd afgesloten met een barbecue, die bij het bijzon der mooie weer goed van pas kwam. Het derde internationale jeugdtoernooi zal met zeer veel belangstelling tegemoet worden gezien. Tot slot geven wij nog even de eindstanden van het toernooi De A-junioren: 1FC Lugano 2. Roda '46 3. De Meern 4 PVCV 5. Ripperda 6. Fortitudo 7. Roda '46 A2 8. ASVD Roda A2 speelde alleen de laatste wedstrijd om de zevende en acht ste plaats, om ASVD in de gele genheid te stellen ook nog een tweede wedstrijd te spelen. De B-junioren: 1Verbroedering Geel 2. Roda '46 3. ASVD 4. Roda '46 B2 5. Gonzaga 6. Ripperda 7. PVCV 8. De Meern De finale bij de B-jumoren ging tussen Roda '46 en Verbroedering Geel uit België. De Belgen wer den eerste in hun poule met veel overmacht. Ze wonnen al hun wedstrijden, ze scoorden 21 doel punten en kregen geen enkel doelpunt tegen Vooral tegen De Meern. 9-0, en Ripperda, 10-0, konden zij zich uitleven. Alleen de B2 van Roda '46, eerste jaars B-ju- nioren, wist de schade met een 2-0 Roda-speler Bosman haalt uit voor een schot. De A-jumoren hallden de finale en moesten uiteindelijk bij het nemen van strafschoppen het onderspit delven tegen het Zwitserse Lugano. Actie m de wedtrijd Roda BI-PVCV. Bij het internationale jeugdtoernooi van Roda was, anders dan deze foto doet vermeoden, een behoorhjke pubheke belangstelling. die achterste velden voelde men te weinig betrokkenheid met het toernooi en dat is jammer. Het is technisch natuurlijk mogelijk om de wedstrijden dichterbij te laten spelen, maar misschien is er orga nisatorisch iets aan te doen. De organisatie van het toernooi zat verder uitstekend in elkaar On der leiding van jeugdvoorzitter De Haan had de Leusdense club voor een gevarieerd programma ge zorgd, zodat vooral de buiten landse gasten zich niet hoefden te vervelen. De Italiaanse, Zwitserse en Belgische gasten werden alle maal ondergebracht bij gastgezin nen en dat verliep met weder zijdse voldoening. Zondag was er voor hen een excursie georgani seerd met bezoeken aan Volen- dam en Amsterdam, waar een boottocht door de grachten werd gemaakt. Voor velen een eerste ervaring en dat werd dan ook alom gewaardeerd. Tijdens de twee wedstrijddagen werd ook uitstekend voor de gasten ver zorgd. Voor alle deelnemende elf tallen was er 's middags een lunch en na afloop van het toernooi kon iedereen aanschuiven aan een Hollandse barbecue. nederlaag beperkt te houden. Zij werden achter de Belgen tweede en in de totale eindrangschikking behaalden zij een vierde plaats. Roda '46 werd eveneens ongesla gen eerste in hun poule. Zij ver sloegen respectievelijk PVCV met 6-0, het Italiaanse Gonzaga met 3-1 en ASV uit Dronten met 2-1. De aanpak van beide finales was heel professioneel en vooral voor

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13