,eusden '85 pleit voor penbare aanbestedingen mgd van Roda :lopt Feijenoord Jeugdtoernooi SVA gestart El Kleine troost voor politie Puddingproeven met drie Leusdense bands LEUSDEN leusder Bcranl» Oproep onderzoek vrouwengroepen Nieuw onderzoek werf en Liniedijk ^missie OW/RO behandelde nota aanbesteding LHVloot Fortissimo zorgt voor historisch feit leusilei* krant Portemonnee vermist Zomerreisie KPO w Voorlichting huidverzorging Botsing Frühschoppen weekiHdeyeweede/ Alleenstaanden y QNDERDAG 18 MEI 1989 plaatselijk nieuws >EI (van de redactie) SDEN - In de commissie Openbare Werken/Ruimtelijke jjiing (OW/RO) was afgelopen donderdag een onderwerp de orde, dat in het verleden voor velen in de gemeente een [X! in het oog was. De commissie behandelde de nota aanbe- ingsbeleid van Leusden. Met name Leusden '85 heeft zich d verzet tegen de wijze waarop in Leusden bouwwerken den toebedeeld aan de diverse aannemers. De voornaam- loitiek was daarbij dat het meeste werk naar dezelfde erT1eming, de firma Schoonhoven, ging. Daarbij was het niet d duidelijk hoe de prijzen van dit bedrijf tot stand kwamen. aan deze kritiek tegemoet te komen was de nota opgesteld, is een opsomming van de mogelijke vormen van aanbeste- en de voor- en nadelen daarvan. ee! eel usden '85 pleitte donderdag bij monde van Joop Kool le zogenaamde openbare esteding. Bij deze vorm wordt mbesteding in zo groot moge- knng bekend gemaakt en kan bouwonderneming zich laten mjven. Het bednjf met de pnjs krijgt, als blijkt dat hij werk ook kan uitvoeren, de acht. Kool had vooral moeite het advies aan de raad om bij achten groter dan 100.000,-- rhands aan te besteden. Daar- rordt een beperkt aantal be en gevraagd om op het werk schrijven. „Wij waren ver- jd en blij na de toezegging om met een nota te komen," begon Kool zijn verklaring. „Wij dachten dat eindelijk afgerekend zou wor den met het verleden. Helaas is de nota die hier ligt, teveel een aftrek sel van een vorig stuk van enkele jaren geleden, dat helemaal was toegeschreven naar de 'huisaane- mer' van de gemeente (Schoonho ven red.)." Kool was ook bang dat grote werken opgesphst zouden worden in kleinere delen. Volgens de nota zou de keuze van en de opdracht aan het uitvoerend bedrijf in dat geval m handen gesteld kunnen worden aan het college van burge meester en wethouders. In het ver leden had dit vaak geleid tot in schakeling van steeds hetzelfde bedrijf. Kool wilde ook dat er veel meer gecombineerd zou worden. „Werken die met elkaar te maken hebben zouden bij elkaar gevoegd moeten worden tot een project," vond hij. Op die manier zou het werk in een andere categone val len en aan de normen voldoen om voor openbare aanbesteding in aanmerking te komen. Toch was hij niet helemaal tegen de nota. „Als u bereid bent om de zm, waarin u adviseert tot onderhandse aanbe steding te veranderen m onder handse aanbesteding op uitnodi ging of na selectie kunnen wij met u meegaan," zei hij tegen tijdelijk voorzitter van de commissie burge meester Parus (wethouder De Jongh is al eruge tijd ziek). Bij deze vorm worden enkele aannemers uitgenodigd aan een selectiepro cedure deel te nemen, waarna een of meer bedrijven voor inschrijving worden uitgenodigd. Deze vorm lijkt veel op de 'gewone' onder handse aanbesteding. Het verschil is dat bij de eerste vorm een af standsverklaring gevraagd kan worden. Als de prijzen van de ge selecteerde bedrijven tegenvallen, kunnen andere ondernemingen uit de groep van gegadigden ge vraagd worden. De verschillende begrippen die m de nota werden gebruikt leidde overigens tot enige spraakverwar ring. De ambtenaar die het stuk had ophgesteld, de heer Roggekamp, legde uit dat hij zoveel mogelijk de termen had gebruikt die ook voor komen in een brochure van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten. Volgens hem kwam het advies aan de gemeenteraad over een met de wensen van Kool. „Wij - willen wel degelijk een selectie toepassen," legde Roggekamp uit. „Alleen noemen wij dat niet zo. Wij willen bij werken boven 100.000,- 4 tot 6 bedrijven vragen. Wij willen dan aan de raad voorleg gen met wie wij in zee willen. Wij zullen dan van te voren meedelen dat de hoogste inschrijver de vol gende keer hoogst waarschijnlijk met meer uitgenodigd zal worden." Kool liet zich door de argumen ten van Roggekamp niet overtui gen. „Ik kan met inzien waarom het woord selectie niet aan de nota kan worden toegevoegd," zei hij. „Ik ben niet overtuigd dat we op de goede manier bezig zijn." Het WD-raadslid Ton Voortman verbaasde zich over de houding van Kool. Joop Kool (Leusden '85): ...„Niet overtuigd dat we op goede manier bezig zijn"... „De toevoeging van Kool lijkt op een selectieve benadering. Het be- grip onderhandse aanbesteding is veel ruimer. Aanbesteding na se- I lectie is veel enger. Ik begrijp met de diepere achtergrond van zijn opmerkingen." Na enig heen en j weer gepraat bleek toen dat Kool het niet had over onderhandse aan besteding na selectie, maar praatte over openbare aanbesteding met selectie Daarbij wordt een be perkt aantal bedrijven voor het I werk uitgenodigd, na een openba- I re inschrijving. De opheldering van I dit misverstand bracht de partijen overigens niet dichter bij elkaar. „U I zal bij deze vorm van aanbesteding moeten aangeven waarom u be- j paalde bedrijven met hebt uitgeno digd," zei Roggekamp. „U haalt zich dan wel wat op de hals. Ik zou u dat met willen adviseren." Voor Kool was er noig steeds geen aanleiding om m tegenstel ling tot de overige commissiele den, positief over het voorstel te adviseren. Hij stelde zijn uiteinde lijke visie uit tot de raadsvergade ring van volgende week. LEUSDEN/UTRECHT - Het bureau Onderzoek van de dienst Welzijn, Economie en Bestuur van de pro vincie roept vroeuwengroepen in een aantal Utrtechtse gemeentes op mee te werken aan een onder- zoek. Doel van het onderzoek is om te achterhalen welke steun de groepen nodig hebben. De onder steuning kan onder meer bestaan mt cursussen, deskundigheids- j bevordering. begeleiding en praktische hulp bij het organiseren van evenementen. Het bureau On derzoek roept daarom vrouwen groepen m de gemeentes Doorn, Eemnes, Leusden, Loenen, Maarn, Maarssen, Nieuwegein en Veenen- daai op aan dit onderzoek mee te doen. Aanvraag van de vragenlij sten kan gedaan worden bij: Bu reau Onderzoek, Antwoordnum mer 4038, 3500 VB Utrecht, telefoon 030- 582416. LEUSDEN - De LHV-dames lijken het bij de loting voor de halve eindstrijd voor de af- delingsbekercompetitie niet erg te hebben getroffen. De Leusdenaren binden de strijd aan met Fortissimo uit Co- then, op papier de sterkste van de vier nog overgeble ven ploegen. Dat werd woensdagavond bekend tij dens de loting, die in het clubhuis van de Amersfoort- se handbalvereniging AAV werd verricht. De Leusdenaren bereikten de halve eindstrijd door af gelopen dinsdagavond afge tekend te winnen van klasse- genoot AAV (13-4). Zo ver kwam een ploeg van LHV in het bekertoernooi nog nooit. De andere ploegen die de halve eindstrijd bereikten zijn SHVU, dat in de lopende veldcompetitie de grootste concurrent voor LHV in de strijd om de titel is, en Lim- vio, dat eerder in het toernooi verraste door het sterke Smeeing/BDC te verslaan. SHVU, dat bij de laatste vier kwam door het Bussum- se BHC met 10-6 uit te scha kelen, ontvangt thuis Limvio, dat in de kwartfinales in Hil versum EMM uitschakelde (9-11). LHV ontvangt op eigen ter rein Fortissimo uit Cothen, dat zich dinsdagavond in Amersfoort van de gelijkna mige tegenstander ontdeed. Met één doelpunt verschil beslisten de Cothenaren de kwartfinale in hun voordeel (7-8). De halve finales worden op dinsdag 30 mei afgewerkt. De finale wordt zondag 11 juni gespeeld, op het terrein van het Amersfoortse AAV. ISDEN - De Fl- en F2-pupillen van Roda'46 namen deel aan sterk bezette "Drie Turfen"-toernooi bij de W SO Soest in st. Voor dit toernooi had de organisatie diverse clubs met delijke faam uitgenodigd. Uit Rotterdam kwamen Feyen- en Sparta, uit Amsterdam DWS. Zeeburgia en DCG en uit irlem de Koninklijke HFC. De amateur afdeling van de FC ente, te weten SC Enschede als mede het sterke Be Quick uit hphen vertegenwoordigden de oostelijke helft van dit land. de regio was de keuze gevallen op FC Hilversum, Naar- 79, de organiserende vereniging zelf en Roda'46. Ia'46 werd ingedeeld bij na Rotterdam, Hilversum, rden'79, Be Quick en DCG litslagen in de poule's waren: 46F1 - Sparta Fl b46 Fl Be Quick FL la46F1 - Naarden Fl la 46 F1 - Hilversum F1 U46 Fl - DCG Fl la 46 F2 - Sparta F2 la 46 F2 - Enschede F2 46 F2 - Naarden F2 a46F2 - Hilversum F2 la 46 F2 - DCGF2 OO 2-0 5-0 6-0 1-0 00 2-0 01 3-0 2-0 leelde de eerste plaats in de le met Sparta Rotterdam, dat een gelijk doelsaldo had Pe- ys moesten de poulewinnaar rerkstelligen Roda begon en >en Visser scoorde 1-0. Sparta le hierna het doel van Ruud telbnnk. Bastiaan Timmerman orde 2-0 en Sparta miste op- ïw Aangezien drie te nemen Ischoppen de beslissing ssten brengen was de derde lalty van Rigor Engelman niet ïr nodig. werd derde in zijn poule en elde tegen DWS F2 om de 5e 6e plaats. De wedstrijd ein digde in een 1-1 gelijk spel zodat ook hier penalties moesten beslis sen. Jimmy de Haan begon en miste. DWS schoot raak. Chris Rijnders schoot raak en DWS ook Marcel Ossendrijver scoorde 2-2 en DWS miste. Na deze drie strafschoppen werd om en om geschoten. Helo Timmer man miste en DWS scoorde zodag F2 als 6e eindigde bij de F2-tjes. ONDER INDRUK Roda Fl trad in de finale aan tegen Feijenoord F1 Nogal onder de in druk van die grote naam werd de wedstrijd begonnen. Al snel bleek dat Feijenoord daardoor de betere kansen kreeg en na vijf mi nuten werd keeper Ruud Miggel- brink voor de eerste keer gepas seerd. Een van richting ver anderde voorzet vloog hoog in de hoek: 0-1 voor Feyenoord In de tweede helft nam Roda Fl het heft in handen en de kans op een doel punt werd steeds groter. Uit een hoekschop van Jeroen Visser scoorde Jont Kok met een mooie kopbal 1-1. De achterhoede met Mark van de Water, Mark van Ginneken en Bas tiaan Timmerman hield stand te gen de aanvallen van Feyenoord terwijl voor Rigor Engelman en Manus van de Bremer probeer den de spitsen Jeroen Visser en Jorit Kok in stelling te brengen. De wedstnjd eindigde in een 1-1 gelijk spel zodat ook hier penal ties de beslissing moesten bren gen. Manus begon en schoot keihard raak. Feyenoord's schot belandde op de lat. Rigor schoot langs het doel en Feyenoord miste op nieuw. Bastiaans penalty werd ge stopt en Feyenoord scoorde 1-1. Weer werden er om en om penal ties genomen. Jorit Kok schoot over, Feyenoord ook! Jeroen Vis sers bal werd gestopt. Ruud Mig- gelbrink stopte ook de bal van Feyenoord! Mark van de Water knalde hard en hoog in de hoek 2- 1De penalty van Feyenoord werd door Ruud uit de rechterbeneden hoek getikt zodat Roda '46 Fl de eerste pnjs greep! LEUSDEN - In de winkel van DA- drogist J.W Kruep in winkelcen trum De Hamershof wordt donder dag 18 en vrijdag 19 mei voorlich ting gegeven over huidvewrzor- ging. Er is op beide dagen van 10.00 uur tot 17.00 uur een schoon heidsspecialiste aanwezig van Bio- therm. Spelertjes van Achterveld en IJsselmeervogels kijken gespannen toe bij een wedstnjd tijdens het Achterveldse pupillentoemooi. 1Huizen, 2. Eemdijk, 3. Vallei Vo gels, 4. Oranje-Wit, 5. Zeewolde en 6 Achterveld. F2 1. VRC, 2. Scherpenzeel. 3. Ach terveld, 4. Zeewolde en 5 IJssel meervogels. Zaterdag 20 mei zal het toernooi beginnen met de wedstrijden tus sen de Dl- en D2-pupillen en daarna om 13.30 uur het C-junio- ren-toemooi. ACHTERVELD - Zaterdag ging op het Kerstenssportpark het jeugdvoetbaltoemooi van start. De organisatie is in handen van de vereniging SVA De wedstrijden zijn verdeeld in een A- en B-toer- nooi; het wordt op dne achtereen volgende zaterdagen afgewerkt. De E- en F-pupillen waren zater dag het eerst aan de beurt om hun toernooi af te werken. Ondanks de in de morgen gevallen regen buien kon het geheel volgens schema worden afgewerkt. Er werd aktief en sportief gespeeld. Er waren twee poules. Na de spannende finale-wedstrijden konden de winnaars bekend wor den gemaakt. De resultaten waren als volgt: El 1. IJsselmeervogels, 2. Zwart wit, 3. HDS, 4. Huizen en 5 Roda E2 1. HDS, 2 SDCP, 3 IJsselmeervo gels. 4 Huizen en 5 Achterveld. Fl Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktie: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: f 49,50 per jaar, 25,50 per half jaar, 13,- per kwartaal Klachten bezorging: A's abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17 30 en 18 30 uur), lel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze ■ospekteur bezorging, overdag: 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe- stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num ber van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de 0DU-Krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Op de Leeuwenburg kwamen W. van der M. uit Leusden en T.N. uit Leusden dinsdag om 18.00 uur met elkaar in botsing. Ze kwamen uit tegenovergestelde richting en waren gestopt, omdat de weg smaller werd. Bij het op trekken raakte M. de linkerachter bumper van N. Beide auto's liepen lichte blikschade op. ACHTERVELD - Zondag zal in D'Ouwe Peerdestal weer het Frühschoppen worden gehou den. De aanvang is om 11.30 uur. De toegang is gratis De muzikale medewerking zal worden ver leend door de Hinterfelder Musi- kanten. Deze zullen samen met de zangeres er zeker weer een hele fijne Oostenrijkse sfeer weten te scheppen. Een bezoek aan dit evenement zal ook nu weer zeker de moeite waard zijn. De liefheb bers van de gezellige Oosten rijkse muziek zullen ook nu weer volop hiervan kunnen genieten. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere benchten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kanelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495 Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-komng mo gelijk. LEUSDEN - Na het winkelen bij tuincentrum Eurofleur ontdekte de 22-jange F. uit Leusden maandag dat zijn portemonnee verdwenen was. Bij het binnengaan van het tuincentrum was deze nog aanwe zig. In de portemonne zat een be drag van 35,- en drie a vier be taalkaarten. ACHTERVELD - De plaatselijke KPO-afdeling maakt op dinsdag 23 mei het jaarlijkse zomerreisje. Het vertrek is om 8.30 uur vanaf het Groot Achterveldplem. De reis gaat via Soest. Maartensdijk en Loosdrecht naar Nederhorst den Berg waar koffie zal worden ge dronken. Daarna gaat het via Weesp en Amsterdam naar Volen- dam waar men gelegenheid krijgt de vissersplaats te bezichtigen. Na de koffietafel in hotel Spaander man gaat het per boot naar het ei land Marken. Vervolgens gaat het weer met de bus terug en wordt er nog een bezoek gebracht aan de Zaanse Schans. Via een mooie route gaat het naar Voorthuizen waar het diner zal worden ge bruikt. Om ongeveer 21.00 uur hoopt men weer in Achterveld te arriveren De reis gaat met een luxe touringcar van J. van Delen uit Putten waarin tevens een toilet aanwezig is. Daar er nog een aantal plaatsen zijn kunnen degenen die deze reis mee willen maken zich opgeven bij Bep Voskuilen, Koningin Julia- naweg 28, Achterveld. Ook met leden kunnen aan deze reis deel nemen. De kosten voor deze dag zijn voor de leden 62,- en voor niet-leden 65,-. Men dient zich wel zo spoedig mogelijk op te ge ven, want vol is vol. Vrijdag 19 mei 19.30 uur. Inschrijven avondvier daagse de Regenboogschool Zaterdag 20 mei 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 21 mei 11.30 uur Frühschoppen D'Ouwe Peerdestal Maandag 22 mei 18.00 uur: start avondvierdaagse de Moespot Dinsdag 23 mei 9.00 uur: Welfare Zonnebloem Ons Gebouw 18.00 uur: start avondvierdaagse de Moespot Woensdag 24 mei 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moespot 18.00 uur: start avondvierdaagse de Moespot Donderdag 25 mei 13.30 uur: bejaardensoos Ons Ge bouw 18.00 uur start avondvierdaagse de Moespot 20.00 uur: start défilé avondvier daagse Donderdag 18 mei 20.00 uur: GPV-bijeenkomst i.v.m. Europese Verkiezingen, spreker Drs. Poelman. Koningshof, Ha- mersveldseweg 95 Vrijdag 19 mei 14.00 uur: Opening Beeldenroute door Evelien Blom, Gemeentehuis, Erf 1 20.30 uur Bouwconcert met B- Sharp, Muziekschool, Zwarteweg 16 a Zaterdag 20 mei 9.00 uur: Geraniummarkt op de Biezenkamp 20.00 uur: Danscontactavond voor alleenstaanden met Transit Four, De Mof Leusden-Zuid Maandag 22 mei 19.00 uur: Postzegelbeurs in De Til, Hamersveldseweg 30 LEUSDEN - Het college heeft een adviesbureau de opdracht gege ven na te gaan of de nieuwe ge- meentewerf op het toekomstige bedrijventerrein De Horst kan ko men. Ook zal het bureau uitzoeken wat de consequenties zijn van het afgraven van de Liniedijk op die plek en wat de gevolgen zijn als de dijk intact blijft. AMERSFOORT - De NVSH organi seert voor zaterdag 27 mei een avond voor alleenstaanden. De avond begint om 21.00 uur. Het ge bouw van de NVSH is aan de Cura- caolaan 49 in Amersfoort. Inlichtin gen, ('s avonds na 20.00 uur) tele foon: 622217. LEUSDEN - De affaire van drie Leusdense agenten die dronken mhun auto de wegen in en rond Leusden onveilig gemaakt zou hebben, hgt nog vers in het geheugen. Een landelijke ochtendblad had een, naar later bleek, gefantaseerde verklaring van een 21-jarige Amersfoorter geplaatst, waarin deze beweerde de agenten slinge rend op de Arnhemseweg te hebben gezien. De Leusdense pohtie heeft de dagen daarna, vooral omdat de krant erover bleef publiceren, veel last van dit verhaal gehad. Om een en ander weer 'goed te maken' bood burgemeester Parus woensdagmiddag bij het maandelijkse overleg dat hij met de politie heeft, het Leusdense korps een attentie aan. LEUSDEN - Een voorproefje op het Puddingpopfestival in sep tember. Dat is het mini-festival Puddingproeven, dat zaterdag 20 mei in jongerencentrum De Geut wordt gehouden. Er is een spon sorloop om geld binnen te halen voor het festoival in september en er treden drie bands op uit Leusden en omgeving. Dat is de 'huisband' van De Geut '601', 'Straight Up' en 'One Night Stand'. Buiten de optredens van de drie bands zal er muziek ge draaid worden van de groepen die in september aan het Pud- dingpopfestival meedoen. Het mini-festival van zaterdag 20 mei moet geld oplveren voor het gro te evenement. Aan de sponsor loop doen de zes organisatoren mee en de medewerkers van de Geut. De bezoekers worden uit genodigd om geld te geven voor elke 12oo meter die wordt afge legd. De toegang is 's middags gratis en bedraagt vanaf 21.00 uur 5,--.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3