Sport in cijfers De Groot en Jacobs I winnaars Lentetoernooi tilopen naar nacompetitie m degradatie te ontlopen Matige dag Boulers eu de boulers koesteren zich m weldadig zonnetje Onderlinge wedstrijden bij Impala Uitslagen dames- schietclub es tegen Sparta Nijkerk brengt korfballers in de problemen Nacompetitie korfballers Antilopen Finales sponsortennis Het verschil, tussen winst en verlies bedroeg vaak niet meer dan een paar centimeter. mochten naar een beker voor de eerste plaats, een fraaie wisseltro fee mee naar huis nemen De poe delprijs was voor Paulien van de Brug en Ton Jacobs, die echter als meespelend wedstrijdleider de meeste aandacht voor het wed strijdverloop moest hebben. LEUSDEN - Een dag na het Lentetoernooi moest een viertal triplettes aantreden voor de tweede dag van de Nationale Competitie. Voor alle teams was het een mati ge tot zelfs slechte dag. Hak- horst 1 (Hans en Joost Jacobs met Emile Eskenazi) kwa men er relatief het best van af; zij wonnen 3 van de 5 par tijen. Van de 10 gespeelde wedstrijden hebben zij er tot nu totaal 7 gewonnen. Hakhorst 2 won slechts 2 van de 5 partijen. Dit triplette (Bau- ke en Henk Bokhorst met Ru- uoipn ue oiooii iieeu uu o vdxt de 10 wedstrijden gewonnen waardoor zij nauwelijks nog kans maken op een hoge klas sering. Hakhorst 3 (Roelof de Groot, Martin van Slingerland en Ruud Noom) moeten het doen met sombere vooruitzichten. Zij verloren jammerlijk alle 5 partijen. Van de 10 tot nu ge speelde wedstrijden hebben zij er slechts 2 gewonnen. Voor hen is plotseling het degrada tiespook opgedoken. Hakhorst 4 tenslotte was deze competitiedag matiger dan de eerste, toen zij alle vijf partijen wonnen. Nu kwamen zij met dne overwinningen thuis, te weinig om de eerste plaats vast te houden. Met 8 winstpartijen uit 10 staan zij nu 3e in hun klasse. Voor alle teams geldt dat op de laatste competitiedag op 4 juni a.s. het „erop of eronder" wordt. LEUSDEN - De loting van de korfbal-degradatiewed strijden zijn voor Antilopen redelijk gunstig verlopen. De korfbalbond heeft voor een ingewikkelde methode geko zen om te bepalen wie er naast het IJmuidense DKV naar de tweede klasse degra deert. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit: Zaterdag 27 mei wordt de wedstrijd DOC - ASVD ge speeld in Bus sum. De win naar van deze wedstrijd wordt de eerste tegenstander voor de Leusdenaren. Indien de wedstrijd in een gelijk spel eindigt, heeft de bond bepaald dat DOC de tegen stander wordt. Antilopen speelt de eerste wedstrijd op dinsdagavond 31 mei op het sportpark Bur gemeester Buining. Op zater dag 3 juni wordt de laatste wedstrijd gespeeld. Afhan kelijk van de tegenstander wordt dit een uit- of een thuiswedstrijd voor de Leus- dense ploeg. Het voordeel van deze lo ting kan zijn dat het team van trainer/coach Fred Ferra- geau het resultaat van de eerste wedstrijd kent en weet waar men aan toe is. Aan de andere kant is het natuurlijk ook zo dat als de Leusdense club de winnaar treft men ei genlijk verplicht is die te ver slaan als men het niet op de laatste wedstrijd wil laten aankomen. De spanning zal hierdoor des te groter zijn. Als de Leusdenaren de eer ste wedstrijd, met het thuis voordeel, in winst weten om te zetten, is het behoud vrij wel zeker. Een gelijk spel is dan in de laatste wedstrijd voldoende. Al met al wordt het een zeer moeilijke en spannende aangelegenheid, waarvan de uitkomst nog lang niet vast staat. De wens van Fena- geau is niet helemaal uitge komen. Hij wilde het liefst thuis tegen ASVD uit Dronten starten. Aan de eerste wens is wel voldaan: een thuis wedstrijd. Of ASVD de tegen stander wordt, moet worden afgewacht. WOENSDAG 24 MEI 1989 KORFBAL Uitslagen eerste klasse D Antilopen - Sparta 6-8 Alüus-ZKC'31 12-7 ASVD - DKV 8-6 DOC-De Vinken 7-10 Eindstand 1. De Vinken (kampioen) 14-23 2. Sparta 14-22 3. ZKC'31 14-13 4. Altius 14-13 5 Antilopen (beslissingswedstrijd) 14-12 6. DOC (beslissingswedstrijd) 14-12 7. ASVD (beslissingswedstrijd) 14-12 8 DKV (gedegradeerd) 14-5 HANDBAL Uitslagen tweede klasse B, dames AAV-BHC2 21-3 SDO-UDSV3 7-10 LHV-Houten 15-4 SHVU - Baarn (niet verschenen) Stand 1 LHV (kampioen) 15-30 2. SHVU 15-26 3. EMM 15-20 4. UDSV3 15-19 5. AAV 16-17 6 SDO 15-10 7. Baarn 15-8 8 Houten 15-4 9. BHC2 15-2 Programma tweede klasse B Baarn - BHC 2 UDSV 2 - EMM Houten - SDO SHVU - LHV Uitslagen eerste klasse heren Limvio - Houten 15-12 HV BS - UHV/Sport 3 13-10 Eendracht - LHV 28-21 Stand 1. Limvio (kampioen) 12-19 2. Houten 12-17 3. SmeeingBDC 12-16 4. Eendracht 11-10 5. HVBS 11-9 6. UHV/Sport 3 12-6 7 LHV (gedegradeerd) 12-5 Programma eerste klasse 4 juni HV BS - Eendracht LEUSDEN - Op zaterdag 27 mei worden door Impala weer de jaar lijkse onderlinge tum- en RSG- wedstrijden gehouden Deze vin den plaats in 'De Korf en begin nen om lo.uu uur. Aan deze wed strijden doen ongeveer 350 jon gens en meisjes mee, in de leeftijd van 6 tot 16 jaar. Zij worden inge deeld in verschillende leeftijds groepen. Per groep zijn er pnjzen te winnen Tevens wordt een wis selbeker uitgereikt aan de beste turnster en aan de beste bij de RSG Tijdens de pauze om onge veer 17.00 uur geven de dames- turngroep, de aerobicgroep en de kleuters een demonstratie. De prijsuitreiking wordt om ongeveer 18 00 uur verwacht. LEUSDEN - Voor de vijfde keer in successie is in het tennis- en squashcentrum het sponsor-ten nistoernooi gehouden. Ook dit jaar werd m de categorie A gemengd Interdent uit Scherpenzeel via een 8-2 overwinning in de finale tegen First International uit Bameveld winnaar Winnaar van de wisselbekers waren verder DHV (heren B), Cen- tropa (heren A) en Pon (gemengd B). Er waren in totaal 160 deelne mers en deelneemsters. Het toer nooi werd afgeloten met een ge zellige barbecue. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd op de binnen baan van Ons Gebouw namen ne gen leden deel. Anneke Ouds hoorn werd eerste met 88 punten. De overige uitslagen waren: 2. Alice Arlar 82 pnt. 3 InyKok 81 pnt. 4 RiaVos 73 pnt. 5. Wil van Gelder 70 pnt 6. Nel Tijmensen 69 pnt. 6. An Voskuilen 69 pnt. 8 BepSmal 65 pnt. 9. JeannetVos 64 pnt. Toch leefde de thuisclub nog een keer op. Trainer Fenageau stuurde de junior Paul Hendriks in plaats van Ter Maten het veld in en deze speler wist weer wat vaart m de aanval te brengen. Na een over treding tegen Nancy Laheij kreeg Antilopen een strafworp, die deze keer door Martijn Verwoert wel in een doelpunt werd omgezet: 5-8. Even later scoorde Paul Hehdriks met een prachtig afstandsschot 6-8. Maar de tijd was te kort om Sparta nog in te halen. VERTROUWEN Door de nederlaag zullen de Leusdenaren hun verblijf in de eer ste klasse door middel van degra datiewedstrijden moeten veilig stellen. De tegenstanders zijn DOC uit Bussum en ASVD uit Dronten tegen wie elke een maal gespeeld zal moeten worden. „Ik heb er wel vertrouwen in, als de loting een beetje gunstig uitvalt", zegt Ferra- geau. „Als we in de eerste wed strijd thuis tegen ASVD mogen spelen zie ik goede mogelijkhe den" Ferrageau is teleurgesteld door zijn ploeg en wil niets van excuses weten. „Natuurlijk hebben we aan het begin van het seizoen vier spelers verloren en natuurlijk zijn er tijdens het seizoen nog eens vier afgevallen met blessures. Toch blijf ik zeggen dat we met de ploeg die zaterdag in het veld stond in staat waren om Sparta te pakken". Volgens Ferrageau hebben vooral de heren de ploeg in de laatste wedstrijden in de steek ge laten. Hij heeft al meerdere keren gezegd dat het met m de training zit of iets dergelijks, maar „tussen de oortjes" Jack den Heyer in een fel duel gewikkeld met een Spartaanse tegenstan der. de daaropvolgende partij, die zij opmeuw wisten te winnen en wel met 13-4 van het toch gerouti neerde doublette Roelof de Groot en Sieds Hoitmga. Op de andere banen van het zon overgoten Hakhorst-complex wer den de andere wedstrijden met evenveel verve gespeeld. Langza merhand werd zichtbaar dat Ru dolph de Groot en Joost Jacobs de klap van hun verliespartij in het eerste uur ruimschoots te boven waren. Zij wonnen de overige par tijen en plaatsen zich voor de finale. De andere finalisten werkten zich geruisloos door de tegenstand heen. Of het vermoeidheid was, gebrek aan concentratie of toch ook het warme weer, in de finale konden zij nauwelijks partij geven. Rudolph en Joost kwamen snel op een nante voorsprong van 8-0. Een dergelijke voorsprong mag men zo'n sterk doublette nooit geven, want terugkomen is dan haast on mogelijk. Desondanks was het dapper dat Ruud Noom en Coen Bisschops zich niet wilden overge ven. Zij kwamen wel tot een paar tegenpunten, maar veel mocht het met baten. Met Rudolph de Groot als erkend plaatser en Joost Jacobs als geacht tireur, werd de wedstrijd snel in hun voordeel beslist met maar liefst 13-6. Uitslag: 1 Rudolph de Groot/Joost Jacobs 2. Coen Bisschops/Ruud Noom 3 Ane v.d. Bremer/Thieu Stienen 4. Rie Schregardus'Henk Bokhorst 5. Mieke en Kees Bokhorst De winnws, Rudolph en Joost, een uitgespeelde kans. Margret Versteeg kwam alleen onder de korf, maar schoot te gehaast. De kans om op voorsprong te komen, was daarmee verkeken. Het duel werd daarna harder, waardoor de scheidsrechter steeds vaker moest optreden Er werden verbeten duels uitgevoch ten. De Nijkerkers waren daar be ter in en werden langzaam sterker. Via een dubieuze strafworp kwa men zij op voorsprong: 3-4. Maar Antilopen vocht onder aan voering van Nancy Laheij opnieuw terug. Tegen haar werd een over treding begaan en ze kreeg een strafworp. Deze werd door Frans ter Maten benut en hij bracht beide ploegen weer op gelijke hoogte: 4-4. De thuisclub leek door te willen gaan, want de bal werd in het ver dedigingsvak van aanvoerder Joy ce Osnabrugge op een uitstekende manier veroverd. Maar zoals ei genlijk te vaak op beslissende mo menten gebeurde, werd de bal in het middenvak op knullige wijze verloren. De verdediging is daar met helemaal op ingesteld, dat de bal zo snel weer terugkomt en de bezoekers konden vrij eenvoudig scoren. Ed Hendnks, die een mati ge wedstnjd speelde, en Jack den Heijer misten een vrije kans om de partijen weer op gelijke hoogte te brengen BESLISSING Twintig minuten viel de beslis sing m de wedstrijd als Marcel Veenendaal terecht van het veld werd gestuurd. Hij gaf de scheids rechter een duw, nadat deze niet had afgefloten toen de bal uit de handen werd geslagen. Sparta Nij kerk kon toen heel gemakkelijk 4-6 scoren De begrijpelijke, maar domme reactie van Veenendaal was de ommekeer in de wedstrijd. Antilopen was tot dan toe gelijk waardig aan de Nijkerkse ploeg en een punt had er zeker ingezeten. Maar na het incident was de ploeg van trainer Ferrageau even de kluts kwijt en kwam dan ook verder achterop: 4-7. Ook de scheids rechter was kennelijk ook een beetje aangeslagen, want hij wei gerde een strafworp te geven na een overtreding tegen Versteeg Even later gaf hij die wel om ondui delijke redenen. Antilopen miste de kans om weer aansluiting te krij gen en leek definitief verslagen Zeker toen de bezoekers tien mi nuten voor tijd verder afstand na men: 4-8. /eu de Boulers van 'De Hakhorst' koesterden zich tijdens het Lentetoernooi m een zomers zonnetje. I LEUSDEN - De leden van de Jeu de Boulesclub De Hakhorst |n enthousiaste beoefenaren van deze oer-Franse sport. Afge- >en zaterdag werd het traditionele Lentetoernooi gehouden l dit keer ook met weer op z'n Frans. Een niet veel voorko kend temperatuurt)e van zo'n 26 graden bracht iedereen in de iste sfeer. Voor de meesten is een Frans dorpspleintje, om- bgd door bomen waaronder in de schaduw „pétanque" wordt (sspeeld, méér dan een herinnering. Vele Leusdenaren trek- pn straks weer Frankrijk in om hun geliefde sport aldaar te poefenen. Een voorproefje daarvan beleefde men het afgelo- pn weekend. |De wedstnjdleider, Ton Jacobs, d een systeem van twee voorron- I. verkiegen door loting. Er de den zich direct verrassingen voor Het doublette Hans Jacobs en Hans Manuel versloeg het sterke duo Ru dolph de Groot en Joost Jacobs. Een nog grotere verrassing bereidden Bep Bloemendal en Ditte Stappers hun tegenstanders. Dit als kansloos geachte doublette versloeg eerst Rie Schregardus en Henk Bokhorst met maar liefst 13-3 en vervolgens wonnen zij van Janny en Hans Vos- sebeld met 13-5. Door deze onver wachte overwinningen kwamen zij na deze voorronden op de eerste plaats. Bijna hadden zij voor een sensa tie gezorgd. In de daarop volgende partij verloren zij, na een spannen de partij, met slechts 12-13. Dat dit des te meer jammer was bleek uit zeker niet de mindere in de wedstrijd tegen de Nijkerkers, maar verloren de wedstrijd nadat Marcel Veenendaal uit het veld werd gezonden. De jeugdige speler liet zich gaan nadat een overtreding tegen hem niet werd bestraft en de Nijkerkers konden scoren. Zij kwamen op een beslissende 4-6 voorsprong en de thuisclub kwam deze klap niet meer te boven. Gert Graafland illustreerde de verslagenheid van de Leusdenaren toen hij bij de stand 4-6 een strafworp miste. De scheidsrechter probeerde in de beladen wedstrijd het spel kort te houden, maar nam niet altijd voor beide partijen de juiste beslissing. Voor beide partijen was deze wed strijd van groot belang Sparta wil de winnen om de race om het kam pioenschap met De Vinken voort te kunnen zetten. De Vinkeveners moesten dan wel punten laten lig gen. Die mogelijheid zat er m om- da zij bij DOC op bezoek moesten en die had ook de punten hard nodig in de stnjd tegen degradatie. Voor Antilopen gold hetzelfde als voor DOC, namelijk dat er mini maal een punt gehaald moest wor den. Dat ene puntje heeft er het grootste gedeelte van de wedstrijd ingezeten en zelfs nog meer. Tot op het beslissende moment waarop de scheidsrechter een fout maakte, Sparta kon scoren en Marcel Vee nendaal uit het veld werd gestuurd. GELIJKOPGAAND In de eerste helft gaven beide ploegen elkaar geen duimbreed toe. Er waren kansen over en weer, maar er werd heel weinig ge scoord. Bij de rust was het dan ook pas 2-2. De thuisclub was na onge veer twintig minuten spelen op voorsprong gekomen door een af standsschot van Frans ter Maten. Het was met in staat de voorsprong verder uit te bouwen. Aan de ene kant kwam het omdat het geluk niet meezat na opmeuw een afstands schot van Ter Maten die uit de korf draaide en een schot van Karm van de Vegte dat net geen doel raakte Aan de andere kant kwam het omdat de Nijkerkers zeer fel te genstand boden. Vooral in het mid denvak moest de scheidsrechter regelmatig voor een overtreding fluiten. Sparta kreeg ook een aantal kansen en kwam via een goed uit gespeelde vrije bal op gelijke hoogte. Het duurde echter niet lang of de Leusdenaren kwamen 2-1 voor. Het was Debbie Costa die met een droog, maar effectief schot het tweede doelpunt maakte. Opnieuw kreeg de thuisclub en kele goede mogelijkheden, maar er werd onnauwkeurig geschoten. Na een aantal goede aanvallen werd Graafland tweemaal goed vrijgespeeld en kreeg voldoende tijd om te schieten, maar miste op een haar. Daarom konden de be zoekers nog voor de rust opnieuw gelijk komen: 2-2. VEERKRACHT In de rust kwam Margret Ver steeg Karin van de Vegte vervan gen, die last van de warmte had. Onmiddellijk kwamen de bezoe kers op voorsprong. Ze zagen hun eerste aanval door de thuisclub on derbroken worden, maar door zeer zwak uitverdedigen, werd er weer balverlies geleden. Sparta profi teerde daar optimaal van en maak te er 2-3 van. Maar Antilopen toon de veerkracht en zocht opmeuw de aanval. Dat ging m het begin nog wat te gehaast, waardoor in de aan val en de verdediging een aantal malen balverlies werd geleden. Sparta maakte daar echter geen gebruik van. Marcel Veenendaal maakte vnj snel 3-3 door een goe de aanval heel netjes af te ronden. Joyce Osnabrugge speelde hem keurig vrij en Veenendaal legde de bal van afstand m de korf. De thuis club kreeg, na de vakwisseling. Verwoert ziet ploeggenote Margret Versteeg een ideale kans ►en om een 5-4 voorsprong te nemen. Mede daardoor bleef tegenstan- a inde wedstrijd en konden de Nijkerkers de winst naar zich toe USDEN - Antilopen heeft zich afgelopen zaterdag verder {ëgradatiezorgen gewerkt door in de laatste wedstrijd met i Sparta Nijkerk te verliezen. De Leusdense ploeg zal len met DOC uit Bussum en ASVD uit Dronten in een extra be competitie uit moeten maken wie, samen met DKV uit aiden, naar de tweede klasse degradeert. De drie ploegen iigden op twaalf punten. Kampioen is geworden De Vinken finkeveen, die in de laatste wedstrijd de punt voorsprong op niet meer uit handen gaven. De Leusdenaren waren

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15