Subsidie 'Eemelaar' van de baan eb van de Gorzel Jongerenwerker krijgt een andere functie serva Volvo Astrid Marz Band in De Hakhorst TOYOTA vandaag 9e leusder krant» Expositie Amnesty International KEISTAD B.V. Vissterfte Film in de Blijhof frTifn AUTO EEMHAVEN APK-keuring Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden VVD wil eerst beleidsuitspraak college I Jeugd- en jongerenwerk wordt geprivatiseerd t NS: „Pon-lijn geen alternatief dubbel spoor Barneveld-Ede" Fietstochten KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV AMERSFOORT PEALER Amsleidamseweg 7 lel 033-630151 NIJVERHEfDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Leden LTV Leusden akkoord met nieuwbouwplannen. Pagina 3 Het weer in Leusden: Een bui. Pagina 3 Pastor Ter Bekke geridderd. Pagina 5 Mininatuurt]e: Winterkoning. Pagina 5 Oud-militairen bezoeken loopgraven bij Asschat: „Hoe bouw je een stevig nest van zand". Pagina 7 Veel belangstelling voor concert Vidzi Brown. Pagina 9 Leusder Krant junior. Pagina 11 Stichting Kunstkwartier blijft optimistisch over beeldenroute. Pagina 12 Leusdens echtpaar zoekt verklaring voor aardstralen. Pagina 13 Antilopen naar nacompetitie om degradatie te ontlopen. Pagina 15 Nieuwe seizoen Trim- en Toerclub Leusden van start. „Wat anderen te voet doen, doen wij op twee wielen". Pagina 17 Servicepagina. Pagina 18 Weekenddienst: 948111 krant: WOENSDAG 24 MEI 1989 - 21e JAARGANG NO. 4 (van de redactie) LEUSDEN - De Achterveldse tennisvereniging De Eemelaar kan voorlopig fluiten naar een gemeentelijke subsidie van een kleine zevenduizend gulden, als bijdrage in de kosten voor de reparatie van het dak van het onderkomen van de vereniging. Naar aanleiding van een debat over het voorstel in de commis sie Welzijn en Huisvesting trok wethouder Evelien Blom het voorstel terug, in afwachting van een beleidsnotitie over priva tisering van sportaccommodaties en de gevolgen daarvan. Het voorstel is afgevoerd van de agenda, die morgen (donderdag) in de gemeenteraad zal worden behandeld. Het bestuur van de tenmsvereni- voorgestane privatiseringsbeleid. ging. dat zich dinsdagavond over de kwestie beraadde, toonde zich na aanvankelijke verbazing zeer teleurgesteld over de gang van za ken. Voorzitter Wormgoor van De Eemelaar: „We zitten nu ineens met een gat van zeven mille in de be groting. En de toestand van het dak laat het niet langer toe dat we wachten met repareren We zien ons nu gedwongen onze toevlucht te nemen tot het treffen van nood maatregelen. m afwachting van definitieve besluitvorming op ge meentelijk niveau." De kwestie is het gevolg van een debat in de commissie Welzijn en Huisvesting, een aantal weken ge leden, waarin Lily van Amerom na mens de WD kenbaar maakte haar oordeel over het subsidiever zoek te willen opschorten. Zij vond het nog maar de vraag of de voor gestelde gemeentelijke bijdrage m het groot onderhoud van de Ach terveldse tennisaccommodatie strookte met het door de gemeente Van Amerom wilde daarom eerst van de raad een uitspraak over de consequenties van het privatise ringsbeleid, alvorens zij haar eventuele goedkeuring aan het voorstel wilde hechten. De houding van Van Amerom had tot gevolg dat het voorstel werd mgetrokken. REDENATIE Met de redenatie van Van Ame rom heeft het bestuur van De Ee melaar overigens de nodige moei te. Voorzitter Wormgoor: „Er zit iets kroms in de hele gang van zaken. Volgens ons heeft de hele privatisering nog geen gestalte ge kregen en is de gemeente derhalve gewoon nog verantwoordelijk voor de accommodatie. Er is wel met een aantal verenigingen over pri vatisering gesproken, maar er moesten nog zaken geregeld wor den. Formeel is van privatisering dus nog helemaal geen sprake. Wij begrijpen deze houding dan ook niet. Maar we zullen onze bezwaren tegen de gang van zaken bij de Sportstichting aankaarten en als dat met werkt, zullen we bij de diverse politieke partijen verhaal proberen te halen." Of De Eeme laar ook procedurele stappen overweegt, bijvoorbeeld via de wet AROB in beroep gaat tegen de be slissing van de gemeente, was nog niet bekend. VERDEELSLEUTEL De discussie is het gevolg van een subsidieverzoek van De Ee melaar, waarbij het in feite om een betrekkelijk genng bedrag ging. Een onderzoek van de afdeling Ci viel- en Bouwtechnische Werken van de gemeente had uitgewezen dat het dak van het clubonderko men van De Eemelaar, dat in 1979 werd gerealiseerd, aan een stevige opknapbeurt toe was. Met de reno vatie zou een bedrag van rond de 20.000,- gemoeid zijn, waarbij was becijferd dat het gemeentelijk aandeel rond de 7.000,- zou be dragen. dat bedrag kwam tot stand na toepassing van een verdeel sleutel, die ook gebruikelijk is bij het bepalen van de hoogte van een subsidiebedrag voor de nieuw bouw van was- en kleedgelegen heden van verenigingen. De aan leg daarvan wordt door de ge meente gesubsidieerd. LEUSDEN - De Astrid Marz band, één van de groepen die ook op traden bij de Jazzdriedaagse in Amersfoort, treedt zondag 28 mei op in de Jazzsocieteit van de 'De Hakhorst'. De leden van de band traden afzonderlijk regelmatig op voor radio en televisie en be staat uit beroepsmusici en stu denten van het conservatorium. De zangers Astrid Marz, waarnaar de band is genoemd, trad onder meer op bij 'Summerset' tijdens het Knokkefestival en treedt nu al weer enkele jaien op met haar band op jazzfestivals. Erwin Hoorweg (key board) was vaste begeleider van Henk Elsink en maakte deel uit van het orkest van de musical 'Cats'. Slagwerker Jan Hem van Huizen vormt samen met bassisit Martin Zand Scholten de vaste ntmesectie van de Hans Dulfer/Bons van de Lekband. Het optreden van de band m de Hakhorst begint om 14 30 uur. De toegang is gratis voor donateurs. Anderen betalen 5,--. Bevangen ui het zonlicht en in zijn eigen web beweegt de Gorzel zich voorzichtig tussen de draden van een pnkeie stellage Theatergroep Trajekt opende met de voorstelling van De Gorzel de beeldenroute die tot 19 lugusfus langs de Hamersveldseweg te zien is. (van de redactie) jEUSDEN - Hoewel de inspraakrondes voor het nieuwe beleid tog moeten plaatsvinden zijn de eerste gevolgen van de nota *Werk in uitvoering' over het jeugd- en jongerenwerk in Leus- den al merkbaar. Jongerenwerker Roy Robbemond krijgt bin nen de gemeentelijke organisatie een andere functie aangebo- ien en tienerwerkster Saskia Szarafinsky heeft ontslag geno men en zal binnenkort elders een nieuwe baan accepteren. De jemeente zal binnen niet al te lange tijd een nieuwe jongeren- Werker voor 38 uur aanstellen, die in eerste instantie in ge meentelijke dienst zal komen. In een later stadium zal hij of zij ichter werknemer wordt van een nog op te richten stichting voor het jongerenwerk. Dat zal daarmee niet meer in handen van de gemeentelijke overheid zijn, maar geprivatiseerd wor- ien. Dat blijkt uit verklaringen die de verantwoordelijke amb tenaar van de afdeling welzijn en wethouder Blom bij monde van de gemeentelijke voorlichting hierover deze week deden. AJ enige tijd zijn er spanningen tossen de jongerenwerker en de organisaties aan wie hij wordt ver onderstelt zijn diensten te verle nen. Met name tussen jongeren centrum De Geut en Robbemond zijn de afgelopen jaren wrijvingen ontstaan die hebben geleid tot een tot nu toe onherstelbare vertrou wensbreuk In de nota 'Werk m uitvoering' die kortgeleden gepu bliceerd werd, staat hierover: „Over en weer werd elkaar ver weten dat het functioneren onvol doende was, dat afspraken niet werden nagekomen, enzovoorts. Bemiddelingspogingen van de kant van het gemeentebestuur had den geen resultaat. De kloof tussen de beroepskracht en De Geut bleek te groot. Toch heeft het jon gerencentrum volgens de nota dui delijk behoefte aan de ondersteu ning van een beroepskracht. In het verleden 'nam' De Geut ongeveer 19 uur af. Uit de nota blijkt ovengens ook dat de andere jongerenorganisa ties m Leusden en Achterveld niet of onvoldoende gebruik maakten van de beroepskrachten. De Moes pot m Achterveld doet slechts inci denteel een beroep op de jonge renwerker. Dat geldt ook voor speel- en recreatievereniging De Blijhof. De Rockers maken hele maal geen gebruik van de be roepsmatige ondersteuning Dat geldt ook voor De Til, hoewel deze Jongerenwerker Roy Robbemond ...andere functie... organisatie in de toekomst wellicht wel behoefte heeft aan beroeps matige ondersteuning. Alleen JUID in Leusden-Zuid maakt volgens de nota veelvuldig gebruik van de jon gerenwerker, maar dat komt on dermeer omdat het draagvlak van deze vereniging volgens de nota klein is en er veel wisselingen m het vrijwilligersbestand zijn. Een van de oorzaken van het niet goed functioneren van de beroeps kracht is dat de gekozen construc tie volgens de notitie ongelukkig is. De beroepskrachten moeten in de huidige situatie inhoudelijk verant woording afleggen aan de instellin gen waarvoor zij werken. Bij het onstaan van een vertrouwensbreuk wordt het functioneren van de jon gerenwerk geblokkeerd. Het pro bleem ligt dan bij het gemeentebe stuur. De nota constateert dan ook dat de mate van beroepsmatige onder steuning, de aard en de inhoud van de ondersteuning, de inzet en de verdeling ervan en het werkgever schap van beroepskrachten be langrijke onderwerpen zijn waar over tijdens de inspraak met be trokkenen nader overleg moet worden gevoerd. Met de beslissing om Robbemond binnen de ge meentelijke organisatie een ande re functie aan te bieden lijkt alvast een voorschot op dit overleg geno men te zijn. Tienerwerkster Saskia ky.. andere baan.. Szarafuis- 11M111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 f 11111111111IJ2 LEUSDEN - De Nederland se Spoorwegen voelen niets voor rehabilitatie van het ge deelte van de 'Pon-lijn' van Amersfoort naar Overberg, met een aanoiuiting op het spoortraject Utrecht-Arn hem. Burgemeester en wet houders van Ede en gedepu- teerde staten van Gelderland hadden voorgesteld de niet meer in gebruik zijnde lijn in ere te herstellen. De Gelderse bestuurders noemden de Pon-lijn in hun reactie op het Tweede Struc tuurschema Verkeer en Ver voer. Daarin wordt uitge gaan van een verdubbeling, met name voor goederenver voer, van de 'Kippenlijn' Amersfoort-Barneveld-Ede/ Wageningen, ter ontlasting van de lijn Utrecht-Arnhem. 'Ede' en 'Arnhem' zijn daar mee niet gelukkig, met het oog op de te verwachten overlast voor de bebouwde kommen van Ede, Lunteren en Bameveld. De Nederlandse Spoorwe gen houden vast aan verdub beling van de lijn Bame- veld-Ede, laat een woorvoer- ster desgevraagd weten. „Een lijn Amersfoort-Over- berg is voor ons niet interes sant. Het eventuele aanbod van reizigers zal zeer gering zijn, doordat deze lijn nau welijks kernen doorkruist en bovendien gaat de door- snee-reizigersstroom een an dere richting. Wat het goede renvervoer betreft zou het weer tot voldoende capaci teit brengen van de Pon-lijn een te grote investering ver gen. Bovendien heeft de ge meente Amersfoort uitbrei dingsplannen in gedachten waarin herstel van de Pon- lijn niet past Wij hebben daarom gezegd: Oké, dan zullen wij Amersfoort niet in de wielen rijden." I llll|||lll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||,|||||,||||||||||||||||||||||||||||||||||M||,||||,||||||||||||||||||||||||||||||||||| LEUSDEN - In het water bij het Eempad, ter hoogte van de Cohen- LEUSDEN - De KPO-Leusden houdt op dinsdag 30 mei haar jaar lijkse fietstocht. Onderdeel van de tocht is een bezoek aan het bijen teeltmuseum in Odijk. Het vertrek is om 9.00 uur bij de Kom en 9.15 uur bij H. Morkin, Prins Bernardlaan 4 in Leusden-Zuid. De tocht is (heen en terug) ruim 50 kilometer. Inlich- toingen bij L. Glaudemans, tele foon: 941803. De ULG en de PJGU organiseren voor 9 juni een fietstocht van onge veer een uur. het vertrek is om 19.45 uur vanaf De Til. De inschrij ving kost 5,--. Na afloop is er koffie en zijn er hapjes. De drank is voor eigen rekening. Inschrijven bij E.K. Hogeveen-van Oosterom, telefoon: 951086. LEUSDEN - Amnesty Internatio nal heeft een kleine expositie over 'verdwenen' Chilenen inge richt in de linkervleugel van het gemeentehuis voorbij de afdeling Burgerzaken. De tentoonstelling is ingericht door de Leusdense afdeling en is samengesteld van foto's van mensen die aandacht vragen voor hun verdwenen fa milieleden en tekeningen van him kinderen. Het gaat om een paar duizend Chilenen, die in de jaren zeventig 1 zijn verdwenen en waarvan steeds duidelijker wordt dat de veilig- heidstroependaarmme te maken hebben. De expositie is tot 29 mei. Er is ook informatiemateriaal aan wezig voor mensen die de familie leden van de verdwenen Chilenen willen helpen in hun strijd om ach- I ter de waarheid van de verdwijnin- L gen te komen. Duik eens in uw verzekeringspapie ren. Meer hierover in de A O Verzekeringskrant, die vol gende week bij u in de bus iigL LEUSDEN - De film 'De bende van de razende hond' is zaterdag 27 t mei te zien in het gebouw van de Blijhof aan de Lisidunalaan 2 Er zijn 11 twee voorstellingen: om 10.30 uur en om 13.30 uur. De film is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. De toe gangsprijs is voor leden 2.-- en voor met-leden 3,--. steeg werd maandag, vermoede- c lijk als gevolg van de warmte van de afgelopen dagen, een grote vis- - sterfte geconstateerd. In het water werden onder meer voorns en snoeken aangetroffen Bij langdun- r ge warmte krijgen de vissen te r kampen met zuurstofgebrek. Er f zwommen daarom dicht aan het oppervlak grote scholen vissen. 1

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1