Er bestaat veel belangstelling voor het concert" Spetters vlogen eraf bij Puddingproeven waliteit voor te weinig bezoekers Ambachtsmarkt in De Hamers hof dngerenkoor Leusden verzorgt optreden met Vicki Brown )rganisatie tevreden over opbrengst van voorproefje popfestival legende Eouwconcert Muziekschool Leusden met 'B-Sharp' plaatselijk nieuws yOENSDAG 24 MEI 1989 l leusder krant (Door Jaap Riewald) jsDEN - Uitvoerig is in de plaatselijke pers reeds medede- Jgedaan van het feit, dat de Engelse zangeres Vicki Brown 5 mei concerteert in samenwerking met het Jongerenkoor ■den. Naar aanleiding van dit bijzondere samenwerkings- Eert sprak Jaap Riewald met de dirigent van het Jongeren- C Jan Beckers. pe begeleiding van het Jonge- oor Leusden is in handen van ust Tom Koekoek, drummer van Pelt en basgitarist Marcel •ving. ■igent Jan Beckers: „Compo- Tom Parker heeft arrange- :n geschreven op bekende ïeke melodieen als de Mes van Handel. Eén van die ,ten is dan ook The Young uah. Parker heeft een aantal ;en bij elkaar gezocht die op- »n in „The New London Cho- te weten Madeline Bell, Gor- Neville en Vicki Brown. Deze Bp begon met de vertolkingen klassieke werken in moderne Éjes onder leidmg van Parker." bestaat veel belangstelling S het concert. Van de diverse Eooppunten heb ik begrepen,' wde plaatsen zo goed als uitver- p zijn. Maar het kan wat ons betreft natuurlijk nooit vol genoeg zijn. En als het hier goed gaat, dan zullen wij in Amersfoort eveneens een samenwerkingsconcert reali seren met Vicki Brown in De Flint. De streefdatum daarvoor is 3 no vember." „In De Koningshof zullen wij werken uit ons oudere repertoire brengen, terwijl wij ook een keuze hebben gemaakt uit nieuwere composities m ons repertoire. Zo zullen wij onder meer van The Car penters „Top of the World" laten horen, uit de Young Messiah bren gen we het „Hallelujah"en „Ev'ry Valley". We besluiten met „Some body to Love" (Queen). Wie het programma van onze concert avond bekijkt, zal tot de ontdek king komen, dat ons koor heel be wust heeft gekozen voor werken m de concertsfeer en niet zozeer in de kerkelijke sfeer. Hoewel ons koor van huis uit een rooms-katho- liek jongerenkoor is" SYNTHESIZER „De concertbezoekers zullen ook kunnen luisteren naar de ver richtingen van Jan Veenje die Vicki Brown begeleidt met de synthesi zer. Hij zal daarnaast ook zelf im proviseren. Leusden kan dan bo vendien nog kennismaken met TV-presentator Sipke van der Land, die de muziekliefhebbers door het programma voert." „Binnenkort vieren wij ons twee de lustrum. Van de eerste vijf jaar weet ik zelf met zo veel. Maar het moet voor het koor een grote over gang geweest zijn, toen het te ma ken kreeg met de figuur van een dirigent als vervanging van de be geleider/organist die tot dan toe zijn werk gedaan had. Ik had al gauw m de gaten, dat een aantal koorleden het alleen-maar-in-de- kerk-zingen niet alles vond. Er was bovendien voortdurend een span ningsveld aanwezig tussen datge ne wat men van ons als koor ver langde en wat wij graag wilden zingen. Toen hebben wij gezocht naar een mogelijkheid om er iets naast te doen. Een uitermate gezel lig hoogtepunt in de geschiedenis- van ons koor was, toen wij op uitno diging van de stad Antwerpen meededen aan een zangconcours Met schitterend zomerweer heb ben wij toen in de buitenlucht ge zongen m de Antwerpse dieren tuin. En juist dit soort dingen moet je met beide handen aangrijpen om jongelui enthousiast te maken voor het zingen m een koor. Voor het koor bleek het een goede gedach te om niet meer slechts in de kerk dienstbaar te zijn. Zo hebben we nog vorig jaar met veel plezier ge werkt aan onze kerstuitvoering." VOLWAARDIG „Daarnaast begon steeds meer de gedachte te ontstaan om zelf een volwaardig concert te verzor gen. Drie jaar geleden hebben we een samenwerkingsconcert gehad met Gemengd Koor Leusden, waar we ook de beste herinneringen aan hebben overgehouden." Jan Beckers over het karakter van zijn koor: „Ik weet met of de naam „Jongerenkoor' wel zo goed is. De naam is eenmaal ontstaan en die is zo gebleven. De leeftijdsop bouw van onze leden is van vijftien tot vijfendertig jaar. En ouder is met eens zo'n bezwaar, hoewel de meesten op die leeftijd toch wel afscheid nemen van het koor. Veel jongerenkoren hebben een leef tijdsopbouw van vijftien tot twintig jaar. Eigenlijk ben ik wel blij, dat orize leden wat ouder zijn. Voor de stemvorming is dat alleen maar voordelig. Met name bij tenoren is een goede stem erg belangrijk, hoewel ik met het aantal van zeven tenoren beslist niet ontevreden ben. Bij de bassen ligt dat in ons koor moeilijker. We hebben er maar drie, van wie er één net bij het koor gekomen is. We hebben ge lukkig steun van een heel goede baszanger, zodat we met vier bas sen zullen opkomen." „Wat de damespartijen betreft, we hebben elf sopranen, tien alten en nog acht goede partijzangeres sen. Het zal duidelijk zijn, dat de mannensectie best nog steun kan gebruiken. „In de Jozefkerk, onze repetitie ruimte, zingen wij met een fre quentie van éénmaal per maand. Een eigen tekstgroep binnen het koor houdt zich met de voorberei ding van de themadiensten bezig. De sfeer is uitstekend te noemen. Extra repetities vormen geen enkel probleem Voor nieuwe zangkoor leden lijkt het mij een plezierige uitdaging mee te mogen werken aan het komend lustrumconcert. Een feestcommissie is druk bezig met het op poten zetten van tal van activiteiten. Bovendien zullen we nog vóór het lustrum m verschillen de plaatsen concerteren, terwijl we binnenkort in Eindhoven mee zul len doen aan een jongerenkoren- concours. We zullen dan zien, hoe ver we kunnen komen." CONTACT Dirigent Beckers over de wijze (door Jaap Riewald) USDEN - Voor de tweede maal vond in jongerencentrum De ut het minifestival 'Puddingproeven' plaats. Een en ander telde zich af op zaterdagmiddag en - avond. Het hoofddoel n deze sportief-muzikale happening was een bijdrage te yeren in de financiering van het Puddingpopfestival 1989, dat jaar voor de vierde maal gehouden zal worden op 2 septem- orafgaande aan het minifestival er een sponsorloop ten bate het komende grote Pudding- pfestival. Ondanks de hoge ten- ■aturen was een redelijk aaital hardlopers komen opdraven die met elkaar een bedrag van fl. 1300,- bij elkaar wisten te lopen. Er was een uitermate gezellige sfeer op deze zaterdagmiddag, waarbij diverse aanwezigen zich het frisse gerstenat goed lieten smaken. Van organisatiezijde werd meege deeld, dat men dik tevreden was over het verloop van de sponso ring. Zowel het aantal deelnemers aan de sponsorloop als het uitein delijk bijeengegaarde bedrag wa ren aanmerkelijk hoger dan de verwachting. De voorbereiding van zowel dit mini-festival als Pud dingpop 1989 ligt in handen van Fnts Ringers, Han Schenk, Jan Wil lem en Boudewijn van Wijk, Edwin de Wilde en Henk Jan Abbring. FESTIVAL Het jongerencentrum De Geut had 's avonds zijn poorten geopend voor de gasten die massaal zouden komen. Vanaf half negen werd er m een stemmige zaal muziek ge draaid, terwijl de reeds aanwezi gen zich de diverse consumpties goed lieten smaken al dan niet in combinatie met een goed gesprek, dat vaak wel moeilijk verliep van wege de muzikale geluidssterkte. Maar dat is juist een sfeer die de liefhebbers van deze muzieksoort zo aanspreekt. Het echte festival barstte klokslag tien uur los met de formatie '601', de huisband van De Geut. Met werkelijk zeer veel ple zier en met een uitstekend gevoel voor het show-effect musiceerden zangeres Monique Schouren, toet senist Tom Koekoek, de gitaristen Theo Bekker en Herbie Koekoek, bassist Mark Hakkenes en drum mer Alex Bremmer met elkaar. De ten gehore gebrachte nummers stammen uit het repertoire van rock tot jazz-rock. Zangeres Moni que Schouren die haar debuut be leefde, wist het talnjk opgekomen publiek tot het uiterste te bewegen, zodat regelmatig opklinkend ap plaus volkomen terecht was. Dat gold eveneens voor het optreden van Mark Hakkenes die zeer veel gevoel voor het show-effect bleek te hebben, en het publiek in grote extase wist te brengen. LEEUWEDEEL Na de performance van „601' was het de beurt aan 'Straight Up'. Deze band bestaat uit drummer Peter Rillypatty, bassist Eric Dave- laar, toetsenist Tom Koekoek, gita rist Ton Prins, altsaxofonist Jeroen van de Wey, trompettiste Esther van de Wurff, en de vocalisten Re- né van de Bedum en Ineke Krudde. Deze groep heeft het leeuwedeel van de geluidsapparatuur geleverd voor dit concert. Voor 'Straight-Up' geldt eigenlijk hetzelfde als voor '601': beide zijn formaties die regel matig oefenen in het Jongerencen trum De Geut. Dat houdt in, dat zij van tevoren weten, dat zij een con cert moeten verzorgen in De Geut. Wie deze performance mee maak te, heeft kunnen ervaren dat de spetters er voortdurend vanaf vlo gen. Met Zuidamerikaanse ritmen en bij langzamerhand tropisch ge worden temperaturen ontstond er een uitstekende sfeer, waarbij leuk en vlot gesoleerd werd door onder andere de trompettiste. De wat grotere instrumentale bezettmg zorgde voor een veel voller geluid. waarop het koor met Vicki Brown in contact kwam: „Vicki Brown is nu aan het toeren door Nederland. De organisatie voor dit concert is in handen van mensert die het con tract met Vick Brown in Nederland hebben. Destijds is een aantal van onze koorleden m Soest geweest. Daar heeft Vicki Brown ook gezon gen. Gesprekken over en weer hebben er toe geleid, dat wij in contact konden komen met Vicki Brown. Eigenlijk waren we op zoek naar iets voor 1991, ons tweede lustrumjaar We dachten nog erg veel tijd nodig te hebben om een en ander goed voor te bereiden, toen zich deze mogelijkheid voordeed: het was toen binnen twee dagen bekeken. Maar we willen ons con cert beslist niet bestempelen als een vervroegd lustrumconcert." Concert: Jongerenkoor Lens den en Vicki Brown in De Ko ningshof, 25 mei, aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs voor het concert bedraagt 15,-. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij 'Sjops', De Biezenkamp 11 en Radio Drieënhuizen, 't Erf 13 (Hamershof). Volgens een speler van de groep '601' was het bij de laatste groep een constant lallen en brallen. De stemming zat er volgens hem goed in, ook al door de reeds genuttigde alcoholica. Deze laatste band be stond uit medewerkers van De Geut en een tweetal gasten. Jan Willem en Boudewijn van Wijk speelden achtereenvolgens bas en slaggitaar, terwijl Flip Mijzen als drummer fungeerde. Als gasten waren meegebracht Jan van de Horst, in de wandelgangen 'de Haagse Mondharmonicaspeler' ge noemd en gitarist John Hijmenng. De eerste gast trad bovendien als zanger op. De gelegenheidsgroep die slechts één maal gerepeteerd had voor dit concert, speelde uit het repertoire van blues tot rock and roll, terwijl zelfs Vader Abra ham van stal werd gehaald. De vreugde zowel bij spelers als aan wezige gasten, was onevenaarbaar groot. Het minifestival duurde voort tot in de kleine nachtelijke uurtjes. F i door Jaap Riewald) HJSDEN - Geen klassiek concert vrijdagavond in het kader n de serie bouwcmcerten, maar een popgroep die optrad in e aula van de Muziekschool aan de zwarteweg. met de op- engst van deze serie concerten zal de inrichting van de euwbouw van de school betaald worden. Bij de aanvang van t concert, dat coor ongeveer veertig mensen werd bijge- oond, was de stand van de financiële stemvork precies fl. 200,-. loewel aangekordigd als een ttpconcert, bleel al gauw dat leze classificatie .tiet helemaal te- Bcht v/as. De nunmers die door de matie 'B-Sharp ten gehore wer- ten gebracht, Kinnen beter wor- len omschreven als een selectie uit jazz-rock' of 'fusion'-repertoire jdeze muzieksoort worden ritmi- the en melodische vormen en ïakook instrumentatie en elektro- sche geluidsbebandelingen van "te popmuziek toegepast. Met een poot gevoel voor ritmiek, samen- Pel en onderlinge zuiverheid erd met het nocige plezier door etserust Nico vai Zadel, saxofo- ®si Remmert Tiomp, basgitarist •op Sodenkampen drummer Ron ■esteloo een pogramma gepre steerd. Dat hiéd het midden tus sen de klassiekejazz-standards en fe hard-rock. Een evenwichtig op- ebouwde selecte zorgde ervoor, zowel de liefhebbers van zeer luid klinkende muziek ais ook de liefhebbers van wat gematigder klanken goed aan hun trekken kwamen. REPERTOIRE De formatie opende met een warming-up, waarbij de vier leden zich achtereenvolgens muzikaal voorstelden. Allereerst was het de beurt aan drummer Ron Kesteloo die met zeer veel en hard muzikaal geweld liet horen, wat hij allemaal in zijn mars had. Bewondering oogstte hij meteen voor zijn zeer groot ritmegevoel. Hoewel het ge luid in de voor dit soort muziek akoestisch perfecte zaal wat te overdadig was voor verschillende concertbezoekers, wist hij toch al gauw zijn gehoor uitermate te boeien. Na enige minuten solospel voegden zich achtereenvolgens de Op de ambachtsmarkt in De Hamershof is onder meer een calhgraaf aanwezig. 'B-Sharp' tijdns het optreden in de aula van de Muziekschool. Er waren ongeveer veertig bezoekers. ovenge bandleden al musicerend bij het spel van de drummer. De onderlinge samenklank was bij zonder goed te noemen, het fortis- aa/ in zijn mars had. simo-geluid naar mijn mening wat té groot. Met name bij de wat zach tere passages kreeg de concertbe zoeker veel meer de gelegenheid om het toch uiterst muzikale spel van de vier te waarderen. Veel bewondering is op zijn plaats voor saxafonist Remmert Tromp die zonder schijnare moeite op majestueus niveau afwisselend musiceerde op de alt-, sopraan- en midisaxofoon. Met name het laatste instrument - een staaltje van uiterst modeme muzikale elektronica - vraagt een totaal andere bespe lingstechniek dan de klassieke sa xofoons. Vooral ook het wisselen van oktaven vereist een grote tech nische vaardigheid van de rrudi-sa- xofoonbespeler. Voor Remmert Tromp bleken de veelvuldige overschakelingen ogenschijnlijk geen enkel probleem. Anderzijds was er eveneens een grote bewondering voor toetsemst Nico van Zadel die eveneens veel vuldig wisselde van keyboard en die daarnaast op grootse wijze ook de vleugel bespeelde Met name bij deze vleugelbespeling liet Van Zadel merken, dat hij niet alleen een zeer gedecideerde aanslag had, maar vooral ook zeer muzikaal zijn verluchtigende partijen ten ge hore bracht. Gitarist Joop Sodenkamp dwong bewondering af voor zijn geraffi neerde technische begeleidingen die ritmisch en muzikaal op hoog niveau stonden. Uit het programma, dat maar liefst een zestiental nummers kende, noem ik 'Out of Town', waarbij je het karakter van deze muziekstijl goed kon ervaren. Duidelijk kon je een jazzy invloed ervaren, maar ook het roek-karakter kwam naar voren. Moeilijke ritmes die key- boardbezitters ongetwijfeld ken nen, werden perfect gespeeld. Met name dit nummer gaf alle mogelijk heid om te luisteren naar het goede samenspel. Veel gevoeligheid en romantiek was er onder andere te beluisteren tijdens de vertolking van 'Foot Prints' dat een prachtige klankkleur kende. Bij alle spelers viel hier de uitstekende ïnstrument- beheersing op. Het nummer 'Cora- zon' werd gekenmerkt door een volkomen ontspannen spelend band. Saxofonist Tromp wist voor een zeer aandachtig luisterend pu bliek een prachtige spanningsop bouw te bereiken met zijn sublieme spel. Prachtig en uitermate gevoe lig spel werd geleverd tijdens de vertolking van 'In a sentimental mood'. Met name de mogelijkhe den van modern muzikale elektro nica kwamen hier uitstekend naar voren. LEUSDEN - Grootmoeders tijden ze kunnen. Er is onder meer een herleven op zaterdag 27 mei in De calligraaf, een houtsnijder, een Hamershof. Dan is er een oude am- kunstschilder een wandkleden- bachtsmarkt m het winkelcentrum, weefster, een glasgraveur, een ke- waarbij vakmensen laten zien wat ramiste, een Hindelooperschilde- res en een glasschilder. Ook zal er een Tiffanykunstenaar aanwezig zijn. Ook treedt de volksmuziek- groep De Liereleyers op. De am bachtsmarkt begint om 10.00 uur. De Tiffanykunstenaar Cees de Neve is een van de mensen, die zijn werk laat zien op de ambachtsmarkt

Leusder Krant | 1989 | | pagina 9