ia. [orgen gaat het gebeuren op Kanaal 4: gezonden- Negatief Insinuatie Autoradio gestolen Vechtpartijen Fietser gevallen Doorrijden na aanrijding Miele-Keuken-Centrum Huizenga MIELE KEUKENS, ONGEËVENAARD IN DESIGN EN KWALITEIT plaatselijk nieuws WOENSDAG 31 MEI 1989 LEUSDER KABELKRANT WORDT KIJKKRANT Naar aanleiding van het ingezon den stuk van de heer G.H. Raat zou ik het volgende naar voren willen brengen: 1. De negatieve wijze waarop de heer C.H. Raat gemeend heeft in de publiciteit te moeten treden, ten aanzien van de benoeming van de nieuwe directeur van de SBL, is niet bevorderlijk voor het verkrij gen van een goede samenwer king met de SBL. 2. De, door de heer C.H. Raat ge noemde, groep rebellerende be woners maakt het andere bewo ners onmogelijk, ten opzichte van SBL, hun verplichtmgen volledig na te komen en hun rechten uit te oefenen. 3. Het, door de heer C.H. Raat ge noemde, bedrag van een half mil joen, is mets anders dan de som van de, door iedere bewoner be taalde, maandelijkse bijdrage. Ge zien de mogehjkheden van dienst- verlenging door de SBL, die hier tegenover staan, is de maande lijkse bijdrage en dus ook het to taal daarvan alleszins redeüjk en gemotiveerd. 4. De kritiek van de heer G.H. Raat op het uitblijven van de resultaten rekening over 1988 is voorbarig aangezien de SBL deze rekening binnen 6 maanden na het einde van het boekjaar aan de bewoners dient verstrekken, d.w.z. voor 1 juli van het lopende jaar. 5. De opmerking van de heer C.H Raat betreffende de begroting voor 1989 is onjuist, aangezien deze begroting op 9 december 1988 aan alle bewoneis is toege zonden. 6. De door de heer C.H. Raat ge wenste inspraak over de begro ting kan plaats vinden tijdens het overleg van de SBL met de bewo- nersgebruikerscommissie, waarin de bewoners/eigenaren door de houding Van de rebellerende groep, met zijn vertegenwoor digd. Samenvattend ben ik van mening dat, in een leefgemeenschap van senioren als Groenhouten, elke vorm van actie voeren achter wege dient te blijven en dat het op korte termijn tot stand brengen van een goede en zakelijke sa menwerking met de SBL voor alle bewoners van primair belang is. W.F. Springer Dorser8 3833 VX Leusden Zoals blijkt uit de brief van de heer Raat in de Leusder Krant van 25 mei jl zal ook de nieuwe direkteur van Stichting Bejaardenzorg Leus den het aan de stok krijgen met een groep rebellerende bewo ners van het complex Groenhou ten. Heer Raat maakt insinuaties over al dan niet in bezit hebben van di ploma's en heeft het nu al over 'opkrassen Een Gjne start (eerlijke kans) voor een nieuwe direkteur hjkt ons dat niet. Misschien kan de heer Raat een leuke seniorenhobby gaan ontwikkelen, dat lijkt ons een zin niger tijdsbesteding dan 'direk- teurtje wegpesten Leusden, 't Hamersveld (perso neel) M. van der Ven J. Redeker N. v.d. Crootevheen L. v. Kooij A. Brug mans K. v. Zwol B. Schimmel A. v. Lieshout I. Wouters B. v.d. Hoeven W.Kuik Hiermee is de discussie over deze zaak gesloten. LEUSDEN - Uit een auto, die gepar keerd stond bij het AC-restaurant aan de Dodeweg, werd in de nacht van zaterdag op zondag een auto radio weggenomen. De inbreker sloeg zijn slag, na een achterruit te hebben geforceerd. LEUSDEN - Wederzijdse erger nis over het gedrag van een hondje, liep in een wijk in Leus den uit op een knokpartij. De hond negeerde de erfafscheiding en kwam bij de buren in de tuin terecht, waar spelende kinderen van het dier schrokken. De ou ders van het kind riepen de eige naar van de hond hardhandig tot LEUSDEN - De fiets van een 14-jari- ge jongen uit Leusden raakte zon dagmorgen omstreeks 9.30 uur be schadigd bij een aanrijding. De jon gen wilde op de Toermalijn een kruising oversteken en kreeg daar voor groen licht. Een naderende automobilist negeerde de ver keerslichten, waarna de fietser zich in veiligheid trachtte te bren gen. De fiets moet echter nog juist zijn geraakt, want het voorwiel raakte zwaar beschadigd. De da- de orde, daarbij te hulp gescho- ten door andere buren. De vech ters liepen wat builen en schram men op. Een geschil om een entreebewijs was zondagnacht bij de Klaveet aan de Postweg aanleiding voor een vechtpartij. Een man uit Leusden deed bij de politie aangifte van mis handeling, nadat hij op klappen was getrakteerd. De man was mee naar buiten genomen om het ge schil 'uit te praten'. der, die vermoedelijk een blauwe Renault 21 bestuurde, reed door. De politie is op zoek naar getuigen, die het ongeval hebben gezien. LEUSDEN - Een fietser reed zater dag in alle vroegte, rond zeven uur, tegen een paaltje op een fietspad nabij het zwembad in Leusden. De man moest ten gevolge van de aan rijding aan een lichte hoofdwond in het ziekenhuis worden behandeld. LEUSDEN - Morgen gaat het gebeuren. De Leusder Kabel krant, al enkele jaren een vast onderdeel van het lokale ka belaanbod in de gemeente Leusden, zal met ingang van morgen (donderdag 1 juni) een bijzondere metamorfose ondergaan. Morgen wordt de Leusder Kabelkrant een echte kijkkrant. Dan zal BDU-TV, de uitgeefster van de Leusder Kabelkrant, over schakelen op een gloednieuw systeem, waardoor het gebruik van (full color) foto's mogelijk wordt. Dat betekent zowel voor de kijker als voor de adverteerder een aanzienlijke verbetering. Bovendien biedt het nieuwe sys teem tal van andere visuele mogelijkheden, zoals het gebruik van overvloeiers en wipes. De vormgeving van de Leusder Kabelkrant zal dan ook aanzienlijk anders zijn dan wat de Leusdense kijker tot nu toe gewend was. Voor de redaktie biedt het systeem uiteraard ook belangrijker voordelen, zoals de mogelijkheid om aktuele foto's te brengen van bijzondere of belangrijke elementen met daarbij een duidelijk verbeterde leesbaarheid van de letter. Kortom: de Leusder Kabelkrant gaat een nieuwe fase in. Dankzij de steeds meer geavanceerde kabelkrant-technieken. Wat dat betreft kan met recht gezegd worden dat de Leusder Kabelkrant een echt lokaal produkt is. Want ook de techniek is afkomstig van een Leusdense bedrijf: HAS INFO. Een bedrijf, dat in de afgelopen jaren voor de meeste kabelkranten van grote dag- en nieuwsblad-uitgeverij- en in heel Nederland de apparatuur heeft geleverd en op het gebied van kabelkrant-techniek inmiddels een vertrouwde naam heeft opgebouwd. VAN LEESKRANT NAAR KIJKKRANT De Barneveldse Drukkerij Uitge verij in Barneveld was een van de eerste uitgeverijen in Nederland die met een geheel nieuw feno meen, de kabelkrant, van start ging. En de eerste uitgeverij, die 24 uur met een kabelkrant op het net zat. Dat was in januari 1985 in Ede en eigenlijk wist niemand toen nog precies hoe dat er allemaal uit zou moeten gaan zien. Techniek was nauwelijks voorhanden en was ge baseerd op hetzelfde systeem als Viditel en teletekst. Afbeeldingen waren nogal grof opgebouwd uit blokjes, de pagina was niet beeld- vullend. De Leusder Kabelkrant kon enkele jaren later alweer pro fiteren van de inmiddels verbeter de technieken, maar toch bleef het een leeskrant: veel tekst, weinig illustraties. BDU-TV, de naam die de kabelkrant-poot van de Barne veldse uitgever inmiddels had ge kregen, was en is echter van me ning, dat televisie gericht is op kij ken, niet op lezen. VERNIEUWD Je zou bijna de vergelijking wil len trekken met een doorsnee Ne derlands wasmiddel. Want de technische ontwikkelingen gaan zo snel, dat je er al gauw het eti ket 'vernieuwd!' op drukt. Toch is elke vernieuwing van de kabel- Reclame-adviseuse voor BDU-TV: Greet van Peursem m gesprek met een adverteerder. ook een heel geschikt medium voor het uitdragen van de ver schillende standpunten en het voorstellen van kandidaten. GEMEENTELIJKE INFO Met ingang van 1 juiu brengt de Leusder Kabelkrant ook elke dag een aantal pagina's met gemeente lijke informatie. Deze pagina's be horen met tot het redaktionele ge deelte, maar worden verzorgd en ook rechtstreeks ingevoerd door het Bureau Voorlichting van de ge meente Leusden. Dat betekent ook dat in het kontakt tussen burger en overheid sneller gereageerd kan meer dan voorheen streven naar een zo'n gevarieerd mogelijk aan bod. Dat betekent, dat in de loop van dit jaar verschillende rueuwe rubrieken zullen worden inge voerd, zoals een wekelijkse (foto- )puzzelrubnek, wekelijks krijgt de lajker een overzicht van nieuwe films in de Amersfoortse biosco pen met toelichtingen en zo moge lijk foto's, er zal aandacht worden besteed aan culturele aktiviteiten en natuurlijk zal er ook regionaal een keuze worden gedaan uit het nieuwsaanbod, met name wat be treft de aktiviteiten in de regio Amersfoort. Daarbij zullen ook de kinderen niet worden vergeten. Maar voorop staat natuurlijk steeds de lokale aktualiteit van elke dag. En wat in het kort op de kabelkrant te lezen is, zal uiteraard Kijken naar de kabelkrant moet een dagelijkse, plezierige aangelegenheid zijn. Niet alleen het redaktionele gedeelte zal flit send visueel worden gebracht, ook voor de adverteerders wordt het nieuwe medium veel aantrek kelijker voor het brengen van ge richte reclame-boodschappen. Voor de 'nieuwsbrengers', de ver enigingen, instellingen en ande ren in Leusden, die een bericht voor de kabelkrant hebben, ver andert er weinig of niets. Men kan hiervoor zoals altijd terecht op het kantoor van de Leusder Krant aan de Asschatterweg 19, waar Leusder Krant-redakteuren Daan Bluel en Stefan Steenkamp zorgdragen voor de dagelijkse selectie van de tienregelige lo kale kabelkrant-berichten. Want - en dat zal ook iedereen duide lijk zijn - niet voor alles zal er plaats kunnen zijn op de kabel krant. Je kunt natuurlijk een lan ge kabelkrant-cyclus van een half uur gaan maken, maar dat maakt zo'n kabelkrant onaan trekkelijk voor de kijker. Daarom is de maximum lengte per cyclus bepaald op tien tot twaalf minu ten en dat betekent, dat bij een groter aanbod een selectie uit de nieuwsberichten gemaakt dient te worden. veel uitgebreider m de Leusder Krant terug te vmden zijn. Voor het maken van een kabel krant komt technisch heel wat kijken. Wie - zoals BDU-TV - ka belkranten maakt voor verschil lende gemeenten en bovendien ook nog voor collega-uitgevers - zal technisch alles goed op een rijtje (en vooral aan een draadje) moeten hebben. Het technisch hart van BDU-TV is centraal in Barneveld gevestigd. Hier staan de verschillende invoer-termi- nals, het video-invoerstation, het digitaalsysteem en hier komen alle huurlijnen binnen, die de centrale met de plaatselijke kop- stations van de verschillende ka belnetten verbinden. Een waar paradijs voor techneu ten, maar slechts toegankelijk voor enkele uitverkorenen. Want hier moet geconcentreerd gewerkt worden om elk bericht op de juiste plaats in de juiste kabelkrant te krijgen. Hier coördineert de cen trale redaktie, bestaande uit Sand ra Lopulalan, Vincent van Leest en Wilco van Soest, de dagelijks bin nenkomende berichtenstroom via de fax, telefoon of centrale redak- tie-computer. In dit technische hart van BDU-TV zwaait coördinatrice Boudewina de Boer de dagelijkse Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750 Algemeen hoofdredakteur van BDU-TV, Bert Vos. Het technisch hart van BDU-TV met Boudewina de Boer en Yvonne Helms achter het De Grave Silver-systeem van Has Info waarmee de Leusder Kabelkrant met full color foto's wordt gemaakt. Dat geldt voor een gedrukte krant, dat geldt ook voor de ka belkrant. Vol is vol. SPECIALS Meer dan in het verleden zal de Leusder Kabelkrant incidenteel plaats kunnen bieden aan specials op een bepaald thema. Belangrijke evenementen bijvoorbeeld kunnen dan in een speciale cyclus extra aandacht krijgen door middel van foto's en berichten, waarbij de ad verteerder zich dan doelgencht kan aansluiten. Dat zou bijvoor beeld het geval kunnen zijn met evenementen als de Oranjefeesten, Carnaval, de Jaarmarkt Hamershof, de Batavus Toertocht, de Cultura- de, en zo zijn er tal van thema's voor een special te bedenken, die de aantrekkelijkheid van een kabel krant kunnen verhogen. In de eer ste editie van de vernieuwde Leus der Kabelkrant besteedt de redak tie ter illustratie bijvoorbeeld extra aandacht aan de Beeldenroute van de stichting Kunstkwartier door middel van een serie kleurenfoto's. VERKIEZINGEN Het behoeft ook geen betoog, dat de komende tweede kamer verkiezing door de kabelkrant zeer aktueel gebracht zal wor den. Voor de plaatselijke politie ke partijen is de Leusder Kabel krant met haar mogelijkheid tot het brengen van foto's natuurlijk worden op allerlei zaken. Binnen dat pakket gemeentelijke informa tie vallen ook de mededelingen over veranderingen en storingen van het kabelnet. GEVARIEERD AANBOD De Leusder Kabelkrant zal nog scepter over het systeem en gee de advertenties vorm via het fraai Süver-digitaalsysteem van HA Info. Met Yvonne Helms als ass if tente, die tevens de admimstrati en het secretariaat voert. KIJKKRANT VOOR LEUSDEN De redaktie van de Leusder Krant, Daan Bluel (links) en Stefan Steenkarr op het kantoor van de Leusder Krant aan de Asschatterweg 19. krant van wezenlijk belang, om dat daarmee steeds een stapje wordt gezet in de richting van een volwaardig visueel medium. BDU-TV en met haar de redaktie van de Leusder (Kabel)krant is dan ook best een klein beetje trots op de geheel vernieuwde kabelkrant die op donderdag 1 juni van start zal gaan. Want hier mee wordt de kijkkrant een feit. REDAKTIONELE AANPAK BDU-TV heeft - net als alle ande re kabelkrant-uitgevers in Neder land - een relatief langdurige pe riode achter de rug, waarin de grenzen van het nieuwe medium werden verkend en de mogelijkhe den voor zowel redaktie als kijker werden onderzocht. In de loop van de jaren groeide langzaam maar zeker de vorm en konden wensen worden omgezet in realiteit dankzij verbeterde technieken. Ook de re daktionele aanpak kende ups en downs. Want - en daarover bestaat geen enkel misverstand - het ma ken van een kabelkrant vereist toch een geheel andere aanpak Met ingang van morgen dus c nieuwe Leusder Kabelkrant, c kijkkrant voor Leusden. Een na. de redaktie hoopt en verwacht et visueel aantrekkelijk produl waar men elke dag graag ev« naar kijkt. Een aktuele krant vo< het korte en snelle lokale nieuw Met daarnaast een scala aan a are ge wetenswaardigheden, dagelij se agenda's en natuurlijk de cor mercials van de Leusdense m(| denstand, die meer dan ooit in sta zullen worden gesteld om hun za< en hun produkten te profileren, full color. Meer dan 100 keer p- etmaal. De reclame-adviseuse v< BDU-TV, Greet van Peursem, kan daar alles over vertellen. dan het maken van een dag- of meuwsblad. Tot nu toe werd het redaktionele gedeelte van de Leus der Kabelkrant niet alleen geredi geerd, maar ook technisch inge voerd door de redaktie van de Leusder Krant op het kantoor As schatterweg 19. Dat is met ingang van 1 juni anders geworden. BDU- TV heeft nu de beschikking over een eigen centrale redaktie, waar alle berichten binnenkomen (per fax, telefoon, data-overdracht of anderszins) en centraal per kabel krant worden geredigeerd, be werkt en ingevoerd. Deze tech nisch efficientere aanpak moet lei den tot een aktueel, visueel aan trekkelijk produkt voor iedereen die op het kabelnet is aangesloten De centrale redaktie van BDU-TV kan worden beschouwd als een eindredaktie, de plaats waar alle redaktionele komen. vorm en inhoud van alle kranten van BDU TV is algemeen hoofdredakteur nieuwe media Bert Vos. KIJKEN MET PLEZIER Morgen gaat het gebeuren. I aktuele kijkkrant gaat van staj Stem af op kanaal 4 en kijk ell dag even naar uw gratis TV-da blad, de Leusder Kabelkrant.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13