[laaien goed van start op ECringkampioenschappen De Haaien winnaar eigen wisseltrofee LTV Leusden noteert nuttige overwinning leusden hwit Carel Vos leidt somercompetitie leugdvoetbaltoernooi 3VA succesvol verlopen 4- nderlinge wedstrijden mpala Leusden Korfbalrecreanten besluiten seizoen Basisschool naar provinciale kampioenschappen i i 4 Remmers oogsten 34 medailles Lookhorst in de gevarenzone Jchaken Uitslag AMBC- puzzelrit Damesvoetbal toernooi Sport 17 1ISDEN - Het seizoen loopt ten einde wat in de zwenunerij ekent dat de kxingkampioenschappen afgewerkt moeten rden. Het afelopen weekeinde is daarmee een begin ge- iald. Het omvangrijke programma, dat uit bijna 220 program- jnummers bestaat, is na wedstrijden in Amersfoort, op vrij- g en zondag, en wedstrijden in Veenendaal op zaterdag, nu ]verwege en de Leusdense Zwem- Poloclub De Haaien Jiben al 34 medailles in de knip. wedstrijden, waaraan alleen lor de sterkste zwemmers en emsters in de kring Utrecht iidt deelgenomen, ging vrijdag- ind om 1 uur van start met de alette 4 x 100 meter wisselslag mes, een programmanummer l de Leusdense formatie, be- ande uit de dames Helsdingen, ji Gorkom, Jacobs en Sybrandy. eet een zilveren medaille ople gde. Het nieuwe persoonlijke cord dat Sandra van Wegen die vestigde op de 100 meter gslag, was zelfs goed voor een iste plaats, net als de 1.12.5 van Symone Sybrandy op dat nummer. Bovendien sleepte Sybrandy daar mee een startbewijs voor de Ne derlandse kampioenschappen m de wacht. Die prestatie werd herhaald door Jan Willem van Dijk die, op een van de laatste programmanum mers tijdens die openingsavond, de 200 meter vlinderslag, een tijd van 2.32.7 op de klokken bracht. Hij vestigde daarmee niet alleen een nieuw Haaienclubrecord, doch voldeed net als Sybrandy aan de op die afstand gestelde li miet voor de Nederlandse kam pioenschappen. Ook Marieke Ruitenberg en Sas- kia Helsingen waren op de be wuste avond bijzonder op dreef. Eerst bonden ze op de 100 meter rugslag de strijd met elkaar aan, wat resulteerde in twee uitste kende tijden en zilver voor Ruiten berg en brons voor Helsdingen. Later gingen ze op de 400 meter vrijeslag opnieuw te water. Weer leverde die strijd een tweetal uit stekende tijden op, maar nu was het Helsdingen die, na een span nende strijd, als tweede aantikte, net voor Ruitenberg die deze keer derde werd. Aan het begin van de wedstnjden op zaterdag, stond opnieuw een optreden van de da mes-estafetteploeg gepland. Deze keer bestond het team uit Helsdin gen, Ruitenberg, Verhoeven en Sybrandy en was het de 4 x 200 meter vrije slag die afgewerkt moest worden. De scherpe tijd die men op de klokken wist te bren gen was ook deze keer weer goed voor een tweede plaats. CLUBRECORD De 200 meter rugslag die even la ter werd verzwommen kende een startlijst waarin de naam van Jan Willem van Dijk voorkwam. Hoe wel op papier niet een van de sterksten op dit nummer, sleepte de Leusdenaar ör »och een derde plaats uit. In dit sterke veld een uitstekende prestatie, afgesloten met een tijd van 2.38.1, een nieuw clubrecord voor De Haaien. De tweede plaatsen van Sandra van Wegen en Saskia Helsdingen op de 100 meter vrije slag, kregen ex tra glans omdat ze beide een meuw persoonlijk record wisten te vestigen, net ais Tamara van Gorkom op de 200 meter wissel slag. Ook haar persoonlijke re cord was goed voor zilver. Zij bleef, op dat zware programma nummer, maar net ploeggenote Marieke Ruitenberg voor die, eveneens met een persoonlijk re cord, naar een derde plaats zwom. Toen de Haaien dames-estafette ploeg, meisjes onder 16 jaar, zon dag in het Amersfoortse Sport- fondsenbad opnieuw het spits af moest bijten, stond de 4 x 100 me ter wisselslag op het programma. Net als bij de beide voorgaande gelegenheden zwom het team, bestaande uit Sybrandy, Van Gor kom, Ruitenberg en Helsdingen, naar een verdienstelijke tweede plaats. Hoewel Sandra van Wegen er al tijdens de twee voorgaande wed stnjden geen twijfel over had laten bestaan in een uitstekende vorm te verkeren, werd een en ander vooral duidelijk bij de zondag ver- zwommen 400 meter vrije slag. Ze wist haar persoonlijk record op die afstand met bijna 10 seconden aan te scherpen en ging met een zilver huiswaarts. De 100 meter vlinderslag jongens leverde de Haaien, in de verschillende leef tijdsklassen, twee zilveren medail les op. Belangrijker was echter dat zowel Rogier Tolboom als Jam Wil lem van Dijk wisten te voldoen aan de op die afstand gestelde limiet voor de Nederlandse kampioen schappen, terwijl de 1.12.6 van Ro gier Tolboom eveneens een ver betering betekende van het club record. Tenslotte bleek Jan Willem van Dijk aan het einde van het pro gramma nog voldoende over te hebben voor een verbetering van het Haaien-clubrecord op de 200 meter vrije slag. De jury klokte 2.15.4, een tijd die hem een derde plaats opleverde. Maken we de stand op, na het eerste weekeinde en dus halverwege de kampioen schappen, dan komen we op een totaal van 34 medailles voor De Haaien, 8 keer goud, 15 keer zilver en 11 keer brons. Voorwaar een voortreffelijk resultaat. Uitslagen Utrecht kringkamp ioenschappen 4 x 100 meter wisselslag estafette: Ja cobs, v. Gorkom, Helsdingen en Sy brandy (2) 4.52.6, Sybrandy, v Gorkom. Helsdingen, Ruitenberg (2e) 4.58.2 4 x 100 meter vrije slag estafette: Ren- kers, Tolboom, Bokkers en v. Dijk 4.26.4, v. Wegen. Küthe v.d. Pij- pekamp, Marsman 4.00.4 4 x 200 meter vrije slag: Helsdingen, Ruitenberg, Verhoeven, Sybrandy (2e) 9.41.4, v Wegen, v.d Pijpekamp, Kü the. Marsman (3e) 8 57.1 100 meter vrije slag: Werner v.d. Berg 1.18.1, Sandra van Wegen (2e) 1.11.1, Saskia Helsdingen (2e) 1.06 0, Maneke Ruitenberg, 1.07.9, Simone Sybrandy 1.04.8 100 meter rugslag: Xandra Verschuur 1.29 7, Sandra van Wegen (le) 1.20.2, Simone Buitelaar 1.27.0, Maneke Rui tenberg (2e) 1.14.9. Saskia Helsdingen (3e) 1.17.3, Simone Sybrandy (le) 1 12.5, Annelieke Jacobs 1.14.0, Hanneke Vos kuilen 1.47.1 100 meter schoolslag: Rogier Tolboom (2e) 1.26.6, Jan Willem van Dijk (3e) 1.20.7, Casper Renkers 1.18 8, Peter Toes 1.16 2, Chester Marsman 1.15.4 400 meter vrije slag: Tamara v. Gor kom S.32.7, Marieke Ruitenberg (3e) 5 05.9, Saskia Helsingen (2e) 5.03.4, Si mone Sybrandy (2e) 4.45.4, Marjolijn van Dijk 5.29.7, Rozemarijn Sybrandy 6.12.2, Sandra van Wegen (2e) 5.36.7 200 meter vlinderslag: Jan Willem van Dijk (le) 2.32.7, Chester Marsman (le) 2.14.3 100 meter vlinderslag: Wemer v.d. Berg 1.41.7, Rogier Tolboom (2e) 1.12.6, Jan Willem van Dijk (2e) 1.09.0, Rob van Wegen 1.06.8, Chester Marsman (3e) 1.01.1 200 meter rngslag: Jan Willem van Dijk (3e) 2.38.1, Ronny Bokkers 2.49.6, Rob van Wegen 2.41.2, Chester Marsman 2.20.4 200 meter schoolslag: Rogier Tolboom 3.10.1. Jan Willem van Dijk (2e) 2.53.5, Caspar Renkers (3e) 2.50 1Ronny Bok kers 3.09.3, Peter Toes 2.49.5, Chester Marsman (le) 2.46.7 200 meter wisselslag: Kim Bijleveld 2.53.6. Saskia" Helsdingen 2 47.2, Ta mara van Gorkom (2e) 2.44.2, Marieke Ruitenberg (3e) 2.44 9, Simone Sy brandy (le) 2.37.5. Annelieke Jacobs 2.57.2 50 meter vrije slag: Simone Sybrandy 29.4. Saskia Helsingen 30.2 400 meter wisselslag: Simone Sy brandy (le) 5.32.3 200 meter vrije slag: Rogsr TciboOrn (3e) 2.22.6, Jan Willem van Dijk (3e) 2.15.4, Rob van Wegen 2.13.7, Chester Marsman (2e) 1.59.5. ACHTERVELD - De AMBC-Ach- terveld hield zondag een puzzelnt. De rit had een lengte van onge veer 35 km. Er waren 21 deelne mers. Onder hen was ditmaal ook een fietser die de gehele route heeft gereden en ook nog op tijd de finish bereikte. De prijswinnaars waren: sportkiasse: le. J. Slomp, Hoornaar met 240 straf- punten, 2e H. v.d. Wetenng. Wouden berg 241 p. De poedelprijs was voor W. v.d. Heuvel uit Putten met 394 straf- punten. tourklasse: le Hazeleger, Scherpenzeel met 230 strafpunten, 2e. H. van Druten, Achter veld, 247 p., 3e E. Buurman, Bameveld, 300 p. De poedelprijs was voor J.W. Staal uit Baam met 453 strafpunten fietser R.J.C. Vastenhouw uit Amersfoort met 352 strafpunten. LEUSDEN - Het afgelopen week end werd een toumooitje afge werkt door de rekreanten van An tilopen. De tegenstanders kwa men grotendeels uit de ver eniging zelf. Als tegenstanders tra den het 4e seniorenteam en het 2e juniorenteam op. Verder was als vierde deelnemer het rekreanten- team van RDZ uit Zeist aanwezig. De relatie tussen rekreanten en de junioren 2 is snel gelegd want de gene die de rekreantengroep weer nieuw leven heeft ingebla zen, Roel Urbach, is tevens trainer- /coach/peetvader van dit junio renteam. Verder wordt er bij cala miteiten wel eens een beroep ge daan op het 4e seruorenteam om een dame of heer te leveren; van- daa hun aanwezigheid. Urbach neemt afscheid van Antilo pen om bij een vereniging in Har derwijk de training op zich te ne men Dus werd een goed ge slaagd toumooi een mooi af scheidsgeschenk. En dat wer dhet inderdaad! In een uitermate gezellige en sportieve sfeer streden de vier ploegen in wedstrijdjes van 40 minuten tegen elkaar en soms tegen de wind die de temperatuur dragelijk hield. Na een lange en toch ook wel ver moeiende middag bleek dat de teams allemaal drie wedstrijdpun- ten hadden vergaard. Zo werd ie dereen winnaar van het geslaagde toumooi. Tot slot was er een barbeque met veel deelnemers. LEUSDEN - De Gereformeerde Basisschool zal als winnaar van het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi uitkomen in de strijd om het provin ciaal kampioenschap. Het team zal daartoe zaterdag a.s. moeten aan treden op de velden van de korf balvereniging Luno te Linschoten. Tegenstanders m dit provinciale titeltoernooi zijn de winnaars van andere plaatselijke schoolkorfbal- toemooien. Men verwacht dat er ongeveer 35 teams in de strijd ko men. Het Leusdense team heeft zich tijdens de trainingen uitstekend voorbereid op de wedstrijden om het provinciaal kampioenschap en de verwachtingen zijn dan ook hooggespannen. Jaap Vallentgoed...uitstekende derde plaats... Vallentgoed snel op halve marathon LEUSDEN - Te midden van Ne derlandse toppers als Aart Stigter en John Vermeulen liepen de „top-lopers" van atletiekvereni ging Altis naar opvallende presta ties. Leusdenaar Jaap Vallentgoed lijkt op weg naar een opzienbarend goed seizoen. Zo wist hij achter genoemde toppers als derde te fi nishen, na zelfs in samenwerking met Brand van Dijk tot aan het 10 km. punt (32.17) het tempo te heb ben aangegeven. De tweede helft van de race werd het Stigter en Vermeulen duidelijk te moeten versnellen, om de aan hun stand verplichte winst te kunnen pakken. Zij aan zij stormden ze over de fi nish m respectievelijk 1.07.07 en 1.07.08. Derde werd Vallentgoed (1.09.58), vierde de bekende regio nale atleet Brand van Dijk (1.10.07) en vijfde Altis' top-veteraan Henk v. Velzen (1.10.57). Leusdenaar Rob de Vries lever de eveneens 'n puike prestatie, 't Aankomend talent liep een per soonlijke besttijd van 1.12.40 en be zette hiermee de zesde plaats. Eerste dame werd Altis-juniore Erica v.d. Bilt in een zeer snelle 1.22 u. LEUSDEN - Zaterdag werden de zwemwedstrijden afge werkt, met als inzet de door de Bondsspaarbank ter beschik king gestelde wisseltrofee. Het is een jaarlijks terugkerend evenement dat, ook deze keer weer, onder grote publieke belangstelling in Octopus plaatsvond. De drie voorgaande jaren wist Double Duty VZC uit Veenendaal de krachtmeting in zijn voordeel te beslissen, zodat men de fel begeerde beker definitief in de prijzenkast kon plaatsen. Vandaar dat er, voor het eerst in de geschiedenis van deze wedstrijden, om een nieuwe beker werd gestreden. Tegen de verwachting in kwam de Veenendaalse formatie er deze keer echter niet aan te pas. Dat werd al snel duidelijk en uiteinde lijk moest men genoegen nemen met plaats 8, m een veld van 12 ploegen, waarvan er twee door De Haaien zelf werden geleverd. De wedstrijden, waaraan de re creatief zwemmende jeugd in vier groepen deelneemt, tot 8 jaar, van 8 tot 10 jaar, van 10 tot 12 jaar en 12 jaar of ouder, kenden een onge meen spannend verloop en lever den uiteindelijk de volgende eind stand op: Zwemvereniging „De Vuursche" uit Baarn werd vijfde, vlak achter „De Blauwe Schuur" uit Ameron- gen. AZ&PC wist beslag te leggen op de derde plaats terwijl Olympia, de deelnemende vereniging uit Geldermalsen, als tweede eindig de. Van de twee ploegen uit Leus den eindigde „De Haaien IT' op een verdienstelijke tiende plaats, maar eerste en onbereikbaar voor de concurrentie, werd „De Haaien 1°, zodat de splinternieuwe wisselbe ker het eerste jaar in de binnenkort in Octopus m te richten prijzen kast van LZ&PC De Haaien zal door brengen. LEUSDEN - De LTV Leusden boekte het afgelopen weekend met haar eerste team een uitermate nuttige zege. Lockhorst daarentegen verloor met minimaal verschil en zal alle zeilen in I de resterende wedstrijden moeten bijzetten om zich alsnog te handhaven. Eén van de vele fraaie acties tijdens de onderlinge wedstnjden van Impala. Hier was de eerste prijs voor Sa- scha Stavenuiter met 13.3, de tweede voor Sara Zanan met 13.3 en de derde voor Lidewij Schip per met 12.85. In de leeftijd 8-10 jaar werd eerste Merle v.d. Star met 19.30, tweede Linda Veenendaal met 19.52 en derde Esmerij v.d. Star met 19.20. Bij de meisjes van 10 jaar en ouder was de eerste prijs voor Tamara Boersma, die ook de wisselbeker ntmische gymnastiek veroverde met een puntentotaal van 22.75. Tweede werd Linda Blotenburg met 22.15 en derde Saskia Streuer met 21.45. Bij de selectiegroepen ritmische gymnastiek was bij de jongsten de eerste prijs voor Sandra den Haak met een puntentotaal van 27.90, de tweede prijs voor Tamara Boersma met 26.45 en derde voor Petra v. Zanen met 26.35. Bij de oudste meisjes won Selina Buniuk met een puntentotaal van 28.4, tweede was Ellen v. Dijk met 27.45 en derde Coosje Roetman met 27.35. Na de wedstrijden werden er nog demonstraties vertoond van an dere Impala-aktiviteiten, zoals de dames aerobicgroep, de kleuter- gymnastiek met een leuke oefe ning met ballonnen en moeder-en- kind-gymnastiek. Het eerste zondag-mixed team van LTV Lockhorst heeft met het kleinste verschil verloren van Stro kei 3 (3-5). In de vier enkelspelen zag alleen Ingeborg Richel kans haar partij te winnen met 6-4, 6-2. Madeion Schoenmaker wist er nog drie sets uitte halen (3-6, 6-3, 3-6) maar Frank Vissers (3-6, 3-6) en Wibo Plijnaar (1-6, 2-6) gingen m twee sets ten onder. In de heren dubbel lieten de Burg. Buiningparkbewoners zich snel inpakken (0-6, 1-6). De dames hadden er wel drie sets voor nodig, maar wonnen met 6-4, 1-6,6-3. Een zelfde beeld bij de twee mixed partijen. Eén maal verlies met 1-6, 0-6 en de tweede met winst 0-6, 6-3, 6-2. Zondag speelt Lockhorst de be langrijke wedstrijd uit tegen Bame veld 3. De uitslag daarvan zou wel eens kunnen bepalen of Lockhorst volgend jaar nog 2e klasse speelt. Op de zevende en voorlaatste plaats prijken namelijk Bameveld, Lockhorst en Duna, alle met 17 punten. De laatste twee teams degrade ren en bij gelijke stand beslist de onderlinge wedstrijd. De laatste wedstrijd speelt Lockhorst uit te gen Hilverheide 1. VERTROUWEN Leusden 1 behaalde met een vol ledig team, een belangrijke over winning tegen Vechtlust, waardoor voor zondag geplande uitwedstrijd tegen het sterke 't Stort 2 met ver trouwen tegemoet kan worden ge zien. In de singles gaven Eric Cor- nelissen en Arjan Vermey, beiden hersteld van hun blessure, hun te genstanders geen kans 6-2/7-5 en 6-4/6-3. Simone Smits won haar single gemakkelijk 6-2/6-2, maar Chantal Mot moet echter haar meerdere erkennen in haar sterke tegen standster 6-7/2-6. De heren- en dames dubbel wa ren beiden in 3 sets voor Leusden, van de beide mixen werd echter alleen de mix Smits/Verwey ge wonnen 6-1/2-6/6-4. Het le heren team kon door een 5-1 zege tegen de Uitwijk zijn koppositie handha ven. Alleen Martijn Plantinga moest hier het verliesDunt inleveren 6-7/ 1-6, terwijl Tom Lemstra, Onno Smit en Robert Brinkman royaal won nen. De zaterdagteams blijven het goed doen, zowel het le, 2e, 3e en 5e team kunnen a.s. zaterdag kam pioen worden. Het le team (le klasse) behaalde zijn 6e overwin ning nu tegen de Meent 5-0. Alleen Paul Wesseling had het hier in zijn single knap moeilijk 3-6/7-6/6-2. Het 2e team (2e klasse) behaalde eveneens zijn 6e overwinning, nu tegen de Uitwijk, waardoor de voorsprong 5 punten bedraagt op de naaste nvaaL ACHTERVELD - Op het Kerstens- sportpark werd een damesvoetbal- toumooi georganiseerd, waaraan zes dames-senioren en drie dames-junio- ren-teams deelnamen. Het werd een mooie en sportieve voet baldag. Uitslagen- Senioren: 1 De Vesting, 2. De Meem, 3. Aimere, 4. Achterveld, 5. 't Gooi en 6. Hoofd dorp. Junioren: 1't Gooi, 2. Soest en 3 Achterveld. USDEN - In de zomercompeti- van de schaakvereniging Leus- n vielen enkele zeer opval- ,de uitslagen te noteren. Het eest in het oog liep wel de over- nning van Dick Willigenburg op it Uneken, die er na een pijn- te vergissing niet meer aan te pas kwam. De titelverdediger komt hiermee al in een moeilijke uitgangspositie en kan onmogelijk zijn score van vorig jaar (7 uit 7) evenaren. Ook de overwinning van Dick v. Ooik op Tjerk Zijlstra kwam onverwacht. Voorlopig heeft Carel Vos de leiding geno men, door een - ovengens zwaar bevochten zege - op Jos Agter- berg. Uitslagen: Agterberg - Vos 0-1 v. Dokkum - Nijhof remise Valkenburg - G. Wisman 0-1 Willigenburg - Uneken 1-0 v. Ooik - Zijlstra 1-0 Boemaars - Elschot 1-0 v. Kleef - A. Wisman 0-1 De stand aan de kop: 1 Vos 2 uit 2 2 G. Wisman 1.5 2 3/ Boemaars 1 1 10 Gemts 1 1 Kerkhof 1 1 Moed 1 1 v. Ooik 1 1 Rietveld 1 1 v.d. Weerd 1 1 Willigenburg 1 1 wlijkheid en souplesse waren troef tijdens de wedstrijden van Impala. ACHTERVELD - Zaterdag werd derde en tevens laatste ronde •eld van het jeugd voetbal- iooi. Die dag werd deelgeno- in door de A- en B-junioren. In ft A-toernooi werd door acht en in B-toernooi door negen teams ilgenomen. A-juiuoren: 1. Veensche Boys; 2. Eemdijk; 3. Achterveld; 4. Zeist; 5. Dofa. B-junioren: 1. Oranje Wit; 2. Zwart wit; 3. WOP; 4. Bennekom; 5. Stator. Dankzij de medewerking van de leiders, scheidsrechters en organi satoren is alles weer geheel vol gens het schema verlopen. Achter veld Al behaalde een eervolle 3e plaats. Het organiserende jeugd- bestuur kan terugzien op drie ge slaagde toernooi-zaterdagen. In totaal kwamen 74 teams in de strijd. Donderdagavond om 20.00 uur is er een vergadering voor alle jeugdlei ders en -trainers. id; w A armi jzon SDEN - De gymnastiekvereniging Impala hield zaterdag jaarlijkse onderlinge wedstrijden in de Korf. idanks het mooie weer waren de meeste leden aanwezig. de zaal waren drie werkvloeren lesteld waarop de gymnasten lurende de middag hun oefe- tgen lieten zien. Ondanks de ite in de zaal werden er toch >nder goede prestaties gele- :d door de turners en turnsters, de meisjes 6 en 7 jaar, was de prijs voor Sylvia Verrips it een puntentotaal van 30.9. feede was Francine Schonen- ig met 30.5 en derde Petra Triel 30.3 punten. Bij de meisjes 8-9 v/as de eerste prijs voor ie Pronk met een puntento- van 32.4, tweede Marita Voogt et 32.0 en derde Kim Westgeest 130.9. Bij de meisjes van 10 en 11 jaar was de uitslag als volgt. 1. Thissa No bel met een puntentotaal van 32.2, 2. Rosalind Voskuilen en Liesbeth Brehler beiden met 31.4. Bi) de meisjes 12 jaar en ouder was de eerste pnjs voor Selina Bunnik 32.6, tweede Anita Overven met 31.8 en derde Renate Scheuter met 30.5. Dankzij haar prima pres taties mocht Selina Bunnik ook de wisselbeker turnen mee naar huis nemen. Bi) de meisjes selectie was de eer ste prijs bij de jongsten voor Ta mara Koelmans met 22.1, Bij de middengroep was de eerste pnjs voor Barbara de Gier met 30.0 en bij de oudsten Lun Boerma met 31.6. De meisjes wedstrijdgroep gaf de volgende uitslag: 1Maneke v. De len, 34.2, 2. Marjolein Heilmuller met 32.9 en 3. Ester v.d. Meel met 32.2. Bij de jongens 6-9 jaar ging de eerste prijs naar Ronald Meijer met 28.5, tweede werd Bas Re- nooy met 28.4 en derde Remko Rutten met 27.8. Bij de jongens 10-12 jaar werd eer ste Reimt v. Rooy met 30.0, tweede Peter Meyer met 29.0. Bij de jon gens-selectie werd eerste Bart v. Empel met 38.9 en tweede Arthur Scherpenzeel met 37.6. Bij de ritmische gymnastiek be gonnen de meisjes van 5-7 jaar.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 17