ijkbewoners dreigen "het actiemaatregelen c Stippelmot slaat toe WSL krijgt bijdrage voor bouw torentjes [oningin Julianaweg ijdelijk afgesloten Tandaag in Üe leusder krant» SERVA V0LV0 Ir ichting Kuperssingel laat te lang op zich wachten Vechtpartij Kabelkrant wordt anders Aanrijding O KEISTAD B.V. U J '(t) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden '2 r verzekeringen MITSUBISHI DEALER KONIJNTJE INDE WETERING a 1 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BOU BV rTo O krant WOENSDAG 31 MEI 1989 - 21e JAARGANG NO. 5 ilea (van de redactie) SDEN - De bewoners van de Kuperssingel zijn het meer zat en dreigen nu met harde actie. Morgen (donderdag) iadt een delegatie van wijkbewoners zich op maatregelen, jbij gedacht wordt aan eigenhandige afsluiting van de :er Bolpoort. Sinds september 1987 wachten bewoners van [uperssingel op gemeentelijke actie. De verontruste Leus aren betogen dat de Kuperssingel een 'racebaan' is en dat itregelen dringend nodig zijn om ernstige ongevallen te niijden. Door het ontbreken van verkeersdrempels of ande re snelheidsbeperkende maatregelen is de Kuperssingel in trek als sluiproute. Het afsluiten van de Kuperssingel ter hoog te van de Hamersveldseweg heeft slechts voor een deel effect gesorteerd. „Maar de problemen hebben zich daardoor naar andere delen van de Kuperssingel verplaatst", laat woorvoer- der Rob Theben Terville van de verontruste bewoners weten. In september vorig jaar ontving de raadscommissie voor verkeerszaken met enthousiasme een plan, dat voorzag in maatregelen voor de gehele wijk. Sinds die tijd werd van de plannen echter niets meer vernomen. b kwestie 'Kuperssingel' sleept im anderhalf jaar. Op instigatie wijkbewoners, die zich be- d maakten over de gevaarlijke te, werd een handtekenin- ictie gelanceerd, die een klei- weehonderd adhesiebetuigin- opleverde. Van de zijde van de eenie werd echter tot eind ja- taal noch teken vernomen, idat de affaire in maart via de naar buiten kwam, werd het ;rwerp m april 1988 voor het onderwerp van politieke dis- ïe. Wethouder Joost de Jongh m in de commissie verkeersza- met het voorstel in ieder geval [uperssingel ter hoogte van de lersveldseweg af te sluiten. Dat middels gebeurd. Tevens pre- eerde De Jongh op dat moment schets, waann mogelijke op- ngen voor de wijk werden :even. september vorig jaar boog de iie verkeer zich over een "-te versie het plan, das regelen behelsde voor de wijk Claeverenblad/Wilden- De basisgedachte daarin was •rgaande verkeer uit de wijk en en het bestemmingsver- via hoofdroutes om de wijk te De bewoners van de Kuperssingel zijn het wachten op snelheidsbeperkende maatregelen beu. Een delegatie beraadt zich morgen op eventuele actie's, waarbij gedacht wordt aan het afsluiten van de Jonker Bolpoort. leiden en gebruik te laten maken van de juiste invalswegen. OBSTAKELS In dat plan was het opwerpen van obstakels één van de belang rijkste onderwerpen. Uitgangspunt daarbij was dat een automobilist op zoek naar zijn bestemming in de wijk minimaal drie drempels zou moeten nemen. Daarmee zou het volstrekt onaantrekkelijk moeten worden om de wijk te gebruiken als tussendoonoute naar andere delen van de wijk. In laatste instan tie werd zelfs overwogen de wijk ter hoogte van de Kuperssingel 'door te knippen' om het de auto mobilist fysiek onmogelijk te ma ken binnendoor van de ene helft van de wijk naar de andere te ko men. Daarnaast werden er maatrege len voorgesteld als bescherming van het langzame verkeer (voet- gangersroutes bij het centrale groengebied en fietsvnendelijke oplossingen). De instelling van een 30 kilome- terzóne werd door de wethouder Joost de Jongh voorlopig van de hand gewezen. Hij wilde een der gelijke maatregel niet alleen voor Clae verenblad/Wildenburg laten gelden, maar wenste een eventuele invoering in groter verband (voor alle Leusdense wijken) te bekijken. Wel maakte een evaluatie van de maatregelen deel uit van het plan, waarvan de kosten op een kleine kwart miljoen worden geraamd. VERTRAGING De realisering van de plannen liet tot nu toe echter op zich wach ten. Van gemeentelijke zijde werd erop gewezen dat de plannen om diverse redenen vertraging oplie pen. Allereerst dwarsboomden de ambtelijke reorganisatie en de ziekte van wethouder De Jongh de -■ortgang van het proces „Boven dien is de prioriteitstelling wat ver schoven", lichtte de gemeentelijke voorlichting toe. „Het college vond het verkeersplan voor de gemeen te van dusdanig groot belangt-dat daaraan voorrang gegeven is." Het ligt nu in de bedoeling het JSDEN - De Koningin Juliana- g is van dinsdag 6 juni tot en met sdag 27 juni op werkdagen tus- 7.00 uur en 19.00 uur afgesloten >r het verkeer. Dat geldt ook >r fietsers. De afsluiting houdt band het aanbrengen van nieuwe deklaag. Het verkeer rdt omgelegd via de Postweg en de Helweg voor het verkeer ko mende uit Leusden en via de Hes senweg en de Horsterweg voor het verkeer uit Achterveld. De bewo ners van de Koningin Julianaweg zullen in de week van 19 tot en met 23 juni hun woning gedurende en kele uren niet per auto kunnen be reiken. LEUSDEN - In een café aan de Zwarteweg sneuvelden in de nacht van maandag op dinsdag twee rui ten, na een knokpartij. Een man keerde naar het café terug, nadat hij eerder bij een vechtpartij be trokken was geweest. Uit woede trapte de onder invloed verkeren de man twee ruiten in. De man, die in een auto vertrok, werd later aan gehouden. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. LEUSDEN - Morgen gaat het gebeuren. De Leusder Kabelkrant, al enkele jaren een vast on derdeel van het lokale ka belaanbod in de gemeente Leusden, zal met ingang van morgen (donderdag 1 juni) een bijzondere meta morfose ondergaan. Mor gen wordt de Leusder Ka belkrant een echte Idjk- krant. Dan zal BDU-TV, de uitgeefster van de Leus der Kabelkrant, over schakelen op een gloed nieuw systeem, waardoor onder meer het gebruik van (full color) foto's mo gelijk wordt. De redaktie van de Leusder Krant zal dan samen met de centra le redaktie van BDU-TV voor een zo aktueel mo gelijke kabelkrant zorg gaan dragen. Verder zal de gemeente Leusden een vaste informatie-rubriek binnen de kabelkrant krij gen. Meer over de nieuwe ka belkrant elders in dit num mer. EUSDEN - Voor wie zijn ogen goed de kost geeft, is er m deze tijd van het jaar in de natuur veel wonderhjks te televen. Een wel zeer opmerkehjk verschijnsel is dezer dagen aan de rechterzijde van de Randweg, ter hoogte fcn 't Ruige Veld waar te nemen. Daar staat een nauwelijks meer te identificeren boom als een 'eminence grise' tssen soortgenoten, die juist in deze tijd fns groen lover plegen te dragen. Nadere beschouwing leert dat de °°m tot gastheer is gepromoveerd van een onooghjk vlindertje, de Shppelmot, een beestje dat bij voorkeur vdinaalsmutsen of Vuilbomen tot zijn domein maakt. De rupsen van de vlinder hebben de boom een totale metamorfose laten ondergaan. Allereerst door hem tot op het laatste blaadje kaal te vreten en verder door hem te tersieren met ragfijn spinsel, waardoor de boom van een zilvergrijze vernislaag lijkt te zijn voorzien. Het spinsel dienf om de rups te vrijwaren van vijandehjke vogels. Hoewel de boom op dit moment een bepaald troosteloze indruk maakt, stellen natuurkenners ons gerustals de ■ups zich eenmaal heeft verpopt en met meer eet. krijgt de boom voldoende rust om zich nog dit jaar volledig te terstellen. Het verschijnsel dat momenteel in Leusden te zien is is overigens geen zeldzaamheid. Wel gaat het hier om een Uitzonderlijk forse gastheer. In de regel parasiteert de Stippelmot op minder uit de kluiten gewassen exempla ren. definitieve voorstel op 17 juli in de commissie verkeer te bespreken, waarna ernaar gestreefd wordt een concreet voorstel in september op de raadsagenda te plaatsen. „Dat is wat ons betreft veel te laat", reageert Rob Theben Terville van de verontruste buurtbewoners op het procedureschema. „Wij willen nu weieens maatregelen. Wij hebben het gevoel aan het lijn tje gehouden te worden. Na de commissievergadering van sep tember gingen wij redelijk naar huis. Er lag een plan waar wij vrede mee konden hebben. We hebben toen met spanning gewacht op goedkeuring van de plannen door de raad, zodat met de uitvoering van de plannen kon worden be gonnen. Dat liet echter op zich wachten. En toen dat de hele winter geduurd had, hebben we aan de bel getrokken. Van ambtelijke zij de is ons toen te verstaan gegeven dat het voorstel in april in de ver- keerscommissie zou komen en in mei in de raad. Nu horen we weer dat het wel september kan worden. Dan zijn we twee jaar verder." MAATVOL Theben Terville laat weten dat wat hem betreft de maat vol is. „Aan ambtelijke reorganisatie heb ben wij geen boodschap. Wij wil len dat er nu eens wat gedaan gaat worden. We gaan nu zelf maatre gelen nemen om politieke druk uit te oefenen. Donderdagavond komt een delegatie van de bewoners bij elkaar om actiemogelijkheden te bespreken. Ik denk dan zelf aan het afsluiten van de Jonker Bolpoort en dat hoeft wat mij betreft ook geen twee ton te kosten. Met een paar bielzen en een hoop zand den ken we al een heel eind te komen." Bezoek Statenleden aan Leusden Oudstrijders bezoeken loopgraven Meer dan 800 wandelaars halen avondvierdaagse Leusder Krant jr. Congres plaatselijke politieke partijen Duiventoren 'ingevlogen' Anbo richt Leusdense afdeling op Astrid Marzband in de Hakhorst Muzikale hoogstandjes bij Vichi Brown Leusder Kabelkrant wordt idjkkrant Rehabilitatie 'Pon-lijn' niet waarschijnlijk LHV naar bekerfinale Antilopen ontloopt nog degradatie Haaien goed van start op Kringkampioenschappen Pagina 3 Pagina 3 Pagina 5 Pagina 7 Pagina 9 Pagina 9 Pagina 9 Pagina 11 Pagina 11 Pagina 13 Pagina 14 Pagina 15 Pagina 15 Pagina 17 Vijf Leusdenaren in Nijkerks crossteam Service Weekenddienst - (vrij-za) 951011 - - (za-zo) 948080 - -(zo-ma) 051011 - Paguia 19 Pagina 20 LEUSDEN - Hoewel CDA-wethonder Vroon (financiën) en de fractie van de WD tegenstemden, kan de Woning Stichting Lensden (WSL) de torentjes in het Ruige Veld bouwen. De raad is bereid om een bijdrage van 66.000,- te geven in de bouw ervan. Het gaat in totaal om 66 woningen, die deel uitmaken van het contigent in de sociale woningbouw, dat Leusden van het rijk kreeg toegewezen en dat door Volkshuisvesting wordt gesubsidieerd. Het contigent was in gevaar gekomen, nadat WD-wethouder De Jongh van Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening gewijzigde plannen ter inzage had gelegd, zonder de raad daarvan op de hoogte te steUen. Daardoor dreigde de aanvraag, die voor 1 juni gedaan moest zijn, te laat te worden ingediend. De plannen waren gewijzigd, omdat de WSL meende geen huur ders te kunnen vinden voor de flats, zoals die in eerste instantie ontwor pen waren. De flats zouden te klein zijn. De gewraakte plannen stuitten op verzet van de omwonenden, die meenden dat hun uitzicht zou ver dwijnen, als deze plannen gereali seerd zouden worden. Daarna kwam de WSL met een nieuwe ver sie, die weer uitging van drie woontorentjes. Om te voorkomen dat de huur daarvan te hoog zou worden, vroeg de WSL om een ge meentelijke bijdrage. Ook maakte de Stichting kosten 50.000,--) om de plannen te wijzigen. De WSL stelt dat zij deze kosten niet zou hebben gemaakt, als zij met ge dwongen was geweest het ontwerp te wijzigen. Over dit bedrag van 50.000,- hoefde de raad ovengens afgelo pen donderdagawond nog met te beslissen. Het ging dit keer om de bijdrage van 1.009,- per woning, in totaal dus ruim 66.000,--. Wet houder Vroon was tegen het voor stel, omdat hij vindt dat de ge meente dergelijke subsidies niet hoeft te verstrekken. Volgens hem is dat een zaak van de rijksoverheid. Het argument dat de gemeentelijke bijdrage onder meer gebruikt wordt voor voorzie ningen voor ouderen en zo in het kader van het zogenaamde flanke rend ouderenbeleid verleend kan worden, maakte op hem geen in- LEUSDEN - Een automobilist en een bromfietser raakten maandag avond, rond 18.25 uur, betrokken bij een aanrijding op de Spaarne- wijk. De bromfietser, J-AJJ. uit Leusden, nam de bocht te krap en reed daarna frontaal op een nade rende auto, die bestuurd werd door HJ3.V. uit Leusden. De schade bleef beperkt tot materiële. druk. Volgens hem zijn met deze voorzieningen al reeds rekening gehouden bij de totale stichtings- kosten. Hij vond bij deze stand puntbepaling steun bij de WD- fractie. Burgemeester Panis had overi gens al zijn overredingskracht no dig om de raad over de streep te halen. Hij betoogde dat een ge meentelijke bijdrage ook nodig zou zijn geweest als de gang van zaken anders was geweest dan nu. De flats waarvoor de WSL in eerste instantie toestemming had, waren naar zijn mening minder goed ver huurbaar dan de woningen van het huidige plan. Dit is uit stedebouw kundig oogpunt (voldoende door kijk) aanvaardbaar, maar kost nu eenmaal meer geld. Over het be drag van 50.000,-- dat de WSL vraagt voor de extra kosten, zal de raad zich nog moeten beraden. Dat zal gebeuren als wethouder De Jongh, die al enige tijd uit de roula tie is in verband met hartklachten, zijn werk weer hervat. Dat zal naar verwachting half juli zijn. Met A O Verzekeringen komt u niet van de regen in de drup. Meer hierover vindt u In de A O Verzekeringskrant, die deze week bij u in de bus valt. TEL. 06 - 0160 Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 reparaties en schadeherstel alle merken auto's AMERSFOORT DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 MOLENAAR CITR0ËN Nijvertieidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond. BEWONERS WILLEN KUPERUSSINGEL AFSLUITEN X Kup dicht!

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1