Ouderen op wereldreis bij ontspanningsavond Gezinsdag geestelijk gehandicapten in Avifauna leer dan 850 wandelaars Ihalen einde vierdaagse Vakantiewoning bijna klaar ■e—sier krant KPO-dames naar Volendam en Marken Gastgezinnen gevraagd voor Tour de Junior Winkeldief Aanrijding Opening clubgebouw Culdoto Vliegverkeer op Soesterberg Fietstocht KPO 'Tikkie-terug- toernooi' Tentoostelling bibliotheek Oud papier D WS Superbingo in De Klaveet Achtervelds nieuws WOENSDAG 31 MEI 1989 ACHTERVELD - De activiteitencommissie van huize Sint Jo zef organiseerde woensdagavond de slotavond van het winter seizoen. Bij de aanvang was de recreatiezaal geheel gevuld met de bewoners van het huis en van Sine Cura en Wagenberg. Vroni Mous opende de bijeenkomst. Zij stelde de zangeres José van Rooijen uit Wijk bij Duurstede voor. Ze werd geassisteerd door haar echtgenoot Jan van Rooijen en door Jeroen Broekman die voor de verlichting en het geluid zorgden. Zuster Gaudentia en de heer Prinsen van de activiteitencommissie verzorgden het bingo tijdens de laatste ontspanningsavond in huize Sint Joseph. José van Rooijen stelde zich hierna voor en deelde mede dat men deze avond met haar al zin gend en hele wereldreis zouden, maken. Elke door haar te zingen lied werd door haar op een hele leuke en vlotte manier ingéleid. Het eerste lied startte in Amster dam. Vervolgens droeg zij een ge dicht voor van Toon Hermans geti teld: 'Er moet een plek zijn'. Dit sprak de aanwezigen geweldig aan. Hierna ging men naar het zonnige Madiera, een mooie melodie van de Middellandse zee en een pot pourri van liedjes uit de daarom liggende landen Na het liedje Tjeribene Boem, dat goed werd meegezongen ging het naar Parijs. Na een mooi lied over Parijs zong zij een bekend lied van Edith Piaff. De reis gng van hier naar Indonesië. Ook hier waren wel enkele bekende lied jes bij. Vanuit hier vertrok men naar Ame rika, waar na twee liederen uit films van Deane Durbin een lied jes rondreis door Noord Amerika werd gemaakt. Na haar eerste optreden volgde er een pauze waann men kon geme ten van een hapje en een drankje Ter afwisseling werd er hierna een bingo gespeeld met een aan tal leuke prijzen. De bingo werd zo gespeeld dat men achter elkaar de balletjes opmaakte. Zo gingen er heel wat prijzen uit. Na afloop kregen ook de deelnemers die geen pnjs hadden gewonnen een troostprijs. Vervolgens was er het tweede op treden van de zangeres. Gestart werd m Oostenrijk met enkele hele mooie Oostenrijkse liederen waarvan er enkele wel bekend waren en ook weer werden mee gezongen Van Oostenrijk naar Engeland en volgde de terugreis naar Nederland. In verband met de tijd kon het programma niet ge heel worden afgemaakt. Ze be sloot met een aantal heel bekende Nederlandse liedjes, waaronder een potpourri van Wim Sonne- veld, Zomer in Zeeland, een ge dicht over vakantie in Zeeland en enkele Noord-Hollandse liedjes. Bij de gezongen liederen uit de betreffende landen was ze steeds gekleed in de kleding van dit be treffende land Na haar optreden dankte José van Rooijen voor de goede aandacht die er steeds was geweest en de fijne manier waarop er was meegezongen. Aandacht bij de aanwezigen voor de nummers die bij het bingo worden afgeroepoen. ACHTERVELD - Het succes van de vorig jaar gehouden ge zinsdag was aanleiding voor de Vereniging Ouder Geestelijke Gehandicapten Afdelingen Amersfoort en Putten, waaronder ook Leusden Achterveld en Barneveld resorteren, om weer een gezinsdag te organiseren. Zondag werd een dagtocht georgani seerd naar Avifauna in Alphen a/d Rijn. Om 11.00 uur werd er in Amersfoort gestart en ging het richting Alphen aan de Rijn waar men ongeveer om 12.00 uur arriveerde. Na de aankomst in Avifauna werd er een boottocht gemaakt over het Brasemer- meer. Aan deze tocht werd door de 130 deelnemers deelgeno men. Na aankomst kon er nog een uur een vrije wandeling worden ge maakt door het vogelpark en ge bruik worden gemaakt van de speeltuinen. Nadat men zich hier volop had vermaakt werd om 16.00 uur de te rugreis aanvaard en ging het naar Achterveld waar men om onge veer 17.00 uur arriveerde. In 'De Moespot' was inmiddels alles in gereedheid gebracht voor een barbecue. Tijdens deze barbecue werden de deelnemers verrast met een optreden van de muziek vereniging Door Wilskracht Sterk uit Achterveld. Door de muziekvereniging en de majoret tes werden er enkele mooie shows ten beste gegeven. Tijdens dit optreden werden door enkele gehandicapten aan de shows meegedaan. Om ongeveer 19.00 uur was de barbecue afgelopen en vertrok men weer naar Amersfoort en van daar weer huiswaarts. ACHTERVELD - Van 24 - 29 juli al voor de 32ste maal het interna tionaal jeugdwielerfestijn "Tour de Junior Achterveld" plaats vin den Hieraan zullen dit jaar onge veer 100 jeugdige wielrenners uit diverse delen van het land en het buitenland deelnemen. Van be- !ang is weer dat de organisatie de beesten van hen onderdak kan bieden in een tourgastgezin. De genen die reeds eerder gastvrij- beid hebben verleend hebben een antwoordkaart ontvangen en runnen deze ingevuld retour zen den Eventuele wensen kunnen hierop kenbaar worden gemaakt Heeft men geen speciale wensen dan wordt aagenomen dat men het op pnjs steld om dezelfde ren- neifs) gastvnjheid te verlenen Mocht door omstandigheden blij ken dat men tijdens de tourweek geen renner kan hebben kan dit te allen tijde aan de organisatie wo- ren bericht. Degenen, die als gastezin willen- fungeren kunnen zich aanmelden bij Hans Versteeg. Walter van Amersfoortstraat 10, 3791 AR Ach terveld. telefoon 03425-2118. Als blijk van waardenncj wordt tij dens de tourweek de gastgezin nen als tegemoetkoming in de te maken kosten een waardebon van 35, - aangeboden. Deze kan bij de Achterveldse middenstand worden besteed. Ook zal dit jaar weer de traditionele koffiebijeen- komst worden gehouden en wel op donderdag 27 juli om 10 uur in d' Ouwe Peerdestal. LEUSDEN - In een supermarkt op de Grutterij werd zaterdag een 18-jarige winkeldief op heterdaad betrapt. De jongeman wilde een pak melk afrekenen, maar 'vergat' daarbij te vermelden dat in zijn rug zak nog een pot pindakaas, salami, cocosbrood en een pot hazelnoot- creme zaten. SOESTERBERG/LEUSDEN - De vliegbasis Soesterberg is op zater dag 3 juni, en mogelijk op zondag 4 juiu, opengesteld voor vliegver keer. Vanaf 12.00 uur tot ongeveer 20.00 uur zullen sportvliegtuigjes en helicopters starten en landen op de vliegbasis. De vliegtuigen nemen deel aan een vliegrally boven Ne derland, waarvan Soesterberg het eindpunt is. Van de vliegbewegm- gen kon boven Leusden enige hin- ACHTERVELD - De KPO afde ling Achterveld zal woensdag 7 juni weer een fietstocht voor haar leden houden. De bedoeling is om via binnenwegen richting Put ten te gaan. Er zal dan ook een be zoek aan de Markt worden ge bracht. Het bestuur hoopt dat weer een groot aantal dames met de fiets zullen gaan en men hoopt ook op mooi weer. Het verzamel en vertrekpunt is vanaf het Groot Achterveldplein. De start is om 9.00 uur LEUSDEN - Voetbalvereniging Roda'46 houdt zondag 4 juni voor de zesde keer in successie het zo genaamde 'Tikkie-terug-toernooi'. Het toernooi is bedoeld voor spe lers van dertig jaar en ouder. Aan het toernooi zullen afvaardigingen van zes verenigingen uit de regio deelnemen. Het toernooi begint om 10.30 uur mm Nt.' w O* I De vakantiewoning bij het Lisidunahof werd onlangs opgeleverd en zal eind juiu officieel worden geopend. LEUSDEN - De vakantiewoning I op het terrein van verpleeghuis Lisidunahof is bijna klaar. De I eerste oplevering vond kort gele- i den plaats en op 31 juni zal de woning officieel geopend wor den. Het huis is gebouwd in opdracht van de Stichtmg Vrienden van Lisi dunahof en is bedoeld om bewo ners van het huis samen met hun familie op een rustige manier en onder begeleiding van het perso neel van het tehuis een vakantie t< laten hebben. De financiële mid deelen werden bijeengebracht door middel van donaties en spon sorgelden. ipunt i kon der worden ondervonden. LEUSDEN - In de bibliotheek aan de Hamersveldseweg 77 is van 30 mei tot en met 15 juni een tentoon stelling ingericht over de Open Universiteit. Tijdens de tentoon stelling, op 10 juni, zal mevrouw Hanraets, consulente van de Open Universiteit, van 10.30 uur tot 12.00 uur m de bibliotheek aanwezig zijn om vragen over de studiemogelijk heden te beantwoorden. LEUSDEN - Materiële schade was woensdagmiddag rond half vier het gevolg van een aanrijding tus sen een fiester en een bromfietser op het hetspau icuiys de nessen- weg. De fietser, mevrouw O. uit Leusden, verleende bij het afslaan naar de Horsterweg geen voorrang aan bromfietser B., die uit tegen overgestelde richting naderde. Er vielen geen gewonden. AMERSFOORT/LEUSDEN - Scou tinggroep Impeesa opent zaterdag 3 juni haar nieuwe onderkomen. Aan de realisatie ervan is twee jaar|_ gewerkt. De officiële ingebruikne ming van de accommodatie aan" Laan 1914 vindt plaats om 15.00 uur. wandelaars hebben de buit binnen. Het défilé van de volhouders bij de avondvierdaagse in Achterveld. ■ACHTERVELD - Voor de 12e maal werd door het Achter- Iveldse comité de avond-vierdaagse georganiseerd onder aus- Ipiciën van de Wandel Kring Utrecht, 't Gooi en omgeving, aan- I gesloten bij de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichame lijke Opvoeding. I Er kon worden deelgenomen voor de 5, 10 en 15 kilometer. Het I werd ook dit jaar weer een succes. Niet minder dan 862 deelne mers namen aan deze avond-vier daagse deel. Er werd deelge nomen door enkelingen, paren en groepen. In totaal werd door acht scholen deelgenomen waarvan drie lagere scholen uit Achterveld en vijf uit Leusden. Tevens werd nog door 15 wan delaars deelgenomen aan een avond wandeling. De wan delaars liepen slechts een avond. Er waren weer hele mooie routes uit gezet in de mooie omgeving van Achterveld, Barne veld, Woudenberg, Scherpenzeel en Stoutenburg. De vierdaagse vond plaats onder ideale weersomstandigheden In totaal waren er slechts vier uitval lers. Ondanks het warme weer heeft de plaatselijke EHBO vrijwel geen hulp hoeven te verlenen. In totaal heeft men slechts zes maal assistentie gegeven De startplaats en de finish was bij 'De Moespot' aan de Jan van Ar- kelweg Alle deelnemers gingen volgens het vastgestelde schema van start en waren binnen het vast gestelde tijdschema weer aan de finish. Deelnemers die voor de le, 5e, 10e, 15e en 20e maal mee de den kregen een herinneringsme- daille. Voor de tussenliggende malen kreeg men een cijfer dat aan het lint boven de medaille kon worden aangebracht. ACHTERVELD De KPO-dames maakten afgelopen dinsdag weer hun jaarlijkse zomerreis je. Omstreeks 8.30 uur vertrok ken 49 dames per bus vanaf het Groot Achterveld-plein onder ideale weersomstandigheden. Via Soest, Lage Vuursche, Maartensdijk en Breukelen ging het naar Nederhorst den Berg waar de koffiestop werd gemaakt bij 'De Herberg'. Daarna ging het via Weesp en Amsterdam naar Volendam. het per boot naar Monnikendam, waar de bus weer gereed stond om de reis te vervolgen. Via de zeer mooie Zaanse Schans ging men naar Voorthuizen. In hotel De Punt werd het diner gebruikt. Via vele binnenwegen ging het terug naar Achterveld, waar men om on geveer 21.00 uur aankwam. i ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziek- vereniging D WS zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Ie- 1 dereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit in bedoelde contai ner komen deponeren. Degenen die voor onvoorziene omstandig heden zelf het oud papier met kunnen komen brengen kunnen j dit telefonisch melden aan W. Wouters, tel. 033-941197 en W. van Hamersveld, tel. 03425-1688. Het papier zal dan worden opgehaald. De melding dient wel te geschie- t den voor vrijdagavond 19.00 uur. Inwoners van Stoutenburg en om geving kunnen het oud papier ook deponeren bij Willem Wou- ters, Hessenweg 95 te Stouten burg. De dames konden dit mooie vis sersdorp op hun gemak bezichti gen. De lunch werd gebruikt in hotel Spaander. Na nog even in Volendam te hebben rond geke ken ging men per boot naar Mar ken. Ook hier was er gelegenheid rond te kijken. Vervolgens ging Na het beëindigen van de vier daagse op donderdagavond was er een défilé door het dorp. Hier aan werd de medewerking ver leend door de muziekverenigin gen DWS en Lisiduna uit Leusden. De deelnemers werden bedolven onder bloemen. Er waren dit jaar weer 49 deelne mers meer dan vong jaar. De vier daagse is een evenement dat niet meer uit Achterveld weg te den ken is. Aan de organisatie van het evene ment deed mee Anneke Bos, afge vaardigde van de KNBLO die na mens deze bond alle avonden aan wezig is geweest. Verder de plaat selijke politie, de leden van de EHBO en degenen die controle posten hadden bezet. ACHTERVELD - Door de toneel vereniging Culdoto zal zondag 4 juni een toneelavond worden ge houden in 'Ons Gebouw'. De aan vang is 20.00 uur. Deze avond zal de jeugdtoneelgroep van de ver eniging optreden Er zullen 19 jeugdleden aan deelnemen. Er v/orden vijf komische stukken ge speeld. Voor de pauze zijn dat de stukken 'Kip ik heb je' en 'De ro vers'. Na de pauze worden ge speeld de stukken 'De Gouden Laars', 'Napoleon' en 'Het Konink lijk Hemd'. ACHTERVELD - In De Klaveet, aan de Postweg 1 in Achterveld, wordt woensdag 7 juni een Superbingo gehouden, ten bate van de vereni ging Spierziekten Nederland. De bingo begint om 20.00 uur.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5