)ertiende Ronde van Leusden lopulair bij de deelnemers Barneveld winnaar voetbaltoernooi reehonderd renners woensdag aan de start van wielerevenement Wegen afgesloten RIJWIELHANDEL M. OSNABRUGGE Parcours autovrij IENSDAG 7 JUNI 1989 leusilea" krant e rue IDEN De wielerronde van Leusden wint van jaar tot aan populariteit, zowel bij de coureurs als bij het publiek, siten wijzen dat uit; de belangstelling rond het parcours it jaarlijks toe en dat noopt de organisatie tot verhoging en etering van de veiligheid van de renners, k rtrijdsecretaris Johan Ossendrijver: „We mogen niet meer tweehonderd coureurs tot de wedstrijd toelaten van de veil 'U en de wielerbond hanteert die limiet op basis van de iets gheidsnormen. We zouden veel meer renners kunnen in- jven, want het aantal aanmeldingen was ook deze keer veel groter dan het aantal van tweehonderd, dat nu aan de komt." rnc ineü itiende Ronde van Leusden jaar weer samen met de emlrie van het winkelcentrum jzenkamp Johan Ossendrij- rvvacht wederom een spec- evenement, waarin volop al worden geleverd, inde heeft een goede naam; aring heeft geleerd dat het its de renners uitstekend 6 dat er elk jaar weer fel en lote inzet om de prijzen S gestreden. Dat de coureurs naar Leusden komen blijkt het feit. dat de grote man- in vong jaar, degenen die ooraan in het klassement den, er nu opnieuw bij den weer twee wedstrijden en. Om te beginnen is er de 'oor liefhebbers en vetera- die in en gecombineerde rijd om half zeven van start !e njden 37 ronden, m totaal aiometer. nateurs komen om kwart cht in aktie. Zij zullen het ïrs 57 keer afleggen; de jaat in dit geval over tachtig o .e fer Is in voorgaande jaren is de isatie van de ronde in de ïwde handen van de wieler- ging 'Ren- en Toerclub foort'. Deze club heeft des- et initiatief genomen tot het seren van de Leusdense ronde en dat elk jaar weer el succes voortzet, rvelder Johan Ossendrijver eeft bij de vereniging de van wedstrijdsecretaris en als zodanig ook dit jaar een belangrijk deel van de eijAsaüe voor zijn rekening. Tot ken behoort de samenstel- in het rennersveld in de di- categoneën (Lefhebbers, nen en amateurs), het aan- n van de vergunningen en iderhouden van de noodza- kontakten. ,,In verband medische verzorging is nodig met de GG en GD, it het oog op eventueel ge- van ambulances. Verder m we als organisatie de on- erlijke medewerking nodig e EHBO en moeten bespre- n v/orden gevoerd met ge en politie in verband met ngen en dergelijke. [ar- 5 het ook nog noodzakelijk et de VAD om de tafel te zit- anwege de autobusdien- LEUSDEN - In verband met de Ronde van Leusden zal vol gende week woensdag 14 juni tussen 17.30 en 22.00 uur een aantal wegen voor alle verkeer worden afgesloten. Het gaat dan om de volgende wegen: - Hamersveldseweg vanaf de Lisidunalaan tot de Zwar- teweg - Zwarteweg, vanaf de Hamersveldseweg tot de Ei kenlaan - Pranuslaan - Ber kenlaan, vanaf de Prunuslaan tot de Burg De Beaufortweg - Platanenlaan - Burg. De Beaufortweg, vanaf de Prunu slaan tot de Zwarteweg - Prinsenhoflaan - Hohorstlaan - Lisidunalaan vanaf de Ho horstlaan tot de Hamersveld seweg - Ansfriduslaan - Wiggeruslaan - Rozendaal- laan - Breehoeflaan, met Brinkhorst, Bruinhorst, Das horst en Grifthorst - Rozen- garde, met Bottelroos en Bergroos - Asschatterweg aan de zijde van de Hamers veldseweg - De Biezenkamp aan de zide van de Hamers veldseweg en de Zwarteweg - Alberikpad. De omleidingsroutes zullen ter plaatse worden aangege ven. TOERLEIDER Johan Ossendrijver is sinds het be gin van de Leusdense wielerron den in 1977 bij de organisatie be trokken geweest. Als wedstrijdse cretaris van de Ren- en Toerclub Amersfoort is hij jaarlijks in aktie bij een groot aantal wielerevene- menten, zoals de Ronde van Klein- Zwitserland in Amersfoort, de Ronde van Putten, de Veluwe- poortronde van Nijkerk en de wie lerronde van Scherpenzeel, Wou denberg en Bunschoten/Spaken burg. Aan het einde van het seizoen, be gin oktober, is zijn aanwezigheid noodzakelijk bij de Amersfoortse tnathlon. Zijn belangrijkste aktivi- teit geldt uiteraard de Tour de Ju- mor en de traditionele Ronde van Achterveld. Ossendrijver: „Daarmee ben ik nu al tientallen jaren min of meer ver- (advertentic) tnjdsecretans Johan Ossendrijver: We zouden veel meer renners i inschrijven. feliciteert Antilopen met het behoud van het 1e klasserschap. De start van de amateurkoers vong jaar in de Ronde van Leusden, die zich nog elk jaar in een groeiende belangstelling mag verheugen. strijd, waarin Iel zal worden ge knokt. Robert Hoffmann, die vorig jaar bij de liefhebbers won, staat volgende week woensdag weer aan de start. Maar ook een man als Jan Dijkhof uit Achterveld, die vo rig jaar tweede werd, is weer van de partij, evenals Leusdenaar Paul Ossendrijver, die in 1988 als derde over de streep kwam. Inderdaad ziet het rennersveld bij de liefhebbers/veteranen er uiter mate interessant uit. Dijkhof en Paul Ossendrijver hebben dit sei zoen in diverse wedstrijden hun visitekaartje afgegeven. Jan Dijkhof kwam eenmaal als derde over de streep (Ede), twee keer als vijfde (Vianen en Lochem) en in Austerlitz als achtste. Ossen drijver werd in Ede tweede, twee maal zesde (Austerlitz en Amstel veen) en achtste in Mijdrecht. Achtervolger Jos Kerkhof ging in Austerlitz als tweede over de streep en zijn plaatsgenoot Hans Versteeg noteerde tot dusver twee vierde plaatsen in wedstrij den in Utrecht en Uithoorn en een zesde in Mijdrecht. Maar ook bij de amateurs kan het er heet aan toe gaan. Het winnaarstrio Ben van Leyen uit Wagemngen, Theo Franken uit Barneveld en Leusdenaar Ralph Greupink melden zich aan de start en mogen geduchte tegenstand verwachten van Amersfoorter Dick van Dalen, die dit voorjaar de Ronde van Klem-Zwitserland won, Marcel Gerritsen uit Hoogland en de Kampenaar Jan Spijker. De jury voor de Ronde van Leus den en het overig team van func tionarissen is als volgt samenge steld: Theo Tromp, Hilversum, voorzitter en wedstnjdcommissans, Piet Fransen, Hilversum, secretaris en wedstrijdcommissans; Rob Dor- hout, Hilversum, wedstrijdcom missaris; Bert van Hoeyen. Scher penzeel, aankomstrechter; Wim Kroon, Nieuwegein, starter en ron- denverificateur, Nico de Vries, Leusden, microfonist, Cees Cor- nelissen, Mijdrecht, premiecom missaris; Nees van Vliet en Jan de Wilde, beiden uit Utrecht, com missarissen. Namens de KNWU is aanwezig Leen de Koster uit Den bosch van de districts-sportcom- missie. Wedstrijdsecretaris Johan Ossen drijver, in het dagelijks leven as- sistent-projektleider in het bouw bedrijf - „Ik zou zelf nog graag wedstrijden willen njden, maar weet niet, waar ik de tijd vandaan moet halen" - heeft ook buiten het wedstrijdsecretanaat van diverse regionale wielerronden nog de nodige aktiviteiten te verrichten voor de sport, waaraan hij zijn hart heeft verpand. Als functionaris heeft hij werkzaamheden te ver- nchten voor de nieuw gevormde stichting 'Wielercircuit Zielhorst Amersfoort', waarin de Ren- en Toerclub samen met de Pedaalnj- Leusdenaar Ralph Greupink, vorig jaar derde in de Ronde van Leus den, is éen van de plaatselijke co ryfeeën, die tot een aansprekende prestatie zou kunnen komen. i Plaatselijke coureurs LEUSDEN - De volgende j renners uit Leusden en Ach terveld komen aan de start (met tussen haakjes hun rug nummers): Liefhebbers en veteranen Paul Ossendrijver (61), Paul Ham (28), Rob Hols (35) en Ed van Loenen (53) uit Leusden; I Jan Dijkhof (16), Jos Kerkhof (41), Hans Versteeg (88) en Wessel Kerkhof (40) uit Ach- I terveld. Amateurs Ton van den Berg (9) en Ralph Greupink (35) uit Leusden; Jim van Oosterbeek 967) uit Ach terveld. ders gezamenlijk het initiatief heb ben ontwikkeld voor een afgeslo ten wielerparcours met een club huis, dat voor beide verenigingen dienst doet. Maar op dit moment staat de Ronde van Leusden als prioriteit genoteerd. De dertiende in suc cessie. Een ongeluksgetal, dertien? „Geen sprake van", meent Ossen drijver met grote nadruk „Herin ner je de overwinning van Evert van Benthem in de Elfstedentocht? En het rugnummer, dat hij droeg? Juist ja: Dertien!" GRIFfHüRïr DfbHOMT ÜRtHKHORiT dfUJNHOKSr Het parcours van de dertiende Ronde van Leusden. groeid. In 1966 deed ik zelf als 13- jarige mee aan de Tour de Junior, vier jaar lang heb ik zelf als deel nemer meegereden. Daarna ben ik medewerker van de Tour ge worden en nog later bestuurslid. Nu ben ik voor het vijfde jaar Tour leider en ik weet nu al dat het weer een groot succes gaat wor den." Met Ossendrijver als geroutineerd wedstrijdsecretaris kan dus ook deze dertiende Ronde van Leus den organisatorisch probleemloos van start gaan. Maar niet alleen deze onvermoeibare wielerfanaat, rondom de Achtervelder heeft zich in de loop der jaren een hecht, deskundig organisatieteam gevormd. Letterlijk de sterkste man daarvan is de 83-jarige voor zitter van de Ren- en Toerclub Ties Veldman, die voor elke ronde het financiële plaatje - pnjzen en pre mies - een positieve aanblik ver schaft. Verder maakt van het team deel uit de Leusdenaar Harry Brouwer, die ook al jarenlang zijn sporen op bijzondere wijze heeft verdiend wat betreft het succesvolle ver loop van de ronde. OPEN STRIJD Van het rennersveld heeft wed- trijdsecretaris Ossendrijver goede verwachtingen. „De sterksten van vong jaar zijn er weer bij en dat biedt alle garantie voor een open Doorkomst van de gecombineerde De Swartesteegh. groep hefhebbers/veteranen in de Ronde van vorig jaar, ter hoogte van café LEUSDEN - Het parcours van de dertiende Ronde van Leus den is als volgt vastgesteld: START: Hamersveldseweg - Zwarteweg - Prunuslaan - Berkenlaan - Prinsenhoflaan - Hohorstlaan - Lisidunalaan - Hamersveldseweg - FI NISH. Omdat het parcours autovrij dient te zijn is het noodzake lijk dat de bewoners van de huizen langs de Hamersveld seweg, Hohorstlaan, Zwar teweg, Prunuslaan. Berken laan, Prinsenhoflaan en de Li sidunalaan op 14 juni van 17.45 uur tot 21.30 uur hun auto op eigen terrein parke ren, dan wel gebruik maken van de parkeergelegenheid, die de straten buiten het par cours bieden. Zowel de be woners binnen het parcours als wel langs het parcours die nen er rekening mee te hou den dat hun woning die woensdag tussen 17.45 en 21.30 uur per auto niet bereik baar is. Voor zover men binnen die uren van de auto gebruik wil maken wordt men aangera den deze tijdig in een van de straten buiten het parcours te plaatsen. Sportiviteit stond hoog in het vaandel tijdens het Roskam-voetbaltoemooi in Achterveld. Achterveld en Veensche Boys in de slag op de Roskam-bokaal. ACHTERVELD - Zaterdag werd op het Kerstensportpark in Achterveld het „Roskam" voetbal-toernooi gehouden. De bokaal moest verdedigd worden door het Gebr. de Vor-team. Er namen zes teams aan het toumooi deel. Er werd gespeeld m een A- en een B-poule. Het team uit Bameveld werd eerste, tweede werd Renswoude, derde Veensche Boys, vierde gebr. de Vor, vijfde Achterveld en zesde Hilversum. Alle deenemende teams kregen een mooie beker uitgereikt Het als zesde geeindigde Hilversum-team kreeg tevens de sportiviteitsbeker uitgereikt. De bokaal werd door Piet van Uhm aan het Bameveldse team uitgereikt. Hij deelde mee dat hij voor de laatste maal sponsor van het zesde SVA-team was geweest, maar hij hoopte dat zijn zoon deze traditie zou voortzetten.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 21